Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.06.25. 13:28:06
Idézet: Mong0ose - 2009.06.25. 12:33:08
100-as spektrálisom van, azért, hogy azt ne kelljen turbózni és vadászat közben a sajtoláson van a turbó. Most majd pakolgathatom a spektrálisra is, mint a kisangyal. Fölöslegesen fejlesztettem ki 40-47 spektrálist.


ilyenkor szomorodok el,l amikor ilyet olvasok. hogy lehet így élvezni a játékot? erre mondtam, hogy vannak optimalizátorok és optimalizátorok. van, aki belehal abba, ha max elkapott lénnyel vadászik egyet, mert volt 8% esélye, hogy még egyet elkap. van, akiből könnyeket sajtol ki az, hogy 100 vagy 105-ös SM-mel vadászik.

nem tudom, biztos istenkáromlás, de én, ha nincs vp-m, simán vadászok 80-assal 100-as helyett. huhh, big whoop. 1-2-5-10e LE difi. katasztrófa... (vagy, ha nincs 10 percem várni a sajtolás turbójára, akkor 40-essel vagy CSP-ért sajtolok, minthogy őskövet költsek.)
Dátum: 2009.06.24. 20:56:57
Idézet: Morroch - 2009.06.24. 19:35:52
Kocos, azt írtad a többi rendben. Ezekszerint egyetértesz a Büntető lekorlátozásával is? Mi indokolja ezt? Én nem értem, de ha jól elmagyaráznátok legalább a köd eloszlana.


használtál büntetőt? akkor ismered a hatását. én nem. csökken a személy támadhatósága? ha igen, akkor az jó. ha extrém módon igen, az egyensúlyt veszélyeztet. a felezéssel nincs semmi gond. nem vesz el annyit, mint hinné az ember. ha eddig hasznos volt a büntető, továbbra is az lesz. ha nem volt hasznos, akkor meg tök mindegy, továbbra sem lesz az. de így nem büntető volt, hanem védelmező. már, ha eddig hasznos volt.
Dátum: 2009.06.24. 20:52:47
Idézet: Mortimer - 2009.06.24. 18:28:36
"a visszafogott fejlődés a térkapu tp-re is hasson"

Ezt minek? Ezt ki kérte? Minek ezt az amúgy is brutál erős szakértelmet még tovább erősíteni?


erős? tök fölösleges szakértelem. semmire nem jó.

jé, nézőpont kérdése. huhh, azért ilyet illene észlelni.
Dátum: 2009.06.24. 16:29:35
Idézet: Craslorg - 2009.06.24. 14:59:31
Idézet: Jeriko - 2009.06.23. 19:29:24
... mennyi 25-nek a gyöke.

Az eredmény: 5
Csak, hogy tisztázzuk, mert nem tudom, azért írtad-e mert túl spec vagy mert túl könnyű


szerintem azért, mert nem jól feltett. a gyök magában nem értelmezhetőé négyzetgyök? köbgyök? negyediik gyök?
Dátum: 2009.06.24. 13:26:35
kijátszható, hogy levereted magad 5 emberrel. aki optimalizál, megtenné.
Dátum: 2009.06.23. 22:56:24
olyan nincs hogy optimális csapkészítés szint.

első dolog legyen, hogy 30-asra felnyomod, mert anélkül virtuális LE-t veszítesz ezerrel. és a csapdakészítés hozza vissza leghamarabb az árát, ha van sajtolásod, így még ellenérv sincs.
Dátum: 2009.06.23. 22:54:03
régi "szép" idők, amikor mindenkit sorba lehetett állítani TÖ alapján:) akkor még tele volt a portyaablak:)
Dátum: 2009.06.23. 18:39:15
Idézet: Ricardo - 2009.06.22. 03:15:18
Nem sajnálom a nyuszitappancsoktól ezt a három győzelmet (bár lehet mások megverik őket, mi nagy valószínűség szerint bukunk), csupám nem tudom elképzelni szerepjátékosan, hogy 6 karakter leigázza egyszerre ezt a 3 klánt, betör a klánközpontjukba, mindenkit térdrekényszerít (egyszerre) majd diadalittasan a lélekkúthoz sétálnak és kiszívják belőle a jussukat.


magyarán szólva olyan rendszer kell, hogy egy kevés tagból szövetség ne támadhasson meg nála több tagból állót? vagy egyszerre többet ne támadhasson? vagy viszont: ha sokfős témad kevés főset, akkor utóbbi legyen esélytelen. mert ezzel érvelsz. ha mi vagyunk 35-en, az ellenfél meg 21-en, akkor tuti a győzelmünk, ha támadunk? vagy csak 15-nél tuti? vagy a 6 a bűvös szám?

fura, hogy a háborús rendszer általában vagy annak nem tetszik, aki először véletlenül kikap (az ilyesmi mindig fórumtéma, legyrn szó katakombáról, kilépkedésről, tappancsról) vagy aki nem elégedett azzal, hogy x LE-val rövidít meg egy gyengébb szövetséget és ő sokX-et akar rabolni.

változatlanságról is szól a fáma, holott aki pacifista, az kapott a könnyebb, békésebb boldogulást elősegítő épületet. aki harciasabb, dettó kapott egy tápos épületet. nincs szó semmi változatlanságról.

el kell felejteni azt, hogy szélsőséges, ritka esetekkel próbálunk rávilágítani a háborús rendszer reformjának szükségességére. KISKAPU MINDIG VOLT/VAN/LESZ. ha nincs, akkor vágnak egyet az illetékesek.

attól, hogy most egy szövetség a pár ezerből egy háborút a pár százból így nyert, nem szabad változásokért kiáltani. ez olyan lenne, mintha én érvelnék azzal, hogy mivel a tegnap 67 indított háborúból 64 teljesen jól, a játékrendszer keretein belül zajlik, ezért a háborús rendszer tökéletes.

nem kell ide reform. finomhangolás maximum.

de csak nekem fura, hogy ha feltűnik a színen egy ÖTLET, akkor azonnal mindenki az írmagját is ki akarja irtani? (fujj, de ronda politikai áthallása van ennek.) épp a végzeturaknál volt valaki nemrég, aki kitalált valamit és elég csúnyán lekorlátozták. akkor az nem tetszett neked, gondolom. most meg...
Dátum: 2009.06.23. 15:42:19
Idézet: Liruket - 2009.06.23. 14:54:58
Melyik évben halt meg Tupac Shakur?
1996
1991
2001
2008
Ez is altalanos müveltseg?


annyiban lehet, hogy tudod, hogy tavaly, még ebben az évezredben vagy a 90-es években. része a popkultúrának. ha nem is a pontos dátum, de a nagyjábóli.
Dátum: 2009.06.21. 15:53:51
az ember azt hinné pedig, hogy a játék TP-re megy és nem arra, hogy a karakter visszaküzdje magát az oviba, a pelenkás kalandozók közé:)

jöhetne egy olyan szakértelem is, ami duplázza a vadászat TP-t.
Idézet: Jeriko - 2008.10.22. 10:50:19


A kreatív affinitás semmit nem ér, ezt szerintem minden játékos hamar be tudja látni, felesleges vele példálózni (de ha nem hiszed, fejlesszed ki!). Példának okáért nekem 2-es van, és 830 LE-be került eddig, hogy megvan (mert minden azóta fejlesztett szakértelmem azóta 20 LE-vel drágább). 4%-al kapok többet, tehát 830/0,04 = 20750 LE-t kell szerezni, hogy egyáltalán visszajöjjön az ára, addig negatívban vagy. Ha úgy tetszik, következő szintje 580 LE lenne, 580/0,02=29000 LE szerzése után mondhatnám azt, hogy most már nem veszteséges. Ez egy tipikusan olyan szakértelem, ami messze el lett számolva, nem éri meg megvenni. Úgyhogy kerülhetne akár egymillió LE-be is, mert akkor tudnál vele példálózni, hogy a gyémántok egymillió LE előnnyel indultak.


éljenek a klasszikus kommentek. érdekes visszaolvasni néhány hírhedt nyafogást, anno mondjuk a 6-os energiakrstályosítóról:) (ma már mindenkinek 8-9-es:)kéne egy topik az efféle aranyköpéseknek.
Dátum: 2009.06.20. 17:26:40
nem jó a párhuzam (és eleve gusztustalan dolog politizálni ilyen helyeken - ilyet általában csak egyféle beállítottságú frusztrált ember tesz, aki nem veszi észre, hogy az elmúlt 19 év kormányai egy húron pendültek, ha választási ígéretek és azok betartásairól volt szó).

a választási ígéretek csakis a választáson kapott szavazatok maximalizálása érdekében születnek (nem azért, hogy megtartsák, hiszen akkor nem ígérnék túl 3-4-szer a költségvetési keretet, míg a kvízígéret nem azért, hogy több kvízt töltsön ki az ember - főleg, hogy nem volt második, konkurens kvíz.

egész egyszerűen vagy utólag változott a szabály, vagy eredetileg is rosszul lett megfogalmazva némely fórumon. ettől függetlenül, aki összeomlott emiatt, még mindig visszautasíthatja a nyereményét.

de vagdalkozni unintelligensen kár.
Dátum: 2009.06.20. 10:23:14
Ez a komment is jól mutatja, hogy mennyire nehéz mindenki kedvére tenni. Mert hiába van teljesen igazad, nézőpont kérdése a dolog.

Idézet: Timcsike - 2009.06.19. 15:13:16
A háború csarnokával legtöbb esetben nem lehet növelni a LE bevételt, hiszen a gyors kapitulációk ezt meggátolják.


ez igaz, de gyors kapituláció = ingyen LE. annál jobb nincs is, erre még sosem panaszkodott senki.

el kell dönteni, hogy a LE kell vagy a harc. ha előbbi, akkor félnaponta röppenhet hat hadüzenet biztosan kapituláló szövetségeknek és _szélsőséges esetben_ napi 1-2-3 százezer LE is befolyhat.

ha harc kell, akkor meg olyanoknak üzen hadat az ember, aki felveszi a kesztyűt és akkor vab taktika és a csarnok is hozza a plusz LE-t.

Idézet: Timcsike - 2009.06.19. 15:13:16
pár citadellacsapás máris elviszi azt a bevételt amit a győzelem hozna. Olyan LE mennyiségekről van szó a háborúk kapcsán, amit az első 15-20 szövettség rövid idő alatt regenerál. Akár katalizátorral, akár manakonstrukcióval.


egyrészt: te is azt mondod, hogy a vesztes veszítsen annyit, hogy ne tudja rövid idő alatt regenerálni. ezzel viszont kvázi ellehetetlenülne a gyenge szövetségek játéka, hiszen a nagy nyreemény reményében mindenki rájuk szállna.

azt kell észrevenni, hogy jogos az agresszor igénye a nagyobb nyereségre (ha már megdolgozik érte) és jogos a "kicsi" igénye a veszteség csökkentésére (ha már tesz érte épületekkel, miegymással). a kettő üti egymást, így csak az abszurd megoldás marad, miszerint a győztes többet kap, mint amennyit veszít a vesztes. de ez is csak az utóbbival babrálna ki, hiszen megnövelné a farmháborúk számát. akkor már inkább a mostani rendszer, nem? (aki nyer, az persze, hogy azt mondja, hogy "nem", mert ő nyilván magasról tesz mások veszteségére, de én tényleg próbálok a győztes és a vesztes szemével is látni. hátha megy.

másrészt, a citadellacsapást az elszenvedő épp olyan gyorsan regenerálja, mint a veszteséget a vesztes, szóval ez fifti-fifti. (hiába mondom, hogy erősíteni kéne a citadellát, mert amikor még erős volt, akkor nem volt agyatlan citadellázás, mert számított a veszteség. most mindenki használhatja, mert ha vissza is kapja, röhög egyet a markába.)

Idézet: Timcsike - 2009.06.19. 15:13:16
egy a hatalom tornyához hasonló dologgal. Havonta vizsgálhatná a program, hogy melyik szövetség nyerte az adott hónapban a legtöbb háborút ( támadóként elért győzelem 1 pontot ér, védőként 3 pontot).


jó ötletnek tűnik, de ez is csak súlyozással érdemes, hiszen valaki megteheti, hogy végképp a leggyengébbek ellen elkezd háborúzni és gyűjti a győzelmeket. ergó az ellenfél erőssége/ellenállása is jó lenne, ha szémítana. ez viszont túl bonyolult képlethez vezetne, vagyis rengeteget kéne finomhangolni rajta.
Dátum: 2009.06.19. 13:58:13
a KH-soknak 84-es kontinuumszűkítése van vajon? költői a kérdés, csak meglepett, hogy ugyanaz a tag betámadott egy órán belül kétszer. remélem nem bug, hanem szakértelem.
Dátum: 2009.06.19. 13:57:34
Idézet: Mortimer - 2009.06.17. 22:58:04
Másrészt egyetértek, tényleg röhejes nagyságrendű a szövetségi háborúk nyeresége. Én már hónapok óta megnövelném, már a 15-ös katalizátorok is értelmetlenné tették az egészet.


ne legyél már ennyire egyoldalú, néha komolyan azt hiszem, hogy el is hiszed, amit írsz. te azt mondod, hogy a saját nyereségeteket akarod növelni, de közben nem látod, hogy azt akarod, hogy a béna szövetségek, a nem harciasak veszítsenek minél többet. mondhatnám azt, hogy nem magadnak akarsz jobbat, hanem még inkább ártani akarsz másnak.

azoknak, akik végre elértek arra a pontra, hogy minimalizálják a háborús veszteségeiket, akik nagy nehezen építette 15-ös katalizátort. most meg azt akarod elérni, hogy a sok munka semmivé váljon és ismét veszítsenek egy tonnát? nem csak azt kell figyelni, hogy naponta 50 szövetség nyer háborút, hanem azt is, hogy 50 veszít.

tudom, hogy voltak azirányú ötletek, hogy másképpen történjen az elszámolás, de most a LE-jutalmas kevesled. a háború csarnok ezt növeli. nehogy azt mondd, hogy nem történt semmi előrelépés. aki védelemre gyúr, az megérdemli, hogy kevesebbet bukjon, aki támadásra, az azt, hogy többet nyerjen.

de csak azért, mert egy szövetségnek a mai +60000LE nem jelent annyit, mint a "tegnapi" +30000LE, azért, mert fejlődött, ne a játékszabályokon változtassunk szerintem.
Dátum: 2009.06.18. 12:07:57
fura, hogy van, akinek nem esett le, hogy a legtöbb játékos sosem fog tudni semmit venni az aukción.

és a semminél jobb a +3 mágia.
Dátum: 2009.06.17. 20:07:51
Idézet: D4vid - 2009.06.17. 18:34:18
Azért mert fontosak a szakik,nem feltétlen szabad elhanyagolni a tulajdonságokat.Háborúban pl kellenek az erős emberek,ha mindenki csak szakikra gyúrna egy szöviben akkor egy nagyobb háborút képtelenek lennének megnyerni.


a szakértelmeket nyilván úgy kell növelni, hogy azok kiváltsák a tulajdonságokat. ld. 40 szinten egy 170-es kereskedelem azért ad +100 TÖ-t a 0-áshoz képest:)
Dátum: 2009.06.17. 17:32:48
kap valamikor topikot a fertőzés? már nincs sok hátra a legjobbnak.

Fertőzés: 2%
Dátum: 2009.06.17. 17:29:49
de nem nyert. tök logikus lenne, ha valaki gyorsan veszít 20-at és szerez 200TP-t és a toplista élén 0 győzelem - 7000 vereséggel állna valaki.
Dátum: 2009.06.17. 15:24:37
így van. a kimaxolás pedig magával van vonja, hogy a SZÖ nagyobb lesz, mint a TÖ - egy ideig, de alacsony szinten mindenképpen.

akinek 498 a TÖ-e és 205 a SZÖ-e, az máris meglehetősen nagy lemaradásban van, ha a jövőbeni boldogulását nézzük.

szerintem ebben egyetérthetünk. ami szubjektív, az alant.

(endyrnek: attól, hogy nem így csinálja 90%, tudhatnád, még nem biztos, hogy a 90% csinálja jól. vagy rosszul. egyrészt azért is érdemes a szakértelmeket hamarabb növelni, mert az ultraspecializáció a transzplantáció után jön és addig nyilván minimalizálni kell a fejlesztést, ha az optimumra törekszel, másrészt pedig, főleg lejjebb, simán kompenzálható szakértelmekkel (a vadászós + LE vagy a kereskedelemből vett + tulajdonságokkal) a tulajdonságmínusz.)

általánosságban, csak saját példa alapján, nem biztos, hogy az dönt jól, aki belemegy a TÖ-versenybe, hogy ne legyen könnyű prédája a fentről támadóknak. alacsonyabb TÖ-vel is simán lehet boldogulni, LE-t kaszálni, folyamatosan nyerni, térkapus lényt ölni, epikus ellen boldogulni. a gond akkor van, ha az epikus nehéznek bizonyul. a boldogulás közel sem TÖ függvénye (ha nem vagy az élcsoportban). (kíváncsian várom, hogy mi lesz majd akkor, ha meglesznek a lényeges ÉS a játékélményt növelő szakértelmek maximumon:)