Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
81. hozzászólás - 2009.12.14. 00:39:28 (Válasz nasdfil #80 hozzászólására.)
300as védővel szerintem nem kéne hasonlítgatni. Érdekes, hogy az én "varázslóm" is szélsőséges, mégsincsenek ilyen problémái és ettől még ugyanúgy levarázsol jó sok embert portyábanO.o az az igazság, hogy baromi kevés a védőd és őszintén szólva nem tudom, hogy mit vársz. A taktika ott hibádzik, hogy te mindenáron szét akarod lőni a fejét varival és kivégezni(ha jól esejtem), viszont azzal nem törődsz, hogy mivan, ha nem jön be a varid és a csúnya rút, közelharcos odaér és esetleg kikasztrál. Ha el tudod érni azt, hogy többet sebezz variból(persze itt nem minimális értékekre gondolok)és minimálisra csökkentsd a téged ért közelharci sebzést, szerintem sokkal többre vinnéd. Persze ez az én véleményem. Ha lekémleled a karimat(V2 Shaun) akkor szintén mondhatod azt, hogy szélsőséges eset, viszont 54. szinten több a védője, mint neked. Úgyhogy ezek után nem kéne azt ecsetelni, hogy jaj bezzeg ők mekkorát ütnek...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.14. 00:40:29-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.59
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
82. hozzászólás - 2009.12.14. 01:19:44 (Válasz Eliteninja #81 hozzászólására.)
Olvasd vissza a hozzászólásaimat. Lehetne most 300 feletti alap védőm, vagy 350 feletti is, sokkal gyengébb lennék, mint így.
Nem húztam még a kivégzést, bár van azzal is egy ötletem, de 20k ÉPnél nem nagyon működik biztosan a kivégzés, a Lan féle kivégzős takikához meg nem kell ekkora sebzés.
Már írtam,de kiemelem még egyszer: Ha tényleg varázsolni akarsz cuccal is egyszerűen nem tudod 50-el magasbbra húzni a védőd, pedig az kéne, mert annyival kevesebbet adbak a cuccok, IQ-t viszont a harciasabb cuccok is növelnek.
Ismételgetheted, hogy én mennyire gyenge vagyok, de ebben a szempontból végképp nincs igazad, egyrészt az hogy ki mekkorát sebez, az csak az elnyelésen múlik, fent is korrigáltam a számot - bár nem kellene, hiszen varis cuccokról írtam - de 100-as korrekcióval is ez az eredmény, másrészt éppen a varázslókat kezdték fújjolni a harcosok, hogy mekkorát sebeznek, miközben nem volt hajlandó senki leírni a sebzését.
Egyetlen mázlid van Shaun-nal. Birka írta, hogy volt pár szint amikor a varázslós tárgyak védelmi bónusza elég magas lett. Ettől még mindig azt mondom, hogy pár szint múlva, de legkésőbb úgy a 80as szintű tárgyakig ha nem váltasz taktikát, és a védőt húzod, akkor szépen elhúz mindenki a lélekszívás miatt, és mert nem tudod eléggé növeln az Védelmet-t. Te ott VF-es vagy? Mert ez megint nagyon változtat, akkor simán erősebb lehetsz mint egy 80-as szintű kari.... Ha viszont nem így van, és Te krit vari nélkül vagy sikertelen varival is simán nyerni tudsz - azt az elejétől feltételezem, hogy, ha nem jön be a krit vari, és legtöbbször ha az ellenfél talál, akkor vége a csatának - akkor ott lehet, hogy gond van - mondjuk ha nem találnak el akkor az állatsebzés nem befolyásol, és ezt a topicot kevésbé érinti, de érdemes utánajárni.
(Én most a topicra válaszolok, és a felvetett kérdésre, próbáljunk már meg nem arról beszélni, hogy az én taktikám rossz-e, és ki szerint csinálom rosszul, ezeket elküldheti mindenki magánban.)
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 4.83
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
83. hozzászólás - 2009.12.14. 06:44:43 (Válasz nasdfil #80 hozzászólására.)
Nasdfil,
Az a baj, hogy Te tökéletesen alkalmatlan vagy példának, mert sokáig nem játszottál, lemaradtál, és magas szinted ellenére gyenge vagy.
A varázslók közül Prófétát, Endyrt esetleg Mortimert kellene Ariellel összehasonlítani. Talán még őket is elég visszás. Kb olyan, mintha én akarnám a gyémántbónuszról megmagyarázni, hogy az mennyivel jobb, mint az enyém, csak azért mert Galmi ezerből ezerszer szanaszét ver. Ég és föld a különbség.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
84. hozzászólás - 2009.12.14. 09:20:55 (Válasz nasdfil #82 hozzászólására.)
Nasdif, folyamatban a teszt! Tegnap váltottam smaragdba, de napi 3-4 csatát tolunk csak...

Jelenleg itt tartunk statban:

http://kepfeltoltes.hu/091214/Wart_vs_McPaul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(Sajnos képként túl hosszú )

Amit tudni kell, McPaul MINDENT a harcra tett fel, én meg bohóckodom félig vazsi félig harcosként...

De beszéljenek a statok:

McPaul - 74. szintű végzetúr
3 bajnoki medál (+3 minden tulajdonságra)Zafír Horda
Erő: 220 (+29)
Támadás: 276 (+63)
Védekezés: 240 (+162)
Egészség: 117 (+34)
IQ: 250 (+42)
Mágia: 107 (+28)
Taumaturgia: 210 (+16)
Szerencse: 177

Wart - 71. szintű végzetúr
1 bajnoki medál (+1 minden tulajdonságra)Smaragd Horda
Erő: 161 (-1)
Támadás: 230 (+11)
Védekezés: 270 (+138)
Egészség: 150 (+9)
IQ: 257 (+91)
Mágia: 150 (+56)
Taumaturgia: 250 (+45)
Szerencse: 173
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.14. 19:35:27-kor
Pontszám: 5.90
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
85. hozzászólás - 2009.12.14. 16:05:53 (Válasz Birka #84 hozzászólására.)
Mindent a harcra tett fel???

Az alábbiak még csak nem is a v1-es karakterem, hanem a V2-s statjai és csak 65. (!) szintű, nem 73... (a toplista első oldalára sem fér fel ott)

Erő: 180 (+41)
Támadás: 273 (+65)
Védekezés: 221 (+165)
Egészség: 150 (+39)
IQ: 300 (+34)
Mágia: 180 (+1)
Taumaturgia: 205 (-5)

Ez a McPaul valami élkarakter a v3-on? (mert akkor nagyobb ott a lemaradás, mint gondoltam)
Pontszám: 4.99
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
86. hozzászólás - 2009.12.14. 18:06:18
Ha már állatreform meg le azzal, akkor itt egy újabb probléma, ami nem új mert volt már róla szó, de egyre jobban idegesít, hogy nincs ez ügyben semmi haladás:
Ha már állatok meg sebzések problémák amúgy is vannak, akkor javasolnám függetleníteni az állatsebzést a karakter fizikai harci találatától, mert röhejes, ha eltalálom az ellenfelet és keveset sebzek, mint a lenti példában is, akkor az állataim is keveset sebeznek ha meg nem találom el az ellent és ők igen, akkor normál módon sebeznek. És ez már fel lett vetve, azt mondtátok utána néztek és eddig még nem találtam reakciót (persze lehetett).


Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a Végzetpengével gyorsan alulról támadsz. 1 pontnyit sebeztél. Fegyvered kábít! (-10 támadás) Kyle, Cartman, Kenny és Stan az oldaladon harcolnak. 3 támadással 9 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.

Oldalt szökkenve, a Végzetpengével JóLee feje irányába ütsz. JóLee az utolsó pillanatban félreugrik. Kyle, Cartman, Kenny és Stan az oldaladon harcolnak. 4 támadással 141 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.

Oldalt szökkenve, a Végzetpengével JóLee feje irányába ütsz. Ellenfeled kivédte a csapást. Kyle, Cartman, Kenny és Stan acsarogva támadnak. 4 támadással 62 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.


Szóval fentebbi jelenségből látszik, hogy valami gebasz van. Azt kéne, hogy az állatot valamilyen szinten befolyásolja a karakter ereje, de a karakter találata ne, mert az hülyeség ha eltalálom és kicsit sebzek, akkor az állataim is keveset sebeznek, míg ha nem találom el, akkor meg vígan szétkapják az ellent....
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
87. hozzászólás - 2009.12.14. 19:34:01 (Válasz Darksol #85 hozzászólására.)
Faszikám, te mióta VF-ezel???

Csak ennyire cseszi szét a le/tp arányt a VF...

