Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
141. hozzászólás - 2009.12.16. 00:52:30
Nasd, picit lassítsunk

Nézzük mit tudunk...

A harcos sebzése a következő:
Fegyer sebzése + fegyver sebzése /krit esetén/ + rnd(erő)*erőtényező /50 felett kezd el dolgozni, 90-nél kapott egy sallert most!/ majdnem végül beszorozva horda bónusszal és az egészből lejön még a fizikai elnyelésed.
A blöki sebzése ebből számolódik, de a fegyver sebzése csak 1x lehet benne most már.
Azaz növelheti a sebzését 1 blöki találatkor 25% 2-nél 25+20% 3-nál 25+20+15% 4-nél 25+20+15+10% -al még

Nézzük a varázsló sebzését:
fegyver sebzése * (100+taumaturgia*2,5) * 1,3 (kritikus esetén) * horda bónusz

A találatot nagyban befolyásolja a szerencse, de azonos szerencsénél 20% kitérés és 80% találati esély minimum van!

Azonos statoknál ezek után fel lehet vázolni egy csatát!
Nézzünk csak 300-as tulokat és mondjuk fényhozó (100-340) vs kisebb káoszsújtás (126-348)

Az egyszerűbb a varázsló:
126-348 * (100+300*2,5) * 1,3 = 1392 től 3845 ig 2618-as átlagot sebez az esetek 80%-ban
majd a 6 kor alatt 1x találva a topáz varázspálca a maga 80-318 sebzésével, kb 150-es erőt azért feltételezve
újabb 81-468 azaz 275-elnyelés (Ezen a környéken 150-es a megszokott!) osszesen 125 sebzés jön.

A varázsló 80%-ban lövi be a spelljét, ekkor a csatában 2743-at sebez.

Na nézzük azt a harcost:
100-340 + 100-340 + rnd(300)*1,12 /Miklós adat 60. szinten kb 8%-ból tippelve/ -150 környéki elnyelés azaz 1 től 826 sebzés, melynek átlaga 414!
A blökiknél egy fegyver átlaggal kevesebb az induló azaz 1 től 606 azaz 303-as átlag alapja van egy blökinek!

Szorozzuk fel a harc menetével:
Van 6 körünk 80% esélyjel az 4,8 találat átlagosan 3-4 db blöki talál azaz egy +65%-os blöki sebzéssel számolhatunk:
Végeredmény: 4,8*414 + 4,8*303*0,65 azaz 2932

A harcos átlagosan csatánként 2932-et sebez ennek megfelelően!

Miklós ezeket a számokat láthatja, neki teljesen ballancednek tűnhet a matematika nyelvén a dolog! 2743 vs 2932 az igencsak jó arány nézve hogy a varázsló is vihet 2-4 blökit ha akar...

Ami viszont baromira nem látszik a számokból az a szórás
Nem részleteznék hosszabb számolást, de:

Varázsló minimum: 1392
Varázsló maximum: 4163

Harcos minimum: 1
Harcos maximum: 5798


Nasd, te melyikkel játszanál szívesebben??? Amikor 4 blökit kell tartanod, és akkor van egy 1-től 6000-es szórásod, vagy 1 blökit, de 80%-aban a csataknak van egy 1400-4200-as szórásod?

A rohadék statisztika kihozza, hogy egyenlő az átlag sebzés, miközben a full harcra speckózot emberek azt látják, hogy 1-ket sebeznek egy közelharci körben, és ez az ami iszonyat morál romboló!
Pontszám: 5.41
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
142. hozzászólás - 2009.12.16. 00:54:18 (Válasz nasdfil #138 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2009.12.15. 23:55:33

Írjátok, hogy csak egy-két ember van ellene, és páran akarják, akkor miért nem történik meg? Ezt jogosnak nem érzem (főleg amíg csak páran fórumozunk), de 2 okból különösen zavar:
- 1) Megfordítva: Nem olyan sok embert látok itt a hozzászólók között aki azt mondja biztosra, hogy a varázslók erősebbek, főleg az összes aktív játékoshoz képest elhanyagolható szám, de olyat egyet sem, aki statisztikákkal, és tényekkel - amiknek utána is számolt! - bizonyítaná az igazát. Pedig - szerintem ez kiderülhetett már - én matematikus, és eléggé racionalista vagyok, és egy számítógépes, matematikával és némi randommal fűszerezett programban a számok, és statisztikák nem hazudnak, azokkal engem is meg lehet győzni, ha jogos a felvetés. Én végigszámoltam itt nyíltan mindenki előtt, és Birka is beírja az eredményeit. Azt hiszem Miklós nem akkor csinál hülyeséget, ha 1-2-3 emberre hallgat, aki utánajárt, utánaszámolt, hanem, ha 10-20 olyanra, aki csak vagdalkozik, és hőbörög alátámasztás nélkül.
- 2) A többség aki itt kardoskodik a KH-ból, és két tápos küldiből tápol fél éve. Ezeket 20 ember jónak gondolja, mindenki más meg van győződve, hogy túl erős, és persze itt a fórumon és találkozón is sokszor számoltuk, hogy nem jók, ott nem látom ezt a nagy vehemenciát, hogy mindenki szavazásokat írna ki. (Valami volt a KH kiterjesztétéről, de a KH csak azoknak alternatíva, akiknek nincs más célpontjuk, és persze a KH sem 8 szinteről felülről üti 80%os sikerrel, így teljesen katasztrofális lenne.)



1. pontodra:
Nem hinnem, matekbol tul gyenge lennek, OKTV dontovel a hatam mogott, mernoki diplomaval a polcon.
Raadasul tul sok szamolas sem kell ahhoz, hogy a sajat csataimbol lassam, ha nem mentem a varazslatot, egy nalam 40%kal kevesebb LE-t a tulajdonsagaira kolto karakter ellen, akkor NINCS eselyem. Azt hiszem boven "ala van tamasztva" az allitasom.

2. pontodra:
Sanszom nincs LE szivasra a KH ellen, mivel V3-n meg nem igazan repkednek a LE szivast tamogato targyak... Raadasul mar vedve is vannak ellene, hiaba vehetnek meg lassan normalisabb fegyvert is a LE szivashoz. Nem en dobalozom legbolkapott dolgokkal...
Raadasul a sajat erveid is magad ellen szolnak... Tobb millio LE hatranyban, amit a tulajdonsagokra kellett volna koltened, EGYETLEN csatat sem lenne szabad nyerned, max az olvasasuk kozben nyelned... Nemhogy azon reklamalni, hogy van olyan, amit nem te nyersz...
Pontszám: 4.64
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
143. hozzászólás - 2009.12.16. 01:04:48 (Válasz Birka #141 hozzászólására.)
Hol talallak el en teged pl atlagosan 5x egy csata soran??? bocs, 4,8x...
SENKI ellen nincs ilyen statisztikam, akit elerek... Raadasul boven az alap vedelmuk felett van az alap tamadasom.
Az allatok eddigi sebzesevel volt legalabb valami ertelme az ero huzasanak, meg ha nem is egy taumaturgia szintu sebzesnovekmeny, de legalabb kalkulalhato, es nem volt hatassal ra a targyak adta elony.
Pontszám: 5.85
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
144. hozzászólás - 2009.12.16. 01:13:32
Volt nemrég egy vita. Két taktika volt a játékban, mindegyik karakter választhatta azt amelyik neki szimpatikus volt, senki nem tudta igazából, hogy melyik lesz a nyerőbb, csak sejtések voltak. Aztán igen magas szintre értek a karakterek, és kiderült, hogy bár a JV szerint ki van egyensúlyozva a két oldal, az egyik mégis csak táposabb. Akkor a legtöbb fórumozó véleménye az volt, hogy aki a rosszabb útra tévedt így járt, saját döntése volt, viselje a következményeit.

Ez a vita a fertőzött/steril karakterek közti különbségekről szólt. Érdekes, hogy akik ott azt mondták, hogy a rossz döntést hozók viseljék tettük következményeit, azok itt ágálnák az ellen, hogy a harcos taktika gyengébb, mint a varázsló taktika. Micsoda fordulat.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.72
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
145. hozzászólás - 2009.12.16. 01:20:49 (Válasz McPaul #140 hozzászólására.)
Na akkor sorban én is válaszolok ezekre:
Erő+támadás+Védelem VS Védelem+Támadás+IQ
Azokat a cuccokat megnéztem amit láttam karaktereken (alacsony szintet kevésbé ismerem, de magas szinten biztos nem igaz, és első blikkre kicsire sem feltétlenül)
Fegyver: Halálfejsze pl Dühöngő buzogánynál 15-el nagyobb bónuszt ad, Dezintegráló tőrhöz képest 25-el kisebbet, a Gintak penge elvileg rosszabb a halálfejszénél, de a 40 Iq bónusza rendesen el van méretezve, emaitt veszi mindenki.
Páncél: a mentálerődre nem tudok mit mondani, az tényleg durva, és meg kell változtatni, előtte a főmágus látóköpenye 5-el verte a Halálvértet ilyen szempontból, a későbbiek jobbak voltak, mint a köpeny, és a Mentálerődig nem látok durva különbségeket.
Pajzs: egymás mellett a kyorg szimbólum, és orákulum közül a harcos nyer, az örvénylő fényszimbólum ad a Fagyott lélekpajzshoz képest 11-et.
Igazából 80-at nem látok, de 50-et sem. Sőt van ahol majdnem egál. 300-as feltett tuloknál 20 különbég elég elhanyagolható.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.14
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
146. hozzászólás - 2009.12.16. 01:44:14 (Válasz Birka #141 hozzászólására.)
Néhány adat ugyan csak tipp, de nyilván én sem tudok jobbat, számoljunk a Te adataiddal.

Egy-két kiegészítés:
A harcosnál jól látom, hogy nem számoltál a varázslat sebzésével? 150 Taunál - az Erőnél is ezt feltételezted - azért az nem elhanyagolható, bár én inkább 100-asokkal számolnék, de nem tudom a kivédett vari milyen szorzóval számít. Erre mondanál valami számot, így teljes, ha már a varázslónál is számoltál közelharcit, akár összevetve, hogy varázsló is menjen 4 állattal, szerintem az növeli a harcos teljesítményét, és főként a minimumot.

Hogy melyiket választanám? Szerintem ez egyértelmű, az átlagos sebzés nagyobb, ezek az adaok alapján nemcsak a szórás, de a harcos átlagos sebzése is nagyobb. Tehát a várható értéke, hogy ő nyeri a csatát nagyobb, mint 50%. Ez inkább lelki kérdés, hogy elviseli-e valaki, hogy néha 1-et sebez összesen. Én könnyen elviseltem a halálgömb 1-es kritikus sebzését, cserébe, hogy az epikbe, amikor nagyon rosszul álltunk bevert egymás után 2 7000-est.
Eszerint matematikailag a harcos erősebb, több csatát nyer, csak éppen ha veszít, akkor látványosan veszít? Lehet én vagyok nyugodt ember de inkább nyerek 20ból 14 csatát, a többiben meg csak egyet sebzek, mint 6-ot, de elmondhatom, hogy 3000-el többet sebeztem ezekben, a többiben meg csak 100-al kaptam ki.

Én is tarhatok 4 blökit, van is rá szakim a küldik miatt. Akkor jobb lenne az arányom eszerint, akkor max én vagyok a hülye, hogy nem viszem, de nincs annyi időm a játékra, hogy gyógyítsam őket, inkább bevállalok még 2 nyerséget.

Viszont ezt megnézve csak szélsőségekkel érdemes menni egyáltalán, azaz a varázslatoknak az erőcsökkentő hatása érdekes ilyen párbajoknál, nem tudom ez mennyit befolyásol, de 30 erő levonás szerintem a képletet nem változtatja drasztikusan.

Az viszont nagyon durván befolyásolja az utakat ezek után és végleg egyértelműsíti a döntést, hogy ha megnézem, hogy mennyi LÉt tudok szívni, a 101-es szintű variig ugyanis varázslattal szinte semmit nem lehet szerezni, viszont V1-en volt példa 80% feletti szívásra közelharcban, és ugye a bénító küldi, és a krit vari kérdése is ott van, de nyilván ez nem a sebzések hibája, hanem az ottani hibás arányoké.

Ha McPaul erre értette azt, hogy behozhatatlan az előny, akkor Te Birka azt hoztad ki, hogy hátrány, csak morális előny, az meg egy számítógépes programban nem ér sokat - persze javíts ki ha félreértelek.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.21
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
147. hozzászólás - 2009.12.16. 02:09:39 (Válasz McPaul #142 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.12.16. 00:54:18
Idézet: nasdfil - 2009.12.15. 23:55:33

Írjátok, hogy csak egy-két ember van ellene, és páran akarják, akkor miért nem történik meg? Ezt jogosnak nem érzem (főleg amíg csak páran fórumozunk), de 2 okból különösen zavar:
- 1) Megfordítva: Nem olyan sok embert látok itt a hozzászólók között aki azt mondja biztosra, hogy a varázslók erősebbek, főleg az összes aktív játékoshoz képest elhanyagolható szám, de olyat egyet sem, aki statisztikákkal, és tényekkel - amiknek utána is számolt! - bizonyítaná az igazát. Pedig - szerintem ez kiderülhetett már - én matematikus, és eléggé racionalista vagyok, és egy számítógépes, matematikával és némi randommal fűszerezett programban a számok, és statisztikák nem hazudnak, azokkal engem is meg lehet győzni, ha jogos a felvetés. Én végigszámoltam itt nyíltan mindenki előtt, és Birka is beírja az eredményeit. Azt hiszem Miklós nem akkor csinál hülyeséget, ha 1-2-3 emberre hallgat, aki utánajárt, utánaszámolt, hanem, ha 10-20 olyanra, aki csak vagdalkozik, és hőbörög alátámasztás nélkül.
- 2) A többség aki itt kardoskodik a KH-ból, és két tápos küldiből tápol fél éve. Ezeket 20 ember jónak gondolja, mindenki más meg van győződve, hogy túl erős, és persze itt a fórumon és találkozón is sokszor számoltuk, hogy nem jók, ott nem látom ezt a nagy vehemenciát, hogy mindenki szavazásokat írna ki. (Valami volt a KH kiterjesztétéről, de a KH csak azoknak alternatíva, akiknek nincs más célpontjuk, és persze a KH sem 8 szinteről felülről üti 80%os sikerrel, így teljesen katasztrofális lenne.)



1. pontodra:
Nem hinnem, matekbol tul gyenge lennek, OKTV dontovel a hatam mogott, mernoki diplomaval a polcon.
Raadasul tul sok szamolas sem kell ahhoz, hogy a sajat csataimbol lassam, ha nem mentem a varazslatot, egy nalam 40%kal kevesebb LE-t a tulajdonsagaira kolto karakter ellen, akkor NINCS eselyem. Azt hiszem boven "ala van tamasztva" az allitasom.

2. pontodra:
Sanszom nincs LE szivasra a KH ellen, mivel V3-n meg nem igazan repkednek a LE szivast tamogato targyak... Raadasul mar vedve is vannak ellene, hiaba vehetnek meg lassan normalisabb fegyvert is a LE szivashoz. Nem en dobalozom legbolkapott dolgokkal...
Raadasul a sajat erveid is magad ellen szolnak... Tobb millio LE hatranyban, amit a tulajdonsagokra kellett volna koltened, EGYETLEN csatat sem lenne szabad nyerned, max az olvasasuk kozben nyelned... Nemhogy azon reklamalni, hogy van olyan, amit nem te nyersz...


1) Én is matematikus vagyok, én is eredményesen versenyeztem középsuliban, és matematikusnak tanultam, kinek nagyobb játékot nem akarok játszani ezzel, feltételezem mindketten átlátjuk ezeket a számításokat. Éppen Te írtad, hogy a szélsőséges az erős kari. Te nem szélsőséges karakter vagy, irtó magas az IQ-d, talán krit varid is van, ha azt másra teszed esélyük sincs, és tényleg legalább 4szer találsz. A gyengébb varis cuccok esetén el kell találni a varázslót harcosként. Elhiszem, hogy így látod a Te kariddal a csatákat, de hibrid karaktereknál teljesen furcsa eredmények jöhetnek ki - igazából Birka csak a szélsőségekkel számol, de köztes karinak mindent növelnie kellene, így fajlagosan gyengébb mindkét szélsőségnél.

2) V3 lehet kölönleges eset, de V1-en, és V2-n iszonyatos LÉ szívások jönnek ki, de ha nem a KHból, akkor térkapuból szívsz nagyokat szerintem még V3-on is, a varázslók meg semmit... Az epik cuccok nem vonatkoznak a varázslókra.
Leírom még egyszer utoljára: kit érdekel, hogy vannak körülöttem olyanok, akikkel szemben több millió LÉ a lemaradásom. Nagyon sok emberrel szemben nem, sőt lefelé ütve 6-7 szintet már igen nagy előnyöm is lehet. Nem látszik, de a védelemhiányt krit ütéssel pótlom, kiszámoltam, ugyanaz jön ki, vagy talán gyengébb, csak sokan ráfutnak, mert gyengének tűnök, és jönnek 2000 ÉPvel, vagy olyan akinek a max ÉPje 5000 7-8 szinttel lejjebbről és meg akarja mutatni, hogy a magas szintűt is leveri, és valamennyi szerencsével (pontos %-ot lehet már mondani) nincs is csata az első lövés után, mert nem gondolkodott. Értse már meg mindenki, hogy nem Arielt, és Kócost ütöm le napi 3szor, és Galmuszk pattan le még 2szer, és The Lost One ellen is 20-0 a szimuláció, csak manás cuccban vertem meg nagy szerencsével 16-4 szimulációnál, hanem múlt héten pl Vándor panaszkodott, hogy miért lövöm agyon innen 6 szinttel felülről? És hidd el őt sem mindig verem meg, pedig hozzá képest azért erősnek merem nevezni magam. Mindig van célpont, mindig van nálam gyengébb! Kihagytam időt, de CSPt soha nem vesztettem, nem csordult túl, max nem portyáztam, de arra sok embernek nincs ideje vagy lehetősége. És ugye ami rossz, nem mehetek el portyázni LÉvel varázslóként. Ha 2000-el elmennék, és beüt valaki fentről visz mindent LÉ szívással mindegy nyerek-e, de bármilyen harcban alul maradok már LÉ szívásban, és a 20+% random miatt még ha támadok 3-4et abból valószínű egyet veszítek lefelé támadva, és bukok mindent. De mint mondtam, ez nagy hiba, és nagyot szívnak miatta a varázslók, de itt a LÉ szívást kell helyretenni, nem a harcrendszeren változtatni, az majd egy későbbi téma lesz.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 4.52
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
148. hozzászólás - 2009.12.16. 02:20:05 (Válasz nasdfil #145 hozzászólására.)
Komolyan felmerul bennem, hogy veletlenul nem politikus vagy-e?
Kulonbozo szintekrol kiragadsz targyakat, persze azokat, amik az adott szinten az allitasod alatamasztasara jok, majd dongeted a melled, hogy neked van igazad.
En 6 szintenkenti leosztasban neztem meg az itemizaciot, MINDEN 6 szintes savra. ( mivel az oskoves, elvileg erosebb targyak 6 szintenkent jonnek, mielott megkerdezned az okat)
Mindig a pajzzsal bezarolag, mivel elejetol kezdve ez az oskoves felszerelesek eleresi sorrendje, ez tunt a leglogikusabbnak.
A kereskedelem maximalizalasat nagyjabol megprobaltuk beloni, a klanban levo alacsonyabb szintu karakterekkel egyeztetve, mivel szemelyes tapasztalatomat a VF erosen elavultta tette.
51-es targyszint jott ki, ami maxos kereskedelmmel elerheto 34-es karakter szintektol, ennel hamarabb mar ha meg is csinalja valaki, nem igazan tudja hatekonyan hasznalni a targyakat, alacsony tulosszege miatt.
Tehat 51ig magia sepcializacio elonye: 41 tulajdonsag targyakbol.
57ig: 40
63ig: 60
69ig: 76
75ig: 64
81ig: 66
87ig: 84
93ig: 71
99ig: 86
En nem szoktam hulyesegekkel dobalozni, vagy szelektiv mintakkal dolgozni, amiket a kenyem kedvem szerint valasztok ki. Sajat magam minek csapjam be? Vagy csak a tobbieket akartad hulyiteni?
Egy dolog lehetseges meg, hogy nem veszed bele a vedekezest mint tulajdonsagot a szamolasodba, pedig igencsak beleszamnit abba, hogy egyaltalan eltalalnak-e teged...
Pontszám: 6.97
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
149. hozzászólás - 2009.12.16. 07:11:57
Idomított állataid, Csatadal, egy 63. szintű ongóliant és Dérfarkas, egy 63. szintű ongóliant is részt vesznek a csatában. Kezdetét veszi a gyilkos csata.
Elmondasz egy kisebb káoszsújtás varázslatot. (-240 VP). Graham Treefrog futás közben kitérni próbál. Csak 132 életpontot vesztett.
Regenerálsz 5 életpontot. Graham Treefrog kezéből feléd süvít egy halálgömb. 3207 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van rád: -9 Kritikus sebzés. Az állataid 1026 életpontot sebződtek.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Fényhozóval. Eltaláltad, 496 sebzés! Fegyvered kábít! (-10 támadás) Csatadal és Dérfarkas is támadnak. 2 támadással 211 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Graham Treefrog pihenés nélkül támad. Ütése célt téveszt!

Oldalt szökkenve, a Fényhozóval Graham Treefrog feje irányába ütsz. Graham Treefrog az utolsó pillanatban félreugrik. Csatadal és Dérfarkas is ellenfeledre vetik magukat. 1 támadással 52 sebzés!
Regenerálsz 5 életpontot.
Graham Treefrog egy gyors támadást indít a Fényhozóval a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz.

Oldalt szökkenve, a Fényhozóval Graham Treefrog feje irányába ütsz. Graham Treefrog az utolsó pillanatban félreugrik. Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 139 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Graham Treefrog lesújt rád a Fényhozóval. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.

Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Fényhozóval. Eltaláltad, 320 sebzés! Fegyvered kábít! (-10 támadás) Csatadal és Dérfarkas acsarogva támadnak. 1 támadással 76 sebzést okoztak.
Regenerálsz 5 életpontot.
Graham Treefrog egy gyors támadást intéz feléd. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.

Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Fényhozóval. Graham Treefrog 202 pontnyit sérült. Csatadal és Dérfarkas is támadnak. 2 támadással 87 sebzés!
Regenerálsz 5 életpontot.
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Graham Treefrog egy alsó támadást indít. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.

Oldalt szökkenve, a Fényhozóval Graham Treefrog feje irányába ütsz. 281 pontnyit sebeztél. Fegyvered kábít! (-10 támadás) Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 121 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Graham Treefrog egy gyors támadást intéz feléd. Könnyedén félrehajolsz.
A csatában összesen 2117 sebzést okoztál, és 3207 sebzést kaptál.

Ő:
Erő: 165 (+37)
Támadás: 223 (+22)
Védekezés: 205 (+131)
Egészség: 205 (+32)
IQ: 217 (+38)
Mágia: 205 (+22)
Taumaturgia: 217 (+16)
Szerencse: 149

Én:
Erő: 200 (+54)
Támadás: 265 (+43)
Védekezés: 260 (+149)
Egészség: 157 (+41)
IQ: 207 (+9)
Mágia: 126 (+12)
Taumaturgia: 198 (+10)
Szerencse: 161

Jah és állat nem is volt nála, szal erről ennyit.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.52
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
150. hozzászólás - 2009.12.16. 07:22:07
Amúgy meg szerintem nem csak a kirikus lett megbabrálva. Elég magas az alapszintje a dögjeimnek(67) és az akt szint 63, erre jön egy ilyen:

630 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+126 lélekenergia) A visszacsatolás varázslat sebez rajtad 95 életpontot. Csatadal és Dérfarkas acsarogva támadnak. 1 támadással 80 életpontot sebeztek.

jah persze...

Edit:

Lesújtasz a Fényhozóval. Talált, 727 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 196 sebzés!
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.16. 07:43:08-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
151. hozzászólás - 2009.12.16. 07:50:22

630 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+126 lélekenergia) A visszacsatolás varázslat sebez rajtad 95 életpontot. Csatadal és Dérfarkas acsarogva támadnak. 1 támadással 80 életpontot sebeztek.


Harcos 2 blökivel, eleve érdekes, de benne van, hogy egyszer-egyszer nem találnak a blökik, gondolom ott is igen magas rnd van a minimum/maximum talalatra. Ha mutatnál egy csatát, ahol minden körben 4-ből csak 1 blöki talál, miközben magas szintűek, akkor okés, de egy kiragadott példa egy statisztikai játékban...

Én is mutathatok ilyet, amikor a kevésbé esélyes bejön, és kapok egy sallert az arcomba:
Még elég nagy a távolság, gyorsan elmondasz egy dimenziókifordítás varázslatot. (-255 VP). 3068 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van az ellenfeledre: -19 Támadás, -19 Védekezés, -20 Erő. Ellenfeled állatai 274 életpontot sebződtek.
McPaul egy dimenziókifordítás igéjét idézi fejedre. 1451 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -14 Támadás, -14 Védekezés, -14 Erő. Az állataid 146 életpontot sebződtek.


Szóval láthattunk egy maxos varázslatot, és egy olyan sebzést közelharcban, mely igencsak szép!

De ami érdekes:
630 vs 80 magyarul 320-as alapot vett a blöki sebzésnél elnyelések jobbra balra és kijön hogy az RND250-es erőbónuszoddal maxot dobtak kvázi
Pontszám: 5.31
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
152. hozzászólás - 2009.12.16. 07:53:52 (Válasz Birka #151 hozzászólására.)
Nem mindig találnak a dögök és csak azért hoztam most egy példát, mert ma reggel még csak ez az egy volt, de majd akkor másolok neked egy párat. Az mind1, hogy két blöki(ez taktikai elem lenne, ha működne rendesen az állatos rész...), attól függetlenül, hogy két blöki nem sebzik meg a kívánt százalékot, pedig szerintem az erőm sem olyan rossz. Vagy ennyire vissza lett butítva az erő?
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.52
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
153. hozzászólás - 2009.12.16. 09:08:51 (Válasz Eliteninja #152 hozzászólására.)
Akkor nézzük meg mégegyszer az állatok sebzését, amikor nem talál az ellen:

Belphegor idomított állatai, egy 44. szintű Pusztító, egy 43. szintű Tollaskígyó és Ördög jobb keze, egy 38. szintű minotaurusz vezér is részt vesznek a csatában. Idomított állataid, Mr Hide, egy 39. szintű csápos mutáns és egy 20. szintű Sziklarovar is részt vesznek a csatában. Az ég is elsötétedik, ahogy egymásnak rontotok.

Futás közben egy lángtenger igéjét mormolod. (-145 VP). Belphegor gurul egyet, hogy elkerülje. Csak 87 életpontot vesztett. Ellenfeled állatai 2 életpontot sebződtek.

Belphegor feléd dob egy kataklizma varázslatot. 763 pontnyit sebzett. Az állataid 115 életpontot sebződtek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Eltaláltad, 13 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia) Ellenfeled állatai 1 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is támadnak. 1 támadással 3 sebzés!

Belphegor vicsorogva sújt rád a Vámpírtőrrel. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is rád vetik magukat. 3 támadással 121 életpontot sebeztek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. 177 pontnyit sebeztél. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+3 lélekenergia) Ellenfeled állatai 18 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is támadnak. 2 támadással 77 sebzés!

Belphegor pihenés nélkül támad. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is támadnak. 2 támadással 57 sebzés!

Egy gyors csel után az adamantit ékszerpengével Belphegor védtelen felsőtestére támadsz. Eltaláltad, 57 sebzés! Ellenfeled állatai 6 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is ellenfeledre vetik magukat. 1 támadással 14 sebzés!

Belphegor egy gyors támadást indít a Vámpírtőrrel a lábad felé. Eltalált, sérültél 156 pontnyit. Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-23 lélekenergia) Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze acsarogva támadnak. 2 támadással 70 sebzést okoztak.

Egy gyors támadást indítasz az adamantit ékszerpengével Belphegor lába felé. Eltaláltad, 80 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+4 lélekenergia) Ellenfeled állatai 8 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar az oldaladon harcolnak. 1 támadással 16 életpontot sebeztek.

Belphegor egy gyors támadást indít a Vámpírtőrrel a lábad felé. Melléütött! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is rádtámadnak. 2 támadással 69 sebzés!

Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz az adamantit ékszerpengével. Eltaláltad, 85 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+4 lélekenergia) Ellenfeled állatai 8 életpontot sebződtek. Mr Hide és Sziklarovar is ellenfeledre vetik magukat. 1 támadással 21 sebzést okoztak.

Belphegor egy gyors támadást intéz feléd. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze acsarogva támadnak. 3 támadással 93 sebzést okoztak.

A csata teljesen kifárasztott, már csak arra maradt erőd, hogy valahogyan megpróbáld kivédeni ellenfeled csapásait.Belphegor egy gyors támadást intéz feléd. Ütése célt téveszt! Pusztító, Tollaskígyó és Ördög jobb keze is támadnak. 3 támadással 106 sebzést okoztak.
A csatában összesen 630 sebzést okoztál, és 1435 sebzést kaptál.

Ez így szar ahogy van. Eltalálom, sebeznek 3-at, ő nem talál, 121-et.
A hozzászólást Kethios módosította 2009.12.16. 09:09:42-kor
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.70
irritálóCofee3Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
154. hozzászólás - 2009.12.16. 09:25:11
Én őszintén nem értem itt a sírást. A varázslatok sebzését már több lépésben csökkentették: varázslat elnyelő gömb, alvilági verem. E közben az erő sebzésrészét is növelték, amihez hozzájött még az állatok megnövekedett sebzése, a kritkus miatt. Én nem olvastam ekkora rinyálást varázsló beállítottságú társaimtól, amikor ezek a változások bejöttek. Hozzá kell szokni, hogy különböző szinteken nem mindig ugyan az a taktika a nyerő. Van amikor a varázsló, van amikor a harcosnak van előnye. Alkalmazkodni kell, és az alkalmazkodás hiányára a legjobb példa Nasdfil karaktere. Ő kitartott a saját taktikája mellett, amit mindenki le is szól, de most sokan ugyan ebbe a hibába esnek, csak nem veszik észre. Van mindkét oldalnak előnye és hátránya is, mint Nasdfil leírta, nem lehet egyértelműen kimondani, hogy ez vagy az az erősebb.

Másrészt Miklós a talin világosan megmondta, (de lehet én emlékszem rosszul) hogy hosszútávon ha nem változtat, a közelharci sebzések lényegesen elszállnak az amúgy is lebutított varázslatokhoz képest. Ha nem változtatott volna, még használhatatlanabbak lettek volna a varázslatok, mint most a változás előtt...

Arról viszont szó sem esik, pedig lényeges szempont lenne, hogy az epikus-entitás csaták nehezednek, és mintha Miklós azt említette volna, hogy direkt ez is motiválta a változtatásban. Az élen haladókat akarja visszafogni ezzel is, de szerintem inkább alacsonyabb szinten lévőket szívatja vele...
Pontszám: 4.40
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
155. hozzászólás - 2009.12.16. 09:29:03 (Válasz Cofee3 #154 hozzászólására.)
Te nem olvasod végig miről beszélünk?
Lecsökkentették az erő bónuszt, majd az állatok sebzését is. Mit vesztettek a varázslók?

Edit:
A legnagyobb problémám az erő lecsökkentése. Amit nem értek, az az állatok magas sebzése amikor nem találnak el.
A hozzászólást Kethios módosította 2009.12.16. 09:30:48-kor
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 4.80
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
156. hozzászólás - 2009.12.16. 09:37:59 (Válasz Cofee3 #154 hozzászólására.)
Én varázslóként mondom, hogy ez így ritka f*s "megoldás" lett.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.31
irritálóCofee3Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
157. hozzászólás - 2009.12.16. 10:05:25 (Válasz Kethios #155 hozzászólására.)
De végig olvastam.
Csak ti most kiragadtok egy részt az folyamatosan változó fejlesztésekből, amit egyébként folyamatában kellene nézni...Amikor növelték az erő bónuszt és bejött az alvilági verem, azt nem veszitek figyelembe, csak a mostani változtatással vagytok elfoglalva. Akkor senkit nem érdekelt, hogy a varázslók szívnak...
Pontszám: 3.67
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
158. hozzászólás - 2009.12.16. 10:10:41 (Válasz Cofee3 #157 hozzászólására.)
Őket pedig az nem érdekelte, hogy a varázslat már a kezdetekben "overpowered" volt. Nem azzal van a bajom, hogy ők most erősek, hanem azzal, hogy legyengítették az erő, mint szorzó fontosságát. Egy ilyen nerf azért nem igazán kedvezett a harcosoknak.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
159. hozzászólás - 2009.12.16. 10:12:12 (Válasz Cofee3 #157 hozzászólására.)
A varázslóknak is vannak állataik, ami plusz elnyelést és sebzést adnak. Nyilván, aki közelharcra megy rá, annak magasabb az ereje, és többet is vár az állatoktól, de ugyanolyan jól jön nekem is a plusz sebzés, mint a rubinoknak.
Az, ami nem állapot, hogy hónapokig nevelem állataim, és 2 támadásból 3at sebeznek. Ez nonszensz, függetlenül a vari-harc aránytól.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.01
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
160. hozzászólás - 2009.12.16. 10:33:12 (Válasz Cofee3 #154 hozzászólására.)
Kérlekszépen a varázslók (ha már muszály így nevezni őket, istenem...) azért nem sírnak, mert nincs rá okuk. Lehet itt villogni statisztikákkal, kiragadott csatákkal meg excel táblákkal, a hülye is látja, hogy ezer éve a varázslat dönti el a csatát... Szerinted miért gyúr szinte kivétel nélkül minden eredményes karakter IQra? Mivel az dönti el a csatát.
Pontszám: 6.11
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!