Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
181. hozzászólás - 2009.09.09. 12:36:09 (Válasz Butchman #179 hozzászólására.)
Szerintem még az sem kell, hogy a játékosok döntsék el, hogy ki melyik célpontot üsse. Ha az ellenfelek szintje X, X-10, X-20, akkor a legerősebb karakter és azok akik 10 szinten belül vannak, automatikusan a legerősebb ellenfelet ütik, 11-20 szint különbséggel az X-10es szolgát, alatta pedig a leggyengébbet. Ha az adott lény kinyiffant, akkor a karakterek átkerülnének a felettük vagy alattuk levő kategóriába, attól függ melyik van közelebb.
Az X, X-10, X-20 persze csak példa, lehet akár X-15, X-30 is, vagy több részre is lehet bontani az egészet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
182. hozzászólás - 2009.09.09. 16:25:01
Érdekes.
Szinte szóról szóra ugyanezeket mondtam el, és le lettem pontozva.

Birka ötletére párszor beírtuk, be kéne lőni az erőforrásokat, más baja nincs, bár ez sem baj egy nyers ötletnél, elvégre még a tied is most lövöldözzük körbe.
De természetesen függne a karakter szintjéhez mért erejétől.

Macsek, nem csak a Gaia ilyen szövi, akad ott hátrébb más hasonló szövetség is, ahol van pár nagy és jócskán kisebbek.

Damage, azért egy +10-15-20-as segítővel csak kéne boldogulniuk a kisebb tagoknak is, mi nem vagyunk annyira szörnyen elszaladva az epikussal, de így is +27-30 szinttel nagyobbat ütünk magunknál, tehát a segítők sem kellenének túl sűrűn legyenek.
Kb olyan szinteloszlás elég is lenne, mint amit Ariel ír.
A megjelenő segédek darabszáma pedig függhetne attól, hogy egy szövi összlétszámának mekkora százaléka van egy 10 szintes zónán belül.
Ha ez a létszám elér egy bizonyos százalékot, akkor az ottani szinthez mért segéd megjelenik, ha nem, akkor az a szint kimarad, és ha esetleg vannak oda érintettek, ők eldönthetik a fölöttük, vagy az alattuk levő segédet akarják-e leamortizálni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.09. 16:28:28-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.36
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
183. hozzászólás - 2009.09.10. 06:53:47
Szervusztok!

Damage: Birka ötletéhez az első módosítás volt, hogy kell hozzá valamilyen költség, hogy ne egyentáp legyen. Ő nem tiltakozott ellene, tehát hozzászámolhatod az ötlethez, hogy lesznek különféle ráfordítások.

***

Darah: A szintfüggő segédek semmiképp sem jó ötlet, mert akkor minden szövetségnek különböző lesz az epikus, márpedig jelenleg minden epikus azonos tulajdonsággal bír, bármely szövetségbe lépsz is be.
Egy kicsiny epikus példáján: jelenleg Nidalnak ugyanannyi ÉP-je van, bármely szövetséget nézed. A módosítás után ez nem fog fennállni, mert a segítők száma, és mérete különböző lesz. Az egyik szövetségben megjelenik a (mondjuk) 45. szintű segítő, a másikban nem. Máris különbözni fog a két epikus, ha Nidal értékeit nem is piszkáljuk. Tehát nem lehet majd összehasonlítani a szövetségeket.

Véleményezéskor a kis epik nevébe nem belekötni, behelyettesíteni az aktuálisan csócsált lénnyel. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
184. hozzászólás - 2009.09.10. 11:03:31 (Válasz Awenhai #183 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.09.10. 06:53:47
A szintfüggő segédek semmiképp sem jó ötlet, mert akkor minden szövetségnek különböző lesz az epikus, márpedig jelenleg minden epikus azonos tulajdonsággal bír, bármely szövetségbe lépsz is be.


Viszont minden szövetségben más a karakterek létszám, szint- és erőmegoszlása, ezek a tényezők pedig erősen befolyásolják kedvenc Nidalunk legyőzésének nehézségét
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.11
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
185. hozzászólás - 2009.09.10. 14:36:40
Nekem Damage ötlete tetszik jobban. Birka merészségét ált. bírom, de ez egy kicsit túlfantáziált...
Jogos az érv, hogy előbbi játékélmény-növelés lenne. Pl.: én nem örülnék neki, ha beállnék 'x' manáért az epikust idegelni vagy a társaimat gyógyítani, és nem azért, mert nem szeretnék segíteni nekik. Ellenben ha a kisebbek is húsba márthatnák a fegyverüket, az igencsak morál-növelőbbnek tűnik.

Ha lehet egy javaslatom, én ötvözném a két dolgot - csodálkozom, hogy csak a vége felé került elő az utóbbi:
- szövetségen belüli karakterek szintjéhez mért szolgaszint
- főszörnyi szintjéhez mért szolgaszint

Van elég tanulnivalóm, így nem fogok számolgatni, ha a pocimra csapkodok, hirtelen ilyesmi képlet ugrik be:
(Fő epikus szintje)-[(Fő epikus szintje)-(Szövetségen belüli karakterek szintátlaga+15)]

Tehát 80-as epikus és mondjuk 47-es szintátlag mellett jönne egy 80-(80-62)=62. szintű epikus

Mondom, kapkodtam, és ez csak úgy nulladik elgondolásra jött. A képletből látszólag kiesik a nagyepik szintje, a valóságban minél nagyobb a szintátlag, annál erősebb epikust kapnak a kisebbek. Beraknánk továbbá, hogy aki a segéd szintje alatt van 15 szinttel vagy ennél magasabb szintű, az csak a nagyobbat üthesse, így a szövi za. 80-90%-át bevonnánk a buliba. Akár mehetne párhuzamosan is a harc, de addig a főlény nem halhatna meg, amíg a kicsi nem terült el.
Ezek a számok viszonyítási alapnak íródtak, egyáltalán nem biztos, hogy pontosak!

Nyugodtan számolgathatjátok, miben rossz, de ne lefikázni tessék, hanem lehetőleg megcsámcsogni, és ha jó, továbbvinni.
Ha elírtam/elszámoltam volna valamit, elnézést.


*: Máris két elírást kellett javítanom.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.09.10. 14:40:22-kor
Pontszám: 9.41
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
186. hozzászólás - 2009.09.10. 15:08:10 (Válasz Awenhai #183 hozzászólására.)
Awenhai, nem baj az, hogy különbözőek lesznek.
A nagy epikust úgysem fogják tudni ütni eztán sem, akik eddig nem tudták, viszont ha ők nem gyűrik orcán a nekik kirendelt segédet, akkor akik a nagyot tudnák ütni, de csak nehezítve tudják a pl 40-50-esek láblógatása miatt élő és viruló odavaló segéd miatt, azok igencsak számon fogják kérni, hogy miért is lógatnak ama tagok.

A szövetsgek is különbözőek, és épp az a gond a most meglévő epikussal, hogy nem számolt azzal, hogy a szövetségek "másmilyenek" lesznek, hanem kiindult abból, hogy közel egyszintű karakterek alkotnak egy-egy szövit.
Hát ez mostanra csúnyán bedőlt, és tovább dől, tehát inkább épp azt kellene lekövetnie az újításnak, hogy a szövetségek mások, és ehhez tudjon alkalmazkodni a lehető legrugalmasabban az epikus is.

Nidalnak lehet bármennyi az ÉP-je, azt továbbra is Bors Máté és a négyek bandája fogja elverni, mint eddig, csak mostmár a segítőket az alatta 20 szinttel lévő Paprika János is tudja csapkodni, akárhanyad magával.
Sőt muszáj lesz csapkodnia, mert Borsék odafenn addig ha nem őrültek meg, nem ütik a nagy epikust.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.59
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
187. hozzászólás - 2009.09.11. 12:23:01
Szervusztok!

Ezzel az a baj, hogy mi van, ha az epikusverés közben érkezik, avagy távozik karakter? Átkalibráljátok az egészet? Ez olyan vasat igényelne, ami tán az USÁ-ban megfordul komolyabb tudományos intézetekben... mert másodpercre pontosan ismerni kéne minden adatot. Jelenleg ez úgy megy, hogy kinézzük a táblázatból az epikust. Ha az epikushoz csatlakozott lényt az epik szintjéhez kötjük, akkor megint szósz van... Ha a játékosokéhoz, akkor meg nincs annyi erőforrás, amennyi a gépnek kéne hozzá, az örökös ellenőrzések miatt.

Ne feledjétek: a szerver nem sokban különbözik egy normál számítógéptől, csak a hozzá befutó adatok mennyisége, illetve a merevlemez mérete és tartalma más.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.85
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
188. hozzászólás - 2009.09.11. 12:34:33 (Válasz Awenhai #187 hozzászólására.)
Miért kalibrálnánk át?
Ha epikus megjelenéskor már ott van, akkor figyelembe van véve.
Ha nincs ott, akkor majd a következőt kezdi el ütni.
Megjelenéskor kellene egyetlen felmérést csinálnia a rendszernek, a tagok összlétszámhoz viszonyított szintmegoszlásáról.
Ne feledd, ilyen felmérést, sőt, bonyolultabb számításokat kb. minden csata megtörténte esetén számol is a rendszer.

De ha nem veszi figyelembe, akkor azt az epikust, vagy segédet épp egyel többen fogják ütni, mint ahogy eddig is, ha épp epikusveréskor érkezett egy új tag.
Semmit nem befolyásol.
Ha 20 40-es-van, ők amúgyis mind a nekik szánt segédet ütnék, most ha huszonegyen ütik, akkor hamarabb meghala.

Nem lehet, hogy te értelmezed kicsit túl bonyolultra?

Edit:
Mivel a taglétszám bizonyos %-ára vetitve, azaz valahány X szinten belül levő emberre számolva jelenne meg egy segéd, egy ember távozása esetén a maradó szintesei ütik tovább a segédet.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.11. 13:57:23-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.59
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
189. hozzászólás - 2009.09.11. 12:36:43
szerintem cska szétcsesztitek ezzel az egésszel az epikust...az egyénii epikus is hülyeség...meglehet nézni kik favorizálták leginkább...nevetséges...de mivel meg elsz valósítva így nemtok micsinálni mint beállok a sorba...de nemtartom indokoltnak ezt az egészet...elolcsósítsátok a dolgokat...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.89
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
190. hozzászólás - 2009.09.11. 12:43:07 (Válasz Dr_Faktor #189 hozzászólására.)
Faktor, nem az erősséggel van a baj, hanem a szövetségi részvétel hiányával. Másolás az eseményekből:
Howler, a sikolydémon elpusztult! Ma, 09:20
A licitet a x tárgyra nyerte: y. Ma, 07:52

Másfél órába telt 4 embernek lenyomnia. A többi viszont hozzá sem tudott szagolni, mert a vari egyből kivégezte őket, akkorát sebződnek tőle, mint a max. életpontjuk. Van egy jelentős szakadék, ami felett ujjgyakorlat ütni (kis rákészüléssel, és így még gyógyital sem kell), és ami alatt teljesen esélytelen vagy. Ez így semmiképp nem jó.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
191. hozzászólás - 2009.09.11. 12:44:33 (Válasz Dr_Faktor #189 hozzászólására.)
Shaki, szerinted itt most mivel van szétcseszve?
Gyengébb nem lesz az epikus, csak a szövi nagyobb része találhat benne ismét közösségi élményt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.54
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
192. hozzászólás - 2009.09.11. 12:56:05
nem itt kell a közösségi élményt keresni...az a szövetség aki előrerohant ne verje az asztalt hogy nem minden taguk ütőképes za epikus ellen...az egyéni epikus meg puszta tápolás...behoznak egy vadi új újitást a nagyszintűeknek az epikus szakira épitve...

és a legelszomorítóbb hogy Miklós ebben az egészben partner...nézzétekmár meg ki vetette föl mind a két témát...a Top...eleve már az a dolog hogy ők hozták föl biztossá teszi hoyg ez egy totál indokolatlan csak a tápra jácco cuccos...aztán mostmég hazug álszent módon lobogtatják itt páran a zászlót hogy a kissebbekért teszik ezt...lol

nekm ez az Epikus kicsit most oylan mitn a Bajnoki a Bajnokinál ott tudtátok modnnai hogy igenis a bajnokok valóban keméynek ne olcsósítsuk el a medéált nem kell több kategoria...az Epikust meg szívfájdalom nélkül leamaoritizáljátok...

én nagyon jól elvoltam pl a Triász nélkül és rajtam kívül több ezren is az a pár tucat akinek meg volt az örüljön neki...nevetséges...a ritkaságokból az egyedi kicnsekből tömegszériát csináltok mer már annyira a számok bűvöletében életek...

játékélményt nem a tápolás fog adni...de csak csináljátok...biztos vagyok benne hosszútávon több lesz a kár mint a haszon belőle...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.09.11. 12:58:06-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.07
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
193. hozzászólás - 2009.09.11. 13:32:26 (Válasz Dr_Faktor #192 hozzászólására.)
Shaktor, de ez a szövetségi epikus, nem a magán, a magánról nekem is megvan a véleményem, oda is írtam, tettek is rája, akkor kivárjuk, ez van.

A szöviepikus most attól, hogy jönnének hozzá segédek, vagy a kisebbek máshogyan tudnának segíteni, nem lenne közönségesebb, könnyebben üthető, vagy bármi egyéb sem.

Majd Damage gondolom ír egy összefoglalót a végleges tervéről, remélem Birka is ügyködik ilyenen, de ha én eddig nem a holdon voltam, akkor az epikus nem gyengülni fog a segédektől, hanem erősödni, és csak akkor csökken vissza a _mostani_ erejére, ha a segédeit kiütik mellőle.
Vagyis szó nincs értéktelenedésről, vagy miegyébről.

Hanem hol kellene a szövetség közösségi élményét keresni?
Ez a közösségi tevékenység, meg a háború.
A háború is ezer sebből vérzik, bár nemrég lett reformálva, nem sikerült túl jól.

Egyre nagyobb szintmennyiséget ölel fel minden szövi, nem rohanás kérdése igazándiból.
Minden szövetség szívesen venne fel 20 fő 60-70-es karakert a már meglévő 15 fő 60-70-ese mellé, nade nincs ennyi 60-70-es karakter.

Valahogy működővé kellene tenni ismét az epikust, vagy egy igenfurcsa kristályhordává válik, csak ezek nem ütnek vissza.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.11. 13:37:36-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
194. hozzászólás - 2009.09.11. 13:34:15
Lehetséges, hogy már valaki lírta az alábbiakat, elnézést kérek nem olvastam végik a teljes topikot.

A legegyszerűbb epikus reform, az lenne, ha a már legyőzött lényeket úra lelehetne verni. Ez könnyen megvalósítható technikailag.

pár korlátozással:

1. Csak az első alkalommal számít bele egy epikus szöny legyőzése a szövetség epikus statisztikájába.
2. Az epikus szörnyek szintől függő kategoriákba vannak sorolva, és magasabb szintű karakter nem ütheti az alatta levő kategoria szörnyét. Felfele lehet.


nem kéne ennél jpbban bonyolítani, mert a Beholdernek erőforrásokat kell rááldozni. minnél egyszerűbb, annál valószinűbb. hogy időt. pénzt költenek egy reformra.
A hozzászólást Swind módosította 2009.09.11. 13:35:50-kor
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 7.60
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
195. hozzászólás - 2009.09.11. 13:51:28 (Válasz Swind #194 hozzászólására.)
Ezt egy picit részletezhetnéd.
Főleg a 2. pontot.
Akkor tulajdonképp hány sorozat epikuson menne végig a szövetség?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
196. hozzászólás - 2009.09.11. 13:59:09 (Válasz Darah #195 hozzászólására.)
Valojaban bárhányon.
Nem látom értelmét korlátozni. Természetesen, minden szörnyek lehet egy "repop" ideje, amikor leverés után, újra megjeleni, újra üthető. Ez lehet 1 nap, 1 hét , Miklós biztos jól betudja lőni.
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 7.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
197. hozzászólás - 2009.09.11. 14:01:36 (Válasz Swind #196 hozzászólására.)
Nem lenne az kicsit sok?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
198. hozzászólás - 2009.09.11. 14:08:20
Mihez képest lenne sok?
MMORPG-kben is így megy. Tulajdonképpen az epikus csata olyan mint a raid mmorpg-ben. Ott is farmolhatod a raid célpontokat, főleg a tárgyakért. Ez a szövetségi rendszert is erősítheti, érdemes nagyszámu, gyakran "raidelni" tudó szövetségekbe tartozni, sajét szövetséget etősíteni stb. Jelenleg ez nem elég erős, mert kevés játékosnak jut epikus tárgy, pont a szörnyek egyszeri leverhetősége miatt. Igy létrehoznak pót szövetségeket.. vízfej a rendsterben..
Lehessen farmolni az epikusokat, sok problémát megold.
A hozzászólást Swind módosította 2009.09.11. 14:08:55-kor
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 7.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
199. hozzászólás - 2009.09.11. 14:24:32 (Válasz Swind #198 hozzászólására.)
Nade már jönnek a magánepikusok, amik erre a célra megfelelnek, nem?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
200. hozzászólás - 2009.09.11. 14:58:50 (Válasz Darah #199 hozzászólására.)
Nem üti egymast, hiszen sintlimitje lenne az epikusoknak, tehat kihivas lenne TOBB embernek, nem lehetne szolozni. közosségi játék.
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 7
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője