Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
81. hozzászólás - 2010.11.09. 22:49:22 (Válasz Kenezimi #78 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Egyrészt nem gondolom hogy minden úgy történne ahogy én szeretném.
Annak ellenére hogy előre tudtam, vesztese leszek a láthatatlanság nerfnek, elfogadtam. A kivitelezésével nem értek egyet.

Senki sem mondta hogy ne adj hangot a véleményednek, szerintem ezzel nincs is baj. Meglepőnek tartom viszont hogy olyanok akiket lényegében nem érint negatívan a nerf, felháborodotton reagálnak. Nem értem az okát, de szeretném megérteni...

Nem ismerek még egy olyan játékot ahol ennyire fel vannak vezetve a változtatások, patchek. Lényegében egy mag van eldöntve, hogy változtatni kell. A formája még nem eldöntött. Itt a lehetőség szerintem hogy mindenki eldöntse tud-e tippeket adni egy elfogadható megoldásra.

Egyébként közben Sookie hozzászólását olvasva az jutott eszembe, hogy sosem tagadtam hogy van ami nem tetszik. Ilyenkor próbáltam érvelni (a magam korlátai közt) és próbáltam úgy hozzáállni hogy vita legyen ne menjen el rossz irányba. Sajnos erre is volt példa. Kitartok amellett hogy higgadtan kell a dolgokról beszélgetni, azt az eszközt kell használnunk ami adott. Kérdés és kérés. Nem hiszem hogy én mást használtam...
Még mindig meglep az ilyen hangnem egyébként.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.09. 22:50:16-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.29
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
82. hozzászólás - 2010.11.09. 22:49:34
A jokeresítés nem igazán tetszik, a kérdés hogy az inspirátorosok valóban úgy érzik-e, hogy ettől a változástól használhatatlan lesz a tárgy. Úgy gondolom, hogy aki már min. 1 éve tápol vele, ott nem kérdéses, hogy megérte-e a relikvia. A kérdés annyi, hogy aki a nyári talin vette meg, azt nem éri-e kár. Mivel itt konkrétan 3 emberről van szó, pontosan tudjuk, kik ők és mikor vették meg ezt a tárgyat, nem látom akadályát, hogy méltányosságból felajánljuk nekik, hogy ők, ha akarják, az inspirátort visszaadják, és cserébe visszakapják a ráköltött dukátok felét.
Pontszám: 7
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
83. hozzászólás - 2010.11.09. 22:50:38
"Olyan, mint az élet."

Én pl azért játszom/tam, mert nem az életben adódó gondokra akarok gondolni és viszonyítani hanem kikapcsolni és egy kamu világban kiélni magam. Ez egészen az első durva fél évben így is volt. De mára már csak egy olyan megszokás féle felé tartok és csak csalódást érzek. Amit felépítettem eddig azt majdhogynem dobhatom a kukába.
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 8.62
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
84. hozzászólás - 2010.11.09. 22:54:46
Van egy relikvia ami 9 embernek van meg max. Adott egy játékos közeg akik érdemben hajtottak rá, de valójában újabb 3 ember érintet maximum benne.
Azaz 12 ember érintett a kérdésben maximum. Erre itt fröcsögtök holmi netiket meg dinamikus játék meg ki tudj amiért.

A legjobb játékban is vannak tervezési hibák, vannak amiket hamarabb, vannak amiket később vesz észre az illetékes. Jelen esetben nem túl sok embert érintő, igen könnyen javítható megoldást lehet ráadásul betenni.

Miklós jelezte, hogy az inspirátor így nem maradhat ahogy van, elmondhatjátok a véleményeteket, amennyiben építő jellegű a megjegyzés köteg, akkor még hajtható vagyok a kivitel megmásításában.

-Kiderült, hogy a térfordító ital betesz a nerf eredeti formájának.
-Az is látszik, hogy az inspi se lehet a vf kizáró oka, mivel reliket nem lehet eldobni pl.
-Valamint az is látszik, hogy az emberek nem is bíznak benne hogy a nerf úgy következzen be ami nem szül további bonyodalmakat. (Nem a VF-el van csak a gond inspirátor kapcsán!)

A legszomorúbb amit én leszűrtem, hogy egy tökéletesnek tűnő megoldást elhessegettetek mert oda a remény, hogy ennyire "jó?" megoldást ajánljon fel Miklós?

Én bízom benne, hogy az inspirátor végleg kikerül a játékból, és egyszerűen jóker lehetőséget kapnak a játékosok helyette, akik így is a legtöbbet fizették érte minden élő aukción...

Ezt nevezik optimizmusnak? Vagy bizalomnak? Vagy reménynek?

Persze könnyebb anyázni, sárral dobálózni, és basball ütővel fenyegetőzni...
Pontszám: 6.15
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
85. hozzászólás - 2010.11.09. 22:55:08 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Szerintem ez nagyon korrekt lenne. És akkor mégsem az van, hogy tápoltunk az egyik relikből aztán becseréljük egy másikra. Jóeséllyel úgyis olyan költsége volt ezeknek, hogy akár már a feléből lehet venni valamit. Bár én nem tartozom az inspirátorosok körébe de szerintem akkor ez az egész legyen bevezetve még a találkozó előtt, és akkor ezeket a dukátokat akár már fel is lehet használni a "kompenzáció" megvásárlására.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 6.81
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
86. hozzászólás - 2010.11.09. 22:56:44
ah no comment. Beleszólásunk nincs. Amúgy pedig ha eszembe jut a láthatatlanság nerfelése olyan helyekre kívánok embereket amibe még a való világba se Viccesek ezek a mi legyen topikok:)
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 5.07
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
87. hozzászólás - 2010.11.09. 22:59:04 (Válasz Birka #84 hozzászólására.)
Kihagytál egy e betűt tesa Bas-e-ball ütő
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 3.69
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
88. hozzászólás - 2010.11.09. 23:03:37
Pontozzatok még lejjebb Istenem tényleg nem zárta be senki az állatkert kapuját
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 4.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
89. hozzászólás - 2010.11.09. 23:07:59 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Az inspirátor teljes értelmetlenségbe fullad, ha a VF nem hat rá vagy viszont, ez nem is volt kérdés.
Kiszámoltuk Büyük esetében a számokat. Vérgőz nélkül:

832 dukátot szerzett a talélkozóig csp-ből és 1150-ért vette a tételt. Mivel nekem megvan minden hó eleji v3-as állás így korektűl ki lehetett számolni, hogy máig 1750 csp-t termelt az inspirátor.

Azaz 330 csp és 218 dukátot nem termelt még ki az inspirátor. Ez egy hosszú távu befektetés volt a licit során bízva benne, hoyg nem kap nerfet a tárgy.

Ha akkor szívósság övet vett volna, akkor kiszámolhatatlan mennysiégű küldetést csinált volna meg, és portyában nyert volna többször ugye.

Azaz elvesztette egy top licitjét amiből -330 csp és -218 dukátban (nem csp-s) áll, valamint nem licitálhatott le egyéb tápos tárgyat, amit használhatott volna fél évig

Íme a nyári aukció:
4 Inspirátork V1-1800 V2-1300 V3-1150

Azaz Büyük esete a legjobb eset a másik 2 személy nagyobb minuszban van az inspirátoros licit miatt!

Ezen számok és tények fényében mertem javasolni a jókeres megoldást. Buktak x dukátot/csp-t, valamint nem hazsnálhattak egy top licitet "értelmes, nem nerfelendő" tárgyra. Szerintem alapvető emberi reakció, hogy jókerezhetnek helyette, és megértésük jeléül nem morognak

Akik 1 éve használják az inspirátort, azoknak tényleg behozta már az "árát" a cucc...
5 Inspirátor V1-790 V2-600 V3-400
Így én is egyet értek vele, hogy ők ne kompenzálódjanak.

Ennél komolyabb tényeket nem tudok felvonultatni!
A hozzászólást Birka módosította 2010.11.09. 23:12:36-kor
Pontszám: 5.94
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
90. hozzászólás - 2010.11.09. 23:12:32
Végtelenül szomorúan látom, hogy a hosszas szájtépés ellenére oda lyukadunk ki, ahová eredetileg is számítottam és ahová Miklós 1992 óta (bocs, de csak azóta követem nyomon) mindig eljut. Jelesül: nerf lesz, de úgy, hogy minden addig megszerzett táp megmarad... Ezzel kapcsolatban az alábbi pm-et írtam Baratynak és így gondolom most is, ezért egyszerűen bemásolom:

"Szia!

Olvastam, hogy nem tervezitek az Inspirátor árverezését a következő VU találkozón. Érdeklődnék, hogy avval a két darabbal, amit Cyron és Marcsa birtokol immár egy, illetve fél éve mi a tervetek? Elveszitek tőlük és példás LE levonást is alkalmaztok mellé, vagy esetleg nekik megmarad?
Csupán azért tudakolom, mert így is egy paraszthajszál választ el attól, hogy töröljek és ha egy ilyen nyíltan kivételező és játékegyensúlyt borító döntést a játékvezetés komolyan gondol, akkor nem erőlködnék a folytatással. A 100 méteres síkfutáson sem indulnék el úgy, hogy az ellenfél 30 méter előnnyel kezd és motoron ül. Várom mielőbbi szíves válaszodat!"

