Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
61. hozzászólás - 2010.11.09. 21:33:09
Az inspirátorral ugyanaz a gond, ami az avatárral lett volna: ütőtávba hoz olyanokat, akiknél extrém nagy különbség volt a lehetséges maximális LE/TP arányban. Sajnos a játékban kezdetektől jelen van az a nagyon súlyos koncepcionális/tervezési hiba, hogy a lehetséges maximális LE/TP arány folyamatosan változik. Ennek negatív hatásaitól az ad némi védelmet, hogy maximálva van a CSP termelés sebessége, így ha valaki azt akarja, hogy az alacsonyabb szintű, tápos LE/TP aránnyal hizlalt karakterek ne érjék utol, akkor csak annyi a teendője, hogy maximális sebességgel költi a CSP-it (és térkapu pontokat stb), így azok soha nem kerülnek vele egy szintre. Az inspirátor ezt rúgta fel, a tulajdonosoknak lehetővé tette, hogy utolérjék az előttük járókat, méghozzá úgy, hogy ez ellen azok semmit sem tehetnek.

És megint kilyukadtunk oda, hogy miért pont a VF-fel van már megint gond? A sok utólag bekerült LE/TP javító lehetőség közül a VF csak egy. A helyzet az, hogy a VF nélküli karakterek esetében a többi ilyen lehetőség miatt ugyanúgy nem fair az elöl lévőkre szabadítani őket. Az inspirátor tehát valójában úgy hibás, ahogy van, nem szabadna a játékban lennie.

Idézet: Miklós - 2010.11.09. 20:42:09

Mivel viszont a reliket nem lehet ledobni, ha nerfelni akartok akkor inkább a VF ne működjön ha van valakinek inspirátora

Igazad van, így ésszerűbb, legyen így.

Szerintem nem hangzik ésszerűnek. És ha ő inkább VF-et szeretne használni?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.11
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
62. hozzászólás - 2010.11.09. 21:42:46
Mi az Miklós, fáj az igazság, azért törölted az előző HSZ-m?
Nem volt netikettet sértő a HSZ-m, amit írtam, csak egy építő kritika, amit te úgy látszik, hogy önelégültségedben nem tudsz elfogadni.
A fórum azért van, hogy kinyithassam én is más is száját, ha neki nem tetsző dolog történik, de ha te azt gondolod, hogy csak neked lehet véleményed, akkor írj csak te a fórumra.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 6.53
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
63. hozzászólás - 2010.11.09. 21:48:07 (Válasz Prisma #61 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.09. 21:33:09
Idézet: Miklós - 2010.11.09. 20:42:09

Mivel viszont a reliket nem lehet ledobni, ha nerfelni akartok akkor inkább a VF ne működjön ha van valakinek inspirátora

Igazad van, így ésszerűbb, legyen így.

Szerintem nem hangzik ésszerűnek. És ha ő inkább VF-et szeretne használni?


Biztos nagyon szívesen elveszik akkor a karaktertől az inspirátort.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 8.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
64. hozzászólás - 2010.11.09. 21:50:27 (Válasz Kenezimi #62 hozzászólására.)
Ajánlom figyelmedbe a fórum etikettet:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,22.0
Talán megdöbbentő a számodra, de mint minden fórumon, itt is van moderálás. Nincs helye többek között a trágár beszédnek. Ritkán törlünk hozzászólást, de akkor okkal...
Pontszám: 4.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
65. hozzászólás - 2010.11.09. 21:56:03 (Válasz Prisma #61 hozzászólására.)
Prisma, köszönöm, te vagy az első aki érthetően elmondta mi baja van az inspirátornak!

Magyarra lefordítva a szinthuszárok/régi nem vf-es karakterek seggét veszélyezteti az inspirátor

Szerintem nem hangzik ésszerűnek. És ha ő inkább VF-et szeretne használni?


Miklós nem gondolhatta komolyan hogy betesz egy VF-et negáló hatást utólag egy nerfelt relikviába. Elsőre jó, de ha picit is belegondol, akkor törlésre itéli a relikviát/a játékost ezzel a lépéssel a saját eltervezése miatt!

Én javaslom nerf helyett kivenni az inspirátort, és egy jóker lehetőséget felajánlani a játékosoknak helyette. Bármilyen az aukción (élő/aukciós házas) relikviát választhatnak helyette. Így is a legdrágábban elkelt tétel volt minden aukción az inspirátor!
A hozzászólást Birka módosította 2010.11.09. 21:58:41-kor
Pontszám: 7.59
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
66. hozzászólás - 2010.11.09. 21:58:56
Nekem nincs inspirátorom de nagyon jó lenne ha végre kitalálnátok azt ,h milyen alapokon megy a játék. Kezd elegem lenni ,h kitalálok egy jónak látszó stratégiát, fejlesztek hónapokig erre gondoltok valamit átírtok ezt meg azt és mehetek a pokolba. Nem gondoljátok ,h ez csalás szagú??? Eddig adtok lehetőséget a fejlesztésre aztán nerfelitek és tönkre teszitek az idáig belefeccőlt időmet és nem utolsó sorban a pénzemet is. Mert azért fizetek h jól érezzem magam nem azért ,h fizessek valamiért amit utána tönkre tesztek. Pl még Sztázisbuborék! Aki idáig törekedett ,h nyerjen és jó karit épitsen azt most szétverheti egy nagy 0 karakter. Ez vicc! Ha pénz kell emeljetek az őskő árán de ne a játék élményemet vegyétek el!!! Ehez semmi etikai jogotok!!!
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 6.75
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
67. hozzászólás - 2010.11.09. 21:59:24
No és ezek közül melyiket is sértettem meg?

Fórum szabályzat

A fórumon kérjük a netikett betartását. Tilos:
- minden rasszista, szexista, sértő, lejárató, illetve bármilyen lelkiismereti-, vallási-, nemzeti-, nemzetiségi hovatartozással valamint korral kapcsolatos alpári vagy sértő módon kinyilvánított vélemény, avagy a való életbe átnyúló fenyegetés.
- minden olyan szöveg, amely tartalma a közzétételének időpontjában hatályos magyar vagy nemzetközi jogszabályba ütközik, illetve bűncselekményre vagy egyéb jogsértésre történő felhívást, arra való jelentkezést tartalmaz.
- minden olyan anyag nyilvánossá, hozzáférhetővé tétele, vagy átjátszása, amely kiskorúak számára amúgy nem elérhető, beleértve a szexuális, tisztességtelen, illegális és obszcén tartalmat.
- bármely felhasználó oly módon való zsarolása, amely szabályszegésre kényszerít.
- mindennemű reklám, hirdetés, eladás melyet a Beholder Kft. nem hagy jóvá. Lényegtelen a reklám hordozómédiuma.
- nem engedélyezet lánclevelek vagy hasonlók továbbítása, elindítása függetlenül azok tartalmától.
- politikai vita.
A moderátorok törölnek minden olyan hozzászólást, ami megszegi a fentebb leírt tilalmakat. Súlyosabb esetben kizárják a fórumról és/vagy a Végzetúrból azt a játékost, aki nem tartja be a netikettet. A személyes vitává fajuló topicokat lezárjuk, esetleg töröljük.

a moderátorok
Alea Iacta Est!
Pontszám: 4.24
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
68. hozzászólás - 2010.11.09. 22:03:08
Előre leszögezném, nem használok inspirátort és nem VF-ezek. Ezzel az egész nerfeléssel azért van egy kis bajom: akik nem régen szerezték meg szívnak, hiszen nem kevés erőforrást öltek a dologba, akik régebb óta használják szintén szívnak bár kisebbet. Miért is baj, ha van 2-3 kiemelkedő karakter?
Természetesen az újonnan vásárolt tárgyat lehet változtatni. Persze arra kíváncsi lennék, hogy ezek után kit fog érdekelni.
V1
Pontszám: 8.67
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
69. hozzászólás - 2010.11.09. 22:07:14
Újabb nerf! Imádom ezeket a topikokat. Kihozza az emberekböl a vadállatot

*** DeDoom elöveszi a kolát és a popcornt és kényelmesen hátradöl, várja a müsort... ****

Királyok ezek a postok:
Idézet: Büyük - 2010.11.09. 20:37:16

Ha te megváltoztatod a tárgy tulajdonságát mert olyan kedved van akkor remélem visszaváltod a tárgyat ami innentől számomra használhatatlan

érstd: szétápoltam az agyam most még kárpotlást is kérek

Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.11.09. 21:04:22
Én azt nem értem, hogy amikor KITALÁLTAD ezt a relikviát, miért nem gondolkodtál ELŐRE?
Úgy értem: Miért mindig mi szívjuk meg azt, hogy rosszul tervezel?

ezzel egyetértek, ha hari sheldon (alapitvány) képes volt elöre látni a jövöt, a minimum amit elvárhatunk Miklóstól, hogy minden fejlesztés minden létező következményét, hatásait pontosan elöre ki tudja számitani, tudja ki hogy smint fog vele cheatelni és kiskapuzni!

Idézet: Kenezimi - 2010.11.09. 21:42:46
amit írtam, csak egy építő kritika, amit te úgy látszik, hogy önelégültségedben nem tudsz elfogadni.

és itt van mr. sértet önérzet is, egyetlen nerfelös topicbol se hiáynozhat!

játszom 1 másik játékal (nem irom le a nevét) 3 hónap után kijavitottak 1 (azaz 1 db) bugot és a nép baromira örül neki! (egyébként nem fejlesztik, és a meglévö funkciók se mind müködnek). itt viszont amikor havonta van komplet uj fejlesztés és 1 mikronyi t9kéletlenség csiszolásárol is a nép véleményét kérik 30 oldalas topic lesz belöle és a nép tengerként zudul fel... ez igen, nincs még egy ilyen játék!
Pontszám: 5.05
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
70. hozzászólás - 2010.11.09. 22:07:48 (Válasz Archibald Cunningham #68 hozzászólására.)
Az inspirátornak megvan az az előnye, hogy MINDiG a legdrágább tétel volt élő liciten, így ezen "problémát" lehetne vérgőz mentesen kezelni egy sima jókeresítésssel, így örökre megoldódna az inspirátosor "félretervezés"
Erről mik a vélemények?
Pontszám: 6
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
71. hozzászólás - 2010.11.09. 22:09:07
Egyre jobban örülök hogy a legutóbbi találkozón elvitték előlem az inspirátort
Pontszám: 6.94
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
72. hozzászólás - 2010.11.09. 22:10:13 (Válasz Birka #65 hozzászólására.)
Sajnos eddigi tapasztalataim alapján nem várható, hogy ennyire korrekten oldódik meg a probléma megoldás

Én személy szerint benne vagyok egy jókeresitesben, legalább egy top licitem nem megsemmisül, csak átalakul.
Pontszám: 7.51
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
73. hozzászólás - 2010.11.09. 22:10:52 (Válasz Birka #70 hozzászólására.)
Nem arról volt szó, hogy visszamenőleg nem változik?
V1
Pontszám: 8.23
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
74. hozzászólás - 2010.11.09. 22:12:56 (Válasz Birka #70 hozzászólására.)
Sose lesznek ennyire korrektek szerintem. Cyron mit választana, +3 mágiát adó követ? Valószínűsíthetően azt mondják, hogy eddig használtad, így jártál, lesz egy szép, egyedi kép a karilapodon, ennyi.
Pontszám: 4.62
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
75. hozzászólás - 2010.11.09. 22:15:11 (Válasz DeDoom #69 hozzászólására.)
Idézet: DeDoom - 2010.11.09. 22:07:14
Újabb nerf! Imádom ezeket a topikokat. Kihozza az emberekböl a vadállatot

*** DeDoom elöveszi a kolát és a popcornt és kényelmesen hátradöl, várja a müsort... ****

Királyok ezek a postok:
Idézet: Büyük - 2010.11.09. 20:37:16

Ha te megváltoztatod a tárgy tulajdonságát mert olyan kedved van akkor remélem visszaváltod a tárgyat ami innentől számomra használhatatlan

érstd: szétápoltam az agyam most még kárpotlást is kérek

Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.11.09. 21:04:22
Én azt nem értem, hogy amikor KITALÁLTAD ezt a relikviát, miért nem gondolkodtál ELŐRE?
Úgy értem: Miért mindig mi szívjuk meg azt, hogy rosszul tervezel?

ezzel egyetértek, ha hari sheldon (alapitvány) képes volt elöre látni a jövöt, a minimum amit elvárhatunk Miklóstól, hogy minden fejlesztés minden létező következményét, hatásait pontosan elöre ki tudja számitani, tudja ki hogy smint fog vele cheatelni és kiskapuzni!

Idézet: Kenezimi - 2010.11.09. 21:42:46
amit írtam, csak egy építő kritika, amit te úgy látszik, hogy önelégültségedben nem tudsz elfogadni.

és itt van mr. sértet önérzet is, egyetlen nerfelös topicbol se hiáynozhat!

játszom 1 másik játékal (nem irom le a nevét) 3 hónap után kijavitottak 1 (azaz 1 db) bugot és a nép baromira örül neki! (egyébként nem fejlesztik, és a meglévö funkciók se mind müködnek). itt viszont amikor havonta van komplet uj fejlesztés és 1 mikronyi t9kéletlenség csiszolásárol is a nép véleményét kérik 30 oldalas topic lesz belöle és a nép tengerként zudul fel... ez igen, nincs még egy ilyen játék!


1. Értsd.: örök időre vette a tárgyat, nem pár hónapra
2. És mi a cheat abban, hogy kifejlesztette a valóságformázást?
3. Olvastam a hsz-ét, amit töröltek, és valóban nem értem mi szúrta benne annyira Miklós szemét.
bónusz: akkor ne játssz ezzel
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 5.15
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
76. hozzászólás - 2010.11.09. 22:23:22
Tiszteletem Mindenki!

Szerintem be kell látni hogy mennyire kellemetlen lehet ez a játékvezetésnek, személy szerint Miklósnak.
Nem hiszem hogy bármelyik játékos cserélne vele ebben a helyzetben.

Kérlek vegyétek figyelembe azt is, hogy a játék megalkotója személyesen jön ide megbeszélni hogy mi a gond, mi lehet a megoldás. Szerintem ennek van jelentősége.

Birka ötlete szerintem jó. Jönnek új relikviák is, illetve nem hiszem hogy a meglevők közt nincsenek nagyon használhatóak.
Ki kell kérni azoknak a véleményét akik most birtokolják.
Nem tudom mit lehetne azokkal kezdeni akik most jönnek az inspirátorért a találkozóra, de szerintem lenne értelme ezen is ötletelni.

Az pedig hogy a játék megalkotóján számon kérjük hogy moderál-e valamit, abszurd. Szvsz egyrészt valóban példás hogy mennyire szoros a kapcsolat a játékvezetés és a játékosok közt, másrészt pedig nem hiszem hogy ez egy megoldhatatlan kérdés lenne.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.09. 22:24:07-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.01
irritálóProbapetjaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
77. hozzászólás - 2010.11.09. 22:34:20
Asziszem hagyom ezt a naponta,hetente, havonta változó játékot. Nincs értelme tovább. Elvette a kedvem ez az egész innen onnan nerfelős dolog. Kicsit változtassatok a VU főlapján mert sem az nem igaz ,h kevés időt vesz el sem az egész úgy ahogy van. Mikós vajh magadnak vagy a barátaidnak megy ez a game? Na jó megyek katakombákba aztán majd ha megbolondulok és idegesíteni akarom magam újra benézek hátha már nem Miklós a "góré".
V3 AFejedetBeleveremAFalba
Pontszám: 5.77
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
78. hozzászólás - 2010.11.09. 22:38:01 (Válasz Let. #76 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.11.09. 22:23:22
Tiszteletem Mindenki!

Szerintem be kell látni hogy mennyire kellemetlen lehet ez a játékvezetésnek, személy szerint Miklósnak.
Nem hiszem hogy bármelyik játékos cserélne vele ebben a helyzetben.

Kérlek vegyétek figyelembe azt is, hogy a játék megalkotója személyesen jön ide megbeszélni hogy mi a gond, mi lehet a megoldás. Szerintem ennek van jelentősége.

Birka ötlete szerintem jó. Jönnek új relikviák is, illetve nem hiszem hogy a meglevők közt nincsenek nagyon használhatóak.
Ki kell kérni azoknak a véleményét akik most birtokolják.
Nem tudom mit lehetne azokkal kezdeni akik most jönnek az inspirátorért a találkozóra, de szerintem lenne értelme ezen is ötletelni.

Az pedig hogy a játék megalkotóján számon kérjük hogy moderál-e valamit, abszurd. Szvsz egyrészt valóban példás hogy mennyire szoros a kapcsolat a játékvezetés és a játékosok közt, másrészt pedig nem hiszem hogy ez egy megoldhatatlan kérdés lenne.


Let


Ezek szerinte neked minden a szád íze szerint történik.
Nekem viszont nem és a véleményemnek hangot is fogok adni.
Húha idejön és személyesen megbeszéli.
De mit is?
Ha megbeszélni akarta volna, akkor nem kész ténnyel áll elő, hanem javaslattal, amit a ha megvitatott az érintettek csoportja, abból levonja a következtetést és aszerint dönt.
Ez lenne a megfelelő eljárás egy játék alkotó részéről, aki ad azok véleményére, akik áldoznak a játékára és végeredményben, belőlük-belőlünk él.
Itt a fórumon minden ilyen dolog előre el van döntve, csak azért van ide beírva, hogy amíg megvalósítják, kidühönghessék magukat az érdekeltek.
A hozzászólást Kenezimi módosította 2010.11.09. 22:38:52-kor
Alea Iacta Est!
Pontszám: 4.83
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
79. hozzászólás - 2010.11.09. 22:42:36 (Válasz Miklós #39 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.09. 19:23:53
Tehát az, hogy az inspirátor és VF kombóját nerfeljük, nem kérdés volt, hanem kijelentés.


Megvitatásról szó se volt

Kenezimi:

A mentális burok pedig bekerült, tehát abban is igazad, hogy úgy alakult, ahogy szeretné. Mivel ez utóbbi nyelvcsapás is erősen csontig hatolt, gondolom az egy burkolt köszönöm volt, a burokért cserébe. Ez van, ez egy ilyen játék Olyan, mint az élet.
A hozzászólást Sookie módosította 2010.11.09. 22:43:21-kor
Pontszám: 4.87
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
80. hozzászólás - 2010.11.09. 22:47:18
Birka az a véleményem az ötletedről, hogy semmi különbség nincs az inspirátor és pl a rejtőköpeny (és a többi nerfelt cucc) esete között. Egyik sem tölti be azt a funkciót amiért beruházott rá a gazdája (a példaként felhozott rejtőköpeny konkrétan dísz kategória lett, míg az inspirátornál még mindig dönthetsz az EH-ra váltás mellett). Az nem érv hogy az inspirátor a legjobbakhoz/legtöbb dukáttal rendelkezőkhöz került mindig (sőt). Alapvetően egyetértek azzal amit mondasz, azzal viszont nem hogy miért lenne kivétel az inspirátor a nerfelt cuccok közül.

Miklós: én alapvetően szeretem, hogy ez a játék dinamikusan változik. És az is respektálandó, hogy itt a JV (személyed) elérhető és ez interakcióra ad lehetőséget, ellenben sok hasonló játékkal. Ez emeli a sok többi tucat ogame fölé. De ha ezt bevállaltad, akkor várható, hogy egyes a játékosokat- nevezzük őket vásárlóknak- a JV - nevezzük szolgáltatónak- részéről egyik pillanatról a másikra hátrányosan érintő változtatások bizony nemtetszést válthatnak ki. Ilyen esetekre nyújtana enyhülést az általad kissé kiparodizált garancia. Ha a vásárló hónapokig-évekig gyűjt/készül valamire amit a szolgáltató kínál és nem azt kapja amit megvett, akkor ez szerintem tolerálható igény.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.11.09. 22:56:40-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.21
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője