Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V5? Milyet szeretnénk?
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
V5? Milyet szeretnénk?
1. hozzászólás - 2009.11.16. 13:49:31
Sziasztok!

Mostanában kellemesen csalódtunk kéréseink lereagálásában, (Főleg az időre gondolok!) és szó volt róla, hogy egy esetleges V5 szerver indulása mostanában lenne esedékes. Mi lenne, ha ötletbörzéznénk picit a kérdésen?

Nézzük kőkeményen Beholder oldalról!
-Olyan szervert érdemes indítani, mely nem konkurenciája, hanem alternatívája a meglévő szervereknek!
-Mely nem elszipkázza, hanem esetlegesen párhuzamos játékra ösztönzi az embereket.
-Mely továbbra is értelmet ad az őskő befizetésnek egy komoly verseny környezettel!
-Legvégül olyan ösztönzővel rendelkezik, mely nem extrém elszállást okoz, hanem megnövelt játékélményt, ezzel is csábítva az esetleges „abbahagyott” játékosokat a visszatérésre!

Megkérnék mindenkit, hogy ne odavetett sallangokkal jöjjön, aki hozzászól a témához, hanem kidolgozott rendszerekkel!
Pontszám: 5.72
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
2. hozzászólás - 2009.11.16. 13:54:12 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Nem örülnék újabb szervernek, így is fogynak az emberek folyamatosan. Párhuzamos játékot pedig max. akkor várj, ha az ötös szerveren nem létezik olyan, hogy vadászat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.19
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
3. hozzászólás - 2009.11.16. 13:57:21 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Tuti, hogy nem indulok rajta, akármilyen is lesz. Ha ennyire ráérsz Birka, akkor regelj egy "normális" világra a tamagocsi-3 helyett/mellett!
Pontszám: 6.56
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
4. hozzászólás - 2009.11.16. 13:59:53
napi 10 csp legyen, max az fel meg bele idoben
Pontszám: 8.55
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
5. hozzászólás - 2009.11.16. 14:03:06 (Válasz Endyr #4 hozzászólására.)
Sok....
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
6. hozzászólás - 2009.11.16. 14:04:55
Amin én gondolkoztam:

Egy portya szerver, ahol a masszív portya miatt érdemes ősköves cuccokat venni. Viszont a „pók” taktikák nem toronymagasan ütköznek ki.
Ezt csak úgy lehet megvalósítani szerintem, ha a portya nem ad se TP-t se LÉ-t a karakternek!

Mit adjon akkor a portya?
-Egyik elképzelés a lélekkút töltés. (Ha nyersz egy csatában, az a lélekkutat tölti direktben.)
-Másik, adjon hírnevet. (Amennyi lét nyernél, annyi hírnevet kapsz, és a szint legjobbjai kapnának valami bónuszt érte, mondjuk első 10% szinten belül x% kedvezményt befizetéskor?)

Köv. nekifutás a TP! Ha nem TP-t ad, akkor a hozzá tartozó szakértelmek mire lesznek jók?
-Adjon lélekgyémántot?
-Felejtsük el, és a VF valamint a Szingu kerüljön ki a V5-ről?

Továbbá én a manakonstrukciót osztanám a karakter szintjével a legelejétől kezdve!
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
7. hozzászólás - 2009.11.16. 14:05:09
nincs vadászat. óránként vagy 2 óránként szintfüggő natúr LE bevétel (a spektrális módosítja). dupla annyi PP mint a többi szerveren. transcendális ne működjön, viszont a napi össz LE 30%-nál ne lehessen többet rabolni valakitől. ütőtáv +/-2 szint. aki éppen a ranglista elején van, az fele TP-t kap.

vagy nagyon hülye ötlet? lehet Crimsonnak vagy TrueBloodnak csorogna a nyála.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.08
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
8. hozzászólás - 2009.11.16. 14:06:16
Egyszerű, olyat kell inditani, ami McPaulnak megfelel, ő mindig hangoztatja, hogy fizet a játékért
Pontszám: 5.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
9. hozzászólás - 2009.11.16. 14:12:30 (Válasz Darksol #3 hozzászólására.)
A tamagocsi-3 szerver konkrétan sokkal jobban sikerült portya ügyileg, mint az első 2 "teszt" világ"...

Viszont, ha jól értem, akkor a napi csp költéssel van baja az embereknek? Érdekes felvetés egy olyan szerver, ahol nem kell csp-t költeni (időarányosan jön), és a portya csak hírnevet termel Mondjuk akkor az időtényezőt tápoló dolgokkal mi lesz?
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.16. 14:13:12-kor
Pontszám: 5.57
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
10. hozzászólás - 2009.11.16. 14:13:53 (Válasz Birka #9 hozzászólására.)
Indítottam rajta a kezdésnél egy portyás karaktert, de egy idő múlva töröltem, mert félő volt, hogy felvágom az ereimet az unalommal vegyes érdektelenségtől...
Pontszám: 5.99
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
11. hozzászólás - 2009.11.16. 14:16:21
Pókszerver?

Na ne vicceljünk... Amennyire én tudom, az előző és mostani V4 pókjai is halálra unták magukat, egy idő után szerintem alvás közben rendeztem mínusz LE szerint a toplistát, 5 katt, +50K.
Pontszám: 8.68
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
12. hozzászólás - 2009.11.16. 14:17:47 (Válasz Darksol #10 hozzászólására.)
portyás karit v3-on?

ahhoz grat..

És igaza van Birkanak, sokkal jobban eltalált a portyarendszer, mint a többi világon, ezt hidd el..
Pontszám: 7.48
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
13. hozzászólás - 2009.11.16. 14:22:37 (Válasz Maci #12 hozzászólására.)
Pedig van ilyen, ott van Lord Zero, vagy Drowsy Druid Abasc ...

Viszont ha tudsz egy olyna szervert csinálni, melyen nem kell vadászni, és a portya nem ad harci előnyt, akkor hol marad a versenyszellem? (Vagy itt el kéne törölni az elementális és az spm maxát is?
Pontszám: 5.50
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
14. hozzászólás - 2009.11.16. 14:25:14 (Válasz Maci #12 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2009.11.16. 14:17:47
portyás karit v3-on?

ahhoz grat..

És igaza van Birkanak, sokkal jobban eltalált a portyarendszer, mint a többi világon, ezt hidd el..


Pont ez lett volna a poén, de aztán kiderült, hogy semmi vicces (sőt, semmi értelmes) nincs benne....
Pontszám: 4.98
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
15. hozzászólás - 2009.11.16. 14:35:17
Ez egy érdekes topiknak ígérkezik Birka, köszi, hogy felhoztad.
Én már korábban gondoltam arra, hogy ha lenne 5-dik világ az legyen sokkal hordaspecifikusabb. Ezzel kapcsolatos ötleteimmel már néhányan bizonyára találkoztak, persze az akkori elképzeléseim sajna nem váltottak ki túl nagy lelkesedést, mert az egyik horda túl erős specifikációt kapott. Azonban továbbra is tartom, hogy bár ez lényegesen több munkát igényelne valszeg programozás terén a Behotól, de a 4 hordát teljesen különválasztanám, mindegyiknek jó lenne ha lenne csak kifejezetten számára készült szakértelem illetve épület. A hordaváltás itt szigorúbb lenne, illetve hordaváltásnál a specifikus szakértelmeidet ugyan nem veszítenéd el, de nem használhatnád. A Hűség záloga relikvia ez esetben egy ilyen világon szerintem kizárásra kell hogy kerüljön. Olyan szakértelmekre gondolok illetve épületekre, amik erőforrás illetve erő terén tápolnák az adott hordát persze úgy hogy egyensúlyban maradjanak. A specifikus épületek szükségesek lennének a specifikus szakértelmekhez, illetve egyes specifikus szakértelmek kifejlesztéséhez szükség lehetne a tanulás mellett egy másik alap szakértelem valamekkora kifejlesztésére, hogy egyáltalán el lehessen kezdeni fejleszteni.
Korábbi hsz-eim között ezekre már találtok javaslatokat, persze abban a formában kivitelezhetetlen, de alapnak nem lenne rossz. Az elsődleges az lenne, hogy mind a négy hordát teljesen másképp keljen fejleszteni, más taktikával. Pl aki portyázni szeretne az X-Z horádát válassza (rubint ha közelharc, smaragdot ha varázslat) és ehhez lennének specifikációi. Aki a nyugisabb játékot kedveli az választhatja a y hordát (zafír, leginkább vadászat és egyéb erőforrások, szakértelem és tul olcsóbbítások) vagy w hordát (gyémánt ez amolyan vegyes lenne, amolyan tolvaj a különböző specifikációkat másolja a többiekről csökkentett módban, illetve az alap gyémánt specifikáció miatt megérné vele akár harcolni is)
Így hirtelen ennyi. A régebbi javaslat az alap világokra volt, de egy új világba jobban be lehetne építeni, csak az optimalizálása és kidolgozása nem két nap lenne és rengeteg tesztidőt igényelne, mivel be kéne lőni a különboző hordaspecifikációkat, hogy egyik se legyen kiugróan magas a többihez képest, illetve mindegyik olyan tápokat kapjon a többihez képest, hogy bármelyikkel érdemes legyen karaktert indítani.
Illetve új hordafüggő/szintfüggő tárgyak és későbbiekben akár ruha szetek. Pl lenne valami fegyver, amit ugyan mindenki lát a kufárnál, de csak a rubinok vagy csak a zafírok vehetnének meg, illetve ehhez jönne a gyémánt bónusz egy olyan formája, hogy a gyémántok bár költségesebben mint a többi horda a saját cuccait, de bármely horda cuccait megvehetnék.

Ha lesz stabil netem, akkor belinkelem ide a korábbi fejlesztési ötleteimet, de a hsz-eim között a profilomba biztos meg lehet találni őket, általában ehhez hasonlóan nem rövidek...
A hozzászólást Tyberius06 módosította 2009.11.16. 14:37:58-kor
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.75
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
16. hozzászólás - 2009.11.16. 14:47:28
Egy talán érdekes gondolat merült fel bennem. Ha LE-t nem portyából és vadászatból lehetne szerezni, hanem termelődne mint a lélekkút (csak persze más képlettel), akkor mi lenne, ha a karakterek fejlesztését nem léből lehetne intézni, hanem hagyományosan a szerepjátékokhoz hasonló, szintlépéskor kapott tulajdonság és szakipontokat lehetne a fejlesztésre fordítani. A portya utáni TP megmaradhatna, hisz az alapján lép szintet a karakter, de adott szinten csak az számítana, hogy ugyanannyi pontból ki tud jobban gazdálkodni, jobb karaktert építeni. Vagy lehetne úgy is, hogy a korábban felhozott hírnévpontok alapján kapna mindig szintlépéskor a karakter pontokat, minél hírnevesebb, ügyesebb volt, annál többet.

Aki kiemelkedik a többiek közül, az így is jobb lehetne, de a folyamatos farmolással nem lehetetlenítené el a vesztest azzal hogy mindig elviszi a bevételét.

A termelődő LE pedig elegendő lenne a felszerelés vásárlásra.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.97
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
17. hozzászólás - 2009.11.16. 14:51:26 (Válasz Lanmandragoran #16 hozzászólására.)
Aki kiemelkedik a többiek közül, az így is jobb lehetne, de a folyamatos farmolással nem lehetetlenítené el a vesztest azzal hogy mindig elviszi a bevételét.


Ott a V3, ha ez fáj neked. Limitálva van a vesztesség, és annak is csak a 10-edét veszted! (Meglepő módon a KH is „ballanced” V3-on, mindig van náluk lé, de aki megszedi rajuk magát, az csodát tesz (Kegyetlenül működik a V3-as vesztett/nyert csata arány korrekció!)) Egy top KH-s csata jó ha hoz 1,8k lét, míg sima portyából Hercegnő legombolt 6,6k lét Buyukről, vagy én 4,7k lét Paulról stb…
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.16. 14:51:38-kor
Pontszám: 5.21
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
18. hozzászólás - 2009.11.16. 14:57:43 (Válasz Birka #17 hozzászólására.)
Ki mondta hogy fáj nekem? Azt hittem a konstruktív ötletelés nem arról szól, hogy mindenki a maga zsebét nézi, hanem hogy új, az eddigi világoktól eltérő rendszerre teszünk javaslatokat, és végül a katyvaszból összegyúrunk valamit ami jó.
Én kérek elnézést...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.96
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
19. hozzászólás - 2009.11.16. 14:59:23 (Válasz Birka #17 hozzászólására.)
V3-mon még nem vagytok a lélekszívásnál, mivel arra nem érvényesül semmilyen védelmi módosító (nyert-vesztett csata arány, hány szinttel gyengébb, stb.), nagyot fog borítani minden képleten.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
20. hozzászólás - 2009.11.16. 15:04:20 (Válasz Mortimer #19 hozzászólására.)
Röhögni fogsz érvényesül. Sőt igazság szerint az ultra táp LE gyár lesz belőle azon a szinten, amin a V1-en vagytok

Ui a vesztes alig veszít LE-t a nyertes viszont nyer Ergó lehet majd jókis LE szívó háborúkat csinálni, amiben generálódik
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!