Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
261. hozzászólás - 2009.09.20. 11:31:40
Szokásunkhoz híven átcsapott elvi vitába a dolog.
Ajánlom figyelmetekbe a 185. hozzászólásomat, helyettesítsétek be pár szövinél - én sokkal kipróbáltam -, egész jól eltalált képlet.


Egy megjegyzés, bár tudom, hogy ezzel csak lepontozás-vihart idézek elő:
Valóban nem egészséges az, ha 50-nel nagyobb szintű lényeket darál be 2-3 ember, amennyire én látom, EZ a maximum jelenleg. Akár szerepjátékosan is, akár a józan ész alapján.
Pontszám: 8.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
262. hozzászólás - 2009.09.20. 11:41:03 (Válasz Rokamoka #261 hozzászólására.)
A tegnapi epikus csatánkban a legtöbb sebzést bevitt karakter 88 szinttel volt alacsonyabb az epikusnál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.11
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
263. hozzászólás - 2009.09.20. 11:52:09 (Válasz Rokamoka #261 hozzászólására.)
Jó sok LE -ben fogadnék, hogy nem EZ a maximum, és az Légió még jópár epikust meg fog ölni így is.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.87
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
264. hozzászólás - 2009.09.20. 11:52:33 (Válasz Ariel #262 hozzászólására.)
Na, az meg még kevésbé!
Pontszám: 7.94
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
265. hozzászólás - 2009.09.20. 13:02:18 (Válasz Ariel #258 hozzászólására.)
Ez oké, csak a baj ott van, hogy egyáltalán nem egyenlőek a szövetségek közötti feltételek. Nálunk a 30-al korábbi epikus lény erősebb, mint amit ti korábban legyőztetek. Ez nagyon nem korrekt, már másodjára vannak durván erősebbre rakva a varázslatok.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.72
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
266. hozzászólás - 2009.09.20. 13:17:09 (Válasz Mortimer #265 hozzászólására.)
Igen, de a bevezetése elött hiába kértük, hogy onnantól kezdve erősödjenek az epikusok, ahol még senki nem jár, mégsem ez történt. Megint bekövetkezett az ami az ismétlődő küldetéseknél is.


A dolog jó oldala, hogy az új varázslatok változatosabbak lettek mint az eddigiek voltak.

izzó tűzszőnyeg
Szint: 155
Sebzés: 500-560
Taumaturgia: -20
Lélekszívás: 50%
5% sebzés az ellenfél állatába
VP költség: 530
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
267. hozzászólás - 2009.09.20. 13:35:28
Es valamelyik topicban, mikor felvetodott az epikus erosites egyik indokakent a 10 epikusonkenti kincs tervezesi kenyszer, emlitve lett, hogy nekunk jatekosoknak mondjuk 20 epikusonkent is jo a tabla valtas, ha kicsit kiegyensulyozotabbak a targyak.. De ez tokeletesen elment a fule mellett, inkabb felerositette az ellenfeleket....
Pontszám: 7.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
268. hozzászólás - 2009.09.25. 18:27:40
A magánepikus (entitás) bekerülésével, és azon kitételével, miszerint nem epikus küldetésteljesítő, méginkább kezdeni kellene valamit a szövetségi epikussal.
Méghozzá olyat, amitől ezek a küldik teljesíthetővé válnak minden szövetségi tag számára előbb-utóbb.
Vagyis elővarázslás-gyógyítás és hasonlók nem oldanak meg semmit.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
269. hozzászólás - 2009.09.27. 14:18:50
A kiváló és gyors egyéni epikus projekt megvalósulása után szerintem fel kellene melegíteni a témát.

Összefoglalva a probléma:
Sajnos a VF, és szinguláris miatt sok szövetségben a tagok szintje erősen differenciálódott. Emiatt a legfontosabb szövetségi esemény, az epikus csata, a magasabb szintű karakterek házi vetélkedőjévé avanzsált. Szükség lenne rá, hogy a tagok nagy többsége részt tudjon venni ebben az eseményben. Mellékes problémaként meg lehet említeni, hogy egy erősebb szövetségben egy alacsony szintű tag epikus sebzéssel kapcsolatos küldetései kudarcra vannak ítélve. Emiatt szövetségből ki-be ugrálásra vannak kényszerülve a játékosok.

Ötletek, dióhélyban:
-Másodlagos epikus, aminek a fő epiktől X-el kevesebb lenne a szintje. Megölésével valami pluszt venne el a nagyobbtól. Választhatóan vagy egyik vagy másik lehetne támadható.
-"Háttérgyógyítás", "Extra varázslatok" amelyeket a "kisebbek" szórhatnának a harcolók megsegítésére

Amennyiben van még valami, amit kihagytam, akkor másoljátok be mégegyszer, és próbáljuk megvitatni a dolgot. Ha lehet, akkor Miklóssal egyetemben.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.46
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
270. hozzászólás - 2009.09.27. 15:48:41 (Válasz Butchman #269 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.27. 14:18:50
Mellékes problémaként meg lehet említeni, hogy egy erősebb szövetségben egy alacsony szintű tag epikus sebzéssel kapcsolatos küldetései kudarcra vannak ítélve. Emiatt szövetségből ki-be ugrálásra vannak kényszerülve a játékosok.



nincs senki kényszerítve. VF-re sincs kényszerítve senki. arra sem, hogy olyan szövetségben legyen, ahol aszimmetrikusak az erőviszonyok. minden választás kérdése, s bár teljesen igazad van, a jelenség létezik (ki ne tudná jobban, mint én), létezik olyan megoldása is, ami nem kíván programozást.

és hiszem, hogy ha valaki szándékosan rajzolja magát sarokba, a tetteivel idéz elő magának valamilyen zsákutcát, akkor ott nem a játék szabályain kell változtatni.

mondom ezt annak ellenére, hogy ha csak a szintkülönbség függvényében egy varázslatmodifikáció történne, sokan lennének boldogok, hiszen az epikusozás egyik nagy gátja, hogy egy kis karakter azonnal kaphat 2-4000 ÉP sebzést és máris halott, de van egy olyan érzésem, hogy a legtöbb szövetségnél nincsenek ilyen gondok. 160-170 szövetség epikusozik és az ismertetett jelenség a legtöbbnél nem áll fenn. pár topszövetség miatt meg nem érdemes változtatni - amit elveszít a tag a réven, azt megnyeri a vámon, hiszen kicsiként is megkapja azt a hátszelet, amit a toptagok működése jelent neki a szövetségben (épületek, stb.)

ergó a probléma választás következtében áll elő, nem szorul JV-s orvoslásra.
Pontszám: 4.59
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
271. hozzászólás - 2009.09.27. 16:03:02
Lehetne a segítségnyújtás gombhoz hasonlóan "epikus" gomb is. Amit csak olyanok tudnak használni akiknél szintben messze erősebb az epikus.

A tulajdonságokat átruházhatnák egy szintén alacsony szintű játékostársukra, valamint az átadott egészség*szint szorzóból egy Ép tartalékot kaphatna a játékos-ezek persze csak akkor érvényesülnének hha epikusal csatázik a feltápolt tag.-és pl epikus csatáit minden küldő megkapná.

Jól kialakítva több játékos folyamatos játéka tudna hozzájárulni az epikus ütéshez, maguknak is játék élményt kapva.

Az ép tartalék azért lényeges, mert nyilvánvalóan nem csak az a gond, h nem tudnak sebezni a moncon, hanem esetleg a vari fázisban kidől a kis kari.
Pontszám: 6.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
272. hozzászólás - 2009.09.27. 16:09:09 (Válasz winnie #270 hozzászólására.)
Winnie. Nézzük más szemszögből: azért vagyunk itt, hogy szórakozzunk. Ez a mi érdekünk és a JV érdeke is. Ha a szórakozás egy formája kiveszik a játékból, az senkinek sem jó...
Ez alapján nem kellett volna a Kristály Horda sem, csak a top magánjátszóterének... De megkapták. Lévén szükségük volt portyaellenfelekre. Pedig maguknak köszönhetik ők is, hogy a normálistól eltérő ritmusban haladnak, ahogy a vf-esek is. Mégis logikus döntés volt a játékélményük növelése. Ugyanezen logika mentén, ez a másik oldalnak is jár...
Másrészt meg: van valami ebben a játékban, ami szerinted megváltoztatásra szorul? Ha nincs, légyszíves ugyan meséld már el nekünk mi a fenéért törölnek meg teszik tamagochiba az emberek a karaktereiket? Köszi.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.52
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
273. hozzászólás - 2009.09.27. 16:13:51
Kicsit nézelődtem, hogy mennyire igaz winnie felvetése, miszerint csak pár szövetséget érint a dolog:

Maximális szintkülönbség egy szövetségen belül:

AL:29
EH:52
Tyrant:28
TGY:38
SÖ:35
Ronin:41
KV:24
VM:45
Laraxians:42
Lélekszipolyozók:52
Békeidők h.:25
Lélekőrök:31
Viktory:30
Domini Mortis:44
Ősmágia t.:44
Darkwind:30
Avatar:39
Napkapu:47
100 hordás:46
SOD:27
Primal:23
Garabonciás:36
Dawn:28
Mitsubishi:27
Kubla:18

Tisztán látszik, hogy ez nem csak 1-2 szövetség problémája, hanem csak 1-2 szövetség van, akik felvetik ezt a nagy fórumon IS.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.35
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
274. hozzászólás - 2009.09.27. 21:37:59
Valaki magyarázza már el nekem hogy jön ide a VF, mert mostmár még az ősrobbanásért is kezd az felelős lenni.

A szövetségek hasonló hasonlót vonz alapon működnek szerintem, a VF-ezők olyan szöviben érzik jól magukat, ahol a többség VF-ezik, másképp szerteszakadnak szintben.
Ugyanez igaz a nem VF-ező, illetve a szingulárisozó szövetségekkel.
Ez nem okvetlen minden szövetségnél van így, sőt, ha jól tudom van kifejezetten VF tiltó szövi is, biztosan vannak vegyesek is.

A gond nem a VF-el van.
Nem teremnek a fán nagyszintű karakterek.
A nagyszintűek nem szaporodnak, hanem fogynak, abbahagyások miatt.
Ne firtassuk miért hagyják abba, nem ez a lényeg.
A klánok természetes feltöltődése lentebbi szintekről lehetséges csak, vagyis egyre nagyobb lesz a szitkülönbség a szövi "teteje" és "alja" között.
Ez máris látszik, ez a szórás iszonynagy lesz akkor, amikor a "teteje" már 200-as szint közelében jár.

Az epikust úgy kellene megreformálni, hogy kezelni tudja ezt az egyre nagyobb szórást, egyszer és mindenkorra.

Nem megoldások a gyógyítgassál és varázsolj dolgok, legfeljebb akkor, ha az epikus küldetések alternatívát kapnak.

Viszont nagyon kár lenne egy ilyen jó dolgot, mint a közös epikus hagyni egy egyre szűkebb rétegre korlátozódni, az egyik legjobb része a játéknak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
275. hozzászólás - 2009.09.27. 21:38:16 (Válasz Byzon #272 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.09.27. 16:09:09
Winnie. Nézzük más szemszögből: azért vagyunk itt, hogy szórakozzunk. Ez a mi érdekünk és a JV érdeke is. Ha a szórakozás egy formája kiveszik a játékból, az senkinek sem jó...


de épp azt mondod, amire céloztam: a forma megmarad, csak a játékos tesz arról, hogy számára elvesszen. eleinte egységesek voltak a szövetségek (naná), de utána jöttek a nagyokhoz belépő kicsik és a pókok lemaradása, de ők saját döntést hoztak, aminek meghozatalakor tisztában is lehettek az epikus rendszerrel. butchman ilyen szempontból mások nevében beszél, így persze nem tudom nekiszegezni a kérdést, miszerint "miért?", te pedig csak most váltottál nemrég, de nálatok azért nem lehetett akkora a különbség. (de amikor váltottál, nyilván tudtad, hogy kevesebbet tudsz epikusozni, nem?

Idézet: Byzon - 2009.09.27. 16:09:09

Ez alapján nem kellett volna a Kristály Horda sem, csak a top magánjátszóterének... De megkapták. Lévén szükségük volt portyaellenfelekre. Pedig maguknak köszönhetik ők is,


az érv elméletben teljesen jó, de ez megint bezzeg béla-hozzáállás, ami a lehető legrosszabb egy vitában. ezt nem is fejtem ki, szerintem érthető.

Idézet: Byzon - 2009.09.27. 16:09:09

Másrészt meg: van valami ebben a játékban, ami szerinted megváltoztatásra szorul? Ha nincs, légyszíves ugyan meséld már el nekünk mi a fenéért törölnek meg teszik tamagochiba az emberek a karaktereiket? Köszi.


miért ne lenne? sokat írtam, de attól, hogy nem hangoztatom, nem jelenti azt, hogy nincs semmi, max annyit, hogy nem biztos, hogy megéri a fórumba való betűk írása az időt, ahelyett, hogy mondjuk dolgoznék vagy a családommal lennék. akinek sok ideje van, az fórumozik. akinek kevés, az játszik.

ha a törlések okaira vagy kíváncsi, őket kérdezd, valamint csekkold a hasonló játékok lemorzsolódónak idősorban rendezett alakulását. akár jó a játék, akár nem, mindig vannak törlések.
Pontszám: 5.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
276. hozzászólás - 2009.09.27. 21:41:50 (Válasz Butchman #273 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.27. 16:13:51
Kicsit nézelődtem, hogy mennyire igaz winnie felvetése, miszerint csak pár szövetséget érint a dolog:

Tisztán látszik, hogy ez nem csak 1-2 szövetség problémája, hanem csak 1-2 szövetség van, akik felvetik ezt a nagy fórumon IS.


az ilyen összevetést mindig úgy kell csinálni, hogy a legmagasabbat és a legalacsonyabbat kiveszed, mert az extremitások torzítják a mintát. de ettől még igaz, amit írsz, de ha megnézed, akkor a többség magának "kreálta a problémát", amikor szövetséget váltott, amit annak tudatában tett, hogy gyengébb lesz a szövetségen belül. tudta. meglépte. és miattuk, a "tudók, meglépők" miatt játékszabályt változtatni dőreség.

a felvetésed viszont jogos lehet: egész egyszerűen azt kell megnézni, hogy az egyszerre, vagy pár hét eltéréssel indulók között mostanra mennyi eltérés lehet, ha prémes és nemprémes egy illető. ha a nemprémes nemprémessége miatt, nem pedig sajét döntése miatt nem tud elég jól résztvenni, akkor valóban elcsúszott valami.
Pontszám: 4.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
277. hozzászólás - 2009.09.27. 21:52:12 (Válasz winnie #275 hozzászólására.)
Winnie, amit te elképzelsz, az lehetetlenség.
Gyak úgy nézne ki, hogy a TOP első oldalának első 35 játékosa legyen egy szöviben, a következő 35 a következőben, és így haladjuk libasorban.

Csakhogy itt emberek játszanak a karikkal, akik ott érzik jól magukat, és ott akarnak játszani, ahol vannak.

Nem az a megoldás, hogy rákényszeríted őket, menjenek máshova.
És ezt mindig mindenki folyamatosan tegye meg.

Magának kreálja azt a problémát, hogy ott szeret játszani, beszélgetni, ahol van, és ezért nehogy módosítsuk a játékot, hogy ezt lehetővé tegye, kényszerítsük az embereket, hogy ha jól akarnak játszani a karakterükkel, akkor ne érezzék jól magukat a szövetségükben, avagy ugráljanak ki küldetésteljesíteni.
Tudom a válaszod, nem kényszer, maradhat is, de akkor fogadja el, hogy ez van.

De nem kell elfogadni, azon agyalnánk, hogy a barlangrajzból egy picit lépjünk már előrébb.
Persze olyan is biztosan van, akinek a barlang is tökéletes.
Ne vedd sértésnek, nem annak szánom.
De szerintem mindenkinek az az érdeke, hogy jól érezzék magukat itt a játékosok, és az nem merül ki a mindegyholvagyokcsakakariszámítban.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.28. 05:35:19-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
278. hozzászólás - 2009.09.27. 22:04:37 (Válasz winnie #275 hozzászólására.)
Winnie! Amikor átléptem nagyjából biztos voltam abban, hogy nem tudok hozzászólni az epichez, igen. De ez nem jelenti azt, hogy örülök is neki.
A szövetségek változnak. Van aki abbahagyja, meg szimplán nem telnek fel. Ha elérték kb az 50k-s kutat, ne vegyenek fel több embert? Marhaság...
Amiatt legyen valaki hátrányban, mert később kezdett/nem prémmel játszik? Dettó marhaság...
Ha valaki jól érzi magát a szöviében annak egy játékrendszeri elem miatt had ne kelljen már más szövibe mennie! Akkor, akár magának "kreálta" akár nem, a játékosnak kell az elsőnek lennie, és biza meg kell változtatni a rendszert.
A Bezzeg Béla dolog nem jó érv ez tény, de nem véletlen hangsúlyoztam: ott is jó döntés volt a KH. Játékstílusok vannak, amiknek legfeljebb a karakter-karakter csatában kell szerepet kapniuk (ezért játszunk, ki az okosabb alapon), de a játékrendszert ne rombolja le senkinek. A játékosok az elsők...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.15
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
279. hozzászólás - 2009.09.27. 22:29:39
Winnie csak azért kötekedik, mert van kivel. Ő is tisztában van vele, hogy hülyeségeket ír, a probléma meg reális, de inkább szájkaratézik. Egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni az ostoba felvetéseit.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.16
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
280. hozzászólás - 2009.09.27. 23:12:51
Szerintem gondoljuk át Miklós átlagolós ötletét is, mert igazándiból az sem rossz megoldás.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.66
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!