Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
161. hozzászólás - 2010.11.10. 12:43:38 (Válasz Prisma #159 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 12:39:30
Ez bizony a szabályok megváltoztatása,


Bizony az. Egy ilyen jateknak ez mindig is resze volt es resze lesz. Fejlesztesnek hivjak.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.41
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
162. hozzászólás - 2010.11.10. 13:00:09
Idézet: Büyük - 2010.11.10. 12:40:19
így nem érzem úgy,hogy a nehezen megszerzett tárgyért engem kéne büntetni főleg,hogy tetszik vagy sem fizettem is érte és egyenlőre még a saját árát sem termelte ki a tárgy nemhogy plusszt adott volna..

Nem értem min problémázol még mindig, ember, Miklós leirta hogy fél évig használhattad a cumót tápolhatál vele és most még ha akarod vissza is válthatod és visszakapod a ráköltött dukátok felét. nyilván nem véletlen hogy nem akarsz élni a felajánlott lehetőségel..... lehet még igy se haszontalan napi 50 helyett 60-80 akárhány cspt kapni......
Pontszám: 3.86
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
163. hozzászólás - 2010.11.10. 13:04:17 (Válasz Jeriko #114 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.11.10. 00:06:04
Aki arra hivatkozik, ezután nem lesz esélye utolérni őket, annak tudomásul kellene vennie: eddig se volt (ha lett volna, most nála lenne az inspirátor).


Lehet nagyképűnek tartasz, de megkockáztatom, hogy volna esélyem Marcsa ellen (jelenleg rohamléptekben erősödik hozzám képest, pedig szintben jóval alattam van), ha megszerezném az Inspirátort, az meg hogy a legutóbbi nem hozzám került kb. 100 dukáton múlt...

Idézet: Jeriko - 2010.11.10. 00:06:04
Én inkább világonként legyen 2 karakter elszállva fix mértékkel, minthogy tovább erősödjenek, és félévenként újabb "félistent" termeljen ki magából az aukció.


Evvel pont keresztbe vered az előző mondatodat, vagyis, ha félistenné tesz, akkor mégis ad lehetőséget a felzárkózásra. Hogy is van ez?

Idézet: Jeriko - 2010.11.10. 00:06:04
Tudomásul kell venni, hogy tökéletes igazságot nem lehet tenni, viszont ez nem állhatja útját annak (és ne is hivatkozzunk rá), hogy próbáljunk javítani azon, ami nem jól működik.


Tökéletes igazságról senki sem álmodozik. De van elérhető és megvalósítható igazságtétel. A baltával elvágós nerf, amit Miki csinál nem az.

A látszat ellenére a többi szavaiddal 100%-ban egyetértek...
Pontszám: 8.28
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
164. hozzászólás - 2010.11.10. 13:10:03 (Válasz DeDoom #162 hozzászólására.)
Nem egészen nem ajánlotta fel.Tett rá utalást de nem írta,hogy konkrét.Jelenleg még ott tart a dolog,hogy nerfeli mindenképp és nem tudjuk mi lesz a vége.

Másodszor szerinted ha nem kompenzál és én buktával jövök ki a dologból,hogyan bízzak ezután benne,hogyan vegyek bármit is ha bármikor elveheti ha kedve tartja?
Nem hinném,hogy így bárki szeretne játszani.
Én csak a játék adta lehetőségeket használtam ki becsületesen játszottam de azt azért nem szeretném,hogy valamiért fizetek és ezek után még hátrány is ér.
Jó lenne végre megérteni,hogy nem hozta vissza az inspirátor az árát nem,hogy plusszt termeljen fél év alatt.

Holnap mi lesz?Holnap a szívósság övét veszik el az emberektől?Elég durva cucc ha nem az inspirátort akkor azt vettem volna meg.
Pontszám: 4.89
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
165. hozzászólás - 2010.11.10. 13:24:48 (Válasz Büyük #164 hozzászólására.)
Idézet: Büyük - 2010.11.10. 13:10:03
Nem egészen nem ajánlotta fel.Tett rá utalást de nem írta,hogy konkrét.Jelenleg még ott tart a dolog,hogy nerfeli mindenképp és nem tudjuk mi lesz a vége.


Nekem ez elég egyértelmünek tünt:

Idézet: Miklós - 2010.11.09. 20:42:09

Mivel viszont a reliket nem lehet ledobni, ha nerfelni akartok akkor inkább a VF ne működjön ha van valakinek inspirátora

Igazad van, így ésszerűbb, legyen így.


Idézet: Miklós - 2010.11.09. 22:49:34
Mivel itt konkrétan 3 emberről van szó, pontosan tudjuk, kik ők és mikor vették meg ezt a tárgyat, nem látom akadályát, hogy méltányosságból felajánljuk nekik, hogy ők, ha akarják, az inspirátort visszaadják, és cserébe visszakapják a ráköltött dukátok felét.


Szoval sztem viselkedj férfi módjára, vagy válstd vissza az inspirátort, vagy maradj csöndben, de ne siránkozz, mint egy vénaszony.....
Pontszám: 4.06
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
166. hozzászólás - 2010.11.10. 13:31:08 (Válasz DeDoom #165 hozzászólására.)
Szerintem még nem volt konkrétan kijelentve, hogy akkor most mi lesz. Hiába írta le, majd ha jelzi, hogy na akkor most ez van, akkor.
Pontszám: 5.48
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
167. hozzászólás - 2010.11.10. 13:49:09
ÉS én sokkal durvábbnak tartom, h akik először szereztek tyúkot, bérletet azoknak mekkora + tervezési és bónusz lehetőséget tudtak összekovácsolni belőle- Cyron nem véleteln vette meg utána az inspirátort is, úgy h hatalmas tartalkéai maradtak.

Erre született egy nagyon jó megoldás: a féléves aukciós bérlet, amit eseményből lehetett megszerezni.
Ez egy pozitív módosítás volt, nem gyengültek a bérletesek csak más is erősödött vmennyit ideiglenesen.

Ilyen módosításokra lenne szükség ebben az esetben is.
Pontszám: 9.55
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
168. hozzászólás - 2010.11.10. 14:01:13
Azon VF-eseknek, akik nagyon szomorúak a tervezett nerf (VF-eseknél inaktív az inspirátor) miatt, súgok valamit:

Ha nem is 100%-os hatásfokkal, de az Inspirátor továbbra is szépen működhet náluk is.
Csak kezdjenek el LGY-t tartalékolni...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.44
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
169. hozzászólás - 2010.11.10. 14:04:55 (Válasz Ezüstszél #168 hozzászólására.)
Felhasználható lélekgyémánt: 105848

Hadd jöjjön!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.55
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
170. hozzászólás - 2010.11.10. 14:17:45 (Válasz Ezüstszél #168 hozzászólására.)
És esetleg párezer nyertes csatát átfordítani vesztes mérlegre.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
171. hozzászólás - 2010.11.10. 14:20:44 (Válasz Darah #170 hozzászólására.)
Ha habot is akar a tortára, miért ne?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.67
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
172. hozzászólás - 2010.11.10. 14:24:02 (Válasz Prisma #159 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 12:39:30
Idézet: Morzkod - 2010.11.10. 12:31:43
Egy futóversenyen ez alapvetően igazságtalan dolog.
Olyan, mintha egy autóversenyen a később nevezők erősebb motort pakolhatnának bele az autójukba, de ugyanazon a futamon indulnának.


Kesobb indulokat akartal irni sztem.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.10. 15:40:56-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.57
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
173. hozzászólás - 2010.11.10. 18:23:29 (Válasz Wuher #153 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.11.10. 12:17:32
a kreativ exploitot miert nerfeltetek le akkor, es miert vettetek el a nerfet kivalto ket karaktertol az LE-t amit osszehoztak azok akik szolidabb kivitelben toljak pedig megtarthattak?


Ha Egon és Csuhi esetére gondolsz, ott a visszaélés nem a kreatív kihasználása volt (hiszen az nem bug) hanem az, hogy beléptek egymás karakteréhez megütni a másikat.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 5.66
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
174. hozzászólás - 2010.11.10. 21:41:31 (Válasz DzsoniKSL #173 hozzászólására.)
Idézet: DzsoniKSL - 2010.11.10. 18:23:29
Ha Egon és Csuhi esetére gondolsz, ott a visszaélés nem a kreatív kihasználása volt (hiszen az nem bug) hanem az, hogy beléptek egymás karakteréhez megütni a másikat.


Ezt gondolom te sem komolyan mondtad. Szerinted, ha én most megbeszélem mondjuk Piottal, hogy "pajtás, maradjunk már fent esténként és éjfél és kettő között barátilag akasszuk már ki egymás kreatívos korlátját" akkor nem zárolnának pár héten belül? De mint a huzat...
A hozzászólást Darksol módosította 2010.11.10. 21:42:00-kor
Pontszám: 8.57
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
175. hozzászólás - 2010.11.10. 21:45:56 (Válasz Darksol #174 hozzászólására.)
Darksol...kérdezz csak körbe a saját portádon...érdekeset tudna neked ilyen támadásokról mesélni egy társad.
És sem őt, sem a partnert nem fogták meg anno.

Pontszám: 6.68
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
176. hozzászólás - 2010.11.10. 22:03:26
Olvasgatok, értelmezek és nézek mint a moziban.
Teljesen abszurd helyzetek tömege.
1. Nerf
2. Már megint
3. Miklós feldobja és megvitattatja a játkosokkal.
Hogyan véleményez egy olyan akinek nincs olyannal szemben akinek van?
Biztos nem véletlenül van neki nem? Lehet tovább gyűjtött és nem vett
sima papírt az AH-ban vagy 100 dukátot 250-ért. Mi meg megvitatjuk és
úgymond legitim döntéssé formáljuk a JV-nek.
Az ilyen esetekben elfogadható ellentételezés a cucc elvétele és
a bekerülési érték sokszorosának visszafizetése szüntelen Mea Culpa alatt!
Kellene hogy legyen.

Kíváncsi vagyok mikor veszik vissza a kreaff-ot, a kontinuumot és mellette a
kivégzést. Egyszerűen beszarás.

Néha, már én sem értem mit eszem ezen a játékon. Ja, a Xanax-ot...
A hozzászólást altair módosította 2010.11.10. 22:05:15-kor
Pontszám: 6.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
177. hozzászólás - 2010.11.10. 22:35:42 (Válasz altair #176 hozzászólására.)
Bármily meglepő, semmivel sem több a nerf mostanában, mint eddig volt. A különbség csak annyi, hogy szélesebb réteget érint, és nem csak a top-ot. Ha magas szinten megy a nerf, azzal a játékosok nagyrésze egyetért, (szívjanak csak az élen járók, úgyis túl táposak). Ha pedig mégsem értene egyet a butítással, akkor sem emeli fel a hangját ellene, mert nem érinti.

Csak pár példa a teljesség igénye nélkül, amely nerfek ellen szinte senki sem emelte fel a hangját:

- a LE szíváshoz LE kell legyen a karakternél
- a karakter maximum a nála levő LE 20%-át tudja LE szívással elszívni
- a KH ellen a LE szívásnak maximum 30%-a működik, lefelé ütve még kevesebb
- kristálycsizma a kábítós küldi fékezésére
- az erőbónusz gyengítése magas szinten
- LE szívás védelem a térkapus lényeknél magas szinten
- az epikus szörnyek magas szinten már csak 20 lényenként adnak új kincstáblát 10 helyett
- gyorsabban növekedő maxép az epikusoknál
- kísérő állatok az epikusoknál, tovább növelve ezzel a sebzésüket

És még sorolhatnám reggelig... Mindig is jelen volt a nerfelés, a különbség csak annyi hogy mostanában több olyan fordult elő, ami nagyobb réteg számára észrevehető, így a visszhangja is nagyobb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.20
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
178. hozzászólás - 2010.11.10. 22:37:41
Így utólag már NEM lehet nerfelni! Ha jól tudom V1-en 2, vagy 3 inspirátor van. A felszólalások nagy része azzal ért egyet, hogy nem kell hozzányúlni. Nem is lehet.
1. Ha innentől változik meg, akokr ez a 2-3 karakter lett feltápolva, visszavonhatatlant előnyre szet téve.
2. Visszamenőleg elvenni ezektől a bezsebelt előnyt? És mi alapján számítolod ki? Meg amikor megvették a tárgyat (gondolom nem mellényzsebből, hanem komoly áldozatok árán), akkor az eredeti feltételekkel vették meg. Ha tudták volna, hogy megváltozik, akkor nem biztos, hogy megveszik. Vagy vettek volna mást. Az egész nerfelősdi egy INCORRECT megoldás.
Legközelebb, ha valamit betsztek teszteljétek le valhol, ne utólag nerfelgessetek!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.53
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
179. hozzászólás - 2010.11.10. 22:53:18
MIklós, ennél a nerfnél nem is feltétlen azzal a pár inspirátoros emberrel és az elégedetlenségükkel van gond nagy vonalakban (még ha ők is a leghangosabbak itt), hanem azzal, hogy ezzel a sorozatos nerfeléssel elvesztitek a játékosok bizalmát. Én most már úgy vagyok, hogy kissé félve merek hosszú távra tervezni fejlesztésben, mert mi van, ha holnap ilyenkor az én terveimnek, "taktikámnak" tesz keresztbe a JV? Simán előfordulhat, lévén a nerfeléseknél egyértelműen kiderült, hogy vajmi kevéssé érdekel titeket hány játékost érint, ha úgy érzitek, hogy baltával kell szabályt faragni, akkor az úgy is lesz. Nagyon jól beidézted a szabályzatot, valóban jogotokban áll ezt bármikor megtenni. De azért ezt érdemes lenne átgondolni, hogy ez valóban jó így? A Végzetúr a maga kategóriájában egy remek játék: rengeteg, folyamatosan megnyíló lehetőséget kínál, rendszeres eventeket, folyamatos fejlődést és ami a legfontosabb, összetett, mégis elég jól átlátható játékrendszert. Épp ez az oka annak, hogy akik komolyan elmerülnek benne, azok jó eséllyel elkezdenek előre tervezni, kihozni a maximumot a karakterükből. Sokszor hónapokkal, esetleg évekkel előre tervezésről van szó itt, hosszas készülődésről egy kiváló karakter létrehozásáért. És itt jön be a képbe a probléma: ha rendszeresen kiszámíthatatlan változásokat, nerfeléseket csináltok a játék már üzemelő, régóta működő részein, azzal könnyen lehet, hogy sok ember ilyen taktikázását vágjátok félbe. Márpedig a fizető játékosok is főleg a hosszabb távra tervezők közül kerülnek szerintem, szóval a bizalom megingatásával lényegében magatok alatt vágjátok a fát.

Nyilván előfordulhatnak hibák, de akkor azt javítani kellene ott helyben. Például egész egyszerűen nem hiszem el, hogy mondjuk a láthatatlan vadászatos "bug" észrevételéhez komolyan évek kellettek. Ilyen a világon nincs! Akkor pedig vagy benne hagyjátok, mint taktikai lehetőséget vagy kiveszitek. Ha pár nappal a bekerülése után kivettétek volna, nagyjából senki egy rossz szót nem szólt volna az ügyben, mert senki nem tervezett volna vele hosszú távra. Így viszont, hogy bennmaradt, a játékosok - teljes joggal - úgy gondolták, hogy ez is egy lehetőség és ki lehet használni. És így több ember taktikájának az alapköve lett, erős karaktereket termelve ki. És ekkor, mikor már rengeteg játékos alapvető elemként használta, kijelentettétek, hogy ez így nem megy, kiszeditek a lehetőséget, mert csak.

Itt ugyanez: elég volt egyszer elolvasnom a tárgyleírást, hogy tudjam azt a hatását, ami miatt nerfelni/kivenni akarjátok. Könyörgöm, eleve azért lett teljesen egyedi relikvia, azért ment el horribilis áron, mert nagyon erős. És ont az a lényege, hogy gyorsabb fejlődést tegyen lehetővé, nem? Felzárkóztatás, ugyan már: ha egy erős relikviából nagyjából másfél év alatt tíznél is kevesebbet raktok egy sok ezer karakterrel machináló játékba, akkor evidens, hogy a legtöbb erőforráshoz hozzáférő játékos viszi el. És általában ez azt is jelenti, hogy a legerősebb játékosok egyike lesz az, akinek véletlen sincs szüksége felzárkóztatásra, maximum egy-két nála is erősebb karakterhez képest. Ez egyszerű logika. Most meg az baj, hogy tényleg így működik és utolérhetetlenné teszi ezeket a karaktereket? De én azt nem értem, hogy ez hogy nem volt evidens eleve? Vagy miért nem lett átgondolva még egyszer az egész, amikor szóltak páran, hogy ez így kissé durva lesz?

Lehet ezt "dinamikus fejlődésnek" (szóhasználat kérdése), előre beláthatatlan következményeknek (ugyan) nevezni, lehet, hogy játék mögött annyi programozás és tervezés van, hogy én az 1%-t sem vállalnám, de ah elyzet az, hogy ez az egyszeri, szórakozni vágyó játékost jó eséllyel teljesen hidegen hagyja. Amit én (és talán nem vagyok egyedül) látok az egészből, hogy nem vagytok képben eléggé egyes fejlesztések következményeivel (ékes példa a kifordító ital a V5-ön, fel sem szabadott volna merülnie a problémának alaposabb átgondolással), későn reagáltok sokszor, akkor is kapkodva, nagybaltával estek olyan dolgoknak, amik eddigre már a játék szerves részét képezik. Ami így teljesen értehtő módon szül esetenként széleskörű nemtetszést. Erre ugyan születik reagáslás sokszor, de az is a hirtelen, átgondolatlan döntések szagát árasztja nem ritkán (pl. Sztázisbuborék).
V3: Xarun
Pontszám: 8.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
180. hozzászólás - 2010.11.10. 23:16:53 (Válasz Warfoki #179 hozzászólására.)
Idézet: Warfoki - 2010.11.10. 22:53:18
Például egész egyszerűen nem hiszem el, hogy mondjuk a láthatatlan vadászatos "bug" észrevételéhez komolyan évek kellettek.

A "bugok" jórészét a játékosok veszik észre, kisebb hányadát a játékvezetés. Ahogy kis karik magas szintű epikus tárgyakkal való rohangálása sem a játékvezetésnek tűnt fel, hanem nagy valószínűséggel játékosok hívták fel rá a figyelmet. Tehát a nerfelések nagy hányada gyakorlatilag játékosok kérésére indul meg. Említhetném itt például a szöviből való ki-be ugrálás büntetését is. De ugyan így lett kinyírva az állatok kritikus ütése is tavaly, vagy a hatalom tornya. Gyanítom, hogy a láthatatlan vadászat sem a játékvezetésnek tűnt fel, hanem a játékosok hívták fel rá a figyelmet.

A nerfelések kisebb részét kezdeményezi a játékvezetés, ilyen pl a 20 epikusonként változó kincstábla, vagy a portyalista rendezhetőségének megszűnése.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!