Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
161. hozzászólás - 2010.01.08. 09:31:44 (Válasz Miklós #158 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05
- 50 helyett 100 epikusig menjen a szerver: rendben, ez mehet.


Ennel nagyobb baklovest elkovetni V4 kapcsan szerintem nem lehet. Most 50 epikusig teljesen egyertelmuen eldolt a nyertes. 40 epikusig is. A tobbi csak idorablas.
Pontszám: 8.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
162. hozzászólás - 2010.01.08. 09:34:42 (Válasz Miklós #158 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05
- Kócos javaslata arról, hogy kicsit csavarjunk a szabályokon: ezen gondolkodtam, ami pl. egyszerűen megvalósítható, hogy a szakértelmek fejlesztése feleannyiba kerüljön.


Ilyet pont nem javasoltam. Praktikus okokbol. Jelenleg a nyero strategia: szaki-szaki-szaki. Meg lehetett nezni a toplistat 1 het utan, a szakilista elso oldalanak fele ajjatkaval volt tele. Ha felezed a koltseget, akkor pontosan ugyanez marad a nyero strategia, csak meg kevesebb kompromisszummal.
Pontszám: 6.60
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
163. hozzászólás - 2010.01.08. 10:01:26
Az egyéni kategóriák ugyanazok maradnak?

(Megoldott kalandok számát mondjuk még be lehetne vezetni...)
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
164. hozzászólás - 2010.01.08. 10:09:36 (Válasz Craslorg #159 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.01.08. 08:01:07
Emellett (megvallom nem olvastam végig mindent), de javasolnék olyat is, hogy a random a versenyben jobban csökkentve legyen, fix LE vadászatért. Így nem lehet az, hogy az elején randomistenség által valaki 5-10 % előnybe kerül. Erre természetesen az IV-t lehet fejleszteni, és ott már jöhet a növelt LE-re a random 5%-ig.


Erre egy jo megoldas lenne, ha mindenki 10-es IV-vel indulna. Bar hozzateszem, hogy a kezdo szinteken 5-10% elterest elerni valami elkepesztoen ritka esetben lehet (0,01% korul).
Pontszám: 6.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
165. hozzászólás - 2010.01.08. 11:31:44
A befojt lére gondoltam, no meg arra, hogy ha már versenyszerver, akkor legyenek a dolgok valamennyire fixebbek.
Pontszám: 7.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
166. hozzászólás - 2010.01.08. 12:47:15
Nekem mind1, hogy 50 v 100, de másnak pont az volt a véleménye itt a topicban, hogy 100-nál érdekesebb lenne a játék. Esetleg lehetne az is egy variáció, hogy ne a leggyengébb epikussal induljon, de 50 legyen. Akkor ezt is berakom szavazásba.

Esetleg azt is lehet, hogy kapásból mindenki 50-es energiahasznositással indul a fele szakifejlesztés helyett. A szakifelezést egyébként azért is javasoltam, mert ilyen rövid idő alatt bizonyos szakértelmeket egyáltalán nem érdemes fejleszteni, mert nem térülnek meg. Ha viszont olcsóbb a fejlesztés, akkor többféle stratégia lehetséges. Azt, hogy az emberek szakikat fejlesztenek, önmagában nem érzem problémának, nem mind1, hogy mi az, amit fejlesztesz. Mindenesetre több variáció van, mintha megdupláznánk a szakik költségét, és emiatt a tulajdonságok felé menne el a fejlesztés.

A randomot kevésbé randommá tenni, ezt semmiképp nem tudjuk megoldani, ehhez a program legalapvetőbb részeit kéne egyenként teljesen újrairni.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
167. hozzászólás - 2010.01.08. 13:10:09
100 epikust én is sokallom és a kvíz egy az egyben kivételét támogatom, legalább nem rabolja az sem az időt. A győzelmi kategóriákat nem lehetne picit variálni? Mondjuk nem egy kategóriában kell bizonyítani, hanem kettőben amik elütnek picit egymástól. Vagy nem feltétlen mindkét kategóriában tarolni, de elvárni mást is. Legtöbb sebzés és TOP 10-es szakértelem, Legnagyobb TÖ és TOP 10-es küldetés szám. Nagyon sok ilyen párosítást lehetne csinálni és nem feltétlen kell hogy mindegyiket meg is nyerje vki. Ha nem is most erre a V4-re de esetleg a következőre?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
168. hozzászólás - 2010.01.08. 13:21:34 (Válasz Miklós #166 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 12:47:15
Nekem mind1, hogy 50 v 100, de másnak pont az volt a véleménye itt a topicban, hogy 100-nál érdekesebb lenne a játék.


Pedig nem. Marmint a verseny resze. Az sokkal hamarabb lezarulna. Az igeny, hogy a szerver tovabb fusson abbol taplalkozik, hogy ha valaki osszehozott egy szep es jo karit nehezen valik meg tole.Fejlesztesei epp beertek, vagy egy kicsit kesobb ernenek be, es ugy erzi nem arathatja le a munkaja gyumolcset. Ugyanakkor ez egy versenyvilag, ahol nem az a cel, hogy kinelveljunk egy szep eros karit, majd utana elkezdjunk vele jatszani, hanem az, hogy a kituzott versenycelokat a leheto legrovidebb ido alatt elerjuk. En itt latom a konfliktust.
Pontszám: 7.73
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
169. hozzászólás - 2010.01.08. 13:28:01 (Válasz Miklós #166 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 12:47:15
Esetleg azt is lehet, hogy kapásból mindenki 50-es energiahasznositással indul a fele szakifejlesztés helyett. A szakifelezést egyébként azért is javasoltam, mert ilyen rövid idő alatt bizonyos szakértelmeket egyáltalán nem érdemes fejleszteni, mert nem térülnek meg.


Nem tudom melyik szakikra gondolsz. En amit nem fejlesztettem, azt garantaltan nem fejlesztenem felezve sem. De mondjuk teljes koltsegnel kerdeses volt, hogy elmenjek-e 100-as spektralisig vagy megalljak 80-nal felezettnel ez nyilvan nem lesz az.


Ha viszont olcsóbb a fejlesztés, akkor többféle stratégia lehetséges.


Az en velemenyem szerint a lehetseges eros strategiak koret ez lenyegesen szukitene.

Azt, hogy az emberek szakikat fejlesztenek, önmagában nem érzem problémának, nem mind1, hogy mi az, amit fejlesztesz.


Ez is nagyjabol aodtt. A mit sztem teljesen kotott, a meddig az most majdnem kotott felezesnel teljesen kotott, duplazasnal (en ezt javasoltam!) teljesen nyitott. A sorrend viszont minden esetben nyitott es erdekes taktikai lehetosegeket rejt.

Mindenesetre több variáció van, mintha megdupláznánk a szakik költségét, és emiatt a tulajdonságok felé menne el a fejlesztés.


Nagyon nem ertek egyet.
Pontszám: 6.60
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
170. hozzászólás - 2010.01.08. 14:54:51 (Válasz Miklós #158 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05
Elnézést, a V4 újraindítással kicsit elcsúsztunk, de hétfőn, január 11-én ki fogjuk írni az előregisztrációt.


ebbol nem derul ki az indulas idopontja. vagy elotte meg otletelunk egy-ket sort?
Pontszám: 4.34
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
171. hozzászólás - 2010.01.08. 16:29:52 (Válasz Ludovek #170 hozzászólására.)
igen,szerintem ötletek kellenének hogy érdekesebb legyen a mostani V4
Pontszám: 4.25
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
172. hozzászólás - 2010.01.08. 17:09:30
Üdv!

Érdeklődnék, hogy marad-e a 4. világban a prémiumosok csp-bónusza?

Mert ha igen, akkor ez egy "ki fizet többet" verseny lesz megint...
Pontszám: 2.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
173. hozzászólás - 2010.01.08. 17:26:53 (Válasz Zantetsuken #172 hozzászólására.)
Mivel a prémiumnak ez az egyik legkézzelfoghatóbb hatása, így hülyeség lenne kivenni, másrészt ez a legkevesebb anyagi ráfordítás része a játéknak, sokkal több pénz folyik be adott 1 hét (V4-en 3 nap) alatt tárgyakból, gyorsításból (V4-nél ez talán nem annyira).
Pontszám: 7.57
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
174. hozzászólás - 2010.01.08. 18:32:14
Illetve a VU kódért szerezhető relikviákat ki kéne zárni V4-ről, már ha eddig nincsenek. Szerintem.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.80
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
175. hozzászólás - 2010.01.08. 21:28:29
Az én véleményem az, hogy pont ha marad az 50 epikus, akkor lesz az egész szerver egy kötelező epikus hent, mindenféle izgalom nélkül, elég példának az előző V4-t felhozni. A 100 epikus taktikázási lehetőséget biztosítana, a győztes kiléte sokkal később derülne ki, ki a győztes. Az előző szerveren győztes taktika, legkésőbb a 70. epikusnál ki is pukkanna például, ezt tapasztalatból mondom.
Ráadásul mivel valószínűleg sokan jóval később kezdenék el a szövetségek az epikus ölését, ezért az első fele az epikusoknak sokkal könnyebben is esne le, az elején pedig akár 2-3 ütőgép is ledarálja a dögöt. Ütőkből pedig 2-3 mindig ráér.

Ha a 100-at sokalljátok - amit meg tudok érteni - akkor legyen az a variáyió, hogy ne az első 50 epikus legyen, hanem mondjuk a 31. legyen az első, amit le kell verni. Jobban belegondolva ez volna a legjobb megoldás. De attól még ugyanolyan lenne ez a szerver is mint az előző.

Én szívesen lennék egy pontrendszer-kidolgozó csapat tagja, ahol ott lennének a játékot legjobban ismerő játékosok közül még páran.
Viszont akkor rengeteg mindent kellene belevenni, és egy adott küldetésnél/feltételnél ahol bármilyen számláló van, csak egységeket meghatározni. A többit pedig a randomra bízni, hogy az ötletelésben részt vevők ne jussanak előnyhöz, a pontos számokat és a sorrendeket ne ismerjék. Kellő számú pontot érő cselekmény esetén, még arra sem lehetne számolni, hogy minden cselekmény fog-e szerepelni az adott szerveren.
Pontszám: 7.99
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
176. hozzászólás - 2010.01.10. 12:06:14
Egy másik dolog, ami szerintem fontos lenne V4-re. Ne lehessen helyettesíteni egyáltalán. Azaz ha kiszűritek, hogy egy gépről 2 karakter ugyanazon szövetségben tevékenykedik bármit, járjon érte automatikus 5-6 órás zárolás.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
177. hozzászólás - 2010.01.10. 12:33:33 (Válasz Ywgarrd #175 hozzászólására.)
Szvsz 100 epikus végeláthatatlan unalom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.30
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
178. hozzászólás - 2010.01.10. 12:35:16 (Válasz CaveMaN #177 hozzászólására.)
A 100 epik szerintem is értelmetlen, viszont egy legyen 20 bajnoka a szövinek feltétel...
Pontszám: 5.90
kedvencRsrsFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
179. hozzászólás - 2010.01.10. 12:43:08
"3 gyorsítás funkció alapban mindenkinek megvan."
Ez egy fontos része lenne a köv v4-nek.
Hüpp, hüpp, barbatrükk.
Pontszám: 9.55
kedvencRsrsFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
180. hozzászólás - 2010.01.10. 12:52:11
100 epikus sztem sokkal nagyobb lehetőséget nyújtana a versenyre. Lehet, hogy kicsit rabszolgamelónak tűnik, viszontnagyobb jelentősége lenne a Kincseskamra méretének, és több variálást tenne lehetővé a tekintetben, hogy mikor is kezdjen nekiesni egy szövi az epiknek, esetleg mennyire érdemes 2-3 karaktert kimondottan az első 10-20 epikusra felgyúrni....

Ha nem lesz 100 epikus, akkor viszont az első epikus indulhatna sokkal erősebb szintről, ahogy azt többen is írták...

Egyrészt, erősebb karakterek kellenének az epikusveréshez, és ezért jobban beérnének a szakértelemfejlesztésbeli különbözőségek, azaz a fejlesztési stratégia jobban érvényesülne.

Másrészt, amíg nem esnek neki a szövik az epinek, nagyobb szerepet kapnának a portyák, és ezáltal még pár szakértelem szerephez jutna, amit eddig nem volt érdemes fejleszteni (azaz még több variálást tenne lehetővé )

Harmadrészt, mostmár sokkal egyszerűbb eldönteni (az előző v4-ek alapján, és a normál sebességű játékok is segítenek ebben) hogy mikor érdemes elkezdeni az epikusütést. Ha magasabb szintről indulna az első epi, akkor ennek is nagyobb jelentősége lenne, és egy háborúval jobban vissza lehetne szorítani egy már epikust verő szövetséget....
Hüpp, hüpp, barbatrükk.
Pontszám: 9.55
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője