Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V5? Milyet szeretnénk?
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
201. hozzászólás - 2010.04.04. 19:58:16 (Válasz Eardog #199 hozzászólására.)
Inkább az egy portyával rabolható/bukható LE-t maximalizálnám, méghozzá a szint függvényében, hogy egy fokkal bátrabban tartsanak az emberek (persze sokan nem, mesze nem mindenki) maguknál LE-t talán, illetve a sokszor nem detektált ilyen célú multizást biztosan visszafogná.

* + esetleg sok idő után, a nagyon sok LE egy része elvész. A sok idő alatt tényleg sok időt értettem, a belépések számát is figyelembe véve.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2010.04.04. 20:06:49-kor
Pontszám: 8.02
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
202. hozzászólás - 2010.04.04. 21:52:51 (Válasz Sznoopy #194 hozzászólására.)
Ne haragudj, de szerintem ezzel az új játékosokra (és esetleg a régi visszavágyókra) egyáltalán nem gondolsz, mivel egy 2008 óta meglévő világba bekerülni, akármilyen színes, tökjó meg minden, semmi értelme, hiszen ott már az ember nem érhet el eredményeket. Ez ismételten az ottani már jóideje játszó embereknek lenne jó, hogy gyarapszik a létszám.
Véleményem szerint egy ilyen jellegű játéknak az a menete, hogy egy szerver elindul, virágzik, majd leépül, és jön az új. Szinte az összes ilyen szerepjáték így működik, ezzel nem lehet mit tenni.
Viszont akkor sem lehet elvárni az új játékosoktól, hogy egy rég kiépült "rendszerbe" keljen menniük, mert az ahhoz vezet, hogy semmi sikerélményük sem lesz.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.48
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
203. hozzászólás - 2010.04.05. 13:42:21 (Válasz Tony Ramirez #200 hozzászólására.)
vannak benne jó ötletek, ami tetszik, hogy egyes hordák egyedibbé tétele, esetlek plusz szakértelmek, tehát minden hordának pár egyedi szakértelem. továbbá mondjuk korlátozások, hogy pl varázsló 2 szinttel előbbi varikat levehet, viszont fegyverből 1 szinttel később. Harcos kari 2 szinttel előrébb levehet pajzsot, páncélt, varázslatot -1 szint. Barbár fegyvert 2 szinttel előbb, varit -2 szint. ezt ki lehetne találni RPG-s oldalát nézve, most csak példákat írtam. Tetszik a kisebb szövetségek, 10-15 fővel. Az a koalíció furin hangzik, de akár még az is. Ami tényleg fontos lenne, hogy legyen kasztok és nagyobb különbségek a kasztok között.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.24
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
204. hozzászólás - 2010.04.11. 08:58:03
Szerintem a V1,V2,V3 problémája, hogy előbb utóbb beáll. Kis változással ugyan azokat ütöm és engem is ugyan azok ütnek. Az alapszakértelmeket mindenki kifejleszti é ennyi. Ebből következik, hogy a végtelen élettartalmú karakterek egy idő után unalmasak.

Szóval szerintem a V5-őn legyen a karaktereknek életkora. Nagyjából 3-5 hónap után újra indulna a karakter. Az új karakter esetleg örökölhetne Le-t vagy két-három tárgyat, de alacsony szintről indulna.

Pár részlet:
-A karakter élet ideje fix érték lenne (valós időben pl. 3 hónap) amit varázslatokkal nyújthatna el. Vagyis minden nap egyre növekvő mennyiségű Le-t kellene erre fordítania, extrém élettartam megnyújtás esetén végül nem tud eleget össze szedni és mindenképpen újra indulna.
-Az új karakter csak őskövek/kiéget őskövet és meghatározott számú tárgyat (pl 3.) örököl, de a tárgyakból csak azt tudja használni amit meg is tudna venni.
- Az új karakter részben örökölné a régi nevét pl. Algorn fia Béla.
A hozzászólást Zotmund módosította 2010.04.11. 09:00:26-kor
Pontszám: 6.31
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
205. hozzászólás - 2010.04.11. 09:27:00
Hasonló korlátozás lehetne az épületeken is. Lenne egyfajta állag romlás, az utolsó beépített szinthez szükséges Le százalékában, ez minden egyes nap levonódna az beépített Le-ből és az épület szint vesztését is okozná állandó építés nélkül. A mértékét akkorára kellene beállítani, hogy ne igazán lehessen minden épületet kimaxolni. Így az adott szövetség taktikáján múlna mely épületek fontosak számara, melyeket hanyagol.
Pontszám: 7.13
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
206. hozzászólás - 2010.04.11. 09:44:51
Elég nagy a hosszú távú probléma. Igazából, alapvetően egy adott szerveren sztem az elsődleges feladat

az ott levő játékosok élményének a fenntartása a feladat. Azért ez mivel a befizetésekből él az egész, jönnek

a fejlesztések. Ezután jön csak, hogyan lehet adott szervert, világot, érdekessé tenni az új belépőknek.

A költségek és érdekesség szempontjából nem volt rossz ötlet új világok indítása. Viszont van benne egy nagy

bökkenő. Mégpedig az, hogy adott népesség csak adott számú érdeklődővel rendelkezik a VU után. Azaz előbb

vagy utóbb elfogy a ténylegesen újak száma illetve azok is elfogynak akik világot váltanak, esetleg több karijuk

van több világon.

Ezeket a fejlesztéseket, amiről most szó van, megint úgy kell, kellene indítani, hogy a már meglévő fizető és AKTÍV

karakterek hosszú távú érdeklődése fennt maradjon. Alapvetően a világok közötti átjárhatóságot kellene történet

és karakter szinten megoldani. Persze ennek vannak buktatói, de nincs lehetetlen.

A problémát sztem elsősorban azok kezdik érezni akik eljutottak 50-60 szint közé. Akik ténylegesen szembesülnek

a gondokkal azok 60-tól felfelé élnek. Én éppen 61es szinten vagyok. Kezdek ronyózni, mi lesz ha haladok és az

én karakterem is LEmentes küldis portyákban vesz csak részt, a többi a vadászaton múlik.

Szerintem nem lehet a végtelenségig világokat nyitni, hiszen a meglévőkre jövő fejlesztésekre is rengeteg időt kell

várni, miközben szépen de biztosan fogy a 60 feletti karakterek száma. Az inaktívakat nem is számolom.

Ha a V5 egy olyan világ lenne, ami vmilyen formában tesztelné pl a világok közötti átjárhatóságot, akár event is

lehetne belőle támogatnám minden formában.

A lényeg a játszhatóság és minden tiszteletem Barrique kollégáé de nem tudom meddig bírnám magányomat alig

portyázható környezettel!

Valahogy ilyen irányt csempésznék én egy újabb világ kreálásakor, mert az hogy az egyik gyorsabb a másikon békés

a V4meg gyakorlatilag a mi szövinkből is karikat húzott a piros szinig, ezek nem jelentenek a teljes világokat nézve

hosszú távú megoldást. Én nem szeretnék pl a békés világon szerepelni, de lehet egy két hétre benéznék

építenék egy szövibe, epikeznék ott, lehetnének más tárgyak a különböző világokon stb.

Sikeres matekozást a készítőknek, további sok játékost, játékot a kariknak és végre egy VUsorsfordító újító fefejlesztésű

világot!!!
A hozzászólást altair módosította 2010.04.11. 09:45:41-kor
Pontszám: 7.56
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
207. hozzászólás - 2010.04.11. 12:01:51 (Válasz Zotmund #204 hozzászólására.)
Nah ez gyakorlatilag romba döntené a "nem véges világ" fogalmát. Összességében nem tartom hülyeségnek a dolgot, mert van aki szeret így játszani, viszont van olyan játékos is (nem is kevés), aki nem akarja, hogy a karaktere meghaljon és kezdje előröl. Aki így akar játszani menjen a V4-re, gyakorlatilag ott is ez történik, csak azzal a különbséggel, hogy a világ ér véget és indul újra.
Viszont mint fent is írtam, összességében nem olyan hülyeség, csak én egy picit máshogy képzelném el.:
-A karakter öregszik,
-LE-vel hosszabbítható az élettartama,
-Az "utódja" valami +-t örököl pl: TÖ-jének x%-át, vagy SZÖ-jének x%-át, illetve LE-t,
-Bizonyos LE-ért lehet venni egy követ, (az elixir kövét ) amivel a karakter hallhatatlanná válik...Ez olyan sokba kerülne, hogy legalább 2x mindenkinek meg kell halnia, hogy az utód (az örökölt LE segítségével) meg tudja venni ezt a követ, mielőtt meghalna. -> így az is teljesülne, hogy aki megunja, az meghallhat, de aki vinni akarja a karakterét a végtelenségig, az is megteheti.

Másrészről ez kicsit a VF utódja lenne, az pedig nem tudom, hogy mennyire vetne fel problémákat... Várom a véleményeket
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.90
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
208. hozzászólás - 2010.04.11. 20:20:55
Szerintem a probléma épp a nem véges világ. Ezért nem lenne jó bármilyen formában a halhatatlan karakter. Ez szemmel lathatóan pangáshoz, egysíkú játékhoz vezetett, bebetonozott karakterekkel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_halhatatlans%C3%A1g_hal%C3%A1la
Pontszám: 7.06
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
209. hozzászólás - 2010.04.12. 20:18:21 (Válasz Zotmund #208 hozzászólására.)
De éppen erre van a V4 mint már írtam, hogy aki nem úgy szeret játszani, az ne úgy tegye. Viszont én nem örülnék neki, ha pár hónapos "munkám" kárba veszne bármilyen módon...
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 7.82
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
210. hozzászólás - 2010.04.14. 20:56:01
Nah látom, hogy most már ki van írva a várható fejlesztésekbe az 5.világ, viszont a módosult szabályokról szívesen olvasnék egy kis infót, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.55
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
211. hozzászólás - 2010.04.14. 23:41:31
Az amit írtam nem ugyan az mint a 4. világ, hisz maga a világ folyamatos lenne és a játékosok / szövetségek közti erőviszonyok is mozgásban lennének. Persze egy bejáratott karakterről én sem szívesen mondanák le.
Pontszám: 7.06
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
212. hozzászólás - 2010.04.23. 17:54:23
Mi lenne, ha lenne egy olyan világ, mint a most készülő V4, csak nem érne véget? Szerintem sok kis karakter gazdája azonnal beregisztrálna.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
213. hozzászólás - 2010.04.23. 18:52:26 (Válasz Sesshomaru #212 hozzászólására.)
elég nehéz lenne fönntartani egy ilyen szervert, gondolj bele, a múltkor is mennyiszer leakadt. namármost, ezt nem csinálhatják a végtelenségig! egyszerűen túl gyorsan fejlődnek a karik egy gyors szerveren... sietni kéne az új tárgyak, epik-és térkapucuccok kitalálásával, nem menne, hidd el!
Pontszám: 2.66
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
214. hozzászólás - 2010.04.23. 18:59:22
Akkor csak az 50. kezdő szint maradna, a háromszoros sebesség nem. Már mindenhol vannak 50-es szintű karakterek, az nem lassítana annyira.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
215. hozzászólás - 2010.04.23. 18:59:23 (Válasz Ricskosz #213 hozzászólására.)
Szerintem normál sebességű változatra gondolt.
Pontszám: 8.54
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
216. hozzászólás - 2010.04.23. 20:14:23 (Válasz Sesshomaru #212 hozzászólására.)
Szerintem teljesen ésszerűtlen lenne ilyen világot indítani. Képzeld el, h azért indítják, mert ugye már időszerű, és akkor 50 lvl-nyi munkája a beho-nak kárba veszne, mert azt így gyakorlatilag átugorjuk. Nem hiszem, hogy egyszerre két ilyen V-t kellene startolni...
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.59
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
217. hozzászólás - 2010.04.23. 22:47:42 (Válasz Street05 #216 hozzászólására.)
Nem egyszerre, mondjuk miután lefutott a V4. A felsőbb szintek ősköves fegyverei pedig drágábbak, úgyhogy jól járna a Beho. Meg történetre is az stimmel inkább: azok, akik legyőzték az ellenséget, nehogy már buzogánnyal meg energia lövedékkel szaladgáljanak, és szöcskékre meg sünökre vadásszanak(kábé olyan lények vannak ott első szinten). Első szinten még alig erősebbek a végzeturak egy átlagos emberi katonánál.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
218. hozzászólás - 2010.04.24. 09:25:46 (Válasz Sesshomaru #217 hozzászólására.)
Mivel a V5 terv szerint egy teljesen új világnak indul, ahova várhatóan jönnek a friss VU-sok, ezért pontosan úgy is kell lennie, hogy alig legyen a kari erősebb egy átlag katonánál..50. szinten már azért elég összetetté válik a játék, amit talán túl komplikáltnak találnának az újak, ha viszont az elejéről kezdik, akkor szép lassan jönnek be az új dolgok, van ideje utána olvasni, felkészülni, tanulgatni stb. Kell az az 50 lvl, hogy beletanuljanak a game-be
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.60
kedvelt tagSteve32Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
219. hozzászólás - 2010.04.30. 01:38:41
Sziasztok! Írtam két hozzászólást a játék fejlesztésekhez, de ide is bemásolom,rem érdemes lesz és...na de lássuk:

"...vagy alternatívaként át lehetne menni bármely világból egy másikba(pl. V5)...ahol még van pl. Ellenség(irtózatos LE-ket lehetne szerezni, de lehetne bukni szintet, tulajdonságot, szakértelmet, tárgyat!!!(epikus relikviát is) a csatában), zordabb körülmények(pl. lehet építkezni, de az állandó viharok miatt minden épület veszít egy szintet a nap végén, mondjuk 20-40% eséllyel)...esetleg a V1-3-ról át lehetne ugrani ebbe az új világba( új épület, és LE kell az átlépéshez, és amennyit elköltesz, annyi napig maradsz, vagy szint*100 LE/ nap a fenntartás költsége ott, ha nem költöd el visszakerülsz, hacsak nem vagy őslakos(értsd. oda regisztrált)! A portya is maradna, de ha őslakost támadsz, vagy Ő támad téged csak statisztikai győzelem lenne, de az idegenek és az őslakosok szabadon portyázhatnak egymásra, mint más világokban! A vadászat meg legyen tényleg vadászat! 20 szintig legyen olyan mint rendesen, de a fölött minden CSP legyen esély arra,hogy ha nem fogtál el semmit,vagy nem jön semmi vagy 5-20 %,hogy jön pl. egy térkapus szörny(3-4*es LE-vel), vagy egy Ellenség(epikus szörny,pl, szinted * 2-es)! Ha legyőzöd lesz LE, ha nem...hát...Ennyi, így hírtelen!

Tovább folytatom!Hisz ezzel annyira naggyá lehetne tenni így a V5-t! Átruccani vadászni, és ha szerencséd van jön egy epikus szörny, és ha legyőzöd! Kapsz mondjuk 20-30000 LE-t és lenne 2-3 % esély,h van nála a szintjéből adódó epikus cucc, random a kincstáblából!
De ha bukod a csatát, akkor nem csak a drága ÉP-t buknád, hanem pl. az egyik bekészített tárgyadat! Csak az a felszerelésed lenne, amivel átmész! HA gyengével, értsd olcsóval, akkor kisebb az esély a győzelemre, ha az erőssel, akkor kockáztatsz! Mindenki 100%-on vadászna, mondjuk beállíthatná,h ha pl. 50% alá esne az ÉP abbahagyja!
Mehetnél portyázni, mert mindenkinél lenne LE! Gyémánt vagy smaragd? Nem számít, mindenki üthet mindenkit, de persze épületbónuszok nélkül,hisz a szövi itt marad!
Sokkal inkább kijönne a random! Nincs biztos portya! Az egész világ arról szólna,h ha kockáztatsz, akkor nagyot nyerhetsz! De ha megszerezted a nagy LE-t, mit csinálsz vele! Ha határidő előtt visszajössz, akkor fizetned kell érte, ha megvárod a ekkor le kell veretned magad! De hol? Vagy elköltöd? Mire? Hisz vajon éppen a Naturius gyűrűvel jöttél át otthon hagyva a +10IQ-t adó gyűrűt! A Lélekkufár meg csak helyieket szolgál ki!
Esetleg be lehetne lépni ottani szövibe, de a szövi ha be is szavaz, meg kell fizetned az általuk kért adót! Kiégett őskövet, vagy LE-t! Minél nagyobb a szövi annál többet kérhetnek Tőled...és ha lejár az időd, visszatérsz a saját világodba!
Lehetne egy svájci rendszerű bajnoki viadal! Melyen mindenki indulna egyszerre szinttől függetlenül aki nevezett! De senki sem gyógyul fel a a csata után maxra, hanem a fordítottan arányosan az alacsonyabb szintű sokat, a magasabb kevesebbet! Jutalom meg kiégett őskő lenne!
Nagyot lehetne alkotni! Feldobná egy kicsit a játékot! Lenne egy alternatív világ ahol, játszhatod a játékod, a vadászat tényleg vadászat lenne 20 szint fölött érdekes küzdelmekkel, és a régi világokat is feldobná! Várom a hozzászólásokat és köszönöm,h elolvastad! (rem a játék készítői is... )"

A lényeg,h a V5 20 szintig ugyan az lenne,mint más világok, de onnantól...persze a TP nagy része eltünne a játékból,de ez sokaknak jó lenne, és a másik világokat is feldobná!
Jó éjt!
Pontszám: 6.46
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
220. hozzászólás - 2010.04.30. 19:57:57
Remek ötlet, hogy egy idő után meghal a karaktered, és utánna a "fiával v lányával".Mondjuk ez választahtó lenne még színesebb is hogy az utódod neme nem mindig eggyezik a tieddel.Én biztos kipróbálnám, és még sokan mások is.

Az elikszír kő is nagyon jó ötlet, biztos sok olyan is van aki meg nagyon ragaszkodik a karakteréhez.
Pontszám: 3.84
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője