Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
21. hozzászólás - 2009.09.07. 11:09:07
ezé kell megbízható erős tagokat találni a szövetségekbe...pl ittvan az én karim a Shaktor...epikusverésben neki nicnsen párja...de lassan a szövetség ahol vagyok elfog oda érni hogy nem fogja bírni az a pár kemény arc aki eddig csinálta...

de ez nem a jáéték hibája...erős tagokat kell találni akik aktívok és szeretik is sőt jáccák is a játékot...ha pedig egy szövetség ezt nemtudja megvalósítani akkor intsen csak pápát az epikusnak...vagy szerezzenek új tagokat...

nahde azé mer valaki szarul szervezte össze a szövetségét vagymert nincsnek megfelelő embereik a feladatokra butaság volna módosítani a játékot...és igen tudom hogy magsabb szinten valóban kömények az epikusok de pont mosthétvégén volt az Azur vs Miklós démonmágus területi rangadó ahol végülis az Azur Diadalt aratott...erős tagok aktív szövetség és szervezettség kérdése az egész...én ígyvélem...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.70
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
22. hozzászólás - 2009.09.07. 11:11:30 (Válasz Damage #20 hozzászólására.)
Mennyi az a több szövetség? 3?

Továbbra sem látom, hogy szükség lenne mostanában az epikus csata reformjára.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 2.19
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
23. hozzászólás - 2009.09.07. 11:26:09 (Válasz Ricardo #18 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.07. 10:54:52
Winnie Te szoktál néha számolni?

Ha én feltolom az IQ-mat 200-ról 300 ra, az nekem 4.408.845 LE. Annak aki az én szintemen rendelkezik 10% bónuszt adó tárggyal 3.779.010 LE. ~630k LE-t bukok csak itt el a tárgy miatt, rövid időn belül. Ha szerinted ezzel mások nem bírnak engem behozni, akkor egyszerűen csak hülye vagy. Jó lenne, ha Te is levennéd végre a szemellenzőt és szétnéznél egy kicsit.


oké, majd szólj, ha feltoltad az iq-dat 200-ról 300-ra. (a bukás szóhasználat is vicces, mert nem buksz, csak a másik szerez előnyt, de ez nézőpont kérdése, te negatív oldalról közelítesz, de a te példád laboratóriumi körülményekre vonatkozik, ha két ugyanolyan karakter ugyanazt fejleszt, csak az egyiknek van triásza. csakhogy lehet, hogy a triásztalan mivel utol kell érni, tehát magasabb szinten van, olyan egyéb előnyöket szerez, amivel simán kompenzálja a mögötte lévők triászát. ez megannyi módon előfordulhat.)

nem azt írtam, hogy nem előny a triász. te ezt. szerinted hülye vagyok, szerintem meg, ha lesz triászod, akkor sem fogsz utolérni engem vagy mást. nem számokkal dobálózom, csak annyit írok, hogy nem egy triászon fog múlni, hogy utolérsz-e valakit. a triász csak egy érv az überoptimalizátoroknak, hogy miért nem jön össze nekik az élet. de ilyen érv lehetne még ezernyi, ha azt nézzük, ki mikor maxolt.

az nem újdonság, hogy a pár százalék hosszú távon sokat jelenthet, de csőbe néz az, aki szerint ezen a pár százalékon áll vagy bukik két karakter összehasonlítása.
Pontszám: 4.15
kedvelt tagSilveradoFérfi
Végzetúr tehetség
121 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
24. hozzászólás - 2009.09.07. 11:28:31
Nem kell a szabályokon módosítani. Elég, ha a klánban várnak a következő epikussal, amig a kisebb szintű tagok is megerősödnek annyira, hogy ők is érdemben tudják kivenni a részüket ebben a szövetségi feladatban. A magasabb szintűek enyit igazán megtehetnek a közösségért, igy a győzelem tényleg az egész szövetség győzelme lesz és nem csak pár emberé.
Pontszám: 3.54
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
25. hozzászólás - 2009.09.07. 11:30:47 (Válasz Silverado #24 hozzászólására.)
Ennyi az egész.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 2.19
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
26. hozzászólás - 2009.09.07. 12:14:38
Bocs, nem tudom rohogjek, vagy bogjek.... Csak annyit tennek hozza, botor az az ember, aki azt hiszi, neki mindig csak a zsiros kenyer zsiros fele fog jutni....
Pontszám: 6.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
27. hozzászólás - 2009.09.07. 12:35:53
Nem az a kérdés, hogy le tudja-e győzni a szövetség az epikust vagy sem. A változtatás arra irányulna, hogy a szövetség minden tagja érezze, hogy hasznát veszi a szövetség az epikus ölésben. Ha két karakter között van 15-20 szint különbség, akkor teljesen mindegy, hogy milyen erős az epikus, a nagyobb karakter mellett szinte tökmindegy, hogy a kicsi részt vesz-e a csatában vagy sem. Ha várnak egy hónapot, hogy a kisebb karakter is tudjon a lénybe 1000-et sebezni 0 helyett, akkor a 20 szinttel nagyobb karakter mér nem 5000-et fog bele ütni, hanem 7000-et. Egyre kisebb szerephez jutnak a kisebb karakterek, függetlenül az epikus erősségétől.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.07. 12:36:09-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.37
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
28. hozzászólás - 2009.09.07. 12:38:53
Jó akkor már csak azt magyarázza meg valaki, hogy minek van kincseskamra a játékban ha itt már megint pusztán csak arról van szó, hogy pár szövetség "elkövette azt a hibát" hogy ész nélkül rohan előre az epikus veréssel. Nálunk sincs 5-10 embernél több aki érdemben ki tudná venni a részét az epikus verésből. Van jópár ésszerűtlen megoldás aminek semmi értelme vagy egyik vagy másik oldalról ebben a dologban. Minek a kincseskamra ha a gyorsításnak semmi értelme nincsen, sőt még annak örüljünk, hogy nincs retorzió amiért gyorsabban haladunk? Minek az epikus spec. ha így 3 ember veri le vagy egyéni epikussá silányodik a közösségi élmény? Vagy az a közösségi élmény amit Faktor ír ? Kell találni 2-3 "hülyét" aki ingyen vagy pár epikus tárgyért cserébe naponta kétnaponta kifarmol a szövinek egy epikust?

A meglévő problémát Mortimer korrektül kifejtette szerintem rámutatott mi a gond, aki nem ért egyet az nyugodtan érvelhet ellene, hogy szerinte miért közösség formáló az epikus verése már most is. Aztán ha sikerül bebizonyítani, hogy 30 szöviből tényleg csak 2-3 olyan van ahol a tagok 70-90%-a kimarad a buliból akkor nyugodtan lehet törölni a topicot maradhat így minden. De mondjuk az érdemi részvétel talán ott kezdődik, hogy legalább az epikus regenjét át tudja ütni valaki. Az nem közösségi teljesítmény ha a 20 tagból 19 támadott ugyan de a sebzés 90%-át 2-3 ember viszi be, a közösségi teljesítmény nálam ott kezdődik, hogy legalább a tagság 2/3-a kiveszi a részét a buliból és ha nincs ott legalább a fele a bandának akkor könnyen lehet, hogy le se megy.

Az meg, hogy a szövetségek kb. egyforma szintű tagokból állnak, és ez csak szervezés kérdése: ROFL.

Damage: szóval a rendszer jó. akkor mégis kinek a hibája a Morti által felvetett dolog ? A játékosok talán megszegtek bármilyen szabályt, vagy kihasználtak bármilyen exploitot? Ha már valaki hibázott akkkor engem nagyon érdekelne, hogy ki és hol hibázott szeritned. Az epikus verése egyfajta verseny, szövetségi és egyéni érdek is minél többet ölni. Egy szövetség számára komoly dicsőséget jelent a minél erősebb és több epikus ölése. Nehogymár megin kitaláljátok, hogy bűn/hiba kihasználni a játék által kínált lehetőségeket, mert azt mindenkinek tudnia kell (és megfelelő önmérsékletet kell tartania), hogy az alapok ugyan megvannak de a játékban működő tevékenységeknek korlátai vannak és ahhoz lőjem be a fejlődésemet, hogy ezeken az ismeretlen ill. kevéssé ismert korlátokon ne lépjek át. Ha pedig mégis elérem egyik vagy másik korlátot akkor én vagyok a hülye minek rohanok előre...

Aki lusta ahhoz, hogy gondolkodjon meg nem akar ilyen topic-okat olvasni az meg huzzon már el innen a privi.hu vagy valami hasonló színvonalú csatira és ott szórakoztassa a nagyközönséget a hülyeségeivel. Röhely, hogy kiszorulnak az emberek a direkt fejlesztések/javaslatok céljára létrehozott topicokból ahol öteltelni lehetne, mert a picsogó locsogók nem bírják befogni a pofájukat és mindenbe bele kell böfögjenek. Vannak jó kevésbé jó és rossz ötletek, néha elég sok is de minden alkalommal elmondani, hogy kinek mi tetszik vagy sem baromira nem visz semmit előrébb, érdemben aki hozzá akar és tud szólni az mondja el amit gondol de le lehet állni a szerintem szar nem kell ilyen topic minden jó úgy ahogy van stb. dumákkal. Érveljetek vagy fogjátok be, ennyi.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.04
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
29. hozzászólás - 2009.09.07. 13:09:19
A Ronin szövetség csatlakozik az "elégedetlenkedők" táborához.
A helyzetet kifejtette már Morti. Annyit tennék hozzá, hogy a szintbeli szétszakadozást, amit véleményem szerint főként a visszafogott fejlődés és a szinguláris ismeretek okozott, csak így lehet szövetségi szinten kezelni.
Abban az esetben, ha a szövetség "vár", és erősödik az epikushoz, akkor a magasabb szintű, ha pedig folyamatosan csinálják, akkor az alacsonyabb szintű tagok lesznek kizárva a játék egyik legfontosabb részéből.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.80
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
30. hozzászólás - 2009.09.07. 13:43:00
Jómagam csatlakoznék ahhoz a véleményhez , hogy inkább epikus szolgák legyenek.
Ahogy a végzeturak vihetnek állatot csatába, úgy egy epikus ellenfél is.
Idővel aztán lehet növelni a számukat a hordázáshoz hasonlóan, s így hosszabb távon is megoldás lehet.
Szerepjátékosan elég furcsa lenne ha egy 40. szintű üt közel akkorát mint egy 70. szintű végzetúr.
Arról nem beszélve, hogy akkor hol lenne a határ? Egy 1. szintű is verhetne epikust?
A hozzászólást Constantin módosította 2009.09.07. 13:44:05-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.09
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
31. hozzászólás - 2009.09.07. 13:51:18 (Válasz Otoaak #28 hozzászólására.)
Otoaak,

Nem szabályszegésről vagy exploit kihasználásról lenne szó, hanem szimpla koordinációs problémáról, az előre gondolkodás totális hiányáról. Amikor az érintett szövetségek kollektívan ráokéztak arra, hogy 2-3 ember nekiálljon darálni, pedig a többség már akkor sem bírt el az epikussal (több ilyen sztorit is ismerek, számszerűen 3 nagy szövetséget), akkor miért nem ment a sírás? Mert jó volt, hogy hullik a kincs, és nem kell érte semmit sem csinálni. Hosszú távon persze a fő mészárosok sem bírják majd a tempót, és akkor jön a sírás, hogy elzárták a kincscsapot.
Adott szövetség a hibás, ha ilyen szituba kerülnek. Hibás a vezetése, hogy nem gondolkodott előre, és hibás minden tag, aki csendben örült a bizsuknak, aztán felháborodik, amikor nincs több.
Nem bűn az előrerohanás, de nem érzem szükségszerűnek, hogy együttérzést tanusítsak a vele járó kellemetlenségeknek.

Gondolom, hogy milyen szar érzés lehet hetekre leállni, míg minden megcombosodik egy kicsit, és kifejleszti a specializációt, de ez egyáltalán nem kényszer.
Minden szövetségnek kollektívan kell eldöntenie, hogy milyen módon öli az epikusat - már itt kellene kezdődnie az epikus kollektív szerepének, nem az ütéskor.
Azt már meg sem említem, hogy a döntéssel járó felelősséget is illik vállalni...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.05
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
32. hozzászólás - 2009.09.07. 14:11:13 (Válasz Damage #31 hozzászólására.)
Damage, azt nem látod, hogy fölösleges várni az epikusöléssel. A kisebb tagoknak az idő előrehaladtával egyre kisebb beleszólásuk lesz a dolgokba. Lehet, ha vár a szövetség egy hónapot, akkor a kis karakter 1000 sebzés helyett sebez 2000-et, de ez a 2k sebzés arányaiban már nem fog annyit jelenteni mint egy hónapja az 1k jelentett volna, mert a nagy karakterek sebzése gyorsabban növekszik. Ez pedig teljesen független attól, hogy hol tart a szövetség, milyen gyakran epikusoznak, stb.
Ha vár egy szövetség az epikus ölésével, azzal azt tudja elérni, hogy a kicsiknek könnyebben menjen. Ne kelljen folyamatosan gyógyitalokat inniuk, stb. De ettől még arányait tekintve nem lesz jobb a szereplésük, mert a nagyobbaknak is könnyebbé válik, több sebzést okoznak majd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
33. hozzászólás - 2009.09.07. 14:14:43 (Válasz Damage #31 hozzászólására.)
Damage,
Csak azt felejted el, hogy ez nagyban köszönhető az epikusok visszamenőleges megerősítésének! Ez nem a szervezés hibája, hanem a játékvezetésé. Itt nem arról van szó, hogy nem tudjuk megölni az epikusokat. Aki itt "versenyben akar maradni", annak meg kell tartani a lendületet.
A bajunk viszont annyi, hogy a játékosok kezébe adott eszközök miatt a szövetségünk (és nem csak a miénk) nem képes ugyanazt a játékot játszani, és elveszik a közösségi szerepe az epikus csatának. Nem szeretném, ha az új módosítás hatékonyabbá tenné az epikus ölést, csak kapjanak szerencsétlen alacsonyabb szintű tagok valami feladatot. Hogy érezhessék, hogy ők is fontosak, az ő munkájukra is van szükség. Ennyi és nem több. Számomra, bár valóban tehetségtelen vezető vagyok, ez a legfontosabb.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
34. hozzászólás - 2009.09.07. 14:24:04 (Válasz Ariel #32 hozzászólására.)
Ariel,

Az sosem volt kérdés, hogy aki többet foglalkozik a játékkal, az "sikeresebb" lehet benne. Szerintem ebben megegyezne a véleményünk. A kivárásnak nem az a lényege, hogy egy szintre emelje a tagok hatékonyságát, mert ez csak akkor történhetne meg, ha az erősebb tagok elmennének pár hónapra katakombázni, ami baromság. Az lenne a lényeg, hogy a gyengébb (vagy hívhatjuk akárhogy, alacsonyabb szintűnek is akár) tagok is hatékonyan kivehessék a részüket.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
35. hozzászólás - 2009.09.07. 14:33:03 (Válasz Damage #34 hozzászólására.)
Ezek szerint pont a lényeg kerülte el a figyelmedet ebben a topikban. A változtatásra tett javaslatok pont arra irányulnak, hogy szinttől és erősségtől függetlenül a szövetség minden egyes tagja egyformán hasznos lehessen az epikusölésben.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.07. 14:33:49-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.15
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
36. hozzászólás - 2009.09.07. 14:56:05 (Válasz Ariel #35 hozzászólására.)
Ariel, ez téves. Morti javaslata abszolút szint- és erősségfüggő volt, csak a részvételért bekapott sebzést csökkentette ("arányosította") volna. Az én javaslatom is szint- és erősségfüggő volt. Kocos javaslatai is szint- és erősségfüggők. Más javaslatot nem láttam.
Ha mindenki egyformán hasznosan segíthetné a lény elpusztítását, akkor gondolom a jutalmazást is meg kellene reformálni...
Mutass egy jó ötletet erre. Kíváncsi vagyok, mert elképzelni nem tudok ilyesmit.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.21
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
37. hozzászólás - 2009.09.07. 15:09:26
Egy szövetség sok minden miatt szövetség, ha egy-egy epikus, vagy akármennyi kincspont miatt borul a bili, akkor ott más sincs rendben.

Az, hogy a kisebb karaktereknek kimarad az életéből valami, az már jobban megfogott.
Erre a szövetségi küldetések közt lehetne megoldást találni.
Ha lenne lánc epikusos küldetés köztük, ahol a Kapu őreit a szövetség leggyengébb 20%-a intézné el, a Testőröket a következő 20% és így tovább addig, amíg várna a kastély mélyén a Vérgonosz, akinek eliminálása már a legnagyobbak feladata.
Gyakorlatilag öt lépcsős epikus.

Itt tehát:

- mindenki részt vesz
- kell finomhangolás, hisz hiába hiperaktív a szövetség legmagasabb szintű magja, addig nem tudnak végezni, amíg a kicsik nem juttatják el őket a saját szörnyükig
- mindenki nagyjából a saját erejének megfelelő ellenfél ellen harcolva segíti szövetségét
- a quest nyomást gyakorol a pangó 5-15 fős szövetségekre, hogy toborzással, egyesüléssel növeljek az erejüket

A jelenlegi epikust nem bolygatnám.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.29
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
38. hozzászólás - 2009.09.07. 15:16:17 (Válasz chehs #37 hozzászólására.)
Én személy szerint bármivel egyetértek, amivel a csapat egésze feladathoz jut. Nem feltétel a plusz táp.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.66
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
39. hozzászólás - 2009.09.07. 15:21:59
Az ember nem figyel fel napig maris ujabb reformjavaslat uti fel e fejet
Sztem eloszor az egyenit kellene pontositani es egyeztetni Miklossal, neki sem jo ha szaz dologra kell figyelni. Ha az kesz, akkor majd johet a kovetkezo is.
Pontszám: 8.39
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
40. hozzászólás - 2009.09.07. 15:26:51 (Válasz Endyr #39 hozzászólására.)
Szerintem ez fontosabb lenne, mint az egyéni epikus.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője