Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Végzetúr az Indexen!
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Végzetúr az Indexen!
1. hozzászólás - 2010.09.18. 07:33:55
Nem tudom olvastátok-e, de az Indexen jelent meg egy cikk az online játékokról, ahol Miklóst is megszólaltatják és megemlítik a Végzeturat. Mindenképpen le a kalappal Miklós, Baraty és a BEHO előtt, hogy országos szinten is egy ilyen nagy formátumú média is megemlítette.
A cikk:
Jobb mint a Farmville, népszerűbb mint a World of Warcraft
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.09.18. 07:51:20-kor
Pontszám: 8.28
kedvelt tagFinarfinFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
2. hozzászólás - 2010.09.18. 08:24:05
Az igazság, az, hogy én kb. 1 hónappal a v1 indulása után kezdtem el játszani a játékkal. Akkor még játszottam sok más játékkal. Mára csak a VU maradt. Sokszor bukik ki elégedetlenség, sokszor bosszankodok is miatta, de még mindig ezzel játszok. A többi játék amit elhagytam, többek között a World of Warcraftot is, végül is ha belegondolok, még VU-nál is több időmet emésztettek el és az iskola mellett végül egy játék maradhatott...

"... A legérzékenyebb pont azt meghatározni, hogy mit ad pénzért az ember. ... "

Ehhez a részéhez had fűzzek hozzá egy gondolatot, szerintem ebben a játékban ez hihetetlenül jól van megoldva. Rendszeresen olvasom a fórumon, hogy egy-egy játékos panaszkodik arra, hogy a fizetősök "indokolatlanul" több előnyhöz jutnak. Ennek ellenére még mindig sokan játszanak. Le a kalappal, ez tényleg nagyon jól meg van oldva, szerintem pont megfelelően kapunk többet, a prémium nélkül játszóknál.

És ha szabad megjegyeznem még valamit:

"... főleg a Travian, ott hatalmas visszaesés volt a játékosok számában ... "

Én pont akkor játszottam ezzel a játékkal alamikor szerintem a csúcson volt. Nem kevés pénzt beáldozva. Sok több szervert végigjátszott játékos szerint a 2009 januárjában kifutó s7 volt a legkomolyabb mindegyik közül. De utána mintha pangott volna a Travian. Nem tudom, hogy véletlen-e, de a VU pont jókor indult útjára, sőt én is a Traviánban egy játékos profiljában olvastam először róla.

Szóval csak így tovább, fejlődjön a játék, hogy a lehető legtovább megmaradhasson felé az érdeklődés!
v1, Finarfin,
Csak annyit tudok, hogy az élet rövid. Nem szabad túl sokszor megvonni magunktól az élet dekadens örömeit.
Pontszám: 8.66
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
3. hozzászólás - 2010.09.18. 08:54:33 (Válasz Finarfin #2 hozzászólására.)
Egyébként a sok elégedetlenkedés ellenére/mellett én is ezt érzem.
Sokak napi szintű rutinjává vált ez a fajta (akár munka közbeni) szórakozás. Valahol mindezért hálásak is lehetünk.
És igen, annak a meghúzása, mi kerüljön pénzbe, és mi ne, igen nehéz lehet.
Ennek jól súlyozásán sok múlik, s itt az elfogadhatóság határain belül szerintem igen jól sikerült belőni.
Pontszám: 8.65
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
4. hozzászólás - 2010.09.18. 09:53:00
remélem ennek hatására lesz pár új játékos
Pontszám: 6.06
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
5. hozzászólás - 2010.09.18. 10:51:22 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Pont ez a fajta reklám kellett nagyon, főleg, hogy be is van linkelve a cikkbe!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 8.26
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
6. hozzászólás - 2010.09.18. 11:08:08
Én még egy dolognak örülök a cikkel kapcsolatban. Mégpedig, hogy a Végzetúr és ezzel Miklósék is kapnak konkurenciát. A Gal6-ot nem venném igazi konkurenciának, bár nem ismerem a játékot, de mivel merőben eltérő a stílusa (sci-fi) így még ha jobb lenne akkor sem tudna lekötni. A DR viszont elég profi csapat, gondoljunk csak a korábbi PC-s sikereikre és az ő készülő játékuk is fantasy stílusú lesz.

A konkurencia alatt elsősorban azt értem, hogy Miklóséknak végre komolyan kell venniük a fejlesztést, a bővítést és játékélmény növelését. Eventeket kell kidolgozniuk és folyamatosan beépíteni a játékba. Megszűnik a monopol helyzetük és ezzel küzdeniük kell a játékosokért, ami reményeim szerint pozitívan fog hatni a játékra és a VU jelenlegi arculatára.

Mert akármennyire fájó, de véleményem szerint A DR játéka képes lesz játékosokat elvonni a VU-tól. Remélem ezt a "fenyegetést" Miklósék komolyan veszik majd és megindul ezzel egy egészséges harc a fejlesztések terén a játékosokért.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.74
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
7. hozzászólás - 2010.09.18. 11:13:50 (Válasz BlackSheep77HUN #6 hozzászólására.)
sztem ebben nincs igazad.
Egyreszt mar most is rengeteg magyar nyelvu jatek fut ami kepes elvonni jatekosokat a VUtol. Nem a magyar fejleszto a lenyeg az atlagembernek, hanem a magyar nyelv. Ezzel szemben pedig ha jol latom a DR jateka angol nyelvu lesz, szoval eleve nem a magyar kozonseget celozza meg.

Masreszrol pedig meg mindig allitom, h ha minden lehetseges pluszt igenybe is veszel, akkor a VU meg mindig a jelenlegi legolcsobb jatek a kategoriajaban.
Pontszám: 7.71
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
8. hozzászólás - 2010.09.18. 11:24:09 (Válasz Endyr #7 hozzászólására.)
Természetesen a nyelv kérdésében igazad van. Ha nem lesz magyar verziója akkor nem lesz tényező a magyar piacon!
A második felével a hsz-ednek addig nem igazán lehet vitázni, amíg nem tudjuk, hogy mibe fog kerülni a másik.

Én inkább arra szeretnék célozni, hogy Miklósék már nem tehetik meg azt mint 1, másfél évvel ezelőtt, hogy csak erősen idéző jelben ülnek a babérjaikon. Már nem lesz elég évente egy event. Egyre több játék jelenik meg a piacon és egyre nagyobb lesz a küzdelem a játékosokért. A játékosokat meg ha csak magyar nyelv viszonylatában gondolkozunk akkor a játékélmény és az olcsóság szempontjából tudják megfogni.
Jelenleg a VU ebben verhetetlen, de nem lesz mindig így. El kell kezdeni azon dolgozni, hogy ha kell akkor havonta legyenek kisebb nagyobb eventek és azok tudjanak újat adni, legyenek új fejlesztések és újítások, hogy a játékosok kitartsanak a VU mellett.

mód:
Nem azt mondom, hogy nincsenek fejlesztések a VU-ban! Az utóbbi időben volt jó pár fejlesztés. De még többre lesz szükség és leginkább újításokra lesz szűkség. És végre olyan mumusokkal is el kell kezdeni foglalkozni mint a portya rendszer és a háborúk reformja!
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.09.18. 11:29:20-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.72
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
9. hozzászólás - 2010.09.18. 11:43:12
Térkép2-t a népnek!!!
Pontszám: 4.02
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
10. hozzászólás - 2010.09.18. 11:51:39
Mondjuk azt nem hiszem el, hogy 100 ezer játékos van (regisztrált) abból, ugyan mennyi lehet a személyenkénti multi, illetve a 3 hónapos vagy 2 éves élő-holt karakterek...tuti csak azért nincs az amit már többször kértem, hogy a holt karikat töröljék...(1,5 éve kértem először) összeségében viszont tényleg le a kalappal! Gratulálok.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.09.18. 11:53:36-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.83
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
11. hozzászólás - 2010.09.18. 11:54:47 (Válasz Viszok009 #10 hozzászólására.)
sztem kb 4-5 ezer aktív játékos van.. vag ymax 10
Pontszám: 6.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
12. hozzászólás - 2010.09.19. 10:59:37 (Válasz Viszok009 #10 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.09.18. 11:51:39
Mondjuk azt nem hiszem el, hogy 100 ezer játékos van (regisztrált) abból, ugyan mennyi lehet a személyenkénti multi, illetve a 3 hónapos vagy 2 éves élő-holt karakterek...tuti csak azért nincs az amit már többször kértem, hogy a holt karikat töröljék...(1,5 éve kértem először) összeségében viszont tényleg le a kalappal! Gratulálok.


a regisztrált karakterek száma ennél jóval több is. v1-en pl 20000 karakter létezik, ebből aktív 2300. A többi világon is hasonló a helyzet (3 angol világ is van). Az, hogy ez mennyi játékost jelent, már sokkal nehezebb megállapítani.
Pontszám: 7.24
kedvencBreptorFérfi
Végzetúr tehetség
186 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
13. hozzászólás - 2010.09.20. 01:10:06
Háj ól!

Én azután regisztráltam, hogy olvastam ezt az index-cikket, és nem bántam meg:)

"Végzetúr poronty"
Once and for all
Pontszám: 7.40
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
14. hozzászólás - 2010.09.20. 03:51:00 (Válasz BlackSheep77HUN #6 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.18. 11:08:08
Megszűnik a monopol helyzetük


Sosem volt monopol helyzetük. A VÚ jókor lett indítva hogy nyereséges legyen, de komolyabb marketing nélkül esélytelen, hogy labdába rúgjon a Bigpoint vagy a Gameforge játékai mellett.

Kissé beárnyékolja a dolgokat, hogy a távolkeleti F2P játékipar kezd betörni az európai piacra, remélem nem öli meg a böngészős játékokat.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.23
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
15. hozzászólás - 2010.09.20. 12:46:09 (Válasz S0laris #14 hozzászólására.)
Szerintem a GameForge mellett simán labdába rúg, én legalább is már kipróbáltam néhány GF játékot, de nem nagyon nyerték el a tetszésemet.
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.11
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
16. hozzászólás - 2010.09.20. 12:57:09 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Tetszett a cikk.
Viszont hiányoltam a Hódító megemlítését. Az a játék sokkal régebbi mint a Gal6. Bár eléggé behatárolt a célközönsége, az is igaz.

A VU talán a legösszetettebb böngészős játék (esetleg a Gal6 ami hasonló hozzá). Ebben rejlik az ereje. Hiszen pl a Shakes and Fidget-et 1-2 hónap alatt meg lehet unni. Nincs benne kihívás, csak a minnél nagyobb szint és tulajdonságok. A VUban van tartalom.

Én is sokszor kiakadok egy-egy változás miatt, talán mert eddig szinte minden módosítás keresztbe tett nekem De viszonylag kevés időráfordítással, simán lehet csinálni egy felsőközép-kategóriás karaktert, amivel már el lehet szórakozni. Különösen akkor ha jó atársaság a szövetségben.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.34
népszerűCsendes VadászFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
17. hozzászólás - 2010.09.20. 13:23:58
én is az index után regeltem. a hóditót tolom 5 éve és hagyom ott, ha megtetszik a végzetúr. két helyre nem akarok fizetgetni
Pontszám: 7
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
18. hozzászólás - 2010.09.20. 14:24:07
tényleg jó cikk, és szurkolunk a VÚ-nak. ami nekem hiányzik az a reklám... sehol nem lehet végzeturas reklámokat találni, pedig pár jól elhelyezett reklámmal még több játékost lehetne szerezni. nem igazán vagyok otthon ezen a téren, de egy bannercsere és máris többen ismernék meg a játékot.
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
19. hozzászólás - 2010.09.20. 15:35:46 (Válasz Jeriko #12 hozzászólására.)
V1-en a regisztralt karakterek szama 45000 folott van. (Nyilvan sok nincs mar meg ezekbol, es sok abbol aki megvan meg inaktiv, de a regelt karik szama ettol nem valtozik.)
Pontszám: 5.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr az Indexen!
20. hozzászólás - 2010.09.20. 15:49:54
Köszönjük, jól esik a sok pozitív visszajelzés!

Természetesen nem ülünk a babérjainkon, folyamatosan fejlesztjük a játékot, persze nehéz mindig mindenkinek megfelelni.

A Végzeturat egyébként reklámozzuk a google adwords-ön keresztül, de nyilván a mi reklámbüdzsénk csak töredéke a nagy cégekének.
Pontszám: 9.50
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!