Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
21. hozzászólás - 2010.11.09. 18:25:29
Egyetértek Wuher-rel, az ismételhető küldetések legalább akkora bróken????, mint az Inspirátor.

Birka: én sosem portyázok, nekem tökéletes lenne És vagyunk még ilyenek páran.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
22. hozzászólás - 2010.11.09. 18:25:35
LoWs, nálam sokkal komolyan és okosabb emberek vannak a játékban, majd csak elmagyarázzák nekem miért költöttek dukát ezreket erre a tárgyra...

Ha már dukát, az ismételhető küldiket kéne már baromi régen megfogni, na az tényleg kurva nagy "BRÓKEN"!
1800 dukát után ne dukátot, hanem AF pontokat adjanak pl...
Pontszám: 5.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
23. hozzászólás - 2010.11.09. 18:26:13 (Válasz LanMaffia #21 hozzászólására.)
LM de a te lé/tp arányod se a vadászattol jó akkor
Pontszám: 6
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
24. hozzászólás - 2010.11.09. 18:28:06 (Válasz Birka #22 hozzászólására.)
Nanana, egyszerre csak 1 nerf ha kérhetem. Miért pont 1800?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.02
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
25. hozzászólás - 2010.11.09. 18:37:00
Már csak a V3-n játszok, de azt látom, hogy a 2 kari, akinek van, magasan a legerősebb! Nem hiszem, hogy nincs a két dolog összefüggésben!
Viszont nem jó dolog a nerf, ezért inkább a hozzájutást kéne egyszerűsíteni, vagy pedig valamilyen alternatív módon lehetővé tenni, hogy valaki + csp-t kapjon naponta!
Pl. 1 AF pont = napi + 1 csp, így másnak is lenne lehetősége gyorsítani, persze meghatározni hozzá egy maximumot!
v3 Hollofiver
Pontszám: 6.89
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
26. hozzászólás - 2010.11.09. 18:38:43 (Válasz Hollofia #25 hozzászólására.)
Ez az AFes dolog tetszik.
Remélem nem Elementáris 2-nek fogják gondolni!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
27. hozzászólás - 2010.11.09. 18:40:36 (Válasz PottomPanna #24 hozzászólására.)
Legutóbb mikor néztem Cyron még 1800 ismételhető alatt volt, most már 2000-es határ kéne, hoyg a topon korlátozzon a dukát
Annyira begyorsultak az ismételhetők (végre van min pörögni!), hogy a dukát influáció az egekben van miatta. Ezt az ismételhető küldik reformja kapcsán le kelet volna már szabályozni. Havi 150 ismételhető küldivel éves 1800 dukát cuppan be, 6 órás aukciókkal se lehet ezzel lépést tartani! Nem beszélve róla, hogy csak V1-en van begyorsítva az aukció még
Pontszám: 5.44
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
28. hozzászólás - 2010.11.09. 18:43:16
Nincs értelme a relikviáknak. Valakinek elkezdi szúrni a szemét és valamilyen úton módon elintézik, hogy mindenki hozzájusson ahhoz amit a relikvia ad. Nem kell egyszerűsíteni, nem kell mindenkinek ilyennel rendelkezni. Ők nem csak attól a plusz csptől lettek jók, hanem attól (is) ahogy azt elosztották. Az AHban maradjanak a +tulajdonságokat adó tárgyak meg a 100dukát.

Hollo: Prémtagság, elementáris fúzió több csp. Miért kell azt baszogatni aki nem középszerü és kiemelkedik a tömegből valahogy?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
29. hozzászólás - 2010.11.09. 18:47:02 (Válasz Birka #22 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.11.09. 18:25:35
Ha már dukát, az ismételhető küldiket kéne már baromi régen megfogni, na az tényleg kurva nagy "BRÓKEN"!
1800 dukát után ne dukátot, hanem AF pontokat adjanak pl...


A féléves aukciós bérlet megteszi a hatását, jóval kisebb szerepe van az ismételhető küldiknek, mióta dupla dukát jár a térkapus gyűrűkért és nyakláncokért.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.60
fórumozóImperoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
30. hozzászólás - 2010.11.09. 18:51:14
Az ilyen (és az ezután megszülető) nerfeknél nem lehetne egy felső plafont hozzádobni a dologhoz?
Mondjuk az Inspirátor termelhet X csp-t, ezután pedig kiég. Az ismételhetős küldetésekkel szerezhető X dukát, ezután pedig csak LE és Kristálypont. Pár dolgot megoldana, pár dolog meg nem keserített volna el annyi embert (kivégzés nerf, ismételhetős küldetés/3 dukát, láthatatlanság, kreatív aff)

Így még Cyrontól sem kellene levonni azt a pár milla LE-t az igazságosság jegyében
Szinuhe
Kosarasszájú CetCápa
La Viva Tiburón
Elfcápaemberkobudera
Pontszám: 6.19
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
31. hozzászólás - 2010.11.09. 18:54:55
Többen leírták már előttem. Fix LE/TP nem broken. Ez időtényező, semmi több. Baromi erős pl. eventeknél és bizonyos helyzetekben, de mint többen leírták, a térkapu és az ügyes portya sokkal jobb LE/TP-t képes generáni. A frankeinstein kari -bár nem tudom az pontosan milyen- pedig inkább ebből lesz.
Szakadékot valóban az okoz hogy míg van aki napi 5 ismételhető küldetést képes megcsinálni (amit Lady Alvariel medáljai óta mindenki nyugodtan nyomon követheti), addig egy - átlagosan jó képességű- játékosnak napi 2-3 is kihívást okoz, míg egy átlagjátékos jó ha napi 1-et megcsinál. Ha eltekintünk attól hogy messze a legjobb LE/TP aránya van az ismétlehető küldetéseknek - amitől azért csak duzzogva tudunk eltekinteni- és csak arra koncentrálunk, hogy ez akár 5x-ös dukátkülönbséget generál (hol van már az aukciós bérlet?), akkor kiderülhet mi is valójában a broken. Én azt javasolnám napi mondjuk 2 max 3 dukátnál (hogy azér mozogjanak az agytekervények) maxoljon a jutalom (esetleg adhat efelett szintnyi LGY-t), sőt továbbmegyek: napi 3 ismételhető feélett csökkenjen arányosan a jutalom is. Mielőtt anyáznának azon kevesek akik most képesek ezt túlszárnyalni (ők az igazi csúcsoptimalizátororok) gondoljanak az időtényezővel is, ami ennek hatására felszabadul. Ha 2-3 ismételhetőnél maxolna a jutalom nem lenne akkora játék és versenykényszer. És ez jó.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.11.09. 18:57:44-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.97
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
32. hozzászólás - 2010.11.09. 18:56:50 (Válasz Birka #18 hozzászólására.)
Az inspirátor az adott idő alatt teljesíthető ismételhető küldetések számát is megnöveli. Az elmúlt hónapban a Lady Alvariel féle medálok közül a küldetésekért kaphatóért versenyeztem-mivel rendelkezem szívósság övével, ami olcsóbbá (kevesebb PP) teszi a kábítós/kritikus ütés küldetéseket. A verseny során Cyron, aki megnyerte, 6,6 küldetés/nap átlagot produkált, nekem 5 küldetés/nap sikerült, és ha megfeszültem volna, akkor sem tudtam volna 5,2 küldetés/nap fölé kerülni. Szóval igen hasznos tárgy ezen a téren is.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.99
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
33. hozzászólás - 2010.11.09. 18:59:46 (Válasz PottomPanna #28 hozzászólására.)
Prémium vagyok és maxos a szaki, mint ahogy mindenki másnak, aki komolyan játszik a VU-n. Nem az inspirátor ellen vagyok, de azt látni kell, hogy nem arra van használva, amire készült (felzárkózás erővesztés nélkül)! Ezenkívül, nem az ügyes fejlesztés miatt emelkednek ki a tömegből akik használják! Mióta "kötelező" a VF, sok ember számára unalmas lett a játék, havi-kéthavi szintlépések! A javaslatom arra vonatkozik, hogy aki valóban szeretne legyengülés nélkül felzárkózni, annak lehessen rá lehetősége, mert most nincs rá lehetőség!
v3 Hollofiver
Pontszám: 5.16
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
34. hozzászólás - 2010.11.09. 19:08:44 (Válasz Aderrick #32 hozzászólására.)
De akkor sem az inspirátor adta csp az ami meglódítja a karit, hanem az ismételhető küldetés, melyek jutalma aránytalanul sok ezek szerint.

Érdekes módon az inspiráció szakértelemmel nincs ilyen probléma, annak hatása maxolva van ugye

Én még mindig nem értem mi a jó a fix lé/tp arányú csp-kben, amikor más módokon sokkal erősebb arányt lehet kitermelni. Ezzel szemben a dukátözön miatt meg lehetett venni az összes tápos reliket, melyek összességében sokkal erősebbek mint holmi inspirátor.

Ariel, a fél éves bérlet miben is csökkentette a dukátözönt???
Pontszám: 6.27
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
35. hozzászólás - 2010.11.09. 19:10:21
Az, hogy AF képességgel elérhető legyen az inspirátor egy gyengébb változata, pl. +5-10 vagy akár több csp-vel, ez egy nagyon jó ötlet. S bár nekem nincs inspirátorom, de ha végig gondolom, akkor tényleg nem olyan durva, hiszen nem javítja a LE/TP arányt, egyszerűen csak aki kellően mazohista, az többet vadászhat. Példaként a Frankeisten karakterre gondolom sokan Cyronra gondolnak, de ő se az inspirátor miatt lett erős, inkább csak jó játékos és felismerte a lehetőséget a aukciós bérletben, majd a tyúkban, aztán megvette az inspirátort, nem egy gyenge karakter volt, aki kinőtte magát a farm kariból ultraübertáp karivá. Valószínűleg a többi világon is így van, hogy akinek van, az egy jó játékos, aki látott benne fantáziát, én legalábbis így gondolom. Bár nekem nincs (még ), de én is azt mondom, hogy nincs szükség a nerfelésre, hiszen egy nagyon értékes relikvia, inkább egy gyengébb változatát kellene mindenki számára elérhetővé tenni, valahogy hasonló módon, mint a fél éves aukciós bérletnél, ne azok legyenek megszívatva, akik megvették, vagy a jövőben szándékoznak szert tenni egyre, hiszen nem ezért gyüjtögették egy évig - vagy akár több is - a dukátokat. Arról nem is beszélve, hogy egy kis plusz AF-el elérhető csp, milyen jót tehetne a játékosoknak, és akár nektek is, hiszen a láthatatlan vadászatnál is az volt az indok, hogy nagyon lassan lépnek szintet, kevés a játékélmény, bár sokan sejteni vélték, hogy mögötte a kevés őskő használat van, akkor tessék, itt az alkalom, hogy most egy kisebb változata mindenkinek elérhető legyen, gyorsulna kicsit neki a játék, nektek meg több őskőbevételt generálhatna. A kis aukciós bérlet pl. szerintem nagyon jó ötlet volt, és tudom, hogy az a 280 dukát amit összeszedtem vele, nem elég még semmire, de akkor is sokkal jobban élvezem így, mintha csak 140-nél tartanék. Játék élményt mindenkinek
Pontszám: 8.39
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
36. hozzászólás - 2010.11.09. 19:17:27
Cyron már az inspirátor előtt is erős karakter volt, az inspirátor (meglátásom szerint), csak felgyorsítja a fejlődést, így felgyorsította Cyron erősödését is.
A másik V1-es inspes pedig Marcsa, aki szintén egy elég durva karakter volt inspirátor előtt is.
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 4.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
37. hozzászólás - 2010.11.09. 19:17:40 (Válasz Birka #34 hozzászólására.)
Nem a dukátözönt csökkentette, hanem az arányokat. Tökmindegy, hogy mennyi dukát szerezhető összességében. Beszorozhatnánk 10-el is a térkapus, ismételhető küldis és csp-ért vehető dukátot, semmi nem változna. Ami fontos, az a dukátok aránya a különböző megszerzési módok között. A dukáttorta 3 szeletből áll : küldik, térkapu és csp. A féléves bérlet majdnem duplájára növelte a térkapu szeletet, ezzel csökkentve a másik kettőt. Tehát aki lassabban halad a küldikkel, vagy nem vált be csp-t, de térkapuzik, azt kisebb hátrány éri, mint eddig.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.60
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
811 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
38. hozzászólás - 2010.11.09. 19:20:08
Meg kell nézni, mikor került be az első inspirátor, megnézni mennyi idő telt el azóta, majd onnanatól kieszelni egy kicsivel nagyobb időt amíg kifejti teljes hatását. Utána pedig változtatni rajta, hogy vagy ne működjön együtt VF-fel, vagy drasztikusan essen vissza a hatásfoka, vagy valami mást. Mondjuk 1 évig megy mindenkinek úgy ahogy most van (egyénenként számolva az 1 évet mindenkinek külön-külön a tárgy megszerzésének napjától) mindentől függetlenül, akár VF-es akár nem, ez végül is saját döntés, hogy aki megszerzi az VF-el akar vele durván kombózni vagy csak felzárkózás miatt kell neki... aztán 1 év letelte után jöhet a nerf, ami igazából lehet bármi, mert mindenki egyenértékűen ki tudja használni a tárgyat addig. Nem szenved kárt senki, nem kell visszavonni LE-t, ami gondolom eleve lehetetlen, de minden új inspiratoros ki tudja ugyanúgy használni a tárgyat, mint az elsők. Mondjuk 1 év után lehetne az, hogy mindegy a szintkülönbség fixen napi X CSP-t ad csak, hogy mégis legyen vmi haszna. (x lehet valami nagyon pici szám 1-3 mondjuk)
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3624 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
39. hozzászólás - 2010.11.09. 19:23:53
Látom, páran nem értik, mi a gond az inspirátor + VF kombóval, elmagyarázom.

A játékban alapvetően kétfajta módon lehet előnyre szert tenni a többiekkel szemben: vagy abszolút előnyre teszel szert (ez csak az élmezőnyben levőknek adatik meg) vagy relativra, azaz a környezetedhez képest erősödsz. Ez utóbbi a játékosok többségének célja. A relatív erősödés mindig az abszolút versenyben való lemaradással jár, és ez így jól is van: akinek a VFesek/pókok a vérét szívják, mindig menekülhet előre, hátrahagyva a piócáit.
Az inspirátoros VF ezt borítja fel. Szélsőséges esetben akár dupla CSP regenerációt is el lehet érni az inspirációval. Ha ezt VFel kombináljuk, az eredmény az lesz, hogy a karakter ugyanolyan sebességgel tud fejlődni, mint a többiek, viszont dupla LE-t kap, tehát effektive megszűnik a VF hátránya. A vele párhuzamosan haladók nem tudják lelépni, csak azt látják, hogy egyre erősebb lesz hozzájuk képest. Ráadásul bármikor, amikor úgy érzi, hogy már elég erős lett, ledobhatja a VFet, és megindulhat előre - az inspirátor jellegéből adódóan egyre jobban behozva az élmezőnyt.

Korábban már megmondtam, hogy magát a VFet nem fogjuk nerfelni, annak ellenére, hogy túlzottan nagy szakadékot generál a játékosok között - szélsőséges esetben bárki megteheti, hogy felveszi a VFet, és tartja vele a lépést, ráadásul az új AFes képesseggel alternatívát is próbáltunk adni. Az inspirátorhoz azonban nem férhet hozzá bárki, a VF előnyét eszkalálja, egyetlen relikviához képest irreálisan túlzó mértékben. És akkor a plusz CSP regenből adódó egyéb bónuszokról (előny a CSP alapú eseménynél, több teljesíthető ismételhető küldetés stb) még nem is beszéltünk.

Tehát az, hogy az inspirátor és VF kombóját nerfeljük, nem kérdés volt, hanem kijelentés.
Azzal kapcsolatban, hogy mi lesz azzal, aki eddig tápolt vele, aki megszerzi miért nem tápolhat, miért nem javítottuk ezt már korábban stb.
Ezeket a felvetéseket mindig feldobja valaki tetszőleges változásnál. A válasz mindig ugyanaz, nem csak itt, hanem minden egyéb, dinamikusan változó játékban is. Visszamenőleg lehetőség szerint nem változtatunk, de ez még nem jelenti azt, hogyha valami rossz, nem kell kijavítani. Akár 1 hét, akár 1 év múlva, ha nem tesszük, hosszútávon még több probléma lesz belőle.
Pontszám: 3
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
40. hozzászólás - 2010.11.09. 19:31:29 (Válasz Miklós #39 hozzászólására.)
Tehát az a probléma, hoyg a "normál" sebességgel játszó játékosokhoz képest az insp+vf azonos sebességgel halad, csak dupla lé-vel?

De kérem, akkor a 20-30 szinttel előttem vf-ező karaktereket beérem ugyan ebben a cipőben járok, csak ők nem inspiből kapták, hanem játékbeli nevezésből a csp/vf arányt! Akkor nerfeled a hamarabb indult játékosokat is akik VF-eznek???

Ez az indirekt logika amit az insiprátor ellen felhoztál nem állja meg a helyét, mivel a lé/tp arányt semmivel se növeli meg jobban csp szinten mint az aki hamarabb indult!
Pontszám: 6.85
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!