Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
41. hozzászólás - 2009.12.09. 07:17:27 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.08. 22:44:52


Nem tudunk 3-4 hetet csak azon dolgozni, hogy egy 2 hónapig futó alternativ szerver más játékélményt adjon, mert közben a normál játékot is fejleszteni kell.


Nem egyszeri dolog lenne, mert gondolom többször újra fog még indulni a V4. Inkább egyszeri befektetés, ha jól meg lenne csinálva, több embert vonzana.

Idézet: Miklós - 2009.12.08. 22:44:52

Az, hogy 3x sebesség helyett 2x legyen, de tartson tovább - ez megvalósítható, kérdés, hogy a többség szeretné-e. Játékidőt csökkentő, redukáló effektek azon kívül, amelyek folyamatosan kerülnek be a normál játékba, nem lesznek.


Nekem a legnagyobb problámám, hogy a jelenlegi cél megköveteli (ha nyerni akarsz), hogy egész nap gyakorlatilag gép elött legyél... ölni kell a napi két epikust, a kettő között meg költeni a CSP-t. Nekem a géphezkötéssel van bajom, és 1,5-2 hónap bőven elég belőle...

Normális célok kitalálása sokat lendítene már a jelenlegi koncepcióval működő V4-en is.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
42. hozzászólás - 2009.12.09. 07:24:39
Olyasmibe szívesen fektetünk munkát, amit mindenki akar, és a játékélmény egyérteműen jobb lesz. De az, hogy a játékkal sok időt kell tölteni, nem a célok miatt van, hanem a 3x sebesség miatt, ilyen egy gyors szerver, ez más játékokban is így van. Szövetségi küldetések hoszú távon lesznek egyébként a játékban, de ezek ugyanúgy időt igényelnek, és aki a V4-en elhúz velük, azt ugyanúgy nehéz lesz behozni.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
43. hozzászólás - 2009.12.09. 08:06:01 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
Ez akármilyen célra igaz. Nem lehet olyat kitalálni szerintem, amiben a jobbak nem húznak el azoktól, akik esetleg tapasztalatlanabbak vagy kevesebb időt tudnak a játékra fordítani, vagy nincs meg hozzá a megfelelő csapatuk, hogy felvegyék a versenyt. De egy szövetségi küldetéses rendszerben talán jobban lehetne akadályozni egymást, ha olyan jellegűek a küldetések (legyen a háborús bevételetek x, HT birtoklás X napig egyhuzamban). Mivel ez ahogy írtad amúgy is fejlesztési terv, talán a V4 jó lenne tesztnek hozzá.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
44. hozzászólás - 2009.12.09. 11:26:05 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.08. 22:44:52
- A nem prémiumos játékosok a prémiumosokkal egyenlő feltételekkel induljanak.


Nem csak arról volt szó, hogy ne kapják meg a +25% csp-t? Attól még előnyben lennének a prémiumosok, de nem lenne annyira egyértelmű az, hogy pénzért veszik a győzelmet. (persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy a győztesek kizárólag ennek köszönhetően nyertek, de talán kissé túl nagy szerepet játszott benne a HUF )

Olvastam itt egy elég jó ötletet, hogy a szövetség győzelméhez szükséges legyen 15 entitás megölése is minden tag részéről. Mondjuk ebben a formában nem biztos, hogy annyira használható, de azt esetleg meg lehetne csinálni, hogy mindenkinek kelljen sebezni bizonyos mennyiséget az epikus szörnyekbe. Ezzel a szövetségek közti átlépkedéseket is tovább korlátoznátok, hiszen kilépéskor elveszik az addigi sebzés, tehát minden új belépő nulláról kezdene, ezzel nehezítve a szövetség győzelmét.

Egyébként szerintem nem lenne hátrány az sem, ha csökkentenétek a szövetségek maximális létszámát. Akkor kevésbé lehetne megtölteni egy szövetséget büntetlenül javarészt építő karakterekkel, és ha ezt még megfejelnénk azzal, amit itt valaki más javasolt, hogy minden héten legyen egy random háborúja minden szövetségnek egy vele kb. azonos erősségű másik szövetséggel, akkor mindenki jobban odafigyelne a TÖ-re is, és nemcsak az lenne a cél, hogy látástól mikulásig építsen, kizárólag ebbe fektetve mindent.

De a legfontosabb a multiszűrés lenne. Nem szabadna engedni, hogy valaki több karaktert irányítson, pl. egy portyakaraktert és mellé még néhény építőt, mert az előző V4-eken garantáltan voltak ilyenek. Nem beszélve arról, hogy jelen helyzetben akár saját farmkaraktereket is nevelgethet valaki. Persze ez más világokon is 100%, hogy előfordul, de itt különösen súlyos az ilyesmi, lévén hogy véges a világ, és a győzelem komoly jutalmakat jelent.
Pontszám: 5.81
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
45. hozzászólás - 2009.12.09. 19:15:16
Szerintem abban kéne gondolkodni, hogy többféle legyen a jutalmazás és ne legyen annyira jól követhető. A játék kb közepétől a legszervezettebb szövi szépen elhúz és mindenki hátradől, azt csak játszogat, feladja az egészet...
Csomó dolgot lehetne külön-külön jutalmazni, egy-egy teljesen egyedi, csak így megszerezhető és csak kissé táp relickel...
A győztes szövi tagjai persze megkapnák a maguk dicsőség medálját (amúgy ennek van maxa? Mert mondjuk nem ártana).
De, akkor hasra ütés példák:
Nyer a (pl) "Mortal Kombat" szövetség... Megjön a szokásos győzelmi szöveg katalizátorban égésről meg minden, de utána véletlenszerűen kiválasztott kari a győztes szöviből+díjazott, pl:
"Persze a Mortal Kombat tagjai bölcsek is hatalmuk mellett, jól tudják nem árt vazallusokat gyűjteni maguk mellé a legjobbakból, s hűbéreseik hűségét ajándékokkal biztosítani...
Kano a Mortal Kombat nevében átadja Ghalla legnagyobb tolvajának Sötét Patkánynak saját készletéből a "Mestertolvaj Csuklyáját" és fogadja Sötét Patkány hűségesküjét.
Reiko a Mortal Kombat nevében átadja Ghalla leghírhedettebb bérgyilkosának Borrunnak ősi örökségét a "Bérgyilász Maszkját" és fogadja Borrun hűségesküjét...
Sonya Blade a Mortal Kombat nevében átadja Ghalla legismertebb gyógyítójának, Gyolcskötésnek a szövetség alkimista műhelyében kifejlesztett "Füvésztekercset" és fogadja Gyolcskötés hűségesküjét...
Reptile a Mortal Kombat nevében átadja Ghalla hírhedett pusztítójának Khirr, a barbárnak atyái ereklyéjét a "Fekete Fegyvermérget" és fogadja Khirr, a barbár hűségesküjét..."
stb.

És akkor így példának, a fentiek mind-mind relikviák, példa arra mit tudnak:
A Mestertolvaj Csuklyája: +5 lopás, +5 csapdaészlelés, +5 zárnyitás, ezen 3 szaki fejlesztési költsége (minden egyéb módosítóval összeadódóan) 3%-al olcsóbb.
A Bérgyilász Maszkja: +10 kivégzés, a kivégzés szakértelem fejlesztése 5%-al olcsóbb
A Füvésztekercs: a sebgyógyítás szaki minden szintje után +2 Ép-t gyógyít az állatokon és 5 perccel gyakrabban lehet használni
A Fekete Fegyverméreg: másodlagos támadás +5, másodlagos varázslat +5, az állatokra mért sebzés 10%-al nagyobb

(lehetne még egy csomó ilyet kitalálni)

Megszerzésük:
Mestertolvaj Csuklyája: összes lopott kiégett őskő+lopás szaki összeg a legmagasabb
Bérgyilász Maszkja: összes bejött kivégzés+kivégzés szaki összege a legmagasabb
Füvésztekercs: maximumra gyógyult állat (alkalom)+sebgyógyítás szaki összege a legmagasabb
Fekete Fegyverméreg: ellenfél állata elájult (állatok száma)+(a magasabb) másodlagos szaki összege a legmagasabb

És ne lehessen látni ki vezet sehol, csak 2 hetente egyszer mond meg Miklós, hogy mekkora értékkel vezet most aki élen áll.

Egyszerre max egy dolgot lehet nyerni, egy adott relikviát csak egyszer és egy karakter max 3 v4-es relicet birtokolhat (+medálok)...

Itt már több mindenki találna kihívást, lennének egyéni jutalmak, amik tényleg egyediek, stb...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.35
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
46. hozzászólás - 2009.12.09. 19:31:09 (Válasz Byzon #45 hozzászólására.)
nekem csak a medál számának korlátozása nem tetszik....
mert akkor talán ne lehessen több 3 kvíz 3 bajnoki stb medálnál se.
Ha indulok akkor tuti nem a 100 őskőért teszem és ha esetleg nyerek ne korlátozzon már le senki hogy neked van már három szal hiába játszottál.
Vagy ezzel esetleg azt akarod mondani hogy aki jó játékos ne is indulhasson mert túl sok medálja lesz? Magyarán a hegylakó bandát már az elején diszkvalifikálják mert túl jók?
Akkor esetleg aki túl okos ne tölthessen ki kvízolimpiát se,stb
Pontszám: 3.42
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
47. hozzászólás - 2009.12.09. 19:39:44 (Válasz Mind1 #46 hozzászólására.)
A kvízmedálok száma limitált Mind1... Ha an már 12, akkor hiába voltál a legokosabb és a leggyorsabb, nem kapsz újabbat
Ez azért van, mert egyszerűen akkora előnyre tenne szert a játékos, amit a többieknek képtelenség behozni és már a 12 is elég komoly
Viszont természetesen nem 3-nál húznám meg a mércét
Viszont ettől még a dolog reális: ugyanis ez rég nem csak arról szól, hogy mennyire jó játékos valaki vagy sem. Itt ennél azért többről van szó, kinek mik a lehetőségei IRL a gép előtt lenni, milyen társakat tud találni stb. És aki innen kiszed mondjuk a kvízhez hasonlóan 12 medált, az már bőven komoly előny, ehhez ha akar begyűjt még 3 relicet. Ez 15 v4... Több mint amit a kvízolimpián kapsz. Sokkal több
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
48. hozzászólás - 2009.12.09. 19:42:03
most kaptam infót hogy korlátozások folyamatban
Magyarán ne legyél jó semmiben mert akkor ugy is lekorlátoznak, és ha esetleg nem korlátozni kéne hanem az eddigi szabályokat újragondolni? Igaz,a korlátozás mindig egyszerübb dolog volt mindenhol mint átgondolni hol csesztük el....
Pontszám: 2.93
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
49. hozzászólás - 2009.12.09. 19:43:01 (Válasz Mind1 #48 hozzászólására.)
Bocsika de ez a fórum főleg arról szól, hogy nézzük meg hol csesztük el
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
50. hozzászólás - 2009.12.09. 19:47:03 (Válasz Byzon #47 hozzászólására.)
Véleményem szerint az hogy ki milyen társakat tud találni teljesen elfogadható,ugyanis ez a játék nem egyéni célokra van kitűzve hanem nagy szerepe van annak ki milyen szövetséget hoz létre a siker érdekében.És ez most általában igaz nem csak a V4 re. Ha a top szöviket megnézed nem azért vannak ott ahol mert televannak terminátorokkal ,hanem mert csapatjátékként is értelmezik a végzeturat.


*off vége,csak felhúztál megint Incu
A hozzászólást Mind1 módosította 2009.12.09. 19:48:06-kor
Pontszám: 4.22
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
51. hozzászólás - 2009.12.09. 19:50:31 (Válasz Byzon #49 hozzászólására.)
Byzon természetesen hatalmas előny a dicsőségmedál, de nem lenne célszerű a kvízmedállal összehasonlítani. A kvízmedál megszerzése 15 perc ahol a szerencsés 3-at is kap egyszerre, optimális esetben a másik kitűzőért intenzív másfél hónapot kell teperni és akármennyire profi vagy nem szerezhetsz egyszerre 1-nél többet.
Mondjuk megnézném azt aki összeszed 12 dicsőségmedált.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
52. hozzászólás - 2009.12.09. 19:54:52 (Válasz Mind1 #50 hozzászólására.)
Egen... De igencsak kevesen mennek úgy a v4-re, hogy akkor mi 35-en, tudod? Átlagjátékos, aki mondjuk nem anno szept 22.-én kezdett játszani, és most a fő karakterével van mondjuk 25-30-as szinten (amúgy jó koponya) 100%-os eséllyel nem top szövi tagja, 95%-os eséllyel egy darabot nem ismer a régi nagyágyúk közül, esetleg összeszed mondjuk 10-15 havert, a többi meg majd alakul útközben, úgy, hogy konkréte semmilyen gyakorlati tapasztalata sincs egyes épületekről, szakikról.
És tegyük fel nem is tud csak pl napi 9-10 órát lenni net előtt (és ezzel többet mondtam, mint pl a saját lehetőségeim, tehát szentem igen sokaknak reális).
Ezek egyike sem érdem, de tökéletesen elég az esélytelenséghez. Erre mondhatod, hogy oké, de akkor ne induljon versenyszerveren. Ez akár igaz is lehet. De akkor meg egy nem verseny szerveren meg ne kerüljön olyan miatt lépéshátrányba amiről nem tehet. Uff, én beszéltem!

(Mondom úgy, hogy sok egykori Hegylakót meg Ájjatot ismerek és konkréte magam részéről az sem érdekel, ha 225 medálotok lesz fejenként Csak egy vélemény De mivel a v4 alapvetően nem érint, itt én be is fejeztem )
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.89
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
53. hozzászólás - 2009.12.09. 19:56:07 (Válasz Freez #51 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2009.12.09. 19:50:31
Mondjuk megnézném azt aki összeszed 12 dicsőségmedált.


Max a 13. v4 után erre térjünk vissza
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
54. hozzászólás - 2009.12.09. 20:10:17 (Válasz Byzon #45 hozzászólására.)
Nekem ez nagyon tetszik. Hasonlón agyaltam már én is, akkor abból jött az ötlet, hogy a legtöbb epik sebzést elérő szerver szinten, és kaphatna vmi plusz epik sebzést adó tárgyat másik világra.

Tuti kell korláta erre a medálra is, hogy mennyi lenne a jó, azt nem tudom, mivel ahogy Freez írta, ezért többet kell azért dolgozni. De ha meg azt nézem, hogy ugyanúgy 1%-ot ad, akkor a 12-t mondanám logikusnak.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
55. hozzászólás - 2009.12.09. 22:22:51 (Válasz pityu #54 hozzászólására.)
Igen csak ennek akkor lenne értelme igazán ha sok kategória lenne, és így a kisebbek, tapasztalatlanabbak is odaférnének néha egy-egy tárgyhoz ha igazán odateszik magukat...
Mittomén... Ilyenek is lehetnének:

"A Látnok fejpántja" - legtöbb talált kiégett őskő+szubtéri - +10 szubtéri érzékelés, a kémgömb használati költsége felére csökken (de ideje nem változik)
"Lord Defendor köpenye" - legmagasabb transzcendális projekció (egyenlőség esetén kevesebb vesztett LE) - +10 transzcendális projekció, +10 vastag bőr
"A Kincskereső Karperece" - legtöbb teljesített kaland (v4-en lehetne korábban kezdeni) - Csapdaészlelés, mászás és zárnyitás fejlesztése 3%-al olcsóbb

Három rövid példa volt, ezek mind olyanok, amikre egy nagy optimalizátor nem biztos, hogy ráugrik, de egy "kezdőnek" azért nagy élmény lehet megnyerni...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.89
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
56. hozzászólás - 2009.12.09. 22:27:51 (Válasz Byzon #55 hozzászólására.)
Ezek az új kategóriák nagyon tetszetősek de lesz Miklóséknak ennyi grafikusuk?
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
57. hozzászólás - 2009.12.09. 22:42:15 (Válasz Freez #56 hozzászólására.)
Többezer HKK lap van, max más típusú lesz a relikvia, ha kifogynak a tökfödőből akkor a látnok kesztyűje jön
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
58. hozzászólás - 2009.12.09. 22:51:54 (Válasz Byzon #55 hozzászólására.)
Ezek jópofák, nekem tetszenek, és tényleg lehetne több emberkének sikerélménye támogatom.

Legtöbbet építőnek egy kőműves kanál?
Pontszám: 5.43
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
59. hozzászólás - 2009.12.09. 22:54:27 (Válasz Byzon #57 hozzászólására.)
Hiszi a piszi főleg, hogy csak retusált varázslatképekre ismétlődő ékszerekre és a szintenként egyre fogyó szörnyekre telik. Na jó utóbbi lehet szerverterheltség csökkentő is...
Gonosz Toposz funkció aktiválva.

Szerk.:
úgy látom már csak a floodra telik tőlem inkább letészem a lantot és elvonulok Pongi kínzókamrájába.
A hozzászólást Freez módosította 2009.12.09. 23:00:00-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
60. hozzászólás - 2009.12.10. 00:09:02 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.08. 22:44:52
Kócos javaslatait, amelyek többsége arról szólt, hogy még gyorsabb legyen a fejlődés, nem is értettem.


Tenyleg nem. Peldaul amikor irtam, hogy 50-es VF-fel indul mindenki, az hol gyorsit?
A javaslataim lenyege az lenne, hogy a jelenleg jatekban megtalalhato portya-vadaszat egyensulyt (egyensuly vagy nem, nyilvan vitathato, de megszoktuk, tudjuk az optimalis utat) hogyan lehet kicsit megboritani. Egy maxVF vagy maxos szingli rendszerben a mostaninal joval nagyobb hangsulyt kapna a portya.

LE sajtolas dupla LE: itt a lenyeg, hogy megvaltozik a spektralis - sajtolas - elfogas harmnas viszonya. Tobbfajta indulostrategianak engedve utat. A gyorsabb fejlodes nem szuksegszeru, lehet azt is tenni, hogy vadaszat * 0.7, sajtolas *1.4. Igy nincs gyorsulas, de ugyanugy elmozdul az egyensuly.

Dupla szakertelem fejlesztesi koltseg. Jelenleg ugye egyertelmuen szaki-szaki-szaki a fejlodes utja, ezen modosithatna, illetve az optimalis ertekek lehet, hogy nem a maximalis korul lennenek igy, hanem valamivel lejebb, ami megint tobbfejta taktikanak enged teret. (Ez sem gyorsit!)

+5000 maxEP mindenkinek. Portya erosites, de a kivegzes kiherelese. Most ennek nem latom a nagyszeruseget, akkor mikor irtam meg biztos lattam

fix szint*10 LE jutalom a nyertes porytaert: je ezt ketszer is irtam. Szinten a portya erositese, egy hatrannyal: a LE diff es a portyagyozelem statok innentol nagyjabol egybeesnek.

Mindenki mindenkivel haboruban all folyamatosan. Mindenki 100%-os, nincs projekcio. Portya erositese ujfent.

update: ezen az otletek inkabb amolyan kedvcsinalok, lehet ilyenbol meg 100-at kitalalni, es valoszinuleg nem ezek lesznek a legjobbak. Raadasul szerintem ezek nagyon egyszeruen megvalosithatoak.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.12.10. 00:11:08-kor
Pontszám: 6.68
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!