Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
21. hozzászólás - 2008.12.04. 20:29:05 (Válasz Ricardo #19 hozzászólására.)
Akkor nem csak azért van, mert én bánok rosszul a döggel. Tök jó, hogy napi harminciksz portyapontot költök, minden meccsemet nyerem, és még így is folyamatosan megy lefelé. Annyira nem zavar, mert szintet lép, mire sztrájkolni kezdene, de azért mégis olyan kis izé, na...
A 15 PP-sek viszont anyázhatnak rendesen és meg tudom őket érteni (amennyiben ez valóban általános jelenség).
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
22. hozzászólás - 2008.12.04. 20:31:25 (Válasz Simon #20 hozzászólására.)
Nekem nincs panaszom, jól elvagyok az állatkámmal, csak rámutattam, hogy van igazság Miklós felvetésében. Ha nem lesz változtatás, én is rágyúrok erre az irányra.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
23. hozzászólás - 2008.12.04. 20:44:44
Egy gyors drasztikus és hatékony változtatási alternatíva :

A fertőzéstől minden végzetúr állata "megdöglik" és ezután minden álltat max annyi szintet léphet amekkora az alap szintje volt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
24. hozzászólás - 2008.12.04. 20:53:02 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Nem változtatnál semmin.
1. Akinek most magas szintű az állata, annak később is nagyon gyorsan az lesz, mert sokat csatázik, jók a tulajdonságai szóval sokat nyer, és szakértelemből/tárggyal rásegít.
2. A szintmaximalizálással annyit érnél el, hogy legalább 10. alapszintű állatig nem is éri meg idomításra költeni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
25. hozzászólás - 2008.12.04. 20:54:38
Szerintem magasabb szinten egyszerűen meg kéne növelni a szintlépéshez szükséges TP-t. Mondjuk 10-20. szint között 600, 20-30. között 700 stb TP kelljen az állatnak a szintlépéshez. A növekmény értéke akár még nagyobb is lehetne. Így mindenképpen érdemesebb lenne állatot váltani, ráadásul a nagyon magas szintű állatokra egy idő után még a 30 PP-s kariknak is komoly LÉ-t kéne áldozniuk, mert elfogyna a morál.
A hozzászólást Ezékiel módosította 2008.12.04. 20:55:40-kor

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
26. hozzászólás - 2008.12.04. 20:57:20 (Válasz Ezékiel #25 hozzászólására.)
"mert elfogyna a morál"
Dehogy kéne, erre is van szakértelem.

Próbaképp megnéztem AranyAlma állatát (végülis az övé a legerősebb, 46. szintű), 78-at sebzett rajtam. Ez _még_ nem annyira durva, de naponta egy szintet nő kb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
27. hozzászólás - 2008.12.04. 21:00:23 (Válasz Mortimer #26 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.04. 20:57:20
"mert elfogyna a morál"
Dehogy kéne, erre is van szakértelem.


A szakértelem is LÉ-be kerül

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
28. hozzászólás - 2008.12.04. 21:05:22
Az igaz, hogy a jelent is modositana a javaslatom, de a mostani helyzet nem epp kiegyensulyozott. Ahogy az elozo hozzaszolasomban is irtam, az allat alapszintjenek kellett volna a mervadonak lennie.
Azt is eszre kell venni, hogy azok akiknek 30+os allatkaja van mar maximaltak a sebzesfelogast es a sebzest is. Az otletem nem csak kiegyensulyozottabba tenni az allatok rendszeret, hanem lehetoseget adna mindenkinek HATEKONYABB allatkat beszereznie. Ugye az elgondolasom szerint mar egy magasabb szinten elfogott elso szintu allat is adna lenyegesebb sebzesfelfogast, de megse akkorat mint most akinek 30+os allata van. Elobb utobb az alacsony szinten elfogott akar 50+os allatok gyengebek lesznek mint pl 20ason elfogott 20as szintu. A mostani rendszerben pedig par honap mulva, ok lesznek felhaborodva, hogy itt az allatkam mar szazezres szintu es alig sebez, nehogy mar egy egyes szunture csereljem es elorol kezdjen kezdenem....
Pontszám: 7.67
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
29. hozzászólás - 2008.12.04. 21:07:32
Szoval osszefoglalva, akik csataznak, erosodnek csatakban. Akik vadasznak, nem erosodnek annyira csatakban.

Legyen vadaszo viadal is, ne csak bajnoki viadal? Akkor azon az agon is lehet sikerelmeny, es nincs mindenki elveszve abban, hogy kinek mekkora harci ertekei vannak?
A hozzászólást Simon módosította 2008.12.04. 21:07:55-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.67
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
30. hozzászólás - 2008.12.04. 21:31:41 (Válasz Simon #29 hozzászólására.)
OFF: Hát én nem vagyok elveszve a harci értékekben főleg mióta egy 2 szinttel alattam lévő akinek hozzám képest 40 tulajdonságponttal kevesebbje van legyőzött már nem igazán számolgatok csak támadok és majd látjuk (a legszebb az volt mikor egy 14-est pakoltam össze 11-es szinten persze ő volt a támadó én meg pihenő módba voltam).

Vadászó bajnokság?
Mivel a vadászat véletlen és nem sérül tőle az ember én nem igazán tudom elképzelni hogy mi alapján lehetne osztályozni mivel a szörnyek méretét elvileg a szerencsén kívül még a szerencse tulajdonság növeli tehát akkor itt meg az nyerne akinek jobbat dob a gép esetleg nagyobb a szerencséje.
A hozzászólást Freez módosította 2008.12.04. 21:33:31-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
31. hozzászólás - 2008.12.04. 21:39:24 (Válasz Freez #30 hozzászólására.)
Kihagytad a spektrális manipulációt, tudatturbót.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.67
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
32. hozzászólás - 2008.12.04. 21:56:07 (Válasz Mortimer #31 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.04. 21:39:24
Kihagytad a spektrális manipulációt, tudatturbót.


Huh igazad lehet én csak szerény képességű karakteremből indultam ki és neki még csak a kereskedelem az elérhető maximális szakértelem.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
33. hozzászólás - 2008.12.04. 23:26:25
Alternatív javaslat: mi lenne, ha nem az állatokat korlátoznánk, hanem lehetőséget biztosítanánk a játékosoknak arra, hogy védekezzenek ellenük? Az állatot lehet támadni (másodlagos támadás), védeni (vastagbőr), tápolni (intelligens kedvenc). Ugyanígy adott lehetne egy olyan szakértelem is, ami csökkenti az állattól származó sebződést.

Pont beférne 19-esnek egy "szájkosár", "paprikaspray" vagy valami hasonló, ami védettebbé tesz minket az állatok sebzésétől, pl. 3. szintenként eggyel csökkenti a tőlük származó sebzést. (Persze százalékban is meg lehet határozni, ez döntés kérdése, de akkor nem 3 szintenként, hanem minden növekménnyel csökkentenie kellene a sebződést). Ugyanígy "átütés" képzettség is bejöhetne, hasonlóan a mostani kritikus ütéshez: x % esélyed van arra, hogy az állat nem tud a gazdája elé ugrani, hogy kivédje a rá zuduló csapást, és ezért az bekapja annak teljes erejét. Erre is két variáció van: ha magas szinten sokszor "bejöhet", akkor csak az állat elnyelését, ha gyengébb a képzettség, azaz ritkán alkalmazható, de erősnek akarjuk, akkor opcionálisan a felszerelés biztosította elnyelést is el lehetne ilyenkor törölni. (Szerepjátékos módon: a kard átdöfte a páncélt, az nem nyel el semmit.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
34. hozzászólás - 2008.12.04. 23:34:34 (Válasz Mortimer #33 hozzászólására.)
Ez mar korrekt! Jo otletnek tartom igy elsore. Teljesen igazad van abban, hogy az allatnak nincs ellenszere.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
35. hozzászólás - 2008.12.05. 00:08:51 (Válasz Ricardo #19 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.12.04. 20:23:05
Esetleg a sajtolás adhatna több LE-t az állat által megszerzett tp-k után.


Csak példa, a következtetés legyen másé:
kettes alapszintű állatkámat (kőevő, 600 LE idomítás) 10. fejlődési szintjén - majdnem 11, de gondolom az nem számított - széjjel lapítottam (sajt.), ennek eredményeképpen 900 LE-hez jutottam 1-es szakival.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
36. hozzászólás - 2008.12.05. 08:46:25
Állat szintjét nem kéne korlátozni, inkább emeljétek meg a minél magasabb szintü állatok morálvesztését, egyre jobban, igy a játékos eldöntheti, kell-e neki az állat, és növeli a meggy. szakit az egekbe, vagy inkább lecseréli kisebbre.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.17
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
37. hozzászólás - 2008.12.05. 08:54:44
Az állat ellen való védekezés részben megoldás. Az állat két dologban segít nagyon keményen:
- Sebzi az ellenfelet
- Felfogja a téged ért sebzést.

Utóbbi nagyon sokat számít. Érdemes kipróbálni szövetségi arénában, hogy harcolsz párat ugyanazzal a társaddal állattal, meg hogy leteszed az állatot.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
38. hozzászólás - 2008.12.05. 09:03:23 (Válasz Almási Viktor #36 hozzászólására.)
Ja, és cserébe, ha lecseréli a magas állatát az ember, az uj ne legyen akkora káká, föleg, hogy egy vagyonért kell beidomitani, ez mindenkinek jó lenne, és tulzott elönyt sem lehetne belöle kicsikarni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
39. hozzászólás - 2008.12.05. 09:03:54 (Válasz Jeriko #37 hozzászólására.)
"Felfogja a téged ért sebzést."

Ha a sebzésfelfogásnál nem csak a lépett szint, hanem az alapszint is számítana, az szerintem elegendő lenne az egyensúlytalanság jórészének megszüntetéséhez.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
40. hozzászólás - 2008.12.05. 09:06:37 (Válasz Almási Viktor #36 hozzászólására.)
kissebbre hogy cseréld le amikor már kicsi lényeket nem, hanem egyre nagyobbakat vadászol?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője