Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789101112
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
221. hozzászólás - 2009.12.19. 18:03:37 (Válasz Otoaak #217 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.12.19. 16:09:38
Küldetések? Kalandok? Epik? Miért és hol van hátrányban ? Kalandok 80%-ba van IQ vagy tau próba erő meg támadás kb. 20-% ezzel el is mondtam szerintem mindent.... epikus ellen próbálj meg csak 50% találati arányt hozni.... Küldetéseknél meg nem igazán értem mire gondolsz, nincs olyan ami erőt támadást stb. kérne az ismételhetőek között meg van minimum 4 a bénítőson kívül ami rotálható.

Lészívás térkapuban meg KH ellen jó igazán ezeknek meg semmi köze a fizikai harc vs. mágia dologhoz szerintem.


Epik, ellen nálunk elég jól látszik, hogy változó, hogy ki van előnyben. A varázsló epik ellen a harcosok, a harcos ellen a varázslók, és vannak különleges esetek. Szélsőséges esetben, mint a mostani V1-en, ahol a vari, az elég kis sebzésű, de legnagyobb levonású adott nagy eséllyel -125 Tám, Véd, Erőt, és -250 Taut, és pl 370 IQvak a többiek nem védték le, és én ütöttem bele sokszor 5-6000-eket, míg a harcosok 500-at, de volt fordítva is, de volt varázsló epik akit 10-ból jó ha egyszer találtam el, akkor is gyenge lett a sebzésem, a harcosok meg sokat sebződtek, de aprították, 5-6 találattal... (Van amit 100 alatti támadóvbal 4szer eltalálok, igaz nem sebzek szinte semmit a harcosokhoz képest.)
Kalandoknál lehet én vagyok szerencsétlen, de elég sokat kell dobnom, mert erő vagy támadás próba van benne, az IQ gyakoribb, Tau próbát viszont szerintem vagy 3-szor kaptam összesen.
Küldetésnél a nem ismételhetőknél mindekinek vegyes karit kell csinálni, utána lehet specializálódni komolyabban, ismételhetőnél a bénítós mindent visz. A kit varis is gyors a többihez képest, napi egyet meg lehet csinálni, de bénítást láttam egy szerencsés karinál, aki ellőtt ha jól emlékszem kb 27 PP-t a kristályra és 3-szor lett meg, csatánként 3-4 bénítással, utána elment pihenni, és éjszaka, még egyszer összehozta neki a kristály. Ilyen küldi nincs még egy főleg KHval kombinálva, de nélkülük is meglehet napi 2 25PPből + 1 pihenésből. Krit variból napi állatszintlépés kevesebb, mint napi 1, de ugye az időzíthető, térkapu 4 nap. Itt vegyes karié az egyértelmű előny, aki bénít is és krit varit is csinál... (A sajtoló-idomító még csinálható lassabban, mint 4 nap, de időzíthetően, a többi sokkal lassabb, akár ki is lehente őket venni... Esetleg szerencsével a kalandos jön még szóba...)
A lélekszívásnak nem kéne, hogy köze legyen az összehasonlításhoz. Azért ha csak a térkapuban nézzük már napi szinten is bónuszokat ad. Szerintem a magasz szintű kariknál akár több ezer LÉ/térkapu (2500-3000 nagyon elrugaszkodott? Portyában 1700-akról beszéltek, és a térkaput még én is megütöm 4-szer krittel, és semmi elnyelése, vagy hasonló...), és 80% Lélekszívásnál egy-két ember szerintem ilyesztő mennyiségeket bezsebel ebből, a KH nagyon megerősíti, mert tőlük mindig lehet szívni, de lejjebb sem lehet elhanyagolható, amíg nem volt Kh szövitársak nagyon szép számokat mondtak napi LÉ szívásból, és nem voltak extra táposak, főleg az akkori 10-20%os szívásokkal. Ez sajnos - főleg, hogy 6 hónap volt a közelharc előnye egy 15 hónapja tartó játékban, és még most sincs rendben, csak kezd alakulni, mert pl a KH ellen nincs LÉ szívás variból: a max 10%-ot le is védik azonnal, amint bejött - igencsak eltorzította az arányokat, ilyen szempontból van köze, és kellene vele számolni, de ezt még csak közelíteni sem lehet.

SOlaris: 100-as erővel 100-as támadással hányas szinten lehet kalandokat csinálni, és mennyi pluszpontból? Itt fent öltözhetek akárhogy 270 feletti próbák finoman szólva nem érik meg. (Ez nem feltétlenül baj, sőt, valahol éppen az lenne jó, ha nem mindenki tudna minden kalandot megcsinálni, hanem csak azt amiben jó, és tényleg komoly próbáknak lenniük, de szerintem ezt nem sokan gondolják ugyanígy, és még a top kariknál a közelítő függvényt sem sikerült belőni, úgyhogy ez egyenlőre marad magánvélemény, ha rendbe jött majd megérhet egy közvéleménykutatást.)
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.44
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
222. hozzászólás - 2009.12.19. 21:03:38 (Válasz nasdfil #221 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2009.12.19. 18:03:37

SOlaris: 100-as erővel 100-as támadással hányas szinten lehet kalandokat csinálni, és mennyi pluszpontból? Itt fent öltözhetek akárhogy 270 feletti próbák finoman szólva nem érik meg. (Ez nem feltétlenül baj, sőt, valahol éppen az lenne jó, ha nem mindenki tudna minden kalandot megcsinálni, hanem csak azt amiben jó, és tényleg komoly próbáknak lenniük, de szerintem ezt nem sokan gondolják ugyanígy, és még a top kariknál a közelítő függvényt sem sikerült belőni, úgyhogy ez egyenlőre marad magánvélemény, ha rendbe jött majd megérhet egy közvéleménykutatást.)


100 erő, 120 támadás, 56-os szint. a támadást könnyedén meg tudom oldani Hóförgeteggel vagy Vámpírtőrrel (kevés támadáspróba van, nem is emlékszem a szintjére, kb 150). 130 körüli erőpróbákat kapok, ott kénytelen vagyok a +30 erőt adó fegyverrel menni. az IQ és Tau magasabb, ott sosem hasalok be mert pajzs, páncél megvan. a szerencse az ami kifog rajtam néha, ott zsebbenyúlós a dolog, de nem sokáig. viszont érezhetően nő a tulpróbák szintje minden szintlépéssel. ritkul a mezőny, egyre kevesebb a gyengébb játékos.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.17
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
223. hozzászólás - 2009.12.20. 15:14:06 (Válasz nasdfil #220 hozzászólására.)
Igen, az általad is említett változók (és ki tudja hány olyan van még, amit nem vettünk figyelembe) miatt pontos számítást nem lehet végezni. Viszont pontosítani lehet.
Szerintem Miklós nem végzett ilyen részletes számítást. Sőt, azokat a hsz-eket amiket olvastam tőle ezzel kapcsolatban, azokban igen felszínes százalékok szerepeltek csak (bocs ha kihagytam valamelyik olyan hsz-t amire ez nem áll, de kétlem).
Úgy látszik le vagyok maradva, mert én úgy tudtam, a védett varázslatsebzések számítási képlete ismert volt eddig is, amiért én nem tudtam róla.
Én kiszámolni ezt nem tudom, mert fogalmam sincsen a szükséges képletekről, illetve az ehhez szükséges arányokról sem. De mint a példád is mutatja, lennének vállalkozók arra, hogy közelebb kerüljünk a valósághoz ezzel kapcsolatban.

Még régebben Miklós egy levelében írta, hogy a képleteket nem fogja nyilvánosságra hozni, mert akkor mindennaposak lennének a reklamációk, hogy "nem ennyit kellett volna sebeznem, hanem annyit", éppen ezért ezt valahol meg is értem. Ezek híján véleményünk lehetséges objektivitása erősen kétséges.
Pontszám: 7.09
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
224. hozzászólás - 2009.12.20. 15:16:05 (Válasz S0laris #216 hozzászólására.)
Pont az ilyenekről (is) beszélek, amiket egyik számítás sem veszik figyelembe. EZért nem is írtam sehol soha, hogy egyik út erősebb mint a másik.
Pontszám: 7.09
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
225. hozzászólás - 2009.12.21. 12:00:13 (Válasz Ywgarrd #223 hozzászólására.)
Azért abban még merek reménykedni, hogy Miklósék komolyan utánaszámolnak a dolgoknak, főleg azért, mert az ilyesmit 2 helyen kell ellenőrizni:
Egyrészt magát a képletet végignézni függvényanalízissel, amit Birka is számolt - várható értékek, átlag, min, max, stb... Ez akár ingyenes matematikai szoftverekkel nagyon szépen látható, és összehasonlítható grafikusan, egy-két nap ráfordítással. Sőt van ami a függvény eltolásaiban (a képlet pontosításában) is segít, így még könnyebb is, mint elemezgetni. Miklós le is írta a hozzászólásában a másik topicban, hogy itt nem a játékosok hozzászólásait veszi figyelembe, hanem a matematikát.
Másrészt statisztikailag meg lehet nézni tényleg kijön-e az arány, nincs-e programozási hiba például. Erre ott a tesztszerverük, úgyis fizetnek érte, Baraty nem éjjel-nappal dolgozik rajta, egy pár soros program a játék eleje óta simán csinálhat napi több százezer szimulációt, és statisztikát számolhat belőle, egy pár soros programmal, és háttrben futó démonnal, csak a képletet kell beálítani. (Itt az újdonságokkal van általában gond, pl a több állatos harcnál a cuccok bónuszai összeadódtak, statisztikai hibán belül maradhat 50-100 sebzéskülönbség, egyébkként teljesen automatizálható.) Gondolom a karácsonyi szünetben, amikor nem dolgoznak az emberek a Beholdernél, ezeknek a gépeknek más dolguk sincs.
Birka képletei nem rosszak. Miklós ugyan a konkrét értékeket nem mondja el, de Birka is, én is, és még néhányan biztosan számolgatunk statisztikákat, ugyanilyen számok jönnek ki, és elég sok változtatás/javítás is lett Birka beküldött adatai alapján, miután utánanéztek, úgyhogy még ha nem is ismert a pontos képlet, mostanra elég jól közelítjük.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
226. hozzászólás - 2009.12.21. 12:01:09 (Válasz nasdfil #225 hozzászólására.)
Nézzetek át az Állatok topikba, Miklós beírt egy statisztikát.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
227. hozzászólás - 2009.12.21. 12:59:16 (Válasz nasdfil #221 hozzászólására.)
Attól mert folyamatosan összemosod a dolgokat, és mindent a KH-ra meg a lészívásra vezetsz vissza még nem lesz igazad. Pontosan abban a környezetben vagy ahol a KH minden előnyét kiélvezhetnéd, szinte a legelején kezdted a játékot és minden lehetőséged adott volt, hogy ugyan olyan eredményes legyél mint a környezetedben lévők.

A saját bénaságodat nem kéne a KH meg a lészívás számlájára írni. Pofátlanul nagy előny az elbolynak a KH ez nem vitás de, hogy te emiatt lennél lemaradva az erős túlzás. Én minimum 1,5 hónappal később kezdtem a játékot mint te, az én lemaradásom, hozzád képest mégis sokkal kevesebb mint amennyire te az élbolytól el vagy maradva pedig én aztán csak szívok a KH-miatt.

A 270-es támadást egy épkézláb karakter ezen a szinten szerintem már gond nélkül megoldja sőt még teljesen át se kell öltözzön. A 380- 400-as IQ próbák meg....
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.82
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
228. hozzászólás - 2009.12.21. 14:27:25 (Válasz Otoaak #227 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.12.21. 12:59:16
Attól mert folyamatosan összemosod a dolgokat, és mindent a KH-ra meg a lészívásra vezetsz vissza még nem lesz igazad. Pontosan abban a környezetben vagy ahol a KH minden előnyét kiélvezhetnéd, szinte a legelején kezdted a játékot és minden lehetőséged adott volt, hogy ugyan olyan eredményes legyél mint a környezetedben lévők.

A saját bénaságodat nem kéne a KH meg a lészívás számlájára írni. Pofátlanul nagy előny az elbolynak a KH ez nem vitás de, hogy te emiatt lennél lemaradva az erős túlzás. Én minimum 1,5 hónappal később kezdtem a játékot mint te, az én lemaradásom, hozzád képest mégis sokkal kevesebb mint amennyire te az élbolytól el vagy maradva pedig én aztán csak szívok a KH-miatt.

A 270-es támadást egy épkézláb karakter ezen a szinten szerintem már gond nélkül megoldja sőt még teljesen át se kell öltözzön. A 380- 400-as IQ próbák meg....


Olvasd el még egyszer: a KH és a lélekszívás csak az amúgy meglévő különbséget erősíti. Sőt, nem is én hoztam fel.
Hát nem tudom, teljesen varázslatre mentem kb 30-as szint óta, hirtelen bejött egy fejlesztés, ami a közelharcosoknak rengeteg LÉt termel, bejött egy halom ismételhető küldi, ahol a harcosok előnye behozhatatlan, és LÉt hoz nekik, valamint a KH, ami ha megnézed azok felének, akiket elértek hátrány a felének előny, mindkét irányban igen durva. Te szívsz jobban, mint én? A szintkülönbség miatt engem erősebb KH-sok találnak el, és Te gyengébbeket üthetsz. Nekem az elejétől kezdve 3 volt, akit meg tudtam verni, most sincs több, 4-5 szinttel lejjebb nagyságrendekkel több lenne, és a bejövőkből is nyerném, valamint Te alapból harcos voltál, és LÉt szívsz. A szerver indulásakor kezdtem, de kb 2 hétig alig játszottam, és csak 1,5 hónap után lettem prémes, azt hiszem az behozható. Viszont ezek alaján jóval erősebbnek kellene lenned, és nagyon szép, hogy +100 TÖd van, de a 400 szakikülönbség lemaradásod alapján azt hiszem még hozzám képest is nagy a lemaradásod... Mielőtt leírod ezeket, legalább egy kicsit gondold végig, de legalább olvad el amit írok.
Mondjuk nem tudom miért mondod, hogy béna, mert más a taktikám, és nem költök millió LÉket felesegesen Erőre, vagy Támadásra, hogy heti +4-5 kalandot megcsináljak. Komolyan gondolod, hogy ez lenne a logikus?
(Nem tudom miért beszélsz épkézláb kariról, és bénázol le, kicsit utánaszámoltam, ilyen rossz elosztással, a szakértelemek ilyen szintű elhanyagolásával, mint a Tiéd (a kritjeid a szintátlaghoz képest igen gyengécskék lehetnek), ha nem hasznánád ki a KH-lélekszívás-kábítás küldi kombót, ami teljesen elszállt bármi más bevételhez képest, akkor iszonyú lemaradásban kellene lenned, nyilván minden helyreállítás nagyon legyengíti a karaktered. Nincs előre elgondolt terv, csak a kiskapuk kihasználása, és ha bezárnak egyet, akkor a másik hozzászólásnak elolvasása nélküli átgondolatlan, és teljesen logikátlan, érvek nélküli beszólások. Ne akard már megmagyarázni nekem, hogy rám hogy hatnak a dolgok, és mit kellett volna csinálnom, elég komolyan nekifeküftem, és végigszámoltam, levezettem, és ez egy elég jó út, még ha a kalandok be is kavarnak, és ha rendbeteszik pl a varázslat LÉ szívást, akkor jobb is lesz ez még.)
Okos gondolat, hogy 270 Támadás próbát miért nem teljesítem, simán húzhatnék rajta 150-et: elárulom, alig vagyunk a szinteken, és miattam ilyen alacsony a próba, Endyr örül mindig, ha fellépek, mert 100-al csökken a köszöb, és van egy két jobban varázslatra menő kari még ebből a kevésből is a szintemen, na ezért van 370 IQ próba, és 270 Erő próba itt, ha felhúzom mindkettő 370 lesz. Minek? Ha Neked alacsony az IQ-d a próbákhoz 100-150-el, akkor elmaradsz rendesen a szintátlagtól, tehát dobd el mint én, vagy adj érte kristálypontot, de ne írj be hülyeségeket mielőtt végiggondolnád.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.45
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
229. hozzászólás - 2009.12.23. 15:05:59
Mégvalamit nem értek. Ugye az állatok sebzése függ az én sebzésemtől, erőmtől. A kritikus "buggal" annak idején megütötték a max sebzést(2 dög 45%) most:

Egy gyors csel után a Fényhozóval Matekmatyi védtelen felsőtestére támadsz. Eltaláltad, 777 sebzés! Kritikus sebzés! Fegyvered kábít! (-10 támadás) Csatadal és Dérfarkas acsarogva támadnak. 2 támadással 230 sebzés!

Lesújtasz ellenfeledre. 717 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 210 sebzés!

Nem ütik meg a maxot, de ha növelem az erőt akkor az én sebzésem is növekszik és ugyanúgy nem fogják megütni a max sebzést....
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.59
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
230. hozzászólás - 2009.12.24. 13:02:56 (Válasz nasdfil #228 hozzászólására.)
"bejött egy halom ismételhető küldi, ahol a harcosok előnye behozhatatlan"

Behozhatatlan? a 20 kritvari, 10 állatszintlépés, sajtolás, térkapus cuccot te nem tudod megcsinálni ugye? Áá dehogy.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.58
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
231. hozzászólás - 2009.12.25. 17:09:36
Lesújtasz a Fényhozóval. Talált, 1108 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 232 életpontot sebeztek.

Íme egy újabb csodája a zseniális "bugjavításnak". DE neeeeem nem lettek lekorlátozva a dögök. Tényleg...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.52
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
232. hozzászólás - 2009.12.25. 17:16:29 (Válasz Eliteninja #231 hozzászólására.)
Mondjuk ez a post azt is jól mutatja, hogy a közelharc és a varázslás nincs annyira elszállva egymástól. 6x támadhatsz egy csatában, és ha 2x találsz így, akkor már többet sebeztél, mint egy átlag varázslat találat.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.14
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
233. hozzászólás - 2009.12.25. 17:18:17 (Válasz Ricardo #232 hozzászólására.)
Entitás ellen volt. Portyában azért nem csapok ennyit, de az állataim rohadtul nem ütik meg azt amit azelőtt és ez nagyon látszódik. Olyan varázsló aki a védőt is húzta egy keveset az ellen semmi esélyem nincs.

Edit: Másrészt 2 dögnek 45%-ot kéne sebeznie...csak ezt nem értem, hogy az erőmtől függ. Nahmost, ha viszem feljebb a erőmet akkor a max sebzésem is nő, ugye az állatoké is. De a differencia %-ban ugyanúgy meg fog maradni...szal ez a bugjavítás egy nagy lószar. Most csináltak egy bugot, nem pedig javítottak.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.25. 17:19:28-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.01
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
234. hozzászólás - 2009.12.25. 19:54:25 (Válasz Eliteninja #233 hozzászólására.)
Kritikus sebzésnél már nem nő a sebzése az állatoknak de konkrétan erre én még mindig nem kaptam magyarázatot, hogy jön össze:

Egy gyors támadást indítasz a Halálfejszével Dioxid, a toxikus démon lába felé. 913 pontnyit sebeztél. Lord Habib, EMT Habib, Bob Habib és Tier Habib is támadnak. 1 támadással 67 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 5 életpontot

Nem kritikus ütés egy állat talált be, az elvileg 25% sebzés, de ez még a 10%-ot sem éri el. 357-es erőm van. Ezt az állatsebzést bárki 200-as vagy még 150-es erővel is megcsinálja. Ennyit számít az erő...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.06
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
235. hozzászólás - 2009.12.25. 20:00:09 (Válasz Otoaak #234 hozzászólására.)
El lett cseszve az egész, hiába mondja Miklós hogy nem. A régi rendszer 100* jobb volt és az eredeti problémára még mindig nem találtak megoldást: miért sebez többet a dög, ha nem találok. Ez ugyanúgy maradt szar, viszont az állatok meg teljesen le lettek butítva. Szerintem az is hülyeség, hogy a kritikusnál nem nő a dög sebzése. Így ment a játék kezdete óta, akkor nem tudom, hogy kinek szúrt szemet. Egy tulajdonság növelésével tudja csökkenteni az én szakimat, dögöm sebzését és a támadásom(védekezés). Nem tudom ki sírt, hogy ez annyira brutál táp. Ja de igen tudom már. Az aki lusta védelmet húzni. Mert aki kicsit is foglalkozik vele azt nem verem ripityára közelharcban, de már nem tudok annyit ütni, mint régen, hogy valamennyire visszahozzam a variját. Látom te is közelharc párti vagy
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
236. hozzászólás - 2009.12.25. 20:01:15
Amúgy V2-n feltoltam az erőmet 35-ről 120-ra, hogy karcoljon a dögöm is egy keveset és semmit nem mozdult a sebzése. Valami nagyon el lett szúrva szerintem.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
237. hozzászólás - 2010.01.21. 15:01:52
Amúgy az állatok megint butítva lettek?

Lesújtasz az Árnypengével. Talált, 392 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Csatadal és Dérfarkas is támadnak. 1 támadással 36 sebzés!

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Talált, 524 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 106 életpontot sebeztek.

Egy gyors támadást indítasz az Árnypengével Kgyusz lába felé. Kgyusz 293 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+138 lélekenergia) Csatadal és Dérfarkas acsarogva támadnak. 2 támadással 40 életpontot sebeztek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. 162 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+76 lélekenergia) Csatadal és Dérfarkas az oldaladon harcolnak. 2 támadással 14 sebzés!

Baromira nem tetszenek az ilyen számok és egyre több van.

A 2 dögöm jelenleg:

Akt szint: 81
Alap: 67

szal még az sem lehet, hogy nubok és mellé ütnek.

Viszont az még mindig nem lett megoldva, hogyha nem találok akkor többet sebeznek, mint amikor találok.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.75
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
238. hozzászólás - 2010.06.16. 12:44:47
Idézet: Let. - 2010.06.16. 11:08:39
Bevallom, nekem két nappal ezelőtt emelték ki, hogy az elnyelés közvetve, de befolyásolja az állatsebzést.
Ez nem elhanyagolható fegyvertény ha valóban így van. Egyelőre én is úgy gondolom, hogy ez igaz.


Merthogy igaz is. Egy ideje gondolkodom rajta, hogy is vezessem fel ezt a dolgot, amióta nagy blökim van, belelátok.
Csatakiáltás
140. Szint
Elnyelés: 249

Tipikus csata:

Idomított állatod, Csatakiáltás, egy 137. szintű arató csattanat is részt vesz a csatában. **** idomított állatai, *, egy 49. szintű kőtroll, *, egy 49. szintű árnyékrája, *, egy 50. szintű északi tigris és *, egy 48. szintű agypörkölő is részt vesznek a csatában. Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
Futás közben egy eltörlés igéjét mormolod. (-215 VP). 1490 sebzést okoztál. Ellenfeled állatai 103 életpontot sebződtek.
**** int, mire egy kisebb káoszsújtás sújt le rád. Rohanás közben kitérsz előle. Csak 439 pontnyit sérültél. Az állatod 55 életpontot sebződött.
Egy gyors támadást indítasz a Vámpírtőrrel **** lába felé. Eltaláltad, 117 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+43 lélekenergia) Csatakiáltás acsarogva támad. 30 életpontot sebzett.
**** pihenés nélkül támad. Melléütött! *, *, * és * is támadnak. 4 támadással 4 sebzést okoztak.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Vámpírtőrrel. **** 158 pontnyit sérült. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+58 lélekenergia) Csatakiáltás acsarogva támad. 40 sebzés!
**** vicsorogva sújt rád a jáde varázspálcával. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. *, *, * és * acsarogva támadnak. 4 támadással 38 életpontot sebeztek.
Lesújtasz a Vámpírtőrrel. Eltaláltad, 145 sebzés! Fegyvered kábít! (-10 támadás) Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+54 lélekenergia) Csatakiáltás is támad. 36 sebzés!
Egy gyors csel után **** a hasadat támadja. Melléütött! *, *, * és * is támadnak. 4 támadással 4 sebzés!
Lesújtasz a Vámpírtőrrel. Eltaláltad, 109 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+40 lélekenergia) Csatakiáltás acsarogva támad. 28 sebzést okozott.
**** egy gyors támadást indít a jáde varázspálcával a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz. *, *, * és * is támadnak. 3 támadással 3 életpontot sebeztek.
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Vámpírtőrrel. 13 pontnyit sebeztél. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+5 lélekenergia) Csatakiáltás acsarogva támad. 3 életpontot sebzett.
**** lesújt rád a jáde varázspálcával. Melléütött! *, *, * és * acsarogva támadnak. 2 támadással 15 sebzést okoztak.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Vámpírtőrrel. Eltaláltad, 165 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+61 lélekenergia) Csatakiáltás is ellenfeledre veti magát. 41 sebzést okozott.
**** a jáde varázspálcával a felsőtestedet célozza! Melléütött! *, *, * és * is rád vetik magukat. 4 támadással 29 életpontot sebeztek.
A csatában összesen 2375 sebzést okoztál, és 532 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 7186 lélekenergia és 40 TP!


1.: Oké, az állat adta elnyelés nem semmi táp.
2.: Sok-sok csata átnézése után azt kell gondoljam, hogy ugyan lehet, hogy nem közvetlenül kötődik a jószág sebzése a karakteréhez, és történik még egy virtuális sebzés dobás, de az valószínűleg minimális eltéréssel ugyanannyira jön ki, mintha nem is történne dobás. (Csak abban az esetben, amikor a karakter betalál.)
3.: Ha a karakter nem talál, akkor a virtuális dobás olyat látszik adni, mintha majdnem mindig maxot ütnék, lásd következő pont.
4.: Ha nem találom el az ellenfelet, az állat 100 körül sebez (mintha ilyenkor a fegyveremnek nem lenne szórása), ha igen, akkor 1-től max. 60-ig. Ez így nonszensz. Ellenfeleimnek meg úgyis tök mindegy, mert ha nem talál el, akkor is a virtuális sebzésszámolás miatt az állatok ugyanúgy meg sem karcolnak.
5.: Mivel az ellenfelek eleve 250-nel kevesebbet sebeznek, ha találnak is, így egy magas szintű állattal egyúttal az ő dögeiket is a végletekig lenerfelem.

Szóval igen, egyrészt óriási fegyvertény, másrészt a rendszer pontos működése és egyes változtatások gyakorlati jelentősége számomra érthetetlen.

Kivételesen szerepjátékosan is elgondolkodtatott: mi a halál köze van a mellettem harcoló állat sebzésének az enyémhez? A találati esélye független az enyémtől - nagyon helyesen -, a sebzését még kevésbé indokolja bármi, hogy ne az legyen.
Elvégre, ha kétszer akkora a tapasztalati szintje, akkor mégis önmagához képest miért ne sebezne nagyobbat, miért a kis butus gazdija erejét örökli?

Úgy foglalnám össze, hogy: mivaaan?!?
Pontszám: 8.39
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
239. hozzászólás - 2010.06.16. 17:01:41
Az állatokkal már régóta gond van sztem. Pl az sem lett orvosolva amiért már régóta sír a nép, hogy ne üssenek már többet akkor, ha a karakter nem talál, ha meg igen akkor meg sokkal kevesebbet. Szóval igen, egyetértek a kérdéssel:D
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.82
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
240. hozzászólás - 2013.11.24. 09:32:02
Ennyi idő után nekem még mindig tetszik ez a topic!
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.79
Oldal: 123456789101112
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!