Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
81. hozzászólás - 2009.12.17. 10:43:12 (Válasz Miklós #65 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.12. 13:40:19
Az epikus ölés a karakterek harci erejét, és a szövetség összefogási képességét teszteli, szerintem ez mindenképpen jó feltétel. A HT az építési kapacitást, ezen lehet vitatkozni - ígérem, hogy a következő V4-en igyekszünk még hatékonyabban szűrni az esetleges építő rabszolgákat.


Es hogy definialod az epito rabszolgat?
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
82. hozzászólás - 2009.12.17. 10:54:04 (Válasz Kocos #81 hozzászólására.)
Nemtom mit kell ezen tökölni. megvan az össz szerzett léje egy karinak, építésre max az x%-át használhatja el.
Vagy egy karakter össz építése (manakonstrukciós epítő szakis stb, azaz összes!) nem haladhatja meg az össz szerzett léjének x%-át.
Innentől megszűnik az a fogalom, hogy építő rabszolga. Olyan lesz, hogy már beépítette valaki a maxát, vagy sem...
Pontszám: 5.83
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
83. hozzászólás - 2009.12.17. 11:04:29 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Mi a fene az az építőrabszolga emberek? . Van építő meg harcos. Meg mindkettő. Ha van egy szerver amit meg kell nyerni. Mégpedig úgy hogy egy szövetséget győzelemre kell vinni. Akkor hadd döntse el mindenki milyen módon tesz a csapatáért. Vagy már az is idegesít eggyeseket hogy van aki csak épít? Van aki építésre specializál egy karaktert. Van aki harcra. És van aki mindkettőre. De eggyértelműen az a jobb harcos aki csak harcol. És az épít a legtöbbet aki csak épít. Nehogymár megmondja valaki hogy építsek-e vagy sem. A HT-t meg eggy az egybe ki kell venni. Akinek kell a bónusz így is nyomatni fogja majd.
Time in a bottle
Pontszám: 2.69
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
84. hozzászólás - 2009.12.17. 11:05:00 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Baromság! A győzelemre játszó klánokban biztos lesz olyan akinek kevesebb az ideje és gyakszi csak épít. Ugyanannyit hozzátesz a győzelemhez, nem rabszolga. Ez emeletes ökörség Birka, miért kéne korlátolni?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.17
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
85. hozzászólás - 2009.12.17. 11:09:41 (Válasz Byzon #84 hozzászólására.)
Én special tutira építő leszek a következő V4-en, mivel nem engedhetek meg magamnak túl sok őskövet.
Ha valakinek kell a szövetségébe egy építő, írjatok PM-et.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.73
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
86. hozzászólás - 2009.12.17. 11:19:26 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Már elnézést, de az előző V4-en több, mint 10M LE-t építettem, akkor én építő rabszolga voltam? Mert a tulajdonságokat nem húztam? Minek? Az epikust így is tudtam ütni, az meg nem volt nyerési feltétel, hogy a LE diff-em pozitív legyen... És magamtól választottam az építő utat, nem kényszerített senki, nem voltam rabszolga, max a játéknak, amit egy kicsit meg is bántam...
Pontszám: 7.39
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
87. hozzászólás - 2009.12.17. 11:23:16
Azért tisztázzuk az alapokat, építő rabszolgának akkor lehet titulálni egy karaktert, ha valakinek a másodlagos (harmadlagos, stb) karaktere, amivel jogtalan előnyhöz próbálja juttatni a szövi épületeken keresztül az elsődlegest.
Van egy lehetséges út arra is, hogy építő karaktert fejlesszen valaki. Igen, ez az egy karija van, ő így segíti a szövijét. Úgyhogy Birka ötlete szentem automatikusan kukába, nehogy már valaki játékstílusát korlátozzuk!!! Nonszensz!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
88. hozzászólás - 2009.12.17. 11:24:09 (Válasz Byzon #84 hozzászólására.)
Figy, elhangzott egy kérdés, és Miklóstól egy kijelentés, hogy kordában akarja tartani köv v4-en az építő rabszolgákat (valaki deffiniálja nekem mi ez!).
A megoldás pofon egyszerű, ha maxolva van amit egy karakter építhet, azaz manakonsi+összes termeltlé*építés szaki arányos hozzá képest, akkor az "elhivatott" építészeknek másra is kell költeniük a léjüket, azaz mindenki befoghatja az építő rabszolgás témát. ha meg nem költik el, akkor a portya nagyobb értelmet nyer, ez kinek szar?

Továbbra is építhet teljes erővel valaki, ha nem ér rá, max marad nála lé a végén, de az extrém szélsőértékeket levágod.
Aki többet portyázik, vagy növeli a létermelését vadászatból (vagy PRÉMIUMMAL!), az természetesen többet építhet, azaz az lesz a jó építész, aki portyázik+húzza a létermelését

Amúgy én a technikai megvalósításra gondoltam hogy pofon egyszerű, nem arra, hogy kell-e egyáltalán ilyen!
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.17. 11:25:54-kor
Pontszám: 5.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
89. hozzászólás - 2009.12.17. 11:25:32 (Válasz Byzon #87 hozzászólására.)
Bocsi, ez a multizás, alap, hogy nincs ilyen, vagy tévedek???
Pontszám: 5.83
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
90. hozzászólás - 2009.12.17. 11:31:01 (Válasz Birka #89 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.17. 11:25:32
Bocsi, ez a multizás, alap, hogy nincs ilyen, vagy tévedek???


Miért, az hol ütközik szabályokba, hogy játszok V1-en, haverom V2-n. Én indítok egy karaktert V2-n, ami "önfeláldozó" módon építi haverom szövetségét, ő meg indít V1-en, ami az enyémet.
Szerintem még az is belefér a jelenlegi szabályokba, hogy haverom V1-es karakterét valahogy mindig az én V1-es főkarakterem veri le (persze ha nem egy szövetségben vannak) elhozva tőle minél több LE-t, az én V2-es karakteremet meg haverom V2-es főkaraktere. Multizásnak nyoma sincs.

Ennyit a kiskapukról.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.17. 11:31:44-kor
Pontszám: 8.66
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
91. hozzászólás - 2009.12.17. 11:36:45 (Válasz Birka #89 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.17. 11:25:32
Bocsi, ez a multizás, alap, hogy nincs ilyen, vagy tévedek???


Tévedsz Nem kéne lenni. Ez ellen lehet épp ésszel küzdeni. Egy lehetséges játékstílust bekorlátozni főleg egy ilyen rothadt időzabáló szerveren... Ugyanmár.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
92. hozzászólás - 2009.12.17. 12:17:24 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.17. 10:54:04
Nemtom mit kell ezen tökölni. megvan az össz szerzett léje egy karinak, építésre max az x%-át használhatja el.
Vagy egy karakter össz építése (manakonstrukciós epítő szakis stb, azaz összes!) nem haladhatja meg az össz szerzett léjének x%-át.
Innentől megszűnik az a fogalom, hogy építő rabszolga. Olyan lesz, hogy már beépítette valaki a maxát, vagy sem...


En ertekelem a kezdemenyokeszsegedet Birka, de Miklost kerdetem, hogy o hogy definialja az epito rabszolgat, mert a te definiciod (es az erre epitett korlat otleted) mindaddig erdektelen, amig nem tudjuk, hogy mi Miklos felfogasaban az epito rabszolga, hogy o valojaban mit akar korlatozni.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.12.17. 12:22:07-kor
Pontszám: 6.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
93. hozzászólás - 2009.12.17. 13:22:04
Már elnézést, de spec az első V4-en kifejezetten építés miatt mentem és csináltam karaktert, mert semmi kedvem nem volt bonyoltani, így viszont a szövinek hasznos voltam. A V3-on is egy az egyben pítek a szövinek. A következő V4-en is valószínűleg ugyanezt az utat fogom járni. Ez miért baj?
Pontszám: 7.63
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
94. hozzászólás - 2009.12.17. 13:23:46
Dettó, mint Cras
Mindkét V4-n vakoltam, mert erre volt időm és kapacitásom a másik 3 világ, a munkám és az életem mellett. Ha indulok a következő V4-n akkor is max az építés fog beleférni. Ez miért probléma?

Pontszám: 8.14
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
95. hozzászólás - 2009.12.17. 14:06:04 (Válasz Faust0ne #78 hozzászólására.)
Annak ellenére, hogy személyeskedés irányába akarod terelni a társalgást, még nem lesz igazad.
Nem fogok a kedvedért mindent előkeresgélni, nézz utána a történethez tartozó rovatoknak.
Amit írtam egy cseppet sem légből kapott. Fix nevezési díjról beszélsz, én pedig arról, had döntse el mindenki maga, mennyit költ a játékra. Ebben benne a van a többet és a kevesebbet is, amit le is írtam már az előző indoklásomban. Olyan megoldás szóba sem jöhet, hogy extrémen alacsony nevezési díj legyen, mert az gazdaságilag nem éri meg Miklósnak. Ezt is leírtam előzőleg. Ugyanez igaz a prémiumtagság extra csp-inek elvételére is, az sem éri meg Miklósnak, de ez most nem tartozik szorosan ide.
Ebből egyenesen következik, hogy csak olyan nevezési díj képzelhető el, ami magasabb mint a játék végéig tartó prémiumtagság költsége, de alacsonyabb mint például ha az 500 ősköves kisütést is használja valaki, és minden ősköves cuccot megvesz. Ne akarja már senki eldönteni, hogy valaki 100 őskő árát szánja a játékra vagy 1000 árát. Ezt bárhogy csűröd csavarod, nem tudod elkerülni. Ha még így sem egyértelmű a számodra, hogy miért hibás az ötleted, az már a Te bajod, én nem foglalkozok a jövőben az ehhez a témához kapcsolódó postjaiddal.

Kitérve a a prémiumtagság +25% csp általi előnyre: Miklós kerek perec megmondta, hogy ezt nem fogja megváltoztatni, mert ebből élnek. Futhatsz egymillió felesleges kört is, ez akkor sem fog megváltozni. Én is szeretném és szinte mindenki, de akkor sem.

Mellesleg nekem tökmindegy, hogy milyen szabályok lesznek, mi változik, indulni fogok, mert élvezem a szervert. Viszont a jelenlegi feltételek mellett igenis unalmas és sablonos (ez nem csak ez én véleményem, hanem nagyon sok más játékosé is). Lehet pocskondiázni és utólagosan okoskodni, hogy "azért volt így, mert..." mégsem tesz ellene senki minimálisan sem semmilyen tekintetben.

A hozzászólásomnak az érdemi részét pedig megválaszoltad: azért pontoztad le a hsz-t, mert azok itt-ott már elhangzottak, és én összefoglaltam (az ebből a szemszögből most irreleváns, hogy kinek a tollából lehetett olvasni elsőnek), és kiegészítettem itt-ott. Gratulálok. Mint írtam fentebb, nem foglalkozok innentől a hsz-eimről alkotott véleményeddel, nem is neked címzem őket továbbra sem, hanem próbálok tenni valamit annak érdekében érdemlegesen, hogy változzon valami. Az, hogy Te min akadsz fenn, min futsz felesleges köröket, és hogy hány hsz-t pontozol le, innentől nem érdekel. Ellenben köszönöm, hogy megválaszoltad az eddigi kérdéseimet. Ha esetleg velem van bajod, akkor ezt privátban kérem, mert nem tartozik ide a fórumra témailag sem. Köszönöm.
Pontszám: 5.41
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
96. hozzászólás - 2009.12.17. 14:34:16
Igen, az építő rabszolga a multizás egy formája, bővebb részletek:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas
Ha egy gépről csak egyetlen karakter játszik, és az csak épít, eddig sem büntettük, ezután sem fogjuk. Jerikónak igaza van, ezzel vissza lehet élni, mindennel vissza lehet. De remélem azért elég kevés ember van, aki képes 50-60 akárhány napon át úgy játszani egy karakterrel, hogy semmi szórakozása nincs benne.
Pontszám: 5
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
97. hozzászólás - 2009.12.18. 20:15:24 (Válasz Ywgarrd #95 hozzászólására.)
ez má OFF: ez volt életem legunalmasabb 5 perce...de elolvastam...köszönöm az élményt ...habár megvallom láttam majdhogy az összes postot a témában...sőt arra is emlékszem ki miért rágta a száját...de hát neked mindig atommód igazad van...meg az íq-d is biztos magasabb...meg szépen is fogalmazol...de azt ne magyarázd be nekem meg senki, hogy fair dolog ha valaki folyamatosan 500-al sütöget....javaslatom mindössze arról szólt csupán, hogy csinálhatnának egy olyan verseny szervert ahol nem csak az lenne az élbolyban aki bírja stexxel...tehát az eredményeket a pénztárcától függetleníteni...lehetőséget adni arra hogy lehessen győzni kevés pénzből...mindössze a beugró kifizetésével...mert így ez hangyafignyi jó játékos...tehát hangyafingnyi élmény...és méginkább hangyafingnyi verseny...és simán kilehetne számítani egy optimális összeget erre...ami nem sok de mégis elég...de hát te okosabb vagy és megasszondod...sőt még figyelnek is a mondandódra...mert ügyes fiucska vagy te...>buksisimi<...

OFF OFF...
Time in a bottle
Pontszám: 2.32
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
98. hozzászólás - 2009.12.18. 20:23:10
Én kérek elnézést azért mert valaki teljesen normális és megvalósítható ötletekkel lát el minket és a vezetőséget, nem mellesleg ész érvekkel alátámasztva. De úgylátom téged az az egyetlen dolog érdekel, hogy csakazértis neked adjanak igazat. Amúgy nemtudom hányan támogatnák a Ywgarrd féle játékot, és a te fix beugrós játékod, aminek megvalósítására abszolút semmi esélyt nem látok, mert Miklóséknak a VUból jövedelmük van, és evvel a te remek ötleteddel elég durva pénzektől szakítanád el őket. Kérdemén te elhiszed egyáltalán hogy a fejlesztők lemondanak a pénzükről csakazért hogy kb a játékosok fele jobban érezze magát?
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 5.77
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
99. hozzászólás - 2009.12.18. 20:25:12 (Válasz Faust0ne #97 hozzászólására.)
Akkor vedd úgy, hogy a fix beugró a Miklós által is említett 90 őskő (valójában inkább 120), ami a teljes szerverre garantálja a prémiumtagságot. A kiégett ősköveket is beleszámítva ez 1000 forint/hó költségből megvan, és akkor jut belőle ősköves cuccokra és fókuszkristályra is bőven. De akár 500 forint/hó összegből is kihozhatod azt, amiről beszélsz. Ennél olcsóbb beugrót akarsz?

* az 500 kavics kisütését példának írtam. Kizárt dolognak tartom, hogy olyan sok keményvonalas játékos volt, aki ezt kihasználta volna. De a lehetőségtől akkor sem kell megfosztani senkit sem.
A szövetségi társaim közül senki sem tett így, és akadtak az 1. és a 2. szerveren is olyanok, akik egyetlen őskövet sem vásároltak közülünk.
De őskő nélkül meg lehet nyerni a legnagyobb LE differencia és a legmagasabb szintű állat kategóriát is.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.12.18. 20:37:10-kor
Pontszám: 7.34
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
100. hozzászólás - 2009.12.18. 20:35:16 (Válasz Razz #98 hozzászólására.)
Ywgarrd féle játékot? ...brrr....bár ezek szerint már így hívják ...ha nem tünt fel én nem azért kampányolok, hogy igazam legyen...fejlesztői szemmel nézve sztem az is fontos hogy a játékosoknak milyen a morálja...az hogy elesnének összegektől azt meg nem igazán értem....az jobb ha kapnak egy helyről 3000 ft-ot....vagy ha 6 helyről kapnak 500-at?...nem mindeggy?...
Time in a bottle
Pontszám: 3.19
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője