Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
61. hozzászólás - 2008.12.08. 11:14:34
Nem bírok az állatommal. Reggel elmegyek dolgozni (internetmentes munkahely), este hazaérek, már megint a pincében van a morálja. Akkor is, ha tudatturbózom a meggyőzőkészséget, akkor is, ha senki nem támadott meg. De mi a fenét csináljak, ha nem tudok néhány óránként ránézni a játékra? Azt már megszoktam, hogy minden háborút elvesztünk, mert amíg mi napközben fizikai melót végzünk, addig a számítógéppel dolgozók belénk vernek vagy ötvenet, de most még ez is...Tényleg nem lehet leprogramozni, hogy a pihenő állatok morálja ha lassan is, de regenerálódjon (velem legalábbis így van a való életben)? Naponta legfeljebb 6-8-at tudok portyázni, ezzel nem lehet szinten tartani a morált!
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
62. hozzászólás - 2008.12.08. 12:39:32
Ez meg mindig eleg nagy visszalepes en ilyen feltetelek mellett tuti nem cserelnem le az allatom, pedig meg csak 18-as. Ha az allat 4-5 szor gyorsabban lep szintet mint en semmi ertelme ilyen feltetelek mellett sem lecserelni, marpedig az allat ugyan ugy fejlodik 50-en is mint 10-en nekem viszont egyre lassabban megy. Vagyis egy ido utan mar ujra csak joval gyengebb allatot tudsz fogni mint amid van.


tejesen egyet értek.. jó meglátás és korrekt megoldás!

Idézet: Sharpa - 2008.12.06. 11:31:07



A probléma NEM AZ ÁLLATOK SZINTJE!

A probléma, a következő:

- az 1. szintű állatoknak nincs sebzésfelfogása, így lecserélni egy állatot, akkora visszalépés, hogy ez nem éri meg.
- az állatoknak nem a szintjét kell maximalizálni, hanem a SEBZÉSFELFOGÁSÁT! A magas szintű állatok csak ebből az egy szempontból TÁP-osak.




Javaslatom:

- egy állat annyi sebzésfelfogást adjon, amennyi az (elfogási szintje + az aktuális szintje)/2

Ezzel meg is oldunk nagyjából minden problémát, mivel a jelenlegi magas szintű állatoknak a sebzésfelfogása azonnal megfeleződik, az új állatokat meg érdemes lesz befogni, hiszen 1. szintűként is egy elfogadható sebzésfelfogást fognak adni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
63. hozzászólás - 2008.12.08. 12:55:23
Igen, a morálcsökkenésröl se feledkezzünk meg, föleg, mert napi max. portyára csak és kizárólag az elsö napon indult elöl futó kariknak van szükségük, egy idö után a többi nem tudja fenntartani morálügyileg a nagy állatkáját.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.14
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
64. hozzászólás - 2008.12.09. 09:53:01 (Válasz Almási Viktor #63 hozzászólására.)
Sharpa ötlete már alapvetően nem rossz, de még így is erősebb egy alacsonyabb alapszintű de régi állat.

Az én példámat nézve: nekem most van egy 21. szintű mocsári dabaq-om. az alapszintje 8 volt, tehát összesen 29-es szintű. Ha én most beidomítanék egy 20-as alapszintű állatot (6000 LE) akkor az 21-es össz-szintűnek számítana. Az első 4 szintjét könnyebben lépi meg, addig a másik állatom csak kettőt nőne, tehát ezután a régi 31-es össz-szintű az új pedig 25-ös össz-szintű. Tehát még mindig jobban megéri a régit használnom. ÉP-je annak sem fogy el az idomításra el nem használt 6k LE-nől meg egy darabig bírom a morálját növelni.

Szerintem csak úgy lehet rábírni az embereket az állatcserére, ha a sebzés alapvetően az alapszinttől függ és csak kevésbé módosítja a szint. Ekkor maradhatna Sharpa ötlete az elnyelésre, mert mondjuk 3 elnyelést szívesen lecserélnék egy 5-tel, 10-zel nagyobbat sebző lényre.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
65. hozzászólás - 2008.12.09. 10:16:45 (Válasz Ricardo #64 hozzászólására.)
"Sharpa ötlete már alapvetően nem rossz, de még így is erősebb egy alacsonyabb alapszintű de régi állat."

