Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Egyszer majd lesz... de hogy mikor, az most sajnos nem tunik egyertelmunek.

Szerintem tedd amit tenned kell, ne varj.
Dátum: 2008.12.06. 19:16:57
Regen egyetertettem volna veled. Meg most is vannak ilyen "figyelmetlen" karakterek.

Azonban, miutan valaki felajanlotta hogy hasznaljuk egymas masodik(!) karakteret kolcsonosen, azota elgondolkodtam errol, es sajnos mar nem tudok egyeterteni.

Felreertesek elkerulese vegett:
- nekem nincs masodik karakterem
- a szabalyok felelevenitese utan vegulis a masodik karaktere torlesere birtam osztokelni a bizonyos jatekost is

O azzal magyarazta a masodik karaktert, hogy nem tamadja egyaltalan, csak az ajanlasbol jon a fo karaktere szamara LE. Szerintem ezt le kellene vizsgalni... LE diffes toplista also oldalait megnezni, es ahol ajanlas is van, arra kulon figyelmet forditani.

Ezenfelul lehet, hogy vannak meg esetek ahol a masodik (esetleg harmadik) karaktert utogeti egy ember, de ezt valoszinuleg a multi-figyelo algoritmusok kimutatnak. Valoszinuleg ez nem olyan gyakori.

Az ajanlas miatti vesztokarakterek viszont valoszinuleg leteznek. Ajanlom a JV figyelmebe.
Dátum: 2008.12.06. 15:15:20
Ezzel en tovabbiakban nem is szolok ehhez a temahoz. Ez itt egy jatekrol kellene hogy szoljon, nem pedig szemelyeskedesrol, stb. Tovabbi jo vitat minkenkinek.
Dátum: 2008.12.06. 15:06:40
Tehat sajat bevallasod szerint, a te jellemed keves informacio alapjan vegleges es durva konkluziokat levonni az emberekrol es azok motivacioikrol.

Sok sikert az eletben.
Dátum: 2008.12.06. 14:40:17
Mortimer - ezt mar sokan lemodelleztek. Biztos hallottal mar a pszichologiai szimulacios jatekrol, ahol tobb csoport X-t es Y-t jelol be egy cetlire. Ha mindenki X-t jelol, akkor osszessegeben mindenki jol jar. Viszont, ha valaki Y-t jelol, mig a tobbiek X-t, akkor o tobbszoros elonyt szerez. Ha fele X, fele Y, akkor aranyosan az Y-t jelolok elosztjak a jutalmat, X-esek hoppon maradnak. Ezt tobb korig jatszak, minden kor utan ujabb "diplomaciai" korokkel.

Tudod mi szokott kijonni? Minden logika ellenere Y-Y-Y-Y minden csapattol. Senki nem nyer semmit.

Ezzel azt akarom erzekeltetni, hogy itt mutogathatsz, hogy a Tokeletes Gyemant es a tobbi nagy szovetseg megtehetne, hogy nem tamadnak kisebb szovetsegeket, stb, de ennek realis hosszutavu lehetosege NINCS a jelen haborurendszer miatt. Vagy ezt csinalod, vagy elsullyedsz. CaveMaN - ezt a te figyelmedbe is ajanlom.

Lassuk be hogy a problema a haborurendszerrel van mely NEM ad valos vedekezesi lehetoseget egy kis szovetsegnek. Ez a katakombas modszer hatalmas aldozatot kivan a vedekezo szovetsegtol, es a FOLYTONOS haboruk mellett nem is igazan tarthato. Hajnalpajzs peldajat nezve, meg a katakombaval egyutt SEM tudnak gyozni, mivel, legrosszabb esetben 2 het alatt +10 kulonbseg meglesz a TGY szamara. A katakombas modszer mellett egyszeruen NINCS lehetosege kivedeni egy tamadast egy kis szovetsegnek.

Ha ezzel nem tudtok egyeterteni, vagy ertitek de nem lattok ebben valtoztatnivalot, akkor valoszinuleg mi mas jatekot jatszunk.
Miert is kell valtoztatni barmit is?

Tobbek jelentese szerint most kezd problema lenni a moral magas szintu allatoknal. Esetleg nem lenne erdemes kivarni, hogy mi tortenik?
Dátum: 2008.12.06. 01:45:31
Talaltam egy bugot az epikus szorny csataval.

A bug az, hogy ha lemented a URL-jet a tamadas linknek, akkor azt sorozatban (1 ora elteles nelkul) tobbszor lehet hivni, es fut a csata. En eppen Blackberry-rol jatszottam, es valahogy nem frissult a kepernyo, ugyhogy tobbszor megnyomtam, majd meglepetesre azt lattam a csataim kozott hogy 3-szor csataztam a lennyel, utoljara 1 EP-vel tamadva.

Gondolom a csataba belepve a program nem ellenorzi az idoszamlalot, hanem csak az epikus csata oldalon a Tamadas gomb megjelenitesenel van ellenorizve az idokorlat.

Nem rosszindulatuan mondom, de ez eleg "kezdo" programozo hiba. Kerlek nezzetek at a kodot hasonlo helyeken, hogy ne legyen ilyen gond. A portya tamadasnal egyebkent nincs ilyen problema, ott jo helyen (is) van ellenorzes.
Dátum: 2008.12.06. 01:22:36
Az, de szerintem az jelzi a helyzet komolysagat, hogy meg akik a nyero oldalon vannak azok is elismerik hogy nem jo a rendszer!!! Csak, ugye, amig ez a rendszer van, ebben kell elni, ezert legfeljebb vallukat tudjak / tudjuk rangatni.

Ekozben sok-sok otlet elhangzott mar a kis szovetsegek segitesere, de sajnos eddig egy sem kerult megvalositasra.

Mindez majdnem igaz az egy az egy elleni portyakra is, annyi kulonbseggel, hogy felfele tamadasra most mar jar plusz TP, ezzel felgyorsitva a dolgokat (szerintem eleg hatekony is lesz). Megjegyzem, lefele tamadasra (azaz gyengebbre), tovabbra sincs semmi gyogyir.
Dátum: 2008.12.06. 01:11:51
Szerintem nem neked szolt, Hauer92...
Dátum: 2008.12.06. 00:15:16
Ugy tunik, minden nyilt, akkor legyen ez az "ajanlat" is:

Woodranger üzenete:
Tisztelt Tökéletes Gyémánt!

Mivel háborúnk egyre nagyobb konfliktusokat vet fel köztünk és kívül is, kompromisszumos javaslat kidolgozásába kezdtünk. A mi érdekünk is a háború viszonylag gyors befejezése, aminek reális útja az lesz, hogy eléritek a dupla arányt.
Egyértelmű lenne kapitulációról tárgyalni, ugyanakkor tagjaink többsége erre nem hajlandó. Éppen ezért ajánlatunk a következő lehet: érjétek el a lehető legrövidebb időn belül a dupla arányt, eközben pedig nem nehezítjük tovább a dolgotokat, magyarán nem húzzuk a háborút további egy hétig. Cserébe és párhuzamosan azt kérjük, hogy a következő hónapok során tekintsetek el szövetségünk megtámadásától. A konkrét időintervallum ügyében javaslatotokat várjuk, erről értelemszerűen akkor érdemes tárgyalni, ha az eddigiekben megállapodásra jutunk.


Figyelmeteket köszöni a
Hajnalpajzs

--

Osszefoglalva, kerik, hogy verjuk meg oket 2x aranyban, majd tobb honapig ne csatazzunk veluk, mikozben ok elobujhatnak a katakombakbol. Ezert cserebe azt ajanljak, hogy .

Ekkor mar hatranyban voltak, tehat megjosolhato volt, hogy 2 het alatt elbuknak, igy is, ugy is. Az "ajanlatot" nem tudom kommentalni. Ez a level vezetett a masodik csapashoz.
Ez mar korrekt! Jo otletnek tartom igy elsore. Teljesen igazad van abban, hogy az allatnak nincs ellenszere.
Igen, ettol fuggetlenul igaz marad, hogy lehet a kettot kulon kezelni. A belepes problema mar most nem fair, es mar most lehet jo megoldast talani ra - az atlagokat figyelembe veve.

A hosszutavu dologban is szerintem tobben egyetertenek, csak ez sokkal tobb mindent erint, ezert ezt sokkal figyelmesebben kell kezelni.
Szoval osszefoglalva, akik csataznak, erosodnek csatakban. Akik vadasznak, nem erosodnek annyira csatakban.

Legyen vadaszo viadal is, ne csak bajnoki viadal? Akkor azon az agon is lehet sikerelmeny, es nincs mindenki elveszve abban, hogy kinek mekkora harci ertekei vannak?
Mortimer - addig ok, csak azt nem ertem, hogy mi a panaszod? Az, hogy te mas utat valasztottal es mar most 20 szintu vagy, ezzel olyan lehetosegeid vannak, melyek alacsonyabb szintueknek nincsenek? Te se lephess szintet amig utol nem ernek masok?

Vagy az, hogy vannak 13-14. szintuek, melyek nem figyelnek oda, es nem volt allatuk, vagy cserelgettek, es most hatranyba kerultek? Kezdjenek el ragyurni az allatukra, es majd csokken a kulonbseg (ez mar most be van epitve, Miklos leirasa alapjan). Egy 50 es 60. szintu allat kozott kevesebb a kulonbseg mint egy 10 es 20. szintu kozott.
A rablasnak es allatszinteknek keves koze van egymashoz. A gyozelmek szamanak mar inkabb.

Mar korlatozva van a napi portyazasok szama. Mindenkinek ugyanannyi eselye van gyengebbeket napi 30-szor utni. Azoknak akik pedig tovabbra sem tanulnak meg ellenfelet valasztani es folytonosan vereseget szenvednek vagy nem portyaznak egyaltalan -- nem latom miben segitene barmifele allatkorlatozas (meg sok mas egyeb korlatozas sem).
Na ja... de ezzel nem csak a jovot valtoztatod meg, hanem a jelent is. Azok, akik direkt maradtak egy szornynel azert rendeset szivnak ezzel. Mar az is eleg kellemetlen tanulsag volt, hogy a kisebb alapszintu allatok maxEP-je lassabban novekszik. Ezt is ki lehetne irni az allatokrol valo tudnivalokhoz, mert eleg fontos teny a kezdeti allatvalasztasnal.

A TP limitalo javaslatot abszolut nem tamogatom, hiszen ezzel effektiv elveszed az allatokat maguktol gyogyulasanak lehetoseget. Ezzel nagyon vigyazni kell. Esetleg olyat lehetne, hogy nullazodik a TP szamlalo (azaz max EP, max motivacio), DE nem lep szintet a szornyike.
Az a helyzet, hogy Miklos magat a lelekkut meret problemat vetette fel...

"A lélekkutakkal kapcsolatban most két problémát látok, amit többen felvetettek:
1.) A gyorsan növekvő lélekkutat egyre nehezebben tudja feltölteni egy új belépő.
2.) Egy szövetségi háború során a sokat, intenzíven épitő szövetség egy háborúban óriási mennyiségű lélekenergiát veszíthet a kútjából."

Ebbol a lefolyt beszelgetesek alapjan ugy tunik szinte mindenki leginkabb a belepes nehezseget tekinti problemanak. Ennek a problemanak viszont vannak mas megoldasai is, melyek itt nagyban kitargyalasra kerultek. A legtobb hozzaszolo azt kifogasolja, hogy a kuttoltesi rendszer nem fair, mivel az addigi tagoknal tobb epitesre kotelezi az uj belepot. Ennek megoldasara tobb jo javaslat erkezett.

Ismetlem () - ha megoldanank a belepesi problemat elobb, utana a lelekkutmeret kerdest, annak hatasat a haborukra, epitekezesekre es akar a belepesre is (ha az uj kepletben is lesz osszefugves a kutmeret es a belepesi epites kozott), tiszta laprol inditva eredmenyesebben lehet majd megbeszelni.
Dátum: 2008.12.04. 18:04:46
Ok, koszonom a valaszt, Miklos. Ezt jo lenne azert beirni az enciklopdiajaba a terkapunak, mert eleg frusztralo volt. En 43 alkalommal latogattam meg, ebbol 41 gyozelemmel.
Dátum: 2008.12.04. 01:12:51
Igy van. Minden egyes csataban van mondjuk 20% eselye egy joval gyengebbnek nyerni (es ez erosen tulzott). Ahhoz, hogy megnyerjen 8 csatat, lesz 0.2^8 eselye, ami mar egeszen minimalis. Mivel sok atlagon aluli karakter van, termeszetesen osszeadodnak eselyek, hogy EGY gyengus karakter vegulis megnyeri, de ez akkor is eleg minimalis marad. Szoval minden lehet, de nagy valoszinuseggel a top karakterek egyike nyeri a viadalt. Az, hogy melyik, az mar nehezen megjosolhato.
Miklos - koszonjuk, hogy atgondoltad te is, tobb szem tobbet lat!

Megegyszer megemlitenem, hogy esetleg valasszuk szet a belepes problemajat a lelekkut meretenek problemajatol.

Belepesi kovetelmenyek:
- Legyen fair -- azaz nagyjabol annyit kelljen beepiteni, amennyit a szovetsegi tagok is tettek... uj belepo ne legyen ugymond buntetve.
- Ne legyen kiskapu -- azaz, ne lehessen rabszolgakkal, stb felduzzasztani egy szovetseget, melybe kesobb belepnek a "fo" karakterek.

Lelekkutmeret kovetelmenyek:
- Tul gyors az epitkezes, a lelekkut hosszutavon tul sokat tud termelni, nagy szovetsegek elhuzhatnak a kicsiktol behozhatatlanul.
- Haborukban a nyereseg a lelekkutmeret alapjan dol el, tehat fontos egy megfelelo egyensulyt tartani kicsi es nagy kozott.
- Tovabbra is reprezentalja a szovetseg osszes elkoltott LE-jet valahogyan, hiszen tobb befektetesbol tobb elony kellene hogy szarmazzon.

Szerintem a ket kerdest kulon lehetne orvoslni. Egetobb problema az uj belepoknek valo segitseg, hiszen ez nap mint nap erint tobbeket. A lelekkutmeret problemaja pedig egy hosszabb folyamat, aminek meg ugyis nagyon az elejen vagyunk, itt kell hogy legyen meg egy kis idonek hogy gondolkozhassunk rajta.