Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: inspirátor nerf
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
141. hozzászólás - 2010.11.10. 09:12:11 (Válasz Birka #138 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.11.10. 08:56:52


-Mert indultak további világok, ezért nem kell késve indulnia? 2001-ben senki nem indul el esélyesen a 2000-es maratonon, hacsak nem pályacsúcsot akar futni magának

Amúgy ezért jó a V5-ös inspiráció, ad felzárkózási lehetőséget, de a "korrekt" mennyiségi limitet betartva! Az is egy érdekes elmélet, hogy az inspirátor képletét átírni az inspiráció szakértelem képletére


OKé, regisztráltam 2009 februárban. Akkor már ment 3 világ. A második alig 2 hónappal az első után indult, gyakorlatilag semmi különbség nincs a kettő között.
A harmadik világ módosított. Nem ugyanaz, mint az első kettő.
Az 5. világ idén jött be, nem a kezdetektől indult.
Kezdjek új karaktert, szenvedjek a szakik kimaxolásával, meg minden egyéb nyavalyával újra? Valahogy nincs rá affinitásom...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.44
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
142. hozzászólás - 2010.11.10. 09:14:18
Engem csak az irritál az egészben, hogy minden ilyen nerf, akár ez is, mindig a top után lévőket érinti.

Ők szépen kihasználnak ügyesen,okosan mindent. Mi mikor oda eljutnák közlik, hogy ez így nem jó változtatni kell, nerf lesz. Én komolyan el tudom már (ezek után képzelni), hogy vannak olyan egyének, akik szólnak Miklósnak: "hogy figyu, ez meg ez már qva sok LÉ-t hozott Nekem, Nekünk, de a többieknek csak nem kéne, most már meg lehet változtatni!!"

Mennyi ilyen változtatás volt, eddig amiből a top kivette a részét, a többiek meg nem is "éltek" akkor vagy csak álmodoztak,hogy oda kerülnek oszt jó van...persze álom maradt.

Innentől kezdve lesz@rom a játékot, mint "várható fejlesztéseket", nem várok már semmit, sőt inkább jobb lenne, ha több nerf meg sem születne, legalább ebben az évben.

Aki meg nyálizomját fejleszti, és szerinte nagyon jók ezek a változtatások, azoknak csak annyit "köpök Rátok" jut is marad is...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.11.10. 10:22:47-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
143. hozzászólás - 2010.11.10. 09:41:21 (Válasz Viszok009 #142 hozzászólására.)
Azt ne feledd, hogy a visszásságok nagy része (függetlenül ezen topicban említett nerf alapját szolgáló relikviától) a top miatt derül ki. Ha nem lenne a jelenlegi top, akkor az utána lévő 50-100 karakternél derülne ki, akkor ők lennének a top és a mögöttük lévők reklamálnának, hogy már megint a top... és így tovább. Mindig van egy top, akik előrébb tartanak, ezért hamarabb tapasztalnak dolgokat, erre lehet reagálni, nerfelni, változtatni. Amíg nincs az adott dologról tapasztalat, addig nincs mit módosítani.
Mindezektől függetlenül én jelen helyzetben nem támogatom a relikvia nerfelését.
Pontszám: 3.60
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
144. hozzászólás - 2010.11.10. 09:46:11 (Válasz Viszok009 #142 hozzászólására.)
Jajmár Top mindig is volt, és lesz! Ha a mostani 50 első töröl akkor a köv 50 lesz a közellenség?

Nem beszélve róla, hogy ki az a barom inspirátoros szerinted, aki maga ellen kér nerfet??? Mivel van 1 km előnyöm a futóversenyen, mindenkinek vágják le a bal lábát, mert akkor én is lassabban futhatok?

Viszok, jelen estetben ha kussoltál volna, nem röhögtem volna egy jót az összeesküvés elméleteden Légyszíves írj még ekkora baromságokat, legyen mint nevetni!
Pontszám: 4.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
145. hozzászólás - 2010.11.10. 09:46:15
Ilyen esetekre nyújtana enyhülést az általad kissé kiparodizált garancia.

Elnézést, ha parodizálásnak hatott, amit írtam. Valójában én is örülnék, ha tudnék adni vmiféle garanciát. De azt képtelenség garantálni, hogy soha ne találjon a több ezer játékos valamiféle visszaélési lehetőséget semmiben, amit javítani kell. Azt sem tudom garantálni, hogy bármilyen változás esetén mindent "visszacsinálunk", mintha mi sem történt volna. Ha velem ellentétben valakinek van gyakorlati ötlete ennek megvalósítására, szívesen hallgatom. Soha semmilyen játékban ilyen rendszert még nem tudtak megalkotni, szóval ha valakinek ilyet sikerül mégis kitalálni, abból jó eséllyel meg fog gazdagodni.

Az is látszik, hogy az inspi se lehet a vf kizáró oka, mivel reliket nem lehet eldobni pl.

Hogyne lehetne - berakom, hogy eladható 100 LGYért és már el is dobható...

nerf lesz, de úgy, hogy minden addig megszerzett táp megmarad...

Ha arra nem is vállalhatok garanciát, hogy a jövőben soha semmi nem fog megváltozni, de azért azt megígérhetem, hogy amit a karaktered a szabályok betartásával, NEM hibák kihasználásával szerzett, azt megtarthatod. Ha nem így lenne, az lenne a biztos káosz. Gondolj bele, milyen lehet, ha pl. egy országban egyszercsak kitalálnak egy törvényt, hogy az 5 évvel korábbi jövedelmedre különadót vetnek ki... Elég fura lenne, nem?
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
146. hozzászólás - 2010.11.10. 09:50:11 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.10. 09:46:15
Gondolj bele, milyen lehet, ha pl. egy országban egyszercsak kitalálnak egy törvényt, hogy az 5 évvel korábbi jövedelmedre különadót vetnek ki... Elég fura lenne, nem?

Ha már off egy kicsit, tán csak nem a napi politikai törvényhozásból szemezgettél
Pontszám: 5.40
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
147. hozzászólás - 2010.11.10. 10:28:47 (Válasz Birka #144 hozzászólására.)
Hogy is volt az a hsz törlés? Trágár másokat sértő...

Birka!

Hallottál már olyanról, hogy pozitív megkülönböztetés, ha nem menj rá a gugléra és boklásszál!

Ha nem tűnt volna fel az összes ilyen "nerf" a Ti jóvoltotokból került be, tudtommal Te sírtál azon, hogy Hercegnő elvert...és néztél, mint Birka az újkapura...láss csodát megjött a láthatatlan nerf, rá meg az inspirátor...Hercegnőnek, mind2 megvolt...nem akarok újjal mutogatni, de ez már ORDÍT!!!!!!

***Innentől kezdve ide nem írok, ha bajod van írj PM-t, ha meg röhögni akarsz látogasd meg a Viccek-et.***
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.11.10. 10:30:47-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 8.40
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
148. hozzászólás - 2010.11.10. 10:32:33
Minden megszerezhető ereklye, relik, aukciós tárgy bizonyos esetekben hasznosabb lesz, mint máskor.
Ha elkedzünk egy dolgot nerfelni, akkor másokra meg bónuszt adunk?

Ha vf-inspi kombó túl erős, akkor a szinguláris-vf meg túl gyenge?-hiszen idővel kifut a kari alól egyre kevesebbet ér...
Meglepő mód, ha sikerül vmi különlegeset szerezni, akkor arra elkezd az ember alapozni, tervez vele, épít rá. A lehető legjobban.

Folyamatosan változik a játékkörnyezet, újraértékelve a helyzetet. De miért kell mindíg csökkenteni, nerfelni, megszopatni valakiket?
Ha találni egy erősebb fejlődési módot akkor az korlátozva lesz. Lehetett volna fél tucat kitörési mód, de ahelyett, h sokfelé lehetne menni az éppen legerősebbnek tűnőt visszavesszük.

Vannak azonban képességek, szakértelmek, tárgyak amik idővel és a változások után egyre kevesebbet érnek. Ezeket miért nem növeljük?

Még mindíg ott vagyunk, h táp vf?kombózható sok mindennel? akkor miért nem a szingulárist, eh-t erősítjük, miért nem raknak be kombót ami ezt erősíti?
Pontszám: 8.64
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
149. hozzászólás - 2010.11.10. 10:46:46
Jeriko, én is emlékszem arra a postra amit visszaidéztél . Cyron-t nem az Inspirátor tette ilyen erőssé, az csak gyorsította.

Az inspirátort ki kellene szedni a játékból. Akik legutóbb beszerezték, azoknak cseréljék le egy másik relikviára, a többieknek bőven behozta az árát.

A JV-nek azt javaslom, hogy legközelebb amikor újdonságokat implementál, ne piszkálja az alapvető erőforrásokat. Az olyan relikviáknak mint az aranytallér, a szívósság öve, az aukciós bérlet, az inspirátor, a karemiumcsapda stb soha nem lett volna szabad bekerülniük a játékba. Az értéktelenné vált relikviákat pedig sokkal rugalmasabban kellene kezelni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.20
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
150. hozzászólás - 2010.11.10. 10:47:29 (Válasz Birka #144 hozzászólására.)
Ahhoz képest mostanában alacsonyabban szárnyalnak az értékelésid mint Viszokéi, pedig az övéi híresen alacsonyan vannak.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.07
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
151. hozzászólás - 2010.11.10. 12:07:37 (Válasz Prisma #134 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 08:07:47
Idézet: Morzkod - 2010.11.10. 06:33:52
Idézet: Birka - 2010.11.09. 22:54:46
Én bízom benne, hogy az inspirátor végleg kikerül a játékból,


Me ontsuk mar ki a furdovizzel a gyereket is. Az inspirator egy jo alapotlet, nagyon rosszul megvalositva. Nem kell kivenni a jatekbol.


Az inspirátorban mi az az alapötlet, ami jó?


Az, hogy aki kesobb indult, ezert ossz eroforras lemaradasban van az felzarkozhat elkoltott eroforrasban azokhoz akik a jatek elejen indultak.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.73
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
152. hozzászólás - 2010.11.10. 12:08:59 (Válasz Morzkod #151 hozzászólására.)
Azt hiszem ez v5-n meg is valósult...

Pontszám: 6.09
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
153. hozzászólás - 2010.11.10. 12:17:32 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
"Soha semmilyen játékban ilyen rendszert még nem tudtak megalkotni, szóval ha valakinek ilyet sikerül mégis kitalálni, abból jó eséllyel meg fog gazdagodni."

Tetrisz.

"Gondolj bele, milyen lehet, ha pl. egy országban egyszercsak kitalálnak egy törvényt, hogy az 5 évvel korábbi jövedelmedre különadót vetnek ki... Elég fura lenne, nem?"

Ez egy ritka hulye pelda szerintem es nagyon megeroszakolva sem lehet rahuzni a VU-ra, de ezt az elvet alkalmazva a kreativ exploitot miert nerfeltetek le akkor, es miert vettetek el a nerfet kivalto ket karaktertol az LE-t amit osszehoztak azok akik szolidabb kivitelben toljak pedig megtarthattak? Ja es a megoldas persze nem, hogy nem volt tokeletes de egyeseknel korlatok kozott ugyan de most is vigan mukodik csak mar nem annyira feltuno. Illetve hat feltuno csak nem mindenkinek.
Pontszám: 7.80
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
154. hozzászólás - 2010.11.10. 12:20:51 (Válasz Piciklon #152 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2010.11.10. 12:08:59
Azt hiszem ez v5-n meg is valósult...


Igy igaz, es V5-on nincs VF, ami ebbe belezavarhatna, raadasul nem szintbol szamolodik, hanem tenylegesen a regisztracio idopontjabol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.73
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
155. hozzászólás - 2010.11.10. 12:22:36 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.10. 09:46:15
Gondolj bele, milyen lehet, ha pl. egy országban egyszercsak kitalálnak egy törvényt, hogy az 5 évvel korábbi jövedelmedre különadót vetnek ki... Elég fura lenne, nem?


Vajon szandekos a politikai athallas? Epp igy kerul a vegkielegitesekre vonatkozo 98%-os kulonado a parlament ele a napokban. 2005-ig visszamenoleges hatallyal.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.49
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
156. hozzászólás - 2010.11.10. 12:24:19 (Válasz Birka #136 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.11.10. 08:32:21
Prisma, ha Cyront nézem, akkor 4 találkozóval ezelőtt vette.


Jo lesz a kettonek is kedves dezinformator.
4-gyel ezelott meg nem volt aukcio,
3-mal ezelott Baalcain,
2-vel ezelott Cyron,
legutobb Marcsa vette meg V1-en.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.73
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
157. hozzászólás - 2010.11.10. 12:30:49 (Válasz Morzkod #151 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.11.10. 12:07:37
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 08:07:47

Az inspirátorban mi az az alapötlet, ami jó?

Az, hogy aki kesobb indult, ezert ossz eroforras lemaradasban van az felzarkozhat elkoltott eroforrasban azokhoz akik a jatek elejen indultak.


Nos, pont ez az alapvetően hibás ötlet. Ez akkor lenne elfogadható, ha a lehetséges maximális LE/TP állandó lenne. Mivel nem az, ez egy rendkívül igazságtalan ötlet. Az más kérdés, hogy az, hogy a LE/TP arány folyamatosan változik maga is egy súlyos hiba. Ezt azonban nem érdemes tetézni egy másik súlyos hibával. Az inspirátort bizony ki kellene venni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
158. hozzászólás - 2010.11.10. 12:31:43 (Válasz Prisma #134 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 08:07:47
Egy futóversenyen ez alapvetően igazságtalan dolog.


Prisma: Most erre mondjam azt, hogy az sem tul szep, ha masok elgancsolasaval jutsz elore a futoversenyen? Nem mondom. Ennek a versenynek ilyenek a szabalyai. Bar azt nem lehet mondani, hogy mindenki ismerte elore a szabalyokat, hiszen nem tudtuk elore, hogy lesz inspirator, de azt mar mondhatom, hogy senki sem tudta. Es volt aki kockaztatott, rahajtott, stb, illetve volt aki nem. Nem a szel fujta ossze az inspiratort azoknak, akiknek van, ebben talan egyeterthetunk. Szamtalan mas dolog van ami elonyt ad a jatekban, ilyen logikaval mindre mondhatnad, hogy az nem fair! (vagy fer a helyes?)

Birka: ember legyen a talpan aki kiigazodik rajtad. Elso menetben leirod, hogy az inspiratort nem kell nerfelni, mert semmi tapot nem ad. Masodik menetben leirod, hogy nerf utan is tul eros lenne, ezert ki kell venni. Most akkor mi van? Sztem eloszor magaddal probalj egy platformra kerulni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.58
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
159. hozzászólás - 2010.11.10. 12:39:30 (Válasz Morzkod #158 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.11.10. 12:31:43
Idézet: Prisma - 2010.11.10. 08:07:47
Egy futóversenyen ez alapvetően igazságtalan dolog.


Prisma: Most erre mondjam azt, hogy az sem tul szep, ha masok elgancsolasaval jutsz elore a futoversenyen? Nem mondom. Ennek a versenynek ilyenek a szabalyai. Bar azt nem lehet mondani, hogy mindenki ismerte elore a szabalyokat, hiszen nem tudtuk elore, hogy lesz inspirator, de azt mar mondhatom, hogy senki sem tudta.


A PvP az a szabályrendszer része a kezdetektől, tehát a gáncsolás a kezdeti szabályok szerint is létezett, és most is. A LE/TP arány megváltoztatása viszont valójában a szabályok módosítása utólag. A kezdetekben adott mennyiségű CSP elköltésével X lét lehetett szerezni, később pedig X+Y-t. Ez bizony a szabályok megváltoztatása, és azért van nagy hatása, mert a különböző szabályrendszerben nevelkedett karaktereknek egymással kell küzdeniük. Ez igazságtalan. Olyan, mintha egy autóversenyen a később nevezők erősebb motort pakolhatnának bele az autójukba, de ugyanazon a futamon indulnának.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.51
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: inspirátor nerf
160. hozzászólás - 2010.11.10. 12:40:19 (Válasz Morzkod #132 hozzászólására.)
Azért ez a futóversenyes példa így nem igazán jó.

Mert nem kap az elején senki biciklit se rollert.Hanem azt te erőforrásárt kapod ha beáldozod.Ha elindulunk a versenyen te futhatsz egyből előre a cél felé.De van egy olyan lehetőség,hogy ha visszafele szaladsz növelve a versenytávot pár kilométer hátrafutás után találhatsz egy tárolót ahol vannak biciklik,rollerek és más közlekedési eszközök.
Amivel a futók után eredhetsz és behozhatod majd elhagyhatod őket.
Ez a lehetőség ugyebár mindenki előtt nyitott volt.
Miért nyerték azok az erősebb tárgyakat akik nyerték?
Elég egyszerű mert ők többet tettek érte.Mit is értek ez alatt?Azt,hogy bizony KŐKEMÉNYEN FIZETTEK a játékért.Mert az aukciós házból mindenki csak két dukátot szerezhet.A térkapuból is kb egyformán kéne esnie a cuccoknak.Szerezhet még dukátot mindenki epik cuccok eladásából de ugyebár azt is lekorlátozták így azt a tízegynéhány darabot eladásra azért megszerezheti aki akarja és áldoz rá őskövet vagy kiégettet ha összelopja.
Több dukátot csak az ismétlődős küldikből szerezhetsz mint a többi játékos.Viszont az csak akkor megy ha fizetsz érte keményen.Úgy,hogy veszed az ősköves cuccokat az állatokra őskőért sajtolsz,őskőért térkapuzol,megveszed az ősköbe kerülő legjobb tárgyakat amik segítik a küldidet.
Ha megvan a kellő dukát megveheted az aukción azt a tárgyat amit Miklós betett bárki számára elérhető volt a játékban és nem tehetek arról,hogy mikor betették a JV nem tesztelte ki kellőképp a tárgyat,így nem érzem úgy,hogy a nehezen megszerzett tárgyért engem kéne büntetni főleg,hogy tetszik vagy sem fizettem is érte és egyenlőre még a saját árát sem termelte ki a tárgy nemhogy plusszt adott volna..
Bármit megvehettem volna ekkora licitért ami még jó ideig ill a nerfelééig termelné a hasznot.
Elhiszem,hogy erős azért is vettem meg de szerintem sokkal korrektebb lett volna kitalálni azoknak valami kompenzációt akiktől el akarom venni ill használhatatlanná akarom tenni számukra.
Én nem értem ezt a hozzáállást játszottam több külföldi tulajdonban lévő online játékkal is és úgy érzem ott azért ennél korrektebben álltak a játékosokhoz mert pontosan tudják,hogy belőlük élnek,és nem az volt a cél,hogy elkedvtelenítsék és törlésre ösztönözzék őket hanem inkább próbáltak kedvet csinálni a játék folytatásához,megtartva a vásárlót amiből a profitjuk van.
Pontszám: 5.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!