Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Játékidő csökkentése
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
41. hozzászólás - 2009.02.01. 16:14:54 (Válasz MinM #40 hozzászólására.)
Ahogy eszrevetted, ez a topic masrol szol, probaljunk meg a temanal maradni.

Inkabb ide ird masiranyu otleteidet:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,92.0
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
42. hozzászólás - 2009.02.01. 18:26:43 (Válasz Simon #41 hozzászólására.)
"Igazándiból ennek a topicnak nem az a célja, hogy mindenféléről vitázzunk "
Ezt Miklós írta az általad javasolt topicban, ezért inkább itt hagyom. A topicok között hirtelen nem találtam alkalmasabbat, ahova írjam, pedig mindenképp meg kellett osztanom a világgal, különben álmatlan éjszakáim lettek volna
Ha nagyon nem jó itt, majd törlik, vagy szólnak, hogy töröljem.
A hozzászólást MinM módosította 2009.02.01. 20:49:57-kor
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
43. hozzászólás - 2009.02.02. 12:42:31
MinM: az, hogy a végzetúrnál található LE befolyásolja a hatékonyságot nem jó ötlet, ez a top játékosoknak kedvez, akiket nem ütnek felülről és igy nyugodtan lehet sok LE-jük.
A kiegyenlítés érdekes ötlet, átgondolom.

Az időt közben nem akarom itt húzni, úgy látom nagyjából elfogadtátok az ötleteket, felveszem őket a fejlesztési listára (a várhatóhoz már kiirtam korábban).
Pontszám: 5
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
44. hozzászólás - 2009.02.02. 13:36:14
Elég szép érvek sorakoznak fel az időcsökkentések mellet, és a maradjon inkább így módszer mellett.

Nekem van netem a melóhelyen is, és otthon is. Sajnos mégsem tudom kihasználni a dolgot, mert a melóhelyen ha napi egyszer, jó esetben kétszer ha rá bírok nézni akkor az egy jó nap volt. Ezért is van napi 15 portyázási lehetőség mellett 100 körül a portyapontjaim száma, és ezért van állandóan 9-11 térkapu pontom, és ezért van kábé folyamatosan 80 felett a csp-m. Nekem nem segít az óránkénti módszer, mert nem tudok óránként foglalkozni a játékkal. Ha vadásztam sokat jó, eséllyel befogok 4-6 állatot, és ha ki akarom sajtolni őket, akkor 4-5 órára kiesek a dolgokból, és ez csak estére korlátozva elég húzos, tekintve, hogy nem tudok minden nap hajnali 3-ig ébren lenni. Vadászni nem éri meg, ha nem tudom turbózni a spektrálist, és leütettni is problémásabb magabb, sőt nagyon nehéz, ha nincs epikus. Ha átállok napkközben a sajtolásra, akkor nagyon kell vigyázzak, hogy ne raboljanak le, és ha nem tudok óránként belépni, akkor előfordulhat, hogy egész nap 2-3000 LE-vel táborozok, és ha nem tudok óránként belépni, akkor szépen túlcsordul az epikusom, és megy a levesbe a felesleg, ami 800-1000LE-t és 20 körüli TP-t jelent. Ami sok. így nagy könnyebbség lenne ha lenne valamilyen lehetőség, akár a kronokompenzáció, akár valamilyen ősköves, ami vagy csökkentené, vagy akár meg is szüntetné a várakozási időt. A tudatturbót mindenki használja, és azért igenis korlát a 2-3-400 manapontot sűrűn pakolgatni. Vagy lehetne csinálni egy általános "cooldown" rövidétést, azaz nem egy óra lenne a limit, hanem csak 40 perc, vagy lenne a korábban emlegetett szaki/ősköves módszer, vagy amit már szóvá tettek: sorbállítási lehetőség a lélekenergia facsarásra és térkapura. Ez a beállítási lehetőség persze működhetne a többivel együtt is.
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
45. hozzászólás - 2009.02.02. 14:10:07
Miklós, egy kérdés a kronokompenzációs és ősköves megoldáshoz kapcsolódóan: Hogy fog működni az ősköves dolog ? Minden egyes időnullázás 1 őskőbe fog kerülni, vagy 1 őskőért egy napig érvényes a nullázás ? Portyázásra is működni fog ?
Ha minden egyes nullázás egy őskőbe kerül, akkor nagyon megdrágul a játék. Napi 5 sajtolás és 5 térkapu 8 őskőbe kerül így, plusz az esetleges tudatturbó. Sajnos a gyógyitalok ára is megduplázódott a kezdeti állapotokhoz képest, holott abszolutértékben pont ugyan annyit érnek mint a kicsik értek pár hónapja. Ezzel együtt napi 15 őskő kicsit soknak tűnik a "kényelmi funkciók" növelésére.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
46. hozzászólás - 2009.02.02. 14:19:46 (Válasz Ariel #45 hozzászólására.)
Ha minden egyes nullázás egy őskőbe kerül, akkor nagyon megdrágul a játék. Napi 5 sajtolás és 5 térkapu 8 őskőbe kerül így, plusz az esetleges tudatturbó. Sajnos a gyógyitalok ára is megduplázódott a kezdeti állapotokhoz képest, holott abszolutértékben pont ugyan annyit érnek mint a kicsik értek pár hónapja. Ezzel együtt napi 15 őskő kicsit soknak tűnik a "kényelmi funkciók" növelésére.


Nem igazán kötelező őskővel nullázni, pláne nem az egész napi adagot... Állandó gyorsításra ott a szakértelem, hirtelen-sürgősre meg az őskő. (Nyilván aki Krőzus leszármazottja, nyomni fogja a nullázást gondolkodás nélkül). Lesz három variációs lehetőség:

1.) Mint eddig óránként
2.) Szakértelmet fejlesztve akár 10 v. 20 percenként
3.) Őskőért azonnal. (sokat, sok őskőért)

Nekem elég széles skálának tűnik.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.02. 14:20:20-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
47. hozzászólás - 2009.02.02. 14:20:17 (Válasz Ariel #45 hozzászólására.)
Ariel - ez egy lehetoseg lesz. Mellette ott lesz a szakertelem is. Szerintem abszolut korrekt.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
48. hozzászólás - 2009.02.02. 14:42:24
A kronokompenzációs megoldás tényleg nem rossz, de ahoz, hogy tényleg hatékony legyen ki kell fejleszteni 50-re. Ez nem olcsó, akár több százezer LE is lehet. Az élen járóknak nem gond, de sok karakternek csak sokára lenne elérhető. Valószínüleg elöbb-utóbb mindenkinek meglesz, a szakértelem, pláne a 40 pp-vel rendelkezők között, de ha már lesz egy ősköves megoldás is, akkor versenyképesen kerüljön a játékba, és ne kelljen egy vagyont fizetni érte.
Bár többször előjött, hogy drágul a játék mindig meg lett cáfolva azzal, hogy ugyan a tárgyak drágábbak, de ritkábban is vesz az ember. Az első pár hónapban aki ősköves italokat is vett, fizetett heti 7*4+6=34 őskövet. Ez most 7*7+6=55 őskő (a drágább gyógyitalok abszolutértékben ugyan annyit érnek mint az elsők értek pár hónapja). Ha az ősköves nullázás bekerül a játékba és minden nullázás 1 kőbe kerül ( 5 térkaput és 5 sajtolást alapul véve) az 8*7=56 őskővel drágítja a játékot hetente. Tehát a jelenlegi 55 őskő helyett 111-et kellene fizetni hetente azoknak, akik az ősköves megoldást választják. Ezzel a kezdeti 34 őskőről több mint a háromszorosára nő a játék ára. Ezért kérném, hogy az ősköves megoldás legyen kicsit átdolgozva, mert így nagyon drága.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
49. hozzászólás - 2009.02.02. 16:00:06 (Válasz Ariel #48 hozzászólására.)
Igen, napi 1 őskő 5 egymás utáni sajtolásért még elmegy, de hogy ötöt... (illetve hat, hogy vissza is rakhassam a turbót másra). Erre szerintem felesleges programozási időt fordítani, olyan keveseknek lesz használható, és annyi más dolog van, ami kellene még.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
50. hozzászólás - 2009.02.02. 16:35:43
Hogy könnyítsünk valamit azoknak a játékosoknak a helyzetén, akik nem tudnak gép elé kerülni napjában többször, lenne még egy javaslatom a kronokompenzáció bővítése mellett: akinek negatívban van az LE.diff-je (ők tipikusan azk, akik keveset kerülnek gép elé, és ennek viselik minden hátrányát), azok kapjanak minden 1000, tőlük elszívott LE-ért egy kronokompenzációt. Tehát akinek már -50k LE.diff-je van (kb. 500 ilyen játékos van), azoknak már most maximumban lenne a kronokompenzáció szakértelme. Ezzel a karakterük nem fog erősödni, de talán jobban ki tudják használni azt a kevés gépidőt, amihez hzzá tudnak férni.
A többieknek pedig fejlesszenek.
Pontszám: 5.40
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
51. hozzászólás - 2009.02.02. 16:42:55 (Válasz Ariel #48 hozzászólására.)
Ariel - nem kell fizetni. Fejlesztd ki a szakertelmet.

A napi 1 osko meg lassuk be nevetseges lenne, gyogyitalhoz hasonlitva.

Esetleg napi 5 oskoert egyben minden szamlalot le lehetne nullazni, hogy ne kelljen vele vacakolni. Egy ilyennek esetleg lenne ertelme.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
52. hozzászólás - 2009.02.02. 16:47:48 (Válasz Jeriko #50 hozzászólására.)
"kapjanak minden 1000, tőlük elszívott LE-ért egy kronokompenzációt"

Szerintem tömegesen állnának neki az emberek negatívba veretni magukat, mert 250-300e simán van egy 50-es szakértelem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
53. hozzászólás - 2009.02.02. 18:19:16 (Válasz Mortimer #52 hozzászólására.)
Szerintem azert ez nem valoszinusitheto. Foleg ha 1000 helyett 5000 lenne. Maris pontosan annyit kellene szivni, mint amennyi segitseget adna. Raadasul, ha ki akarna jonni a slamasztikabol, akkor ugyanugy el kellene koltenie a LE-t a szakira.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
54. hozzászólás - 2009.02.02. 18:45:44 (Válasz Simon #51 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.02.02. 16:42:55
Ariel - nem kell fizetni. Fejlesztd ki a szakertelmet.

A napi 1 osko meg lassuk be nevetseges lenne, gyogyitalhoz hasonlitva.

Esetleg napi 5 oskoert egyben minden szamlalot le lehetne nullazni, hogy ne kelljen vele vacakolni. Egy ilyennek esetleg lenne ertelme.


Az élmezőnynek nem nehéz kitolni 50-re a szakit (pláne, hogy kis túlzással lassan nincs mit fejleszteni), de alacsonyabb szinten ahol még nem dől a LE nem olyan egyszerű a dolog. Igaz, hogy alacsonyabb szakértelem összeggel kevesebbe kerül kifejleszteni, de a napi szerzett LE és a szakértelmek ára nem egyenesen arányos, ráadásul ezer minden mást növelni kell.
Mi értelme egy olyan újítást bevezetni, ami olyan drága, hogy senki nem használná, és emellett a kisebb karakterek teljesen kimaradnak ebből a fejlesztésből, hiszen fizetni nem fognak ennyiért, LE pedig ezer minden másra kell. Tehát az ő gondjuk ezzel nem oldódik meg.

Ami pedig a gyógyitalok árát illeti: az erősebb változatok árát csökkenteni kellene a kisebb italok árára, hiszen abszolutértékben annyit érnek mint a kisebb italok.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.02.02. 18:54:49-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
55. hozzászólás - 2009.02.02. 19:20:31
A napi 5 oskoert valo nullazas, amit Simon irt, teljesen korrektnek hangzik. Esetleg olyan megoldas is szamitasba johetne, ami ugyanezt teszi lehetove 3x annyi kiegett oskoert. "Ingyen" tovabbra sem lehetne elvezni a fizetos (akar forint, akar LE) szolgaltatasokat, de legalabb a nem fizeto jatekosok is el tudnak hasznalni valamire a kiegett oskoveiket, es valamelyest meg tudnanak (talan) erosodni a premiumosokhoz kepest.
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
56. hozzászólás - 2009.02.02. 19:43:32
A kiégett őskővet jó ötletnek tartom, alapvetően majd mindenre ki lehetne terjeszteni 4 v. 5x szorzóval. Nem igazán "táp", de mégis valami.

"LE pedig ezer másra kell" ... Minden szentnek magafelé hajlik a keze...

Az ő gondjuk ezzel nem oldódik meg, neked meg "felesleges" szakértelmre kell az értékes LE-t költeni, olyan célból, ami őskőért meg drága. Nekem ebből ez jön le...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
57. hozzászólás - 2009.02.02. 20:00:12 (Válasz CaveMaN #56 hozzászólására.)
CaveMaN : itt elsősorban nem arról van szó, hogy mi jó nekem és mi nem. Ha az ősköves változat nem csökkenti a portyabünti idejét, akkor úgyis kifejlesztem a szakértelmet.

A lényeg az, hogy ha már bekerül egy fejlesztés a játékba, akkor olyan legyen aminek van értelme, a játékosok nagyrésze használhassa, de ezzel ne duplázódjon a játék ára.

Ha minden nullázás egy őskőbe kerül az olyan drága, hogy nem fogják használni, vagy nagyon kevesen. Az erre szánt fejlesztési időt érdemesebb lenne olyasmire fordítani, ami mindenkit érint.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
58. hozzászólás - 2009.02.02. 20:24:19 (Válasz Ariel #57 hozzászólására.)
No, igen, de 1 őskőért nullázni mindent értelmetlen (hovatovább 5ért is). 6 sajtolás 5 térkapu 10 másodperc, mert kb addig tart végigklikkelni. Legyen 20, mert közben egy gyógyitalt talán meg kell inni. Bevétel 40k LE, elköltése újabb 5 mp.

Alapvetően mindenkit érint (ugyanúgy ahogy az epikus emlékmű sem érinti jelenleg a játékosok nagy részét), előbb-utóbb mindenki el fogja érni azt a szintet, ahol már könnyedén ki lehet fejleszteni. Én már 20. szinten 20 v. 30-ra fejlesztettem volna ezt a fajta a kronokompenzációt, ha lett volna rá lehetőség. Tehát a játékosok nagyrésze használni fogja. A játék ára akkor fog duplázódni, ha mindenképpen őskőért akarod megcsinálni fél perc alatt a fél napi játéktevékenységet, amit szakértelemmel 1-2 órára lehet sűríteni.

Őskövet szerintem akkor kell áldozni erre, ha a valós életed bármely halaszthatatlan feladata miatt rá vagy kényszerülve. Akkor 3-4 őskő nem drága, kivéve, ha minden nap rákényszerülsz...

A lényeg: szerintem azért kerül őskőbe, hogy _ne_ az legyen a sztenderd mindenki számára, hogy őskővel "gyorsít".
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
59. hozzászólás - 2009.02.02. 20:53:12 (Válasz CaveMaN #58 hozzászólására.)
A kronokompenzációs részével nincs gondom, az ősköves részét firtatom csak. Mert annak nincs értelme ebben a formában. Vagy úgy legyen leprogramozva, hogy megfizethető, vagy sehogy.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Játékidő csökkentése
60. hozzászólás - 2009.02.02. 21:38:25 (Válasz Ariel #59 hozzászólására.)
Ritkán használva megfizethető, folyamatosan nem, ezzel nekem semmi bajom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.75
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!