Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Hitel és kölcsön
kedvelt tagMirahNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
101. hozzászólás - 2012.01.11. 15:42:30 (Válasz Jeriko #98 hozzászólására.)
És indokoltál legalább, hogy miért utasították el?
Másik banknál nem próbálod meg? Talán sikerülhet még.

Nekem sikerült kiváltanom Ersténél, de meg kellett küzdeni érte keményen, folyamatosan a körmükre nézni.
Pontszám: 7.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
102. hozzászólás - 2012.01.11. 16:28:47 (Válasz Mirah #101 hozzászólására.)
leggyakoribb eset, hogy kívánt hitel értéke magasabb a fedezetül szolgáló ingatlan értékének 70%-ánál. Másik ok, ha a hivatalos jövedelem a családban kevés és az esetleges eltartottakkal együtt már alacsony lenne az 1 főre jutó havi összeg. Harmadik, ha nem folyamatos a munkaviszony, esetleg nemrég óta dolgozik az adott cégnél, esetleg a havi kiadások magasak (ezt nem az űrlapra írtak alapján számolják, hanem statisztikák alapján). Előfordulhat olyan is, ha a bankszámlakivonatokon az látszik, hogy van csoportos beszedés, ami folyamatosan elmegy, illetve volt késés korábban befizetésnél. Van, hogy az ingatlan földhivatali bejegyzésénél van más is bejegyezve kedvezményezettként (önkormányzat, munkáltató, stb).

Lan: a linkeden a cikk akkora kamu, hogy csak na! A teljesítési igazoláson 2011.04.02-es dátumú kifizetés szerepel, míg a levél dátuma 2010-es. Elektronikus tájékoztatón NINCS aláírás, azaz ez egy különböző papírokból ügyesen összevágott "scan".
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.01.11. 16:29:20-kor
Pontszám: 8.34
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
103. hozzászólás - 2012.01.11. 16:36:09 (Válasz Craslorg #102 hozzászólására.)
De érdekes
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
104. hozzászólás - 2012.01.11. 16:45:59 (Válasz LanMaffia #103 hozzászólására.)
Fogadjunk te csináltad
Pontszám: 8.34
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
105. hozzászólás - 2012.01.11. 16:52:57 (Válasz Craslorg #102 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.01.11. 16:28:47
leggyakoribb eset, hogy kívánt hitel értéke magasabb a fedezetül szolgáló ingatlan értékének 70%-ánál. Másik ok, ha a hivatalos jövedelem a családban kevés és az esetleges eltartottakkal együtt már alacsony lenne az 1 főre jutó havi összeg. Harmadik, ha nem folyamatos a munkaviszony, esetleg nemrég óta dolgozik az adott cégnél, esetleg a havi kiadások magasak (ezt nem az űrlapra írtak alapján számolják, hanem statisztikák alapján). Előfordulhat olyan is, ha a bankszámlakivonatokon az látszik, hogy van csoportos beszedés, ami folyamatosan elmegy, illetve volt késés korábban befizetésnél. Van, hogy az ingatlan földhivatali bejegyzésénél van más is bejegyezve kedvezményezettként (önkormányzat, munkáltató, stb).


Szia!
Az ingatlanon csak az MKB jelzálog szerepel, az adósokban semmi változás nincs, a jövedelmünk csak nőtt az elmúlt évek során. Az ingatlan kevesebb, mint 50%-al terhelt (valahol 40% körül lehet). A banknál ott az elmúlt 6 év teljes számlatörténete, pontosan látja a jövedelmet, ebből összesen 2 hónap kiesés volt, de akkor is fizettük a törlesztést.
Ami igazán bosszantó, ha azért utasították el, mert szerintük nincs elegendő jövedelem, hogy a törlesztőrészlet az eddiginek kb. 70%-a lett volna, tehát egyértelműen nőtt volna az egy főre jutó havi összeg.
Egyébként valószínűnek tartom, hogy azért utasították el, mert a banknak jobban megéri ha CHF alapú marad, mint ha átváltom forint alapúra, és nincs kötelezve semmire. Szépen eljátszottak velünk, mi meg voltunk olyan hülyék, hogy két ünnep között másfél órát töltöttünk el a bankfiókban fél éves kisgyerekkel, hogy minden papír rendben legyen. Ettől enyhén szólva is kinyílik az ember zsebében a bicska.
Pontszám: 8.16
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
106. hozzászólás - 2012.01.11. 17:00:20 (Válasz Jeriko #105 hozzászólására.)
Sajna aCHF hitelek kiváltásánál általános, hogy nemcsak a bank a saját hitelét nem akarja átváltani, de másik bank CHF hitelét se nagyon akarják. Így az marad, hogy minimum nettó 400 ezer forintos bevétel kell már 2 gyerek mellett, hogy adjanak hitelt és még ez sem fix. A gond, hogy már nem is tudjátok másik bankban újra végigvinni, bár azt mondanám, hogy azért próbáljátok meg, hátha, de mintha a törvény már nem engedné, mert dec 30-ig a befogadó bank papírjának meg kellett lennie. Ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos, de ez rémlik.
Pontszám: 8.34
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
107. hozzászólás - 2012.01.11. 17:04:17
Igy van, egész biztos, hogy az elutasítás valódi oka az volt, hogy a bank ezzel az egésszel csak veszít. Épp ezért kell a hitelt egy másik bankban felvenni, mert ott viszont új ügyfél vagy. Talán még van remény, mert jan. 31-ig kell igazolnod hogy a végtörlesztés összege a rendelkezésre áll. Csak sajnos én is azt olvastam, hogy már a bankok hitelezési kapacitása kimerült. Mondjuk itt a jobb oldalon látok hitelhirdetéseket... De ha nem jön össze a végtörlesztés, talán az új árfolyamrögzítéses konstrukcióval sem jársz sokkal rosszabbul.

Lanmaffia: érdekes ez a cikk, hogy a K&H egyszerűen lenyúlta a 150 milliós betétet az ügyfelétől. Az már szomorúbb, hogy simán lehet, hogy a történet igaz. Nem hiszem, hogy fakelne vki ilyesmit mert a gatyáját is lepereli a bank. A K&H-ról viszont ezt az egészet simán elhiszem, nekem is volt olyan ügyem velük, ami után azt mondtam, K&H soha többé. Ja, meg a Kulcsár is ott bankolt De elég rosszul teszik, hogy a homokba dugták a fejüket. Ez az infó villámgyorsan el fog terjedni, a presztizsveszteségük sokkal nagyobb lesz, mint 150 millió. A multik még mindig nem fogják fel, hogy az interneten gyorsan terjed a rossz hír.
A hozzászólást Miklós módosította 2012.01.11. 17:09:51-kor
Pontszám: 8.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
108. hozzászólás - 2012.01.11. 20:26:09 (Válasz Miklós #107 hozzászólására.)
Nekem jelenleg a K&H-nál van a biztosításom, tavaly több ügyfelemnek ott volt. Anyunak ott van számlája és megtakarítása is sok-sok éve és eddig soha nem volt gondja vele. Szóval velük is ugyanannyi gond van, mint bármely másik bankkal (kivéve OTP, azt utáljuk ), de nyilván probléma csak azoknál merülhet fel velük kapcsolatban (vagy bármely bankkal kapcsolatban), akiknek ott van számlájuk, ami általában azt is jelenti, hogy máshol nincs, így ha egyszer gondjuk volt az aktuális bankjukkal, természetes reakció, hogy "oda soha többet", holott máshol se lesz jobb, se rosszabb.
Régen volt az OTP-nél számlám, ott megszüntettem, mert a fiók dolgozóinak hozzáállása se volt megfelelő, átmentem a Postabankhoz (most Erste). Mindig is így vélekedtem az OTP-ről, mígnem ismerősömet évek múlva egyszer elkísértem egy másik fiókba és meglepő módon teljesen korrektek, segítőkészek voltak. Az Erstével 10-11 évig nem volt gondom, mígnem az elmúlt évben 3 is, ami miatt reklamáltam (jogtalanul levont bankkártyadíj 2 alkalommal is), de ott is rögzítették a bejelentést és 2 nap múlva jóvá is írták.
Mellettük MKB-nél van számlám itthon, velük abszolút nem volt gondom 4 év alatt, igaz, itt kiemelt ügyfél vagyok.
Külföldön meg a CSOB-nál vagyok (ami a K&H "testvére" Szlovákiában), Párkányban ott se volt gond soha.

Lan linkjén meg a levél láthatóan kamulevél, legalábbis igen érdekes összhatása van a dátumoknak, apró betűnek, aláírásnak.
Pontszám: 8.34
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
109. hozzászólás - 2012.01.12. 00:32:47 (Válasz LanMaffia #100 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2012.01.11. 15:24:11
Hát a K&H-ról csak annyit tudok elmondani, hogy egy maffiózó megvett egy lakás építő céget, mert volt a K&H-ban 10 millió lekötött pénze, amit csak garanciális munkálatok kifizetésére lehetett igénybe venni, majd besétált a bankba és különösebb gond nélkül felvette az egészet készpénzben és eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Plusz információ a történethez, hogy a garanciális munkákat olyan cég volt jogosult végezni, aki már akkor csődeljárás vagy felszámolás alatt volt, ha jól emlékszem.
Szóval simán elhiszem, hogy valaki gond nélkül felvette a pénzt a számláról.
Pontszám: 7.42
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
110. hozzászólás - 2012.01.12. 06:44:22 (Válasz Viskos #109 hozzászólására.)
Ha a saját számláján volt, akkor miért nem vehette volna fel? Nem igazán értem az összefüggést. Egyébként a cikkből már el is tűnt a bescennelt kép. Gondolom nem véletlenül.
Pontszám: 8.34
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
111. hozzászólás - 2012.01.12. 08:41:59
Körmed és vidékét még megpróbálhatjátok, én múlt héten pénteken adtam be.
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 7.83
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
112. hozzászólás - 2012.01.12. 11:54:51
Craslorg, elég egyszerű rámondani valamire, amit nem láttunk a saját szemünkkel, hogy kamu... A doksikat nyilván azért vették le mert fent volt a fickónak minden személyes adata, eleve nem értettem, hogy merték felrakni - de gondolom pont a hitelesség igazolása végett. Ha cikk kamu lenne, már az egész cikk nem lenne fent mert megfenyegette volna őket a bank ügyvédje..

Az OTP legnagyobb hátránya, hogy messze a legnagyobb költségekkel dolgozik. Itt a legdrágább a hitel, itt a leggyengébb a banki kamat, az akciós lekötések pedig itt a legnagyobb kamuk. Emellett abszolút rugalmatlanok. Viszont mindenhol van fiókjuk, a kiszolgálás (általában) gyors és hatékony, az internetes felületük is a legjobb az összes közül, amit ismerek. És most végre 10 év késéssel eljutottak odáig, hogy a többi bankkal versenyképes számlacsomagokat kínálnak. Szóval én számottevő pénzt náluk nem tartok, de a számlák, utalások intézésére kiváló. És megbízhatóak, egyszer szükség volt egy 10 éves dokumentumra és simán előásták az irattárból.
Pontszám: 8.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
113. hozzászólás - 2012.01.12. 12:12:43 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Miklós: Én láttam a levelet a hírben, később vették le. Ezért írtam azt, amit írtam, hogy véleményem szerint kamu. Bemutattak egy elektronikus levelet 2010 decemberi dátummal, amin jelezték, hogy mivel elektronikus, aláírás nélkül érvényes. Ennek ellenére volt rajta aláírás, pedig én még nem találkoztam olyan elektronikus dokumentummal, amin lett volna aláírás (mármint ahol hivatkoznak rá, hogy enélkül érvényes). Ahol nem hivatkoznak, ott rajta van a nyomata az aláírásnak. Emellett a 2010-es dátum ellenére 2011 áprilisi, már megtörtént okmányról írt, ahol kifizették a pénzt, rajta a bizonylatszámmal.
Persze lehet, hogy a K&H-nál ilyen rosszul van beállítva a program.
Pontszám: 8.34
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
114. hozzászólás - 2012.01.12. 13:07:04 (Válasz Craslorg #113 hozzászólására.)
Ne menj Sherlock Holmesnak, Craslorg

2 db dokumentum volt, és én is megnéztem őket.
Egy jegyzési ív, minden dokumentum stimmelt rajta, 2007-es dátummal, 2007-2011-es jegyzésről szólt, 50M-nyi befektetési alapra.
És egy teljesítési igazolás másolat, 2010-es dátummal. Nyilván a fickó a másik papírt elhagyta, ezért 2010-ben kért egy igazolást a maradék 100M-nyi befektetési jegyről, amit a bank - akkor még - örömmel ki is állított számára. A dátum itt is stimmelt, ugyanarra a napra volt kiállitva a jegyzés mint a másik papíron, a lejárat is uaz.
Ugyan maga az elektromos másolat - a papír tanúsága szerint - hiteles aláírás nélkül is, de mivel ez egy levél volt, amit a bankból küldött valaki, azért illett aláírnia.

Egyébként, ha valami fake, akkor természetes, hogy a dátumok hasonlók stimmelnek. Nem ettől lesz fake vagy valódi valami. Abból is valószínű, hogy igaz a dolog, hogy semmiféle előny nem származna abból, ha hazudnának erről.
Pontszám: 8.36
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
115. hozzászólás - 2012.05.09. 13:55:38
Friss tapasztalat, gondoltam megosztom veletek, hátha valaki profitál belőle.

Ma írtuk alá az árfolyamgátról szóló szerződést. Azért írom le a dolgot, mert úgy gondolom, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik sakkoznak a törlesztőkkel, csekkekkel. Mi arra apelláltunk, hogy a szerződés megkötésével a háromhavi díjfizetési hátralékunk átkerül a gyüjtőszámlára, és tiszta lappal folytathatjuk a törlesztést, erre az összegre pedig egy 3 vagy 5 éves haladékot kapunk. Viszont! Amiről februárban még szó volt, de a következő hónapokban már nem beszéltek róla, az az, hogy a szerződés megkötését követő 2. törlesztőt fizetjük fix árfolyamon, és a gyüjtőszámla is csak akkor aktiválódik, vagyis nekünk nem most, hanem június közepén vizsgálják majd az egyik fontos kitétel, a 90 napot meg nem haladó késedelem teljesülését!

Ráadásul a közel 90 napos késedelmet nem lehet 1 havi törlesztő befizetésével 60 nap alattivá redukálni, mivel a bank először a háromhavi kamatot viszi el (természetesen a büntetőkamat után), és csak aztán a legrégebbi tőkét. Ez a mi esetünkben 265e forint 4 napon belüli előteremtését teszi szükségessé.

Hozzáteszem, hogy aki jelenleg még fel nem mondott, de 90 napon túli csúszással bíró hitellel rendelkezik, az is kérhet árfolyamgátat, csak az első rögzített árfolyamú törlesztés pillanatára 90 nap alá kell tornáznia az elmaradását. Ami nem egyszerű feladat.

Ha ezt az infót megosztják velünk a bankban még februárban, amikor érdeklődtem a dologról, akkor még elég lett volna egyhavi törlesztőt összeszednünk pluszba. Most kicsit többet fogunk kiköhögni valahogy.
Pontszám: 9.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
116. hozzászólás - 2012.05.09. 14:06:03 (Válasz Bpetya75 #115 hozzászólására.)
Megjegyzem: Februárban még a törvény se készült el és még módosítgatták, így akkor még ők se mondhattak semmit. Viszont arra mindenképp figyelni kell - ez másnak is szól -, hogy ha tartozása is van egy banknál, arra mindig figyeljen, hogy 3 hónapon belüli legyen, illetve ha nem is tud teljes részletet fizetni, akkor is fizessen valamennyit, mert ezek odázzák a bank esetleges tartozás miatti eljárás indítását.

Másrészt, aki árfolyamgátot kihasználja (majdnem mindenkinek javaslom, aki nem tudja egyben lezárni az ilyen hitelét) és nem akarja elkölteni az így megmaradó pénzt vagy nem mindet, az rakja el valamilyen jó kamatozásra (10-15%) és ha 5 év múlva lejár a gát, jobban jöhet ki belőle.
Pontszám: 8.81
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
117. hozzászólás - 2012.05.09. 14:26:56 (Válasz Craslorg #116 hozzászólására.)
Igazad van a jogszabállyal kapcsolatban. Éppen azért írtam le a dolgot, hogy azok, akik később tudnak élni a gáttal, és hasonló cipóben járnak mint mi, kalkuláljanak ezzel a plusz 1 hónappal.

A gyűjtögetés is jó ötlet lenne, csak sajnos sokan (mi is) vannak úgy, hogy ez a pénz nem marad megtakarításként, hanem családi kölcsönök visszafizetésére megy el.
Pontszám: 9.01
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
118. hozzászólás - 2012.05.10. 15:37:21 (Válasz Craslorg #116 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.09. 14:06:03
Másrészt, aki árfolyamgátot kihasználja (majdnem mindenkinek javaslom, aki nem tudja egyben lezárni az ilyen hitelét) és nem akarja elkölteni az így megmaradó pénzt vagy nem mindet, az rakja el valamilyen jó kamatozásra (10-15%) és ha 5 év múlva lejár a gát, jobban jöhet ki belőle.


Mi pl. nyitunk 4 éves lakástakarékot a fundamentánál, amire elég jó állami támogatás van (ezt ajánlani tudom mindenkinek, aki hasonló cipőben jár), és 4 év után (ha lehetséges a lakástakarékra forinthitelt felvenni - elvileg 3,9% a kamata) előtörlesztjük a devizahitelt. Így az árfolyamgát után sem fog megnőni a törlesztőrészlet (remélhetőleg - ki tudja milyen árfolyamok meg forintkamatok lesznek akkor).
Pontszám: 8.17
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
119. hozzászólás - 2012.05.10. 21:24:28 (Válasz Jeriko #118 hozzászólására.)
Ez egy nagyon fontos dolog. Az árfolyamgát megtakarítását esszenciális fontosságú félretenni, a Fundamenta, vagy más lakástakarék pénztár pedig valóban ideális megoldás, az említett paraméterek miatt.
Pontszám: 8.53
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hitel és kölcsön
120. hozzászólás - 2012.05.10. 21:38:33 (Válasz Tigristappancs #119 hozzászólására.)
Aki félre tudja rakni és nem kell felélnie. Mindezzel együtt még forintos megtakarításnál se a Fundamenta (lakástakarék) feltétlenül a legjobb megoldás, devizában pláne.
Pontszám: 8.41
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!