Csak és kizárólag azoknál, akik foglalkoznak a karakterükkel, sok időt szánnak a játékra, sokat támadnak. (Támadások szempontjából te is a legfelső egytized százalékba számítasz bele.) A többieknél nem! Ha a lecserélést ennyire nyomjuk, akkor azáltal a sokat támadók nemhogy jól, de kifejezetten hátrányosan jönnek ki a változtatásból. Ez cél?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
66. hozzászólás - 2008.12.09. 10:45:29
De hogy másképp nézzük: a karaktereknél az egy szintlépéshez szükséges vadászatok száma kb. 160-190, szinttől függően. Az állatok szintlépéséhez 5. szint után 50 vadászat kell alapesetben. Mivel a karakterek napi 30-37 CSP-t kapnak, vadászatokból, és némi portyából kb. 5 nap alatt lépnek szintet. 15 PP-vel számolva (a karakterek döntő többsége ezen a beállításon van), a portyák döntő többségének megnyerésével számolva az állatok kb. 4 nap alatt lépnek egy szintet.

Ezen adatok alapján törvényszerű, hogy az állat mindig gyorsabban fog a karakternél szintet lépni. Ez szerintem már a játék kitalálásakor okkal lett így megalkotva. Miért csodálkozunk akkor ezen?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
67. hozzászólás - 2008.12.09. 14:11:45
Idézet: Kocos - 2008.12.06. 00:42:13
Javaslatom: Ha az allat lehagyja gazdajat szintben, onnentol egy egyre lassulo fejlodesi spiralba keruljon kepessegeit illetoen.
Igazabol ez Miklos eredeti otletenek egy korkretizalt valtozta.

Igy van, én is ezt irtam. Az egyébként konkretizált ötlet volt, a számokat szándékosan nem írtam le, de már bent van, lehet tesztelni... Tehát még egyszer: ha az állat aktuális szintje meghaladja a játékos szintjének és az állat alapszintjének az összegét, akkor a további szintek már egyre csökkenő fejlődést jelentenek az állatnak.

Idézet: csati777 - 2008.12.08. 11:14:34
Nem bírok az állatommal. Reggel elmegyek dolgozni (internetmentes munkahely), este hazaérek, már megint a pincében van a morálja.

Ez igy van a kezdetek kezdete (alfa teszt) óta, ha kevesebbet portyázol, akkor sajnos etetni kell az állatot lélekenergiával Ha az állat morálja nem csökkenne idővel, akkor az egész morálnak nem lenne értelme. Egyébként az, hogy az állat morálja maxra kerül szintlépéskor, a béta teszten került be. Akkor mindenki nagyon örült neki, de én nem vagyok benne biztos, hogy ez annyira jó volt: mert így a morálcsökkenés csak azt sújtja, aki kevesebbet portyázik, aki sokat harcol, annak a morállal sosincs gondja, hiszen az szintlépéskor maxba megy. Pedig ugye ha ez nem lenne, a magas szintű állat sok morált vesztene, és akkor a táposoknak is növelni kéne a meggyőzőkészséget és etetni az állatot.

Amit Ashkenor írt, hogy a szintlépés mértéke lassuljon:
1.) Az, hogy a szintlépés hatása lassul, majdnem ugyanaz, de nem kell hozzá felnyitnunk a beteg mellkasát
2.) Tény viszont, hogy akkor a magas szintű állatnál is jelentkezne a morálbetegség.
3.) Viszont a jelenlegi szintlépés előnye, hogy az új állatot is gyorsabban fel lehet hozni.

Idézet: Otoaak - 2008.12.08. 12:39:32
- egy állat annyi sebzésfelfogást adjon, amennyi az (elfogási szintje + az aktuális szintje)/2

A jelenlegi képlet majdnem ugyanez, igazándiból, az én képletem szélsőséges helyzetben jobb. Pl. egy 50-es aktuális, és 4-es alap szintű állat a te képleted szerint továbbra is 27-esnek számít sebzésfelfogás szempontjából, ami még mindig sok.
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
68. hozzászólás - 2008.12.09. 14:19:48 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Tehát még egyszer: ha az állat aktuális szintje meghaladja a játékos szintjének és az állat alapszintjének az összegét, akkor a további szintek már egyre csökkenő fejlődést jelentenek az állatnak.


Lehetne valami konkrétabbat? Hogyan határozzam meg, hogy mikor érdemes állatot cserélnem, ha egyszer nem tudok semmit se a sebzésfelfogásáról, meg a sebzésének a hozzám képest %-s mértékéről, az alapszintjéről (ki jegyzi meg, hogy mennyibe került egy állatának az idomitása, ha egyszer elkezdi cserélgetni) stb?
Pontszám: 8.33
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
69. hozzászólás - 2008.12.09. 14:47:41 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Viszont ebben az esetben ki kéne írni az állítok alapszintjét, mert be kell vallanom nem emlékszem mikor fogtam el.
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
70. hozzászólás - 2008.12.09. 15:10:17
lehet az kéne, h az állatoknak ne 500 tp kelljen egy szinthez hanem több és ez nő ahogy a gazdiknál is.. a nagy állatokat pedig egy picikét meg vadalni...
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
71. hozzászólás - 2008.12.09. 15:14:27
Az állatok alapszintje : Az idomításhoz szükséges LE osztva 300-al.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
72. hozzászólás - 2008.12.09. 17:13:11
Úgy érzem, sok jó ötlet közül sikerült kiválasztani a legrosszabbat.
Ez a változtatás kb. 10-15 embert érint. Nekik szép lassan érdemes lesz lecserélni az állatukat, bár kényes esetekben (viadal) még sokáig a régit érdemesebb használni.
A lépett szintek sokkal értékesebbek maradnak mint az alapszint, ezért nem érdemes az állatokat cserélgetni, de ez a változás nem is fogja erre késztetni a játékosokat - kivétel egy alkalommal a fent említett 10-15 embert. Viszont az intelligens kedvenc szakértelemnek nem lesz sok értelme, ha valaki ki tudja használja a portyáit.
Pontszám: 9
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
73. hozzászólás - 2008.12.09. 18:03:29
az alapszintnek átgondolva nem kellene felesbe beleszámítani azaz a lépett szint még mindig számítson jobban, mert ha az alapszint a mérvadóbb akkor nem éri majd meg egy álatot sokáig nevelni mert szinte szintenként lehet cserélni.. azért ne ez legyen csak számítson bele de ne nagyon ezt kellene jól belőni és frankó lenne
Azirafael, TGY
Pontszám: 2.67
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
74. hozzászólás - 2008.12.09. 18:45:53
Túl sok a ködös dolog az állat leírásában, még azután is, h Miklós felvezette ezt a topikot.

Nem tudjuk érdemes lenne-e esetleg olyasmiben gondolkodni, h mit is kell maximalizálni az állat
- támadását
-sebzését
-elnyelését

vagy mi van mégét.
koránt sem biztos, h mindenre kellene a korlát. Miklós írja, h sokalja ha egy 50. szintű állat 27 elnyelést adna. Kissé értetlenül állok ez előtt, hiszen ha a 2 szint egy elnyelés sok akkor milyen lesz a korlát???

Igazából ami mindent felborít az az, h míg másokban számít a származási szint is a statokban, addig az elnyelésnél nem. Lehet értelmesebb lenne inkább ezt megváltoztatni és akkor az új állatosok is erősebben kezdenének.
egyébként meg elég gáznak tartom, h az állat nevéből kellene megmondanom, h hányadik szintről is jött, vajon mit tudhat és mivel is kap kevesebbet mert a gazdinál magasabb szintű
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
75. hozzászólás - 2008.12.09. 19:19:33
Az egesz problema gyokere, hogy az allat elfogaskori szintje nem szamit bele a sebzesfelfogasba. Mint ahogy a topic elejen mar felvetettem, ha elfogaskori szint szamitana csomo problema megoldodna.
Pontszám: 8
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
76. hozzászólás - 2008.12.09. 21:35:13
szerintem az lenne a megoldás, ha az állatoknak minél több a jelenlegi szintjük az alap szintjüknél, annál gyorsabban esne a moráljuk.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
77. hozzászólás - 2008.12.09. 22:34:50
Most valamit nem értek. 23s szinten befogtam egy vadat, idomítása 7500LE-be kerülne. Ez elvileg 25s alapszintnek felel meg, tehát még az se támpont, hogy mikor fogtam be vagy ez is valamiféle random szitú. A másik: cserélgessem az állatomat, amikor egyre többe kerül és akkor még hasznát se veszem csak, ha már megnyertem egy csómó portyát és végre lépett X szintet?
A morálja meg egyre jobban csökkenjen? Már így is elég gyorsan csökken ezen a szinten, ahol most van, ha megnyerem a 15 PPm-ből a 15 csatát, akkor küzd végig az állatom, de gyógyítanom is kell! Hova akarnak még korlátozni mindent?
Ezt a koncepciót most nem nagyon értem......


A lepontozást meg pláne nem értem.....
A hozzászólást Dragon HUNter módosította 2008.12.09. 23:17:18-kor
Pontszám: 4.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
78. hozzászólás - 2008.12.10. 00:48:35 (Válasz Sir Ny #76 hozzászólására.)
magas szinten most is gyorsabban csökken a morál.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
79. hozzászólás - 2008.12.10. 11:03:50 (Válasz Dragon HUNter #77 hozzászólására.)
Igen, van benne egy random. A szintedhez kepest lehet 2 szint szoras. Tehat 23. szinten 21-25. lesz az elfogott allat alapszintje.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Igaz-e, hogy 50. szinten az állat a gazdája ellen fordul?
80. hozzászólás - 2008.12.10. 12:45:06
Azt azért ne felejtsük el, hogy egy új állat beidomítása jópárezer LE. Egyáltalán nem tartom gondnak, ha ezért ad is valami pluszt a régihez képest.
Pontszám: 8.75
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője