Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Draglov

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2009.02.11. 19:40:44
Caveman tokeletesen jol latja amit szerettem volna lattatni.

Simon ez mar nem az ilyen eset. Pontosan, hogy maxoltam anno a szingularitasomat is. Mire jott a valtozas es jottek a pokok. Nem kell mondanom, hogy anno a TP volt az elsodleges es azt maxoltam... Mar a masodik hosszutavu strategiam valik szinte feleslegesse, ha szamitana az allat elfogaskori szintje.

Termeszetesen tudom,hogy mit is irt az elso topicban. En az elottem kb 8-10 hsz-ben olvasottakra reagaltam ezzel.

Azt, hogy a gyogyitas ertelmetlen JELEN pillanatban azert mondom, mert fent irtak mellett soha nem fogy el az ep-je az allatomnak (1500 van neki)

"Viszont, az eleg nevetseges, hogy 10K befektetesert kapsz egy semmirevalo tokot, amivel 1-2 honapot kell bibelodni mire er is valamit." Viszont ha 10K-ert kapok 40es elnyelest, akkor az nem nevetseges?

"Ugye nem lettel hipp-hopp 40. szintu." Termeszetesen nem, de ez igaz minden szinten...
Dátum: 2009.02.11. 18:02:23
Nem is ertem miert lett elvetve az, hogy az allat alapszintje is szamitson ha ennyien akarjak. Talan anno, amikor meg en is emelett agaltam meg kevesen voltunk. Most ugy latom nem lehet majd ezt elkerulni, vagy talan megis. Anno nem gondoltam bele, hogy ha az alap ep szamit, akkor pl az int. kedvenc nem er majd semmit. En akkor beruhaztam 100-150K LE-t (ami akkor joval tobb volt mint most) es kifejlesztettem a 25os int. kedvencet. 2 naponta 3 szintet lepett az allatom 15os portya mellett. Most 65os az allatkam, masfel honap alatt ugy, hogy kb 2 hete nem turbozom az int. kedvencet. Tehat itt a befektetett fent emlitett mennyisegu LE, a kb 1 honap es a hozza szukseges gyoztes portya. Az eredmeny: 20as szintu allat es 40es karakter szint= 60 elnyeles. (60on maximalt az elozo allatos modositas miatt)
Namost szamitson az allat alapszintje. HA es mondom HA akkor el lett volna fogadva a hon allitott allat alapszint. Csinalok egy 15-20as idomitast azt jol megturbozom meg 15-20al. Ime egy 40es alapszintu allatot(12000 az idomitasi koltseg) beidomitok 1-2 ora!!! alatt. Eredmeny 1 sikeres elfogas utan. Befektetett LE kb 70K, 2 ora= 40es elnyeles. A vezetokeszseg teljsen ertelmetlen a gyogyitas teljesen ertelmetlen...

Koszi nem kerem, hogy az allat alapszintje szamitson. Logikus lenne ha ugy lenne, de a jelenleg felepitett jatekban rossz dontes lenne ezt bevezetni. Ha megis ugy lenne, akkor kernem athelyezni a 25os erteket az int. kedvencrol az idomitasra 15-ot es maradek LE-t a zsebembe. Ez azt hiszem egy ilyen merteku valtozasnal nem tul nagy kerdes.

Ja es majd elfelejtettem egy aprosagot: 1 portya 13 TP-t ert kb. Ugye az akkori helyzetben nem a szingularitast turboztam, hanem az int. kedvencet. Igy portyankent 13 tp-tol estem el. Az allat 13 portyatol lepett szintet. 169 TP/szint *55 (eddig turboztam az int kedvencet a szingularitas helyett) 9295 osszesen. Szeretnem kerni a fent emlitett TP mennyiseget jovarini nekem. koszonom

