Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Ergonómia
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
21. hozzászólás - 2010.04.15. 15:50:33
A VP problemakat kernem nem itt megbeszelni.
Pontszám: 4.84
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
22. hozzászólás - 2010.04.15. 17:18:15
Lélekkufár, italvásárlás. Most halál, görget-katt, görget-katt... had lehessen már beírni egy számot hogy 5-öt akarok venni (szerintem már többször szerepelt amúgy ez).
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.32
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
23. hozzászólás - 2010.04.15. 17:19:34 (Válasz pityu #22 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.04.15. 17:18:15
Lélekkufár, italvásárlás. Most halál, görget-katt, görget-katt... had lehessen már beírni egy számot hogy 5-öt akarok venni (szerintem már többször szerepelt amúgy ez).


Ha mást nem, elég lenne betenni "italcsomagokat", ahol ugyanazt az italt mondjuk egyszerre 5 vagy 10 darabot meg tudok venni 5 vagy 10-szeres áron.
Pontszám: 9.07
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
24. hozzászólás - 2010.04.15. 17:24:07 (Válasz pityu #22 hozzászólására.)
Igen és az sem ártana, ha a gyógyítás hatásfoka is emelkedne mert már 3 pia kell a max. ép-hez az elején meg 1-1,5 elég volt.
Pontszám: 6.89
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
25. hozzászólás - 2010.04.15. 17:47:52 (Válasz Wuher #24 hozzászólására.)
Csak most egy vadászatból megvan a pia ára, az elején meg tíz
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
26. hozzászólás - 2010.04.15. 19:58:44
Akkor kerüljön kétszer annyiba, és gyógyítsa a kétszeresét.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.40
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
27. hozzászólás - 2010.04.18. 18:39:33 (Válasz pityu #22 hozzászólására.)
Plusz az eladható tárgyaknál is jelezhetné a nálunk levő darabszámot.
Pontszám: 6.69
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
28. hozzászólás - 2010.04.18. 19:10:12
Az épületeknél azt is lehetne esetleg, hogy két fül lenne. Egyiken a még építhetők listája a másikon a már kimaxoltak.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.98
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
29. hozzászólás - 2010.04.20. 08:18:59
Oltozetek. A manipulacio jo helyen van a karakterlapon, bar nyilvan ezt is lehetne sokkalta ergonomikusabbra tervezni, de miert kell mindig karlapra menni a valtashoz? Javaslatom: Ha nekem Harc, Epikus, Manakonsti nevu oltozeteim vannak, akkor a statusz sor alatt jelenjen meg 3 gomb (egy sorban 5 gomb es 2 sor meg nem lehet gond a kesobbiekben), amin a 3 oltozekem neve van, valahogy igy:

12 portyázáspont 123 cselekvéspont 12 térkapupont Tudatturbó: manakonstrukció Kínzókamra 0 / 10
[Harc] [Epikus] [Manakonsti]

Termeszetesen ez minden oldalrol elerheto lenne! (Ami azert is jo, mert ezzel felulmulna a scriptek tudasat.)

Ha nagyon szepen akarjuk megcsinalni, akkor lehetne rovid es hosszu neve egy oltozeknek:
Harc - Harci
Epik - Antiepikus
Mana - Manakonstrukcio
es a rovidet rakna ki a gombra, de nem azt irna ki felvetelkor, hogy Oltozek betoltve, hanem azt, hogy
Manakonstrukcios felszereles felveve.

De azt elismerem, hogy az utolso bekezdes mar kozmetikazas. Az mar csak amolyan nice to have funkcio. Az eleje viszont egy oriasi lepes lenne az oldal hasznalhatosaga szempontjabol.
Pontszám: 4.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
30. hozzászólás - 2010.04.20. 08:30:48
Allatok:
[Harcol] [Pihen] [2 óra ▼] [Gyakorol] [Gyógyít] [20% ▼] [Felvidít]
[Mind] [Semelyik]
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
[ ] Nev, szint Moral% EP/MaxEP TP/maxTP
...

Ezt igy az oldal tetejere, alatta meg maradhat ami eddig volt.
A felviditas% lehetne beirhato es listabol kivalaszthato egyszerre.
Moral%-nal eleg a %-os ertek, felkoveren esetleg, 50% alatt sarga, 30% alatt piros, 20% alatt szurke.
Pontszám: 4.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
31. hozzászólás - 2010.04.20. 13:51:13
A baloldali menuben az informaciok es az egyeb csoport kozott lehetne egy uj csoport: Direkt. Ebbe egy listabol valaszthato funkciok kerulhetnenek (5-10) db, ami mashol is elerheto, de itt kozvetlenul egy kattbol mukodne. Lehetne aloldal eleres (szovi forum, kaland toplista), de konkret cselekves (italvasarlas) is.
Pontszám: 7.42
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
32. hozzászólás - 2010.04.20. 14:09:45 (Válasz Kocos #11 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 11:35:29
Egyebkent a legnagyobb fiasko csak a karakterlap. Rettentoen hasznalhatatlan. Sokkal tomorebbnek kene lennie. En kinyithato panelekkel dolgoznek. Targyak, targycsoportok, statisztikak.

Es leggyakrabban hasznalt funkciok keruljenek az oldal tetejere, kompakt meretben!


Szerintem a szakértelmeket is meg lehetne csinálni kinyitható panelekkel.
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
33. hozzászólás - 2010.04.20. 14:17:24
Pl azt sem tudom mit keres a karakterlapon a karakter bemutatkozása.
Én írtam, csak tudom tán mit.
Ha meg nem, bemegyek a beállításokba, és megnézem.

Csinálni karakterlapon úgysem lehet vele semmit, lehet viszont görgőzni rajta, avagy üresen hagyni, akkor meg minek?
A beállításokban lenne szerintem a helye, ott, ahol szerkeszteni lehet, oda kellene egy kívülnézeti kép róla, hogyan látják mások.
Vagy simán mentés előtt egy előnézeti kép.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
34. hozzászólás - 2010.04.20. 14:32:34
Azzal kellene kezdeni, hogy rendesen be legyen stílusozva az oldal, méghozzá úgy, hogy a képeket letölthető formában akár a helyi gépre lehessen telepíteni, így nem kellene mindig a net-ről olvasni (tudom van cache, de akkor is megnézi a kép adatait, hogy változtak-e). Radikálisan gyorsulna az egész játék, kevesebb lenne a szerver terheltsége.

Ha megvannak a stílusok, akkor meg lehetne csinálni, hogy cserélgetem a stíluslapokat. Szerintem sokan lennének, akik értenek hozzá, és pillanatok alatt lenne óriási választék, mi hol legyen, mi legyen kiemelve stb. - ezt nyugodtan rábíznám a játékosokra. Később a legjobban sikerült elemeket átemelném a programba.

A többféle stílus egyben működhetne "szavazásként" is: lehetne figyelni, melyiket hányan használják, és az irányba módosítani az egész játékot.

Globálisan nézve a legjobb az lenne, ha minden funkció minél könnyebben kézre esne, minél kevesebbet kelljen görgetni. E szempontból a fejléc eleve elhibázott, nagyon sok helyet foglal el az oldal tetején, a leghasználhatóbb helyet foglalja el. Lényegesen keskenyebbnek kellene lennie, esetleg kirakni bal oldalra.
Pontszám: 8.38
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
35. hozzászólás - 2010.04.20. 14:40:31 (Válasz Jeriko #34 hozzászólására.)
Ezzel csak egyetérteni tudok
Zoidberg - v1
Pontszám: 4.23
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
36. hozzászólás - 2010.04.20. 14:41:37 (Válasz Jeriko #34 hozzászólására.)
Opera alatt van egy olyan funkció, hogy Opera turbó. A bekapcsolásával a flash elemek akkor indulnak, ha rájuk klikkelsz, a képek színmélységét csökkenti, stb. Ronda, de piszok gyors. Portyásoknak különösen tudom ajánlani.

Persze ez félmegoldás, de amíg nincs más, addig lehet ezt is használni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.13
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
37. hozzászólás - 2010.04.20. 14:44:58 (Válasz S0laris #36 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.04.20. 14:41:37
Opera alatt van egy olyan funkció, hogy Opera turbó. A bekapcsolásával a flash elemek akkor indulnak, ha rájuk klikkelsz, a képek színmélységét csökkenti, stb. Ronda, de piszok gyors. Portyásoknak különösen tudom ajánlani.

Persze ez félmegoldás, de amíg nincs más, addig lehet ezt is használni.


Nekem alapból le van tiltva az összes flash, sőt a képek is, sőt bizonyos HTML részletek is Baromi gyors az egész, tizedmásodpercek alatt töltődik be az oldal. Csak ugye ehhez kell némi szakismeret, hogy állítom be az Adblock pluszt, a stylish-t stb. A játékosok nagy része nem informatikus, hogy ezekkel könnyen elboldoguljon, pont ezért jött létre ez a topic, hogy lehetőleg szülessenek olyan változások, hogy az ilyenek bekerüljenek a programba, bárki számára elérhető formában.
Pontszám: 5.14
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
38. hozzászólás - 2010.04.20. 15:55:59 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 11:00:54
Egyre jobban rajovok, hogy milyen ergonomikus lehetne az oldal, es hogy mennyire nem az.
Szerintem szukseges lenne egy nagy ergonomiai felulvizsgalat, ami nem egyenerteku a kenyelmi funkciokkal, mert ez funkcionalisan nem adna ujat, csak az oldal atlathatosagat, hasznalhatosagat stb. novelne a jelenlegi funkcio visznylataban.


Idézet: Miklós - 2010.04.20. 11:05:58
Az "ergonómiai" javaslatokat átgondoljuk, és a jövőben próbáljuk még könnyebben, kevesebb görgetéssel elérhetővé tenni az új funkciókat.


Idézet: Ricardo - 2010.04.13. 22:12:21
Kár hogy Kocosék fejlesztik ezt a játékot.


Ollé.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
39. hozzászólás - 2010.06.25. 09:59:31
Ha lehet egy javaslatom:
A felugró "Biztos hogy ezt akarod?" jellegű ablakokat akkor alkalmazzuk, amikor tényleg szükség van rá, visszafordíthatatlan, és helyrehozhatatlan dolgokat tud okozni egy kattintás. Ilyen lehet például egy magas szintű állat kisajtolása.
Egyáltalán nem ilyen egy öltözetváltás, egy állat valamelyik szakértelmének növelése, vagy egy idomítatlan állat kisajtolása.

Nagy általánosságban azt tudom javasolni, hogy amit naponta max. egyszer használ egy játékos, ott hívjuk fel a figyelmét, hogy figyeljen oda, másho ne! Ha úton útfélen megerősítést kérünk, akkor a felugró ablak "okézása" rutinná válik, nem fogja megkülönböztető figyelem kísérni, nem éri el célját - sőt csak bosszúságot okoz a +1 kattintás.

(Konkrétan öltözetváltás hozta ki belőlem ezt a posztot. )
Pontszám: 8.13
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
40. hozzászólás - 2010.06.27. 14:09:00
Az ergonómiát mindenkinek jegyében lenne egy olyan javaslatom, hogy az új kényelmi funkciókat egy fix árért lehessen permanensen birtokolni.
Pl.: Az ár: 100 őskő, 300 csp és 5-10 000 Lgy.
Ez azon felhasználóknak lenne segítség akiknek nincs szükségük a prémium tartalomra mégis szeretnének élni az új lehetőségekkel. Én egy kedves barátomnak szoktam manából építeni esténként neki megvan ez a funkció és nagyon kényelmesnek találom. Az öltözés gyors és biztonságos (én pl. a csizmát gyakran elfelejtem kicserélni). A prémium funkciók számomra általában feleslegesek és csak akkor élek vele ha valami event van pl. a mostani +5%-os LE többlet vagy a szövetség erőltetett menetben épít stb.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 3.52
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője