Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Finarfin

Oldal: 123
Dátum: 2010.10.31. 19:09:08
"Ha a dolgozó emberek nyugdíjárulékát elvonják, úgy illene, hogy a megszorításokhoz maguk a nyugdíjasok is hozzájáruljanak, akikért az egész van."

Ezt próbáld meg egy nyugdíjassal megértetni. Ők nem látják, hogy gond van a gazdasággal, hogy gond van a rendszerrel. A minap beszéltem az egyik öreganyámmal. Sajnos neki egy dolog lebeg a szeme előtt. "én 32 évig dolgoztam a nyugdíjamért...", "nekem az jár", "nekem jár a tudomisén milyen alapon x% nyugdíjemelés emelés", és még sorolhatnám.
Nekem és a szüleim zsebében is nyílik a bicska a 32 év után elmentem nyugdíjba résznél... Sajnos elfelejtik azt is, hogy azok akik most kezdik a pályájukat 40 év aktív kereset után mennek el nyugdíjba, és még csak a pályájuk elején járnak, kitudja 20 év múlva mit mondanak nekik: 42-45 év? Ne remélj nyugdíjat, mert a Magyar átlagéletkor bőven a nyugdíjkorhatár alatt van? Ez az egész nyugdíjrendszer a szakadék szélén táncol, már talán a rendszerváltás óta, de az is lehet már a 80-as években halódott... Ember legyen a talpán aki egy jó nyugdíjrendszert kitalál a fogyó népességünkre.

Én még csak most állok a pályakezdés előtt és előre félek a nyugdíjra gondolni... Lehet valami új alternatív nyugellátási módszer felé kéne néznem, de mint leendő mérnök nem biztos, hogy tudok akkora kezdőfizetést kiharcolni, hogy abból nyugodtan félretegyek, és még családot, és lakóteret is alapítsak belőle...
Néha belegondolok, hogy bizonytalanabb a helyzet mint egy háború alatt. (bár a háborús helyzetet nem tudom még csak elképzelni sem, de ott van egy fix támpont, hogy háború van. Itt a béke és az ál-bizonyosságba ringatva szerintem érezhetem nyugodtan ezt a bizonytalanságot ha a máz mögé próbálok tekinteni, vagy kicsit is előretervezni...)
Nem gondolom, hogy nem történhet meg, én azt gondolom, hogy ez egy akkora horderejű esemény, hogy propaganda célzattal többet is hozhat, ha lelkiismeretesen állnak a kérdéshez, mintha eltűnik pár 100 millió forint.
Biztos, hogy el fog tűnni valamennyi, (megjelentek az utcákon a képeslapot áruló emberek, akik a "vörös-iszap katasztrófa áldozatai számára gyűjtést rendeznek", na ez az ami biztosan megkérdőjelezhető, mármint a begyűjtött pénz sorsa...) sajnos mindenki attól sáros amivel foglalkozik, és amikor 7 személyből álló bizottságot alakítanak a pénzek és források elosztásának felügyelésére, akkor azis biztos, hogy számítanak a felelősök is ilyen akciókra. De szerintem ez egyrészt jelzi, hogy a források eltulajdonítását nem támogatják, illetve nem tűrik meg (remélem jól látom), másrészt ezt a 7 embert sajnos pluszba fizetni kell (lehet azt gondoljátok nem sok 7 ember fizetése, de ha azt akarják, hogy az ellenőr ne legyen korrumpálható, akkor azt jól meg kell fizetni...)
Aki ilyen marhaságot terjeszt, hogy minden forrást megsarcolnak az elgondolkodhatna kicsit. Itt fél falvakat kell újraépíteni. Ez nem kis pénz, sőt emellett egy új tározót is ki kell alakítani, vagy a régebbit meg kell erősíteni. (ez nem lehetséges, mert az új hatásvizsgálatok eredményei szerint az alapját képző vízzáró agyagréteg a problémás tározó alatt nem tökéletesen felel meg a mai jogszabályokban előírt vízzáró képességnek.) Az erre fordított összeg olyan horribilis és még így is kevés, gondoljatok csak bele ha 100 épületet (gőzöm sincs mennyi házat kell újraépíteni ez csak egy példa) kell újraépíteni és mondjuk 10-12 millió forintból épülne fel egy új épület plusz számítva a takarítási és rekultivációs költséget az mennyi pénz? Ha ebből valaki elkutyul valamennyit annak nyoma lesz és nem kis nyilvánosságot kapna az ügy. Ekkora botrányt nem engedne meg magának egy politikai, vagy civil szervezet sem.
Én úgy gondolom ez egy nagyon komoly megmérettetés lesz az új kormányunknak, hogy bebizonyítsa a korrupciós és más szégyenletes tettekkel megbélyegzett előző kormánynál megbízhatóbbak. Nem utolsó sorban pedig azt, hogy a komoly stratégiai és műszaki tervezésekhez szakembereket és nem rokonokat alkalmaznak...
Dátum: 2010.10.25. 16:39:18
Próbáltam olyan filmeket ajánlani, mind megnézésre mind a versenyre amiket a többiek még nem tettek közzé. Kissé nehéz kihámozni az emlékezetemből melyik filmek voltak az utóbbi 3-4 évben többszöri nézésre érdemesek.

Otthonunk a Föld (Home) 2009
Hét élet (Seven Pounds) 2008
A felejtés bére (Paycheck)2003
Az időgép (The Time Machine) 2002
A leggyorsabb indián (The World's Fastest Indan) 2005
Felejtés (The forgotten) 2004
Én a robot (I, Robot) 2004
Hóbortos hétvége (Weekend at Bernie's) 1989
Az utolsó szamuráj (The Last Samurai) 2003
Képlet (Knowing) 2009

Remélem van közöttük olyan film amit sokan nem láttak és felkeltette az érdeklődést, jó szórakozást hozzájuk. Az elsőt külön kiemelném, aki nem látta NÉZZE meg! Hihetetlenül jól összegyűjtötték napjaink égető környezeti és társadalmi-gazdasági következményeit a Földünkre nézve... Tanulságos film lesz.
Nos szerencsére én olyan iskolába járok, ahol hasonló célra is képeznek mérnököket és volt szerencsém, kis túlzással a lehetsáéges okok teljes repertoárját végighallgatni, nem egy szakembertől, szaktanártól. Ezért előfordulhat, hogy hajlamos vagyok végigsiklani egyik másik hozzászóláson, főleg azon, hogy

"En azt mondom lassan a testtel. Letezik meg Artatlansag velelme, ezert batran fogalmazzunk mersekeltebben:
A tárolót üzemeltető cég felelőssége valószínűnek tűnik."

Tudom, hogy itt véleményt alkot mindenki, de aki ilyen véleményt alkot sajnos a médiumokon keresztül szerezte be az információinak nagy részét, ami pedig hiányos, sokszor felnagyított, eltorzított. (nem az ő hibája, sajnos ez a hírszolgáltatóké, és a rendszeré. Adott egy komoly katasztrófa, nosza ijesztgessünk vele embereket, vannak szerintem olyan hírbemondók, akik valami díjra pályázva felnagyítják a híreket. A kormánynak pedig egyértelmű célja, hogy az emberek minél kevesebbet tudjanak. Ha minden részlet nyilvánosságra kerülne, kitudja, lehet általános felháborodást váltana ki az emberek nagy részéből...)

Szummázva, a szakemberek tudják már, hogy hol kell keresni és kin a felelősséget, csak még a jogi b@szakodás van hátra. Sajnos, ha vannak számtani adatok, azt jogi oldalról még meg lehet vétózni...(meg ne ússza a bűnös...)
Volt fentebb valaki aki megkérdőjelezte a tárolót üzemeltető cég felelősségét. Nos nagyon nagy felelőssége van. első elképzelés szerint ez egy 350.000 m3 tározókapacitású műtárgy volt. Ezt azt hiszem a 90-es években, de lehet már az ezredforduló után, 950.000-re növelték. A kezdeti méretezés, lévén, hogy veszélyes hulladékot tárolnak benne, bőven 350.000 m3 felett volt, de nem volt megfelelő majd 1m m3-et tárolni, ez most látszik is. Mivel nem volt tökéletes a bővítés, több együttes esemény hatására most a szigetelő agyagrétegen megcsúszott (valószínűleg ez történt, nekem szakember, egyetemi szaktanár mondta ezt). Ami furcsa a dologban, hogy a sarka szakadt ki. Szilárdságtani ismereteim szerint egy négyzet alapú testnek az a legstabilabb pontja...
Szummázva kezdetben amikor megépült a tároló az akkori kapacitásnak megfelelően biztonságos építmény volt. A bővítés után, amikor a tározó kapacitását megnövelték, akkor követték el a hibát, tehát az igazi felelőst az akkori munkálatok során fogják keresni.

Ennek fényében biztos az emberi mulasztás, a kérdés csak az, hogy az építés/fejlesztés melyik fázisában történt a hanyagság, és a tervezőmérnökök, vagy a kivitelezők, esetleg a megrendelő volt-e a "főbűnös".

Az atomerőművekről. Magyarországon tervbe van véve, sőt a pályázat ki is van írva 2 új blokk üzembe helyezésére mindegyik blokk 1000MW névleges teljesítmény feletti lenne (a jelenlegi 2000 MW). Az üzemideje pedig 20 vagy 30 évvel? meg lett hosszabbítva. És az EU ezt jóváhagyta... A tendencia bizony az energetikai berkekben, hogy az atomenergia folyamatos fejlesztése mellett vezetik be a megújuló energiák hasznosításán alapuló erőműveket. Jelenleg csak a Vízi erőművek képesek olyan energiatermelésre mint egy atomerőmű. de ezt ugye mindenki sejti, hogy kell hozzá egy irgalmatlan nagy vízhozamú folyó, vagy egy olyan geológiai képződmény egy folyóra, hogy megfelelő hidraulikai magasságot tudjanak biztosítani a turbinákhoz érkező víztömegnek...
Amit páran itt összehordtatok az atomerőművekről kissé szégyenletes. Nem az egész atomprogram állt le csak a grafit moderátoros reaktorokat értékelték újra és állították le. A nyomott vizes, mint a paksi is azóta is vígan működnek és köszönik szépen tökéletesek.

Egyébként az egész dologban az a legszégyenletesebb, hogy "nem tudják" mi az összetétele a vörös iszapnak, vagyis annak a kulimásznak ami kiömlött. Kérem szépen ez nem létezik, hogy veszélyes hulladékot lerakunk és nem tudjuk mi az . (egyébként meg a veszélyes hulladéktározóknak a környezet minden elemétől elzárhatónak kéne lennie...)

Mérnöki szemszögből az előzetes gátszivárgásról... Azért szivárgott a gát, mert az alsó szigetelő agyagrétegen elcsúszott a gátfal szigetelő magja ami lehetett vasbeton, beton, vagy agyag, nem néztem utána milyen megoldással készült a dolog, de mivel a falak szigetelésének az alsó vízzáróréteggel érintkezni kell, ezért egyre megy ebből a szempontból és csak a lényeg számít, a sok csapadék, a tároló nem megfelelő bővítése, és végül is a túlterhelése (legalábbis az eredeti tervei szerinti [fontos, mert a méretezés azokra a paraméterekre történt meg] ). szóval az ezt felügyelő szakembernek ha ugyan szakember volt, mert sajnos a mai világban meglehet, hogy jogász, vagy közgazdász volt a felügyelője, vagy éppen tanár ( nincs bajom a felsorolt szakmákkal, de be kéne látni, hogy nem kompetens mindenki erre a munkára), ami sajnos nem valószínűtlen, mert engem ilyennel ijesztgetnek az iskolában, hogy kössem fel a nadrágot, mert velük kell majd vetélkednem állásinterjúkor.
Dátum: 2010.09.23. 06:28:41
Még 21 napod van nem 1. Mind a három fázisban megtalálható lesz elvileg a Féléves Aukciós bérlet is.
Dátum: 2010.09.18. 08:24:05
Az igazság, az, hogy én kb. 1 hónappal a v1 indulása után kezdtem el játszani a játékkal. Akkor még játszottam sok más játékkal. Mára csak a VU maradt. Sokszor bukik ki elégedetlenség, sokszor bosszankodok is miatta, de még mindig ezzel játszok. A többi játék amit elhagytam, többek között a World of Warcraftot is, végül is ha belegondolok, még VU-nál is több időmet emésztettek el és az iskola mellett végül egy játék maradhatott...

"... A legérzékenyebb pont azt meghatározni, hogy mit ad pénzért az ember. ... "

Ehhez a részéhez had fűzzek hozzá egy gondolatot, szerintem ebben a játékban ez hihetetlenül jól van megoldva. Rendszeresen olvasom a fórumon, hogy egy-egy játékos panaszkodik arra, hogy a fizetősök "indokolatlanul" több előnyhöz jutnak. Ennek ellenére még mindig sokan játszanak. Le a kalappal, ez tényleg nagyon jól meg van oldva, szerintem pont megfelelően kapunk többet, a prémium nélkül játszóknál.

És ha szabad megjegyeznem még valamit:

"... főleg a Travian, ott hatalmas visszaesés volt a játékosok számában ... "

Én pont akkor játszottam ezzel a játékkal alamikor szerintem a csúcson volt. Nem kevés pénzt beáldozva. Sok több szervert végigjátszott játékos szerint a 2009 januárjában kifutó s7 volt a legkomolyabb mindegyik közül. De utána mintha pangott volna a Travian. Nem tudom, hogy véletlen-e, de a VU pont jókor indult útjára, sőt én is a Traviánban egy játékos profiljában olvastam először róla.

Szóval csak így tovább, fejlődjön a játék, hogy a lehető legtovább megmaradhasson felé az érdeklődés!
Dátum: 2010.09.12. 06:01:49
... "illetve 0,1% esélyed van őskövet lopni ellenfeledtől " ... Ez ha jól értem pont az igazi ősköveket akarná ellopni. Szerintem ez kimerítené a valós lopás fogalmát.
Dátum: 2010.09.10. 20:05:22
Remélem még véletlenül sem gondolta senki sem komolyan az őskő lopását. Még jó, hogy nem kapásból a befizetett pénzemet akarjátok ellopni!
Dátum: 2010.09.08. 18:50:50
Szerintem áthidalná a "szakadékot" a vf és az eh között azáltal, hogy a vf-es visszamarad, gyengébb tárgyat vesz meg, de közben egy szint alatt többet fejlődik. míg az eh-s normál tempóban, vagy akár gyorsabban halad, és erősebb tárgyat vesz meg, sőt lényegében ő több le-t is szerez ugyanazon idő alatt, tehát ezáltal az a szaki lenne erősebb(ha ilyen lenne a rendszer, akkor valószínűleg hosszú távon az lenne majd a vita tárgya).

Én nem azt mondtam, hogy amit írtam jó ötlet, csak, azt hogy szerintem van benne hasznosítható gondolat, és abban bíztam, hogy valaki tovább gondolja, mint pl Te, és így kiderülnek a rések, mint ahogy meg is történt/történik. Az első pillanatban, de még a másodikban is jó ötletnek tűnt.
Csak kipróbáltam magam, milyen ötleteket tudnék gyártani.
Dátum: 2010.09.08. 18:35:19
Azok is adnak tulajdonságpontot nem? egyszerűen összegezni kell az alap tul-al az adott pontot.

Mondom ez egy nyers dolog, de szerintem ebből, vagy egy ehhez hasonló elképzelésből lehetne kiindulni.

Mondok egy példát, hogy én, hogy képzeltem el.

szakértelmek:
a harci szakik után minden szakipont után 3 pont járna. Le szerző szakik után 2, a többire 1.
A tulajdonságokat is lehetne két részre bontani. Mágia egészség 1-1 pont minden "szintjéért", a többiért 2-3 pont. (a tárgyak adta pluszok, hozzáadódnának az adott tulajdonsághoz)
A hatások, mint krit vari, elnyelés, stb. ezek mondjuk 3 pontot érnének, minden százalékért, vagy minden pontért.
Majd ezt védül a győztes vesztes aránnyal megszorozzuk.
Dátum: 2010.09.08. 18:25:14
Szerintem a problémát nem a szakértelemben kell keresni, hanem ahogy már páran felvázolták a le/tp, de főleg a tp-ben. Vannak olyan játékok, ahol a játékosokat hírnévpontok alapján rangsorolják, és a portyák, vagy csaták során ezt veszik alapul. Tehát ha megtámadok egy sokkal kisebb hírnévpontú játékost, akkor nem kapok semmit.

Szerintem a Végzetúrra lefordítva ez úgy lehetne hasznos, ha a szakértelmek és tulajdonságok után kapnánk x hírnévpontot, a győztes vesztes csata arány után szintén, illetve még más tényezők ha szükséges. Ebből lenne a karakternek egy adott értéke. Ez alapján menne a portya. X százalékkal fel, illetve le támadhatnánk.

Ha így működne a dolog, és a portya során nem számítana a szint, hanem csak a karakter hírnévpontja, ami végül is a karakterbe beépített le alapján lenne meghatározva, szerintem jobban besorolná a játékosokat.
Ez egy nyers és felületes megközelítése a dolognak, de szerintem sok problémára adna megoldást, és ha érdemben továbbfejleszthető az elképzelés, és tovább finomítható, még akár meg is oldhatja a portya, az eh, és a szövetségi háborúk problémáját.
Szerintem minden idők talán legjobb sci-fi írója Asimov, a legjobb művei közé tartozik szerintem A Halhatatlanság halála. Ennél csak a Robotok és Birodalom, és A Hajnal Bolygó Robotjai ami jobban sikerül műve a sci-fi világában, tehát ezt a művet bátran merem ajánlani mindenkinek aki szereti ezt a műfajt és még nem olvasta.
Dátum: 2010.09.04. 19:00:29
"Szintén fejlesztési ötlet volt a térkapuknál egy ritka szörny, különleges kinccsel, illetve a lélekkufár "megverése", ezek nem időszakos események lennének, hanem állandó dolgok, de az esemény fejlesztése most nagyobb prioritást kapott."

Nemrégiben láttam egy érdekes dolgot egy mmorpg játékban. Ott fegyvereket, vérteket lehetett összekovácsolni. Úgy nézett ki a dolog, hogy volt két azonos típusú tárgyad és azt összeötvözhetted és ebből született egy erősebb fegyver, én úgy láttam, hogy összeadódik a két tárgy hasznos hatása. Ezt lehetett megspékelni egy a kalandozásaid során található rúnakővel, vagy valami ilyen nevű cuccal.

Régebben voltak a térkapuban mágikus fegyverek. Ezek mintha most eltűntek volna, javítson ki valaki ha nem így van.
Itt is érdekes lehetne és színesíthetné a játékot, ha ezeket a mágikus fegyvereket amik a térkapuból eshetnének össze lehetne ötvözni a kufártól vehető fegyverekkel. Esetleg eshetnének páncélok, pajzsok, csizmák is így. Ezek a mágikus fegyverek csak regenerációt, kritikus sebzést, kritikus varázslat sebzést és kábítást adtak ha emlékeim nem csalnak meg.
A rúnakövekre lehetne egy új épület, vagy szakértelem (erre szerintem szakértelem a célszerűbb, de ezt én nem biztos, hogy jól ítélem meg) ami a kiégett kövekhez hasonlóan a vadászat során lehetnének megtalálhatók. Ezek random adnának, mondjuk 1-től 5-ig egy bizonyos tulajdonságot, vagy fegyver, páncél hatások közül random 1-5% -ot, esetleg akár szakértelmeket (kivégzés, meggyőzőkészség, kritikus szakik, vagy akár kalandszakik) is, vagy vadászat plusz 1% le-t, győztes portya plusz 1-5%-ot, stb, vagy a fegyver minimum, vagy maximum, vagy akár a mindkettő sebzés értékét növelni némi ponttal, vagy 2-3%-al.

Továbbá egy új szövetségi épület ami lehetővé teszi ezt a kovácsolást és mondjuk szintenként 1-2%-al növelné a kovácsolás sikerességét.
Szerintem ezzel nem kellene egy új tárgyhelyet kialakítani, bár ez is elég szövevényes gondolat, és gondolom ez csak egy a levegőbe lógó felvetés marad, de szerintem azt a helyzetet, hogy a fegyverek mindenkinek minden szinten azonosak kicsit megvariálná és esély lenne az egyhangúság megtörésére ilyen módon. Ami talán még jó is lenne, hiszen így lehetne gyűjtögetni a mágikus tárgyakat, lehetne kombinálni adott kufárnál kapható fegyverekkel, amik értékesebbé válhatnak, illetve elég nagy szórással lehetne a rúnakövekkel a fegyvert fejleszteni. Sőt akár a nevük is változhatna, a fegyver hátterének a színe, vagy akár a fegyver kinézete, de ez már csak tényleg lehetőség lenne. Talán az is elég lenne ha más nevük és színük lenne.
Továbbá mivel eleve a térkapus szörnyektől lehetne megszerezni az új típusú tárgyat a fejlesztési terve szerint valamikor majd, ezzel megspórolható lenne egy új tárgyakból álló készlet megalkotása, hiszen ezek a mágikus tárgyak már léteztek/léteznek valahol.
Dátum: 2010.08.28. 07:25:32
idegen szavak, kifejezések jelentése
szólások, közmondások, találós kérdések

Mindegyik megvan
Dátum: 2010.08.21. 21:13:52
Nem szoktam hozzászólni általában semmihez, ezt megteszik mások, kicsit nagyobb lelkesedéssel, de úgy vélem most képviseltetem magam a 75. szintről a v1-ről. A küldetések nem voltak sosem az erősségem és ha körbenézek magam körül nem sok embernél látom, hogy orbitális teljesített küldetés számmal rendelkeznének. Sőt máig botlok olyanokba, akik a döntetlenezős küldetéssel bajlódik, tehát még messze van attól, hogy ismételhetős küldetésekről beszélhetne.
Őszintén megmondom szerintem nekem és a többi hasonló helyzetben lévő játékosnak most egy kicsit könnyebb lesz hiszen, jobban tudjuk beosztani a küldetéseket és talán változatosabbak is lesznek. Sokszor zavaró volt, hogy lényegében csak 2 portyás küldetés van és a vadászósak nagyon sokáig elhúzódnának. ez most változni fog. (és a sajtolós és a lépjen állatod ... nem volt olyan népszerű, hogy napjában, vagy hetente x-szer azt csináljam)
A vadászos küldetések változását én és a többi hasonszőrű játékostársam örömmel fogja fogadni. A kisebb méretű szörnyek alig akarnak felbukkanni. Számoltam egy ideje(254 vadászatból 25 kisebb szörny bukkant fel, míg nagyobból 56. Ez ugyan örvendetes, de a küldetés felvételekor átok volt), ráadásul most, hogy kaptunk egy rakat épületet, elég nagy költséggel biztos vagyok benne, hogy nem csak nálunk építkeztünk nagy ütemben.

Egy dolog amivel nem értek egyet az a "megszaporodó állathelyek". Nem az a felállás, hogy pont most csökken le ezeknek a helyeknek a száma? Én személy szerintem nagyon megörültem, hogy, akkor most lehet csinálni epikusra specializált és portyára kitenyésztett állatokat. sőt fontolgattam, hogy egy folyamatosan cserélt állatot amit alacsony szinte tartva(30 körül, hogy ne vagy csak nagyon lassan csökkenjen a morálja) magam mellett tudok, és védje a kiégett köveimet. Tehát most az állatszakaikkal egy időben nem szaporodnak meg a, nemcsak "hízóállatok"? Bár lehet én vagyok az aki valami bődületes marhaságot csinált...
Szóval szerintem nem arra kéne építeni egy gondolatmenetet, hogy milyen sok állatot tudunk egyszerre hizlalni most a palota adta 2 új hely miatt, hiszen most az én véleményem szerint nem ritka a 9! "haszonállat".

Még egy dolog, pont ma csináltam meg a győzz le 25 térkapus szörnyet küldetést és pont 10 tárgy eset amit eladtam ah-ban és 3! tönkrement relikvia. Ez akárhogy számolom 13. Szerintem ezt a küldetést ha 7-re csökkentjük már nem egyenrangú a 25 szörnyessel, hanem könnyebb, de ez nem baj, csak szeretném kimondva látni, mert nem hiszem, hogy csak nekem esne ennyi tárgy a térkapuból.

Összegzem, mert fáradt vagyok és lehet kusza kissé amit írtam.
Szerintem remek ötlet frissíteni az ismételhetős küldetéseket. Amit látok az az, hogy végre van 3 portyázós küldetés ezzel lehet a térkapupontok alatt haladni. Néhányan zúgolódnak kicsit a kábítós küldetéssel, de szerintem kell valami ami nehezül, nehogy már azt várjuk, hogy az ölünkbe hullik minden...
A vadászósak gyorsabban meglesznek, nem kell 1 küldetést 1-2-3 napig csinálni, attól függően, ki mennyit tud épp a gép előtt tölteni.
A térkapus tárgygyűjtős küldetés könnyebb lesz végre, és meg lehet csinálni a 25 térkapu pontból biztosan ... felfogtam, hogy a szerencse módosítja és előfordul, hogy valakinek alacsonyabb ez a tulajdonság.
Az entitásos az ami kicsit érdekes. 75. szinten 142 entitással bajlódok, ez a küldetés akkor lett volna jó, ha az entitások megjelenésével együtt kerültek volna be, most már, hogy sokaknak kifutott, vagy bezárulni látszik egy időre nem biztos, hogy jó húzás.
Tehát alakul a dolog, ha elkészül a mostaninál rosszabb nem lehet, biztos sokan örülni fognak egyes változtatásoknak.
Dátum: 2010.07.18. 07:48:02
Nem értem, miért hagyták idáig elfajulni a játékot a tervezőik. A portya tényleg elszomorító, hát még azok a szemszögből tekintve, akiket ismételhető küldetések miatt csépelnek fentről, az én esetemben 8 szint távolságból!

A csatában összesen 8184 sebzést okoztál, és 165 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 0 lélekenergia és 4 TP!

Ha nem lenne a le/tp arány az ismételhető küldetéseknél (sebezz 20szor kritikus varázslatot átlagos esetben így 80 tp-t "ad" az én esetemben 219 le/tp, akkor nem is lenne képem ezt csinálni... Engem is zavar ha valaki felülről támad, de engem csak napi 2 - 3 támadás ér (lekopogom) de, akkor is az elvesztett ép-m 60% visszaregenerál. Valahogy támogatni kellene a velem egyszinten lévő karakterek támadását, ezzel is védve az alacsonyabb szintűeket érő azonnal 100%-ról 1 épre ütést.
Talán ha a le szívásra lenne egy szaki ami termeli a le-t ütésenként, de nem veszi el az ellenféltől és ezt százalékolná le a szakértelem attól függően milyen mélyre üt a lehetőségeihez mérten a játékos, sőt akár a felfele ütéseknél növelhetné. A karakter által "összegyűjtött" lélekszívását működtetné mondjuk 50%-100%-ban 25. szintű szakértelem esetében, akkár ezzel lehetne az Enerigahasznosítást is kicsit feljavítani és a portyába le-t lehelni és talán nem támadnánk ilyen "mélyre lefelé" a játékosok.

Be lehetne rakni valamelyik üres akadémia szintre 11. vagy 12. szintre.
Szakértelem neve:
Lélekrablás (vagy valami kreatívabb)
maximális szint 25.

Lenne egy olyan hatása, ami fixen módosítja a karakter le-szívását. Példával illusztrálom. 73.szinten a 65. szintig tudok lefelé támadni, erre a szintre támadva 0%-ban érvényesülne a le-szívás így a szakértelem is.
a 73. szintű társaimat sebezve a lélekszívásom által engedett 100% át tudnám elszívni (maximális szakértelemmel) . Esetleg ha felfele támadnék kicsit növekedne mondjuk 81. szintre 125%-ban érvényesülne.

A szakértelem minden szintje a karakter le szívását növelné. Újabb példával.:
Ha van 25% le szívásom és sebzek 500-at abból 125 let szívok el. 1-es szintű szakértelem esetén 4% nyi le szívást enged a szakértelem 500 sebzésből 5 le-t tudnék kicsikarni. Ez hat ilyen körben 30, maxos szakértelemmel, ami 100%-ban engedélyezi a lélekszívást, adna 750 le-t (25% le szívásnál).
Ezzel szerintem előre lehetne mozdítani az alacsonyabb szintű karakterek "védelmét" a sokkal magasabb szintről ékező támadásoktól. Azt sem lehetne mondani, hogy tp nélküli forrás, hiszen ad a portya tp-t, és a hatását le kellene korlátozni úgy, hogy csak olyan portyában működjön ahol elenyészően kevés le jönne, amint az eh-nál. Sőt műödhetne az eh-val eggyüt, így ez lehetne annak is egy kiegészítő szakija amivel azok akik ezt a szakit fejlesztik kicsit jobb szájízzel használnák a vf helyett.
Dátum: 2010.06.30. 08:11:17
Lehetne a kisebb tételeket kicsit bővíteni néhány új tárggyal pl.
megvétel után a szinted +/- 15 szintű páncélok közül választhatsz 1-et (esetleg prémiumisok közül nem)
megvétel után a szinted +/- 15 szintű pajzsok közül választhatsz 1-et (esetleg prémiumisok közül nem)
megvétel után a szinted +/- 15 szintű fegyverek közül választhatsz 1-et (esetleg prémiumisok közül nem)
megvétel után a szinted +/- 15 szintű varázslatok közül választhatsz 1-et (esetleg prémiumisok közül nem)

Továbbá lehetnének olyan tárgyak köztük amik egyszeri hatással adnak 20.000-25.000 le-t, vag 2-3.000 lélekgyémántot, esetleg olyan ami 250 kristálypontot.

Vagy olyan tárgy ami után a térkapus relikviák közül választhat valaki 1 tetszés szerintit. Biztos van sok olyan alacsony szintű karakter aki epikus relikviához nehez tudna jutni, és örülne ha könnyben kaphatna meg egy erősebb,vagy szerinte jobban hasznosítható térkapus tárgyat.

Régebben gondoltam még olyanra is, hogy egy aukciós tétel ami felajál 5 szintnek megfelelő random epikus tárgyat, de azóta már elég sok epikus tárgy szerzési lehetőség jött be.

Illetve a normál aukciós tárgyak közé bekerülhetne az a pár tétel amit a végzetúr találkozókon szoktak árverésre bocsátani, ezzel is bővülne a meglévő készlet.

A kisebb tételek bővítésével szinesedne szerintem az a készlet ami azokat a "dukát tulajdonosokat" célozza meg akik kevés dukátot tudnak összegyűjteni.
Az a baj ezzel a témával, hogy könnyen átvált politikai célzatúvá. Ezt a témát én fel se dobtam volna. Az interneten mindent lehet, de a legrosszabb ha politizálni kezdenek az emberek, pártok és irányzatok megnevezésével, bírálatával.
Oldal: 123