Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Robca: A két hibád: Mondatkezdet nagy betű, magyarok kisbetű. Nem Magyarországról beszélünk éppen, hanem egy nemzetiségről. Ugyanúgy, ahogy a németeket, vagy az oroszokat sem írjuk nagybetűvel, ha a népcsoportról beszélünk. Németország, vagy Oroszország neve viszont nagybetű.

Egyébként valóban történelmi tény, bár az olasz diktátor nevét kicserélném valaki másra, aki nem közismerten náci politikus, de a megfelelő korban élt. Megtörténhet ugyanis, hogy valakinél ez jelölt rossz válasznak számított, vagy csak úgy érezte, hogy bántó lehet az illető neve.
Dátum: 2009.09.02. 06:36:56
Szervusztok!

Maci: Az, hogy van egy lista, amin szerepelhetsz, az nem jelenti azt, hogy versenyezni kell. Ez az emberek hozzáállása, hogy ha valahol lista van, akkor arra fel kell kerülni, amilyan "kinek a családfája a legnagyobb" módszerrel.

Ha valamilyen adatot, akár a belépésszámot is összehasonlítja az ember egy listán, hamarosan lesz néhány ember, aki ráhajt, hogy az egyébként lényegtelen adatban az élre kerüljön. Utána pedig jön a sírás, hogy ő a belépésszámban a legjobb, miért nem kap valami jutalmat.
A Zarknodnál hasonló lett a helyzet, néhányan mindent beáldoztak a listába kerülésért, és most szívják a fogukat, mert elszúródott a karakterük, és nehéz lesz visszamászni az élbolyba. Én időben szálltam ki a rohanásból, a saját napi néhány darabos tempómban haladgatok, kevésbé fog felborulni a karakterem. Nekem ez lesz a nyereségem. Én játszom, és nem nagyon böngészem a toplistát, mert prémium nélkül és ősköves cuccok nélkül nincs esélyem az élbolyba jutni. Haladok a saját tempómban, nem rohanok el egy irányba. A versenyzők meg rohannak, vagy manószámra, vagy betöltött LE-hegyekre utazva... de mindenképpen kényszerpályán, és egyre inkább oda fognak kerülni.
Dátum: 2009.09.01. 20:35:57
Szervusztok!

A hozzászólások alapján úgy tűnik, nehéz eltalálni, hogy mi kell a legtöbb játékosnak.

Ha elárulták volna Miklósék az esemény célját, és jutalmazását, akkor mindenki, legfőképp az optimalizátorok, patikamérlegen kiadagolták volna, hogy mennyit kell tölteniük, vagy nem tölteniük.
Most, hogy részinformációknak vagyunk a birtokában, az a baj, hogy túl kevés, amit ismerünk.
Ha semmit nem ismernénk, akkor a végén jönne a nyávogás, hogy ez nem érte meg.

Az én személyes véleményem az, hogy itt most nem azt kéne lesni, hogy hogy áll a karakter, hanem értelmes szinten, ám rendszeresen foglalkozni kell az eseményekkel. Most (elnézést) belecsapta valaki a pöcegödör tartalmát a ventillátorba, ha nem takarítjuk fel, büdös lesz. Ez időt, és fáradtságot (a játékban LE-t) igényel, de meg kell találni az optimumot. Aki patikatisztára söpri a környezetét, az sok időt fektet bele, sok LE-je, és CsP-je bánja, felborul a karaktere. Aki állandóan takarít, de egy elfogadható szinttel megelégszik, az kijöhet belőle pozitívan, mert a hátrány nem érvényesül rá, de csak viszonylag kevés energiát és időt veszít.
Aki pedig fütyül az egészre, az bukni fog megint, mert varázsitalokra kell költenie, illetve könnyebben fogy el a manája az esetleg bekapott párbajok miatt. Ráadásnak a pottyanó relikviák sem teljesen haszontalan jószágok, a belőlük származó előnyt is elveszítik, akik nem foglalkoznak Zarknoddal.

Jutalom? Alaphelyzetben az elég jutalom lenne, hogy a hátrányok megszűnnek... de errefelé sokan nem próbálták ki az asztali szerepjátékokat. Ott bizony akadnak olyan helyzetek, hogy a karakterek jutalma, hogy túlélték a történetet. Most pont egy ilyen eseménybe csöppentünk bele, csak a versenyszellem elragadta a játékosok egy részét, és most pislogva nézik, hogy aki nem rohant, az utoléri őket.

