Felhasználónév: Jelszó:
Megváltozzon-e a lélekkút fejlődésének mértéke?
Nem
Igen, 100k-tól (ld. alább)
Igen, 50k-tól (ld. alább)
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Megváltozzon-e a lélekkút fejlődésének mértéke?
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3530 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Megváltozzon-e a lélekkút fejlődésének mértéke?
121. hozzászólás - 2008.12.04. 12:51:28
Idézet: Jeriko - 2008.12.03. 17:50:06

Szerintem nem szerencsés, hogy ha valaki át akar menni másik szövetségbe, akkor a régi szövetség lélekkútjának felét viszi tovább. Ha például ez a tag egy "lusta" tag, aki keveset épített, akkor többet visz tovább, mint az építése, így jól jár. Ha olyan tag lép ki, aki nagyon sokat épített, az meg rosszul jár, bünteti a program, holott ő sokkal inkább megdolgozott azért, hogy élvezze az új szövetségében az előnyöket.

Ezt azért csináltuk így, mert ez egy csapatjáték, ha a szövetségben lusta tagok vannak, akkor az rád is kihatással van, és a lusta tagot úgyis kirúgják, pont ezért. De ettől függetlenül, amit írsz, ésszerű változtatás lenne.

Abban is igazat adok, hogy célszerű lenne maximalizálni a veszteséget a szövetség váltásnál: de mindenképp szükséges a veszteség, hogy az emberek ne váltsák úgy a szövetséget, mint az ingüket. Az eredeti topic persze a lélekkút méretéről szólt, most pedig már a szövetségbe való átlépésről elmélkedünk, de amit írtok, azok jó ötletek, ettől függetlenül. Az, hogy havonta egyszer lehessen szövetségbe lépni, semmiképp sem tartom jó ötletnek, kezdő játékosként belépek egy szövibe, 3 nap múlva feloszlik, átlépek egy másikba, és mondjuk feloszlik 1 hét múlva, akkor ott állok... Igazándiból lehet, hogy a továbbvitt LE-nél ez az 50% túl drasztikus, lehet, hogy egyszerűen át kellene írnunk 80%-ra, és kész.

Birka: a szerencséből valóban vissza lehet számítani ezeket a dolgokat, átgondolom, hogy ezzel tudunk-e valamit kezdeni. A lélekkút töltődés lassítását nagyobb létszámnál én sem tartom jó ötletnek.
Pontszám: 8.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
122. hozzászólás - 2008.12.04. 17:28:13 (Válasz Miklós #121 hozzászólására.)
Vigye tovább a 80%-át, de ne a lélekkútnak, hanem a saját építésének. Sokkal igazságosabb.
Pontszám: 8.75
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
123. hozzászólás - 2008.12.04. 17:43:21
A fentebb szóló uraknál nem tudnék logikusabban érvelni, így csak felszínesen mennék bele. A Vélemények topicban is feldobtam hogy nonszensz hogy a teljesen kezdő kariknak horribilis Lé-ket kell beáldozni egy már nagyobbacska klán kútjába hogy hozzáférjenek a tagság előnyeihez (holott nekik lenne erre a legnagyobb szükségük). Én ugyan nem vagyok programozó sem matematikus (bár van 2 diplomám is), de nem látom azt hogy a vázolt alternatívák megoldást kínálnának a problémára. Ezért nem is szavaztam, hanem én is arra kérlek töprengjünk el inkébb azon, nem-einkább a belépési kútfeltételeken kellen inkább változtatni (pl szinthet kötni, esetleg átlag építéshez szinttel arányítva, stb).
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 6.80
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
124. hozzászólás - 2008.12.04. 19:02:14
Az a helyzet, hogy Miklos magat a lelekkut meret problemat vetette fel...

"A lélekkutakkal kapcsolatban most két problémát látok, amit többen felvetettek:
1.) A gyorsan növekvő lélekkutat egyre nehezebben tudja feltölteni egy új belépő.
2.) Egy szövetségi háború során a sokat, intenzíven épitő szövetség egy háborúban óriási mennyiségű lélekenergiát veszíthet a kútjából."

Ebbol a lefolyt beszelgetesek alapjan ugy tunik szinte mindenki leginkabb a belepes nehezseget tekinti problemanak. Ennek a problemanak viszont vannak mas megoldasai is, melyek itt nagyban kitargyalasra kerultek. A legtobb hozzaszolo azt kifogasolja, hogy a kuttoltesi rendszer nem fair, mivel az addigi tagoknal tobb epitesre kotelezi az uj belepot. Ennek megoldasara tobb jo javaslat erkezett.

Ismetlem () - ha megoldanank a belepesi problemat elobb, utana a lelekkutmeret kerdest, annak hatasat a haborukra, epitekezesekre es akar a belepesre is (ha az uj kepletben is lesz osszefugves a kutmeret es a belepesi epites kozott), tiszta laprol inditva eredmenyesebben lehet majd megbeszelni.
A hozzászólást Simon módosította 2008.12.04. 19:08:16-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
125. hozzászólás - 2008.12.04. 20:08:44 (Válasz Simon #124 hozzászólására.)
Igen, ebből tökéletesen látszik a szemszögek különbözősége. Miklós hosszutávra tervez, egy sokára előjövő, egy szerinte problémának tűnő dolgon akar változtatni, míg mi "békaperspektívából", a minket legjobban zavaró dolgot vetettük fel neki. A lélekkút nagysága nekünk táp, kétlem hogy bárki is csökkenteni akarná a sajátját.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
126. hozzászólás - 2008.12.04. 21:22:49 (Válasz Mortimer #125 hozzászólására.)
Igen, ettol fuggetlenul igaz marad, hogy lehet a kettot kulon kezelni. A belepes problema mar most nem fair, es mar most lehet jo megoldast talani ra - az atlagokat figyelembe veve.

A hosszutavu dologban is szerintem tobben egyetertenek, csak ez sokkal tobb mindent erint, ezert ezt sokkal figyelmesebben kell kezelni.
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
127. hozzászólás - 2008.12.06. 07:09:58
Sziasztok!

Van már vmi időpont amikorra döntés és implementálás születik? Legalább a belépés / átlépés problémára. Mert addig nem tudok lépni, abban nem bízom hogy 100k+ építés után kompenzációt kapok, ha kész az új szabály. Inkább várom, az idő meg telik, a lélekkút meg növekszik....

Köszi
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
128. hozzászólás - 2008.12.06. 20:33:40 (Válasz G0df4th3r #127 hozzászólására.)
Látom itt semmi aktivitás nincs Kicsit több, mint egy hete amikor elkezdődött ez a herce-hurca, akkor volt a szövetség lélekkútjának a mérete ahová át akarok lépni 110k. Gondoltam várom pár napot, lecsökken és könnyű lesz építeni bele új átlépőként. Mióta várok a szövetség lélekkútja 175k-ra duzzadt én pedig nem fejlődtem gyorsabban.....Tehát ha lesz módosítás, ha nem úgy érzem minél tovább várok annál rosszabbul járok. (jójó az épületek tulajdonságait majd egyszer magkapom, ha beépítettem 170-180k-t....., de akkor is be kell építeni ami teljesen megborítja a karakterem fejlesztését!!)

Mostmár azért bízom az utólagos kompenzációban.
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
129. hozzászólás - 2008.12.06. 20:51:31 (Válasz G0df4th3r #128 hozzászólására.)
Egyszer majd lesz... de hogy mikor, az most sajnos nem tunik egyertelmunek.

Szerintem tedd amit tenned kell, ne varj.
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
130. hozzászólás - 2008.12.07. 07:51:39 (Válasz G0df4th3r #128 hozzászólására.)
Idézet: G0df4th3r - 2008.12.06. 20:33:40

Mostmár azért bízom az utólagos kompenzációban.

Én is bízom a halál utáni életben, de annak valamivel nagyobb az esélye, minthogy te ebben az országban valaha is kompenzációt kapjál valamiért. Nálunk a jelszó: befizetted, megszívtad!
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3530 hozzászólás
Profil megtekintése
131. hozzászólás - 2008.12.07. 23:00:32
hali,
erről a fórumról (remélem) egyértelműen kiderült, hogy nyitott vagyok arra a problémára, hogy könnyebb legyen a betöltés. viszont azt is láthatjátok, nem akarok elhamarkodott, átgondolatlan döntést hozni. Ezenkivül, minél kisebb dolgot szeretnék változtatni: tehát nem akarom a betöltés mértékét függetleniteni a lélekkúttól, ahogy itt többen javasolták. A lélekkút épitési átlagtól függő mérete elbukott, ezért marad szerintem az eredeti koncepció:
50k-ig 10-es osztó, onnét pedig fokozatosan növekvő osztó, de az eredetinél javasoltnál enyhébb: az osztó 5k-nként eggyel nő, azaz 55k-nál 11, 60k-nál 12, stb. a maximális, 35-ös osztót a 175k-snál érné el. Természetesen, az 50k-nál nagyobb lélekkutak méretét újraszámolnánk az új képlet szerint.
ezzel párhuzamosan, a játékosok az összes korábbi épitésüket átvihetnék az új szövetségbe, de maximum a lélekkút 80%-kát (a korábbi 50%kal ellentétben), és amikor a kutat teljesen feltöltik, akkor az aktuális szövetségbe végzett épités egyenlő lenne a lélekkút méretével.
Hétfőn még lehet ezt az ötletet is fúrni, de ami szerintem már lejárt érv:
1. A beépités költsége legyen független a lélekkút méretétől. A válasz nem, mert:
- minél egyszerűbb a rendszer, annál átláthatóbb
- ha a lélekkúthoz kötjük, nem lehet vele trükközni
- ez nem oldaná meg a másik 2 problémát, amiért a változás szükséges
2. Jó a jelenlegi 10-es osztó, hadd tápoljon a nép. Nem, mert:
- 30-35. szint környékén a szövetségek már 3-4x annyi épületet húznának fel szintenként, mint most, az épitkezés elszállna az égbe (már igy is van aki az epikus emlékművet jónéhány szinttel a tervezettnél korábban megcsinálta, ennek köszönhetően) Ezt ergó úgy tudom csak kivédeni, ha a magas szintű épületek költségét drasztikusan megemelem, csakhogy az még nem segit a másik 2 problémán (belépők, szövi háborúk)
3. Ez egy közelítés, ami távolról sem fedi feltétlenül a valóságot (az osztó és a tagok száma közt nem lesz feltétlenül összefüggés). Ez persze igaz, viszont megteszi egyfajta becslésnek, és mindenkire egyformán lesz érvényes, és végülis itt ez a lényeg.
Pontszám: 8
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
132. hozzászólás - 2008.12.07. 23:24:49 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
Amen!

Csak legyen mar valami.

Viccen kivul, javaslatod elfogadhato kompromisszumot nyujt a problemakra. Megegyszer koszi, hogy atgondoltad a kerdest.
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
133. hozzászólás - 2008.12.07. 23:45:02 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
Ez így jónak néz ki, remélem minél hamarabb, már a jövőhéten megvalósul.

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
134. hozzászólás - 2008.12.08. 06:18:01
Szia Miklós!

Szerintem nem jó az, hogy amikor valaki szövetséget vált, akkor csak a korábbi lélekkútjának a 80%-át viszi tovább. Ezzel jól kiszúrsz a becsületesen építő játékosokkal, akik pedig elsunnyogták az építést, semmi hátrány nem szenvednek.

Alapesetben egyenlőnek kellene lennie egy szövetségben az építésnek, ami nagyjából a lélekkút mérete. Ha én lusta voltam, és csak a többiek építésének 80%-át építettem, tovább vihetem az összes építésemet. Ha a többieknél sokkal többet építettem, akkor viszont kapok egy jó nagy adag büntetést, az építésemnek akár a fele is elveszik.

Nem értek egyet azzal, hogy olyan rndszer valósuljon meg, ami azokat bünteti, akik tisztességesen kiveszik a részüket a közös munkából.
Vihesse tovább saját építésének (ne a 100, hanem) a 80%-át, viszont ez legyen mindenkire EGYFORMÁN érvényes, ne maximalizálja a lélekkút mérete, azaz az, hogy a többiek kevesebbet építettek-e nála, ami lehúzza a lélekkút méretét.
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
135. hozzászólás - 2008.12.08. 07:17:01
Jeriko félreértetted Miklóst. Ő azt mondta, hogy a karakter teljes építésést viszi magával, DE maximum a lélekkút 80% át.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
136. hozzászólás - 2008.12.08. 07:26:11 (Válasz Danka33 #135 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2008.12.08. 07:17:01
Jeriko félreértetted Miklóst. Ő azt mondta, hogy a karakter teljes építésést viszi magával, DE maximum a lélekkút 80% át.

Hidd el, tökéletesen megértettem. Javaslom nézd kicsit körül a statisztikákban, és látni fogod, hogy akik sokat építettek, azoknál ez ezt jelenti: "A karakter a lélekkút 80%-át viszi tovább"
Azt is gondold át, egy szövetség lélekkútja nagyjából arányos a tagok építési átlagával. Aki többet épített, az elveszíti addigi építését, aki kevesebbet, az meg nem.

De hogy egy példát is hozzak: Ott vagy te és szövetséged a Napkapu:
Építésed 39302, a napkapu lélekkútja jelenleg 51817, aminek 80%-a 41454

Ha te szövetséget akarnál váltani, továbbvihetnéd az összes építésedet. Akárcsak Tsar (26757 építéssel és még többen mások).
Akik viszont igazán kivették rászüket a szövetségetekben az építéseből: Mortazor (71002), Camelus (55006), Khetty (65661), azok nem vinnének tovább csak 41454-et, holott azt hiszem, ők vették ki legjobban a részüket a közös dolgokból. Ez a rendszer őket bünteti.
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.12.08. 07:37:16-kor
Pontszám: 9
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
137. hozzászólás - 2008.12.08. 07:31:34 (Válasz Jeriko #134 hozzászólására.)
"Ezzel jól kiszúrsz a becsületesen építő játékosokkal, akik pedig elsunnyogták az építést, semmi hátrány nem szenvednek."

Ha becsületesen épít, akkor kb. valamivel kisebb az összes építése, mint a lélekkút mérete. Nagyobb ritkán fordul elő. Miért jó neked, ha a kisebb érték 80%-t vesszük?

Ha jóval kisebb - azaz "elsunnyogta az építést" - akkor pedig nem kilép, hanem kirúgják a szövetségből. Ennek hátrányai egyértelműek.

népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
138. hozzászólás - 2008.12.08. 07:42:06 (Válasz Mortimer #137 hozzászólására.)
Mortimer: NE A JELENGI RENDSZERBŐL indulj ki, amit Miklós írt, az az, ahogy a VÁLTOZÁS működne.
MOST talán kisebb az építés a lélekkút méreténél. A változás UTÁN már nem így lesz - és ugye erről beszélünk. Miután a lélekkutak mérete csökkenni fog, csak idő kérdése (főleg hosszú távon), hogy MINDENKINÉL a lélekkút 80%-a játsszon. Kicsit gondold át.
A legjobb építőknél már most ez a helyzet, őket ez a rendszer már most bünteti.
Pontszám: 8.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
139. hozzászólás - 2008.12.08. 07:59:54 (Válasz Jeriko #138 hozzászólására.)
Aha, igen, bocsánat, ebben igazad van. Viszont az ötleted a "nagyoknak" kedvez, kicsiknél (50e alatt) pont hogy büntetés. És szerintem sokkal több "mozgolódás" van 50e alatt, mint felette, a szövetségváltás sokkal gyakoribb. 100ezres építés/kút felett valószínűleg az ember már stabil helyen ül a játék abbahagyásáig, azaz csak nagyon keveseket érintene az extra büntetés. Szóval oké a javaslatod, de szerintem 50e alatt itt is indokolt lenne akkor már a két külön rendszer, vagy pedig a jobb alternatíva használata. (Persze már előre látom, hogy Miklós ezt elutasítja a bonyolultságára hivatkozva.)

Számolgattam a változás nagyságát: a jelenleg 80ezres kút 72e lesz, a 125ezres 92e, a 180ezres pedig 112ezer.

fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
140. hozzászólás - 2008.12.08. 08:30:22 (Válasz Mortimer #139 hozzászólására.)
Vegyük az én példámat. Az én karakterem egy közepes klán tagja. 14 fő a max és annyian is vagyunk. Mivel nálunk nem ül mindenki a gép előtt egész nap és nem is költ mindenki a játékra, ezért amiatt, hogy mindenki fejlődjön rendesen nem mindenki épít sokat. Ettől függetlenül én többet építek, mert szerencsére már elbírja a karakter.

Nekem 50k az építésem, de a lélekkutunk csak 20k. Én tehát az új rendszerben 16k-t vinnék tovább ami nekem 34k bukással járni. Nem mintha klánt szeretnék váltani, de ez a rendszer engem például elég csúnyán büntetne. Szerintem ez csak azoknak jó, akik top klánokban vannak, hiszen ott mindenki képes az átlagot beépíteni a fejlődés elhanyagolása nélkül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!