Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789101112
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
221. hozzászólás - 2010.11.12. 10:48:50 (Válasz Ariel #203 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.11.11. 22:51:07
És ezt mégis hogy valósítod meg az inspirátor esetén? Csak a megszerzés időpontja ismert, amiből nem tudod kiszámolni, hogy ki mennyi csp-hez jutott vele.


Megvalositas sztem egyszeru, megszerzes idopontjatol egy ev mulva lep eletbe a VF nem hat szabaly.

En inkabb azt a kerdest tennem fel, hogy vajon mennyire lenne ez korrekt?
Két fajta összehasonlítást befolyásolna ez a megoldas.
Harom fajta ember van. Akinek van inspiratora (V), akinem ezután lesz (E), és akinek nincs, és nem is lesz (N).

Ez a módosítás 2 kapcsolatban hatna.
V-E viszonylatban azt hiszem nem kérdés, hogy korrekt a megoldás.
De mi van az E-N viszonylattal? Megállpítottuk, hogy az inspirátor túl nagy előnyt ad ezért vissza kell nyesni, de lehetőséget adunk az új inspirátorosoknak, hogy ugyanezt a túl nagy előnyt megszerezzék? Ez nem olyan kicsit, mintha azt mondanánk, hogy szükség van a korlátozásra, de az igazságosság jegyében nem lépjük meg? Nem olyan mintha adnánk a szarnak egy pofont?

Azokban az esetekben, amikor mindenki előbb vagy utóbb ki tudja aknázni a lehetőséget, ott teljes mellszélességgel tudok odaállni amellé, hogy a határ a legelső karakter előtt legyen meghúzva. Itt viszont egy (nagyon) szűk réteg az, akinek valaha inspirátora lesz. Jelen állapot szerint. Így azért a kép mindenképpen árnyaltabb.

És ha beteszem a mérleg egyik serpenyőjébe az E karaktereket, akik rosszul járnak vele, a másikba meg az N karaktereket, akkor nem kérdéses, hogy merre fog dőlni a mérleg nyelve.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.75
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
222. hozzászólás - 2010.11.12. 10:48:51 (Válasz Lanmandragoran #219 hozzászólására.)
LOL. Én nem buta TV reklámra gondoltam, hanem meghirdetett szerződési ajánlatra.

Amúgy természetesen bepöttyöztem az igent én is, amikor regeltem (nem mintha egyébként pereskednék ilyen pitiánerségért ) de ettől függetlenül leírhatom, ha valami nem tetszik, nem?
Pontszám: 4.55
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
223. hozzászólás - 2010.11.12. 10:50:41 (Válasz Jeriko #220 hozzászólására.)
A lényeg nem ez, hanem az, hogy ha valami el lett ****va, akkor azt nem hagyják úgy, hanem reparálják.
Pontszám: 5.09
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
224. hozzászólás - 2010.11.12. 10:51:44 (Válasz DeDoom #205 hozzászólására.)
No nezz oda egyre gondoltunk.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.75
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
225. hozzászólás - 2010.11.12. 10:53:30 (Válasz Lanmandragoran #217 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.11.12. 10:31:10
Az Inspirátor, mint a neve is mutatja, felzárkóztatási lehetőségként került árverésre, a vf viszont a leszakadást segíti elő.

1. OK, és mi itt a gond? Milyen problémát okoz, ha egyszerre használják? Legfeljebb kiegyenlíti egymást a két hatás. Akkor pedig ugye kb. átlagos tempóban fejlődik a használó. Miért fáj ez bárkinek, pláne Miklósnak? Ha pedig fáj, akkor mi van az inspirátor + VF kombó nélkül átlagos sebességgel fejlődő karakterekkel (tehát a többséggel)? Őket miért nem kell regulázni?
2. Feltéve (de meg nem engedve), hogy a két ellentétes hatás egyszerre való használata tényleg problémás, akkor miért nincs letiltva a láthatatlan vadászat is? Az is felezi a TP-t, ebben pontosan ugyanúgy viselkedik, mint a VF.



Miklósákat pedig - már igazán megtanulhattuk volna 2 év alatt - hidegen hagyja, hogy a játékosállomány milyen, az eredeti céltól eltérő taktikát épít a tárgy köré, ők azt tartják szem előtt, amire ők az adott tárgyat kitalálták.

Ez a világ legostobább érve lenne bármire is, szerintem ilyet Miklós sem merne bevállalni mint motivációt. A tudományos felfedezések jelentős része származik abból, hogy egy adott dolgot a szokásostól eltérő körülmények közöt vizsgálnak, néha konkrétan nem arra használnak valamit, amire "való". Az ilyesmivel csak akkor van probléma, ha kimutatható, konkrét kárt okoz. Sőt, valójában bármivel csak akkor van gond, ha kárt okoz. Az nem érv, hogy Miklósnak (bárkinek) nem tetszik. Nekem meg a sárgaborsófőzelék nem tetszik, mégsem akarom, hogy betiltsák.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.95
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
226. hozzászólás - 2010.11.12. 10:54:31 (Válasz Darksol #223 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2010.11.12. 10:50:41
A lényeg nem ez, hanem az, hogy ha valami el lett ****va, akkor azt nem hagyják úgy, hanem reparálják.


No de hát nem ez történt? Az inspirátor el lett ****va, most reparálták, páran - köztük te - meg avval érvelnek, hogy legalább egy évre még hagyják úgy.
Pontszám: 5.38
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
227. hozzászólás - 2010.11.12. 11:17:28 (Válasz Prisma #225 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.12. 10:53:30

1. OK, és mi itt a gond? Milyen problémát okoz, ha egyszerre használják? Legfeljebb kiegyenlíti egymást a két hatás. Akkor pedig ugye kb. átlagos tempóban fejlődik a használó. Miért fáj ez bárkinek, pláne Miklósnak? Ha pedig fáj, akkor mi van az inspirátor + VF kombó nélkül átlagos sebességgel fejlődő karakterekkel (tehát a többséggel)? Őket miért nem kell regulázni?
2. Feltéve (de meg nem engedve), hogy a két ellentétes hatás egyszerre való használata tényleg problémás, akkor miért nincs letiltva a láthatatlan vadászat is? Az is felezi a TP-t, ebben pontosan ugyanúgy viselkedik, mint a VF.


Nem pók vagy te véletlenül? Mert a vadászathoz nem értesz, az egyértelműen kiderült. Kiegyenlíti egymást a két hatás? Igen, nagyjából. Csak épp a kiegyenlített TP mellé a szerzett LE cirka 3-szoros lesz. Hol van ez az átlagosan fejlődő karakterektől? Miért is fáj nekik?

A láthatatlan vadászat pedig a TP felezés mellett az LE-t is felezi, így a fejlődési tempó ugyan kb. fele akkora mint az átlagjátékosnak, de a szerzett LE is. Vagyis arányaiban nem változik semmi az átlagoshoz képest.
Ha alapvető funkciókkal sem vagy tisztában, ne akarj reformálni. Én sem teszem.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2010.11.12. 11:23:26-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3.98
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
228. hozzászólás - 2010.11.12. 11:30:20 (Válasz Lanmandragoran #227 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.11.12. 11:17:28

Nem pók vagy te véletlenül? Mert a vadászathoz nem értesz, az egyértelműen kiderült. Kiegyenlíti egymást a két hatás? Igen, nagyjából. Csak épp a kiegyenlített TP mellé a szerzett LE cirka 3-szoros lesz. Hol van ez az átlagosan fejlődő karakterektől? Miért is fáj nekik?

A láthatatlan vadászat pedig a TP felezés mellett az LE-t is felezi, így a fejlődési tempó ugyan kb. fele akkora mint az átlagjátékosnak, de a szerzett LE is. Vagyis arányaiban nem változik semmi az átlagoshoz képest.
Ha alapvető funkciókkal sem vagy tisztában, ne akarj reformálni. Én sem teszem.


Természetesen értek a vadászathoz, nem hiszem, hogy kiderült volna ennek az ellenkezője. Az viszont teljesen egyértelműen kiderült, hogy te write only üzemmódban vagy, és nem olvastad a topikot (akkor ugyanis tudnád, hogy mit írtam eddig erről). Azért tettem fel az álnaiv kérdéseket, hogy ki legyen mondva, hogy nem a TP-vel van itt a gond, hanem a LE/TP aránnyal. Bár azt a kifejezést, hogy LE/TP arány nem írtad, de azt végül is egyértelműen kifejezted, hogy adott TP-hez szerzett LE-vel van a gond, ami ugye a LE/TP arányt jeletni. Ebben tehát egyetértünk. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért pont a VF LE/TP arány javító hatásával van a gond. A többi utólag bekerült ilyen hatással miért nincsen gond? Dehogy nincsen, és éppen emiatt a nerfet úgy kellene kivitelezni, hogy a tárgyat egyszerűen ki kellene venni, és nem ilyen racionálisan megindokolhatatlan VF-fel kizárást csinálni. A te, és a többi write only üzemmódban működő hozzászóló kedvéért leírom még egyszer, amit már leírtam, hátha most sikerül elolvasni:

