Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Hitel és kölcsön
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
121. hozzászólás - 2012.05.10. 22:30:41 (Válasz Craslorg #120 hozzászólására.)
Valóban így van. Nekünk a menet közben kifutó egyéb hitelek, illetve a jelentős kamatrész miatt éri meg. Bár az is lehet, hogy jövőre el tudunk indítani valami előtakarékosságot. Ha nem LTP, akkor mire gondolsz?
Pontszám: 9.00
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
122. hozzászólás - 2012.05.10. 22:45:48 (Válasz Craslorg #120 hozzászólására.)
ltp-re fixen van majd 30% állami támogatás, utána pedig esetlegesen jóval piaci ár alatti hitel
ennél jobbat nem fogsz tudni mondani kockázat - hozam relációban az biztos
Pontszám: 8.53
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
123. hozzászólás - 2012.05.21. 10:59:15 (Válasz Tigristappancs #122 hozzászólására.)
Az LTP csak annak éri meg, aki havi 20.000 HUF pízt félre tud tenni, és ezt is min 8,4 év futamidővel. A 30% állami támogatás maximumát ekkor tudod kihasználni, mert egyébként csak lakásra költheted a pízt. (vásárlás, csere, felújítás) Persze meg kell felelni a hitelfeltételeknek, mert amúgy nyista kölcsön. Persze ez elsőre nem jön le a feltételekből. A bibi ott van, hogy az LTP kamata alacsony, és hiába az állami támogatás, önerőnek bakfitty, lakásvásárláshoz. Persze 15 évvel ezelőtt amikor indult, akkor még megfelelt, de azóta az ingatlanok értéke feljebb ment, nem kevéssel. Elavult a konstrukció, már ami a lakásvásárlást illeti. Ennél vannak sokkal jobb megoldások.
Pontszám: 6.85
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
124. hozzászólás - 2012.05.29. 13:03:53
Ma megint megtudtam valamit, ami árnyalja a helyzetet. Azért írom meg itt, mert gyanús, hogy nem csak én voltam eddig tájékozatlan a témában.

Azért merült fel bennem, hogy LTP-zni kéne, mert gondoltam, úgy könnyebb lesz a gyűjtőszámlától megszabadulni, magas lesz az a forint hitelkamat 5 év múlva. Csakhogy nem fog menni a dolog, ugyanis a gyűjtőszámla teljesen össze van kötve az eredeti devizahitellel. Ha előtörlesztek, akkor azt az eredeti hitellel tehetem. Majd ha elfogy, akkor jöhet a gyűjtőszámla...
Pontszám: 8.98
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
125. hozzászólás - 2012.05.29. 13:24:13 (Válasz Bpetya75 #124 hozzászólására.)
A gyűjtőszámla annyit jelent, hogy azután nem számítanak fel kamatot (illetve felszámítanak, de azt az állam és a bank állja). A tőkerész az természetesen megmarad, hiszen a gyűjtőszámlán bizonyos árfolyam fölötti rész kerül, amit ugyanúgy vissza kell majd fizetni, csak a kamatát nem kell. Az LTP vagy más hasonló vagy jobb megtakarítás pont ennél a bizonyos kamatnál hoz többet a konyhára, ami hosszú távon éri meg.
Pontszám: 8.42
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
126. hozzászólás - 2012.05.29. 14:31:52 (Válasz Craslorg #125 hozzászólására.)
Ez így oké Cras. Amiért ez engem meglepett, az az, hogy ketten is jöttek már azzal, hogy most érdemes LTP-zni, még akkor is, ha csak párezerrel tudok beszállni, mert legalább meg lesz a fedezet a gyűjtőszámla végtörlesztésére. Vagy ők sem tudtak erről, vagy én értettem félre őket...
Pontszám: 8.98
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
127. hozzászólás - 2012.06.01. 12:46:15
Cras: De, a gyűjtőszámlának van kamata, nem is kevés (jelenleg 7%, BUBOR). Erre vonatkozik a közalkalmazottak kedvezménye. Viszont az árfolyamrögzítés lejárta után ez piaci kamatozású hitellé válik, és nekem is már 15%-al számoltak a bankban, ami több, mint duplája a CHF hitelem kamatának.
Részemről azért éri meg, mert nyerek 5 évet, az alatt talán ki tudok menni külföldre, vagy nő annyival a fizetésem, hogy tudjam fedezni.

Bpetya75: az LTP-vel nem a gyűjtőszámlahitel tartozást fogom fedezni, hanem az eredeti hitelt előtörlesztem (ha lehetséges, akkor LTP-s hitelt is felvéve). Emiatt az eredeti hitelem törlesztője fog csökkenni, emellé pedig jön a gyűjtőszámlahitel. Viszont ez a kettő együtt kevesebb lesz számításaim szerint, mint az eredeti hitelem (előtöreszlés nélküli verziójának) törlesztő részlete.
Pontszám: 8.17
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
128. hozzászólás - 2012.06.01. 12:55:53 (Válasz Jeriko #127 hozzászólására.)
Ez így jó, nem is arra gondoltam, hogy hülyeség az LTP. Azért hoztam szóba, mert így a kis összegű LTP, amit terveztem, hogy fedezze a gyűjtőszámlán felgyűlő kb 300e forint "végtörlesztését", értelmetlenné vált. Nagyobb összeggel érdemes csinálni, mert milliós nagyságrend alatt nem nagyon éri meg előtörleszteni szerintem. Ez azt jelenti, hogy nem jövőre, hanem kedvező esetben 3 év múlva tudok ilyesmiben gondolkodni.
Pontszám: 8.99
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
129. hozzászólás - 2014.01.07. 23:44:34
Két kérdés. Először is hova tűnt Cras?

Másodszor. Tud valaki valami konkrétabbat erről: http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/fizettesd-ki-munkahelyeddel-a-lakashiteled- 2229915
Pontszám: 8.95
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
130. hozzászólás - 2014.01.08. 09:15:26 (Válasz Bpetya75 #129 hozzászólására.)
Úgy tudom Cras már nem játszik de nem akarok hülyeséget írni.

A másik pedig,h elméletileg cafeteriába lehet kérni egyes helyeken ahol van alapból pl albérlet támogatás ilyesmi. Így olvastam valahol a minap.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.89
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
131. hozzászólás - 2014.01.08. 09:32:30 (Válasz Bpetya75 #129 hozzászólására.)
Valahogy Novemberben megszavaztak okosaink egy dolgot, ami nem hangzik rosszul.

Lényege az, hogy a kafeteria keretedet (ha egyáltalán van) úgy ahogy van egy összegben betolhatod előtörlesztésbe, ha jól értem. A bankok jelenleg nem tudják ezt hogy lehetne lepapírozni/visszaigazolni az állam felé, így semmilyen információt nem tudtam kihúzni se a kafeteriásunkból, se a bankomból. Mind a 2 banda türelemre intett...

Ebben az az izgalmas, hogy nem elég, hogy nincs rajta adóteher, mint a többi kafetéria elemen, de mivel kapásból töketörlesztés az egész, így a havi törlesztőd is csökken tőle elvileg.
Pontszám: 6.91
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
132. hozzászólás - 2014.01.08. 09:45:36 (Válasz Birka #131 hozzászólására.)
Menyasszonyomtól idén még a retek bérlet támogatást is megvonták(évi cirka 130 vagy 140K Huf ha cég veszi vagy mi). A tetejébe még az intézmény által adott kompenzációt is elvették (havi11K Huf). Végeredményben csak annyi változott,h havi 21K Huf a mínusz...

No, de nem baj semmi. Magyarok vagyunk és mindent elviselünk...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.89
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
133. hozzászólás - 2014.01.08. 13:51:52 (Válasz Birka #131 hozzászólására.)
A cafeteriás verziót már korábban is hallottam. Ez a cikk abban mond újat, hogy ha lemondok mondjuk bruttó 50e fizumról, akkor azt a munkáltatói járulékokkal együtt tolhatja be törlesztésként a munkáltató, vagyis a gyerekszámtól függően nettó 25-40es utalás helyett úgy 62 es törlesztés mehet a számlára.

Csak erról még nem hallottam semmit, és egy Blikk cikk nem tűnik komoly alapnak, ezért dobtam be a kérdést. De ezek szerint ti sem vagytok jobban képben
Pontszám: 8.95
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
134. hozzászólás - 2014.01.08. 13:54:45 (Válasz Bumburnyak #130 hozzászólására.)
Eszembe jutott, hogy megnézhetném az utolsó hozzászólásait, és voila, ott a válasz. Kár, hogy abbahagyta. Pont akkor történt, amikor én is pauzáltam pár hónapot...

Azt írod, hogy a minap olvastad valahol. Nincs már meg, hogy hol?
Pontszám: 8.95
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
135. hozzászólás - 2014.01.08. 14:57:04 (Válasz Bpetya75 #133 hozzászólására.)
De ebben mi az extra?
A munkavállaló úgy kap nettó fizetést, hogy a munkáltató (28,5%) és a munkavállaló (16+10+8,5%) járulékot fizet.

Kafeteria esetén ezen járulékok munkáltató oldalról 19,04%, míg munkavállalói oldalon kombinált "kafeteria adó"-t fizet.

De utánajártam az egésznek a kedvedért:

Kafeteria elemek:
SZÉP kártya-vendéglátás max.150.000 Ft/év (35.7% adóteher)
SZÉP kártya-szálláshely max.225.000 Ft/év (35.7% adóteher)
SZÉP kártya - szabadidő max.75.000 Ft/év (35.7% adóteher)
Erzsébet utalvány max.8.000FT/hó (35.7% adóteher)
Csoportos biztosítás max. minimálbér 30%-a, 30.450.- Ft/hó (adómentes)
Iskolakezdési támogatás max. minimálbér 30%-a, 30.450.- Ft/gyerek/év /500-al osztható összeg/ (35.7% adóteher)
Helyi utazási bérlet (BKK éves 114.600.- Ft) (35.7% adóteher)
Lakáscélú támogatás max. 5 millió.- Ft kölcsön jelleggel 5éven belül és a folyósításával egy időben az ingatlanra jelzálogjog kerül bejegyzésre! (adómentes)
Igénybevételi lehetőségei:
lakásvásárlás (vásárlásról: adásvételi szerződés, földhivatali bejegyzés)
lakás korszerűsítése (korszerűsítésről: számlák (előtte 6, utána 12 hó))
hitelintézettől felvett hitel visszafizetése, törlesztése (hiteltörlesztés: hitelszerződés, törlesztésigazolás
Sportrendezvényre szóló belépő, bérlet /korlátlanul/ (adómentes)
Kulturális szolgáltatásra szóló belépő, bérlet max. 50.000.- Ft/év (adómentes)
Önkéntes nyugdíjpénztár tagdíj-hozzájárulás max.minimálbér 50%-a 50.750.-Ft/hó (35.7% adóteher)
Önkéntes egészségpénztári tagdíj max. minimálbér 30%-a 30.450.-Ft/hó (35.5% adóteher)
Egészségbiztosítás UFS Group max. minimálbér 30%-a, 30.450.- Ft/hó (adómentes)

Ehhez tudni kell még, hogy egészségpénztári és önkéntes nyugdíjpénztári EGYÉNI (azaz nem kafeteriás) befizetés esetén a befizetett összeg 20%-a leírható az adóból év végén összességében max 150.000FT-ig idéntől. (Azaz összesen 750.000 huf/év/személyig ezen a 2 jogcímen érdemesebb nem kafeteriázni pl...)

Azaz ha a munkavállalóddal le tudod dumálni, hogy te nem bérként, hanem béren kívüli juttatásként szeretnéd megkapni a bruttó béred, akkor ő is (28,5 helyett 19,04%) és te is jól járhatsz... (Nyugdíjjárulék és egészség járulék, valamint ha van szja (Családosoknál a családi adókedvezmény miatt sűrűn előferdül, hogy nincs ilyen adóteher 3+ gyerektől!) helyett semmit nem kell fizetni a törlesztőben fizetendő nettódban.)
Pontszám: 8.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
136. hozzászólás - 2014.01.08. 15:24:56 (Válasz Birka #135 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2014.01.08. 14:57:04
Ehhez tudni kell még, hogy egészségpénztári és önkéntes nyugdíjpénztári EGYÉNI (azaz nem kafeteriás) befizetés esetén a befizetett összeg 20%-a leírható az adóból év végén összességében max 150.000FT-ig idéntől. (Azaz összesen 750.000 huf/év/személyig ezen a 2 jogcímen érdemesebb nem kafeteriázni pl...)


Ugy olvastam, hogy a 150.000 csak a 2020 elott nyugdijba vonulokra vonatkozik. Az itteni atlag olvasonak 100.000 a limit, ha egy penztari tagsaga van, es 120, ha ketto. De javitsatok, ha rosszul gugliztam.
Egeszsegpenztarra lehet tovabbi 10-10%-ot kapni, ha lekotod minimum 2 evre (???) es ha prevenciios szolgaltatasra koltod. De ez a maximumot nem valtoztatja meg.
A kedvezmenyt nem KP-ban kapod meg, hanem az egyik szamlan irjak jova, amit te valaszthatsz, de megosztani 2 szamla kozott nem tudod.

Kiegeszites: gondolom azt, hogy nem erdemes kafeteriazni ugy erted, hogy ha tud az ember valasztani a KP es a kafeteria kozott, akkor nem eri meg. Merthogy attol, hogy kafetariabol kersz oda befizetest, az egyeni befizura ugyanugy megkapod a kedvezmenyt.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.01.08. 15:31:21-kor
Pontszám: 8.07
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
137. hozzászólás - 2014.01.08. 23:22:51 (Válasz Birka #135 hozzászólására.)
Kösz Biri! Ezek szerint ez már eddig is igényelhető lett volna, csak nem tudtunk róla?

Lakáscélú támogatás max. 5 millió.- Ft kölcsön jelleggel 5éven belül és a folyósításával egy időben az ingatlanra jelzálogjog kerül bejegyzésre! (adómentes)


Ki adja ezt a kölcsönt? Ki kerül rá a tullapra? A bank köteles beleegyezni a jelzálogjog bejegyzésébe? Egyelőre ennyi
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2014.01.08. 23:23:31-kor
Pontszám: 8.95
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
138. hozzászólás - 2014.01.08. 23:40:03 (Válasz Bpetya75 #137 hozzászólására.)
Lakáscélú támogatás törvényi szabályzása

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99500117.TV

Ezeket a részeket olvasd el belőle:
2. A lakáshoz kapcsolódóan adómentes
9.3.1. Lakáscélú felhasználás:


http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0100012.KOR
Ezeket a részeket olvasd el belőle:
3. § (1) Méltányolható a lakásigény
7. § (1) A kedvezmény szempontjából
A 3. § (4) bekezdése szerinti méltányolható lakásigény
Pontszám: 8.16
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
139. hozzászólás - 2014.01.09. 08:53:29 (Válasz Birka #138 hozzászólására.)
Hálás köszönet!

Az mondjuk érdekes, hogy a 9.3.1-ben szó nincs hitellel kapcsolatos dolgokról (engem ez érdekel), de a 9.3.2 d pontja már azt taglalja és ez az, ami idén 01.01-től érvényes.

De itt még mindig csak arról van szó, hogy ez a támogatás adómentesen adható. Ezt:
Azaz ha a munkavállalóddal le tudod dumálni, hogy te nem bérként, hanem béren kívüli juttatásként szeretnéd megkapni a bruttó béred, akkor ő is (28,5 helyett 19,04%) és te is jól járhatsz


még mindig nem látom.

Azért rugózom a témán, mert ha a munkáltatónak is előnyös, akkor szinte biztos, hogy meg tudnék egyezni vele, de hiába dobtam be több fórumon, meg ismerősnél a kérdést, egyedül itt jött értékelhető válasz.
Pontszám: 8.95
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
140. hozzászólás - 2014.01.09. 15:56:24
Írtam végül egy mélt a NGM-nak. Elvileg 30 napon belül válaszolnak.
Pontszám: 8.95
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!