Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3617 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
581. hozzászólás - 2016.03.01. 16:23:18
Ahogy írtam, a probléma elsősorban azokat érinti, akiknek gyenge felszerelése van, és/vagy az állatok terén is igen gyengén állnak. Emiatt reklamálni kb. olyan, mintha egy mmorpg-ben nem tudod megölni a szörnyeket, akkor ahelyett, hogy a karakteredet fejleszted, reklamálsz. Tény, elismerem, hogy az eddigi események nagy többségénél irreleváns volt a karaktered erőssége. Ez az esemény most nem ilyen. Ha egy karakterfejlesztős játékban a karaktered erőssége sehol sem számít, mi értelme a karaktert fejleszteni?

A mínuszos energia, sajnos ez ritkán előfordul, szerencsére igen egyszerűen tudod kompenzálni, CSP-ért veszel energiát, és máris pluszban lesz.
Pontszám: 9.09
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
582. hozzászólás - 2016.03.01. 16:32:24 (Válasz Miklós #581 hozzászólására.)
Miklós, még mindig nem válaszoltad meg azt, hogy ez a kisebb karakterekkel miért nem gond?
Ott nem számít a karakterfejlesztés?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.49
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
583. hozzászólás - 2016.03.01. 16:47:21
Ott is számít, de arányaiban sokkal kevésbé, mint egy magas szintű karakternél.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.42
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
584. hozzászólás - 2016.03.01. 16:52:21 (Válasz Alendaar #583 hozzászólására.)
Ahá. Akkor 100nál majd mindig újra kezdem!
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.49
fórumozóWestsilverFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
585. hozzászólás - 2016.03.01. 16:57:23
Hali !
Hogy tudom megnézni hányadik vagyok, ha nem férek be a top 50 be?
---
Pontszám: 5
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
543 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
586. hozzászólás - 2016.03.01. 17:14:14 (Válasz Miklós #581 hozzászólására.)
Latom sokat vagytok egyutt Dikoval mar ne is haragudj....ennyi erovel mehessen minuszba a LEm is amikor fejlesztek. Majd ha vadaszom vagy szbzek akkor majd valamikor fole megy....ez igazan realis valoban.
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.88
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
587. hozzászólás - 2016.03.01. 17:18:04 (Válasz Miklós #581 hozzászólására.)
Szerintem úgy lenne érdemes belőni az eseményt, hogy ne a gyengék szívjanak vele (mert most a szintjükhöz mérten gyengéknek akadnak gondjaik), hanem mindenki.
Bővebben:
Az alap koncepció az lenne, hogy az esemény végtelen számú pályából állna, folyamatosan erősödő ellenfelekkel, mindenki addig jut el, ameddig tud, de mindenki megakad valahol. Van most ugye az az algoritmus, ami generálja az ellenfelet szinthez mérten. Ez az erősség legyen X.

Az 1-20. szinten az erősség (szint)*1/20X lenne, ezután erősödne minden szinten X-el erősebbek lennének a szörnyek, tehát így:
Verem szintje-erősség
1 - 1/20X
2 - 2/20X
3 - 3/20x
...
19 - 19/20X
20 - 20/20X

Ez miért jó? Azoknak lenne segítség, akiknek most gondjuk akad az eseménnyel. A fétisig könnyebben el tudnának jutni, 20. szint felett pedig lehetne erősíteni az ellenfeleken:

21 - 2x
22 - 3x
23 - 4x
...

Ez miért jó? Az erősebbeknek adna játékélményt, a jutalmat lehet akár drasztikusan csökkenteni, hogy a jutalmak nagy részét mindenki meg tudja szerezni. Biztos sokaknak gondja van azzal, hogy erősek az ellenfelek, de a csaták zömét 1 sebződéssel megnyerni se ad sok motivációt. Pont úgy nincs hozama a karakterfejelsztésnek, mintha klón alapú ellenfélképzés lenne.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.71
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
588. hozzászólás - 2016.03.01. 17:20:38 (Válasz Emishi #586 hozzászólására.)
Nem tudom mi a bajod most. Úgy gondolod az oké, ha a 20 energiádra -60-at kapsz, akkor 0 maradjon?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.48
fórumozóCasmoFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
589. hozzászólás - 2016.03.01. 17:26:37 (Válasz LanMaffia #588 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Casmo módosította 2016.03.01. 17:27:13-kor
---
Pontszám: 5
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
543 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
590. hozzászólás - 2016.03.01. 17:27:37 (Válasz LanMaffia #588 hozzászólására.)
Ha mar mas rpgkbol van pelda a cucc altal, hol mashol vaeg olyan, hogy 0 ala csokken barmid? Egyszeruen meghalsz vagy elfogy, de negativba nem kerul semmi...speciel az elv amit kiidegel,mert nem igazan izgaz hogy 2 cspvel tobbet el kell koltsek, hogy pluszban legyek megint, hanem maga a dolog logikaja es a hozzaallas. Kalandoknal sem megy minuszba az EP/VP vagy ennyi erovel lehetne minuszba is rabolni a masikat, nem?
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.23
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3617 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
591. hozzászólás - 2016.03.01. 17:28:32
Alacsonyabb szinten kisebb az eltérés az átlaghoz képest. Ha mondjuk 40-es IQ-d van 50-es helyett, az nem számottevő különbség. Viszont 500 helyett 400, az már jelentősebb.

Az ellenfelek a szint előrehaladtával kis mértékben erősödnek - de mivel ez %-kos, ez alacsony szinten alig érezhető, magasabb szinten jelentősebb, nyilván ez is számít.
Pontszám: 7.72
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
592. hozzászólás - 2016.03.01. 17:30:00 (Válasz Emishi #586 hozzászólására.)
Van mező - energiára, és van + energiára. Én azt tapasztaltam, hogy a pluszos több energiát ad, mint amennyi mínuszt ad a csapda.
Ez alapján nem jogos a szarkazmusod...

Tévedés ne essék, nem Miklóst védem (sőt, nem egy dolgot nehezményeztem nála az eventen), de pont emiatt nem kéne támadni. Éppenhogy a játékosoknak kedvez így a rendszer, összességében több energiát kapsz, mint amennyi csp-t befektetsz - még ez sem elég?
Pontszám: 9.57
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
593. hozzászólás - 2016.03.01. 17:33:27 (Válasz Emishi #590 hozzászólására.)
Idézet: Emishi - 2016.03.01. 17:27:37
Ha mar mas rpgkbol van pelda a cucc altal, hol mashol vaeg olyan, hogy 0 ala csokken barmid? Egyszeruen meghalsz vagy elfogy, de negativba nem kerul semmi...
Akkor a te karid meghalt. Törölheted, kezdd újra
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.71
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
594. hozzászólás - 2016.03.01. 17:38:56 (Válasz Miklós #591 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.03.01. 17:28:32
Alacsonyabb szinten kisebb az eltérés az átlaghoz képest. Ha mondjuk 40-es IQ-d van 50-es helyett, az nem számottevő különbség. Viszont 500 helyett 400, az már jelentősebb.

Az ellenfelek a szint előrehaladtával kis mértékben erősödnek - de mivel ez %-kos, ez alacsony szinten alig érezhető, magasabb szinten jelentősebb, nyilván ez is számít.

Ezért is gondolnám ésszerűnek torzítani ezt a mintát úgy, hogy az első 20 szintet drasztikusan könnyíteni, az utána lévőket meg drasztikusan nehezíteni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.03
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
595. hozzászólás - 2016.03.01. 17:53:51 (Válasz Emishi #590 hozzászólására.)
Nem. Ez rossz analógia. Nem is hozok fel ellenpéldát, egyszerűen rossz. Ráadásul rendkívül alacsony prioritású probléma, már ha egyáltalán probléma. Többnyire jó meglátásaid vannak, szóval ezt annak tudom be, hogy nagyon rosszul esett valami éppen
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.72
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
543 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
596. hozzászólás - 2016.03.01. 18:27:59 (Válasz LanMaffia #595 hozzászólására.)
Kossz...en inkabb az elveken szoktam kibukni mint a szamokon

Lehet jon a telihold vagy a havi ciklus...vagy csak egyszeruen keves cht ettem
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.23
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
597. hozzászólás - 2016.03.01. 18:34:40
Amúgy felfoghatnátok úgy is, hogy ha van egy event leginkább magasabb szintű karakterek számára,(BU) akkor most született egy másik, leginkább alacsony szintű karakterek számára. Mindazonáltal összeszenvedhető mindkettő event mindkét hátrányosabb oldalnak. Csak nehéz. De hát ez a lényeg az életben nem? Így fejlődik egy karakter, vagy akár egy élőlény is. Persze mindenki bemehetne holnap a főnökhöz és megkérhetné, hogy mostantól fizessen 5x annyit feleannyi munkáért mert az úgy sokkal könnyebb lenne. A kérdés már inkább filozófiai... Jobb az egyén számára ha nem rendelkezik nehézségekkel? Segíti bármiben is? Fejlődik tőle? Sajnos az ember olyan idióta hogy ok kell neki a fejlődéshez. Magyarázat. Hát itt egy ok tessék. Ne vegyétek rosszindulatnak. Asszony is szenved az eggyik karakterével. De nem sír, mert tudja hogy kuka. 50-es körüli szinten 7xx tö-vel szaladgál. Mégis összehozza. És nagyobb örömöt fog érezni mint bármelyik másik karakterével. Mert azzal a kukával összehozni, az már valami.

Miklós hozzáállása pedig félelmetesen egészséges most. (számomra sokkoló ) Remélem ez így is marad. Ha valaki nem tud teljesíteni egy akadálypályát, akkor nem az a megoldás, hogy alakítsuk át... Mindezt tisztelettel és végtelen szeretettel szeretném kifejezni nektek. Nem rosszindulat.

Az erős karakterek meg ne rinyáljanak, hogy túl hamar lett vége. Ki panaszkodott már azért mert nyert bajnokin mondjuk? Aki panaszkodik legközelebb feleakkora tö-vel vágjon neki.... és már körvonalazódik is egy új tárgy...

Jah és Grat Sanyinak!^^
Time in a bottle
Pontszám: 5.16
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
598. hozzászólás - 2016.03.01. 18:46:53 (Válasz Miklós #561 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.02.29. 17:59:30
Tigrisnyul: Nem az adott szint karaktereit átlagoltuk - ez valóban nem lenne jó, a kalandpróbáknál sem vált be. Egyszerűen van egy algoritmus, ami szörnyeket hoz létre, és az algoritmus kiinduló alapja a karaktered szintje. Az értékeket pedig úgy lőttük be, hogy megnéztük, a szint növekedésével hogyan nőnek a tulajdonságok, képességek, és ehhez igazítottunk egy függvényt. Tökéletes megoldás persze nincsen, de legalább ez a rendszer azokat jutalmazza, akik igyekeztek a karakterüket hatékonyan fejleszteni, erős karaktert építeni. Írj nekem az ÜSZre, és szívesen megnézem a karakteredet, hogy miért nem tud nyerni, melyik statokkal van gond, volt már más is, akinek segíteni tudtam.

Lord Domi: mivel a szörnyek nem a te karakered statjainak 95%-ával rendelkeznek, hanem a karakteredtől független statokkal, így az normális, hogy lesz, akinek sétagalopp az egész, másnak pedig nehéz. Ez attól függ, mennyire vagy tápos. Az inspirációval rendelkezők kizárását nem értem... Annyi történt, hogy az esemény során nem jelent ELŐNYT az inspiráció.


Beeche szerint ez közel se fedi a valóságot.Amit ír,teljesen jogos,csak ebbe nem gondoltatok bele.

"50 itallal kapnék annyi energiát,hogy behozzam.Azonban hála az inspirációnak semmit nem érnek a vadászat italai.Talán az 50 ital elég lesz a befejezésre

Csak hogy érzsd:

Energia: 8 / 8882
1 db CSP = Kapott energia: 5
7.szinten vagyok,mielőtt nekem esnél,hogy ész nélkül váltok CSPét!!!

Ez a szabály egy baromság!"

Magyarul nem kerül hátrányba,ha a vadászat itala potom negyedét éri egy olyan eventben ahol a vadászat itala nélkül be se jutsz a TOP50be.
Én személy szerint "nincs inspirácio S1en" 58at ittam meg és nem kerültem be a TOP 50be.
BeeChe arra panaszkodik,hogy az se biztos be tudja fejezni.
Szerinted viszont nincs hátrányban.Valóban nincs,hisz akinek inspirációja van,egyszerűen kizártátok a versenyből,hisz az italaik semmit nem érnek.

Ha már versenyt írtok ki,egyszer teremtsetek olyan körülményt,hogy mindenki =.Egy olyan eventbe,ahol van aki 5 óra alatt be fejezi.
Sokkal logikusabb lenne az inspiráció kikapcsolása!

A másik az esemény pont.A semmire 1000vel osztogatni felelőtlenség.Nem lenne logikusabb elhasznált energiához kötni,azaz 20 elhasznált energiánként adni.Itt ismét előjön,hogy inspiráció ki kapcsolása egészséges lenne.
A hozzászólást Lord Domi módosította 2016.03.01. 18:57:41-kor
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.84
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
599. hozzászólás - 2016.03.01. 18:53:43 (Válasz Faust0ne #597 hozzászólására.)
Nekem van kihívásom bőven elég az életben, megtartom azt inkább.

Szóval itt, mert ez egy játék a könnyebb utat választottam és azt a borzasztó karaktert töröltem. A többi siralmast megtartom egy darabig.
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2016.03.01. 19:15:22-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.49
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
600. hozzászólás - 2016.03.01. 18:57:26 (Válasz Emishi #596 hozzászólására.)
Nemrég telihold volt, én is sz@rul aludtam!
Mellesleg a +60 helyett +100 energiára még nem láttam reklamációt...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.42
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!