Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.08.18. 17:45:22
Idézet: Darah - 2009.08.18. 16:11:07
Ennél sokkal egyszerűbb lenne az eseményleírásba egy figyelmeztetés:

Belépés csak saját felelősségre, a jutalom nem fogja kikompenzálni az extrém ráköltéseket!


ez EGYÉRTELMŰ. azért ennyi játékintelligenciát illik feltételezni. mivel nem egyéni jutalmazás lesz a masszában, ezért, aki épp hogy top10-en kívül van és aki mondjuk egy képzeletbeli listán 300., az ugyanazt a jutalmat fogja kapni, ami nyilván a top10-en kívüli 11.-nek kevésbé fogja megérni, mint a 300.-nak.

egész egyszerűen, mivel nem LE a végső jutalom, nem lehet megoldani, hogy egyéni jutalmazás legyen, hogy mindenkit befektetett energiának függvényében simogasson a JV, ergó tömbösített lesz. és, ha tömbösített, akkor az egy tömbbe tartozók között lesz, aki elöl, és lesz, aki hátrébb fog tartózkodni a rangsorban,
Dátum: 2009.08.18. 17:39:57
Idézet: Mortimer - 2009.08.18. 13:30:52
lásd Jerikó vagy Kárpátia karakterlapját) vagy pedig a középmezőnyben is, amit egyáltalán nem követek figyelemmel.


de ők csak hangemberek, nem? legalábbis egyelőre lépik a szintet, építkeznek, tulajdonságot növelnek...

ki fog alakulni a topik, miután kifecsegte magát a nép, hidd el.

(töröltem az előző zárójeles kommentemet, miután elolvasottnak vélem. ezt is törlöm, amint.)

viszont a topikról (jó ötlet) az jutott eszembe, hogy poén lenne egy össz-VU topik a játékosok karaktereiről más világokon? röhögni, hogy a V1 első helyezett a V2-n csak béna, negatív mérleges senki, vagy a V1-es pofozózsák a V2 és V3 ura - esetleg éppenséggel, amit Viktor említ: olyan törléseket is lehetne jelezni, ahol nem a játékot hagyta abba az illető, hanem csak egy másik világra koncentrál.
Dátum: 2009.08.18. 15:38:14
ha az ellenfélnek nincs háború csarnoka, akkor érdemes, akkor ugyanannyi a veszteség, s megnő az esély, hogy mivel kitartottatok, az ellenfél nem fog zargatni titeket többet.
Dátum: 2009.08.18. 14:27:10
ne +LE-ben gondolkodj. a szubtéri vagy a kontinumm az csak plusz LE. az összevethető. nem jó.

a varázslatelnyelés azért jó, mert nem fejezhető ki LE-ban az értéke. a hordagyűlöletes javaslat is ilyen.
Dátum: 2009.08.18. 13:19:29
Idézet: Ywgarrd - 2009.08.18. 12:46:49

Mindenki hónapokkal ezelőtt a TGY-ből.


ez megérne valami belső vizsgálatot...
Dátum: 2009.08.17. 23:01:27
persze. ha meg később vezetik be, akkor az a baj. hadd döntse el mindenki, mit akar csinálni IRL, ne akard te megszabni azt is.
Dátum: 2009.08.17. 21:49:54
...
Dátum: 2009.08.17. 19:53:15
az új relikvia egybevág azzal, amit tegnap írtam, hogy a jutalmazás 3-4 relikvia megtalálásának függvényében fog történni és nyilván lehet majd választani, hogy megtartjuk-e a relikviát vagy beváltjuk.
Dátum: 2009.08.17. 15:56:52
még mindig van 2 szabad hely a szövetségben, így nincs sok értelme bővítést kérni:)
Dátum: 2009.08.17. 15:54:32
Hős, a lator - 1. szint
Dátum: 2009.08.17. 01:25:55
Idézet: Tseby'dr akula - 2009.08.17. 01:14:38
Sziasztok!

Az eventtel egyetlen problémám van, mégpedig az hogy az első fázisban akik résztvettek és ahoz hogy elsők legyenek a végén leölték az állatjaikat, eladták mindenüket mert ugye kinnt volt a számláló hogy vége lesz azokat verték itt át.


jesszus, volt ilyen ök..., izé, kalandozó? a pár ezerből mennyi? 1? 2? 5? ők tényleg megszívták, de csak magukat okolhatják. senki nem mondta, hogy vége van. szerintem a fórumon sem gondolt ilyesmit senki. a JV 6 hetet mondott kábé az eseményre.
Dátum: 2009.08.17. 01:22:48
Idézet: Otoaak - 2009.08.17. 00:49:39
Nem nehéz negatívnak és pesszimistának lenni ezzel az eseménnyel kapcsolatban,


főleg úgy nem, hogy szinte minden dologhoz negatívan áll hozzá pár ember. ez van, el kell fogadni. ha olvasod a fórumot, akkor látod, hogy nem egy, nem két, nem tíz, hanem több topik is csak úgy csöpög a negativitástól.

nehogy már meglepődjünk azon, hogy kevesek itt is besírnak. ez természetes, várható volt, olyan nincs, ami mindenkinek jó.
Dátum: 2009.08.17. 01:20:39
Idézet: Nari77 - 2009.08.17. 00:21:08
Szerintem meg kár volt lépcsőkre bontani. Miért nem volt jó 1 lépcsőbe?


hogy lemorzsolódjon a nyafogós réteg, hogy csak az igazán kitartók járjanak jól, akik "hisznek".

ha lett volna a kettő között kompenzáció és olyan, akkor az az optimalizátorokat megindította volna, mert rájönnek, hogy érdemes csinálni. az lett volna a legnagyobb hiba.

így a kitartók maradnak top közelben.
Dátum: 2009.08.16. 22:17:39
Idézet: Awenhai - 2009.08.16. 21:56:33

Őszintén: Fütyülök a jutalomra, jelenleg a játékban valaki beleszórt két marék hajszálat a levesbe. Ezt először ki kell halászni (pilontöltögetés valahány alkalommal), majd utána megkeresni, aki ezt tette, és kirúgni a bőréből. Időigényes, LE, CsP, Életerő, és türelemigényes, igen. Nem érdekel. Karakterszinten vissza akarom kapni a nyugodt, megszokott világomat


ejj, de jó ilyeneket olvasni. igen. van, akinek még egyértelmű, hogy ez játék. aki itt akar kompenzálni, akinek csak az elsőség számít, azt le kell lomboznom. kompenzálni sokan akarnak, de első csak egy lehet.

nem tudom, de nekem még sosem jutott eszembe az ezen esemény során, hogy ha nem pilonozok, akkor most lenne 4-gyel nagyobb tulajdonságom vagy 10-zel nagyobb szakértelemmel. úgyis lesz majd. vagy nem. nem a számok bűvöletében kell élni:)
Dátum: 2009.08.16. 18:48:46
te látod, hogy milyenben tudnál jól fejlődni. jelentkezz olyanba.
Dátum: 2009.08.16. 18:46:06
Idézet: Awenhai - 2009.08.16. 06:55:36
Szervusztok!

Miklós: Nem rossz ötlet, hogy néha, minden ötödik támadásuk alacsonyabb szinten jöhessen.


hiszem, hogy nagyon rossz ötlet - legalábbis ilyen formában. így csak páran sírnak, akkor sokkal, sokkal többen sírnának. így csak a legjobbak közül valók hullatnak a KH léte miatt könnyeket, akkor viszont az átlagos és átlag alattiakat is hátrányosan érintené.

így, hogy csak a 63-66. szintes réteg szív nagyot, még nem gond. az ő sírásuk (én is idetartozom) senkit nem hat meg jogosan, hiszen ők azért elég erősek, hogy letöröljék könnyeiket, nehogy már egy top50-es panaszolja, hogy kemény az élet.

de ha egy 2341. hagyná abba a játékot emiatt, az már nagyobb csapás lenne.

szóval KH-t ne a kicsiknek. (én csak örülnék, ha lenne 55. szintű KH, tápolódnék, de nem a saját javamat nézem). már egy-két "kicsi" távozása is szomorú lenne emiatt. a top kemény, onnan tényleg csak 1-2 sírósabb van. őket meg el lehet viselni.
Dátum: 2009.08.16. 17:51:12
nem mellesleg. inkább nyissunk egy anyázós topikot, de ne ezt OFF-oljuk szét, hiszen így elesznek az értelmes kommentek.

inkább arról kéne beszélni, hogy ha a 3. világon léptek tovább, hogy miért van az 1.-n is változás. vagy mittudomén:)
Dátum: 2009.08.16. 17:49:33
Idézet: Byzon - 2009.08.16. 17:42:00
1. Az idézett hsz-ban nem volt szó törlésről.

4. Nem Tabac kezdett el sértegetni téged, te őt.


1. csak azért jeleztem, hátha az erkölcsi érzéked szirénázni kezd akkor, ha valaki személyeskedik. (én megtettem. jelzett. ő megtett. nem jelzett. szép mérce.)

4. ez röhögőgörcs nélkül írtad le? sértegetni nem szabad, de visszaanyázni igen? szép. de akkor olvasd el, mit ír. már az első mondatában baromnak és hülyének nevez engem (és még sok 100 játékost), uténa a játék fejlesztőit alázza. nálad ez akkor teljesen rendben van?

csak ennyit akartam tudni. hányinger: ON, maradt 3 aktív fórumozó, aki még nem ásta el magát mélyen, nagyon mélyen.
Dátum: 2009.08.16. 17:45:46
máris mennyivel korrektebb komment, van benne sok igazság, de valamit valamiért.

tudom, hogy az optimalizátorok (nem rád gondolok) szeretik a kiszámítható dolgokat, de azért hadd ne legyen gáz az olyasmi, ahol nem lehet biztosra menni, hogy valami megéri-e vagy sem (beleszámolva a hat hét alatt a fejlődés elmaradásból bekövetkező hátrányt).

nyilván a te hozzáállásod a helyesebb, mármint hogy egymáshoz viszonyítjátok magatokat, de a játékban nem a rövidtávú célokkal kell foglalkozni. engem például soha nem zavart, hogy levernek alattam lévők, pedig top50 vagyok. a lényeg, hogy a napi 25-35 portyagyőzelmet be tudjam húzni, ahhoz meg elég 8-12 olyan 7 szinttel kisebb karakter is, akiknél erősebb vagyok:)

a toplista úgyis a TP-n alapul, így az alapján a fejlódés megmarad, a többi számban lesz majd difi, ez igaz, de (megint saját példa) engem nem zavar, hogy a 100. magasabb TÖ-vel bír, mint én, ha ő "csak" a 100. én meg előtte vagyok.
Dátum: 2009.08.16. 17:40:25
Idézet: Tabac - 2009.08.16. 17:33:32
én nem azért kezdtem el ezt az egész töltögetést, hogy még csináljam vagy egy hónapig. Nem tudom mit kell itt beszólnod másoknak. Számold már ki milyen jutalmat kéne adni most már a rengeteg bevétel kiesésért, meg ami még jönni fog.


de hogy válaszoljak is kevésbé intelligens barátomnak (mert intelligens ember így, ugye nem beszél. és nincs bezzeg, hogy én hogy beszélek. az én intelligenciám egy dolog, mindenki megítéli, de a kollegáét is megítéltük. és nulla fele tendál a hányadosa, ebben megegyezhetünk.)

1. hat hétre saccolta miklós az időt. ez lehet 4 hét vagy 8 hét is. mert becslés.
2. senki nem kötelezett arra, hogy tölts. komolyan azt hitted, hogy ha betöltesz 100000 LE-t, akkor a végén kapsz majd 200000 LE-t, hogy pluszban legyél? lehet, hogy fogsz kapni. lehet, hogy nem. nem tudjuk.

ezt írtam le korábban, hogy lesznek olyan emberkék, akik már az esemény vége előtt sírni fognak - nekik kellene egy olyan esemény, hogy egy számjegyet megváltoztathatnak a karakterlapjukon, tuti népszerűbb lenne a játék, mint valaha. olyanok is lesznek, akik majd a végén azt fogják mondani, hogy nekik nem érte meg. és olyanok is lesznek, akik azt mondják, hogy nekik NAGYON megérte a dolog.

szerintem teljesen egyértelmű, hogy mindenki nem járhat jól. de a nem jójárás nem egyenlő a rosszul járással.