Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Vegyük az én példámat. Az én karakterem egy közepes klán tagja. 14 fő a max és annyian is vagyunk. Mivel nálunk nem ül mindenki a gép előtt egész nap és nem is költ mindenki a játékra, ezért amiatt, hogy mindenki fejlődjön rendesen nem mindenki épít sokat. Ettől függetlenül én többet építek, mert szerencsére már elbírja a karakter.

Nekem 50k az építésem, de a lélekkutunk csak 20k. Én tehát az új rendszerben 16k-t vinnék tovább ami nekem 34k bukással járni. Nem mintha klánt szeretnék váltani, de ez a rendszer engem például elég csúnyán büntetne. Szerintem ez csak azoknak jó, akik top klánokban vannak, hiszen ott mindenki képes az átlagot beépíteni a fejlődés elhanyagolása nélkül.
Dátum: 2008.12.07. 16:19:16
Feltettem ma egy kvíz kérdést, ami jó értékelést kapott. A jutalom mégsem jelent meg a kvíz ablakban. Kérem a hiba javítását!

A karakter neve: Dutch Schefer
Nem feltétlenül a felhasználási feltételek megsértése, de sajnos a kérdezz és válaszolunk topicban elvesznek az ember kérdései a sok Drakines, építkezéses és hasonló kérdések tömkelegében.

Tehát: Hogyan lehet Nomis Leinádnak (Elit Horda) 5 szinttel magasabb fegyvere? Tudtommal jelenleg maximum 30-ig lehet növelni a szakértelmeket (nem találtam Akadémiát a klán épületei között), azzal pedig sehogy sem jön ki. 30 kereskedelem + 15 tudatturbó az még mindig csak 45 = max 4 szinttel magasabb felszerelést bírna vásárolni.

A válaszokat előre is köszönöm
Dátum: 2008.12.06. 14:54:19
Nem kívánom kommentálni ezt a hozzászólást, de ezek után nagyon remélem Hagya, hogy Te csak olyanokat támadsz meg a játékban akiknek több a tulajdonságösszege, mint a karakterednek.
Dátum: 2008.12.06. 12:15:33
Pont ezt a küldetsét akartam én is megemlíteni. Ezt a küldetsét azt sem tudom, hogy lehet most megcsinálni, nem még ha legyengítjük a dögöket.

Illetve az sem tetszik, hogy ez megint egy olyan küldetés, ahol ki kell kapnod. Hiszen ha kevesebbet sebzek mint az állatok, akkor szerintem garantált a bukó.
Dátum: 2008.12.06. 02:15:34
Bár nem ez a topic a megfelelő erre, de nagy sw fanként válaszolnom kell.

Palpatine nem szerepel az Új Reményben (kronológiailag 4. történelmileg 1. rész). A kérdés szerintem teljesen jó, bár lehet, hogy túl speciális.
Dátum: 2008.12.05. 20:26:49
Nem értem miért a Te játékodat rontják el?

Én prémiumos vagyok és 18. szintű. Naponta legalább 3 támadást kapok 21-22. szintről, természetesen nincs esélyem. Mégsem érzem úgy, hogy elrontanák a játékomat. Gondolom Te is ütsz lefelé rendesen, ergó Te meg másokat versz agyon. Ingyen is elég korrekt karaktert össze lehet pakolni, csak akarni kell.

U.i.: Ha a Te karaktered Sir Nyeteg, akkor szerintem nem mások rontják el a játékodat, csupán Te a vadászgatós taktikát válsztottad a portyázós helyett. Az azon a szinten még jóval gyengébb taktika.
Dátum: 2008.12.05. 15:32:01
Nem biztos, hogy ez hiba, de azért megemlítem:

Ma lebonyolítottam egy üzletet egy alacsonyabb szintű karakterrel. Megkért valamire, teljesítettem, majd cserébe várt 3600 LE-vel, amiből zsákmányolhattam volna. (Volt 4-es transzcendális projekciója, de ez nem olyan fontos) Úgy kalkuláltam ebből kb 500 LE-t szerzek, mindenki jól jár.

A támadást végre is hajtottam és a jutalmam kemény 16 LE lett. Ez az ellenfél karakter LE-jeinek pont a 0,5 %-a. Ez miért van így? Nem a 15%-kot kellett volna rabolnom?
Dátum: 2008.12.04. 21:02:02
Úristen! Na ez formaidőzítés. Elég durván megnőttek az esélyei azzal a karddal meg azzal a spellel.
Az én Dyllonom is bedurcizott ma, ilyen még nem fordult velem elő, mióta játszom. Ma kellett észre vennem, hogy milyen sok LE megvigasztalni és hogy milyen bután van a rendszer megcsinálva, hogy mindig csak a nálam levő összes LE-t adhatom neki.

Egyébként a témához hozzászólva: hogy hogy ez a probléma nem jött elő a teszteken? Akkor még akármennyit lehetett portyázni, és ott nem nőtt meg az állatok szintje? Szerintem nincs semmi baj a mostani rendszerrel, ha majd bejön az a szakértelem a játékba, hogy több lényt is lehet a harcba vinni, akkor lesz értelme új állat után nézni.

Illetve sajnos a topicból azt kell leszűrnöm, hogy az állat nem fordul a gazdája ellen 50. szinten. Ha ellene fordulna akkor nem kellene min gondolkoznunk. Mondjuk ez akár megoldás is lehetne. Az állat az alapszintje x 5 (vagy 10 vagy bármi) szint után nem hajlandó többé velünk dolgozni, meg kell ölni. Esetleg a sajtolás adhatna több LE-t az állat által megszerzett tp-k után.

Így lehetne taktikázni is, hiszen a nagyon erős állatomat elteszem talonba, csak nagy háborúkra, viadalokra veszem elő (viszont akkor csökkenteni kell a morálromlás sebességét) és a többi gyengébb állatommal portyázgatok alapból. Ebben az esetben talán még a 30-as vezetőképességnek is lenne értelme.
Dátum: 2008.12.04. 18:41:35
Tippjeim a holnapi viadalra. (Világ1) Kíváncsi vagyok mennyit találok el belőle.

8-9. szint: Nephila az esélyes, de a Malfunction Crimson duóból valaki megfoghatja random istenség segítségével (már ha Crimson ebben a kategóriában nevezett).

10-11. szint: Ezt a szintet a Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza saját bajnokságának is kikiálthatnánk, ha Random nem szól bele Beneth megkapja az érmet.

12-13. szint: Sameed és Rubinszemű Éjvirág nagy harca. Talán ezt a meccset nézném meg a legszívesebben. Férfiúi elfogultságom miatt természetesen Éjvirágnak drukkolok.

14-15. szint: Itt indul, ha minden igaz TrueBlood. Ha nem, akkor itt Hollaa a legnagyobb esélyes TrueBlood pedig megtréfálja az LE diff élén járó, Sameed vezette csoportot.

16-17. szint: Itt a legkiegyenlítettebb talán a mezőny, rengetegen pályáznak eséllyel a győzelemre. Itt nem mernék tippelni, itt minden meccs jó lesz, kár hogy nem láthatjuk őket.

18-19. szint: Itt indulok én is, ezért ezt a csoportot jobban megvizsgáltam, kémgömböztem. Jerikóra tennék, bár már 20. szintű biztos ide nevezett.

20-21. szint: Itt már vannak tápok rendesen. Jómagam Karpatiára tennék, bár ezeken a magas szinteken már érdekes lehet a szakértelmek különbözősége, amit nem lehet ugye kémgömbözni.

22+ szint: Cyron-Wurgolx meccs dönti el szerintem, de Sharpat mindig esélyesként kell emlegetni. Illetve itt szinte mindenkit.


Szerintem még mindig érdemes lenne szintenként tartani a viadalokat, mert a 22+ kivételével az a +1 szint mindenki számára behozhatatlan (TrueBlood-ot nem számoljuk).

Jó lenne még az is, ha legalább a döntőket mindenki láthatná.

Sajnos smaragdos egyetlen csoportban sem indul esélyesként, ami alátámasztja azt a paranoiámat, hogy ők kapják a leggyengébb klánbónuszt.
Dátum: 2008.12.04. 15:35:04
Az azért elég durva, hogy Miklós 30. szintű becsléséhez képest már 22. szinten lehet epikus szörnyre vadászni a TGY-nél. A közepes klánoknak még térkapujuk sem lesz, mire a TGY-ben már mindenki epic felszreléssel fog rohangálni. Még két hónap és a játék eljut arra a szintre, amikor már csak a TOP 3-4 klánnak lesz értelme játszania.
Dátum: 2008.12.04. 09:43:18
A lélekkút kisütést csak prémium tagásggal rendelkező játékos aktiválhatja, 30 naponta egyszer és 10 őskőbe kerül.

A képlet: aktív őskövek száma x karakter szint x 1.5

Azt nem tudom csak, hogy azt a 10-et is beleszámolja-e ami elveszik, de szerintem igen.
Dátum: 2008.12.03. 11:39:21
Számomra egyértelmű, hogy a Tökéletes Gyémánt megfenyegette a Hajnalpajzsot. Ez nem etikus, de ez a háború. A véleményemet megtartom magamnak ezzel kapcsolatban, inkább csak leírnék pár (szerintem) alapvető dolgot, amit végig kellett volna itt gondolni.

A Hajnalpajzs ezt a háborút nem nyerheti meg.
A pusztítás citadellájával 10k-t kell plusszban építeniük. A vereség kb 15k vesztességgel jár majd (gondolom innen a TGY már csak 15%-ot rabolhat). Azzal, hogy dacolt a Hajnalpajzs megduplázták a veszteségeiket és tovább kell a katakombákban maradniuk, ami miatt sem ők sem a klán nem fejlődik.

Ha már mindenképpen el kell bukni, akkor szerintem a veszteségek minimalizálása a cél. Ahelyett, hogy a Hajnalpajzs kiteregette volna a belügyeket, inkább lehet nekik kellett volna elsőként lépniük. Ha ők kezdeményezték volna, hogy szívesen kapitulálnak, ha cserébe a TGY 2009-ig rájuk se néz, lehet hogy a támadó fél is belement volna, hiszen lehet még támadni bőven másokat is. Ehelyett elérték, hogy a TGY újra és újra megtámadja majd őket, mert azt nem hiszem, hogy egy ilen nyílt fórumos támadást egy top klán elnézne.

Erősebbtől kikapni nem szégyen. Dacból viszont már sokan buktak el a történelem folyamán.
Dátum: 2008.12.03. 08:42:27
Ma reggel nagy unalmamban végeztem egy kis számolást.

Ha azt vesszük, hogy a smaragd bónusza +10% IQ és taum akkor nekem most 23 685 LE-t ér a hordabónuszom. (Az egy szinttel magasabbról való spell vásárlás értékét nem tudom megbecsülni, azt mindenki saccolja meg maga.)

Ha gyémánt hordás lennék, akkor jelenleg 58 100 LE-t hozott volna a hordabónusz. (Szerzett LE nő, vesztett LE csökken, plussz a vásárlás.)

Attól függetlenül, hogy nem bántam meg a hordaválasztásomat, azért tudnék mit kezdeni azzal a 34 415 LE-vel. Szerintem azért elég sok alapja van annak, hogy legfőképp a smaragdosoknak keserű a szája a bónuszok miatt.
Akkor viszont nem értem. Sosem lesz kapituláció?

Ebben az esetben mindenki úgyanúgy csak sokkal gyengébbet fog támadni, hiszen a kiegyenlített háborúban nincs nyereség. Viszont ha egy sokkal gyengébb szövetség lélekkútját a folyamatos győzelmekkel 0-ban tartom, akkor a szabályok miatt csak az én klánom farmolhatja.

Így viszont szerintem nincs értelme a koncepciónak.

Edit: nem 0-ban, hanem mínuszban.
Én úgy kalkuláltam, hogy a 2x annyi, a 100-zal több, meg a 10-zel több győzelem rendszeréhez nem nyúlna Jeriko.

50 portya meg simán megvan 3 nap alatt.
Jeriko: Nekem így elsőre tetszik az ötleted, de az, hogy egy klán újra többet vihessen, mint a saját kútja az pont, hogy megöli a koncepciót. Így az 1-2 fős szövetségek olyan tápossá válnának, hogy nem érné meg mást csinálni.

Példa: 15+ szinten 3 nap alatt egyedül megnyerem a háborút egy 40k-s kúttal rendelkező klán ellen. Hiába 1-2k-s a lélekkutam nyerek 34k-t, ami három naponta építve elég szép.
Dátum: 2008.12.02. 13:19:25
Pompás. Tegnap léptem fel 18. szintre ... Sok esélyem maradt.

Elvileg 5 nappal a verseny előtt meghírdetik a nevezést, jó, hogy most ennek az "elvileg"-nek lettem az áldozata.
De nincs második karakterünk. Mindenki csak azzal az eggyel játszik, amelyiket törölni szokta. Nálunk mindenki csak az építő karakterével játszik.