Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.09.17. 08:16:11
Szervusztok!

Offsboy: Tudtommal Miklós szerint nem kellene megcsinálhatóvá tenni az epikusos küldiket ezzel a fejlesztéssel. A gond az, hogy ha ezt ő komolyan gondolja, az egyetlen valóban hasznos funkcióját öli meg a játéknak, és két küldetést fagyaszt be végleg, és megkerülhetetlenül a később odaérőknek.

***

Butchman: Ha te hordázgatsz, akkor a lények egyszerre való gyógyítása miatt jó eséllyel már van 30-as Sebgyógyításod. Ha nem használsz több állatot, akkor az az érdekes kérdés, hogy te miért vagy egy olyan apró korlát ellen, ami neked rossz esetben egy nap alatt kifejleszthető.
Dátum: 2009.09.17. 07:31:15
Szervusztok!

Miklós: A küldetések így megoldhatatlanok maradnak. Ez a Sebezz rengeteget az Epikusba, meg a szerezz egy Epikus tárgyat küldetés nem megoldható. Az Epikus tárgy szerzése esetleg, ha hajlik a szövetség a segítésre. A sok sebzés viszont teljességgel megoldhatatlan lesz, mert a szövetségi epikus a kisebb karaktereket egy varázslattal elpihenteti, és gyakran előfordulhat (velem is megtörtént), hogy közli a gép: 0 sebzést okoztál és 7569 sebzést kaptál. Tehát jelenleg a szövetségi Epikus alacsonyabb szintű karakterek számára sebezhetetlen, és a helyzet csak romlani fog.
Szervusztok!

Yoli: A kérdést átfogalmaznám: Ki szabadalmaztatta a rádiót, Nikola Tesla találmányát?

Viszont a másik kérdés fényében lehet, hogy visszadobnák már szerepelttel. Ez ugyanis ugyanaz a kérdés, oda-vissza, bár jó, és tanító.
Szervusztok!

Yoli: A vessző után kell egy szóköz, a kérdőjel elé nem kell a pont.
Szervusztok!

Gabben: mosd ki a szád.

Nincs ott a helyes válasz, Mars isten neve. Március ugyanis tudtommal a Mars istennek szentelt hónap volt.
Dátum: 2009.09.15. 08:11:55
Szervusztok!

A reggeli termés:

Ki írta a Grant kapitány gyermekei c. könyvet - filmet is készítettek róla, amit kb. 20 éve láttam?

Móricz Zsigmond
Jules Verne
József Attila
Ferdinand von Saar

Az nem érdekesség, hogy a kérdező nem fiatal… Javítandó: Ki írta a Grant kapitány gyermekei című könyvet, amelyből húsz éve film is készült?

*

Mi az a Meseautó?

Semmi.
Egy társulat.
Egy film.
Egy új kocsi fajta.

Tagadó válaszért törlés.
Dátum: 2009.09.14. 13:29:37
Szervusztok!

Cirip: Erre csak a Miklós által mondott, és egyébként szerepjátékos megközelítést hozhatom fel: A fertőzés legyőzésében segít Zarknod... de az utolsó lépést (az utolsó 5%-ot) neked kell megtenned.

Ez igazából az 58-68. szint köztieket érintheti, mert Zarknod csak 5%-ig csökkent. Kényelmetlenség, elismerem... és nincs rá épkézláb módosítási javaslatom. Lehetne ugyan egy kis csökkentést adni a költségekből... de az értékét belőni nehézkes lenne. Talán kiindulásnak a szint*300 helyett egy szint*200... de ez programozást igényel, és valószínűleg bonyolultabb módosítani, mint amennyit ér... bár ezt döntse el inkább Baraty és Miklós.
Dátum: 2009.09.14. 13:13:59
Szervusztok!

Akkor lényegileg a gondolatmenetem. Legyen minden szinten három lény... csak, hogy ne fusson ki a világból.

1. szint:
A lény: ad a1 és a2 Le-érték között. Forduljon elő x1 százalékban.
B lény: ad b1 és b2 LE-érték között. Forduljon elő x2 százalékban.
C lény: Ad c1 és c2 LE-érték között. Forduljon elő x3 százalékban.

Legyen a1<b1, a2<b2, c1<b2, c1>a2 c2>b2. X1+x2+x3=100%

Ekkor x1%-ban kapsz egy a1 és a2 közé eső LE-értéket, x2%-ban b1 és b2 közé eső értéket, és x3 %-ban c1 és c2 közé eső értéket.
Eddig érthető, remélem.

Te azt látod,hogy az adott szinten a1 és c2 közt kapsz LE-t, valamilyen más arányban, mert a megadott intervallumok átfednek. Az előfordulási valószínűségek meg tolhatják mindenfele a kapott értéket, és te papíron nem ismered az x értékeket. Ezek pedig léteznek, mert létezik az irányított csapdaállítás is, tehát a lények valamilyen módon külön kezeltek.

A példa tovább is bővíthető lenne, de nem teszem, a kelleténél jobban nőne a figyelembe veendő tagok száma.

Folytatva a példát, a következő szinten jöjjön egy új lény, és hagyjuk el az egyik eddigit. Egyszerűség kedvéért az A lény megy, d lény jön.

Ugye akkor fennmarad B és C lény, érkezik D lény. Adatai: d1 és d2 LE-érték közt ad LE-t. Az érkezési valószínűségek a szintlépéssel változhatnak, az összegük ugyanúgy 100% lesz: x2'+X3'+x4=100%Legyen b2<d1<c2 és c2<d2.

Az előbb felírt adatok itt is létezni fognak, tehát a végkövetkeztetés, hogy egy b1 és d2 közti értéket kapsz, egy harmadik eloszlásban.

Természetesen a képletek tetszésed szerint bővíthetők további szintekkel és/vagy lényekkel, de talán látszik, hogy mit gondolok.

Ti az [a1;c2] és a [b1;d2] intervallumok alapján állítottatok fel egy számítást, én azért kérdőjelezem meg a Zarknodos számításaitokat, mert nem az alapadatokból számoltátok, hanem egy másodlagos értékből, amit már sokminden befolyásolt.

És igen: tudatosan írtam paramétereket, és nem konkrét értékeket, ugyanis nem tudhatom, hogy pontosan hol vannak ezek a határok. Ha bonyolítani akarod, még beleveheted a méretmódosítót is, akkor majd látod, hogy a kiszámított értékeket csak becslésként használhatod, ha eltérés akad, az valószínűleg a kiindulási adatok ismeretlensége miatt eshet meg.

***

A transzcendálist sokan szidják, ha engem támadnak... igenis akad haszna.
A mágiaelnyelő miatt javul a támadások esetén a visszapofozási esélyem, szintfüggő mértékben. Igen, erős bónusza lesz.
Portyagömb: Nekem nem esett, de a hibája javítva lesz, és akkor szintén sokat számít, hogy négyszer portyázol mínusz nélkül.

Nem mondtam, hogy az optimalizátor nem foglalkozik a játékkal. Túl sokat is teszi ezt. Felkel éjfél után egykor, ha kenneleztetni kell az állatkát, félóránként belép idomítani, nehogy veszendőbe menjen valami effekt. A verseny viszont mindig erőforrást igényel, és kérdéses, hogy visszajön-e. Lásd a párbajt: betolsz x Ép-t és y Mp-t, valamennyi LE-vel. Az ellenfél is megteszi ezt, aki kevesebb Ép-t veszít, az nyer, a [0,végtelen[ intervallumból egy LE-értéket, és valamennyi Tp-t. Portyások sokat emlegetik az üres Tp-t, ez is veszteség, ha optimalizálsz... és nem tudod, hogy pontosan mennyi lenne az aktuálisan "elvárt".

***

Kócos, a Sudokut nem kell bemutatni, de ne hidd, hogy minden kiszámolható. Ha neked jó a számolgatás, tedd... de neked is rosszul fog jönni, ha módosul valami. Túlzottan elől vagy, már nincs más szórakozásod, mint a számológép... mert ellenfél arra nincs, csak a Kristályhorda, aki miatt meg majd minden topkari nyávog, ha beesik egy balszerencsés támadás 15% alatt.

***

Prizma, jól mondod.
Dátum: 2009.09.14. 12:35:39
Szervusztok!

Miguel: A leves az frankfurti leves. Az i lemaradt. A másodiknál hasonlóan. A másodiknál mondatkezdet is számít, illetve a kettőspont helyett egyszerű pont kellene.

Ezután még mindig visszajöhet már szerepelttel.
Dátum: 2009.09.14. 12:25:06
Szervusztok!

McPaul: Amit Miklós mondott, az minden valószínűség szerint az alapérték. Ezt szorozd fel a Spektrálisoddal, ha össze akarod hasonlítani a tieddel. Alighanem te a különféle táblázataidban sem vontad le az SPM és a helyes kvíz adta bónuszokat. Így már ami neked kijött érték, emlékeim szerint 617LE/CsP, vagy valami hasonló, máris a helyén lehet... sőt, akár még te voltál pechszériás. (Irányított vadászat szívás, nagyobb, és óriási lények többet adnak, mint amennyit az apró elvesz... és a Normálhoz közelíti érzésem szerint az irányított vadászat az értéket, tehát lefele húz.)

Egyébként én, mivel nem tápról volt szó, kb egy buksisimire számítottam jutalomként, nem ekkora adag visszakapott LE-re. Én tehát a betöltött LE-t leírtam.

McPaul, érdemesebb eldöntened, hogy most optimalizálni akarsz, versenyezni, vagy játszani. Az első kettő, ha ténylegesen komolyan gondolod, kizárja egymást, mert a versenyző ingét-glóriáját betolná, a kedvenc állatait lesajtolná, és az összesfeledhető szakértelmét is beleáldozná, hogy nyerjen. Az optimalizátor pedig patikamérleggel játszik, nem ugrik egy versenyre sem.

Szíved joga optimalizátorként is beleugrani egy versenybe, de ilyen helyzetben te, mint optimalizátor, bukni fogsz. Kalkulálni meg lehet, csak nem érdemes, a játék változékony. Bejön valamilyen változás, és borul az elképzelésed. Talán emlékszel az állatreformra, vagy a kivégzés és a kreatív affinitás reformjára. Mindkét alkalommal a csúcsoptimalizálók fáztak rá.

Levezethetném neked, hogy miért gondolom azt a kérdést komolyan, de ahhoz már ténylegesen számolgatni kellene, és végülis nem egy matematikai előadáson vagyunk, hanem egy játékfórumon.

***

Otoaak: Igazad van, aki valóban optimalizátor, az kimaradt belőle... de itt azok próbálják igazolni, hogy rossz a képlet, akik feláldozták a csúcsoptimalizációt az esemény kedvéért. Utána meg kiszámlálták szépen, hogy ráfáztak, és most morognak, vagy sírnak, hangnemüktől függően. (A morgás korrektebb, ennek példája Cyron, bár érdekes stílusban kezelik az ellenvéleményeket.)

Te húztad majdnem a legjobb optimalizátor stílusú lépést, amikor volt erőd kiszállni. Én nagyjából két nap után hagytam abba a rohanást, mert láttam, hogy az élenlévők, és a nagyobbak (54+ szint, szubjektív adat) állvahagytak.

Akik viszont kimaradtak volna, azoknak ugye fogy a manájuk, kevesebbet tudnak konstruálni, kevesebb varázslatot lőhetnek el, varázsitalokat kell venniük naponta, akár többet is. Lehet, hogy elvileg több portyacélpontjuk akadt, de a portyára fordítható erőforrások is végesek. A relikviák meg sokat segítenek, majd csak most fogják elkezdeni behozni az árukat.

Statisztikai adatok pedig elfogadhatóak, ha ismerjük az alapadatokat. Lásd az életben a panelcsoportok, felmérések. Mindenütt megadnak egy alapcsoportot, amiből kiválogatták a kérdezetteket. Jelenleg az alapcsoport, vagy alapcsoportok az ismeretlenek, mintha légvárra akarnál kőtornyot építeni, a levegő nem tartja meg.
Amúgy pedig a becsléseknek is van hibája, ezzel pedig számolni kéne. Tanítottak már nekem statisztikát, nagyon utálatos téma, bármit kimutathatsz, ha megfelelően választasz kiindulópontot.

***

Pótlás:
Kócos: Az adatok a játék dokumentációjából származnak? Ha nem, akkor minden legfeljebb valószínű lehet, nem mondhatod azt, hogy biztosan helyes az elgondolásod. Ám tegyük fel, hogy tényleg így van. Ki tartotta vissza az optimalizátorokat, hogy megmaradjanak a kiszámolt úton? Ha letértek róla, akkor miért kérnek kárpótlást?

Milliós nagyságrendben buktam már LE-t hozzátok képest, de nem érdekel. Ha ti optimalizáltok, több gondot fog okozni, mint amennyit megér a játék.
Szervusztok!

Crowwing: A nem volt fia kitétel miatt. Az egyszerű magyarázat: Ha nincs ilyen, ne kérdezd!
Dátum: 2009.09.14. 09:38:18
Szervusztok!

Ariel: Mit érsz el vele, ha tudod, hogy buktál, vagy nyertél x LE-t? Rövid időre megnyugszol, hogy jól jöttél ki, vagy a hajad téped, hogy buktál. Nekem ilyen görcsölés nincs, nem kell nyugtatnom magam, vagy mást, hogy lehetett volna rosszabb is. Jót szórakoztam, kis, 44. szintű karakterként is hasznos voltam az esemény szempontjából, amennyire az időm, és az Ép-m engedte. Ez így mindenképpen jobb érzés, mint az, hogy a Pistike 50 tulajdonságot kapott, én meg csak 49-et, brühühűűűű... Vagy nincs igazam?

Aki elől van, az szeretne elől maradni... de megéri ez az örökös matekozást, és görcsölést, hogy nehogy elfeledjen valamit optimálisan bekapcsolni, vagy kikapcsolni? Szerintem nem... aki szerint igen, az csak gondolja végig: Elől van, elől maradt... csak most pár napig jobban kell figyelnie, amíg rendeződik a kavarodás.

***

Damage: Optimalizáljon, akinek kedve van hozzá... de akkor az ilyen eseményeket ne LE-forrásként kezelje, hanem akadályként, amit megfelelő, az addig optimálistól különböző taktikával lehet optimálisan megoldani. Ekkor nem lesz vesztesége. Ha optimalizátorként elkapja a versenyláz, ami egy másik taktika, és erősen kétélű, akkor ne panaszkodjon, hogy a két taktika egyszerre nem lett nyerő.

Egy dolog tény: Miklósnak megvannak azok a táblázatok, amik alapján a program számol. A játékosoknak nincsenek. Ez is tény. Elfogadhatod az ő állításait, és próbálhatod cáfolni a tapasztalataid alapján, de akkor sem biztos, hogy neked van igazad. Persze bárki elszámolhat dolgokat.

Én is költöttem erőforrást, az erőmhöz mérten. Persze nem vettem gyógyitalt, hogy még többet költhessek rá, ráadásnak nekem nem portyából, és ajánlásból volt meg a ráfordítható LE, tehát az ő 1600 CsP-jüllek szemben én a manózásra szintén rátoltam 400-at legalább. Mondom: aki optimalizál, az ne versenyezzen. A két taktika egymás ellen dolgozik, és veszteséget termel.

Akad statisztikai táblád erre? Amíg nem tudod bizonyítani, hogy nincs külön értéklista minden lényre, addig nyugodtan nevethetek én is. Te ezt mondod, én azt... de a lényeg: Akárhogy statisztikázol, legfeljebb a többszáz LE/vadászat hiányról többtíz LE/vadászat arányig viheted le a veszteséget, amiről te tudomást sem szerzel.
Dátum: 2009.09.14. 08:46:31
Szervusztok!

Cyron, a stílusod nem emberhez méltó.

Tudom értelmezni a képleteket, de ahogy néztem, az optimalizátorok készpénznek veszik, hogy az a maximum, amit kaptak/kaphattak. Nem jöttek rá, hogy egy véletlenszám-generátor adja a LÉ-t, egy bizonyos, általuk nem ismert intervallumból. Innentől minden, nem fix értéken alapuló számítást csak kb-nak lehet tekinteni.

Jutalmazás: Mindig van egy szint, aminél többet nem érdemes belefeccölni. Én tettem volna bele többet is, de időhiány miatt nem sikerült. Te már túllépted azt a határt, amit értelmes optimalizátor rááldoz, kismértékben buktál LE-t. Erre kiszámoltál egy értéket, ami kihozott egy negatív értéket. Szerintem te hetente is veszíthetsz ennyit, csak nem látod meg, mert nem mondja meg a gép, hogy mik közt lehetett az érték. Te azt mondod, hogy fix értékek vannak mindenütt. Persze, egy x értéket, ami egy intervallumból kell eredjen, szorzod-osztod fix értékekkel.

Senkinek nem kellett rohannia, ha most még a második fázis közepén lennénk, lenne idővel esélyem a portyagömbre. Nincs meg, egyik karimnak sem. Majd megkerülöm a hiányát. Egyébként, ha optimalizátor módjára csináltátok volna, szépen felértem volna rátok az eventben. Pont azért, mert nem optimalizálok. Szűk időmben azért 112 manót én is le tudtam verni, csak reggelente tekergek ugyanis. És fel is kellett erősödnöm kicsit a manókhoz, eleinte vertek, mint jég a vetést. Elbuktam jópár CsP-t, mire belőttem, hogy mit, hogyan érdemes. Nem baj, malőr. Ti, optimalizátorok ezt elveszett CsP-nek vennétek, én nem törődöm vele. Nem nyert, nem nyert.
Ha matekoznék, kijöhetne, hogy rosszul jártam, de nem teszem. Minek? Ez egy játék, ha most nem sikerült nyerni, majd nyerek később.

***

Pótlás:

Aderrick: Tudom, hogy lenéző, de ha csak azt látom, hogy jajj, nem érte meg, jajj, elvesztettem X LE-t a saját számításaimhoz képest, Jajj, nem nyertem meg a játékot, pedig mindent beleforgattam, mert nyerni akartam... és társaik, nem kicsit unalmas.

A bónuszokkal már rendelkezők kontra nem rendelkezők: A bónuszokkal rendelkezők optimalizátorok, akik mindent kimatekoznak, nehogy bármi veszteség érhesse őket.
Akik nem rendelkeznek velük, azok játszanak... és nem fórumoznak. Ritka az olyan, aki játéknak tekinti a játékot, de fórumozik. Ide tartozom én is, ezért nem kedvelik a hozzászólásaimat. A játék tekintetében én nem szóltam volna akkor sem, ha semmit nem kapunk vissza.

A színesítő szöveg csak részben az... legalábbis szerintem. Vagy van arra statisztikád, hogy melyik lény mennyit ad? Ha csak egybehánytad a táblázatot, egy sorba beírva a LE-ket, akkor mást kapsz majd, mint ha külön veszed a lényeket. Ha matekozol, bukni fogsz, mert túloptimalizálod a dolgokat. Az ilyen jutalmak akkor csak ronthatnak a karaktereden, mert biztos lesz valami, amit nem vesznek figyelembe. Nálam is volt, vállat vontam. Mágiát nem akartam fejleszteni még sokáig... de fejlődött az eseménytől. Hátrány? Ha optimalizátorként nézem, igen. Játékosként viszont nem, mert idővel úgyis fejleszteni kell.
Dátum: 2009.09.14. 07:14:28
Szervusztok!

Sírósoknak: Meghatároztatok egy értéket, amennyit nektek ér egy CsP. Milyen adatokból tettétek? Ugye, abból, amit kiírt a gép, hogy nyertél x LE-t, amiből y a helyes válaszért jár? Akkor máris elcsúsztatok, mert egy intervallumból véletlenszerűen kiválasztott elemet kezeltetek úgy, mintha az elérhető maximális volna.

Ebben máris hibáztatok, mert minden lénynek külön meglehet az az intervalluma, amennyi LE-t alapból ad, és csak ezt változtatja a Spektrális, meg az összes bónusznyújtó tárgy. Tehát, ha szintenként van tíz lény, akkor ez tíz különböző intervallumot jelent, amiből választhatsz egy számot. Ráadásul ezek át is fedhetnek, bár nem biztos. Innentől már nem tudod eldönteni, hogy a kapott 3598 LE az eredetileg mennyi is volt, és milyen intervallumú értékből származott. Miklósék dokumentumai nélkül soha nem is fogod tudni eldönteni. Így viszont biztosan számolhattok valamekkora LE-vesztéssel a maximumhoz képest, amit sosem fogtok tudni valójában megfogni.
Kaptatok egy értéket, amit szerintetek jól számoltatok... de lehettetek a számítások idején eszement mázlisták... vagy a kvízválaszért kapott jutalomértéket is beszámoltátok, így magasabb értékhez jutottatok, mint a valós. Nem tilos ugyanis piszkos mázlistának lenni, miközben a számításokhoz adatbázist kreáltok. Megint mondom: az alapsokaságot, amiből az értékeket kaptátok, nem ismeritek.
Senki nem fogja nekem megmondani, hogy egy tomboló pegazus milyen értékintervallumban ad LE-t alaphelyzetben, ugyanis több szinten át elejthető.

Miklós a lehető legjobb módon számította ki a LE-t, ami járt, mert amit értelmesen lehetett, maximálisnak tekintett, és a befejezéskori szintetekkel számolt, nem az átlaggal. Az egyetlen hátrány, ami ért titeket, de ez mindenkire vonatkozott, hogy minden tulajdonságot egyenletesen fejlesztett. Nekem is jobb lehetett volna, ha én tápolom meg a néhány fontosabb tulajdonságomat, de nincs gondom ezzel sem, idővel mindent fejleszteni kell.

Még egy kérdés, de nem fogtok tudni rá válaszolni: Ha egy nekromanta által kisajtolt lény miatt ütöd le a nekromantát, akkor az most a nekromanta LE-je, vagy az állaté... avagy a kettő kombinációja valamilyen arányban?

A lényeg: hogy ti egy randomizált értékhalom alapján eldöntöttétek, hogy mennyit ér egy CsP, ami bőven lehet téves, és ezalapján követelitek a "veszteségeitek" jóváírását. Miklós pedig a valódi adatok ismeretében mondott egy értéket, ami szintén lehet szintfüggő.
Dátum: 2009.09.13. 08:47:29
Szervusztok!

Én extrém alacsony tulajdonságösszeggel kószáltam... aki tud, üt is... csak minek? :-D A nagyok már leszoktak rólam, mert védem a LE-t. Zarknod minden tulajdonságomat megdobta 18-cal. Csak annyit vertem a manókat, amennyit az életerőm engedte, nem költöttem italra. Azért én is 40+-os vagyok, de mivel nem vagyok folyamatosan jelen erre, VF-ezek. Nekem a ránézés alapján megérte, a fene számolgasson patikamérlegen.

A sírók nagy része számológéppel alszik és kel.

Cyron: A beírás alapján te szinte semmit nem buktál, a szinteden te nagyon jó kari vagy. Annyit te veszítenél egy hónap alatt, ha pontosan tudnád, hogy mekkora lényeket fogtál (volna) el. Most látszik egy érték, ami átlagban vagy igaz, vagy sem... de ellenőrizhetetlen, mert nem tudod, hogy a vadászatkor (párbajban) megkapott 4000 LE helyett lehetett volna esetleg 5000 LE is, ha épp szerencsés vagy.
Ebből adódik a nyávogás nagyja, mert aki számokat lát, az itt rögtön matekozni kezd. :-D
Szervusztok!

Yutnero: Igen, Győzike olyan primitív válasz, hogy akadhat olyan kvízadmin, aki ezért azonnali törlést ad. Győzikét kicserélve szerintem jó kérdés lenne.
Dátum: 2009.09.12. 13:19:16
Szervusztok!

Cyron: Két dologban nem értek teljesen egyet veled. A képlet, amit Miklósék használnak, nem rossz, és pont meg is ígérték, hogy módosítják, hogy a toronymagas szinteken kóválygó játékosok, mint például te, ne bukjanak akkorát. Azt nem vehetik figyelembe, hogy te minden egyes pontnövelésért átrakod a specet, meg a sajtolást kizárólag maximumon végzed, őskőért, mert a CsP elvesztése túl sokat jelent.
Ez már az az optimalizációszint, amit túlzásnak tartok személy szerint, meg felesleges is, hogy a legjobban optimalizáló pont annyit kapjon, amennyit - esetleg méretes mákkal - összevadászik, illetve sajtol. Ha te azt veszed, hogy száz vadászatból harminc állatot befogsz, és ezzel, mint fix értékkel számolsz, már elcsúsztál, hiszen az, hogy te száz vadászatból ennyit befogj, semmi esetre sem 100%, inkább jóval kevesebb. Ha nagyon nem tévedek, akkor valószínűségszámítási technikák szerint kéne számolnod, ami elég csúf értéket adna (a száznak a 30. osztályú variációi, vagy mifene...).

A stratégiai játékban igazad van, az optimalizációban nincs, ahhoz, hogy így kezelhesd, a játékosok 95%-ának kéne a nap huszonnégy órájából huszonötöt itt tölteni.
Amíg ez nincs így, addig az optimalizáció egy olyan előny, amit túlzásba vive ilyen nyávogáshegy generálódik. Optimálisan optimalizálva viszont használható karakterek lesznek, akiket nem borít meg, ha valami véletlenül megváltozik, avagy valamelyik cselekedet kevesebb LE-t hoz, mint amennyit tervezett a játékos.
Dátum: 2009.09.12. 08:37:52
Szervusztok!

Miklós, a legjobb ötlet eddig az volt, hogy vissza lehessen hívni a levert epikusokat. Név szerint, de a visszahívás legyen havonta lehetséges, at előző hívástól számítva.

Ekkor lenne esélye annak, aki speciális tárgyat akar, kifarmolni az epikusból... de időbe telhetne, mindjárt megérné gondolkodni. Ekkor az egyéni epikus sem kellene, ami mindent teljesen szétverne, és mindenki bevadászná a tárgyakat, amik az optimalizációhoz kellenek. A visszahívható epikusnál meg csak annyi kell, hogy a leölt epikusokba ne számítson bele, és az aktuális nagy helyét foglalja el. Tárgyat meg dobhat a saját kincstáblájából.
Dátum: 2009.09.12. 08:19:33
Szervusztok!

Nekem mindenképpen megéri az event, elég szépen toltam bele a LE-t... V3-on nem esett portyagömb, a mananyelő is éppencsak, de nem baj.

A csúcsoptimalizátorok csak akkor nem nyávognának, ha minden eddigi szerzett LE-t megkapnának, és visszatennék őket első szintre a képzettségeikkel... minden egyéb hátrányosan érinti őket, mert lehetett volna jobban optimalizálni.

Ez egy játék, és a jutalom SOKKAL nagyobb, mint amennyit az előzetes beharangozás alapján várni lehetett. Természetesen mindent figyelembe lehet venni, az első pillanatig visszanézve, de valahol meg kell húzni a határt. Miklós az átlagjátékosnak hasznos szinten választotta meg a határt, tehát a csúcsoptimalizátorok bukni fognak. Ők el tudnák osztani jobban is a jutalmat, párezer forint árán (Őskő-költségek), de a legtöbb ember nem vált minden fejlesztésért specializációt, nekik a számítás előnyös lesz.

McPaul nyafogását nem kell komolyan venni, ahogy észrevettem, ő azon is sír, ha egyszer véletlenül egy LE-vel kevesebbet kap, mint amennyit ő kiszámolt, és elvár az optimális fejlődéséhez.

McPaul: Én nem optimalizálok, nem fejlesztek mindent specializációval. Nekem, bár V1-en nem zajlott még le az esemény, bizonyos, hogy pozitív vége lesz. Az is biztos, hogy nem lesz portyagömböm, hacsak ma reggel nem verem ki a lényekből. Ha nem lesz, nem gond, majd játszom nélküle. Neked ez az apróság fizikai fájdalmat okozna, hogy valamelyik tápot te nem kaptad meg.

Ha tévednék, bocsánat... de mindig irritál az, hogy ha valamit adnak egyeseknek, akkor mindjárt azt kérdezik, hogy miért csak ennyi?
Szervusztok!

Még egy apróság: Az A három testőr című könyvnél a megelőző névelő is hibás. Magánhangzóval kezdődő szó előtt az "az" mutató névmás használatos.

Amúgy pedig Zorán dala könnyen lehet, hogy lexikálist kap, nem egy, és nem két ki énekli a valamilyen dalt? stílusú kérdést, szemernyi érdekesség nélkül.