Konkrétan az előbb említett 2 karakter lightos 4-5 misi léegyenértekkel van a többiekhez képest elhúzva.
Pontszám: 4.88
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
88. hozzászólás - 2009.12.14. 19:50:40 (Válasz Tyberius06 #86 hozzászólására.)
Tyberius,
Ez volt az alapfelvetése asszem Mortinak, hogy ez NE ÍGY legyen. Ehelyett "RENDBETETTÉK" az állat kritikusokat. Szóval vigyázzunk ezzel a dologgal, mert ezt Miklós nem akarja megérteni, és helyette mást tesz rendbe. Akkor meg én fogom felvágni az ereimet.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.34
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
89. hozzászólás - 2009.12.14. 21:47:57 (Válasz Butchman #88 hozzászólására.)
Én meg követlek.
A végén az állatain engem cibálnak meg mert nem találtam el az ellent:

Némá! Gazdi milyen sügér. Harapjunk a seggébe, hátha megembereli magát!
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.62
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
90. hozzászólás - 2009.12.14. 23:07:33 (Válasz Butchman #83 hozzászólására.)
Ezt nem értem A sebzéseket hasonlítom össze. OK, bárki mást beírhatnék, hasonlítsuk össze vele, sőt valójában az ő elnyelésükkel számoltam, de igazából csak még rosszabb lenne a helyzet, mert bármennyivel is erősebbek, még mindig az enyém a legnagyobb sebzés.
Igen gyenge vagyok - illetve ezt most éppen nem mondanám, de az leszek egyre inkább. Igen, pár okot ismersz, igen Ariel és sokan mások sokkal erősebbek: ettől még egyrészt enyém a legnagyobb varisebzés, és azzal akkor is kell számolni, másrészt szerintem nekem vana legtöbb olyan csatám - nem csak a toppal, hanem olyanokkal is akik akik annyi LÉt költöttek a karakterükre mint én, és nálam jönnek ki szerintem az egyik legjobban, hogy ki a varikör, és a harci körök sebzésaránya mennyi - akár més sebzését més közelharci sebzésével is simán össze lehet hasonlítani.
Neked mennyi az elnyelésed, és a sebzésed egy átlagos csatában? Helyettesítsd be a számolásomba, de nagy különbség nem lehet, különben nem lenne esélyed portyában azon a szinten ahol most vagy...
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 4.81
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
91. hozzászólás - 2009.12.14. 23:24:32 (Válasz nasdfil #90 hozzászólására.)
"mert bármennyivel is erősebbek, még mindig az enyém a legnagyobb sebzés."

Nasdfil, épp ez mutatja, hogy mennyire nincs igazad. A karakteredben borzasztó kevés LE van, azonos szintűek vagyunk, de több, mint 400 TÖ különbség van a javamra, ennek ellenére képes vagy saját állításod szerint a csaták 25-50 százalékát hozni. Az, hogy ilyen tulajdonságokkal meg tudod ezt csinálni azt bizonyítja, hogy a varázslat nagyon erős.

Már rég játszhatatlannak kellene lennie számodra a játéknak. Ha harcra specializálódtál volna, és arra osztottad volna el ugyanezt a LE-t, még 5%-ot se nyernél.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.14. 23:25:13-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
92. hozzászólás - 2009.12.14. 23:28:28 (Válasz Mortimer #91 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.14. 23:24:32
Már rég játszhatatlannak kellene lennie számodra a játéknak. Ha harcra specializálódtál volna, és arra osztottad volna el ugyanezt a LE-t, még 5%-ot se nyernél.


És itt ki is derül, hogy a zárkózz fel a tophoz taktika nem létezik, be van betonozva minden előny.

Ez off hozzászólás, elég ha le leszek pontozva, ne robbantson ki off fergeteget.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.21
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
93. hozzászólás - 2009.12.14. 23:31:08 (Válasz Ricardo #92 hozzászólására.)
Ez tényleg marhára OFF, de 1. Nasdfil hónapokon át inaktív volt, ezt te tudod a legjobban, 2. ha nem lehetne felzárkózni akkor én, Grelnar vagy Jerikó mit csinált szerinted?
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.14. 23:32:42-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.24
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
94. hozzászólás - 2009.12.14. 23:46:39 (Válasz Birka #84 hozzászólására.)
Annyira nem látszik, hogy itt valaki mindent harcra, vagy varázslatra tett fel, de kívéncsi vagyok mi jön ki rá. Valami jelmagyarázatot tudsz hozzá adni, azt legalábbis mindeképpen jó lenne tudni, hogy hol vannak kritikus ütések.
Tényleg 210+203 sebzés jött egy átlagos körre? Nem tudom kritekkel, hogy áll, nekem ma egész nap - a kristály hordés csatákat nem számítva a sebzéseim (k a kritkus):
150, 166, 1, 64, 65, 27, 177, 27, 41, 305(k), 46(k), 5, 133, 192(k), 1(k), 35, 116(k), 157
Ez 95-ös átlag, állat nem nagyon volt nálam, krit alig volt, ebből 2 elhanyagolható sebzéssel. McPaul fegyvere 100-340-ig az enyém 101-405-ig sebez, viszont az én erőm 106(-19), vagy 106(-14), büntető/prefektusz, azaz védő/támadó csata szerint, azaz csupa krittel ennyi 200 lenne a sebzésem - az állatoké meg ugye ennek fix százaláka. De a Te átlagod is meglep, a közelharci, és a varisebzést is többnek gondoltam. És a találataitok száma a statok dacára szintén hasonló, ott is nagyobb külöbséget vártam.
Mindenesetre - ha jól olvasom, és tényleg jó lenne tudni a kriteket - picivel 400 feletti közelharc, és az 1800-as vari, az nem valamivel egészségesebb arány, mint ami nekem jön ki itt V1-en a top 50-ben, de dupla állatsebzéssel a 600-as közelharc már ott is durvának tűnik a varihoz képest, de kíváncsi leszek, hogy ez jön-e ki a továbbiakban is.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 6.72
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
95. hozzászólás - 2009.12.14. 23:48:20
Én úgy látom, hogy Miklós meggondolatlanul nyúlt bele az állatok sebzésébe a találkozón elhangzott félrevezető panaszkodás után.
Bármennyire is szépítjük a dolgot, a közelharc tökön lett rúgva. Ha már Galmuszk is 400+ IQ-val rohangál, az mutat valamit...
Arra még nem volt példa, hogy Miklós visszacsináljon egy "fejlesztést" de talán arra rá lehetne venni, hogy korrigálja a dolgot annyival, hogy az állatoknak is berak egy kritikus ütés szakértelmet... Valami ilyesmit mintha a találkozón is mondott volna...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
96. hozzászólás - 2009.12.14. 23:51:42 (Válasz Ariel #95 hozzászólására.)
Pedig sokkal értelmesebb lenne elismerni, hogy igen nem volt vlm szuper döntés és vissza csinálni az egészet. A játék megint az IQ-t részesíti előnyben, méghozzá nem is kicsit. Ahogy írtad, Galmuszk példája is ezt mutatja. Így viszont elég unalmas, hogy ismét csak egy járható út maradt...
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
97. hozzászólás - 2009.12.14. 23:55:05 (Válasz Ariel #95 hozzászólására.)
Az ember fia mindig alkalmazkodik
Én is smaragd lettem, és húzom a taut ezerrel...

McPaul ma tolt egy drasztikusat a támadásán, és minden körben eltalálva elvert egy besült spell után. Ezek után visszanéztem egy 1700-as spellel -20 támmal, és köze nem volt a csatához megint.
Pontszám: 6.27
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
98. hozzászólás - 2009.12.14. 23:57:47 (Válasz Birka #97 hozzászólására.)
Jó, akkor én nem vagyok ember! Nem akarok alkalmazkodni folyton. Nem a sírósok, hanem a magam játékát akarom játszani.Miért kell még a jól működő dolgokat is folyton szétcseszni? Egyébként Ariel, egy ilyen állat kritikus ütéses szakival ugyanott lennénk, vagy még rosszabb...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.14. 23:58:19-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
99. hozzászólás - 2009.12.15. 00:10:39 (Válasz Birka #97 hozzászólására.)
Persze, én is alkalmazkodom, de ha Miklóst ilyen könnyen be lehet húzni a csőbe 1-2 bekiabálással a találkozón, akkor inkább jövőre ne is legyen megtartva a tali...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.94
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
100. hozzászólás - 2009.12.15. 00:19:52 (Válasz nasdfil #94 hozzászólására.)
Pár össz sebzés a KH ellen, zárójelben, hogy mennyit sebzett a varázslat.

A csatában összesen 5831 sebzést okoztál (2877)
A csatában összesen 4596 sebzést okoztál (2172)
A csatában összesen 5714 sebzést okoztál (2304)
A csatában összesen 6522 sebzést okoztál (2824)

296-os taumaturgiával, a 93-as szintű öregítő sugárral, aminek igen gyenge a sebzése, majdnem annyit sebzek, mint a 102-ik szintű Gintak pengéjével, 355-ös erő és 360+77 támadás mellett, állatokkal együtt.
Ha csak simán lecserélném az öregítő sugarat kozmikus csillagcsapásra, sokkal többet sebeznék varázslattal, mint közelharcban...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.90
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője