Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Másodszorra ért véget a 4. világ
1. hozzászólás - 2009.11.17. 10:19:29
Rekordidő alatt véget ért a 4. világ második ciklusa. Gratulálok a győztes szövetségnek, az Ájjatfajmnak és a többi top játékosnak! A megnövelt győzelmi feltételhez ezek szerint még hatékonyabb taktika is társult

Kérlek benneteket, ebben a topicban mondjátok el véleményeteket arról, miben volt most jobb / rosszabb a 4. világ, és mit kellene változtatnunk a harmadik újraíndítás előtt!
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
2. hozzászólás - 2009.11.17. 10:25:47
Bemásolom ide szerintem nagy vonalakban mitől lenne jobb, élvezhetőbb a következő V4. Nem kioktatni akarok senkit se- ezt előre leszögezem - de szerintem rengeteg játékos egyetért majd a következőkkel.

Sokak szerint rövid/unalmas volt a szerver, ehhez szólok most hozzá. Mi, akik külső fórumot is olvasunk, több időt szánunk a játékra mint egy átlagos játékos. Nem a két hónap a hosszú idő, hanem a 3x-os sebesség. Hiába harmadannyi ideig tart csak egy vadászat, ha 3x annyi kvízkérdés van, és 3x annyi LE-t kell megvédeni a rablás ellen és 3x gyorsabban regenerálódik az ÉP. De az epikus lények is borzalmasan gép elé kötik a játékost például, ráadásul több embernek kell egy időben ott lennie.
Mondhat bárki bármit, a jelenlegi feltételek mellett 50 %-ban a játékra fordított időn múlik a győzelem, a másik fele a taktika és a szervezettség. Ez így nem helyes, ettől válik unottá és érdektelenné a szerver sokak számára, amolyan kötelező tennivalóvá.
Mondhatjátok, hogy rövid és lassú () a szerver, de az átlagjátékosok nem mi vagyunk, akik a fórumra több idő szánnak, mint mások az egész játékra.

Senkinek nem lenne az ellen kifogása, ha tovább tartana a következő V4, de a jelenlegi feltételek mellett, még ez is sok a többség számára. Szerintem jelentősen élvezhetőbbé (és sokkal-sokkal jövedelmezőbbé is) lehetne tenni a szervert, ha egy alapos átdolgozáson esne át, szerteágazóbb célokkal (egyéni, szövetségi), "részhajrákkal", több díjazottal (akár jelképes), és kevesebb ráfordítandó idővel (2x-es csp, 1:40-es vadászatidő pl.), előre meghatározott időpontban kihirdetett véletlenszerű versenyekkel szerveren belül (végtelen lehetőség van ami nem feltétlenül a legnagyobb legerősebb szövetségek, karakterek számára a legkönnyebben teljesíthető)), szövetségi küldetésekkel, stb.
Illetve mehetne tovább a szerver 45-50. szintnél, ahol lenne értelme a fertőzésnek többek között.
Máris mindenki számára sokkal élvezetesebb volna, és az esélyek is egyenlőbbé válnának, mert a célok számottevő hányada mindenki előtt ismeretlen volna, csakúgy mint magasabb szinteken való játék és a 100. szint feletti epikusok elleni küzdelem.
Pontszám: 9.22
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
3. hozzászólás - 2009.11.17. 10:34:51
Nem tudom A hosszabb világ lehet jobb lenne, de az nem lenne annyira verseny jellegű, a jelenlegi időben jó, de nagyon monoton és lemaradás esetén nincs lehetőség a korrekcióra.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
4. hozzászólás - 2009.11.17. 10:38:37
A játék alapvetően ugyanolyan mint máskor, csak még kiélezettebben.
Én nem voltam a győztes csapat tagja, bár ezúton is szeretnék nekik mégegyszer tiszta szívből gratulálni.
Azt viszont csak remélem, hogy a következő v4-en találok egy klánt amelyik nem meg akarja nyerni a szervert, mert aki nem tud munkahelyről netezni, mint én, az teljesen esélytelen olyanba (nem is mennék, nem is mentem sehova, visszahúznám a csapatot).
És mondjuk azt megjegyzem, aki 8 órát net kapcsolat nélkül dolgozik, plusz két óra utazási idő, és emellett képe és még alszik is, annak ugyancsak vért kell izzadni csak azért, hogy ne csorduljon túl...
Másrészt a fertőzést ki lehetne hagyni az egészből, a szerver körülményei között tök értelmetlen, kezdő játékosnak beugrató, feleslegesen költ rá.
Szerintem ennél hosszabb már semmiképpen se legyen, így is rettenet volt végigküzdeni...
De azért élveztem
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.35
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
5. hozzászólás - 2009.11.17. 10:50:56
Prémium: +csp-t elvenném a versenyszerveren

Kiindulási helyzet: Nem első szint, 15-25-35 akármelyik, ami belefér, meghatározott (nem kezdő) tulajdonságokkal és szakértelmekkel

Győzelmi feltétel: Idő (pl 2-3-4 hét), aki ekkor teljesíti a győzelmi feltételeket az nyer

Mik legyenek a győzelmi kritériumok: nem tudom ötletek: legyenek feszesek a szerver idejéhez mérten, legyen belőlük több, ne lehessen mindegyiket megcsinálni egy csapatnak. Valamilyen módon lehessen "buktatni" az ellenfelet aki a másik célért hajt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.30
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
6. hozzászólás - 2009.11.17. 10:55:27
én fix beugrósra csinálnám...egy x összegért amit megálmodtok...kivenném az összes ősköves lehetőséget....és élvezném a 10x kiélezettebb versenyt ami nem csak 80 játékosról szól...a győzelmi feltételekhez eggyenlőre nincs ötletem...
Time in a bottle
Pontszám: 5.27
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
7. hozzászólás - 2009.11.17. 10:57:19 (Válasz CaveMaN #5 hozzászólására.)
ez eggy jó 5let ...kezdhetnén a 15.szintről...
Time in a bottle
Pontszám: 5.27
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
8. hozzászólás - 2009.11.17. 11:30:59
Célnak szövetségi küldetések teljesítése, mondjuk 15-20 küldetés. Az ellenfelek szövetségi adatlapján lenne egy plusz gomb (mint taglista, felépített épületek), ahol lehet látni, melyik szövetség melyik küldetést oldotta már meg, és éppen melyiket csinálja, hogy lehessen egymást akadályozni.

Küldetés ötletek:

- Öljetek meg 20 epikust
- birtokoljátok a HT-t egy hétig egyhuzamban
- Növeljétek a lélekkút méretét X-szel
- Teljesítsetek összesen x kalandot (vagy fejenkét y-t)

Csak pár gyors ötlet, hogy látható legyen, mire gondoltam.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
9. hozzászólás - 2009.11.17. 11:41:51
Energiakristályosító módosítás: Csak kiégett kőből lehessen építeni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.48
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
10. hozzászólás - 2009.11.17. 12:13:34
Egyetértek azzal, hogy a prémiumosok ne kapjanak +csp-t! A 4. világban ez borzasztóan nagy előny, a nem prémiumosokkal szemben! Ugyanis egy verseny ne arról szóljon már, hogy kinek mennyi pénze van, és így "megvásárolja a győzelmet", hanem szóljon a taktikáról, diplomáciáról, játéktudásról és hasonló "nem anyagi" jellemzőkről!
Egyébként nekem ez volt az 1. részvételem benne, és nagyon tesztett! Lehetőségem volt magasabb szinten is megismerkedni a játékkal, és ez szerintem az új játékosokra nagyon ösztönzőleg hat!
A Fertőzésnek én se láttam sok értelmét, és az is tény, hogy rendkívűl a gép elé köti a játékost ez a 3-szoros sebesség.
Egyéni véleményem, hogy azért lehetett volna díjjazni a legtöbb szövetségi háborút megnyerő szövetséget is, mert azért ez sem egy elhanyagolható statisztika (de még jobb, ha az ilyen háborúkban legtöbb LE-t szerző szövetséget díjjazták volna)...

Egyenlőre ennyi jutoot így hirtelen az eszembe!
Gratula az Ájjatfarmnak!! (bár ellenünk kapituláltak a háborúban...)
Pontszám: 1.42
utáltGaara96Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
11. hozzászólás - 2009.11.17. 12:46:33
Folytatom pityu ötletét:
A tagfelvétel maximuma 50 legyen
Őrtorony 20. szinten érné el.
Minden karinak amely szövetségbenvan meg kell ölni legalább 15-egyéni etnitást és a lélekkufártól vásárolni egy nyakláncot.
Pontszám: 2.83
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
12. hozzászólás - 2009.11.17. 15:09:03
Igen, az is bevezethető volna, hogy mondjuk 25-30. szinten indul a játék, és mindenki elkölthet x LE-t a karakter megalkotására.
A prémiumtagság is óriási előnyt jelent, a negálása egyenlőbb feltételeket eredményezne. Mint ahogy az is, ha egy szövetség őrtornya maximálva lenne 5. szintben.
Pontszám: 8.05
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
13. hozzászólás - 2009.11.17. 15:16:53 (Válasz Ywgarrd #12 hozzászólására.)
Nono, dehogy költhet, kap valamit amivel kezdenie kell valamit. Nem vagyunk előbbre, ha mindenki ugyanúgy kifejleszti a karakterét, mintha 0-ról indult volna, az "csak" időt spórol, kihívás nincs benne egy centi sem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.30
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
14. hozzászólás - 2009.11.17. 15:18:01
Vad ötlet Előfizetős szerver X száz őskő, random team, teams are locked
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.97
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
15. hozzászólás - 2009.11.17. 15:23:32 (Válasz CaveMaN #14 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.11.17. 15:18:01
Vad ötlet Előfizetős szerver X száz őskő, random team, teams are locked


random gyoztes
Pontszám: 8.06
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
16. hozzászólás - 2009.11.17. 15:28:37
ez tök jó ...mindenki kaphatna x tulajdonságpontot (nem LE-t)...és abból kéne kihoznia valamit...ugyanígy a szakikkal...
Time in a bottle
Pontszám: 3.83
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
17. hozzászólás - 2009.11.17. 15:40:06 (Válasz Faust0ne #16 hozzászólására.)
Nem tulajdonságpontot Kész karaktert.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
18. hozzászólás - 2009.11.17. 15:45:49
kivancsi vagyok, szazan ketszaz vagy esetleg haromszaz felekeppen kepzeljuk-e el az indulo karaktert. ha en kapnek egy karit, aminek akar egy pottyel is tobb a vedekezese, mint 20, hagynam a picsaba az egeszet. leprogramozni is halatlan munka.

random team, teams r locked: na ne mar..!! beragadsz 5 hulyevel, 5 vilagmegvaltoval, 10 inaktivval, 10 pancserrel meg 4 tenyleg ertelmes emberrel. vajon mit teszel? (remelem, ez csak vicc volt reszedrol.)


a +25% eltorleset viszont nagyon is csipaznam. ha jol emlekszem, mar elozo v4 utani kibeszelesben javasolta valaki, hogy korlatozva legyen. kivancsi vagyok, mit szolna ehhez Miklos!
A hozzászólást Ludovek módosította 2009.11.17. 15:49:26-kor
Pontszám: 4.77
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
19. hozzászólás - 2009.11.17. 15:57:59 (Válasz Ludovek #18 hozzászólására.)
Egy egyenkaraktert leprogramozni nem épp nagy meló, ideális alapról (jelenlegi indulókarakter) nem kunszt nagyot alkotni, hiszen mindenki azt gyakorolta több világon is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
20. hozzászólás - 2009.11.17. 16:42:02 (Válasz CaveMaN #19 hozzászólására.)
arra gondolsz, hogy mindenki kapjon 20. szintre 60-60 magiat, taut, egeszseget, 15-15 szubterit es kontinuumszukitest, oszt' hajra? vegulis, legalabb kihivas-szagu lenne. csak mint mondtam, ezermillio szazalek, hogy nem tudnank dulore jutni egy uj alapkarakterben.

a "nem epp nagy melo"-rol kerdezd Baratyot, biztos mindenhez igy all, igen.
Pontszám: 4.22
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!