"Az inspirátorral ugyanaz a gond, ami az avatárral lett volna: ütőtávba hoz olyanokat, akiknél extrém nagy különbség volt a lehetséges maximális LE/TP arányban. Sajnos a játékban kezdetektől jelen van az a nagyon súlyos koncepcionális/tervezési hiba, hogy a lehetséges maximális LE/TP arány folyamatosan változik. Ennek negatív hatásaitól az ad némi védelmet, hogy maximálva van a CSP termelés sebessége, így ha valaki azt akarja, hogy az alacsonyabb szintű, tápos LE/TP aránnyal hizlalt karakterek ne érjék utol, akkor csak annyi a teendője, hogy maximális sebességgel költi a CSP-it (és térkapu pontokat stb), így azok soha nem kerülnek vele egy szintre. Az inspirátor ezt rúgta fel, a tulajdonosoknak lehetővé tette, hogy utolérjék az előttük járókat, méghozzá úgy, hogy ez ellen azok semmit sem tehetnek.

És megint kilyukadtunk oda, hogy miért pont a VF-fel van már megint gond? A sok utólag bekerült LE/TP javító lehetőség közül a VF csak egy. A helyzet az, hogy a VF nélküli karakterek esetében a többi ilyen lehetőség miatt ugyanúgy nem fair az elöl lévőkre szabadítani őket. Az inspirátor tehát valójában úgy hibás, ahogy van, nem szabadna a játékban lennie."
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.96
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
229. hozzászólás - 2010.11.12. 22:03:29 (Válasz Miklós #213 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.12. 09:32:08
és privátban kikérem játékosok véleményét is


Biztos, hogy megfelelő játékosok véleményét kéred ki?
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7.02
népszerűTiburonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
230. hozzászólás - 2010.11.16. 21:18:34
Az én véleményem se kérte ki senki, pedig van inspirátorom...

...nos utólag módosítani valamit, az nagy szemétség. Nem tudom szebben mondani. Az ilyen húzásaival a Behó sok "ősköves" kari kedvét elvette már a játéktól és töröltek:( Tudok mondani 10-et is. Az én kedvem is kezdik elvenni. Majd csak akkor jönnek rá, ha már senki nem fog költeni komolyabban a játékra, az agyatlan húzásaik miatt! És még szépen fejeztem ki magam:@
V2
Pontszám: 7.14
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
231. hozzászólás - 2010.11.16. 21:48:43
Szerintem mindig lesz annyi fizetős játékos, hogy ne érezzék meg, ha eltűnik egy-egy a topból. Alacsonyabb szinten sokkal nagyobb a fluktuáció.
трамвай-инженер
Pontszám: 3.73
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
232. hozzászólás - 2010.11.17. 21:18:41
Kicsit offtopic a javaslatom és valószínűleg még elvi síkon is bukna a dolog de kíváncsi vagyok más véleményére is.

Másodlagos aukció eladható relikviák:
Hatás: A játékos megszabadulhat az általa birtokolt relikviától.
Mechanizmus: X költségért (LGY, LE, KP, kiégett őskő?) a játékos nevezheti az aukcióra az elhasználódott számára értéktelenné vált relikviát. Erre a relikre a többi játékos tehet fel aranydukátot melyből az aukciós ház lehúz 20-40%-ot (mint kezelési költséget, kopási díj). Minden (második?)ciklusba (6 relikvia) jöhetne 1 hetedik (ha van ilyen) amit játékos ajánl fel megvételre. Bekerülési sorrend: random vagy lehet növelni erőforrás beáldozásával.
Jó mert: 1 nerf után aki meg akar szabadulni a relikviától megteheti és a kapott dukát mennyiséggel lehet, hogy vehet magának egy szebbet jobbat csillogóbbat.
Ilyen relikviák lehetnek: rejtőköpeny, kristálygömb, halálkristály, démonűző idol, sámán izsák, szent idol, Zafír gyűrű, protector, Zu'Lit lombikja, Elgulfer, rubin gyűrű, destructor, inspirátor (a lista tetszés szerint bővíthető, szűkíthető ki mit tart gondol).
- egyéni aukciós tételek?: pl felajánl valaki 30000 LGY-ot vagy 30 AF pontot

Nem jó mert:
Baraty-nak nem kis munka új felületet felvinni ahol felajánlhatod a relikviádat Miklósnak exploit mentesíteni csiszolni az ötleten (más fontosabb fejlesztéstől vehet el időt).


Kérlek ha lepontozod a hszt, írj legalább egy érvet, hogy ez nagyon nagy baromság mert... nincs értelme mert...
Ígérem elolvasom és tiszteletben tartom a véleményedet!
A hozzászólást Freez módosította 2010.11.17. 21:19:06-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 9.43
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
233. hozzászólás - 2010.11.17. 21:37:10
Fordítok: Piac. Lehet csűrni csavarni, meg örülnék neki ha lenne, de ez akkor is az.

Plusz: Ezek a tételek forognak AH-ban, ha valaki vesz egy reliket, ne gondolja meg magát 1hét múlva, és akkor így több relik lenne a játékban, mert mellette menne a rendes forgás is.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.11.17. 21:40:57-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.77
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
234. hozzászólás - 2010.11.17. 21:53:58
Az ötlet maga érdekes, de számos probléma van vele.
1.) Végig kell menni az összes tárgyon, és megnézni, milyen speciális problémák lehetnek velük, sok tárgyat emiatt ki kell zárni, vagy külön programkódot írni hozzá (császári tekercs, hűség záloga, szivósság öve stb)
2.) Vannak tárgyak, amelyeket érdemes megvenni, utána X ideig tápolni vele, és utána már nyugodtan le lehet cserélni (inspirátor, esszencia katalizátor stb). Az ezzel kapcsolatos összes balance problémát minden egyes tárgyra sztem még Birka sem látja át.
3.) Lehetőség van szélsőséges exploitokra, pl. egy szűk kör szert tesz teszem azt fejenként 2000 aranydukátra. Ezután szépen körbe adogatják ilyen áron a tárgyaikat egymás között (aukciós bérlet: eladja az összegyűjtött cuccokat és mehet tovább; lélekkút katalizátor: kisütöm a lélekkutat és mehet tovább; őskőtermő zsák szintlépés előtt mindig megkapom)
4.) Ha egyszerre 1000+ játékos kezd el tárgyakat elárverezni, akkor az nem egy sima aukciós ház lesz, hanem egy piac, ahol effektive bármit meg lehet venni. A tárgyak elértéktelenednek, a tápos tárgyakra ugyan lesz mindig kereslet, de a közepes tárgyakat át lehet majd adni minimális költséggel, ami előhozza a klasszikus rabszolgázás problémát.

A szabad piac, kereskedelem és gazdaság mindig érdekessé tesz egy játékot, viszont egy bizonyos értelemben vett versenyjátékban ez sajnos könnyen tönkreteheti a versenyt, épp ezért nem akartunk eddig sem tárgyátadást, és ezután sem lesz.
Pontszám: 9.17
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
235. hozzászólás - 2010.11.17. 22:21:20 (Válasz Miklós #234 hozzászólására.)
Jogos érvek és ahogy Panna is megírta fentebb leegyszerűsítve ez piac lenne viszont kontrollal. Sajnos a felhozott érvek után úgy néz ki több gondot okozna mint amennyit megoldana a tervezet. Építőrabszolga helyett dukátrabszolga.
Elméleti síkon véleményem szerint megoldható az ellenőrzés.
Amennyiben heti 1 játékos tétel menne világonként az 10 világ esetében is ellenőrizhető akár emberi erővel is (ha ismerjük egy tárgy hozzávetőleges értékét az ettől való durva eltérést lehetne vizsgálni valamint a szövetségen belüli tárgyvándorlást).

Birkát azért csak ne becsüljük le néhány nap alatt összehozna egy táblázatot(ha van rá igény), hogy mivel mennyire lehet tápolni.
Köszönöm a választ agyalok valami máson inkább!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.38
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
236. hozzászólás - 2010.11.18. 08:42:21
En elolvasva az ellenerveket azert ugy erzem, hogy nincs kozte olyan amit ne lehetne megoldani (a szuk kor szert tesz 2000 aranydukatra mas meg nem ervet pedig teljesen megalapozatlannak erzem).

Valoban kell egy lista, hogy mi ajanlhato fel es mi nem, nagyjabol az alapjan, hogy maradando-e a hatasa a targynak, vagy csak addig hat es csak onnantol amig nalam van. A peldak arra, hogy mi az amit erdemes lecserelni egy ido utan teljesen falsak, raadasul az Esszencia konverter (nem katalizator!) nem is aukcios relikvia, igy nyilvan fel sem merul, hogy elarverezheto lenne.

En ugy erzem, hogy boven van annyi kakao ebben a kerdesben, hogy megerje foglalkozni vele.

Igaz egy valos ellenervet fel tudok hozni: a dukatatadas. Aladar megveszi a Benasag fulbevalojat 100 dukatert (+3 benasagot ad), majd elarverezi, amit aztan Bokezu Bela 2000 dukatert vesz meg. De meg ezt sem erzem kikuszobolhetetlennek.
Mindenkeppen meger egy miset.

Panna: az aukcios forma a legtobb visszaelest kiszuri, amire egy piac jellegu rendszer lehetoseget ad.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.18. 08:47:13-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.37
Oldal: 123456789101112
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője