Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.02.11. 16:46:26
Mortimer - mar nem kell egy orat varakozni.

A sajtolas maximumanak emelese erosen megvaltoztatna a LE mixet, a jelen ertekeket Miklos egyenletek alapjan probalta beloni.

Mivel lathatoan a sajtolas/SM nem vagy/vagy hanem ES alapon megy mindenkinel (legalabbis magasabb szinten), igy igazabol csak annyit ernel ezzel, hogy LE-t injekciozol a jatekba. Mindenkinek.

39. szinten mar ~3000-~6500 kozott mozog a sajtbol nyert LE, igy azert mar lehet 20K korul sajtolni 3-4 allatbol rovid ido alatt (osko, CSP, vagy szaki segitsegevel).
Dátum: 2009.02.11. 16:36:15
Valami volt, hogy az elnyeles merteke maximalizalt a karakter szintjehez kepest. Tehat tulzott allat szint vegulis nem szamitott annyira egyebkent sem, mivel a karakter szintje limitalta az allat potenciajat.

Ez nem ugyanaz a kerdes, hogy mi van 1-es szintu, esetleg 20. alapszinten befogott allattal.
Dátum: 2009.02.11. 16:26:57
Javaslatom: modosuljon az osko/CSP kivaltas bonusza 10 percre, ami egyenlo a szakertelemmel elerheto minimalis idovel.

Pro:
- tamogatja a szaki fejleszteset/hasznossagat
- nyitvatartja a penz vs optimalizacio kerdest
- izgalmat ad, kis ideig azert kell LE-n ulni

Con:
- csokken Beholder bevetele ebbol, ketsegem nincs hogy nagyon sokan hasznaljak most, sot, sokan valoszinuleg hosszutavon is tervezik, mert birjak penzzel.
- Nem lehet egy perc alatt elintezni mindent.
Dátum: 2009.02.11. 16:20:52
Inkabb tegyuk at ezt a jatekido csokkentes forumba. Nem ide valo tema.
Dátum: 2009.02.11. 16:14:20
Miklos - remek! Ezek jo valtozasok (mondom ezt ugy, hogy nekem van a legmagasabb szintu allatom a jatekban).

Egyedul annyit tennek hozza, ami mar tobbszor szoba kerult, es a 2 hozzaszolas alatt is mar most is... az ujonnan befogott szornyek alapszintje is szamitson az elnyeles/sebzes bonuszokba. Ez igy korrekt, ezt szerintem nem lehet vitatni. Sokkal tobb LE idomitani oket, stb... Jelenleg nagyon nagy buntetes uj allattal probalkozni.
Dátum: 2009.02.11. 16:03:54
Enchanter, mint minden a jatekban, ez is egy soktenyezos egyenlet. Nem olcso a szaki, de hosszutavon megeri, foleg, ha CSP-t fogsz erre hasznalni. Sok sok CSP elobb utobb osszeadodik akkora osszegre, mint amennyit a szakertelemre koltottel volna.

Meg en is morfondirozok a dolgon, de valoszinuleg kifejlesztem a szakit. Mivel a portyazasra is hat, amit ugye oskovel nem lehet kivaltani, igy tenyleges valos idot lehet vele megtakaritani. Nem a legnagyobb prioritas, ketsegtelen, de azert fontos szempont. Aztan elkepzelheto, hogy valaki emiatt 50 szakival optimalisan jobb lesz... majd valahogy mashogy ledaralom.
Dátum: 2009.02.11. 14:12:36
Masreszt pedig fontosabb szempont volt sok jatekosnak idot megtakaritani nagy mertekben, mint egy szakertelemben a sok kozul lehetoseget adni egy valakinek buszkesegre.

Szerintem jol dontottek. Mas teszta, hogy osko/csp-vel azonnali hasznalhatosag van, mig szakival min 10 perc, ami kicsit leertekeli a szakit. Talan szerencsesebb lett volna mindkettonek a hatasat ugyanarra az ertekre tenni. Vagy 10 perc mindketto, vagy 0.
Azt nem mondtam, hogy torodj bele. Csak ne a nagy szovetsegeket szidd, mert nem ok a hibasak. Mintahogy a citadella sem fog segiteni.

A jelen szabalyok es haborusrendszer ellen kell fellepni a jatekvezetesnel, hogy javuljon a helyzet. Ez a megoldas.
Ideznek sajat hozzaszolasodbol, melyet januar 11-en irtal (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,46.140#hsz1126):

"de hogy ne csak a sarat dobáljam:
alapvetően rossz a VU szövi háború rendszere. nagyon erős szövetségek üthetnek jóval gyengébbeket úgy hogy a háború kimenetele nem kétséges. ez az egyik oka annak hogy ennyi az ellentét a kicsik és a nagyok között. a nagyok biztosra mennek és csak a kicsit ütik, ez világos mint a nap. a kicsi meg bosszankodik aztán dühbe gurul és olyankor odanyúl a piros gomb felé. a citadella jelenlegi működésével sem nagyon értek egyet. nem kéne tudni használni háborún kívül."


Ez nagyjabol az, amit en is irtam. Amit irsz es amit en irtam pontosan errol szol. Aki haboruzik, haboruzik, aki veszit, veszit. Gyengenek eselye sincs. Persze, hogy nem esik jol ha folyamatosan elverik.

De most ezzel mit akarsz az elobbi irasoddal mondani? Mi tortent veled az elmult egy honapban hogy ilyen ellenseges lettel a nagy szovetsegekkel?

A tenyek nem valtoztak. Csak a te ertekelesed a helyzetrol.
A bankba azert teszem a penzt, hogy kamatozzon. Szerzodes alapjan. Senki nem ferhet hozza.

Ebben a jatekban a szabaly az, hogy a lelekkutban a LE haboruzas targya.
Errol is volt mar szo. Attol mert erzelembol lovod a citadellat, meg nem lesz korrekt. Ezzel a hozzaszolasodnak mar te is belatod, hogy esetleg magadnak artasz. Talan a kovetkezo lepes, hogy rajossz, hogy mennyire magadnak artasz, es semmit nem ersz el a citadellaval. Egyaltalan. Barmennyire is szeretned.

En ertem, hogy nem jo azoknak, akiket folyamatosan tamadnak. Itt ket dologra hivnam fel a figyelmedet:

1. Akik hetente 2-3-szor kapitulalnak, azokat nem egy szovetseg farmolja, hanem tobb. Tehat, nem lehet egy szovetsegre ujjal mutogatni. A pontosabb meghatarozas az, hogy amikor pozitiv a lelekkutjuk, akkor valaki tamadja oket. Hogy eppen melyik szovetseg, az igazabol lenyegtelen.

2. Nem varom el, hogy minden hozzaszolasomat ismerd, de ha esetleg tajekozodtal volna peldaul a szovetsegi haboruk forumban, eszrevetted volna, hogy nagyon sokszor felleptem mar a kisebb szovetseg vedelme erdekeben. Szerintem is szar a helyzet. De azert azt ne vard, hogy a demagog szoveget csendben hallgassam a nagy szovetsegekrol. Mindennek van hatara. A szovetsegi haboruk elcseszettek. A jelen formaban egy eredmenyes az egyenlet. Az erosebb nyer. Ennyi. Az nem az erosebb hibaja. Jatszani mi is szeretnenk, es a haboru a jatek resze.


Vegul: a lelekkutban az energiaert nem dolgoztal meg. Te epuletetet epitettel, szerencset noveltel. Es azt senki nem lopja el toled. A lelekkutban a LE-t azt a szovetseged kapja. Naponta. Csak ugy, a semmibol.

Vegul vegul: kik azok a nagy szovetsegek, akikrol itt panaszkodsz? Gyorsan megneztem a top5 szovetseget, es osszesen 3 haboru van folyamatban. A mult elmult, a jelent vizsgald es a jovobe nezz.
Idézet: S0laris - 2009.02.10. 20:13:34

Élni és élni hagyni. az a tisztességes játék. elég ha megnézitek a nagyobb szövetségek fejlődési ütemét. egy átlagos szövetség nem tud fejlődni, nem tud építeni mert folyamatosan farmolják őket, eközben a top szövetségek egyre jobban elhúznak mert őket nem zargatják. erre van a Citadella, hogy lehessen zargatni őket.


Szep gondolat, de butuska. A zargatott nagyszovetsegek visszazargatnak, es az a kis szovetsegnek meg jobban faj, mintha nem is tett volna semmit. Sot, a nagy szovetseg pedig aranylagosan konnyeben lekezeli a zargatast, mint egy kicsi a valaszt ra, es ezzel a nagy szovetseg relative tovabb erosodik a kicsihez kepest. De ezt mar sokan leirtak, megsem talal hallgato es jozan fulekre. Pedig eleg egyszeru ezt atgondolni.

Masreszt, ismet a "nagy" szovetseget hibaztatod/hibaztatjatok azert mert elol van. Egyreszt, valaki mindig elol lesz (attol meg nem lesz gonosz meg rossz), masreszt pedig, hogy a jatek megengedi az ugymond ongerjeszto folyamatot, hogy az eros tovabb erosodik, az nem a nagy szovetsegek hibaja, hanem a jateke. Inkabb olyaniranyba eregessetek haragotokat. Sokan a nagy szovetsegekbol tamogatnak/tamogatjak/tamogattak ezt orvoslo otleteket (meglepetesre? szerencsere nem!).

Harmadreszt, magasabb szinteken minden farmolas ellenere kezdenek kiegyenlitodni az eroviszonyok. A haboruk is megszunoben vannak. Ha atveszelitek a zuros idoszakot (15-35. szint), utana a randomnak nagyobb szerepe van ismet a sebzesben, mint a karakter erejenek. Haborus szinten ez ugyanigy mukodik, tehat tulsagosan rizikossa valik/valt a haboruzas is, foleg a bevetelhez viszonyitva.
Idézet: masterv - 2009.02.10. 15:58:16


1.: A farmolás a legundorítóbb dolog az összes játékban.Aki nem képes saját erejéből eljutni a céljáig,az megérdemli a bukást.Mi nem gázolunk át másokon, mindig adtunk időt a levegővételhez,senkit nem támadtunk meg 2X zsinórban,mióta a szövetség tagja vagyok.Aki megteszi,az más aljasságra is képes,mivel semmibe nem nézi a más teljesítményét/szórakozását/játékát. Aki farmol,annak a gondolkodásmenete nem terjed túl az egóján.(ÉN MINDENKI ELŐTT!MÁSOK LE VANNAK EJTVE...)


En ezt nem tudom ertelmezni. Sajat erejebol eljutni valahova es a farmolas ellentetes fogalmak? Sajat ero teszi lehetove a farmolast. Ha nincs sajat ero, nem lehet farmolas sem.

Ha van ero, elkepzelheto, hogy nincs farmolas. Erre igazan peldat nem latok, egyeni szinten, mindenki a gyengebbet tamadja. Szovetsegi szinten talalhatoak olyan szovetsegek, melyek nem "farmolnak" mas szovetsegeket, leginkabb erkolcsi ervekre hivatkozva. Leginkabb itt sem a farmolas a problema, hanem maga a haboru fogalma: "mi bekes szovetseg vagyunk".

Tovabba, hogy zsinorban tamadsz, az egy erzeki csalodas. Nem zsinorban. Van beke idoszak. Mar be lett mutatva, hogy havi szinten max 3-szor lehet ugyanazzal a szovetseggel csatazni. Nem tunik olyan veszesnek, amikor naponta 3-szor lehet ugyanazt a karaktert leportyazni (haborun kivul!). Az, hogy vannak akik a kotelezo beke idoszakot keveslik, az egy ertekelesi problema. Lehetne 0 nap is, ha a jatek alkotoi igy akartak volna. Lehetne tobb is. Beke csarnokkal vegulis megadatott a szovetsegeknek erre egy valasztasi lehetoseg.

Vegul, hogy valamiben azert egyet is ertsek veled. Az eltulzott farmolas tenyleg nem jo hosszutavon. Nem azert mert erkolcsi problema van vele, hanem azert, mert kipusztitja a kozep/also reteget a jatekbol. Ez egy kis ido elmultaval maganak a farmolonak okoz problemat. Ezert van szukseg egy bizonyos kozossegi onmegtartoztatasra, hogy a "kicsik" is tudjanak elni es fejlodni. Hasonlat erre talan a mai emberiseg es a kornyezet viszonya... ott is pusztitunk, farmolunk, de ha tul sokaig csinaljuk, kipusztulunk mindketten.
Dátum: 2009.02.10. 14:44:31
Masreszt pedig tulzas, hogy mekkora tapok az epikus targyak.

Leah rablánca
Szint: 30
Erő: +3
Bénítás: +5%
10% manaregeneráció

Huuuu....

Ennel terkapubol is esnek jobbak. Egyetertek azzal, hogy az epikus kuldetes nem lett fair. Legalabb annyit valtoztatni kellene rajta, hogy mar megszerzett targyak is szamitsanak. Tobb mint ket honapja mennek az epikus szornyek, es az Azur Legio mely vezeti a statot 21 epikust csapott le eddig. Varhatoan ennek uteme csak tovabb lassul, hiszen aranyaiban nehezebbek a szornyek minden alkalommal.

Itt bizony 3-4 honapokrol lesz szo.
Dátum: 2009.02.09. 14:56:47
A TF-en van egy teljesen jol mukodo aukcio mechanizmus, azt siman be lehetne vezetni itt is. Nagyjabol ugy mukodik ott is, ahogy AranyAlma irta.
Dátum: 2009.02.07. 16:37:51
Igen, nem ket napra kell tervezni.
Dátum: 2009.02.05. 21:59:27
Hali - igen, 37. szinten 30 PP-vel volt osszesen 12 ellenfelem, akik kozul volt kb 2-3 lathato alkalmankent. Ha buzoganyban volt, levetkoztem, es allattal egyutt mentem (allatom 110. szintu, ha nincs csata, elfogy a motivacioja). Ha nem buzoganyban volt, akkor ugy mentem.

Aki rakerdezett, elmondtam neki ugyanezt.

~100 EP-nyi vesztesege szarmazott ettol. Bocs, nem hiszem, hogy a vilag vege.

Sokan levetkoznek kuldetes utan is. Vajon miert? Mert ha megtamadjak oket kuldetesezok, kb 50%-ban ok kapjak a TP-t. Nem rossz uzlet. Valamit valamiert.

Nem hiszem hogy barmiert is szegyellnem kellene magam, bocsi. Amiert szegyellem magam az az, hogy egyszer teljes szerkoban becsaptam valakinek, mert nem volt idom megnezni a karlapot. Azert elnezest is kertem.
Dátum: 2009.02.04. 23:45:22
Igen, nem estek a targyak, inkabb Miklosnak utaltam direktben. Azota kanaan van!

Miklos, koszi a hireket!
Dátum: 2009.02.04. 23:03:44
Utobbi ket honap:

 Date  To/From  Name/Email Amount 
 Feb. 2, 2009  To  Miklós Tihor -5,000 HUF 
 Feb. 2, 2009  To  Miklós Tihor -5,000 HUF 
 Dec. 29, 2008  To  Beholder Kft. -5,000 HUF 
 Dec. 3, 2008  To  Beholder Kft. -5,000 HUF

Nem vettem meg minden cuccot. Epp minap majdnem 0 oskon voltam, es kellett a lelekkuthoz ujratolteni.
Dátum: 2009.02.02. 18:19:16
Szerintem azert ez nem valoszinusitheto. Foleg ha 1000 helyett 5000 lenne. Maris pontosan annyit kellene szivni, mint amennyi segitseget adna. Raadasul, ha ki akarna jonni a slamasztikabol, akkor ugyanugy el kellene koltenie a LE-t a szakira.