mod. type
A hozzászólást Darksol módosította 2010.11.09. 23:13:02-kor
Pontszám: 5.83
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
91. hozzászólás - 2010.11.09. 23:13:05
Birka:
Gondoltam, hogy megvannak a korábbi eredményeid és köszönjük szépen. Márcsak a tisztánlátás kedvéért is.
Ugyanakkor a többi világgal ne hasonlíts, mert Marcsa (aki ha jól tudom V1-en legutóbb az inspirátort vette) 44 szinttel van lemaradva ami 22 CSP naponta, azaz felszorozva kb fél évvel 4000 CSP felett jár már.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 6.36
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
92. hozzászólás - 2010.11.09. 23:20:46
Nyissunk már egy ismételhető küldetés nerf topicot is Cyron véged van
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.04
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
93. hozzászólás - 2010.11.09. 23:24:31 (Válasz DzsoniKSL #91 hozzászólására.)
Dzsoni, 140 nap telt el. (Feltételezve hogy kedden kerültek be a relikek) Ha feltételezem, hogy végig 44 szinttel van lemaradva (Bár Barriqe tuti gyorsabban lépte a szinteket!), akkor napi 22 csp-t kapott!
Ez 1258 dukát! 1800-ért vette

Re: Végzetúr friss hírek
70. hozzászólás - 2009.04.06. 16:35:29
Az 1-es és 2-es világon megnyílt az aukciós ház. Egyenlőre még csak az aranydukátok szerzésére van lehetőség,


Maximálisan 1164 dukátot szerezhetett csp-ből, így abban igazad van, hogy neki az inspirátor csp alapon már nem veszteséges, mert már termelt 1258-at

Így Marcsa mérlege "csak" -542 dukát, valamint a komoly hátrány, hogy nem használhatott egy olyan tárgyat a top licitjéből, mely sokkal használhatóbb lett volna, és ki tudja mennyi küldit/csatár/portya lét eredményezett volna fél év alatt!

Szóval még V1-en is lazán beleférne morálisan egy Jóker felajánás!
Pontszám: 5.90
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
94. hozzászólás - 2010.11.09. 23:27:29
Visszamenőleg tápot elvenni nem etikus. Ellenben megfosztani azokat akik nem élhettek még vele, sem az! A megoldás nagyon egyszerű és Miklós is ismeri mert az 2. ismételhető küldi nerfnél használta (amikor bevezette, hogy 150 külditől rotálni kell őket a full jutalomhoz). Azaz vette az adott tápot leginkább kihasználó játékos eredményeit és azt mondta, ezt még mindenki elérheti, de utána nerf van! Ez tökéletes megoldás volt és korrekt minden fél felé. Ezt az utat kellen erőltetni és máris más lenne a szájíz! / kerülendő ellenpélda ugyanitt - első ismételhető küldi nerf: néhányan még 3 dukátot kaptak akár 50 kvíz megválaszolásáért, a túlnyomó többség meg nem, pedig totál egyszerű lett volna bevezetni hogy pl az első 10-20 (itt is csak ellenőrizi kellett volna a küldilista elejét) ismételhető küldi 3 dukátot ad, utána 1-et. /
A hozzászólást Aurri módosította 2010.11.09. 23:30:55-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.71
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
95. hozzászólás - 2010.11.09. 23:28:40 (Válasz Aurri #94 hozzászólására.)
Aurri, jó téged olvasni. Főleg egy-egy Birka hsz után...
Pontszám: 7.05
kedvelt tagMortFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
96. hozzászólás - 2010.11.09. 23:29:07
Üdvözletem!

Nem vagyok egy nagy külső fórum olvasó. Mint a láthatatlanság és az inspirátoros dolognál sem érzek jó döntés szagot. Szó szerint nem a kis gyenge karik hanem a full tápos best karik használják. Ami nem lenne gond de kérdezem én, amit betesztek a játékba azt nem nyomjátok végig valami "teszt" verzión ,h nincs e hazavágva? Nem szeretem V3as srácot(AFejedet....) de abban nagyon igaza van ,h nem lehet ezt így oda-vissza húzogatni. Nem rossz karim van de kezd beszarni mert nincs annyi időm ,h egész nap a gép előtt kockuljak. Akik alúlról jönnek sokkal erősebb karit tudnak összerakni mert nincsenek becumiztatva mivel a változás nekik már csak előny. De mit kezdjek a 6-7ezer nyert csatával ha bárki 10 kavicsért beszerzi a sztázist akinek rossz az aránya. Az inspirátorra gyűjtöttem! Köszönöm ,h sikerült ezt is hazavágni!
Pontszám: 7.24
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
97. hozzászólás - 2010.11.09. 23:29:34 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Na ezt nem teljesen értem, miért is gond vagy táp ez?
Nem mindegy, hogy 30 vagy 60 Csp-t nyom el egy nap alatt? A Tp így is úgy is jön, a szinteket lépni fogja az, hogy egy héttel korábban költi el a Csp-t szerintem tök mindegy, mert ezzel az előnye max. annyi, hogy elhagyja a saját szintjén lévő karikat és fentről tud csapkodni.... semmi pluszt nem ad, a TPLe arány nem javul csak gyorsabban ugorja a szinteket és többet költhet (több TP megszerzése mellett). Persze erősebb lesz, de csak azért, mert még Vf-el is gyorsabban fog szintet lépni, mint a normál Vf-es kari, hisz több csp-t nyom el, de ezzel nem jut előnyhöz, nem kap ingyen Le-t!
Bár az is lehet én látom rosszul, de már este van és lehet nem jól forog az agyam

Itt jegyezném meg, hogy már közel fél éve felvetettem Baratynak, hogy kellene egy virtuális csp tároló, amibe a karakter fel nem használt (túlcsordult) CSp-je lenne eltárolva és ezt időszakosan némi díjazás ellenében (akár őskő) igénybe lehetne venni, persze a fokozatosság elvét betartva ...
A hozzászólást Yasmina módosította 2010.11.09. 23:30:27-kor
Pontszám: 6.96
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
98. hozzászólás - 2010.11.09. 23:35:16 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Birka ezt komolyan is gondolod??? Egy olyan karakternél aki napi 3 ismételhető küldit MINIMUM megcsinál????
Te nézel LE diffet, Tulajdonságot, szakértelmet, lépett szintet... én nézek kalandot és küldetést is, már küldtem is neked levelet anno erről ha jól emlékszem...

Büyük naponta MINIMUM 7 (az event óta meglehet az 10 is) aranydukátot szerez, ebből 2 CSAK ami CSP-ből van...

Büyük 1150-ért vitte? Ott voltam úgy emlékszem valóban ennyiért... kétlem hogy 400-nál több dukát került neki csp-be, ami annyit jelent hogy 1000 csp körül mozog az
Tehát behozta az árát már most bőven...

nekem itt csak 1 kérdésem van: Mióta ad az ismételhető küldetés aranydukátot is?
V3-Alíz
Pontszám: 3.05
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
99. hozzászólás - 2010.11.09. 23:40:04 (Válasz Aderrick #32 hozzászólására.)
Idézet: Aderrick - 2010.11.09. 18:56:50
Az inspirátor az adott idő alatt teljesíthető ismételhető küldetések számát is megnöveli. Az elmúlt hónapban a Lady Alvariel féle medálok közül a küldetésekért kaphatóért versenyeztem-mivel rendelkezem szívósság övével, ami olcsóbbá (kevesebb PP) teszi a kábítós/kritikus ütés küldetéseket. A verseny során Cyron, aki megnyerte, 6,6 küldetés/nap átlagot produkált, nekem 5 küldetés/nap sikerült, és ha megfeszültem volna, akkor sem tudtam volna 5,2 küldetés/nap fölé kerülni. Szóval igen hasznos tárgy ezen a téren is.


Mondjuk szivossag ove neki is van. Az a kerdes meg, hogy melyikotok volt 15 es melyikotok 30 PP-n.
Amugy en az ismetelhetoekben semmi problemat nem latok. Mindenki ugyanugy tudja porgetni aki akarja. Nincs az, hogy par kari hozzafer tobbi meg tavolrol csorgatja a nyalat. Ami broken, hogy az allatfelszereles iszonyat durvan segit benne, de Miklos megmondta, hogy ilyet csak az orultek hasznalnak, szoval nem lehet az sem gond.

Viccet felreteve: eselykiegyenlitesnek LGY-ert kaphato a normal allatfelszereles tapjanak felet ado cuccokat raknek be, ahogy azt par honapja mar jvasoltam, hogy ez a kulonbseg csokkenjen. Ne feledjuk, hogy felszereles berlettel a visszavaltas miatt gyakorlatilag a bolti ar 30%-aert lehet beruhazni. 1000 LGY / +5 TP cucc sztem realis is lenne 100-as szintre.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.19
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
100. hozzászólás - 2010.11.09. 23:43:37 (Válasz Dozer #98 hozzászólására.)
Kezdjük veled

Büyüknél 1600nál minimálisan több dukát volt a nyári aukción... Mindent feltett egy lapra, hogy megszerezze az inspirátort!
A legelső naptól kezdve minden nap bedobta az 5 csp-t, azaz maximális -csp je van amit dukátra lehet költeni.

És itt megbukott az érvelésed, tök mindegy hogy az előző tárgyba vagy a következőbe dobta be a "nem" csp-s dukátjait az inspirátor csp-t termel, így csp-re kell visszaszámolni, és bőven negatív még ez a relikvia nála is!
Pontszám: 5.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!