Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: V5? Milyet szeretnénk?
népszerűtlenSpellForceFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
221. hozzászólás - 2010.05.07. 13:00:44 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Én úgy vagyok a témával kapcsolatban, hogy szerintem jó lenne szinte teljesen más ötletekből, és kitűzött célokból állna az egész világ. Véleményem szerint remek ötletekkel tudnák szolgálni egy új világ létrehozásában, de ezt nem azért mondom mert én találtam ki, hanem mert szerintem elég ötletes, és sok mindennel szolgálhatnék, mind a játékosoknak, mind az eddigi fejlesztőknek. Bár igaz nem teljes, de mindig vannak új ötletem, mert kezdek kreatívabb lenni, és akár a továbbiakban is új ötletekkel szolgálni, ha esetleg el fogadjátok/fogadják (az utóbbi a szerkesztőkre vonatkozik).

Részemről szerintem akkor lenne nagy sikere, hogy ha az eddigi aktív játékosok, szeretnének/szeretnek újabb kihívások elé nézni, és csapatmunkában (szövetségben játszani), mert ahogy észrevettem, inkább arra épülne a játék, de ha esetleg tetszik a játék, akár talán még azt is megoldhatnám, hogy szövetség nélkül játszhasson az aki nem szeretne csapatmunkában játszani. De ha csatlakozna is, az még nem azt jelenti, hogy neki segíteni is kellene (persze ha ezt elfogadnák a szövetség tagjai, és ezért nem rúgnák ki) az én általam kitalált játékmenetben.

Egyenlőre ennyi amit tudok írni, és remélem hogy benne lesztek ti játékosok, és a fejlesztők is abban hogy egy új világ jöhessen létre, szinte teljesen új lehetőségekkel illetve játékmenettel.

Kíváncsian várom az ellene illetve mellette álló kritikákat.
Pontszám: 9
népszerűtlenSpellForceFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
222. hozzászólás - 2010.05.07. 13:04:24 (Válasz Taspi #27 hozzászólására.)
Ez igaz, de ha téged nem csak a nyerés érdekel, hogy első helyen legyén, hanem a játék adta élmény miatt regisztrálsz, akkor már nem is olyan lényeges, hogy 1 éve indult a játék. Akkor viszont teljes mértékben egyet értek veled, ha jóval régebb óta van meg a pl. a V1 és most regisztrálnak, akkor viszont tényleg majdnem hogy felesleges regisztrálni, mert nem sokra menne vele. lenne olyan izgalmas.
Pontszám: 9.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
223. hozzászólás - 2010.05.10. 16:46:35
Itt a majdnem végleges szabályrendszer. Az előregisztrációt máj. 12-én, szerdán fogjuk kiírni.

szakértelmek
nincs: visszafogott fejlődés, szinguláris ismeretek, hordagyűlölet
módosul: manakonstrukció (1/3 hatékonyság), kivégzés (nem ad plusz LE-t, de szinttől függő szorzót kap: 1+szint/40), kreatív (szintenként csak 1% plusz LE, de 100-as a maximuma)

épületek
nincs: hatalom tornya
módosul: őrtorony szintje max. 7.
építési limit: amikor azt vizsgáljuk, hogy egy szövetségi épület szintje hányas, akkor a játékos építése alapján kerül rá egy szorzó:
min( 1, játékos építése / (szöv.tagok építési átlaga/2) )
ez csak akkor számít, ha számít az épület szintje. Ha csak az épület meglétét vizsgáljuk, akkor nem.
Ha a játékos számára az épület szintje kisebb, mint egyébként, akkor ezt az épület mellett jelöljük (zárójelben, piros számmal a normál szint mellett)
Az átlagépítést naponta egyszer frissítjük, akkor, ha nőtt az előző napihoz képest.

tárgyak
nincs: gyilkos szkarabeusz, aukciós bérlet

inspiráció
a később indult karakterek bónuszt kapnak a vadászatért kapott LE-re és TP-re, a következő módon:
1+0,75*((jelenlegi dátum - szerver indulás dátum) / (jelenlegi dátum - karakter indulás dátum)-1 )
a szorzó maximuma: 1 + (jelenlegi dátum - szerver indulás dátum) / 120 nap
Pontszám: 6.50
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
224. hozzászólás - 2010.05.10. 18:00:32 (Válasz Miklós #223 hozzászólására.)
Ez nagyon jól hangzik Miklós!
Az egész türelmesen várós csapat nevében mondom, hogy köszönjük!

Azt megtudhatjuk, hogy kb. szerdán hány órától lehet előreggelni? (csak azért, hogy menjek-e suliba, avagy ne)
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.64
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
225. hozzászólás - 2010.05.10. 19:33:48 (Válasz Miklós #223 hozzászólására.)
Ez eddig nagyon jól hangzik, egy dolgot fűznék hozzá:
Látom kivettétek az aukciós bérletet, gondolom ez az aukció igazságosságát szolgálja. Ez jó. De nem lehetne kivenni az ismételhetőkért járó dukátjutalmat is? Sosem tudtam felfogni, hogy minek van az ott. Teljesen borítja az "aukción mindenki egyenlő esélyekkel indul"-alapelvet. Most hadd ne írjam le 100. alkalommal is részletesen hogy miért/hogyan, de ez így van... Nem lehetne akár csak ezen az egy világon ezt kikapcsolni? Akinek van ellenérve az mondja csak nyugodtan!
Pontszám: 7.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
226. hozzászólás - 2010.05.10. 20:44:11 (Válasz Miklós #223 hozzászólására.)
Nekem hiányzik 2 dolog

-V4-en jól működik a ki-be ugrálás védelem, jót tenne a haborúknak, ha alap lenne V5-ön a dolog.
-Valamint mivel ez sokadik szerver, így rengeteg "haverom segít" lé tömésben elv várható. Mindenképpen javasolnék egy maximumot a vadászathoz képest szerezhető lére. (Portya, ajánlás, küldetések stb.. összesen ne lehessen több mint a karakter szerzett össz léjének 50%-a!, a másik 50% a sajtolás+vadászat természetesen.)

Valamint izgalmas lenne, ha az EH akadémia mentes tanulástól fejleszthető lenne (mondjuk 29?), ha már úgy sincs VF...
Pontszám: 5.44
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
227. hozzászólás - 2010.05.10. 20:59:27
nem fogk jászani rajta. nincs vf.
Pontszám: 3.51
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
228. hozzászólás - 2010.05.11. 06:21:53
Ezek szerint a portya a V1 szabályai szerin fog menni és nem a V3 szerint?

Személy szerint, azért a V3 játszok, mert utálom hogy percre pontosan kell a gép elé ülnöm egy játék miatt. Más részt a V3-n kevesebb LE-t nyerhet az ember, de jóval gyakrabban. (70 szinten már gyakori a 2-3 ezer Le-s portya)
Pontszám: 8.08
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
229. hozzászólás - 2010.05.11. 08:49:40 (Válasz Zotmund #228 hozzászólására.)
Egyébként én is emlékszem, h szó volt a v3 portyarendszerről a V5-ben...
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.66
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
230. hozzászólás - 2010.05.11. 08:50:14 (Válasz Zotmund #228 hozzászólására.)
A V3 egy "békés" világnak indult, ennek következménye az, hogy van V3 portya képlet, és csökkentett veszteség is. (V3 indulásakkor SZÓ NEM VOLT EH-ról!!!)
Ez egy oldalról jó, leszarják az emberek, ha egy portyában buknak akár 600 lét. Azaz több esélyed van olyan ellenfelet ütni, különösen magas szinten, ahol 1 csp többszörösét éri ennek.

Viszont, ha portya szempontból nézed, akkor a képlet nagyon drasztikusan korlátoz, jópár szakértelem/hatás értelmét veszti Epikus tárgyakban +portya lé, lefelé ütés portya%, átokpiramis, lélekszívó állat felszerelések, transzproi, lélekszívás védelem, és még sorolhatnám...

Így utólag merem azt mondani, hogy a V3 jól sikerült, de sajnos a portya képlet megalkotásánál a "védelem" oltárán feláldozódtak hatások, így teljesen más a leányzó fekvése
Érdekes ellenpélda az, hogy így a lélekszívás hatványozottan erősebb v3-on! (pl 300 "kilógó" léből 3k-t lehet szívni, és erre semmilyen képlet nem hat...)

V5 viszont jelen terv alapján kap egy lé/tp elszállási féket, ami semmit nem ér hosszú távon, ha a portya és a vadászat nincs valamilyen keretek közt összekorlátozva!
Ugyan úgy ki lehet tömni valakit a világból
EH összehasonlítása eddig a VF-hez képest törpént, ha hozzávesszük, hogy NINCS VF, így kötelező az EH! "normál" vadászathoz képest igencsak összemérhető/egyenrangu az EH hatásfoka, gondolom ezért lett a kreatív megpiszkálva

Magyarán aki erősebb, az több TP-t kap a sikeres portyákból, szintben előnyt szerez, így a vadászatáért is több TP-t kap időarányosan, még előrébb kerül, még kevesebb portya célpontja lesz, és a folyamat marad ott ahol volt, csak nem 50. szinten borul a bili, hanem 100-on mondjuk (Nem beszélve a KH TP tömő effektjéről )

Ehhez még hozzávesszük azt, hogy a haverom regel farmnak v5-re (mely ellen semmilyen visszacsatolás nincs!) akkor végkép gázos a kapott v5 világ elképzelése!

Ezért javasoltam, hogy a vadászatból szerezhető lé és a portyából szerezhető lé valamilyen elv szerint legyen összekapcsolva, és ha valaki trükközik, ügyesebb stbstbstb, akkor is adott lé/tp-nél nem tud drasztikusan erősebbet létrehozni, mert a vadászat lé/tp-je fix. (Most abba ne kössünk bele, hogy eleinte x, majd szakikkal 1/3x ez a lé/tp vadászatnál...)

Mi várható jelenlegi V1-V4 alapján a mostani szabálytervezettel?
-Iszonyat mennyiségű építő rabszolga
-Kegyetlen TP tömő hadjáratok (Az EH elérhetetlen lesz a szerver nagyjának nagyon sokáig, ha magas akadémia kell hozzá, és maximalizálva van 24 főben egy szövi, valamint a manakonsi is!)
-VF hiányában időarányosan megnövekedett játékköltség!
A hozzászólást Birka módosította 2010.05.11. 08:52:19-kor
Pontszám: 5.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
231. hozzászólás - 2010.05.12. 14:28:33
Kiírtuk a V5 előregisztrációt!

Elnézést kérünk, hogy ilyen sokáig kellett az 5-ös világra várakozni, reméljük megérte.

A szabályokhoz a fenti kérések alapján még hozzátettük, hogy az ismételhető küldetésekért nem jár aranydukát. A V4-es "kilépéskor pusztító csapás" szabályt nem akarjuk implementálni, egyrészt az még eléggé kísérleti mechanizmus, másrészt a veseny tisztasága miatt raktuk be, egy hosszútávú világnál ez kellemetlenségeket is okozhatna.

A szabályok megtekinthetők itt.
Az 5. világ tervezett indítása máj. 19. délelőtt 10 óra.
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
232. hozzászólás - 2010.05.12. 15:34:37
Két kérdés:

A mostani V4 győztes karaktereit a V5-re is át lehet kérni?
Ez mit jelent: kivégzés (nem ad plusz LE-t, de szinttől függő szorzót kap: 1+szint/40)?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.97
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
233. hozzászólás - 2010.05.12. 15:43:39 (Válasz Ricardo #232 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2010.05.12. 15:34:37


A mostani V4 győztes karaktereit a V5-re is át lehet kérni?


na az ugy erdekes lenne ...
Time in a bottle
Pontszám: 3.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
234. hozzászólás - 2010.05.12. 15:43:48 (Válasz Ricardo #232 hozzászólására.)
Az elsőre tuti nem a válasz. Gondold el, mikor véget ér a V4, a V5 legerősebb karaktere lesz kb 10. szintű. Szépen nézne ki, ha megjelenne ott extrém esetben 30 db 70. szintű karakter.
A másodikat én sem értem, mert ha a karakter szintjét jelenti, akkor 100-as kivégzésnél, 80-as szinten 300 ÉP-t jelent, ami még kevesebb, mint jelenleg. Ha a kivégzés szintje, akkor 350-et jelent ugyanúgy 20. szinten, mint 80. szinten...
Pontszám: 7.75
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
235. hozzászólás - 2010.05.12. 16:03:42 (Válasz Craslorg #234 hozzászólására.)
Én úgy értelmezem, hogy a kivégzés a hatásfokára kap szorzót. Pl 40. szinten, 100as kivégzéssel: 100*5=500 ÉP-nél tudnál alapból kivégezni, de jön rá egy 1+szint/40es szorzó, ami jelen esetben 2. Tehát, 40es szinten 100as kivégzéssel pontosan 1000 ÉP-nél tudod kivégezni az ellenfelet.
Pontszám: 7.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
236. hozzászólás - 2010.05.12. 16:15:49 (Válasz Cavalorn #235 hozzászólására.)
Igen, ez így jobban hangzik. Ezt akár a többi világon is be lehetne vezetni, akkor nem hiába toltam volna fel anno a kivégzést, ami mostanra nagyjából semmit se ér.
Pontszám: 8.50
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
237. hozzászólás - 2010.05.12. 17:49:27 (Válasz Birka #230 hozzászólására.)
ez 10 pont
Pontszám: 5.69
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
238. hozzászólás - 2010.05.16. 20:28:03
Ez az ötös ugye végtelen világ?

Tehát tegyük fel két év múlva is fut.

Akkorára ez mivé fog fajulni?

"Inspiráció
A később indult karakterek bónuszt kapnak a vadászatért kapott LE-re és TP-re. "

2012-ben regelő Pistike hármat kattint, és negyvenesre felvadászta magát, de halvány lila segédfogalma nem lesz hol van Drakin, vagy mi a fene az a csapdakészítés, vagy hogy létezik szerencse nevű tulajdonság?

Vagy én nem értek valamit?
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.16. 20:29:20-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
kedvelt tagPhoboszFérfi
Végzetúr tehetség
139 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
239. hozzászólás - 2010.05.16. 20:46:54 (Válasz Darah #238 hozzászólására.)
Megnyugtatlak , hogy van aki most sem tudja ezek mire jók valójában
v2 - Elyra
v3 - Phobosz /Vihar Lovagok/

" -Te tudod ki vagy?
- Én IGEN! Egy csávó vagyok, aki egy csávót játszik, aki egy másik csávót játszik!? "
Pontszám: 6.32
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V5? Milyet szeretnénk?
240. hozzászólás - 2010.05.16. 20:51:43 (Válasz Phobosz #239 hozzászólására.)
De itt van ideje utánajárni, ha egyáltalán érdekli, és még ha kicsit késve is, de megtudja, de ott már nagyonkésve fogja megtudni, ha ilyen nagyüzemi hízlaldában tépetik azok után, akik alapjáraton tudták ezeket.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!