Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
kedvencRsrsFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
181. hozzászólás - 2010.01.10. 12:58:52
Az epikusverésnél még fontos tényező a kincseskamra.

Nem tudom, hogy megoldható-e csak a kincseskamra epikus verések közti időcsökkentő tényezőjének visszábbállítása?

Ha kicsit több időnek kellene eltelnie két epikusverés között, akkor nem lennének az emberek a gép elé szögezve a játék vége felé. az ehhez szükséges aktivitást csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, vagy ilyenkor egy ember visz több karaktert...
(Ezt is jó volna valahogy kiküszöbölni, legalább szövetségen belül ki kéne szűrni valahogy. Persze nem tudom, hogy ez is mennyire megvalósítható, de gondolom egyértelmű, hogy a játék vége felé milyen fontos szerepe van.)
Hüpp, hüpp, barbatrükk.
Pontszám: 8.48
kedvencRsrsFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
182. hozzászólás - 2010.01.10. 13:05:33
A játék lezárásával kapcsolatban is nagy előnye van a vezető szövinek, mert ők pontosan tudják mikor lesz vége a szervernek (percrepontosan is belőhetik akár), és ez az egyéni kategóriákban is a győztes szövit segíti.

Ezt azzal lehetne ellensújozni, ha a győzelem feltételei után még futna a szerver az adott nap éjjfélig... vagy esetleg a győzelem feltételeit mindig csak egy adott napon egyszer ellenőrizné a rendszer, és ha akkor megvan, akkor lezárná a játékot, ha nincs, akkor másnap ugyanekkor... (sztem ez a legjobb variáció...)
Esetleg a szövetségi győztes kihírdetése után még 24 órán keresztül futna a szerver, és akkor értékelné ki, az egyéni kategóriákat.
Hüpp, hüpp, barbatrükk.
Pontszám: 8.54
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
183. hozzászólás - 2010.01.10. 13:34:24 (Válasz Rsrs #181 hozzászólására.)
Ez tetszik. Úgy belőni, hogy max. szintjénél napi egy epikust lehessen csak ölni, mondjuk 14-16 óránként. Vagy simán működhetne úgy, mint a normál szervereken.
A hozzászólást pityu módosította 2010.01.10. 13:41:18-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.80
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
184. hozzászólás - 2010.01.10. 13:43:28
Eddigi észrevételekből 2 dolog tetszik leginkább:
Kincseskamra minimum idejének korlátozása mondjuk 15 órára (akkor kicsit csúsztatgatni is lehet)
Valamint az epikus magasabb szintről történő indítása, mondjuk 30ról 80ig (ha 50 a limit)
14
Pontszám: 4.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
185. hozzászólás - 2010.01.11. 15:53:54
Kiírtuk a 4-es világ előregisztrációját, lehet rá jelentkezni. A 4-es világ jövő hétfőn, jan. 18-án indul. A feltételek megbeszélését és véglegesítését a héten még folytatjuk, és a világ indulásakor ki lesznek rakva a hivatalos feltétel oldalon.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
186. hozzászólás - 2010.01.11. 16:39:57 (Válasz Zantetsuken #172 hozzászólására.)
Idézet: Zantetsuken - 2010.01.08. 17:09:30
Üdv!

Érdeklődnék, hogy marad-e a 4. világban a prémiumosok csp-bónusza?

Mert ha igen, akkor ez egy "ki fizet többet" verseny lesz megint...


1 osko ara 13 forint kozul van idealis esetben. Az elozo V4 mennyi ideig tartott? 45 nap mondjuk? Az 15*6 osko = 90 osko, de ugye ezt 2,5-tel kell osztani. Tehat 36 oskonel jarunk, ami ird es mondd 468 Ft. 1 pakli cigi nem jon ki belole, bar en nem szeretek cigiben szamolni. 3 ilyen ad ki egy mozijegyet. Es ezert masfel honapnyi szorakozast kapsz. Minden mas osko koltes nem jelent behozhatatlan elonyt. EZ a koltekezesi verseny?
Pontszám: 7.74
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
187. hozzászólás - 2010.01.11. 16:49:17
Csak nekem van olyan érzésem mintha itt kicsit megszaladtak volna a dolgok? Akkor tulajdonképpen a győzelmi feltételek dettó ugyanazok lesznek mint amik eddig voltak? Csak mert nem találok a topicban olyan hszt amiből biztosan kiderülne hogy lesznek-e új feltételek vagy marad minden a régi kerékvágásban.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 5.33
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
188. hozzászólás - 2010.01.11. 17:27:23
Nincs ez a világ indítás kicsit elsietve? Sehol semmi fix nyerési feltétel,remélem nem a régi felállással fog indulni...
Pontszám: 5.95
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
189. hozzászólás - 2010.01.11. 17:44:36 (Válasz pityu #176 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.01.10. 12:06:14
Egy másik dolog, ami szerintem fontos lenne V4-re. Ne lehessen helyettesíteni egyáltalán. Azaz ha kiszűritek, hogy egy gépről 2 karakter ugyanazon szövetségben tevékenykedik bármit, járjon érte automatikus 5-6 órás zárolás.


Ezzel mindenkit kizarnal gyakorlatilag, akinek a melohelyen nincs net. A V4 amugy is eleg megterhelo, kar lenne ilyen mesterseges modon tovabb novelni a gephez kotottseget.

Ywgarrd: hadd tiltakozzam. En olyan karit csinaltam, ami gyakorlatilag nem durrant volna ki sehol. Siman lehetett volna vele tartani a fejlodesi utemet, maximum kicsit kevesebbet epit.
Pontszám: 6.62
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
190. hozzászólás - 2010.01.11. 17:47:14
A vizsgaidőszak hajrájában kezd a versenyszerver? Nem lehetett volna még várni vele egy kicsit? Mondjuk február 1-éig. Vagy legalább addig, amég nem lesznek konkretizálva a nyerési feltételek, illetve az őskőért vásárolható extrák. (Ha jól tudom a prém tagság változtatása is tervben volt.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.07
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
191. hozzászólás - 2010.01.11. 17:51:38 (Válasz Kocos #189 hozzászólására.)
Csak egy ötlet volt, még ha rossz is.

Korainak érzem a kezdést én is, legalább 2 hetet várni kéne még.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
192. hozzászólás - 2010.01.11. 18:18:41 (Válasz Rsrs #181 hozzászólására.)
Idézet: Rsrs - 2010.01.10. 12:58:52
Nem tudom, hogy megoldható-e csak a kincseskamra epikus verések közti időcsökkentő tényezőjének visszábbállítása?


Tovabb mennek. Minden szovinek a licitje a kincseskamra szinttol fuggetlenul tartson a kamra kiertekelesig. Igy mindenki minden nap 1 epikust tud hentelni, azaz nagyban csokken a gephez kotottseg. Ha az pikusok nem jelentenek eleg kihivast, akkor javaslom nem a szamukat novalni, hanem entitashoz hsonloan nagyobb ugrasokat berakni. Peldaul 50 epikus, ugy, hogy mindig 2 szinttel erosebb jon, mint az elozo.
Pontszám: 7.08
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
193. hozzászólás - 2010.01.11. 18:20:07 (Válasz Rsrs #182 hozzászólására.)
Idézet: Rsrs - 2010.01.10. 13:05:33
A játék lezárásával kapcsolatban is nagy előnye van a vezető szövinek, mert ők pontosan tudják mikor lesz vége a szervernek (percrepontosan is belőhetik akár), és ez az egyéni kategóriákban is a győztes szövit segíti.


Akar ki is lehetne zarni a gyoztes szovi tagjait az egyeni versenybol, vagy legalabb a dicsoseg medalt odaadni kategoriankent az elso embernek, aki mas kategoriabol meg nem nyert. Az osko ugyis halmozodhat.
Pontszám: 4.74
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
194. hozzászólás - 2010.01.11. 18:21:02
50 epik még elviselhető...de az emlegetett 100 durva lenne. Remélem nem csak a világ indulásakor kapjuk meg a tényleges feltételeket.
Pontszám: 4.27
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
195. hozzászólás - 2010.01.11. 18:22:43 (Válasz Kocos #193 hozzászólására.)
Már bocs de ha nem tudod melyik a győztes szövi hogy akarod előre kizárni? 2 medált eddig se kapott senki és dupla őskövet se tudtommal....ha a győztes szövibe volt az illető ,egyéniért nem kapott még vállveregetést se.Szóval lényegtelen.
A hozzászólást Mind1 módosította 2010.01.11. 18:24:29-kor
Pontszám: 4.27
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
196. hozzászólás - 2010.01.11. 18:36:39 (Válasz Kocos #189 hozzászólására.)
Tiltakozz, de előbb-utóbb kidurran minden karakter, ha naponta 2 epikus tempóval halad a szövetség. A gyógyitalok költsége miatt.
Pontszám: 8.01
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
197. hozzászólás - 2010.01.11. 21:17:55
Vizsgaidőszak végét én is preferálnám, indulhatna febr elsején, igazán....
14
Pontszám: 3.93
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
198. hozzászólás - 2010.01.12. 16:38:21
Miklós!

megis hogy regisztraljak elore, ha meg a hordat sem tudom eldonteni? tudniillik a feltetelektol nagyban fugg. ne siessetek el ezt is, mint oly sok mindent. ha nem is szivesen, de inkabb varunk meg egy honapot a nyitassal, csak vegre ide is iranyitsd a figyelmet, es gyurjunk ossze valami jot!
Pontszám: 7.17
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
199. hozzászólás - 2010.01.12. 18:03:05
- térkapu 2x tárolási lehetőség (nem győzöm eléggé hangsúlyozni, már többször írtam)
- kéthetente bajnoki
- ha a helyettesítést tényleg ellenőrizni akarjuk – szerintem erre semmilyen adminnak nem lenne ideje/ereje -, akkor napi egy epikus (az is sok)
- ha a háború bekerül a győzelmi feltételek közé – kútba nyert LE alapján, amire még az előző szerver előtt azt mondtátok, tárolható - akkor az első pár hétben semmiképpen ne számítson az ilyen jellegű teljesítmény (építők agyonveréséről szólna a dolog)
- sűrűbb katakomba használat
- vegyétek már ki azt a mókás felejtés korlátot
- nagyon fontos: a hétvégi ügyeletet így vagy úgy, de meg kell oldani, mert 2-3 napi (~ 1 hét) szívás nem királyság, és sokadszorra megjegyzem, Nektek is rengeteg utólagos munkát megspórol, jobban jöttök ki belőle
- ugyanez igaz a kvízelfogadásra, szövielfogadásra, ne legyen már két ember kérelmének elfogadása között akár 3 nap különbség! Bár én a kvízes küldit egy az egyben kivágnám, ahogy van, ezt sem először említem


A szakik költségéről: jelen ár mellett nem éri meg pl. állatos szakikra költeni, a léadókat meg dupla ár mellett is mindenki lehető leghamarabb igyekezne maxolni, tehát szerintem is a felezett költség lenne a kézenfekvőbb. Ebben egyetértek Miklóssal, inkább szakiháború legyen, mint TÖ, mert sokkal nagyobb taktikai teret biztosít, lásd későn beérő karakterek és a folyamatos igény arra, hogy ne egyenkarakterrel kelljen játszani.
Sok szakit én a szakilista előkelő helyéről, Zafír Csillaggal hiányoltam. A felezés lehet akár kétharmadolás is.
Veszélye: a hobbijátékos, aki betéved, és nem ismeri fel, hogy szakizni KELL, és gyorsan, az rövid időn belül lehúzhatja a karakterét. Mindazonáltal megjegyzem, valószínűleg mindenki észrevette már, hogy nem nekik/róluk szól a gyors világ.
Az alap EH hiba lenne, így is sokkal több lé fordul(t) meg ezeken a világokon, és az építő karik szanaszéjjel lennének tépve. Egészen pontosan eddig is így volt, csak ebből nem látott tápot egy „harcos” sem. Úgy gondolom, óriási baklövés lenne.


Ja, és Miklós, vizsgaidőszakban versenyszerver? Öngyilkosság. Sajna ez szrul jött ki, de elég világosan látszott, hogy legkorábban februárban indulhat az újabb móka. Én is csak csatlakozni tudok: NE kapkodjátok el, mint már nem egy dolgot, mert erre is igaz, hogy utólag Ti szívtok vele jobban. Elvégre nekünk „csak egy játék”, Nektek meg megélhetési forrás.


Ui.: Szedtünk még össze szépen ötleteket, de többségük nagyjából hasonló formában (f)elvetésre került, és eléggé prediktív az is, milyen lenne a fogadtatásuk.

*: Én ide is javasolnám az őrtorony korlátozását, mint V5-re, sok az a 35 fő. Sejtésem szerint ezen javaslat nem fog megvalósulni, mert már írtam mással együtt ez ügyben párszor hónapokkal ezelőtt, nem jött válasz.

*: Ajánlás lét hagyjuk ki a buliból (őskő okés, emez nagyon nem).
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.01.12. 19:48:42-kor
Pontszám: 7.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
200. hozzászólás - 2010.01.12. 23:57:19 (Válasz Rokamoka #199 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.01.12. 18:03:05
A szakik költségéről: jelen ár mellett nem éri meg pl. állatos szakikra költeni, a léadókat meg dupla ár mellett is mindenki lehető leghamarabb igyekezne maxolni, tehát szerintem is a felezett költség lenne a kézenfekvőbb.


Felezve sem eri meg allatos szakikra kolteni.
Mar normal ar mellett sem maxoltad ki te sem azonnal a LE adokat. a dupla ar valoban mas taktikat kovetelne.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.01.12. 23:58:55-kor
Pontszám: 4.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!