Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Hitel és kölcsön
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
141. hozzászólás - 2014.01.10. 14:28:55
Nalunk a cegnel tegnap mondtak el, hogy nem tudnak ilyen jellegu tamogatast adni, aminek fo okakent azt jeloltek meg, hogy ez a tamogatas csak akkor adhato, ha az ingatlan meltanyolhato meretu es erteku a dolgozo szamara (es nincs apparatusuk ellenorizni ezt 1000 dolgozo eseten). Erre biztos van egy valag szabaly, erdemes annak is utana nezni, mert ha tul nagy, vagy tul ertekes az ingatlan, akkor a NAV belekothet az ilyen jellegu tamogatasba.
Pontszám: 7.30
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
142. hozzászólás - 2014.01.10. 19:18:50
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99500117.TV
(4)715 Egyes meghatározott juttatásnak minősül az a juttatás, amely megfelel a 71. §-ban meghatározott béren kívüli juttatás feltételeinek, de az ott meghatározott értékhatárt meghaladja. Egyes meghatározott juttatásnak minősül továbbá a munkáltató által a munkavállalónak, valamint a munkavállalóra tekintettel más magánszemélynek az adóévben biztosított béren kívüli juttatások együttes értékének az évi 500 ezer forintot, illetve az 500 ezer forintnak - a munkavállaló által az adott munkáltatónál az adóévben a juttatás alapjául szolgáló a jogviszonyban töltött napokkal - arányos összegét (éves keretösszeg) meghaladó része. Az éves keretösszeg 500 ezer forint, ha a magánszemély munkaviszonya a magánszemély halála miatt szűnik meg.

http://www.hrportal.hu/download/cafeteria.pdf
Amennyiben túllépjük az előbb említett juttatásokra vonatkozó keretösszeget, akkor a juttatás értékének 1,19 szerese után 16% személyi jövedelemadót és 27% EHO-t kell fizetnünk. Ugyanezzel a magasabb (összesen 51,17%) közteherrel kell számolnunk a határérték feletti részre akkor is, ha a kedvező adózású juttatások összes értéke átlépi az éves 500.000 forintos határt.


Azaz max éves 500.000 FT-ig "optimális" a béren kívüli juttatás.

Ugyan itt van egy nagyon szép leírás a bérterhekről:
Az egyik dolgozódnak szeretnél biztosítani 200.000 forintos bruttó juttatást. Általában a munkavállaló nem is sejti, hogy ehhez a 200.000 forinthoz, a munkáltatónak összesen 257.000 forintot kell kiadnia (részben neki, részben az államnak fizetve) De mire is megy el ez az 57.000 forint? A 200.000 forint 27 százaléka a szociális hozzájárulási adó 1,5 százaléka a szakképzési alap hozzájárulás. Az annyi, mint 28,5 százalék. Ami aztán a munkavállalót is kellemetlenül érinti az az őt terhelő adók és járulékok. Ezek levonása után kap a bruttó béréből elkölthető nettó juttatást. Az ő terhei: 16 százalék személyi jövedelemadó. Emellett 17 százalék nyugdíj és egészségbiztosítási járulék, 1,5 százalék munkaerőpiaci járulék. Az mindösszesen 34,5%. (kedvezmények nélkül) A bruttó 200.000 forintból ekkor durván számolva kifizetésre kerül 131.000 Ft. Gyakorlatilag a munkáltató 257.000 forintjából került kifizetésre ez a nettó 131.000 Ft.
Pontszám: 7.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
143. hozzászólás - 2014.01.10. 19:41:23 (Válasz Bpetya75 #139 hozzászólására.)
Hmhm valamibe belekeveredhettem, mivel a a 19% visszafelé a 35,7...

Az izgalmas az, hogy sehol nem találom milyen teher vonatkozik a munkáltatóra, ha simán ad neked béren kívüli juttatást 500k huf/év mértékig "adómentes" elemekből.

Hirtelen ebből én úgy látom, hogy 100k bruttó bér egy munkáltatónak 128k-ba fáj, és ha ezt "free" béren kívüli elemekben adja oda, akkor 100K-ba amennyiben ez nem haladja meg az éves 500k huffot.

Azaz (jelen doksik alapján amit találtam) havi 41.666 huf lakáscélú támogatásig jó a béren kívüli támogatás.
Innen csak egy alku kérdése részedről, hogy meg tudsz-e egyezni a munkáltatóddal némi variálásban.
41666 huf munkáltatói kiadásból te kapnál 32551 bruttót, amiből (adókedvezmények nélkül) te 21321 nettót "realizálnál". Azaz 20k huffnyi törlesztő részletet nyerhetsz havi szinten azon, ha a munkáltató hajlandó a bérköltséged "optimális" részét odaadni neked béren kívüli juttatás formájában. Persze itt jön be a képbe az, hogy jelzálog jog ellenében több évnyi keret terhére is "segít téged" a munkáltatód, ami csökkenti a havi törlesztő részleted, azaz béremelést is jelent indirekten.
A hozzászólást Birka módosította 2014.01.10. 20:08:00-kor
Pontszám: 7.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
144. hozzászólás - 2014.01.10. 19:43:11 (Válasz Kocos #141 hozzászólására.)
Koc, erre viszont már találtunk választ:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0100012.KOR

Melléklet a 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelethez315

A 3. § (4) bekezdése szerinti méltányolható lakásigény alkalmazásához a lakásépítés (lakásvásárlás) - telekárat nem tartalmazó - költségei (árai), valamint a 27/A. § (4) bekezdése és a 27/B. § (4) bekezdése szerinti beruházás tekintetében a - telekárat nem tartalmazó - költségek (árak) a következők:316

Szobaszám Budapesten és megyei jogú városokban (ezer forintban) Más helységekben
(ezer forintban)
A hozzászólást Birka módosította 2014.01.10. 19:43:49-kor
Pontszám: 7.11
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
145. hozzászólás - 2014.01.20. 13:01:19 (Válasz Kocos #141 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2014.01.10. 14:28:55
Nalunk a cegnel tegnap mondtak el, hogy nem tudnak ilyen jellegu tamogatast adni, aminek fo okakent azt jeloltek meg, hogy ez a tamogatas csak akkor adhato, ha az ingatlan meltanyolhato meretu es erteku a dolgozo szamara (es nincs apparatusuk ellenorizni ezt 1000 dolgozo eseten). Erre biztos van egy valag szabaly, erdemes annak is utana nezni, mert ha tul nagy, vagy tul ertekes az ingatlan, akkor a NAV belekothet az ilyen jellegu tamogatasba.


Na én ezért nem vágtam bele. A jogszabály annyira ködös, hogy arról jobb nem beszélni. Először is "együtt költöző" lakókról beszél. Ha X éve vetted a lakást, akkor az akkori állapotokat kell figyelembe venni, vagy a mostaniakat? Azóta született egy gyermekem, nálunk élnek apósék - teljesen más a helyzet, mint annak idején.
Van egy úgynevezett "étkező"-nk (így szerepel az adásvételiben). Ez most szoba, vagy nem? Gyakorlatilag egy légtér a konyhában, a kettő együtt kb. 30 négyzetméter, hatalmas boltív köti össze. Ezen bukott ki a cafeteriás ügyintéző nálunk.
Azt már meg sem említem, hogy a nappali szobát egy gipszkartonfallal kettéosztottam, lett belőle két háló, hogy jobban elférjünk. Így most eggyel több a szobák száma? És ha lebontom (pont ezzel bukjuk a méltányolható részt)? Honnan tudják, mikor épült?
Jók ezek a gumiszabályok...
Pontszám: 8.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
146. hozzászólás - 2014.06.19. 14:34:56
Ennek itt a helye

Idézet: Azazel - 2014.06.19. 14:03:41
Ez megint nem itteni téma. Van igazság abban amit mondasz, és abban is, hogy qrva sokan egyszerűen nem kaptak más hitelt, ezt is csak nehezen...Az enyémet nem fizeti más, mert gondolkodtunk annó, és akkora törlesztőt vállaltam, ami akkor sem okozott volna brutális problémát, ha munkanélküli leszek, így a mostani másfélszer akkora is kibírható.Az én seggem nem nyalja senki, dühöngjek én is ?

A mentőcsomagok meg.....kalap sz.... Csak elodázzák a csődöt.

Ingyen játszom, mert nem veszek őskövet, a szabadidőmben, amiért senki nem fizet, a rezsi pedig vu. nélkül is rezsi, és nem azért van netem, gépem, mert kell a végzetúrhoz.


Idézet: Abcdefg - 2014.06.19. 14:05:33
Csak azt felejted el, hogy aki HUF-ban vette fel, az az első perctől tisztában volt a törlesztője nagyságával, és ezt vállalta. És ami nem mellékes, csak a kamatemelkedés miatt nőtt a törlesztője, kb. 20-30%-ot. Ezzel szemben a valutásoknak ott volt a vételi-eladási különbség, a forint bezuhanása, a svájci frank erősödése, és alsó hangon egy 100%-os kamatemelkedés. Ez azért nem ugyanaz.


Azt, hogy ki mennyire nehezen kapott hitelt egy gazdasági döntés. A bankok okozta versenyhelyzet, és a kapitalista pénzéhség eredményezte, hogy olyanoknak is adtak kölcsönt, akiknek nem lett volna szabad! Az meg végképp egy gusztustalan dolog, hogy amennyiben a hitelfedezeti zálog értékén felül ment a tartozás, azt korlátlanul áthárították az adósokra. A bank "fedezete" a jelzálog volt, amint a fedezet beesett a töketartozás alá, azonnal újabb fedezetet kellett becsatolni, vagy bontani a szerződéseket. Hogy a tökbe lehetett elengedni az egészat addíg, hogy vannak olyanok akiknek a lakás értékének többszöröse a tőketartozások? Hogy lehetséges az, hogy míg egy cég jogutód nélkül becsődölhet, addig egy magánszemélyen több generációra rajta ragadhat a kölcsön? Ez miért az adós "kockázata", ha már a bank kockázati kamatemelést csinált. De míg a cégek hasonló helyzetben hitellimitet vizsgáltatnak felül, és biztosítják a tökebiztosíték feletti részt, úgy a bankok miért nem voltak erre kötelezve??? Egy rohadt uzsorás banda az egész, akit ráadásul kormányzati oldalról is támogattak...

Arról órákat regélhetnék, hogy 30 évre a kölcsönöm havi 96k huf volt, míg CHF alapon ez havi 64k lett volna. Érdekes módon el tudtam olvasni az ajánlatban, hogy a huf 10 éves cikklusban mozog, míg a CHF full kiszámíthatatlan. Felelősséget vállalni Mo-n nem divat, csak másra mutogatni... Érdekes módon aki pókeren elveszti az "életét" azt senki nem akarja megmenteni!

Minden olyan mentő csomag ami pánzbe kerül a költségvetésnek, vagy minden olyan adós aki már becsődölt és szociális alapon kerül pénzbe a költségvetésnek igen is a "maradék" adófizetőből van "támogatva". Itt lehet szépíteni, hogy direktben nem kimutatott, de ne legyünk bolondok, valakin azt a veszteséget be kell hajtani ugyan úgy mint a "mutyik" finanszírozását...
Pontszám: 7.53
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
147. hozzászólás - 2014.06.19. 14:56:49
"Azt, hogy ki mennyire nehezen kapott hitelt egy gazdasági döntés. A bankok okozta versenyhelyzet, és a kapitalista pénzéhség eredményezte, hogy olyanoknak is adtak kölcsönt, akiknek nem lett volna szabad!"

Elég demagóg szöveg. Nem szeretném kiteregetni a családi szennyest, de szerintem nem én voltam az egyetlen akivel nem álltak szóba a bankok, azzal együtt, hogy abszolút hitelképes voltam.
Valóban osztogatták, olyanoknak is, akiknek ép ésszel nem kellett volna, de nem hiszem hogy ez a többség. Rengeteg embert "bepaliztak", százalékért dolgozó hitelügyintézők, akik bármit "megoldottak"....
Nem vitatom, hogy végső soron mindenki maga felel a saját hülyeségéért, de tudod mit? Inkább költsék erre a tőlem " lenyúlt sáp" egy részét, mint a vezetőink úszómedencéjére, vagy szállodaszámláira. Mert úgyis elveszik tőlem, ha nem erre, akkor arra.
Báró Samedi
Pontszám: 8.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
148. hozzászólás - 2014.06.20. 13:41:42
Na majd írok hitel témában egy külön sztorit, ha lesz időm. A "növekedési hitelről" lesz szó, amit úton útfélen reklámoznak - és egy magunkfajta, 20 éve problémamentesen működő vállalkozó, aki az éves forgalmának csak töredékét akarja kérni, semmi esélye sincs, hogy megkapjon.
Pontszám: 8.33
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
149. hozzászólás - 2014.06.20. 15:48:26 (Válasz Miklós #148 hozzászólására.)
Hmmm... Tehát a "Bárki gallyra vághatja magát hitellel" banktaktikát követő "Kapsz hitelt ha van SOK pénzed/ingatlanod (esetleg pozíciód)" helyzet tovább romlott. :S
Pontszám: 8.18
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
150. hozzászólás - 2014.06.30. 19:31:21
A hozzászólást Utolsó_Lovag módosította 2014.07.25. 21:48:40-kor
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 4.17
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
151. hozzászólás - 2014.10.06. 10:31:24 (Válasz Miklós #148 hozzászólására.)
Mivel nem vagy borász, azé nem kapsz.
Az is lehet, hogy nem voltál koleszos, vagy rossz koleszba jártál.
Kérni tudni kell.
Pontszám: 7.98
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!