Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
761. hozzászólás - 2016.03.06. 07:25:15
És ismét béke és nyugalom honol a végzetúr világában.
Pontszám: 8.02
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
762. hozzászólás - 2016.03.06. 10:18:35 (Válasz Gtr2 #761 hozzászólására.)
Unalmas is lett rendesen
Báró Samedi
Pontszám: 8.88
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
763. hozzászólás - 2016.03.06. 13:03:38
Nem tudom, hogy hogy került bele a kavics a vitatémába, de egy gondolat megragadta az elmém. Amióta játszom ezzel a játékkal, egymást érik a fizess és erősebb leszel fejlesztések. És ezek a fejlesztéseknek a zöme vagy játékosoktól származik, vagy játékosok által felvetett panasz/probléma hatására kerültek be a játékba. Aki a kezdetek óta játszik az most nyugodtan gondolja végig, hogy hány ismerőse hagyta abba a játékot ilyen fejlesztések miatt. Voltak olyan időszakok ahol minden egyes "újítás" után leköszönt egy vagy több nagy név. Ez nem tudom, hogy mennyire növeli a játék bevételét, de tartok tőle, hogy semenyire sem. Ismertek igazán népszerű böngészős játékokat? Volt aki játékosként, még saját tapasztalatot is említett..LOL. Nekem is akad némi tapasztalatom talán. Ha elkezdessz egy játékot és mindenfele falakba ütközöl, amit csak pénzköltéssel oldhatsz meg, az nem túl vonzó. Sőt... Megmondom őszintén egy ilyen böngészős játékot ismerek, de 5 percnél tovább nem játszottam vele. De ez nem is fontos. Mert csak egy ilyet ismerek. Valami oknál fogva a népszerű böngészős játékok fejlesztői nem hajlanak a játékosok nyomásának. Sőt. Talán fogalmazhatok úgy, hogy nem képesek nyomást gyakorolni a játékosok a játékszabályokra. Mert az minden esetben visszaélésre adhat okot. Érdekes módon mindegyiknél a free kliensnek van a legnagyobb támogatottsága. Fontos a fizetős vendég nagyon is. Az előnyei megkérdőjelezhetetlenek, viszont általában vagy a kényelem, vagy az idő esetleg az egyediség az amit kiválthatsz egy kis pénzzel. Nem leszel verhetetlen a végzetúrban sem hiába rakod tele a bugyogódat is kaviccsal, viszont horror az az erőfölény amit csak kavicsokkal képes összepakolni magának egy egy karakter. Ez nem túl vonzó. Sem egy régi, sem egy új játékosnak. Gondolj csak bele. 4-5 évig feszesen fejlesztessz fejlődsz és akkor jön egy fejlesztés amivel gyakorlatilag egy kis pénzzel hozzáférhetővé válik az az erőpotenciál ami neked 4 évnyi agyalásba és rengeteg időbe telt. Nem az a gáz, hogy neked nem elérhető, hanem leginkább az hogy azt az időt és energiát megerőszakolva lehugyozva bedobták a sarokba. Aminek ráadásul talán pont az volt az okozója, hogy egy fizetős vendég pont a te karakterlapodat bámulva gyulladt bele a sárgaságba. Mert mi az hogy 10 ezreket fizet, de gyengébb mint az a láthatóan kevesebb bevételt hozó user. Itt nem számít már semmi persze. De legalább ne magyarázzátok már meg azt ami el lett rontva. Hogy azt így kell csinálni. Ez legalébb akkora marhaság mint azt állítani, hogy hiába játszanak sokan egy játékkal az a bevételre nincs hatással. Minél népszerűbb egy játék, annál több a bevétel. Pont. Mert nem a szegénynegyedből jön mindenki. Mert a társadalom csak statisztika ebben az esetben. Az bevétel mennyisége a fizetős lehetőségeken és a játékosok mennyiségén múlik. Persze a több lehetőség nagyobb bevételt generál, de egy idő után nem tudnak a játékosok több pénzt belefektetni. Mert egyénként végesek a lehetőségeik. Egyszerű nem? Ez nem a fejlesztőknek szól. Nekik már csak azt a mazochista "szektát" kell életben tartaniuk aki még játszik ezzel a játékkal. Van egy két új veréb de elenyésző az a mennyiség ami hosszútávon marad is. De megmagyarázni a butaságot...az valami mélyebb megismerés része lenne? Ha népszerű akarsz lenni, akkor a free userrel kell törődnöd a legtöbbet. Persze ez indirekt bevétel, de hosszútávon ez a működőképes.

Hogy ne legyen teljesen off a postom: csak azért mert fizet valaki, nem támaszthat elvárásokat a játékmechanizmussal kapcsolatban. Azért fizessen, mert megfelelnek neki. Vagy ne fizessen és nem fog senki hőbörögni. Ne legyen bug és ne legyen hiba. Ez korrekt elvárás, de ennyi. Senki nem szólt eddig, hogy gyenge vagy? Senki nem szólt, hogy nem így kell fejleszteni? Ez másnak a hibája vagy a tiéd? Mihez viszonyítottad akkor eddig magad, ha nem mások karakteréhez? Egy egy eventhez? A BU-t miért nem lehet egyes szinten végrehajtani? A Mini eventeken miért nem vehet részt bárki szinttől és szövetségtől függetlenül? Másképp lett beharangozva? Az egész játék másképp van beharangozva... Sőt. Maga a világ is. Mindig akadnak szabályt erősítő kivételek. Mindenben.
De támogatom a változtatást. Sőt. Örülnék ha egyenesen megvezetnénk a karakterfejlesztőket egy picit, hogy igen minden rendben van nyugodtan fejlessz még tovább ebben az irányban. Erősebb vagy mint egy építőrabszolga, csak elrontottuk az algoritmust ami máshol épp kiválóan működik. A fenntebb említett dolgok miatt úgy is ez maradt sajnos a járható megoldás. A szektát el kell tartani... De mi lenne akkor, ha mindenki elkezdene rinyálni ha nem tud valamit végrehajtani? Legalább annyira lenne jogos, mint bárki másnak a panasza.
Time in a bottle
Pontszám: 7.58
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
764. hozzászólás - 2016.03.06. 14:04:47 (Válasz Faust0ne #763 hozzászólására.)
Most akkor mi is a mondanivaló? A kavicsmilliomosok ne sírjanak, ha nem megy az event? Jellemzően nem nekik voltak gondjaik.

Hogy jól van így az event, ahogy van, mert neked nem okozott gondot? Szerintem meg nem, de ezen vitáztunk már eleget.

Ami a kőért vehető brutális plusz erőt illeti, egyetértek, valóban iszonyúan ellszállt a dolog, pláne a csatlósok megjelenése óta.De ez van. Akinek több pénze van, az többre viszi, ugyanúgy mint a valódi világban, a játék az életre nevel...
A hozzászólást Azazel módosította 2016.03.06. 14:05:16-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.33
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
765. hozzászólás - 2016.03.06. 14:49:00 (Válasz Azazel #764 hozzászólására.)
Egyszerűsítve: Az első rész egy a fejlesztési energiabefektetéses posztra, amolyan szokásos tőlem elvárható reakció. Játékos poszt volt, csak nem akartam már visszakeresni.

A második részt veheted magadra ha akarod. De nem muszáj. Tévképzetek meg főleg nem kellenek bele. Ha gondom is akadt valamely karakterem erejével, az nem ide és nem másokra tartozik. De legfőképpen nem másnak a hibája. Legyen az fejlesztő, vagy játékos. Szinte biztos, hogy módosítani fogják az algoritmust, így nem kell ezen már vitázni.

Az életben én úgy vélem csak lehetőségeket kapsz a pénzért. A fontos dolgok nem megvásárolhatóak. Talán két valódi és fontos dolog van csak: a nyugalom és a biztonság. De ezek nem biztos, hogy hasznára válnak a fejlődésnek. Mindegy is...ez nem filozófia szakkör. ^^
Time in a bottle
Pontszám: 6.78
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
766. hozzászólás - 2016.03.06. 14:58:39 (Válasz Faust0ne #765 hozzászólására.)
Ember, te nem akarsz vitatkozni....affene beléje...

Csak hogy legyen mégis filozófia: A pénzért hatalmat kapsz, azért pedig még több pénzt, és elég sok pénzért megkaphatod a biztonságot, és a nyugalmat is..igaz, csak nagyon sok pénzért.
Báró Samedi
Pontszám: 8.88
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
767. hozzászólás - 2016.03.06. 15:21:37
https://www.youtube.com/watch?v=L0pvTDRQCQk

(Nem kell érteni, hogy miért, hallgatni kell!)
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2016.03.06. 15:29:58-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 9.43
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
768. hozzászólás - 2016.03.06. 15:46:17 (Válasz Azazel #766 hozzászólására.)
Pont egy hasonló dolgon gondolkodtam az előző irásomnál...de hogy idevágjon a válasz is: "...hiába vagy gazdag, ha az égiek leszavaznak..." Azért a biztonság tényleg jó dolog, de a pallón brakedance-elni sokkal királyabb, mint egy széfben nézni ki magadból. Persze ez azért kőkemény nagyzolás. Zokszó nélkül odadnám minden nehézségemet pár milláért. Hiába tudom hogy helytelen... vállalnám a döntésem következményeit. De azt hogy a hasznomra válna-e, már kétségbe vonom.
Time in a bottle
Pontszám: 6.78
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
769. hozzászólás - 2016.03.06. 15:52:30 (Válasz Faust0ne #768 hozzászólására.)

Mindent nem kapsz meg pénzért, de ha a majdnemminden már megvan, könnyebb a hiányzó dolgokra koncentrálni.

Pl. ugye egészség. Nem vehetem meg, de ha nem kellene a megélhetésem miatt aggódnom, nem kellene most éjszakás műszakra készülődnöm, ami köztudottan brutális hatással van az egészségre...

Egyébként pedig: " Adjon az ég/ mindent, amit szeretnék..."

Ja, és ne légyél megalkuvó, ne add el az elveid. (ilyen olcsón)
A hozzászólást Azazel módosította 2016.03.06. 15:55:09-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.89
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
770. hozzászólás - 2016.03.06. 17:55:14
Tényleg törölte a karaktereit Lord Domi. Akinek nem volt eddig tiszta, most már biztos lehet benne, BeeChe is az ő karaktere volt.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.46
kedvencUzsuFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
771. hozzászólás - 2016.03.06. 19:32:04
Nos a tippek jók voltak, Kavics,prémes varázslat,20köves buff,10 próbálkozás és meg van a fétis..
igaz csak a 15-ös szintre vettem meg a buffot
A hozzászólást Uzsu módosította 2016.03.06. 19:33:29-kor
Pontszám: 8.33
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
772. hozzászólás - 2016.03.06. 20:40:31 (Válasz barbarabee #770 hozzászólására.)
Bocs, de nem igazán értem miért is kellet törölni a karaktereit. Azért mert nem sikerült az event?
Ha igen akkor a következő bolygó uránál töröljek én is? Az előzőnél konkrétan 2 sort nem tudtam teljesíteni.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2016.03.06. 20:40:52-kor
Pontszám: 7.04
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
773. hozzászólás - 2016.03.06. 20:56:32 (Válasz Gtr2 #772 hozzászólására.)
Nem ő nem a Verem miatt törölt. Legalábbis én nem ezt vettem ki a szavaiból.
Neki másból lett elege.
(amúgy aki törölt és itt írta, az sem a verem miatt tette, az csak egy katalizátor volt szerintem.)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.60
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
774. hozzászólás - 2016.03.06. 22:38:23
Lord D. nem bírta elviselni, hogy a 8.-10. szinten megült egy-két karakter, akiket nehéz legyőzni, ezért törölt...

Akinek mégis hiányzik, egy-két klasszikus a mestertől:

Szocpolitika
Szocpók
PÓK táppolás
Kisnyugdíjas
0 tp-s kennelezés
ARIEL NŐ
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.78
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
775. hozzászólás - 2016.03.07. 07:21:48
Ímé hát, az Paktum szerint , enyészetnek adám e két testet, hogy hamvadó porukból töltekezzék Hatalommal, eme harmadik, mely lészen halhatatlan lelkemnek dicső temploma.
Eképp légyen hát, az Mélység Angyalának segedelmével, eképp légyen hát, az Kötésnek törvénye szerint. Ím ígyen akarom én, ki valék egykor az Utolsó, az Lovagok közül.


(Eljő majd újra. ki egykoron közöttünk járt, higgyétek, s ne lankadjon a remény a ti szívetekben...)


Báró Samedi
Pontszám: 9.17
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
776. hozzászólás - 2016.03.07. 13:00:00 (Válasz barbarabee #774 hozzászólására.)
Nem Tp az, hanem Tp-é, egyébként helytálló
Pontszám: 7.25
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
777. hozzászólás - 2016.03.07. 14:36:53 (Válasz barbarabee #774 hozzászólására.)
Vigyáznom kell, föl ne röhögjek értekezlet alatt!
A hozzászólást Alendaar módosította 2016.03.07. 14:37:06-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.42
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
778. hozzászólás - 2016.03.07. 15:17:06
Ne bántsuk azt, aki már nincs itt, és nem tudja megvédeni magát.

Én egyszer szóvá tettem a helyesírását, biztos nem voltam nagy kedvence, ezt igazolta is a hsz-em gyors lepontozódása...

Mégis azt mondom, hogy nem vagyunk sokan, minden törlés sajnálatos, bármi is legyen az oka. Az okot ő tudja, szerintem senkinek semmi köze hozzá (kivéve, ha kifórumozta), és innentől kezdve nincs, tehát ne legyen a poénkodások céltáblája.
Nem azt mondom, hogy hiányzik, de tartsuk tiszteletben annyira, hogy mostantól nem bántjuk.
Pontszám: 8.93
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
779. hozzászólás - 2016.03.07. 15:32:12 (Válasz mist #778 hozzászólására.)
Szerintem meg ez az a fajta törlés, amiért pont hogy nem kár. Neki és nekünk is így a legjobb.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.00
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
780. hozzászólás - 2016.03.07. 15:33:39 (Válasz barbarabee #774 hozzászólására.)
Lord D. nem bírta elviselni, hogy a 8.-10. szinten megült egy-két karakter, akiket nehéz legyőzni, ezért törölt...

Majdnem, lerabolták 22k LE-vel (a győztes kapott ennyit)
Nem bírtam magamba tartani, bocs az elkövetőtől
Ja, nem én voltam aki lerabolta
A hozzászólást Gwindor módosította 2016.03.07. 15:36:30-kor
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!