A relikviák viszont már jutalmak, és valamilyen egyéb jutalom is lesz, hogy ne boruljon ki a játékosok többsége. Az első világon valamilyen szinten részesülni fogok a jutalomból, zafír lévén. A harmadik világban biztos, hogy nem fog nekem jutalom járni, hisz nem a győztes horda tagjai közé tartozom. Mégsem hagyom abba, csak feleslegesen nem töltök többet, mint amennyit szükségesnek és megengedhetőnek érzek.

A játékosok többsége ott szúrta el szerintem, hogy versenyezni kezdett, és így belesodorták magukat egy "egyre gyorsabban futunk, hogy helyben maradjunk" helyzetbe.

Monotonitás: Ne szépítsük: monoton. De a jelenlegi rendszerben nehéz lenne mást csinálni, hiszen igazából az egész játék kétféle cselekedetet használ: a párbajt és a vadászatot. Minden esemény csak ezeknek a variációja lehet.
Bocsánat, hogy kimondom, de egyszerűbb így. A WoW-ban is hasonló a helyzet: a küldetésekben tárgyakat kell összeszedni (ez itt a vadászat), vagy szörnyeket kell mészárolni (ez a párbaj). Ott a körítés az esemény típusával játszik (csoportos, többcsoportos, vagy egyszemélyes), de mindig azonos. Egyetlen dologgal több ott a játék: Akad játékosok közti kereskedelem, de ott minden harmadik üzenet egy goldspammer üzenete, hogy vegyél tőle x aranyat y valós összegért. Ez itt nincs, nyugodtabban is lehet játszani, és nem is hiányzik.

A hosszúságért és a néhol fésületlen stílusért elnézést kérek!
Dátum: 2009.09.01. 07:17:05
Szervusztok!

A mai bosszúság:

Milyen fajta Coca Cola van?

nulla
twist
max
zero

Reklám, törlendő.


***

Dorong, a salétromossav képlete helyes. Ha a salétromsavat kérdezte volna, akkor lenne igazad.
Dátum: 2009.08.31. 20:45:50
Szervusztok!

Miklós: ez kivédhető lehet, bár a nagyobb szövetségeknél továbbra is gyakrabban fordulhat elő, ha például a taglétszám/5 napig maradna legfeljebb egy szövetségnél. Itt egyszerűsítés okán csak a teljes napok számítanának. Utána érkezne egy manó (akad nyolc is jelenleg :-D), aki elragadja, és valamely véletlen szövetség udvarában elejti. Ekkor a trófea ismét elindulhatna felfelé.

Persze akkor hasznos lenne az, hogyha a Háború és a Béke csarnoka védene egymás hatásától. Egy harmadik szintű BCS egy második szintű HCS ellen első szintűnek számolódna. Így nem az lenne, ami most: Ha valaki Háború csarnokával támad, félnapos háborúkat vív, avagy rövidebbeket, mert a LE-t még a legjobban az azonnali kapituláció védi meg. Így pedig a Háború Csarnoka pont a háborúk ellen hat. Természetesen azonos szintű BCS és HCS esetén az eredőjük nulla, tehát egyikkel sem kell számolni a végén.
Dátum: 2009.08.31. 07:53:59
Szervusztok!

A mai termés:

A Kittenberger Kálmán Állatkert hol található?

Veszprémben
Budán van
Szegeden van
Pesten van

Ez így jelölt jó válasz, törlendő.

*

Csendessen kérödzik igen........fajta.

széles
jámbor
éhes
csendes

Nincs kérdés, és két hiba is van benne. Csendesen, és kérődzik a két helyes szó.

*

A felsoroltak közül ki nem volt még Forma 1-es világbajnok?

Alonso
Kubica
Hamilton
Raikonen

Forma-1-es kérdés, a keresztnevüket odaírhatta volna, helyesírási hiba is van. Egyszerűbb törölni.

*

Melyik márkának nem piros a tradicionális színe?

Coca-cola
Caterpillar
Ferrari
Vodafone

Reklám, törlendő.

*

Melyikük nem magyar sportoló?

Vörös Zsuzsa
Oliver Kahn
Czink Melinda
Görbicz Anita

Primitív, törlendő.
Szervusztok!

Hát, a kérdésed több sebből vérzik, ha így küldted be.

Hamupipőke tulajdonnév, Jerry szintén.

A helyes megoldás viszont: August, vagy az ismertebb, becézett alakban, ahogy te is használtad, Guszti. Egyszőval van egy rossz jó válaszod, és helyesírási hibád is. Amúgy pedig az adott rajzfilmet a mai gyermekek nem nézik meg, nem verekedős.

Speciális kérdések: Én sem vagyok orvos, mégis szívesebben látok egy orvosi kérdést, mint egy "melyik filmet ki rendezte/melyik filmben ki (nem) szerepelt?" típusú kérdéseket.
Dátum: 2009.08.28. 08:10:08
Szervusztok!

Ez a plusz 5 szint ismételhető, vagy egy képzettségre csak egyszer rátehető? Ha ismételhető, akkor idővel hasznos lehet majd, bár nem tíz szintlépést kellhet rááldozni.
Szervusztok!

Az, hogy mi lexikális, az személyenként változik. Nekem teljesen érdektelenek a filmes kérdések, mégis tele van velük az adatbázis. Ennek ellenére a harctéri ideg csak akkor kap el, ha a stáblistát kérdezgetik, esetleg olyan filmek esetében, amiről csak a vájtfülűek hallottak.

Évszámos kérdés lehet, ha érdekesen van megfogalmazva, megoldható (nem közeliek az időpontok, nem egy karakterben különböznek), és nem Mari néni kedvenc unokájának korát kérdezik benne.

Az adatbázis lassan eléri a kétszázezer kérdést, ha még nem tette meg. Szükségszerű, hogy határterületről tegyék fel a kérdéseket, az általános iskola, és lassan a gimnázium által oktatott ismeretek is telítődnek.

A fantasyt érintő kérdésekről: Elméletileg egy fantasyval és sci-fivel foglalkozó kiadó játékával játszol. Amit nem tartanak speciálisnak a Gyűrűk Urából, azt errefelé illik tudni. Mondom én ezt úgy, hogy bár nagyjából ismerem Középföldét, magam is jeleztem nem egy ilyen témájú kérdést, hogy bizony már túlságosan részletkérdést tett fel a kérdező, bár a választ azonnal tudtam.
A műbűl csakis a leghíresebb idézetről beszélhetsz, ha mondatot kell befejezni. Ez egy nyolcsoros vers, de ajánlom neked, hogy olvasd el a könyvet is, ha még nem tetted volna. Olvashatod meseként, de olvashatod történelmi helyzetértékelésként, vagy nyelvészeti szakdolgozatként. Igen sokan foglalkoznak vele komolyan is: nyelvészek, történészek, filozófusok. Komoly szakirodalma van már, s nem csak a meseimádók olvassák.

De hogy azért tapasztald: nem a levegőbe beszélek, leírom az idézetet:

Három gyűrű ragyogjon a tünde királyok kezén,
Hét a nemes törpök jussa, kiknek háza cifra kő,
Kilencet halandó ember ujján csillantson a fény,
Egyet hordjon a Sötét Úr, szolganyájat terelő,
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.
Egy Gyűrű mind felett, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.
Szervusztok!

Yetike: A kérdésed alapból helyesíráshibás, a vessző nem kéne a kérdésedbe. Spock nevét rosszul írtad, Kirk kapitány keresztnevei után a szóköz hiányzik, illetve Frodó nevét sem tudod helyesen magyarul leírni.

Ehhez tegyük hozzá, hogy annyira primitív, hogy mindenki kitalálná, és nem két Star Trekes kérdés van már.

***

Rapsodia: Nem egy kvízadmin van, az egyik által visszadobott kérdés átmehet másik által, ha nem ismeri az előző ítéletet, avagy számára még befér a kérdés. Szubjektivitási faktorba futottál, amit a legjobb szándékkal sem biztos, hogy ki lehet iktatni.
Dátum: 2009.08.22. 12:51:58
Szervusztok!

Rókamóka: A beleölt pénzetek nem fog kárba veszni, ha van valamelyik végtelenített világban karakteretek. Átutalhatjátok majd a befizetett ősköveket a számára, és ott felhasználhatjátok majd. A pontos értékeket (költség, arány, és hasonlók) nem ismerem, de biztos, hogy nem az összeset, de kb a 90 %-át megmenthetitek az átutaláskor.
Dátum: 2009.08.20. 07:46:34
Szervusztok!

A mai bosszankodás:

Fogas ebnek való....

a kutyatáp
a sündisznó
a csontrágás
a fogkefe

Értelmetlen kérdés és válaszok. Törlendő.

*

Mi juthat eszedbe a " szandi" szóról?

név
név és lábbeli
lábbeli
semmi

Tagadó válasz miatt törlendő. Helyesnek gondolt válasz a kettős, tehát megjelölt… miközben kisbetűvel csak a szandál gyermeknyelvű megnevezéséről lehet szó. Még helyesírásilag sincs rendben.
Dátum: 2009.08.18. 12:13:34
Szervusztok!

Mi Magyarországon a rendőrség hívó száma?

105
104
107
Rendőrség? Az meg mi?

A kedves édesanyád csuklik már, kérdező? Idióta válasz miatt törölni.
Dátum: 2009.08.18. 10:42:43
Szervusztok!

Itt is jelzem, mert hibának gyanítom: Valamiért ennek a fórumnak az olvasottság-ellenőrző rutinja nálam nem üzemel. Explorer 6.-ot használok, Win XP alatt.
Dátum: 2009.08.18. 10:38:44
Szervusztok!

Csak nekem veszett meg a fórum olvasottság-jelzése? Sehol nem tart nyilván semmit, piszok nehéz visszakeresni, hogy hol az első olvasatlan hozzászólás.
Dátum: 2009.08.16. 22:28:58
Szervusztok!

Tény: a citadella nem kis szivatás... de leszedhető, és mivel már a legtöbb játékos sejti, mivel jár, azok a szövetségek, akiknek lesz esélyük támadni, zsigerből fogják rájukvágni a hadüzenetet. S hogy ők kinek üzennek hadat? Ez a fogós kérdés, talán a szintátlagot kellene nézni, vagy a kisebb horda várja be a hadüzeneteket. Lesznek. :-D
Dátum: 2009.08.16. 22:06:45
Szervusztok!

Winnie: Számold le a karaktereket: Ha az elején az első 50 szív, az nem jelenti azt, hogy 40. szinten is csak ötvenen vannak, sőt... ötször, vagy tízszer is lehetnek többen, tehát a betámadási esély jócskán csökken. Ne feledd: 35 fő jön.
A másik dolog pedig: Felülről, max ütőtávból is mehet rájuk az áldás, ha kisebb szintűek. Egy-egy ilyen eseményre nem jósolnék öt napnál több időt. Aki él, és mozog, az ugyanis rázavarná a hadüzenetet, és gyorsan palacsintává vernék az állataikat. Onnantól meg már verhetők, főleg, hogy a max HP-t felejthetik.
Dátum: 2009.08.16. 21:56:33
Szervusztok!

Így majd jöhetek én szépen lassan, és felmászhatok a toplistára, mert aki fenn van, aggódik, hogy nem lesz kioptimalizálva a jutalom is.

Őszintén: Fütyülök a jutalomra, jelenleg a játékban valaki beleszórt két marék hajszálat a levesbe. Ezt először ki kell halászni (pilontöltögetés valahány alkalommal), majd utána megkeresni, aki ezt tette, és kirúgni a bőréből. Időigényes, LE, CsP, Életerő, és türelemigényes, igen. Nem érdekel. Karakterszinten vissza akarom kapni a nyugodt, megszokott világomat, ezért hajlandó is vagyok a szükséges erőforrásokat beleölni, ami azonban nem egyenlő az összes bevételemmel, az saccra annak a negyede, vagy ötöde.
Dátum: 2009.08.16. 07:16:03
Szervusztok!

Affene, most néztem: Ha nem szabok el két kérdést, második lehettem volna Gugli, és adatbázislesés nélkül... Na mindegy, majd eljutok a megfelelő tudásszintre.
Dátum: 2009.08.16. 06:55:36
Szervusztok!

Miklós: Nem rossz ötlet, hogy néha, minden ötödik támadásuk alacsonyabb szinten jöhessen. Ehhez az lenne az ötletem, hogy 35. szinttől legyen erre esély randomizáltan. Azért így, mert akkor lesznek, akik le tudják verni a kristályhordát, ha az adott szintűeknek erős. Emellé nem kapnának túl sok támadást 15% alatt, mert elég nagy játékosállományból meríthet a program. Túl hosszú esemény sem lenne a kicsiknek, tehát nem vetné őket annyira vissza, ha netán a kard rossz végére kerülnének.