Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V5? Milyet szeretnénk?
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
41. hozzászólás - 2009.11.24. 22:11:08 (Válasz Mortimer #40 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.24. 22:06:01
Vagy bárki tud logikus magyarázatot arra, hogy miért a karakter fegyverétől függ az állat sebzése?


Kettőt is Mort.
Egy szerepjátékost, meg egy játéktechnikait.

Szerepjátékos: "Hú bakmeg mekkora randa nagy gyilokja van a gazdinak! Muszáj megemberelnem magam, mielőtt az én fejembe állítja bele a marhája!"

Játéktechnikai: Mert Miklós így programoztatta le
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
42. hozzászólás - 2009.11.24. 22:15:56 (Válasz Mortimer #40 hozzászólására.)
Az állatsebzést nem jó ötlet a szinthez kötni. A az állat szintje most is számít, igaz, csak epikus harcban, mert idővel az állat szintje lehagyja a karakterek szintjét, így egy idő után szinte mindig találnak.

Amiért nem jó a lépett szintet belevinni a dologba, az az állatoknak adható, tp-t adó tárgyak megléte. A rubin agyserkentővel már gyakorlatilag dupla sebességgel fejlődik egy állat, mint nélküle. Nagyon nagy sebzéskülönbségeket hozna ki ez a változás azok között akik hajlandók őskőért tárgyakat venni az állatoknak, és azok közt akik nem. Épp elég előnyaz, hogy nagyobb elnyelés érhető el így az állatok részéről, ne turbózzuk még azzal a dolgot, hogy a sebzésben is eltéréseket generálunk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
43. hozzászólás - 2009.11.24. 22:18:42 (Válasz Mortimer #40 hozzászólására.)
Mondjuk ezt sose értettem...
Pontszám: 6.27
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
44. hozzászólás - 2009.11.24. 22:27:58 (Válasz Ariel #42 hozzászólására.)
Mási alapszintet írt, nem lépettet.

Alapszint - sebzés nagysága
Lépett szint - találat esélye

A sebzés most a karakter fegyveréhez van kötve, azaz közvetve a karakter szintjéhez. Ha az állat alapszinthez lenne kötve, akkor ugyanúgy a karakter szintjéhez lenne kötve, hiszen adott szinten +-2 alapszintű állatot foghatsz be, de lényegtelen lenne a karakter kezében lévő fegyver.

Most, hogy az állatok sebzése nem függ alapszinttől mindenkinek borzasztó magas szintű állata van, nézz csak körbe. Az alapszint messze nem számít annyit, mint a lépett. Ezt erősítenénk kicsit, nyilván figyelembe véve az általad leírtakat, és ezzel együtt függetlenítenénk a sebzést a fegyvertől.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.24. 22:31:52-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
45. hozzászólás - 2009.11.24. 22:59:19 (Válasz Mortimer #44 hozzászólására.)
"az állat alapsebzése ne a karakter fegyverétől függjön, hanem az állat alapszintjétől, és erre kaphatná ugyanúgy a lépett szintre a sébzésnövelő bónuszt."

Mási is úgy gondolta, hogy a sebzésbe számítson bele az állat lépett szintje is. Legalábbis az idézet alapján én így értelmeztem.

Azt csak magunknak köszönhetjük, hogy elszállt az állatok szintje. Erősítve lett a vastagbőr, létezik a csoportos gyógyulás, stb. Ha ezek nem lennének, sokan már rég lecserélték volna az alacsony alapszintű, de sok lépett szinttel rendelkező állatot, mert nem győznék az állatok ép-vel. Mégis további móosításokat szeretnének sokan, hogy legyen még erősebb a vastagbőr, esetleg csökkenjen a másodlagos varázslat sebzése, stb. Pedig elég lenne lecserélni az alacsony alapszintű állatot.

Ha a cél az, hogy gyakrabban cserélődjenek az állatok, egyszerűen az ismételhető küldik közé kellene illeszteni egy olyat, hogy sajtold ki egy legalább 60-ik szintű lényedet.

Ha pedig az a cél, hogy tényleg csak az alapszinttől függjön a sebzés, akkor a sebzés mértékét úgy kell belőni, hogy továbbra is legyen értelme fejleszteni az állatokat, ugyanis az elnyelés a lépett szinttől is függ.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
46. hozzászólás - 2009.11.25. 10:23:56 (Válasz Mortimer #44 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.24. 22:27:58
Mási alapszintet írt, nem lépettet.

Alapszint - sebzés nagysága
Lépett szint - találat esélye


Anno februárban, az első állatreform kapcsán írtam, hogy sokkal több dologba (leginkább az elnyelésbe, mert az az állat legfontosabb képessége) kellene beleszámítani az állat alapszintjét. Valamennyire bele is számít már, de még mindig kevéssé.
Az állatok fejlődésére fel lehet rajzolni két függvényt: az egyik a meglevő alacsony alapszintű, magas lépettszintű állat erőssége, a másik a magas alapszintű, alacsonyabb lépettszintű állat erőssége. A két függvény metszéspontja, amikor egy új állat erősségben utoléri a régit. Jelenleg ez a metszéspont a távoli homály ködébe vész, azaz a régit állatot egyszerűen nem éri meg lecserélni. Ezt már akkor is mondtam, azóta is ez a helyzet.
Abban a pillanatban, hogy az alapszint nagyobb hangsúlyt kapna az állat erősségében, a két függvény metszéspontja közelebb kerül. Úgy lenne érdemes belőne, hogy nagyjából 20 (karakter) szintenként megérje lecserélni az állatot, mert az új erősségben utoléri a régit. Amint ez megtörténik, máris vége az állatok "elszállásának".
Ehhez egyébként elég lenne nagyjából annyi módosítás, hogy az állat elnyelésében cserélődjön meg az alapszint és a lépett szint súlyozása (jelenleg a lépett szint kétszer akkora mértékben szerepel az elnyelésben, mint az alapszint).
Pontszám: 8.77
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
47. hozzászólás - 2009.11.25. 10:33:37 (Válasz Jeriko #35 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.24. 16:14:09
VF-et, szingularitást, manakonstrukciót egy az egyben kivenném (de talán transzplantációt, ultraspecializációt is).


Nem talán, hanem egyértelműen. Azon kívül, hogy felgyorsítják a fejlődést nincs semmi szerepük.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.32
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
48. hozzászólás - 2009.11.25. 13:29:05 (Válasz Byzon #41 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.24. 22:11:08

Szerepjátékos: "Hú bakmeg mekkora randa nagy gyilokja van a gazdinak! Muszáj megemberelnem magam, mielőtt az én fejembe állítja bele a marhája!"


"Ajaj, a gazdi megint a sajtolás szakértelmét növelte..."
Pontszám: 7.54
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
49. hozzászólás - 2009.11.25. 13:31:51 (Válasz Jeriko #46 hozzászólására.)
Ez nagyon jó javaslat, de ezt minden világon be kéne vezetni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.20
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
50. hozzászólás - 2009.11.26. 12:38:23
ha lesz v5 akkor teljesen megölitek a játékot a többi világon...

a v2 így is halott a többihez képest, és túl sok őskő kell a talpon maradáshoz is, még szerencse hogy ingyenes a játék
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3.82
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
51. hozzászólás - 2009.11.27. 18:10:29 (Válasz Sznoopy #50 hozzászólására.)
A V1-en zajlik az élet most is, legalsóbb szinteken is folyamatosan vannak új játékosok.
A többi világot is nézegettem, azokra ez nem igazán jellemző.
Én pont azt látom, hogyha egy számomra kedvező portyyavilágot csinálnának, ami alkalmi játékosoknak is elérhető, akkor sem indulnék rajta, mert a nagybetűs játék érdeklődés hiányában elmaradna.
Mindenkinek azt javaslom, és komolyan, az 1-es világon induljon, ott van mozgás-élet, akármikor is regelsz rá, akármelyik szinten is van a karakter.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.58
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
52. hozzászólás - 2009.12.09. 12:15:48
A V3. portyázási szabályai mellett, lehetne a vadászat egyfajta egyszerűsített harc. A CSP-t minden kép levonná, de TP-t és Le-t csak győzelem esetén kapsz. Persze csak 15% felett vadászhatnál, ezért lenne szükség a 3. világ portya során nyerhető Le-t korlátozó szabályira.
Egyszerűsített harca a vadászatban számolási igény csökkentése miatt gondolom szükség lenne pl. egy kör, állatok nélkül.
Pontszám: 7.98
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
53. hozzászólás - 2009.12.09. 15:19:49 (Válasz Zotmund #52 hozzászólására.)
Ha a vadászat harc lenne, és mondjuk 10 vadászattól 15% életerő alá kerülnél, akkor hogyan tudnál elkölteni napi 50 csp-t? Nemcsak a pp, de a csp is elkölthetetlenül túlcsordulna.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.97
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
54. hozzászólás - 2009.12.09. 16:30:13
Gyorsítani lehetne az ÉP és VP regenerációt és/vagy kevesebb CSP naponta.
Pontszám: 6.98
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
55. hozzászólás - 2009.12.15. 13:34:37
Szerintem aki most ismerte meg a játékot netán most kezdené az sokkal nagyobb kedvvel játszana egy teljesen új szerveren. Ez azt jelenti lehet akár ugyanolyan mint a V1 vagy a V2. Aki ott kicsit megismerte neki a játékot, esetleg elrontott már pár karaktert az örülne egy lehetőségnek újrakezdeni az elejétől. Persze a régi nagy játékosok nem indulnának ezen a szerveren mert semmi újat nem nyújtana nekik. el kell dönteni hogy a már játszóknak kedvezzen az új szerver, vagy a még nem játszó, kezdő vagy tapasztalatlan játékosoknak. Lehetne egy arany középút is, hogy pici változtatásokkal, új dolgokkal bővülne az új szerver de a lényege ugyanaz maradna. Tehát LE-t vadászattal és portyával is lehet szerezni mint eddig, TP-t kapsz mint eddig, csak mondjuk kicsit többet vagy kevesebbet.

U.I.: Egy végtelen V4-hez mit szólnátok? Talán nem 3szoros csak 2szeres szorzóval. Szerintem a V4 rendszere eleve kiüti a pókoskodókat mert a Vadászatokért több LE jár viszont a portyákért nem.
Pontszám: 7
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
56. hozzászólás - 2009.12.15. 13:40:30 (Válasz Dzsordzso #55 hozzászólására.)
...dehogy üti ki őket...pont hogy nálatok volt a szerver legkeményebb pókja ...a verseny üti ki őket igazán...ha hatékonyak akarnak lenni akkor nem pókoskodnak...ám remek ötlet...nagyonis ..
Time in a bottle
Pontszám: 4.35
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
57. hozzászólás - 2009.12.15. 16:14:06
Idézet: Faust0ne - 2009.12.15. 13:40:30
...dehogy üti ki őket...pont hogy nálatok volt a szerver legkeményebb pókja ...a verseny üti ki őket igazán...ha hatékonyak akarnak lenni akkor nem pókoskodnak...ám remek ötlet...nagyonis ..


Szerintem Blue (gondolom rá gondolsz) pók volt de nem csak portyákból élt. Nem volt az a klasszikus értelembe vett pók, pláne azért mert a szövetség se volt ilyen értelemben neki való. Pl V1-en a Defenders of.... szövetségnek van 1200-as méretű lélekkútja de a felépített épületek közt van elég magas gyakorlótér és védőfal is. Egyik tag se épít, csak háborúznak. Az a szövetség egy póknak a lehető legjobb hely mert beépít 1200-at és kap 30-30 bónusz támadást és védekezést. Alacsony szinten egyből legyőzhetetlen lesz. Szerintem ez egy V4-hez hasonló világban elképzelhetetlen, vagy ha mégis akkor nem ilyen nagy mértékben.
Pontszám: 5.50
fórumozóRandal13Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
58. hozzászólás - 2009.12.17. 20:51:56
Ponotosan valaki nem tudja mikor jön meg a V5

amúgy egy tipp:

Szerintem lehetne a térkapus lényeknél meg vadászattal szerezni állatnak adható +tárgyat(mágikus fogak +2ép és +2 sebzés,Lélekszippantó ha győzől kapsz 1% Le energiát mint amennyid van vagy ilyesmik)

és lenne olyan szakértelem amely a szerzési %-ot növel szintenként 0,3%-al(Triadolinás elemépítő:D) de lehet hogy csak 1 hülyeség ez az öklet:D
Pontszám: 5
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
59. hozzászólás - 2009.12.17. 20:53:55 (Válasz Randal13 #58 hozzászólására.)
Az LE szerzésre ott van a kreatív affinitás ha portyázol, a Spektrális manipuláció és az irányított vadászat ha vadászol.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.65
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
60. hozzászólás - 2009.12.17. 21:00:11
Az én javaslataim (nem tudom elhangzottak-e eddig) :
Minden az egyensúlyt borító dolog (pl. vf, szing ism., manakonst.) legyen kivéve a világból (helyükre esetleg új, hiányt pótló szakértelmek), a pók taktika kivétele olyan módon, hogy minden x regenerált csp után jár csak y pp. Ezek mellé még legyen egy profin kidolgozott, összetettebb mentor, hogy a teljesen kezdők számára könnyebben és gyorsabban menjen a játék megtanulása, mélyebb megismerése.
Pontszám: 7.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!