Na kb ennyibe kerult ez az allatka, amit sokan tulzasnak tartanak es valtoztatnanak a mostani rendszeren! koszonom
Dátum: 2009.02.11. 09:45:12
Esetleg egy újabb infó az akadémia bekerülésének napjáról?
Dátum: 2009.02.11. 07:53:14
Szerintem a 40 vadaszat nem feltetlenul tapos. Megfelelo csapdakeszites mellett tuti nem az.
Dátum: 2009.02.09. 09:46:20
Latom megint sikerul becsempeszni napi 1 osko koltseget. Sok kicsi sokra megy.
Dátum: 2009.02.08. 17:18:33
Hm. Tetszik az otlet. Egy apro problemam van, ami eddig nem zavart. Eddig osszesen 218 sikeres terkapubol mindossze 18 targyat szereztem. Van olyan szovitarsam, aki fele ennyi gyozelembol mar vagy 30-40-et Hogy is van ez? Ez mar nem siman a random, foleg, hogy a szerencsek ugyanakkora.
Dátum: 2009.02.06. 07:29:06
"Mivel most előjött ez a probléma, hogy az élmezőnyben kevesebb támadható karakter van, és nem érdemes háborúzni olyannal, akinek béke tornya van, el kellene gondolkozni azon, hogy erre tudunk-e valami megoldást találni, amit a háború tornya integrálna magába."

En is erre reagalnek. Konkretan nem is erdemes, es mar hetek ota nem is inditunk egy db haborut sem.
Dátum: 2009.01.31. 22:56:26
Az oké, hogy nem kell állandóan ott kuksolni a gép előtt. Rosszul fogalmaztam meg, tényleg jár a pont. Megpróbálom újra.

Igazából én meg tudom oldani egyelőre, hogy bejelentkezem 7kor 5 percre portyázni 3at, 8kor 5 percre portyázni 3at. Kiadok 20 vadászatot 5perc, de egy óra múlva megint vissza, mert lerabolnak. Kiadok megint 20 vadászatot majd egy óra múlva vissza. Közben, ha minden alkalommal térkapuztam is, akkor 5!!! óra pihenő. Lejárt az 5 óra, jövök vissza 5 percre 3 portya. 1 óra múlva megint vissza, 3 portya. Végül megint 3 portya. Ez kb 11 óra egy napból, ami feltételezi hogy egész nap gép közelben legyél, hogy azokra az 5 percekre be tudj lépni. Persze ha összeadom a perceket, akkor én is megvagyok nyers 60 percből egy nap. Ja és az epikust, szövetségi fórumokat még nem is említettem. Upsz kimaradt egy apróság kéne néha sajtolni (napi 3at), meg turbót váltani.
Dátum: 2009.01.31. 21:06:45
Várható fejlesztések, Miklós tollából kb tegnap délután 2kor:

"- Térkapu, tudatturbó és lélekfacsarás újrahasználati idejét lehessen csökkenteni a kronokompenzáció szakértelemmel, illetve azonnal nullázni 1 őskőért."

Akkor ezzel el is van döntve, sajnos elég hamar. Asszem ez pl nekem vagy 110K LE-be, vagy kb napi 5 őskövembe fog kerülni. Akik nehéz helyzetben voltak a kevés idejük miatt kompenzálhatják pénzel vagy még nehezebb helyzetbe kerülnek. Vagy LE-t költenek, amit eddig a talpon maradás érdekében harci fejlődésükre áldoztak, vagy szimplán csinálják amit eddig, és még jobban elmaradnak azoktól akiknek van erre LE-jük, illetve pénzük.

Kérdem én? Jön még a közeljövőben valami kihasználható erőforrás? Ha igen, akkor felveszek egy-két alvállalkozót, akik helyettesítenek, amikor alszom.
Dátum: 2009.01.30. 19:31:20
Pontosan így látom, gondolom, érzem és csinálom! 10 pont.
Dátum: 2009.01.30. 13:13:21
Napi
47 vadaszat 2,5 ora
5 terkapu (fenti hsz alapjan feltetelezzuk, hogy napi 2szer reggel este belep a jatekos 3 ora)
15 ppont (orankent 4! portya 3 ora)
3-4 sajtolas 2-3 ora
Szovetsegi forumok kb 20 perc

Ha semmit nem optimalizalok, es mindent parhuzamosan, egyszerre csinalok, akkor kb napi 4-5 ora kell a vegzeturhoz. Ha turbozni akarok, vadaszathoz es sajtolashoz, akkor mar 6-7 orarol beszelunk. koltessunk el a jatekosokkal X LE-t (nalam egy szakertelem 0-rol 20ra 116.000 LE, persze kevesebb szakertelem osszeggel kevesebb, de akkor is sok), hogy kevesebbet kelljen a gep elott ulnie. Szerintem kevesen megcsinaljak, de a tobbseg nem. Elobb fog beleunni a tobbseg az allando jelenletbe, mint hogy kifejlessze ezt a szakertelmet.

Miklos ertem a problemad amit a terkapus problemaval leirtal, de Te vagy az egyetlen, aki merlegelhetsz, es Te tudod egyedul megallitani a lavinat, ha az el akar indulni. A jatek ido egyre novekszik, amivel szerintem nem szamoltal. Az, hogy Neked nem jutott eszedbe optimalizalni a terkapuval, attol meg a jelenseg kialakult.

Amit igazabol javaslok meg mindig az, hogy az atlagos szukseges jelenletet csokkentsuk mindenkinel. Meg a szerverek is kevesebbet lesznek terhelve.
Dátum: 2009.01.30. 10:29:34
Nem jó, ha szakértelemhez, vagy pénzhez kötjük.
Arányosan csökkenteni kell a játékidőt, mert jelen pillanatban a játékos szabadideje az egyik legnagyobb erőforrás. Annyi erőforrás van a játékban, hogy azt csak kevesen tudják kihasználni maradéktalanul. Miért van ennyi, ha a nagy átlag nem tudja azt kihasználni?
Most lehet néhányan nézni fognak, de leszek akik hasonló módon vannak jelen. Én fizetek a játékért, és fontos számomra, hogy sikeres is legyek. Elég jó helyen állok a toplistán, de ennek ára van.
Reggel fél héttől éjfélig rendszeresen jelen vagyok. Igen, informatikus vagyok. Jelen pillanatban a játék adta összes erőforrást ki tudom használni, de ez folyamatos odafigyelést igényel.
Már többször elgyengültem, hogy most már abbahagyom, de mindig abban reménykedek, hogy csak tesz már valamit Miklós, hogy jóval kevesebbet is elég legyen foglalkozni a játékkal ahhoz talpon tudjak maradni.

Egyszerűen nem tudom megérteni, felfogni, hogy miért nem lehet MINDEN időkorlátot lecsőkkenteni. Ne kelljen már legalább 5 órát benézni, hogy letudjam a térkapukat és a portyákat. Ne kelljen további 3-4 órát a vadászat miatt, plusz szövetségi fórum stb.

Milyen hátárnnyal járna, ha pl 20-30%al csökkentenénk mindennek az idejét? A bevétel ezzel abszolút nem változna. A háborúk azonnal megnyerhetőségének érve nem elég, hiszen lehet egyedi szabályokat ott is megadni.
Milyen előnyökkel járna? Nem kell 8-10 órát jelen lenni, hogy a játék adta lehetőséget kihasználni. Ez legjobban azokon segítene, akinek kevés ideje van a játékra. Ők pontosan azok, akik jelen pillanatban is hátrányba kerülnek, mert nem tudják elkölteni a ppontjaikat tpontjaikat. Ezáltal lemaradnak, farmok lesznek a saját szintjükön és abbahagyják. A végén, meg informatikai találkozó lesz a VU (persze ez azért kicsit túlzás )

Még egy dolog. A pihenés azonnali használata. Ezt nagyon jó ötletnek tartom. Jó ötlet azoknak, akiket sokat farmolnak. Igy kapnak egy kis lehetőséget. Mondom ezt új, hogy általában max 2-t pihenek egy nap.
Dátum: 2009.01.29. 18:28:47
A portyazast hatekonyabba lehetne tenni mar akkor is, ha csak 3 portya mehetne 100%on mar ez is valami. Az is nagyon jo otlet, amit Jeriko irt, hogy haboruban legyen %os buntetes.

Terkapu: Napi 5 bemenetelrol beszelunk 12es szinten. Ez 5 ora. Rengeteg. Az, hogy szintek utan lehessen gyakrabban megoldani nem jo szerintem. A kisebb szovetsegek beleoszulnek mire 10 felett lesz a terkapujuk. 7es terkapuval is mar kb napi 4 oras elfoglaltsag a terkapu.

Turbo: Ezt mindenkepp csokkenteni kell szerintem. A turbo adta lehetosegeket minden jatekos kihasznalja. Elementaris, spektralis, szingularitas, kereskedelem, epites... Ez lenyegesen noveli kotelezo jelenlet idejet.

Facsaras: a szornyelfogas gyakorisaga csak egy darabig jelent korlatot. Szerintem ezt nem hosszutavon nezed. 30as csapdakeszitessel napi 3-4 szornyet fogok el. Termeszetesen turbo csere nelkul felejtos a sajtolas. 40 csp 2,5 ora 57es elementarissal!!! , utana kovetkezik 3-4 ora sajtolas. Ez a napi gyakorlat nalam, es ekkor meg nem voltam portyazni.

Az oskoves megoldast pedig rossznak tartom en is. Ahhogy Endyr is irta csak a szakadekot noveli a fizetos, es nem fizetos jatekosok kozott.

Ha adva vannak egy olyan jatekban eroforrasok, ami ugy hirdeti magat, hogy keves ido raforditasaval is sikeres lehet az ember, akkor lehetoseget kell adni azok kihasznalasara is!

Szerintem a jatekban rabolhato LE "problemajat", mert Miklos igazabol probalja a dolgokat arra terelni, hogy lehessen erre-arra rabolgatni, nem oldja es nem fogja megoldani az idohoz kotottseg.

Egy nagyon jo otletnek tartom a nyers lelekenergia otletet, ha az a celunk, hogy lehessen rabolni LE-t. Meg mindig fenn tartom azt, amit mar Miklosnak is irtam levelben, hogy a nyers lelekenergia bevezetesevel drasztikusan lehetne, csokkenteni az idokorlatokat. Belepek lenyomok 10 terkaput sajtolok 3 allatot, portyaznek 3-4et %os buntetes nelkul es vadaszok 20at. Az LE-t viszont nem lehetne elhasznalni, amig az at nem alakul sima LE-ve. Ennek volt valami ideje is asszem 3-4 ora, amit akar szakertelemmel is lehetne csokkenteni, vagy a nyers lelekenergia mennyiseget csokkenteni (marmint,hogy a szerzett LE, mekkora resze legyen nyers LE). A nyers LE otletet, szerintem le kellene porolni, es ujragondolva reszletesen kidolgozva ujra a nagykonzoseg ele tarni.


Ha fizetosse tesszuk, illetve csokkentjuk az eroforrasok erteket, ha gyakrabban hasznaljuk, azzal nem lesz megoldva a dolog.
Jo legyen a citadella egy atombomba, es kicsit vigyuk csak kozelebb a Szovjetuniot, es az USA egymashoz. Legyenek mondjuk telekszomszedok, es dobjon Szovjetunio egy bombat az USA-ra.
Na kb ilyen lenne a hatas. A citadellaracs azt lett volna hivatott elerni, hogy SENKI ne hasznalja, mert mindenkit hatranyba hoz. Csapas ellencsapas, es kipurcan mindenki.


"És mit kap, hogyha belép? Nem támadják citadellával, egyben elveszti ezt a fegyvert. Az hol van leírva, hogy a citadellarács tagjai nem háborúzhatnak egymással? Ez körülbelül olyan, mintha a Szovjetúnió és az USA megállapodott volna, hogy nem lövik egymást atommal, de közben tankokkal, gyalogsággal, tudomisénmivel megütköznének."
Alakul a hidegháború.

Mire is jó ez az egész? Nem támadjuk a gyengébbeket? Ez úgy általában, vagy háború keretei között. Ha abszolút nem támadod őket hanem csak az erősebbeket, akkor nem lesz győztes portyád, illetve csak ha a random melléd áll. Ha nem lesz győztes portya, akkor minek portyázni. Nincs portya, akkor minek a stat növelés? Nincs stat növelés... Ha csak háborúban nem ütöd a gyengébbeket, akkor viszont nagyon jó kis szervezés ahhoz, hogy sz.rra legyenek verve kicsi, úgy hogy ne is tudjanak reklamálni, mert ugye "mi NEM TÁMADJUK A GYENGÉBBEKET!"

Citadellarács: Sokan írják, hogy ez nem való a játékba. Ez egy fegyver, amit vagy használ valaki vagy nem. Szerintem a cél az volt ezzel, hogy több fegyvere legyen egy szövetségnek. Ha szépen felépül ez az "ellenállás" és egyszer valaki eldörrenti, akkor megy majd a nagy veszekedés és mindenki tolja majd szépen a másikra. Aztán ha maximális méretű lesz mindenki, akkor majd dagad a máj. A Citadellarács azért jött létre, hogy egységesen NE használja senki a citadellát, de ha valaki mégis, akkor az meg lesz büntetve. Ez nem csak a nagy szövetségek kiváltsága. Ebbe mindenki beléphet. Visszatérve még egy kicsit a citadellával való lövöldözéshez. Ki is jár majd rosszul, ha mindenkin maximális citadella lesz? Szerintem megint csak a kevesebb LE-ből gazdálkodók.

Szerintem a citadellázással nem lehet elérni a kívánt hatás. Oké, hogy megszívatjuk a másikat, de ezzel rögtön saját magunkat is, mert jön a válaszcsapás. Szerinte, ha valaki akár egyetlen citadella csapást elindít, azonnal hátrányba hozza saját magát. Az pedig, aki kimarad a csatározásból előnybe kerül.

Még egy gondolat. A Végzetúr játék PONTOSAN arról szól, hogy az erősebb legyőzi a gyengébbet. Itt lehet mondogatni, hogy nem fair, meg előre bejelentett háború beleegyezéssel, meg és ez a kedvencem "szánalmas, hogy csak a gyengébbet tudod legyőzni" -persze ez ő rá is igaz, mert ha valaki erősebb nálam, az erősebb és nyer. Ja és meg egy "kisstílűség" ez egy gyöngyszem
Ez egy PvP játék, ami a harcról szól. Az erősebb megveri a gyengébbet. A gyengébb meg keres magánál még gyengébbet...
Dátum: 2009.01.13. 21:05:51
Szoktál venni ősköveket?
Igen
Nem
Rendszeresen
Nagyon ritkán

Ezt azért illene kivenni szerintem... A helyes válasz amúgy az igen.
Dátum: 2009.01.12. 09:36:32
Végzeturak és Végzetúrnők!

Az ELIT HORDA szövetség felvételt hirdet!

Szövetségünkben jelen pillanatban 1 szabad hely van, és további őrtorony fejlesztését tervezzük. Szeretnénk a legkeményebb végzeturakkal, végzetúrnőkkel betölteni az üres helyeket.

Amit a szövetségünk kínál:

1. Erős szövetségi tagok, akik nem csak rettenetes hatalmú, megbízható végzeturak, és végzetúrnők, hanem társak a bajban is. Bátran fordulhatsz hozzájuk tanácsért, támogatásért.

2. Magas szintű szövetségi épületek:

7-es védőfal – 21 védelem
8-as gyakorlótér – 24 támadás
9-es térkapu

3. Rendszeresen szervezett epikus küzdelmek

4. RUBIN horda bónusz!!!

Amit pedig ELIT HORDA elvár tagjaitól a következő:

1. Ne építs kevesebbet, mint bárki más a szövetségben.

2. Fórumozz kulturált Végzetúrhoz méltón.

3. Tartsd be a játékszabályokat!

Ha méltónak érzed magad, hogy közénk állj, akkor keress meg levélben.

Ha a szövetségem tagjai is elismerik hatalmadat, úgy magunk magunk közé fogadunk.


Üdvözlettel,
Draglov
Dátum: 2009.01.09. 22:13:46
Ezt soha nem lehet szerintem elérni. Illetve attól függ mennyi térkapuban, és portyában gondolkodsz.
Én max ép-ről, vagy 8 portyát bírok, vagy 5-6 térkaput. Ezután bizony következik egy 5!! órás pihi. Utána jöhet megint kb 8 portya.

Tehát: portya 3 óra - pihi 5 óra - portya 3 óra - pihi 5 óra - 5 térkapu (ez ugye menne gyorsan a fejlesztéssel) - joccakat. Upsz vadászni eelfeleejtettem. Ez iíy 7-23ig tart.
Ha nincs a fejlesztés, akkor be lehet iktatni valahol egy italt, így elosztható a térkapu.

Ha szeretnénk a jaték időt csökkenteni, akkor szerintem a következőkkel lehetne:

1. 3-4 portya menjen 100%on
2. térkapus ellenfelek sebzése csökkenjen.
3. a pihenés gyorsabb regent adjon
4. sajtolás azonnal fél óránként vagy azonnal
5. turbó csere azonnal (magas szinten a manát is bírni kell, szóval nem lesz úgy sem turbó orrvérzésig)
6. vadászat idejének csökkentése

Szerintem mindenképp meg kell valósítani a fentiek legalább egy részét. Ha mar egyszer meg van a lehetőség a játékban bizonyos erőforrások felhasználásara, akkor időt is kellene rá adni.

Ha ezek megvannak, akkor viszont mindenképp kell a nyers lélekenergia.
Fentebb olvastam, hogy szakértelem is lehetne a lélekenergia átváltozásának csökkentésére. Ezt is jó ötletnek tartom.
Dátum: 2009.01.09. 15:52:36
Előre is elnézést, ha már volt. DE egy nap ennyi hsz-t nem bírok feldolgozni.

Én mellette vagyok egy ilyen lehetőségnek, ha egységes ha nem.

Szóval nemsokára 9es a térkapunk. Ez pontosan napi 4 bemenetelt jelent. 4 óra
15 ppont kb 5 óra.
Ez kb megy párhuzamosan. Tehát eddig 4-5 óra, folyamatos ránézés.

Jön a vadászat rész. Attól függően, hogy 10-30as csapdaészlelésről beszélünk e 2-3-4 állatka egy nap.
Számoljunk 3al. 40 vd kb 3,5 óra. utána 3 sajtolás még 2 óra (a sajtolást ügye illik túrbózni ezért lehet csak utána). Ez megint 5,5 óra.

Ez kb napi 10!!! órás jelenlétet igényel. Itt még ügye szó sincs a napi 2 pihenésről. hm Az már 20 óra. Hol van még a 12-es !! térkapu. Mi is akkor annak az értelme? Van neki, és ez a fejlesztés segítene ebben.

A nyers LE kockázatos persze, de ha az ember ki szeretné használni a lehetőségeket, akkor ez egy jó fejlesztés hozzá.
Dátum: 2009.01.06. 09:32:08
Visszacsatolas elerheto mar 35os szinten, kereskedelemmel korabban.
Viszont akkor eri csak meg pl annak aki eddig 100at sebzett varazslattal, ha a csatakban legalabb 300 korul sebzodik. Ilyenkor meg csak annyit er, mint az elozo gyengebb varazslata.
Ez azert eleg necces.
Oldal: 1234567891011