Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
281. hozzászólás - 2010.01.01. 15:14:14 (Válasz Britta #264 hozzászólására.)
Idézet: Britta - 2009.12.18. 22:35:48
Évek óta csak minimális gyógyszert szedek be, de azt is csak fogfájásra, mert arra még nem találtam megfelelő módszert.

Fogorvos. 10 fogorvosbol 9 ezt ajanlja.
Pontszám: 7.74
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
282. hozzászólás - 2010.01.02. 14:48:05
Hát én mostanában elkezdtem kérdezgetni az összes ismerősömet, hogy hallott-e a környezetében H1N1-es megbetegedésről.
Tettem ezt azért, mert én nem hallottam ilyen esetet. Mondom mi van, ha nem hallom a híradóban nem is sejtem hogy járvány van elvileg.
Namost egyetlen ismerősőmnek sem volt az ismeretségi körében ilyen megbetegedés.
Pesti vagyok, az ismerőseim is pestiek, ezek szerint pesten nem volt járvány?
Vagy csak a híradóban volt?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.86
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
283. hozzászólás - 2010.01.02. 14:56:31 (Válasz Almási Viktor #282 hozzászólására.)
Ja, a tévében mindenféle dolgokat mutatnak, földrengés, cunami, vulkánkitörés... Kérdezgetem néha az ismerőseimet, még nem éltek át ilyesmit. Lehet hogy ez is mind kamu?

A gyerekek nagyarányú hiányzása miatti iskolabezárások, a kórházakban a látogatási tilalom bevezetése pedig a zsidó karvalytőke összeesküvése, így butítják le a magyar embert, szakítják szét a családokat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.81
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
284. hozzászólás - 2010.01.02. 15:01:38
Hát azért a természeti katasztrófákat biztosan nem rendezik meg, viszont itt lehet nagyban túlozni. Ugye amikor azt mondják hogy meghalt egy bácsi a vírus miatt, de később kiderült, hogy tüdőelégedetlensége is "közrejátszott", és úgysem fognak utánajárni, hogy mi is van valójában. Ergo a láthatatlant fel lehet fújni
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
285. hozzászólás - 2010.01.02. 15:04:17 (Válasz Street05 #284 hozzászólására.)
Az influenza maga legyengíti a szervezetet, megnyitja az utat mindenféle egyéb fertőzés előtt, azaz nem saját maga öl, hanem pl. a vérzéses tüdőgyulladás.

Ez tökugyanolyan, mint amikor pár éve iszonyatosan nagy kánikula volt egész Európában. A hírekben az szerepelt, hogy "a melegbe 30-40ezer idős ember halt bele Franciaországban". Ebbe nyilvánvalóan bele lehet kötni, mert nem maga a hőség, hanem például egy meglévő magas vérnyomás és a hőség kombinációja infarktust okozott. A statisztikákban is ez utóbbi fog szerepelni, de az összképet nézve mégis a kánikula okozta tízezrek halálát.
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.02. 15:07:35-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.95
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
286. hozzászólás - 2010.01.02. 15:07:35
Így van, és éppen ezért annyi a dolgunk, hogy a felülfertőzésnek esélyt sem adunk. Nekem ki volt mutatva a vírus, és ezt egy sima influenzaként éltem meg, annyi különbséggel, hogy egy picit vadabb (39fok láz kb 2 napig). Ezen felül semmi extra nem történt.

A kánikulára pedig annyit, hogy lehetséges, hogy a melegre lehet fogni, viszont legalább annyira a gondatlanságra is. Nem isznak eleget, kimennek az utcára 12-15 között stb., amiket elkerülve megelőzhető lehetne. Ez olyan mintha, az antarktiszra menne ki 150 ezer ember, ruha nélkül, és lám pár nap alatt végez a "nagy hideg" mindenkivel.
A hozzászólást Street05 módosította 2010.01.02. 15:11:04-kor
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
287. hozzászólás - 2010.01.02. 18:33:24 (Válasz Street05 #286 hozzászólására.)
Ha hiszed, ha nem az emberek nagy többsége felelőtlen "marha". Infulenza ellenére munkába jár, tömegközlekedik, "plázázik", emellé nem öltözik fel rendesen továbbra sem. A te példáddal élve a 150 ezer emberből az antarktiszon legalább 100ezer "levetkőzik", azzal a felkiáltással, hogy: "nincs is olyan hideg".
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.60
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
288. hozzászólás - 2010.01.02. 19:38:09
Hát pedig igenis el kell hanyagolni az ilyen felelőtlenségeket, ha egy amúgy is beteg ember elkapja ezt a vírust, és akkor semmi probléma nem lesz .
Másrészről pedig, mostanában volt az a nagy hideg, szóval van esélye, hogy a járvány apadni kezdett.
Pontszám: 7
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
289. hozzászólás - 2010.01.04. 10:43:23 (Válasz Almási Viktor #282 hozzászólására.)
A H1N1 fertőzést nem vizsgálják külön, mivel ugyanaz a gyógymódja, mint a "hagyományos" influenzának. Tehát ha elmész az orvoshoz, az nem tudja megállapítani, hogy melyik influenza fertőzött meg téged, csak ha elküld speciális vizsgálatra. De nem küld el mindenkit, legfeljebb minden 100. embert (illetve erre van valami szabály, egyszer olvastam valahol).

Ahol ezt vizsgálják, ott nézik, hogy bejött 1000 ember, ebből X hagyományos, Y pedig H1N1 által fertőzött. Ezekből az adatokból számolják, kb. mennyi megbetegedés lehet.
Pontszám: 8.19
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
290. hozzászólás - 2010.01.04. 10:59:43 (Válasz Jeriko #289 hozzászólására.)
Értem, köszi.
Influenzás megbetegedéseket sem nagyon tapasztaltam kis egocentrikus világomban, hallom ma a hírekben, hogy már 50-en haltak meg H1N1-el kapcsolatban.
Itt délpesten biztos hogy szó sincs járványról, megbetegedésekről sem, vagy csak a környezetem kerülik el. Akkor ezek szerint vannak olyan lokációk Mo-n ahol kicsit jobban belehúzott? És ha vannak, miért nem mondják hol?
Amúgy engem nem izgat ez a dolog, nem is oltattam be magamat, hisz életerős 30-as vagyok, tizenhúsz éve nem voltam influenzás.
Csak fura számomra minden este a híradóban azt hallani hogy tombol a vírus Mo-n mindenhol, én meg hiába kérdezősködök munkahelyen, barátok-rokonok közt, sehol-semmi eset.
És nem is ez, hanem hogy ez október eleje óta megy, inkább Dallast adnának a híradó helyett, abban legalább termelik az olajat
Zöld Szója Logan (V1)
Pontszám: 4.27
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
291. hozzászólás - 2010.01.04. 11:07:32 (Válasz Almási Viktor #290 hozzászólására.)
És igazából arra lettem volna kíváncsi, vagyis itt is megkérdezném, hogy csak én vagyok egyedül ezzel a dologgal, hogy még ízelítőt sem kapok az influenzáról, vagy mások sem tapasztalnak a vonzáskörzetükben ilyen megbetegedéseket.
Zöld Szója Logan (V1)
Pontszám: 4.27
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
292. hozzászólás - 2010.01.04. 11:16:58 (Válasz Almási Viktor #291 hozzászólására.)
Bővebb családomban 2-en kapták el. Egyikük 2-3 nap alatt túl volt rajta, másikuk másfél hétig szenvedett. Észak budai lakosok, bár nem hiszem, hogy ennek jelentősége volna. Szóval a vírus létezik a fővárosban is természetesen.
Pontszám: 6.53
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
293. hozzászólás - 2010.01.04. 13:26:44
nyíregyháza körül most elég sok általános iskolában meg óvodában felütötte a fejét ilyen furi betegség, pl anyám oszályából csak 4 gyerek nem kapta el, és elkapta több kollegája is, meg nekem is 3-4 ismerősöm. Állítólag egyik se h1n1 de tuti valami új cucc, mert elég sok embert megfertőzött. Viszont tüdőfájás torokfájás meg ízületi fájdalom meg láz a tünetei, ahogy hallottam a h1n1 is ilyen légzőszervi károsodásokat okozhat. Lehet csak azért nem mondták nekik hogy ez h1n1 hogy ne pánikoljanak (vagy a fent leírt okokból), szerencsére senkinél se komoly, de persze így is hiányozniuk kellett munkából meg hát senki se szeret beteg lenni.
Pontszám: 6.97
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
294. hozzászólás - 2010.01.04. 13:40:34 (Válasz Almási Viktor #291 hozzászólására.)
Párom óvónő, decemberben volt hogy 3 nap alatt 29 fős csoportja 14-re apadt le.
Arról nem tudok, hogy ez milyen betegség miatt történt, de nem bárányhimlő vagy ilyesmi, hanem influenzaszerűség.
Pontszám: 8.19
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
295. hozzászólás - 2010.01.04. 13:45:49 (Válasz Mpsith #270 hozzászólására.)
Idézet: Mpsith - 2009.12.23. 10:03:22
DE EZ ÁTVERÉS!!!!!!!! NÉZZETEK MÁR UTÁNA A KERESŐBEN!!!!!

A Föld pedig lapos, itt a cáfolhatatlan bizonyíték, de a keresővel még képeket is találhatsz róla, hogy elefántok tartják:
http://vastagbor.blog.hu/2008/08/25/megis_lapos_a_fold
Pontszám: 6.40
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
296. hozzászólás - 2010.01.04. 14:46:58
Köszönöm az infókat, ezek szerint van
Mondjuk csodálkozni nem kell rajta, hisz tél van meg mínuszok is néha, ilyenkor van a divatja.
Fertőzőbb meg erősebb is, de a szememben csak egy nagyra nőtt influenza vírus marad.
Na megyek harapok egy nagyot a vöröshagymába
Zöld Szója Logan (V1)
Pontszám: 3.56
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
297. hozzászólás - 2010.01.04. 17:24:54 (Válasz Almási Viktor #296 hozzászólására.)
Tél nagy hideg mondjuk pont nem az ideje Az ami novemberben volt időjárás inkább
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.40
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
298. hozzászólás - 2010.01.04. 17:37:50 (Válasz CaveMaN #297 hozzászólására.)
Én úgy vallom hogy olyankor mászik beléd, mert akkor érzi jól magát, de az erős, kicsattanó immunrendszereddel akkor még nem bír el, csak megbújik és kivár
Aztán amikor meghűlsz a nagy hidegben és termelődik a sok fikusz meg gyulladás, na azt szereti, gyorsan erőre kap és támadás!
Zöld Szója Logan (V1)
Pontszám: 3.56
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
299. hozzászólás - 2010.01.04. 18:21:21
Ez tényleg így van, és pontosan azért mert a hidegben meghalna
Pontszám: 7.24
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
300. hozzászólás - 2010.01.05. 13:13:46 (Válasz Street05 #299 hozzászólására.)
Ez a "meghalna" nagyon tetszik.
Nagyobb koponyák szerint a vírus nem él, hiszen nem mutat olyan alapvető életjelenségeket, mint pl a táplálkozás, légzés, anyagszállítás, raktározás esetleg kiválasztás.

Hidegben tényleg lassabban terjed, viszont a szervezet legyengülésével kapva kap az alkalmon, hogy előbújjon a lappangásból és nekilásson sokasodni.

Az immunrendszer erőssége sem fix védelem a vírusok ellen. Ott van pl. a spanyolnátha vírusa, gyakorlatilag úgy felfokozta az immunrendszer működését, hogy saját magát nyírta ki a szervezet. Egyenlőre a HINI nem tud ilyet, remélem nem is fog. Azonban ez a kis szárnyas disznó nagyon gyorsan tud mutálódni.

A halál okairól: A vírusoknál nagyon gyakoriak a közvetett okok. Ott van pl a HIV. Igazából nincs túl nagy fegyverarzenálja a szervezet tönkretételéhez, az egyetlen nagy bibi vele, hogy egy bizonyos fehérvérsejtre specializálódott amely hiányában a fertőzött szervezet képtelen védekezni az egyéb külső és belső támadásokkal szemben. Így gyakorlatilag nem a HIV-tól hal meg az ember, hanem tüdődaganattól vagy akár influenzától. Ettől függetlenül azt mondjuk az így elhaltról, hogy AIDS-ben halt meg. A H1N1-el sincs ez másképp, hiszen az elhunyt akár évtizedeket is élhetett volna még mondjuk tüdőbajával, ha nem kapja el a fertőzést.

Egyébként elég változó lehet a lefolyása, mert a médiában szerepelnek jóval erőteljesebb tünetekről hírek, mint amit eddig a "normál" szezonális influenzáról hallottam. Ezzel szemben sokan akik nem találkoztunk a környezetünkben H1N1-es beteggel, elég jó eséllyel már át is estünk egy ilyen fertőzésen.
Ebből is lehet következtetni, hogy nincs igazán komoly H1N1 járvány, ha ugyanis az lenne, akkor minden, akár egy picit is gyanús esetet kivizsgálnának. Ha csak nem akarják az ellenkezőjét, de ezen információk legyártása már az összeesküvés elméletek mestereire tartozik.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.24
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!