Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
41. hozzászólás - 2008.12.01. 22:13:56 (Válasz CaveMaN #36 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2008.12.01. 17:04:52

Ez ebben a formában nem jó, mindenki felúzza első szintre és az Elit Horda utána nem tud háborúzni senkivel, kettesen a Százhordás pagonynak se lesz ellenfele, hármason meg a Tökéletes gyémánt lesz vele kizárva a háborúkból, örökre. (Természetesen egy nyert háború jár mindenkinek)


Ez szerintem sem jó, egy játékot hosszútávra kell tervezni, simán lehet, hogy az élmezőnyben 3-4 erős szövetség lesz, akik csak egymással tudnak háborúzni. Ha mondjuk a 2 leggyengébb ezek közül letiltja az erősebbet, akkor game over...

Jeriko egyébként amit a béke csarnokára irtál, ugyanaz, amit én irtam (talán más számokkal). A háború csarnoka azért kell, hogy legyen egy ellenpont, egy választási lehetőség. Aki nem akar kapitulálni, hanem kitart 3 napig, azt legalább tovább lehet farmolni, ez szintén magasabb szinten, amikor az élmezőnyben kevesebb ellenfél lesz, egy igen hasznos dolog (különösen akkor, ha tudom, hogy a kapituláció után az 5-ös békecsarnokuk miatt úgysem támadhatom őket 3 hétig). A portyapontról pedig, azért ha háborúban állsz nem mindig lehet kioptimalizálni, hogy tuti nyerj, csak ütöd az ellent. Azzal, hogy visszakapod a portyapontot, vonzóbbá teszem a lehetőséget, hogy veled egy súlycsoportban levőt üss, ez szintén jó dolog.
Pontszám: 8.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
42. hozzászólás - 2008.12.02. 10:26:36
Miklós : még mindig ott a probléma, hogy a kis szöviknek nem éri meg védekezni. Inkább rögtön kapitulálnak. Erre javasoltam egy megoldást, de erre még nem reagáltál.
A javaslatom ez volt :

Minden háborúban töltött nap épület szint*1%-al csökkenti a vesztett LE-t. Tehát akinek 5-ös szinten van az épülete, és kitart két hétig az 14*5*1% azaz 70%-al kevesebb LE-t veszít mint alapból.

Szerintem ez már elég komoly érv lehet a védekezés mellett, és a szövetség kitartásával arányosan csökkenti a vesztett LE-t.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
43. hozzászólás - 2008.12.02. 15:50:00
Ariel ajánlatával az a baj, hogy ez egy pvp játék, és 10. szint felett portyázni már nem nagyon éri meg, marad a szövetségi háboru, de ezzel meg azt végeznétek ki, aztán mi maradna a pvp játékból?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.57
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
44. hozzászólás - 2008.12.02. 16:01:58
Azért ahogy nézem 13-on még bőven jól lehet portyázni Lásd Trueblood továbbra is eszméletlenül növő lóerő különbségét.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
45. hozzászólás - 2008.12.02. 16:02:55 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Ha fenntről ütök, akkor ugye magasabb tulösszeg, jobb fegyver és még bónusz is, hogy a kisebbet bántom?
Értem a dolog logikáját, csak azt nem értem, hogy akkor miért olvasom egyfolytában, hogy nem cél a kicsik farmolása, meg védeni kell őket, stb. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
46. hozzászólás - 2008.12.02. 16:57:58
Szia Miklós!

Egy érdekes ötlet, szerintem sokat ki lehet belőle hozni:

- A háborúban alapban a nyereség legyen a vesztes fél lélekkútja (mehessen max. fölé is, mint régen)
- A nyereség napi 5%-al csökken (vagy X óránként 1%-al). Tehát minél tovább húzza valaki a háborút, annál kevesebbet veszít.
- A háború NEM ÉR véget magától SOHA, csak akkor, ha egyik fél kapitulál. Mivel egy idő után (előző pont) a nyereség 0%-ra megy le, bármelyik fél veszteség nélkül véget vethet a harcnak, amit érdekei szerint meg is fog tenni.
- Most jön a csavar: MINDEN egyes háborús harc során a győztes áttölt a vesztes szövetség lélekkútjából a sajátjába 5-ször (ezen is lehet változtatni) annyi LE-t, mint amennyi a legyőzött végzetúr szintje volt. Tehát ha legyőzök egy 15. szintű végzeturat, akkor 75 LE átkerül az ő lélekkútjukból a mienkbe (a karaktertől elszívott esetleges LE-től függetlenül). Ilyenkor is mehet mínuszba a lélekkút.
_____________________________________________________________________

Egy 15. szintű végzetúr legyőzésével 75 LE-t szerzek a szövetségem számára. Egy átlag háború tartson mondjuk 100 győzelemig, az 7500 LE nyereség. Még mindig jobb a védő számára, mintha azonnal kapitulálna. természetesen ha a védő győz, visszaveszi az LE-t, tehát kiegyenlített háború esetén egyik fél sem nyer, és 20 nap múlva veszteség nélkül véget vethetnek a háborúnak.

Egyből érdemes lenne erősebbeket támadni, érdemes lenne kitartani háborúban, nem kapitulálni azonnal stb. Aki kitart 20 napig, az "csak" a támadásokkal elvitt LE-t veszti (de ha intenzív a támadás, lehet, még több is lesz, mintha kapituláltak volna). Nagyon át kell gondolni a stratégiát mindkét félnek.

És számít az is, hogy kétszer annyi győzelemmel nyerek, vagy csak minimálissal.

A napi 5%-os értéket, a szint 5-szörösét lehet változtatni, hogy érdekesebb legyen.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.12.02. 18:13:38-kor
Pontszám: 9.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
47. hozzászólás - 2008.12.02. 17:08:29 (Válasz Jeriko #46 hozzászólására.)
Jeriko: Nekem így elsőre tetszik az ötleted, de az, hogy egy klán újra többet vihessen, mint a saját kútja az pont, hogy megöli a koncepciót. Így az 1-2 fős szövetségek olyan tápossá válnának, hogy nem érné meg mást csinálni.

Példa: 15+ szinten 3 nap alatt egyedül megnyerem a háborút egy 40k-s kúttal rendelkező klán ellen. Hiába 1-2k-s a lélekkutam nyerek 34k-t, ami három naponta építve elég szép.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
48. hozzászólás - 2008.12.02. 17:12:43 (Válasz Ricardo #47 hozzászólására.)
Hogy nyered meg 3 nap alatt, ha nem adják fel?

Nekem is tetszik az ötlet, de valami lezárás kell a 20 napon felül, mert így gyakorlatilag 0 energiabefektetéssel ki tudja húzni bárki 20 napig, egyszerűen nem adja fel.

Más kérdés, hogy a játék készítőinek hogy tetszik, illetve mennyi idő megvalósítani
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
49. hozzászólás - 2008.12.02. 17:20:01 (Válasz CaveMaN #44 hozzászólására.)
Szoktam nézni reggelente csak hogy röhögjek egy jót, de én Truebloodot meg azt a Sameedet már nem számitom bele a statisztikába, még két ilyen kocka már ugysem regel ebbe a játékba
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.17
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
50. hozzászólás - 2008.12.02. 17:20:24 (Válasz CaveMaN #48 hozzászólására.)
Én úgy kalkuláltam, hogy a 2x annyi, a 100-zal több, meg a 10-zel több győzelem rendszeréhez nem nyúlna Jeriko.

50 portya meg simán megvan 3 nap alatt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
51. hozzászólás - 2008.12.02. 18:07:39 (Válasz Ricardo #50 hozzászólására.)
De nyúlnék, eltörölném.

Szerintem nem teljesen ment át, amit mondani akartam.

Mivel a háború nyereménye naponta 5%-al csökken, 20 nap múlva NULLA lenne, azaz se a "győztes" nem kapna semmit, se a vesztes nem veszítene semmit. Akárki kapitulál is, nincs LE. Tehát bármelyik fél veszteség nélkül feladhatja a háborút 20 nap után, HA AKARJA. Ha mindkét fél akarja, folytathatják a végtelenségig, és mint addig, az egyéni csatákban lehet egymás lélekkútjából kis adagokat zsákmányolni. Az egyik félnek ez nyilván nem fogja hosszú távon megérni, és kapitulálni fog, szóval a háborúnak igenis lesz vége.

Ami az egyszemélyes szövetséget illeti: Ha a másik fél nem adja fel, akkor nem fog nyerni. Kis adagokban fosztogathatja a másik szövetség lélekkútját de a portyapontjai miatt csak korlátozott mértékben, ezenkívül a másik fél is vissza tud ütni, fosztogatva őt. Szinte semmit nem fog nyerni a háborúval, 20 nap múlva pedig a másik szövetség veszteség nélkül tud kapitulálni. Ez a módszer tökéletesen elejét veszi az egy-két tagú szövetségek háborújának.

Pont az a jó ebben a rendszerben, hogy önszabályozó, nem engedi a nagy nyereségeket. Érdemes lesz erősebb szövetségekkel háborúzni kicsik helyett.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.12.02. 18:09:27-kor
Pontszám: 8.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
52. hozzászólás - 2008.12.02. 18:27:56 (Válasz Jeriko #51 hozzászólására.)
Akkor viszont nem értem. Sosem lesz kapituláció?

Ebben az esetben mindenki úgyanúgy csak sokkal gyengébbet fog támadni, hiszen a kiegyenlített háborúban nincs nyereség. Viszont ha egy sokkal gyengébb szövetség lélekkútját a folyamatos győzelmekkel 0-ban tartom, akkor a szabályok miatt csak az én klánom farmolhatja.

Így viszont szerintem nincs értelme a koncepciónak.

Edit: nem 0-ban, hanem mínuszban.
A hozzászólást Ricardo módosította 2008.12.02. 18:29:23-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
53. hozzászólás - 2008.12.02. 18:36:10
Jeriko : az ötleteddel az a bibi, hogy nagyon sok lesz a kamu háború. Két szövi megegyezik, hogy eltolja a háborút 20 napig, utána már úgysem buknak LE-t, eltart a végtelenségig, és közben óránként tudják ütni egymást. Esélytelen lesz LE-t rabolni. A Pistike szövetség megegyezik a Móricka szövetséggel, hogy végtelen háborúba kezdenek, és folyamatosan le tudja magát veretni mindenki. A 8 órás támadási korlát és az 1 órás között hatalmas különbség van, elég egyetlen társat találni a "leveretéshez" és mehet egész nap a vadászat kockázat nélkül.
Az, hogy a lélekkút energiája kicsit csökken nem számít, hisz a másik fél is várhatóan hasonló mennyiségben fog nyerni. Így a két szövetség tagjai vagy 0 LE-ben lesznek, vagy nem lesznek támadhatóak.
A hozzászólást Ariel módosította 2008.12.02. 18:36:40-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
54. hozzászólás - 2008.12.02. 18:53:18 (Válasz Ariel #53 hozzászólására.)
Ariel: ehhez minek háború? Most nem tudod leüttetni magadat? Lerakod az állatodat, kinézed ki a legerősebb, akit még meg tudsz támadni, nekimész, és már le is vagy verve. Minek ehhez kamu háborút indítani? Eddig is lehetett kockázat nélkül vadászni, ezt le is írtam másik fórumban, ez nem új találmány, csak most kicsit megbonyolítottad

Ricardo: olvasd el kérlek, amit írtam. BÁRKI, BÁRMIKOR kapitulálhat. Ha egy gyengébb szövetséget próbálsz farmolni, akkor az kapitulálni fog (ha úgy látja jónak), és máris nem tudod tovább farmolni, sőt kezdődik az egyhetes béke.
De még az is elképzelhető, hogy a gyengébb szövetségnek van egy-két erősebb tagja, aki VISSZAÜT hozzátok, és szépen üríti vissza a ti lélekkutatokat az övékébe. Lehet, hogy összességében ti szereztek több LE-t, csak az nem biztos, hogy megéri nektek az erőfeszítés.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
55. hozzászólás - 2008.12.02. 19:04:41
Jeriko: Ha csak 2-2,5 órát akarsz vadászni akkor igaz amit mondasz. De ha 4-5 órát mert tárgyra gyűjtesz, vagy mert építeni akarsz úgy hogy az építés szakit akarod turbózni, esetleg már a fertőzés ellen is küzdesz, küldetést csinálsz, vagy csak egyszerűen zafír vagy és túl gyorsan regenerálódsz akkor érdemes lebeszélni valakivel a dolgot. Így elég lesz egy célpontot találni és biztosra mehetsz, hogy egész nap nem lesz gondod a vadászattal.
A hozzászólást Ariel módosította 2008.12.02. 19:05:00-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
56. hozzászólás - 2008.12.02. 19:06:50 (Válasz Ariel #42 hozzászólására.)
Ariel,
Ha az eltelt idővel csökkented a háború nyereségét, akkor nem még inkább kisebb, biztosan lerohanható szövetségeket fognak a nagyok választani?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
57. hozzászólás - 2008.12.02. 19:57:17 (Válasz Butchman #56 hozzászólására.)
Ha a védekező szövetségnek nincs motivációja a védekezésre, akkor nem is fogja megtenni, hisz csak erőforrást pazarol. Sok háború végződhet most úgy, hogy két hét után győz a támadó mert egyszerűen tartották az előnyüket a védőkkel szemben. Ez így megszűnne, mert a támadónak az lenne az érdeke, hogy gyorsan végezzen, különben alig kap LE-t, a védőnek pedig nem megnyerni kellene a háborút két hét után, hanem minél tovább kitartani. Így mindkét fél küzdene, és nem az lenne, hogy a második héten már alig van 1-1 csata, mert mindkét fél beletörődött a helyzetbe.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
58. hozzászólás - 2008.12.02. 22:07:38
Az alap ötlet, hogy segítsünk egy kicsit, hogy a "nagyok" ne üssék annyiszor a "kicsiket" tetszik. A két épület azonban nekem nem teljesen ok, mert a háború csarnoka sokkal több előnyt biztosít az erősebbeknek, mint a béke csarnoka a gyengébbeknek.
Én a Jeriko legutolsó javaslatát tartom a legelfogadhatobbnak. Hogy miért? Mert ebben nem büntetünk, hanem jutalmazunk! Jutalmazzuk azokat a szövetségeket akik ki akarnak és ki is tartanak egy náluk nagyobb szövetséggel szemben. A nagyobbakat pedig arra ösztönzi hogy egy háborúra koncentráljanak és ne egyszerre 6-ra! Az idő korlátot én is kivenném, és a dupla győzelem/veszteség arányt hagynám csak benne. Valamint, ha X csata után a egyenlő a Jeriko által javasolt oda-vissza lopott LE szint (vagyis 0),akkor legyen döntetlen, vagyis a támadó visszavonult és nem visz semmit.
Alapvetően azért tetszik, mert ha jóval erősebb a szövi akkor ugyanúgy megnyerheti a háborút, mint eddig, de ha van 1-2-3 ember a kisebb szövibe aki vissza tud csapni, akkor érje meg nekik kitartani, és kelljen a "nagyoknak" is taktikázniuk, ne csak a EREJÜK miatt nyerjenek!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Válasz Arielnek
59. hozzászólás - 2008.12.03. 10:00:09 (Válasz Ariel #55 hozzászólására.)
Minden karakter 24 óra alatt gyógyulja fel a teljes ÉP-jét, és 15%-tól támadható. Ha 0-ról indul (ájulás), akkor a 15%-ot 24*0,15 = 3 óra 36 perc alatt éri el. Ez alatt az idő alatt 43 vadászatot tud végrehajtani anélkül, hogy tartania kellene támadásoktól.

Szintenként vadászattal nagyjából szint*10 lélekenergia szerezhető. 10. szinten tehát kb. 100. A fenti taktikával 43 vadászatból 10. szinten 4300 LE-t lehet KOCKÁZAT NÉLKÜL összeszedni. Ha megnézed, 10. szinten a legdrágább felszerelés 4500 LE, tehát 200 LE-ről indulsz, kockázat nélkül meg tudod venni mindet.

Ha megnézed a többi szintet, ugyanez lesz a végeredmény. Az ÖSSZES felszerelési tárgyat meg tudod vásárolni bármiféle kockázat nélkül! A tulajdonságok, szakértelmek pedig olcsóbbak, mint a tárgyak, tehát azokat is. Semmi trükk, szervezés, semmi nem kell hozzá.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Válasz Arielnek
60. hozzászólás - 2008.12.03. 10:11:42 (Válasz Jeriko #59 hozzászólására.)
Prémium gyorsabban gyógyul (kis hátrány a prémiumos játékosoknak ) De a lényeg attól természetesen nem változik,
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője