Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2010.05.07. 23:37:06
Jó 5let, de félek, nem lesz belőle semmi:( Azt is sokan kértük, hogy pusztán a részvételért kapjanak az emberek valamilyen kis plecsnit az adatlapjukra, ami semmi pluszt nem ad, csak dísz, mert a legtöbb játékos szereti gyűjtögetni az ilyesmit, de ebből sem lett semmi:(
Dátum: 2010.05.07. 21:53:40
Tényleg kicsúszott a lábad alól a talaj, kár.. Tehát ha valamit masszívan szajkóz 10 ember, akkor az úgy van? Ezek szerint a v4es nyerőcsapat (melyet legalább ennyien ekéznek -nem Légiósok-), sem tiszta, ők is a szabályok felett állnak, ahogy mondják páran? Én nem mondom, hogy ez így van (mielőtt valaki ezt olvassa ki belőle), csak a kísértetiesen hasonló helyzetre hívom fel a figyelmet, ott te/ti vagytok a Légió szerepkörében, ezen kellene elgondolkodni.
Dátum: 2010.05.07. 17:01:31
Azt hiszem ebbe nem lehet belekötni!;)
Dátum: 2010.05.07. 16:38:44
Solinaaaa? Kikérem magamnak, nekem nem ő a multi karakterem!:D
Dátum: 2010.05.07. 16:31:53
Akkor a Légió ellentáborával együtt már 10-en vagyunk!
Dátum: 2010.05.07. 12:52:37
Egen, ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel
Dátum: 2010.05.07. 12:39:53
Tényleg nem ez a megfelelő topik rá, mert ez a kérdés ebben a formában ide dobva megint csak a hangulatkeltésre jó, nem másra, de ezt nyilván Te is érzed:) Tudom, hogy sokak szerint Miklós=Légió, ám a játékszabályokról és a JV döntésekről azért továbbra is őt érdemes kérdezni, s nem a Légiót vagy bármelyik másik játékost. Ha valódi választ szeretnél kapni (mert itt nem fogsz, kitől kapnál?) akkor az illetékesekhez címezd a kérdést, a megfelelő topikba..
Dátum: 2010.05.06. 23:37:00
edit typo: Nem kell felnézni a Légióra, dicsérni pedig pláne nem, ezt senki nem várta el, de a minimális tiszteletet meg kell adni a Légiónak is. Csak annyit, amennyit más szövetségek is megkapnak, s amennyit egyébként a Légió is tanúsít a többi szövetség felé. Ki ezt gondol rólunk, ki azt, ez így van rendjén, azonban igen nagy hiba a saját gondolatainkat megfellebbezhetetlen igazságnak hinni, s ebben a szellemben kommunikálni. Nem gondolom úgy, hogy mindenben a Légió álláspontja az igaz, közel sincs így, ám ugyanez érvényes az ellentábor retorikájára is. Mindezt csak azért írtam le, mert úgy érzem, hogy páran nagyon elragadtatják magukat (pro és kontra), s ez az egész "belviszály" (ami természetesen nem mostanában kezdődött) kezd olyan lenni, mint a szerverről-szerverre tapasztalható v4es acsarkodás. V4 (fórumélet) = Állítás erről a részről, állítás arról a részről, ármánykodás, áskálódás, gyűlölködés, a végére pedig mindenki sáros, ki csak bokáig, ki térdig, s ha esetleg valaki még a lábujját sem sározta be, az sem ússza meg a kellemetlen gondolatokat, ha beleolvas a fórumba.
Dátum: 2010.04.29. 00:19:35
Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot, amennyire én látom a scriptek készítői egyáltalán nem ártó szándékkal készítik a scripteket, épp ellenkezőleg, tenni szeretnének (és tesznek is) a VU közösségért, a játékért, gyakorlatilag ingyen dolgoznak. Az már más kérdés, hogy a kvíz script miatt (mindig ezt emlegeti mindenki), megoszlik a publikum szimpátiája, ki elfogadja, ki köszöni, ki utálja. Ráadásul a kvíz és a ruha script nem a semmiből nőtt ki, igény van rájuk, ezt kell (be)látni. Az Olimpiának egyértelműen árt a kvíz script, ezt szerintem mindenki aláírja. De az is árt az Olimpiának, hogy nem totálisan random, így ha valaki két-három világon játszik, ne adjisten több karakterrel is, az szépen "felkészülhet" a válaszokra. Ez így volt és van a kezdetek óta, ez legalább annyira aggályos, mint a script. Az automatizált portya és az ehhez hasonló scriptek tényleg aggasztó dolgok, de ha jól tudom ilyenek publikusan -hála az égnek- nem kerültek ki sehová (a készítői meg nem azonosak a publikus scriptek íróival, illetve nem törvényszerűen azonosak)

A nyílt kvízadatbázis hasznos és jó, de ha a scriptet egyértelműen elítéled, akkor ez a kettő egykutya szerintem. Ctrl+c, Ctrl+v, enter, bejelölés, három mozdulattal több, mintha valaki scriptet használ, ráadásul hiába publikus az adatbázis (egyébként a script is az), ha az emberek jó része se az adatbázisokról, se a scriptekről nem hallott még, ők így is úgy is hátrányban voltak, vannak és lesznek.

Azt hiszem nem a kvíz script a fő probléma, én ezt csak egy reakciónak vélem (már az adatbázis egy reakció volt..), ha úgy tetszik tüneti kezelésnek. Nincsenek olyan statisztikáim mint neked, de azt tudom, hogy sokan "belefásulnak" a válaszolgatásba. Alapjában véve három csoport van: Van aki "letojja", ha nem tud valamit (vagy egyáltalán el sem olvassa) random kattingat, mert már nem érdekli, vagy nem is érdekelte sosem, van aki kimondottan élvezi és szereti, ha nem tud valamit szívesen utánakeres, s vannak azok, akik belefásultak, egykor szerették, de x idő után elegük lett, szívük szerint hagynák az egészet, de mivel magával a játékkal továbbra is szeretnének "normálisan" játszani, így a fogukat összeszorítva keresgélnek, ha nem tudnak valamit (s ez a kérdések sokszínűsége és minősége miatt, sokszor előfordul..), a magas bónusz miatt.

Én az utóbbi csoportot "erősítem". Ez a 10%/CSP hatalmas bónusz, és egyszerűen nem engedhetem meg, hogy ne JÓL válaszolgassak, de ettől függetlenül 20+ ezer jó válasszal a hátam mögött, a pokolba kívánom már az egészet. Élveztem, szerettem, de 1,5 év után elegem van belőle, van aki előbb "feladja" van, aki 4 év múlva sem adná fel, különbözőek vagyunk, de abban nem vagyok biztos, hogy többen szeretik e ebben a formájában ezt a rendszert, mint amennyien nem..
Dátum: 2010.04.20. 15:11:34
Tegyük hozzá, hogy csak te találtál sok LE-t, s te is csak úgy, hogy mp-re pontosan támadtál többnyire (relikvia is volt hozzá), szóval ez nem egy általános tendencia, s nem is egy átlagos játékos szemszöge, ne ebből indulj ki, mert senki nem csinálta, tudta utánad csinálni:)
Dátum: 2010.04.20. 14:40:31
Ezzel csak egyetérteni tudok
Dátum: 2010.04.20. 14:04:56
Nos, ez a 119es szintű tárgy, sok játékost érint.. értem mit akarsz vele, de 1-1 eset még nem fordítja meg a tendenciát..a kivétel erősíti a szabályt:)

szerk: de mielőtt elkezdenénk egymásnak tárgyakat másolgatni, nem a tárgyak erősségére szerettem volna kihegyezni a mondandómat, a prémium azért prémium, hogy többet adjon, az ősköves cucc, meg azért ősköves cucc, hogy jobban hasson, ez így van rendjén, legyen jobb és több, érje meg fizetni, de ne az legyen, hogy csak fizetve érje meg játszani. Én magát a tendenciát fájlalom..ez a "prémium-prémiuma" szolgáltatás pl. szerintem 2010-ben, egy erős piaci verseny közepén (tonnányi browser game), egy ingyenes patchet kellene hogy jelentsen, nem 50 őskövet. Agyalnak a játékosok a többi dolgon, azok is pénzért kerülnek majd a játékba? De ez csak az én véleményem, ami nem szentírás.

szerk2: Mindezek mellett vannak elismerésre méltó húzásai is a Beholdernek, pl az aukció, ahol könyveket meg egyebeket nyerhetnek a játékosok, ingyen.
Dátum: 2010.04.20. 13:17:51
Csak én érzem úgy, hogy hatalmasra nőtt az őskövesek és a sima játékosok közti különbség? Régebben sokkal jobban ki volt egyensúlyozva mindez, de most már ott tartunk, hogy minden őskőért megy, van ami el sem érhető kavics nélkül, az őskő nélküli tárgyak pedig harmatgyengék lettek az őskövesekhez képest. Az addig rendben van, hogy az ősköves cuccok erősebbek, hogy őskőért cserébe könnyebb és jobb a játékod, ez így van rendjén bizonyos mértékig, de a különbség fájóan nagy lett, pláne ahhoz képest, amilyen régen volt..
Dátum: 2010.04.17. 18:07:08
Egy "újonc" (nem újrakezdő) simán elvan a játékkal szerintem egy jó darabig, a veteránok meg unatkoznak, de ez egy ilyen műfaj..úgy értem mit lehet várni 1,5 év után..minden hasonszőrű böngészős játék unalomba fordul ennyi idő alatt, van amelyik még hamarabb is..
Dátum: 2010.04.15. 19:35:12
Ha zavaróan nagy lesz, akkor elnézést. (50KB talán ennyi még belefér)

Nos, nincs okod a búslakodásra (meg túróéknak sem), a v4en szerverről szerverre ti vagytok a legnépszerűtlenebbek, immáron sok-sok hónapja, s ez a hírnév a többi szerverre is elkísér, szóval valamit jól csináltok!:)
Villáminterjú a VU játékosok szóvivőjével.

- Ön szerint megérett a portya rendszer egy ráncfelvarrásra?
- Igen.
- Köszönöm az interjút!
Dátum: 2010.04.14. 18:41:42
Hah, egyikőnk, több karit is ő visz természetesen
Dátum: 2010.04.14. 16:47:04
Megnyílt az Azúr Légió topikja, ha esetleg valaki a szövetség dolgaihoz szeretne hozzászólni, eztán ott tegye, ne offoljuk szét ezt a helyet:)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,328.0
Dátum: 2010.04.14. 15:37:45
Jó, s igaz:)