Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2009.12.21. 09:06:15
Az egész dolog megint ott sántít, hogy a top és csak is a top kapja a fejlesztéseket az alacsonyabb szintű karik meg a korlátozásokat. Ugyanolyan, sőt komolyabb aránytalanságokat okoz a topban a HT, a KH (még mindig nem értem miért nem kapja meg a többi játékos is a "nesze itt van 500k LE ingyen" gombot, melyet havonta egyszer lehet használni) mint alacsony szinten a VF (a HT-val ellentétben ezt bárki használhatja, ha szeretné) vagy a túl sok klánbónusz. (A túl sok klánbónusz pedig megint a mankonstrukció hibája, hiszen lehetetlen lenne egy nagy klán kútját feltölteni, ha nőne az építkezések alatt.)

Szerintem a szint korlátozás helyett/mellett inkább kerüljön őskőbe az epikus tárgy. Megvan a limit amitől mindenki őskő nélkül is használhatja, de ha a karakter alacsonyabb szintű akkor is használhatná +őskő segítségével. (Mondjuk 60-as szintű tárgyat 15. szintű karakter 15 őskőért a kincspontok mellett) Így megoldódna Miklós azon problémája, hogy így csak a prémium játékosok juthatnának a táphoz, ami egyébként az elmondása alapján nem borít semmilyen egyensúlyt.
Dátum: 2009.12.21. 00:06:49
Én jól láttam a saját pontjaimon, hogy sokan azért büntetik az embert ahogyan játszik, nem azért amit mond. A játékhoz való hozzáállásom nem sokat változott a kezdetek óta (akkor is ma is csak azt szeretném, hogy egyenlő elbírálás legyen karakter és karakter között) mégis a kivégzős taktika előtti 7.3-as indulópontszámom a hónapok alatt majd 1 egészet romlott.

Egyébként a pontozásos rendszer azért sem jó, mert csak a szélsőségek érnek valamit. Én is csak 1-est vagy 10-est adok a hozzászólásokra, mert semmi értelme annak, hogy adjak egy 4-est ha nem annnyira tetszik, vagy egy 5-öst arra, hogy teljesen közömbös számomra a hozzászólás. (Ilyenkor inkább nem pontozok, de a lényeg ettől még ugyanaz: vagy 1, vagy 10, vagy nem pontozok.)
Dátum: 2009.12.21. 00:06:05
.

(Nem ide.)
A fertőzöttség azért nem termel tiszta előnyt, mert portyázni eddig is tudtál, társaid is tudtak. Nem kapsz több lét a portyában, csak több célpontból válogathatsz. (Elméletileg. Gyakorlatilag fontos tényező, hogy olyanokat támadhatsz, akikkel korábban lehet, hogy egy szövetségben voltál, ami komoly visszatartó erő.)

A +50% LE bónusz szintén nem sokat ér, mert ha kivégzéssel maximalizálod a karaktertől szerezhető LE-t (vagy olyan epikus tárggyal ami rablásra ad, esetleg állatfelszereléssel), ami olyan ~30% körül van, akkor ez a bónusz már nem számít. Csak abban az esetben kapod meg, ha nem maxolod alapból a portyát. Ez 68. szintre, ha kicsit is komolyan veszed a portyázást akkor nem olyan gyakori.

Ezzel szemben a steril karakterek minden vadászatukra +5% LE-t kapnak, olcsóbban fejlesztik a szakértelmeket és tulajdonságokat, valamint többet sajtolnak. (A több építkezés most elhanyagolható, úgy sincs mit.)

Egyértelmű, hogy a fertőzött karakterek hosszútávon halálra vannak ítélve (100. szint környékére), pedig állítólag ki van egyensúlyozva a két oldal. Ezért szerintem mindenképpen kellene még valami "táp" a fertőzötteknek. (De nem az, hogy meggyógyulhatnak. Ők gonoszak akarnak maradni, de nem boxzsák gonoszok, hanem egyenlő esélyekkel rendelkező gonoszok.)
Dátum: 2009.12.20. 22:51:59
Ez mind szép és jó, de ha én nagy nehezen 10. szintre feltöltöm egy 10-es védőfallal és 10-es gyaktérrel rendelkező klán lélekkútját, akkor miért csak előnyt kapok, mint aki egy 5-ös védőfallal és 5-ös gyaktérrel rendelkező klánkutat töltött fel? Ha több lét töltök be, akkor miért nem kaphatok több bónuszt? Vagy ha ugyanazt a bónuszt kaphatom maximum, akkor miért kell többet töltenem?

Ha ez a korlátozás lép életbe, akkor nem lehetne megoldani, hogy ne kelljen az egész kutat feltöltenem a bónuszokért, hanem csak arányosan? (Pl a klánnak 20-as a gyaktere, de én csak 5-öt tudok használni, a kutba is csak 20/5 azaz 25%-kot kell töltenem.)

Másik. Olyan klánban vagyok, ahol már most a 60-as szintű epikus stuffoknál tartanak, miközben én még 2. szintű vagyok. Én már sohasem kapok epikus kincset?
Dátum: 2009.12.20. 19:47:30
Mi számít tápnak?

A Tharr csatagyűrűje "csak" 15 támadást ad meg krit ütést meg kivégzést. Mégis jó lenne mondjuk 8. szinten. De vegyük a leggyengébbeket. +20 egészség meg +20 varázslat elnyelés azt jelenti 3. szinten, hogy megduplázom az egészségemet és kb fixen 1-eket sebződök a vari körben.

Ez a szisztéma azért nem jó, mert mindenkinek más a táp tárgy.
Dátum: 2009.12.20. 18:17:28
Idézet: Prisma - 2009.12.20. 18:06:38


Mindig is azt mondtam, hogy valóban probléma az alacsony szintű karakterek magas szintű tárgyakkal való kistafírozása, de egyrészt ez önmagában is jelentéktelen probléma (jelentéktelen probléma nem egyenlő nem problémával, hmm?), másrészt ahhoz képest, hogy az alacsony szintűeket ellátják maxos harci bónuszokkal, és főként ultraspeccel+transzplanttal pláne nincsen jelentősége.


Mi az, hogy ellátják? Mikor az akadémiát bevezették akkor már voltak 40. szint feletti karakterek, akik csak akkor tudták megszerezni. Manapság 25-30. szint környékére kötelező mindkettőt maxolni. Akkor most minden karakter alá alárakják? Korlátozzuk azt is, és mindenki csak onnantól használhassa, ahonnan annó Sharpa használta?
Dátum: 2009.12.20. 01:14:54
Idézet: S0laris - 2009.12.20. 00:08:09
ha lenne akár egy parányi esély is arra hogy elérjelek titeket, akár még alulról is (engem nem zavar ha védekezni kell folyamatosan, van elég szabadidőm), megragadnám.


Ha véletlenül akad is esély arra, hogy több lét szerezz, mint a top, akkor előbb-utóbb úgy is le leszel korlátozva.
Ugyan már. Ezt Te sem gondolod komolyan. Ha a V3-ban kapna az egyik ellenfeled minden vadászatra 13%-kal több lét, mint Te akkor már régen jelezted volna a JV felé, hogy ez túl táp, bug, vagy hogy nincs kiballanszolva.
Hogy lehet, hogy Barrique (V1) megkapta a dicsőség medálját Qlminator (V4) kvízválaszok miatt elért eredményéért? Ha jól tudom Ő kvízadmin, tehát hozzáférhet az összes kérdéshez és 100%-os teljesítményt nyújhat minden nehézség nélkül. Ez nem tűnik túl fairnek.

(Már az sem fair, hogy emellett lehet 12 kvíz medálja.)
Dátum: 2009.12.19. 17:57:18
Ez pont egy olyan megoldás, amivel meghatározod, hogy a top játékosok milyen ütemben üssék kényelmesen az epikust, hogy nekik ne származzon belőle hátrányuk, mindenki más meg sz*phat.

V4-en a teljesen alapról indult klánokban a 20-22. szintű karakterek már kaptak cuccot, mert ment az epik gyakás, tehát ez a szabály a kiskapukat nem használó karaktereket is szívatná.
Dátum: 2009.12.19. 15:10:30
De mi számít prémium tagnak? A prémium tagság teljesen felesleges alacsony szinten, egyszerűen semmit nem ér (egyszer érdemes megvenni a saját avatar és az állatelnevezés miatt). Viszont alacsony szinten is vesznek az emberek ősköves felszereléseket (főleg fegyvert, mert alacsony szinten csak az számít), ők már kaphatnak nagy epikus cuccot?

Vagy mi az ára? Mennyi pénzt kell beleölnöm a játékba havi szinten, hogy megkaphassam 15. szintű karakteremnek a 70. szintű szürke lélekrablót? Lehet nem ártana már egy fix havi díj kidolgozása, mert már átláthatatlan, hogy ki milyen opciókkal élhet és mennyiért.
Dátum: 2009.12.19. 11:50:54
Milyen LE-szívás?

Számomra egyértelmű, hogy minden olyan dolog, ahol két nem azonos hordába (a 100% fertőzéssel ez is módosulhat nem azonos klánra) tartozó karakter közül az egyik szándékosan áldozza fel az erőforrásait, hogy a másik kockázat nélkül erősödhessen csalásnak minősül.
Dátum: 2009.12.19. 11:29:50
Idézet: Jeriko - 2009.12.19. 10:14:54


A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.


Ha jól tudom ez a szövetség lényege. A magasabb szintű tag máshogy nem tudja jelenleg segíteni alacsonyabb szintű tagjai fejleődését. Ha az epikus cuccok szabad elosztását is elvesszük, akkor mire lesz jó maga a szövetség?
Dátum: 2009.12.18. 19:42:20
Az egészségfejlesztést ne bántsuk, az tényleg jó módszer lenne sok mindenre. De ez most nem ennek a topicnak a témája.
Dátum: 2009.12.18. 14:53:15
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.18. 14:46:02
Te leledzel súlyos tévedésben, méghozzá sok-sok mindent illetően.


Óh, jee .. (szeretjük a star wars-t)

Na, de komolyra fordítva a szót. Ebben a topicban megint előjött az epikus harc rengeteg hibája. Ha bevezetünk egy szintkorlátot, akkor innentől a kincseskamrás küldetést nem teljesíthetem 50-60. szintig, mert túl nagy szövetségben vagyok?

Az epikus kincsekre kell valamilyen korlát, de ha már mindenképpen szinthez kötjük (ami szerintem nagyon buta megoldás), akkor a szövetségek had választhassák meg, hogy melyik szekcióból dobjon nekik kincset a lény. Mert ez a mindent a magas szintűek visznek, mert csak ők érdemlik meg rendszer nem túl korrekt.
Dátum: 2009.12.17. 20:15:44
Hosszú távú terv, amire mindenképpen szükség van. (Miért én védem a JV-t? ) Az alapötlet jó, nincs azzal gond ha Te vagy bárki más rávilágít a hiányosságokra, csak legyen a hozzászólásban építőjelleg is, ki mivel toldaná meg, hogyan tenné még jobbá a fejlesztést.
Dátum: 2009.12.17. 20:06:44
Jah, hogy úgy. Azt én nem is fogyeltem. Alacsony szinten nem érdekes a varázslat kör. (Csak 2. szinten.) DE ott is simán lehetne szint/2 a limit.
Dátum: 2009.12.17. 19:55:36
Dehogy. Nekrofun, akadémia, epikus kincs továbbra is csak annak esik aki 100%-ban betöltötte a kutat. A védőfal/gyaktér meg esetleg a kémgömb jöhetne előbb (küldetés is van rá).

Az 1. szintű csak akkor vehet fel epikus tárgyat, ha már a klán alapításának pillanatában ott van. (És még akkor is kell 1000 LE) Ha 1-2 magasabb szintű játékos hajlandó beáldozni a karakterét azért, hogy valaki előnnyel induljon a játékban az szerintem megengedhető. Amire nagyon figyelni kell, hogy ne ezeknek a magasabb szintű karaktereknek legyen az új karaktere a kedvezményezett.
Dátum: 2009.12.17. 19:47:32
Idézet: Miklós - 2009.07.28. 14:59:54

- ha egy alacsony szintű kari "köré épitenek" egy szövetséget, nem profitáljon teljes szinten a védőfalból és gyakorlótérből: legfeljebb szint/2 érvényesüljön, tehát egy 4. szintű kari csak +6 támadást és +6 védekezést kapna meg.


Ezt a fejlesztést szerintem mindenki jogosnak tartja, nagyszerű. Annyi lenne a javaslatom/kérdésem, hogy ha ez bevezetésre kerül, akkor nem lehetne-e sávos építkezést bevezetni? Mert hogy ha én úgy is csak +15/+15-öt kaphatok 10. szinten, nem az egész +75/+75-öt, akkor ne kelljen már mind a teszem azt 1 millió LE-t betennem a kútba, hogy részesülhessek a klánbónuszokból, hanem mondjuk 100-200k LE után kapjam meg.