Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Fórum pontozás
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Fórum pontozás
1. hozzászólás - 2009.12.19. 11:54:11
Itt a fórumon ugye lehet pontozni a hozzászólásokat, aminek az lenne az értelme, hogy a játékosok saját maguk "moderálják" a fórumot.
Sajnos az utóbbi időben egyre inkább megy az ész nélküli lepontozás, ahol nem a hozzászólás minőségét pontozza valaki, hanem azt, hogy az illető egyet ért-e vele vagy sem. Ezáltal a pontozás elveszti értelmét.

Lenne pár javaslatom a pontozás javítására:

1) Csak az pontozhasson, aki
a) Már X ideje regisztrált a fórumon (tehát frissen regisztrált tag még ne)
b) Írt legalább Y hozzászólást, így tisztában van azzal, milyen amikor őt pontozzák.

2) A pontozások legyenek nyilvánosak, tehát utólag bárki kérhesse le, ki milyen pontszámot adott egy-egy hozzászólásra (ha jól sejtem ezek tárolva vannak, tehát a dolog megoldható).

3) Egy hozzászólónál ne csak az ő hozzászólásaira adott pontszámok átlaga látszódjon, hanem mellette az általa adott pontszámok átlaga is (látható téve azokat, akik rendszeresen osztják az egyeseket).

Talán így mindenki komolyabban veszi majd a véleményalkotást és értékelést.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.19. 11:58:32-kor
Pontszám: 7.66
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
2. hozzászólás - 2009.12.19. 11:58:04 (Válasz Jeriko #1 hozzászólására.)
Támogatom. Legalább lenne annyi gerinc az emberekben, hogy leírnák, hogy nem tetszik amit én írtam - nem szó nélkül, a mondandóm átolvasása vagy esetleges visszaolvasás nélkül lepontozni a hozzászólást.
Abból, hogy valaki lepontoz még nem fogom tudni, hogy neki mi volt a baja. Az építő kritikát pegig elfogadom, szóval aki lepontoz, az legalább hallason magáról.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5.62
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
3. hozzászólás - 2009.12.19. 12:01:23 (Válasz Jeriko #1 hozzászólására.)
Most rengeteg hozzászólás azzal foglalkozik, hogy kinek hol mekkora a pontszáma, és miért annyi. Ez szerintem teljesen OFF bárhol is, nem mutat meg semmit. Másrészt az egy év során már kialakultak bizonyos ellenszenvek, pl. Birka egy egyszerű tényre is lepontozást kap, én is bizonyos topikokban, elég ha csak hozzáadott infó nélkül idézek mástól valamit.

Szerintem akár ki kellene kapcsolni az egészet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.39
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
4. hozzászólás - 2009.12.19. 12:03:18 (Válasz Mortimer #3 hozzászólására.)
Hogyan oldanánk meg a szavazás/topic nyitás kérdését?
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 4.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
5. hozzászólás - 2009.12.19. 12:08:34 (Válasz Kethios #4 hozzászólására.)
Szerinted számít bármit egy fórumos szavazás akkor, ha 15 perc alatt 15 nevet regisztrálok be?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.18
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
6. hozzászólás - 2009.12.19. 12:13:29 (Válasz Kethios #4 hozzászólására.)
A szavazást már rég a játékon belül kellett volna megoldani, mint ahogy részlegesen így is működik, a kérdőívekkel.
Rengetegen még sosem jöttek fel fórumra, de véleményük nekik is van.
Ez a jelenlegi fórumszavazós módszer nagyon gyenge.

Topicnyitás témakörben meg moderátorok kellenének végre (nem csak topicnyitásra, hanem hulladékgyomlálásra is persze).
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 4.68
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
7. hozzászólás - 2009.12.19. 12:14:09 (Válasz Jeriko #1 hozzászólására.)
Nekem tetszik a javaslat, bár megvan az a veszélye, hogy a személyes ellentéteket még jobban kiélezi. Amikor ugyanis nyilvános, hogy ki pontozott le, akkor erős a kísértés a bosszúra, és viszont, ami hamar agyatlan pontozás háborúvá eszkalálódhat, aminek szintén semmi értelme.

Mindenesetre ez megint olyan, hogy ha egy varázspálca intésre átállítódna, akkor rendben lenne, de ilyenre fejlesztési kapacitást költeni több, mint túlzás, pláne, hogy ennek közvetlenül nincs is köze a játékhoz.

Restellem a dolgot, de Mortimerrel értek egyet, egyszerűbb kikapcsolni. Viszont ha már kikapcsolásról van szó, akkor még egyszerűbb hozzá sem nyúlni, hanem majd mindenki helyi értéken kezeli a pontszámokat.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.96
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
8. hozzászólás - 2009.12.19. 12:17:10 (Válasz Prisma #7 hozzászólására.)
"hanem majd mindenki helyi értéken kezeli a pontszámokat"

Miklós sajnos figyelembe veszi.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.24
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
9. hozzászólás - 2009.12.19. 13:03:58
Jerikó, az 1.)-es ponttal egyetértek, olyannyira, hogy az már egy ideje fent is van a fejlesztési listán.

A 2.)-est nem tartom jó ötletnek - ez csak a személyi ellentétek kiélezésére lenne alkalmas. Ha a pontozás publikus, akkor az emberek nem használnák annyira.

A 3.) érdekes ötlet, de szerintem gyakorlatban nincs értelme. Szerintem minden pontozó oszt az 1-esek mellett 10-eseket is, csak más embernek...
Pontszám: 4.75
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
10. hozzászólás - 2009.12.20. 21:19:04
Üdv!

Nem mintha túlzott jelentőséget tulajdonítanék a pontozásnak, inkább felfoghatatlannak és alaptalannak tartom; főleg annak tükrében, hogy néhány fórumozó automatikus lepontozást kap.

Szerintem az 1.-es pont módosulhatna olyan formában, hogy X hozzászólásra juthatna 1 pontozási lehetőség.

Ha a pontozás publikus, akkor az emberek nem használnák annyira.


Szerintem -habár lehet hogy tévedek- eredeti célját nem éri el, azaz nem értékmérő. Ezek után miért lenne cél, hogy használják?

Valóban ki lehetne venni. Akkor tényleg nem lennének személyes ellentétek, lepontozó-bosszúk, "pontozókommandók".

Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.21. 13:10:34-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.93
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
11. hozzászólás - 2009.12.20. 21:32:02 (Válasz Let. #10 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.12.20. 21:19:04
Üdv!

Nem mintha túlzott jelentőséget tulajdonítanék a pontozásnak, i


aki így kezdi, az igenis be szokott sérülni a pontokon.

két dolog a pontokkal kapcsolatban. 1. a legtöbben tényleg csak 1-ben és 10-ben gondolkodnak. 2. nem pontozhatnak olyan sokan vagy bugos a rendszer, mert mióta átváltottak az eddigi átlagról induló pontozásra, azóta nekem speciel ugyanannyi az alappontom, ami nem tűnik valósnak. persze ezt más azonnal meg tudja erősíteni vagy cáfolni, de ha ez csak egyéni dolog, akkor mondom, viszonylag kevesen ponzoznak, ergó reformra sincs szükség pár lelkes ember miatt, aki úgy véli, hogy gombnyomogatással ad hangot a véleményének.
Pontszám: 5.18
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
12. hozzászólás - 2009.12.20. 21:34:02
Tiszteletem!

Példának okáért az előző hozzászólásom 6,96 - ról indult.
Amikor lepontozták, a következő tagok voltak fent:
Hertz CaveMaN Anababa Vaczakka Birka Xena Lovag Razz Offsboy Mong0ose Prisma PottomPanna Taki Shutruk Nahhunte Rene matdav Psych Mind1 Eliteninja Yasmina Dobozostej Yaksee Craslorg Freez winnie Let.

Mivel már többször is figyeltem a lepontozásomat, érdekesnek tartom, hogy általánosságban ugyanazon tag van jelen, mikor egy hozzászólásomat lepontozzák.

Volt az 1-re pontozásnak oka? Mindenki döntse el maga.


Let


Ui:
aki így kezdi, az igenis be szokott sérülni a pontokon.

Ha nem érdekelne nem írnék róla. Sértődés? Inkább én próbálok érzelmeket kiváltani a lepontozókból.
Főleg az zavar, ha mások hozzászólását értelmetlenül pontozzák le, és a rendszer sem szimpatikus.

Még egy dolog. Ha valakinek adok a szavára, vagy valóban érdekel a véleménye, visszaolvasok, elolvasom a korábbi hozzászólásait is. Egyik első hozzászólásomra adott reakció bátorított erre. Névtelenül másokat minősíteni szerintem etikátlan. Tehát nem személyesen sért, hanem elítélem.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.20. 21:50:05-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.40
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
13. hozzászólás - 2009.12.20. 23:58:41 (Válasz Mortimer #5 hozzászólására.)
Ha lenézek a főoldalon mindig ugyanazokat a neveket látom bejelentkezve.
Én mondjuk Birkának mindig egyest adok mert nem is értek egyet vele sosem, meg egyszer végigszaladtam a hozzászólásain is hogy ne nyisson topicot
Szerintem se kéne pontozás, főleg mert két táborra van szakadva a fórumozó társaság, ugye TOP meg a többi, és a játék szabályai miatt úgysem értik meg egymást.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
14. hozzászólás - 2009.12.21. 00:06:49
Én jól láttam a saját pontjaimon, hogy sokan azért büntetik az embert ahogyan játszik, nem azért amit mond. A játékhoz való hozzáállásom nem sokat változott a kezdetek óta (akkor is ma is csak azt szeretném, hogy egyenlő elbírálás legyen karakter és karakter között) mégis a kivégzős taktika előtti 7.3-as indulópontszámom a hónapok alatt majd 1 egészet romlott.

Egyébként a pontozásos rendszer azért sem jó, mert csak a szélsőségek érnek valamit. Én is csak 1-est vagy 10-est adok a hozzászólásokra, mert semmi értelme annak, hogy adjak egy 4-est ha nem annnyira tetszik, vagy egy 5-öst arra, hogy teljesen közömbös számomra a hozzászólás. (Ilyenkor inkább nem pontozok, de a lényeg ettől még ugyanaz: vagy 1, vagy 10, vagy nem pontozok.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.97
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
15. hozzászólás - 2009.12.21. 14:50:53
Én meg a Kvíz x.-be bemásolt sok hibás/törlendő kérdés végett kaptam lepontozásokat, feltehetően a kérdések gazdáitól. Amióta oda nem írok, felfelé ível az átlagom, de nemsokára újból be fogok másolni jó adagot, és akkor kezdődhet megint a mélyrepülés. Van ennek értelme? Szerintem semmi, egyetértek azokkal akik az egész pontrendszer eltörlését szeretnék, mert pont arra nem jó, amire hivatott.
Pontszám: 6.54
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
16. hozzászólás - 2009.12.22. 08:19:03 (Válasz Ricardo #14 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.21. 00:06:49
Én jól láttam a saját pontjaimon, hogy sokan azért büntetik az embert ahogyan játszik, nem azért amit mond.


Ez így van. Én speciel soha senkinek nem adtam 1-est, mert mindenkinek joga van véleményt formálni. A visszajelzés nélküli lepontozás egy ocsmány viselkedés. Sok ember csak az 1-2 legutolsó HSZ-t olvassa el és azok alapján pontoz, mások a nevet nézik és 1-es vagy 10-est adnak attól függően, hogy kiket ismernek. Sokan építő jelleggel próbálunk hozzászólni a különböző topicokhoz, megoldást találni problémákra, erre jönnek bizonyos emberek és csak úgy látatlanban lepontoznak, ami engem is arra ösztönöz, hogy hagyjam a francba az egészet.

Hiába is beszélünk róla, a gerinctelen, megynyilvánulás nélküli lepontozásokat csak a pontozó rendszer teljes fórumról kivétele oldhatja meg.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.07
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
17. hozzászólás - 2009.12.25. 17:14:55
Haha! Jól mutatja, hogy tegnap előtt még 6.4 körül volt az átlagom, ma már csak 6.1 körül van, holott az elmúlt 2 napban egyet sem postoltam. Aki karácsonykor ráért VUzni és nem kedvel, az nyomott az általa megtalált postjaimra egy 1-est. Minden alap nélkül.

(Ezúton is köszönöm.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.14
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
18. hozzászólás - 2009.12.25. 17:34:36 (Válasz Ricardo #17 hozzászólására.)
A tanulság: ne szarozz Birkával :-P

Egyébként érdekes, az én játékstílusom sem volt éppen népszerű, mégis akkoriban szedtem össze egy jó átlagot. Mint írtam, sokszor kell beszólni winnie-nek, az a siker receptje
Mondjuk az elmúlt napokban én is lementem 8,55-ről 8,5-re, valaki tegnapelőtt vagy mikor módszeresen végignyomogatta a Fekete Liga topic utolsó oldalán a hozzászólásaimat. Nem mondom hogy nem érdekel, egyrészt mert tényleg vérig sértődtem (hiszen ez a pontszám az életemet helyettestő dolog igen fontos szelete), másrészt mert jön winnie és a földbe aláz, meg egyébként is ő fogja meginni a levét... ;-P

Módosítás: És lőn:D
A hozzászólást Crimson módosította 2009.12.25. 20:09:34-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.00
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
19. hozzászólás - 2009.12.25. 17:58:11
Igen, érdekes ez a fórumpontozós mizéria.
Alapban nem a legjobb ötlet, hiszen nem fokmérő... Én pl még egyelőre a szerepjátékos írásaimra kapott magas pontszámok miatt elég magas átlagponttal rendelkezem, miközben egy csomó amúgy ötletelő, jobbító szellemű játékos a viták hevében kapott lepontozások miatt ettől messze elmarad.
Másrészt a múltkor v3 topicban keményen összezörrentem néhány játékossal, kaptam is (joggal) lepontozásokat maró és gúnyos megjegyzéseimre. Érdekes módon azóta az összes hsz-em lepontozzák.
Ergo ez már sajna csak így van: a pontok az embernek és nem a mondanivalónak szólnak. Nyugodtan ki lehetne hagyni az egészet a rendszerből, semmilyen érdemi szereppel nem bír.

EDIT: Ahogy ezt is sikerült már lepontozni
A hozzászólást Byzon módosította 2009.12.25. 21:08:31-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.96
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fórum pontozás
20. hozzászólás - 2009.12.25. 20:55:40
Aki fel akarja húzni a pontjait annak tényleg elég annyi, hogy winnienek beszól.

Az is tény, hogy van aki el se olvassa a hozzászólásokat csak a nevet nézik. Így lehet évfordulós boldog karácsony/újév stb. kívánságokra 3-4 alatti pontot kapni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.02
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!