Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
221. hozzászólás - 2016.02.18. 13:08:23 (Válasz LanMaffia #220 hozzászólására.)
Szerintem a tervezésnél nem vették figyelembe a swot táblát a Behonal. A tetszik gomb pedig egy remek indikátor

Köszönöm
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 7.04
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
222. hozzászólás - 2016.02.18. 13:16:19 (Válasz Don Firenze #214 hozzászólására.)
Idézet: Don Firenze - 2016.02.18. 12:29:01
@Quellon

Azt hiszem a megegyezés szerint történtek a dolgok, most hogy ez így jött le egyeseknek arról nem tehetek.Ellopták a show-t a nagy cápák elől.
Ámde, kicsivel arrébb vázoltam azt, hogy ez a Behonak egy elég nagy fejlesztése, és nem láttam egyetlen nagyobb vagy komolyabb játékostól azt, hogy:
Köszönöm
Erre amióta meg van a topic és az event azóta nem tetszik semmi sem.Egyeseknek.

Úgy beszélsz, mintha benne lettél volna a megegyezésben és a fejlesztésben vagy legalábbis közreműködtél volna. A többségünk szerint nem az jött ki a garázsból amiben megegyezett az Eladó a Vevővel.
Te magad sem köszöntél meg semmit, de sokan jelezték, hogy tetszik. Vagy (mi) nem tetszik és miért. Ha simogatást ígér neked valaki és pofont kapsz helyette, megköszönöd szó nélkül, hogy jó lesz ez is? Nyilván sarkítok, de talán a szemléltetős példákat jobban érted, te is próbálkoztál így megvilágosítani előttem a te igazad.
Egyébként nem a "köszönöm"-ünkért fejlesztenek, hanem a "büdös" pénzünkért. Tudnék neked sorolni dolgokat, hogy ha a hálánkat várnák és az számítana a pénzzel szemben akor mik valósultak volna meg, mik nem és mire figyelnének jobban.


Ha nagyon ráérsz itt (ellen)kampányolni a sportszerűség és versenyszerűség mellett, akkor magyarázd el kérlek nekem mi köze egymáshoz Horus Targaryennek és (k)Rém-nek, Horus miért lett zárolva, hogy fér az bele a fentebb említett elvekbe és mi lehet a véleménye a játékvezetésnek erről a két karakterről, viszonyukról, tudnak-e róluk és mi lenne ha tudnának?
Hogy milyen leveleket írnak/írtak más játékosoknak az is lehet külön téma, ha nagyon beszédes kedvedben vagy, mert lenne miről csevegni, elmélkedni. Keveset, de több, mint eleget láttam a stílusodból szövetségi társaim révén akik nem kívánt kapcsolatba kerültek veled a játékban még mielőtt itt megjelentél. Lehet valaki provokatív meg makacs, de nem árt ha tudja milyen háttérrel ugrál nagy nyilvánosság előtt, mielőtt beégeti magát.


Szóval köszönjük a véleményed, a tiéd is számít, de elég egyszer, többször ugyanazt ne erőltesd légy szíves, vannak még makacs emberek rajtad kívül - voltak már előtted is és lesznek utánad is, ha véletlenül nem ragadnál meg itt hosszú távon - és nem sok értelme van "nem-de-nem-de" vitáknak, az csak negatívumokat hoz magával. Pozitív eredményt az hozhat, ha a megoldást keressük a többség számára, nem azt hogy hogyan kösd továbbra is az ebet a karóhoz.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.58
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
223. hozzászólás - 2016.02.18. 13:20:58 (Válasz Don Firenze #214 hozzászólására.)
Idézet: Don Firenze - 2016.02.18. 12:29:01
Azt hiszem a megegyezés szerint történtek a dolgok, most hogy ez így jött le egyeseknek arról nem tehetek.Ellopták a show-t a nagy cápák elől.


Basszus!
Idejössz és úgy nyilatkozol - szinte a régi nagy játékosok nevében -, mintha te fingottad volna a passzát szelet!
Engedtessék meg nekünk azért, hogy legyen saját véleményünk! Az optimalizátor játékosok nem tolják le pár óra alatt az eventet, mert nem éri meg!

A HH-ból kiindulva egyébként nem ezek voltak a jutalmazási tételek! A medált kivéve elérhető volt a többi jutalom mindenki számára. Ez böki a csőrét több játékosnak is.

Mellesleg rögtön az indulás után többen jelezték/jeleztük, hogy tetszik az event!
A hozzászólást Alendaar módosította 2016.02.18. 13:22:07-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.46
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
224. hozzászólás - 2016.02.18. 13:25:27 (Válasz Quellon #222 hozzászólására.)
Horus multizott. Mindent összevetve így történt. Sokan használtuk őt, ahogy mondjuk Shakes vagy Ht világában is Ebben hibáztam, de így is mindig betartottam a nem adok és viszek alapelvet.
S nyugodtan kimerek lépni a nyílvonáság elé, mert tény, hogy multiztam, de ezzel nem károsítottam senkit meg. Ellenben a farm és egyéb trükkös karakterekkel. S miért ne tehetném meg, szerepjáték ahol (k)Rém egy gyökér. Ahogy talán én is...

Amit írsz nekem az rajzolódik ki az egészből, hogy fizettél egy vagyon pénzt vagy társaid, és most a bányász béka feneke alatt vagy vagytok,de magas a pont számotok.
Mint láthatod nem szerepelek a top listán, egyetlen világban sem. Én az elején tudtam, hogy vagy gyors leszek, vagy nem lesz ebből semmi.
S ez történt.
A hozzászólást Don Firenze módosította 2016.02.18. 13:26:15-kor
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 8.02
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
225. hozzászólás - 2016.02.18. 13:34:25
Kérdés :
Szint: 15 Pontszám: 28 (412)"
Ez a 28 egyszer majd hozzáadódik ahoz , ami zárójelben van?
Ugye a többi szintnél így volt, hogy zárójelben az addig megszerzett pontok voltak.
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2016.02.18. 13:35:03-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.94
népszerűkiko23Nő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
226. hozzászólás - 2016.02.18. 13:37:43 (Válasz Tigrisnyul #225 hozzászólására.)
Nem. Az már az össz elért pontszám.
---
Pontszám: 10
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
227. hozzászólás - 2016.02.18. 13:42:27 (Válasz Tigrisnyul #225 hozzászólására.)
Az adott szinten elért pontjaid az első szám, a zárójelben pedig az összpontszám van. Ha nem vetted meg az ajánlatokat, akkor simán lehet, hogy ennyivel kevesebb pontod van.
Pontszám: 9.11
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
228. hozzászólás - 2016.02.18. 13:46:48 (Válasz Don Firenze #224 hozzászólására.)
Értékelem, hogy vállalod.
Mindenesetre a multizás nagyon széles spektrumú lehet, a szinte semmiségtől a vérlázító csalásig.* De nem elég a "nem adok és viszek" elvet betartani, ha mást közben sértesz. Nem igénylem, hogy fejtsd ki, elég ha átgondolod. Bár az fúrja az oldalam, hogy milyen multizás az, amivel nem károsítottál senkit? Talán csak nem láttad át, hogy milyen károkat okozol nem? (Levélben, ha akarod elmesélheted.) Én nem próbálnék másokat kioktatni, ha multizásért magam által elismerten jogosan megbüntettek. Ha nem tartanám jogosnak, akkor a végsőkig kitartanék az álláspontom mellett és mindent megtennék, hogy tisztázzam magam.

Nem fizettem szeptember óta semmit. Azért így írom, mert előtte igen, ez lerí a karakteremről annak aki ért hozzá, de azóta nem, tehát a jelen eventben sem fiezttem és nem azért kampányolok, mert a pénzemért várnék valamit, hanem leírtam ma véleményem az eddig olvasottak és játékban tapasztaltak alapján az új eventről, hogy mit látok jónak és mit nem, hogy szerintem hogyan lenne jobb, (és függetlenül attól, hogy lesz-e korrekció vagy nem továbbra sem fizetek bele) majd szépen egymásra találtunk két jó makacs módján és most keressük egymáson és egymás mondandóján a fogást, mert ilyenek vagyunk mindketten, ez történt



*Ja és még a multizás spektrumához annyi tartozik, hogy más-más személy szemében különböző a megítélése annak hogy melyik súlyos csalás, melyik bagatell. Ami az egyiknek semmi és nem káros másra nézve az a másiknak talán elevenbe vágó. És fordítva.
A hozzászólást Quellon módosította 2016.02.18. 13:50:29-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
229. hozzászólás - 2016.02.18. 13:50:56
Az esemény díjazásához szeretnék hozzászólni:

Egyik eseményünkben sem akarunk olyan helyzetet teremteni, hogy aki gyorsabb, több CSP-je van, szabadságot vesz ki stb, az ötször annyi jutalmat kap, mint más. Épp ezért van az, hogy a jutalmak 90-95%-a ugyanannyi mindenkinek, aki 100%-kosan odateszi magát. Viszont egy pici verseny azért mindig kell, ezért van egy kis extra jutalom annak, aki elsőként (másodikként, harmadikként stb) végigér, ld. még Bolygó Ura. A Verem 15 szintjén jónéhány talicskányi kincs volt elszórva, EZ az elsődleges jutalom, a top lista cucc csak hab a tortán. Azt se felejtsétek el, hogy aki első nap végigrohant, az effektíve "elszórt" 1000 CSP-t azért, hogy top legyen, nem lenne korrekt, hogy annak, aki szép kényelmesen, optimálisan csinálja, ugyanebből a kis extrából is ugyanazt adni. Ettől függetlenül, nyilván ez az első, "teszt" run volt, fogunk változtatni pár dolgot a következőre. Valószínűleg több szint lesz (még most is felmerült, hogy versenyen kívül berakunk néhány extra szintet), lehet majd kalandokat találni, és talán azt is megcsináljuk, hogy az első 5 ugyanazt kapja, csak egy címet kap extrában a leggyorsabb.

Feladat pontosan ugyanannyi volt mindenkinek, mindenki ugyanannyi pontot tudott szerezni. Én nem érzem problémának, hogy egy vadonatúj, felfedezendő eseménynél van hibázási lehetőség, és nem feltétlenül az lesz az első, aki leggyorsabban kattint. Azt, hogy a versenyt legközelebb hogyan nyújtsuk jobban, talán a szintek jelentősen megnövelt száma már önmagában elég lesz.

Illetve itt van Kvnoemi problémája, akkor ez egy félrértés, amit tisztázzunk gyorsan. Egy évvel ezelőtt bejelentettük, hogy a következő Hordák Harca helyett Végzet Verme lesz, egy új esemény. Akkor sokan aggódtak, hogy mi lesz azzal, aki nem tudta beszerezni még a horda trófeás fétist. Akkor megígértük, hogy lesz még egy Hordák harca, ahol ezt meg lehet szerezni, és utána lesz Végzet Verme csak. A Végzet Vermében számos (sőt rengeteg) extra jutalom van a Hordák harcához képest, miért kellene mellette még mindent megadni, ami a hordák harcában is volt? Ez egy teljesen más esemény. A horda trófeák itt is megszerezhetők, de gyémánt medálja nem lesz mindenkinek - amit talán nem is akkora probléma, ez egy temporális bónusz, minimális plusszal, inkább dicsőség mint valós táp, ahogy azt annak idején többen kifejtették.
Pontszám: 7.57
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
230. hozzászólás - 2016.02.18. 13:53:13 (Válasz Don Firenze #224 hozzászólására.)
Tudtommal egy karakterrel több valós személynek játszani nem szabálytalan. Multizás az, ha egy személy visz több karaktert. Ez jogosulatlan előny, ezért zárolnak, az előbbiért nem tartom valószínűnek.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.76
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
231. hozzászólás - 2016.02.18. 14:03:32 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
A toplista a szerzett pontok alapján, félóránként frissül.
1. gyémánt medál, 120 horda trófea, 500 mytokronit csomag, 500 energiakoncentrátum
2. gyémánt medál, 100 horda trófea, 400 mytokronit csomag, 400 energiakoncentrátum
3. gyémánt medál, 80 horda trófea, 300 mytokronit csomag, 300 energiakoncentrátum
4-10. platina medál, 60 horda trófea, 200 mytokronit csomag, 200 energiakoncentrátum
11-50. arany medál, 50 horda trófea, 150 mytokronit csomag, 150 energiakoncentrátum
51-100. (de min. 50 pont) ezüst medál, 25 horda trófea, 100 mytokronit csomag, 100 energiakoncentrátum
101+ (min. 20 pont) bronz medál, 10 horda trófea


Hordák Harca jutalmazás: Nyertes csatáid során tárgy jutalmakat találsz. (Térképkeresés szakértelemmel minden 5., anélkül minden 7. csata után fixen sorrendben kapod a templomkristály / kiégett őskő / aranydukát / horda trófea kincsek egyikét.)
Horda trófeákat pedig be is lehet váltani ám, tudod mire Miklós vagy megírjuk?
Szerintem ez a fő probléma, hogy a trófeákhoz nem lehet csak nagyon mérsékelt mennyiségben hozzájutni az első pár játékoson kívül a többieknek, a HH-n meg fixen potyogott x csatánként, ha nem lettél toplistás akkor is és hogy mennyit csatáztál az csak rajtad állt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.16
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
232. hozzászólás - 2016.02.18. 14:10:52 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Akkor a horda trófeás relikviákra ezentúl ne is számítsunk? Akinek nincs meg mind, az így járt? Ezekre szólt az ígéret, nem csak a fétisre és a medálokra. A medál ráadásul nem is sokat jelent, ahogy te is mondod. A relikekre azonban számítottam, mert azt mondtátok meg lehet szerezni. Ott van a rengeteg myto és energiakoncentrátum, azt sem sajnálom mert nem volt róla szó.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.09
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
233. hozzászólás - 2016.02.18. 14:13:08 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.02.18. 13:50:56
Azt se felejtsétek el, hogy aki első nap végigrohant, az effektíve "elszórt" 1000 CSP-t azért, hogy top legyen
Erre még kitérnék külön. Semmi kár nem érte azt aki "elszórta", mert még ingyen eseményponthoz is jutott ami SZB-n vagy más eventen igen jól jön, elég sok plusz LE, TP nélkül. Csak annak kár az 1000 CSP aki minél több TP-re hajt, senki másnak.

Gondolkodom rajta - és biztos nem elsőként - hogy ha végig is érek a vermen, minden CSP-m ami nem kell és amit lehet még a zárás előtt átváltom energiára, hogy legyen pár száz vagy ezer EP-m vadászat nélkül. A többség ugyanis még mindig lényegesen többet portyázik, mint vadászik. Függetlenül attól, hogy mi optimális LE/TP szempontból vagy megaesszencia/eltelt idő szempontból.

Szóval szerintem ez az 1000 CSP-s áldozat nem is áldozat néhány játékoson kívül, hanem ajándék.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.83
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
234. hozzászólás - 2016.02.18. 14:14:57 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Először is gratula a fejlesztéshez! Némi kalibrálás után jó kis event lesz ez szerintem. A hordatrófea kapcsán van a legnagyobb hiányérzet a társaság egy részében. Arra lehet esetleg találni valami megoldást, hogy a hordafétis még megszerezhető legyen? Vagy úgy gondoljátok, hogy lesznek olyan fétisek, amik már nem lesznek elérhetőek a később induló játékosoknak?

Támogatnám, hogy versenyen kívül betoljatok még pár szintet.
Pontszám: 8.81
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
235. hozzászólás - 2016.02.18. 14:27:58 (Válasz Bpetya75 #227 hozzászólására.)
Oké. Akkor shoppingolok....
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.95
kedvelt tagGarakFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
236. hozzászólás - 2016.02.18. 14:28:29 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Abban lehet a hiba hogy az "event" egyszerre indult mindenkinek, de aki nem tudott időben gép előtt lenni (munka, iskola, stb.) az alapból esélytelen volt az első helyekre.
Ez lehet hogy valamilyen szinten törvénytelen is mert nem biztosítanak egyenlő feltételeket mindenki számára. Persze lehet azt mondani hogy a vasárnap este 7 óra sem jó
mindenkinek, de akkor is egy hétköznap déli 10 óra inkább olyan időpont amikor a legtöbb "normális" ember a munkájával (tanulmányaival) van elfoglalva és nem éppen egy
online játékra tud koncentrálni.
Egy megoldás lehetne hogy a kvíz olimpiához hasonlóan egyénileg kellene számolni az indulás idejét és akkor valamilyen szinten kiegyenlítődnének az esélyek, bár persze a
hálózat sebesség, számítógép sebesség még akkor is közbeszólhatnak, de jóval kisebb mértékben.
Pontszám: 6.87
kedvelt tagGarakFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
237. hozzászólás - 2016.02.18. 14:33:47 (Válasz Garak #236 hozzászólására.)
Egyébként az 500 energiakoncentrátum egy 200-s szintű karakternél 6.5 millió LE-t jelent, és ehhez 0 TP jár. Azért ez nem annyira elenyésző különbség.
Pontszám: 6.44
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
542 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
238. hozzászólás - 2016.02.18. 14:42:01 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Nem csak a fetis az amit ki lehet szedni a trofeakbol....legalabb lehessen megvenni oskobol vagy valahogy mashogy hozzajutni.

Hop, ugy latom ezt mas is szova tette
De ez egy hatalmas hiany! Az osszes hordatrofeas cucc hasznalhato, jo relikvia.
A hozzászólást Emishi módosította 2016.02.18. 14:45:16-kor
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.78
népszerűTivornyaFérfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
239. hozzászólás - 2016.02.18. 14:51:24
Ahogy nézem, egy munkanélküli ingyenjátékos gondoskodott a mai hangulatról

Emishi! Most látom, hogy reagáltál tegnap az irományomra! Nem, nem voltam ironikus, hanem megláttam benned az érdeklődést(akárcsak a novemberi talin a táskám tartalma iránt )
https://www.youtube.com/watch?v=lBI_K4UzcjY

„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Pontszám: 6.79
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
240. hozzászólás - 2016.02.18. 14:52:06 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.02.18. 13:50:56
.... A horda trófeák itt is megszerezhetők, de gyémánt medálja nem lesz mindenkinek .....


Azért valljuk be férfiasan, hogy a győztes 120 horda trófeája és a 100. helyezés fölöttiek 0 horda trófeája között elég komoly különbség van, pl.: egy hordafétis, ami nem "temporális" különbség hanem adott esetben +25 vagy több pont minden tulajdonságra.

Megerősítem Kvnoemi észrevételét én is, hogy a kettővel ezelőtti találkozón elhangzott, hogy az új eventben a horda trófeák továbbra is mindenkinek megszerezhetők lesznek, nem úgy mint most, amikor egy szűk elitnek jut csak, akik "elszórt 1000 CSP-ért" megvehették egyben a 100-120-at...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!