Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Játékidő csökkentése
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
81. hozzászólás - 2009.02.04. 12:00:51
Megint kicsit más, de itt is felvetődött a téma, és valahol idevág.
Ugyanis egyre többen hagyják abba a játékot, mert nincs már benne kihívás, azaz nincs tovább elkészítve a játék!!!


Én azonkívül, hogy maximalizálom a szakértelmeimet, aztán csak tulajdonságot fejlesztek, nem látok más célt a játékban.
Több helyen írtam, hogy kellenének olyan nagy célok, amiért megéri kűzdeni. Kezdetben azt hittem az epikus majd ilyen lesz. de azon kívül, hogy iszonyatosan elver az epikus, és nagy nehezen leverjük, hogy kapjunk érte valami sz@rt, az nem nagy élmény.
Ha adna mondjul fegyvert, páncélt, stb, ami egyedi, de mondjuk szintkorlátos, és kb az epikus szintjének megfelelő, az már lenne egy cél.
Mondjuk dobna egy lvl 50-es tápos kardot, amit a kufárnál sem lehet megkapni, és egy picivel jobb, mint az akkor 50es ősköves, azért megérné kűzdeni.
És még a Sharpa féle top karakter is azt mondaná, gyerünk, 8 szintet kell lépnem, hogy végre használni tudjam.

Ezenfelüla térkapus lények dobhatnának kicsit sűrűbbenvalami apróságot. pl gyógyitalt, manaitalt, kiégett őskövet (3-8at egyszerre) esetleg valami tárgyat, amit, ha elhasználok LE-t kapok. Nem minden csatára, de legyen benne RANDOM, és legyen benne minden csatában a reménykedés izgalma!

És lehetne a térkapunál egy minimális esély 0,1% vagy ilyesmi, hogy egyedi tárgy esik, vagy valami ritkaság, vagy adna normál őskövet stb.
Nemtudom Diablóztatok-e. Abban volt az, hogy heteket farmoltunk, csak azért, hogy valami halovány eséllyben bízva vártunk egy-egy ritka tárgyat.

Rövid távon szerintem ez is nagyon feldobja a játékot. És mindenkinek meg lenne az esélye, hogy talál valami olyat, ami nincs másnak.
Esetleg lehetnének "RANDOM" tárgyak, vagyis egy adott képhez (hogy ne kelljen ezért plusz képet berakni) ugyan arra a képre több paraméterű tárgyat csinálni. és ebben is lennének fokozatok, mit a vadászott szörnyeknél, nagy szerencsével táposabb lenne, többet adna a tulajdonságokra. Vagy ilyesmi.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 9.62
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
82. hozzászólás - 2009.02.04. 12:28:46
Bocsi a sok hozzászólásért, de még 1 dolog a játékidő csökkentéséhez!

A lénynél a SZABADON ENGEDEM és a LÉLEKENERGIA SAJTOLÁS gombot tegyétek messzebb egymástól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már nem egyszer volt, hogy a sietségben mellényomtam
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.50
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
83. hozzászólás - 2009.02.04. 13:01:20
Tiha fentebbi ötletei engem is megfogtak szerintem marha jópofák persze programozás kérdése az egész, de lehetne velük valamit kezdeni. Főleg a nagyobb tárgyak lennének a jók nemcsak ilyen 1-2 tulajdonságot 1-2 ponttal növelő gyűrűk meg egyebek. Meg a gyűrűk azért is viccesek, mert az embernek 10 ujja van és ha a hüvelykre nem is rak, de ott van még 8, amire rakhatna, szóval az is jó lenne, ha pl. gyűrűből többet is hordhatna a karakter...

A korábban említett gyorsító megoldások tök érdekesek és jóknak is tűnnek: krono szaki, meg őskő (ezt azért nem feltétlen használnám, akkor már inkább a csp vagy a szaki feltolása) meg csp, a pp költség ellen én is kardoskodom, mert magamról tudom, hogy szarnák a farmra és mivel úgy se portyázom (mert tök felesleges bárkit megtámadnom, ha a 2-300-as sebzésem mellett mondjuk 200-at visszakapok, és 400 Ép felett csak akkor vagyok, ha térkapuba megyek egyébként mindig veretem lefelé magam, mert arra nincs szükségem, hogy fél napra lecsapjon valami batár 5 szinttel vagy 150 tulponttal nagyobb tag) azt nem sajnálnám költeni, míg azért a csp az fix 2-5-700 LE-t jelent alapból.

A sajtoláshoz valaki felvetette a betárazást, úgy mint a vadászatnál, na ezt is támogatnám, így nem kéne óránként belépegetni, hanem legyalulnám a kijelölt befogott lényeket szépen egymás után...

Tudatturbó: engem csak ennél zavar, hogy lassú. Sok az egy óra, mert pl van, hogy levadászok egy 10k-s mennyiséget ez kb 20 csp, ahol is a spektárlist turbózom, de közben befogtam x lényt, akiket lesajtolnák és ahhoz viszont turbóznám a sajtolást, majd ezek után építkeznék egy szépet az így összegyült 15k LE-ből, és egyből utána átpakolnám a turbót az elementárisra, hogy szaporodjanak a csp-im tovább. Nos ez így sok idő, de mégtöbb vp, szóval tény, hogy utána vagy veszek valami italt vagy nem megyek kapuzni vagy epikusra vagy netán portyázni, mert a 90-1xx vp-be kerülő varázslatra nem feltétlen marad.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 2.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
84. hozzászólás - 2009.02.04. 15:50:52 (Válasz Miklós #74 hozzászólására.)
Csp-ért nullázni nem túl jó ötlet. A térkapuból sem jön több LE mint vadászatból, ráadásul 1-el kevesebb TP jár érte és még az sem biztos, hogy nyer az ember. A portyapontból nullázás viszont érdekesebb lehet. Sokkal többen vannak akik nem tudják elkölteni és folyamatosan 150 ponton vannak. Így kicsit felzárkózhatnának, és a portyapontjaiknak is lenne értelme.
Ha az élen haladók nullázásra költik, akkor tp-t buknak - könnyebben utolérhetők, valamint ezzel a kisebbek farmolása is csökkenne, mert nem 15 alkalommal támadnának, hanem mondjuk csak 12-szer.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
85. hozzászólás - 2009.02.04. 17:04:01
- JÁTÉK EGYRE DRÁGÁBB -

Mindenhol olvasom a HSZ-eket ehhez a témához. Én ezt már máshol is felvetettem, a válasz az volt, hogy lassabban lépünk szintet magasabb szinten, és több lehetőségünk van kiégett őskövet találni.
VISZONT:
Egy magasabb szintű játékosnak több lehetősége is van elkölteni az őskövet, és a szintlépések semmivel sem lassabbak 30. szint felett, mint 10 alatt. (több TP, több CSP, PP, térkapu stb..)
Én továbbra is a rókabőr lenyúzást érzem, az egyre fogytkozó játékosokat még jobban lehúzni, hogy megmaradjon a haszon.
A játék elején 10 őskő egy ősköves tárgy. A 40. szintű tárgyak meg már 20 őskőben vannak.
Vagy azt kéne csinálni, hogy 12 őskő lenne minden ilyen tipusú ősköves tárgy (hisz úgyis meg kell venni a magasabb szintűt, ha elérek arra szintre), vagy valami szakértelemmel megoldani, hogy csökkenteni tudjuk. Vagy eladásnál a régi ősköves tárgyért kapjunk némi őskövet, stb...
Nem tudom van -e olyan játékos aki a szubtéri érzékelés szakértelemre költött??? a 0,1% esély szakértelem szintenként semmi! ezen is kéne változtatni, kicsit emelni, és a lopáshoz hasonlóan megcsinálni. A találati esély mondjuk 5% lenne a max, ez felett a talált kövek darabszáma növekedne...
Én a 30. szintemig jó ha 30-40 kiégett őskövet találtam az alap bónusszal. ha ez kicsit több lenne, hatékonyabb lenne.
Valamint én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ajánlásból is esik be őskő. (egyre kevesebb)
Mikor először kaptam 35 őskövet, majdnem kiugrottam a bőrömből. Most meg ránézek, és arra elég, hogy az új fegyverem fókuszkristállyal együtt kijön belőle...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
86. hozzászólás - 2009.02.04. 17:19:32 (Válasz Tiha #85 hozzászólására.)
Gyakorlatilag forintosítva mennyi ez a "drága"?
Mondjuk 4000 Ft/ hó?
Pontszám: 8.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
87. hozzászólás - 2009.02.04. 17:37:27 (Válasz Maci #86 hozzászólására.)
Két hónap WoW előfizetés 7561 Ft. És azt nem egy ember fejleszti. Szerintem ez már tekinthető kritikus árnak, ezt biztos nem szabadna sose elérni.

A drágulási probléma azért jön elő sok embernél, mert míg kezdő korukban hozzászoktak, hogy minden ősköves cucc megvan, addig 30 felett bizony erről le kell mondani, különben tényleg irreális költségekbe veri magát az ember. És ha azt látja, hogy másnak ez és ez viszont megvan, akkor érthetően frusztrált lesz, és már az is elkezd fújni az ősköves cuccokat viselőkre, aki addig maga is az volt.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.02.04. 17:46:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
88. hozzászólás - 2009.02.04. 23:03:44 (Válasz Maci #86 hozzászólására.)
Utobbi ket honap:

 Date  To/From  Name/Email Amount 
 Feb. 2, 2009  To  Miklós Tihor -5,000 HUF 
 Feb. 2, 2009  To  Miklós Tihor -5,000 HUF 
 Dec. 29, 2008  To  Beholder Kft. -5,000 HUF 
 Dec. 3, 2008  To  Beholder Kft. -5,000 HUF

Nem vettem meg minden cuccot. Epp minap majdnem 0 oskon voltam, es kellett a lelekkuthoz ujratolteni.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.04. 23:04:09-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
89. hozzászólás - 2009.02.04. 23:05:36 (Válasz Simon #88 hozzászólására.)
igen, ez már nagyon sok kategória nálam
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
90. hozzászólás - 2009.02.04. 23:17:40
PP-ből nullázás biztosan nem lesz...

Ezek a hozzászólások nem kapcsolódnak a téméhoz, de reagálok rájuk. A gyógyitalok őskő árát csökkentjük, ez már rajta van a listán, nem lesz nagy dolog, de biztos számit. Az új fejlesztésekről, jövő héten bekerül az akadémia, és vele együtt számos új szakértelem és néhány új épület. További új fejlesztésekről a várható fejlesztések topicban irtam. Az, hogy a térkapu szörny többféle tárgyat dobjon, ezzel csak annyi a gond, hogy a térkapuzás már most is épp elég nagy táp... egyedi tárgyak szerzésére azonban lesz lehetőség, egy tervezett fejlesztés a licit, ahol egyedi tárgyakra lehet majd licitálni.
Pontszám: 6.40
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
91. hozzászólás - 2009.02.04. 23:21:32 (Válasz Simon #88 hozzászólására.)
Te személyesen Miklósnak fizetsz? Mi ez, házhoz viszi neki a postás?

Ez gondolom kb. március közepéig kitart..

Akkor dec-márc. 15 alatt három és fél hónap , költöttél rá 20ezret..
Havonta kb. 6000 Ft..
És gondolom megveszed minden nap az ősköves italokat...

Tehát ennyi befektetéssel tudtad biztosítani az optimális erőforrásokat a gyors fejlődésedhez..

Fizetett beépített ügynökünket hallották

maci
Pontszám: 8.25
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
92. hozzászólás - 2009.02.04. 23:45:22 (Válasz Maci #91 hozzászólására.)
Igen, nem estek a targyak, inkabb Miklosnak utaltam direktben. Azota kanaan van!

Miklos, koszi a hireket!
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
93. hozzászólás - 2009.02.05. 08:31:51 (Válasz Miklós #90 hozzászólására.)
tehát a portyások tovább erősödnek akik pedig gyengék és/vagy vadászatra gyúrtak most még jobban szívnak, mert nekik a LE termelőkből lehet nullázni a portyásoknak meg ugyis van csp-jük felesleges... ők ingyen nullázhatnak.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
94. hozzászólás - 2009.02.05. 08:42:43 (Válasz Mazlee #93 hozzászólására.)
Azon a taptasztalati szinten ahol már szükséges eme idöcsökkentés már nem lehet csak portyából megélni sőt, tehát jól van ez így.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
95. hozzászólás - 2009.02.05. 08:53:32 (Válasz Almási Viktor #94 hozzászólására.)
de a portyásnak nem ér annyit egy csp mint egy vadászósnak. nincs meg az egyensúly. tehát nincs jól ez így.

hozzáteszem ez az időcsökkentés nem szintfüggő hiszen ide-oda pakolni már alacsony szinten is fontos lehet.
A hozzászólást Mazlee módosította 2009.02.05. 08:56:27-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
96. hozzászólás - 2009.02.05. 09:01:31 (Válasz Mazlee #95 hozzászólására.)
Alacsony szinten nincs napi 6-7 térkapu, nincs napi 5-6 sajtolás. PP gondolom azért nem lesz, mert azzal nullázva nem hozol áldozatot. Aki nem portyázik egyáltalán, annak a PP semmit sem ér, ilyen alapon csak a nullázom gomb lenne, ár nélkül. 30+ szinten mindenki vadászik, nincs portyás. Mindenkinek fontos a csp. Tovább gondolva az ötletet:

Miklós felvetettem már viccesen valamelyik másik témában, de most komolyan kérném: látva a játékostársak igényeit, valósítsátok meg a
"+ 10.000 LE" gombot, amit másodpercenként csak egyszer lehet megnyomi!

Előre is köszönöm mindenki nevében!
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.05. 09:02:40-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
97. hozzászólás - 2009.02.05. 09:07:55 (Válasz CaveMaN #96 hozzászólására.)
csakhogy nem csak a 30+osoknak készül a fejlesztés.

alacsony szinten ( 20 körül ) már bőven lehet optimálisan pakolgatni a turbót, ott már lehet sajtolgatni többet is... térkapu oké hogy nem annyi.

és azok akik portyával hozták fel magukat? gondolom nem kell felsorolnom a LE szerző toplistát. nekik a csp veszik kárba ergo nekik meg igy van ingyen a nullázás térkapura/turbóra.

a "vicces" ötletre meg nem reagálok...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
98. hozzászólás - 2009.02.05. 09:12:52 (Válasz Mazlee #97 hozzászólására.)
Nekik ingyen volt a csp, a volt szón van a hangsúly. 2 hónapja én is portyázással hoztam fel magam, azóta a portyából szakítható LE elenyésző része annak, amit vadászattal lehet szerezni. Ezért vadászok, ahogy vadászik TrueBlood és Sameed is, ergo nem felesleges nekik sem a csp és nincs ingyen ebből a szempontból a nullázás. Ingyen esetleg azoknak van akik még aktívan portyáznak 15-20 környékén. Viszont erős a gyanúm, hogy a sajtolást és a spektrális manipulációt nem használják, a térkaput nem fogják túlzásba vinni, mert az ÉP a portyára kell inkább. Mire pakolgatnák a turbót a spektrális meg a sajtolás között, addigra meg nem eldobható erőforrás a csp is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
99. hozzászólás - 2009.02.05. 09:18:32 (Válasz CaveMaN #98 hozzászólására.)
de ilyen userek mindig is lesznek tehát hiába "volt" mert "lesz" is.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
100. hozzászólás - 2009.02.05. 09:21:31 (Válasz CaveMaN #98 hozzászólására.)
Ha csak portyázok a turbó fixen a kreatívon van miről beszélgetünk egyáltalán
Azt a 3-4 térkaput meg szintén nehéz ellőni amikor naponta 10-szer lépek fel a portya miatt
Sajtolás-spektrális? Portyázok ember!
Haggyuk mán ezt a témát
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.88
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője