Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.10.10. 02:09:13
már bocsi, de aki százas nagyságrendben rendeli az őskövet az vadászatból nem fogja összehozni a szükséges mennyiségű kiégettet.
Dátum: 2009.10.09. 18:34:06
az még szebb amikor a 3000-es sebzés miatt szövetséget vált a szerencsétlen és ha rosszul jött ki a lépés, pofára esik a 2 hónapos szövitagságos küldetésen.
Dátum: 2009.10.09. 13:28:27
Ricardo-nak ment a 10 pont. pontosan így van, a társaságot sajnálják(/juk). vannak szövetségek ahol szempont az is hogy kicsi maradjon a lélekkút és a létszám hiszen háborúban könnyebb védekezni így.

Mortimer ötlete jó, de finomítást igényel és nem tudom hogy mennyire lenne rá igény. én összeolvadás párti vagyok a szövetségünkben, de van jópár tag (köztük olyanok akikkel már 1 éve írtjuk együtt a szabadidőnket, tudjátok, jóban rosszban) akik kifejezetten élvezik a szövetség mostani berendezkedését és nem akarnak beszállni a versenybe a nagyokkal (és mivel jóban rosszban, inkább őket választom mint egy teljesen új társaságot). igazság szerint nem látom a motiváló tényezőt hogy miért is legyünk nagyobbak. persze lehet HT-nk, maxos verem, mesteri építészet, de ez mind kevés motiváció. sok embert márcsak a társaság tartja a játékban, sokan inkább törölnek ha összeomlik a szövetség mögöttük.
Dátum: 2009.10.09. 13:04:59
ki lehet számolni a költséget, a probléma az hogy ránézünk a top pár szövetség horribilisan magas tornyaira (majd valami alacsonyan szálló műhold csak elcsapja valamelyiket ), legyintünk egyet és megyünk vissza vakolni a gyakteret. megjegyezem, van még egy luxuskategóriás épület, a verem, az is szinte elérhetetlen álom egy álltalatok közepesnek nevezett szövetségnek. a képét kiakasztottuk a "mission impossible" táblára a mesteri építészet mellé. van pár szövetség amelynek van elegendő tagja és idővel lehet kapacitása a HT építésére, azonban ezeket a szövetségeket farmolják a portyaszövetségek, sok esetben komolyan akadályozva őket a fejlődésben.

adtam egy 10-est Ariel új épületre irányuló ötletére, és az is tetszett hogy van aki a portyát szinesítené vele. itt most egy kicsit magam mellett beszélek, mi nem vetjük meg a portyázást és a háborúsdit, viszont van akinek a játék eme része problémát jelent (a háború legalábbis). ha egy új épület a portyázást és a háborút segítené, előtte kéne egy háborús reform, egy másfajta pontozási rendszer ami jobban mutatja a szövetségek közötti különbséget és eliminálja azt a tényt hogy egy alacsony létszámmal játszó szövetség halálra ver egy amúgy nem gyenge de magas taglétszámos szövetséget (a legutóbbi támadónk ellen 2 nap alatt 80 győzelmet hoztam egymagam és a végén 201:80-ra vertük az ellent). az 1 órás újratámadhatóságot emelni kellene 2-3 órára és akkor nem fordulhat elő az hogy én késő éjjel ráverek 20-30 győzelmet az ellenfélre az 50-es krono miatt. ez már kicsit off, elnézést, de ha portya irányú új "HT"-t javasol valaki, figyelembe kell venni azt a maroknyi rablószövetséget amelynek tápot adhat egy ilyen irányú fejlesztés és még jobban ellehetetleníti a védekezésképtelen szövetségeket.
Dátum: 2009.10.08. 12:56:02
nincs ebben semmi meglepő, prémiumos tárgyakat használ, ráadásul neki van kritikus ütés szakija, neked nincs vagy nagyon alacsony. és azt a plazmacsapást nem szabad lebecsülni.
Dátum: 2009.10.07. 19:25:09
ne is mondd, a 40-es szintű tárgyaknál nekünk 4 szárnyas nyaklánc pottyant (de a 30-as kategóriában a 3 Chara-din szimbólum és a 3 tökéletes gyűrű sem kutya)

viva le random
LOL
Dátum: 2009.10.07. 16:32:32
hidd el, a lehetőséget látja az aki figyeli a játék alakulását és odafigyel a többiekre is.

a változtatás kérésének joga a jelenlegi és korábbi toronybirtoklóknak jár. bele sem merek gondolni hogy mennyi nyers LE ment bele a HT-ba, egy hirtelen változtatás óriási bukást eredményez. ha tényleg komolyan gondoljátok hogy lehetőséget adtok több szövetségnek, azt nektek kell kidolgozni, ti tudjátok hogy mennyit bukhattok rajta, mi nem.
Dátum: 2009.10.07. 13:41:40
Mortimer, lassan kezd zavaró lenni a becsmérlésed. mégis mit vártok tőlünk? rengeteg épület van a HT-n kívül, ti nekivágnátok az építésnek ha csak 10-es fókuszotok vagy 10-15-ös a gyaktér/védfalatok? úgy beszélsz mintha mi is egy nehéz döntés előtt állnánk hogy vagy HT, vagy mesteri építészet.

vegyetek már vissza az Arcból. a legtöbb szövetség örül hogy él, van mit építeni bőven, meg sem fordul senki fejében hogy a HT-t le kéne nyúlni tőletek. véleményem szerint a HT kb a top 10 szövetségeket érinti és kell érintenie, őket illeti a verseny joga mert eljutottak oda hogy van rá kapacitásuk (ha valaki be akar szállni, kapaszkodjon fel oda). ha egy szabálymódosítással odadobjuk a lehetőséget másik 25 szövetségnek, az okosabbak nem fogják építeni, mert nem térül meg. ha ti változást akartok hogy a költségek csökkenjenek és ezzel esélyt adtok talán 4-5 másik szövetségnek, az jó, de ne várjátok el mindenkitől hogy beszálljon a versenybe.
Dátum: 2009.10.05. 01:59:47
Az idős házaspár kiment a telekre. A férj kint kapál éppen, amikor meglát az égen egy sárkányrepülőt. Erre gyorsan beszalad, kihozza a puskáját és rálő. Az asszony ijedten:
- Béla mi történt, mit lőttél le?
Erre a férj:
- Azt nem tudom, de az embert már elengedte!

Egyszer a pápa elhatározta, hogy kitiltja a zsidókat a Vatikánból. A zsidók felháborodtak, ezért a pápa beleegyezett, hogy ha egy zsidó le tudja gyozni teológiai vitában, maradhatnak. A zsidók egy bölcsességérol ismert rabbit választanak, hogy kiálljon a pápával a "párbajra". A rabbi azt mondja, hogy tegyék érdekesebbé a vitát és egyiküknek se legyen szabad beszélni. A pápa beleegyezett. A vita napján a pápa és a rabbi leültek egymással szemben, a hívek köréjük gyűltek. A pápa felemelte három ujját. A rabbi felmutatta egy ujját. A pápa egy kört rajzolt a levegobe. A rabbi a földre mutatott. A pápa elovett egy ostyát és egy pohár bort. A rabbi elovett egy almát. A pápa ekkor felállt:
- Feladom - mondta. - Te túl bölcs vagy, rabbi. Maradhattok. Később megkérdezik a pápát a bíborosok:
- Mit beszélt a rabbival?
- Először felmutattam három ujjamat, hogy a Szentháromságra emlékeztessem. Ő felmutatta egy ujját jelezve, hogy egy Isten van mindkét vallásban. Ezután rajzoltam egy kört a levegőbe, mutatva, hogy Isten mindenhol ott van körülöttünk. Erre a földre mutatott, jelezve, hogy Isten itt is van, velünk. Ekkor elovettem egy ostyát és egy pohár bort, megmutatva, hogy Isten feloldoz a bűneink alól. Ő elővett egy almát, hogy az eredendő bűnre emlékeztessen. Mindenre volt válasza. Mit tehettem volna?
Közben a zsidók is körbeveszik a rabbit:
- Mi történt, rabbi?
- Eloször azt mutatta, hogy három napunk van elhagyni a várost. Mutattam, hogy EGY zsidó sem fog elmenni. Ezután körbemutatott, jelezve, hogy az egész várost megtisztítja a zsidóktól. A földre mutattam, jelezve, hogy mind itt maradunk.
- És utána?
A rabbi vállat vont:
- Nem tudom. Elővette az ebédjét, mire én is.

Egy mohamedán, egy katolikus és egy zsidó vitatkozik, melyikük istene a nagyobb hatalmú. A mohamedán azt mondja:
- Felénk nagy földrengés volt, de mi erősen fohászkodtunk Allah-hoz és 30 km-es körzetben minden ház ép maradt.
- Az semmi, - mondja a katolikus- nálunk árvíz volt, de mi erősen imádloztunk Istenhez és 30 km-es körzetben minden ház ép maradt.
- Egy az Isten, barátaim - mondja a zsidó - képzeljétek, a múlt szombaton séta közben az utcán egy nagy táska pénzt láttam heverni. Tudjátok, mi szombaton nem nyúlhatunk pénzhez, de én erősen imádhoztam az Úrhoz és képzeljétek, 3 méteres körzetben péntek lett!

Fiatal srácok dicsekednek a kocsmában egymást túl licitálva.Ennyi piát megittunk, olyan csajok voltak, ekkora bunyó volt, annyi narkót szívtunk stb.Józsi bácsi nem birja megállni szó nélkül.
- Ez nektek valami ? Bezzeg az én időmben ! Fogtuk magunkat, elutaztunk Párizsba, kiraboltuk az összes bankot, magunkévá tettünk minden nőt. Az igen, az volt valami !
A suhancok erősen kételkednek ebben, de mivel az elmondottakat mások is megerősítik elkullognak.Egy héttel később ezek a srácok csapzottan, tépetten, bekötött fejjel, begipszelt kézzel lépnek be a kocsmába.
- Csak nem Párizsban voltatok ? - kérdi tőlük az öreg.
- De igen. - mondja egyikük szemlesütve.
- És mivel mentetek ? - kérdez tovább Józsi bácsi.
- Mivel, mivel? - fakad ki másikuk - hát az IBUSSZAL, mert maguk mivel mentek ?
- Szerencsétlenek, mi a WERMACHTTAL !
Dátum: 2009.10.05. 01:46:35
Egy férfi elhatározza, hogy a barátnője nevét (Wendy) rátetováltatja a nemi szervére. El is megy, rá is tetoválják, de figyelmeztetik, hogy a teljes név csak merev állapotban lesz olvasható. Normális esetben csak a W és az y lesz látható.
Amint végzett, bemegy egy étterembe, mert nagyon kell pisilnie. Éppen végzi a dolgat, amikor is bejön egy néger férfi, akinek szintén W és y tetoválás látható a péniszén.
- Az Ön péniszére is Wendy van tetoválva? - kérdezi a négert.
- Nem. Az enyémre az van, hogy: Welcome to New York, we hope that you
will be having good time in this city.

Az egyik egyházközség új lelkésze annyira lámpalázas volt amikor az első szentbeszédét tartotta, hogy alig tudott megszólalni. Második szentbeszédje előtt felkereste a feljebbvalóját, és megkérdezte, hogyan tudná leküzdeni idegességét. Azt a választ kapta, hogy tegyen egy kis vodkát a vízbe, és néhány korty után már mindjárt lazábban fogja tudni folytatni.A következő vasárnap a lelkész gyakorlatba ültette a tanácsot, és úgy érezte, hogy még hatalmas égzengés közepette is tudna beszélni, egyáltalán, pompásan érezte magát. Amikor visszatért a plébániára, talált egy levelet a feljebbvalójától, amely a következőket tartalmazta:
"Kedves Testvérem!
1. Legközelebb kortyokat igyon, és ne döntse le egyben az egészet
2. Nem teszünk jégkockát és citromkarikát a misekehelybe
3. A misekönyv nem poháralátét
4. Az oltár terítőjét nem használjuk szalvétának
5. Tíz parancsolat van és nem tizenkettő
6. Tizenkét tanítvány volt és nem tíz
7. Nem utalunk a keresztre mint arra a "nagydarab T-betűre"
8. Nem konferáljuk be Jézust és tanítványait mint "DJ JC-t és bandáját"
9. Dávid Góliátot egy parittyával győzte le és nem "lőtte szitává a rohadt
seggét egy Magnum 357-essel"
10. A kígyó tekergett az almafán nem pedig az "Isten f*sz*"
11. Nem utalunk Júdásra mint arra "a f*szf*j"-re
12. A Pápa szent, nincs kigolyózva és nem nevezzük "Keresztatyának"
13. Az Atya, a Fiú és a Szent Lélek nem a Fater, a Kiccsávó és a Kriptaszökevény
14. Júdás harminc ezüst pénzen adta el Jézust és nem két fillérért, az Olajfák hegyén és nem a kínai piacon.
És egyébként is, a bűnösök a pokolra mennek és nem a büdös p?-ba.

Kovács az orvosnál:
- Drága doktor Úr! A feleségem gyermeket vár és szeretném tudni, mi módon élhetünk házaséletet ez idő alatt?
- A terhesség első 3 hónapjában a szokásos módon, természetesen kellő óvatossággal. A terhesség második 3 hónapjában a kutyapózt javasolnám. Az utolsó 3 hónapban pedig mindenképp a farkaspózt ajánlom.
- Farkaspóz? Az milyen?
- Ül a lyuk mellett, és vonyíííít....

Tanév kezdete van, leküldi Isten Szent Pétert a Földre, nézze meg, mit csinálnak az egyetemi hallgatók. Jár-kel Szent Péter, mikor visszamegy kérdi tőle Isten, mit látott.
- Hát, az orvosi egyetemen tanulnak, a jogon úgyszintén. De a Műegyetemen... csak buliznak.
Év közepén megint leküldi Szent Pétert. Mikor visszajött, megkéri, mondja el mit látott.
- Az orvosi egyetemen szakadtak bele a tanulásba, a jogon ugyanúgy. De a Műegyetemen buliznak, lógnak, szórakoznak.Év végéig többször megismétlődik a helyzet, mikor is vizsgaidőszak előtt megint lemegy Szent Péter, mikor visszajött, kérdi Isten tőle:
- Nos, mit láttál?
- Az orvosin reggeltől estig, megállás nélkül tanulnak, izgulnak, a jogon szintén.
- Hát a Műegyetemen?
- Ott már csak imádkoztak...
- Imádkoznak? Jó! Ezeket átengedjük!
Dátum: 2009.10.02. 18:56:00
ugyanolyan arányban nyerem a csatáimat mint korábban. varázsló vagyok. kicsit bekavart a zarknodos relikvia (én sajnos lemaradtam róla nethiány miatt), de továbbra is nagyon erős a varázslat a 40-50-es szintkategóriában. viszont az IQ-t és a tau-t nem lehet a végtelenségig húzni, szóval a mostani 40-50-es emberek 60-65 körül már biztosan húzni fogják a támadást és az erőt is. sajnos ez uniformizál, viszont nem lesz senki hátrányban, mert egy kifejezetten varázslatra gyúró ember is kénytelen lesz a közelharcot erősíteni. én egyelőre elvagyok a varázstudományommal, de közeledik az az idő amikor elindul a támadásom az egek felé.
Dátum: 2009.10.02. 17:45:49
eljutottam a 4-edik körig amikor összetalálkoztam egy mumussal. de kifejezetten boldog vagyok, az előző pár bajnokin az első körben estem ki Miklós Random miatt. (sajnos most a 3-adik körben az egyik szövitársamon kellett átgázolnom, lehet ez ellen tenni valamit? elég rossz érzés.)

grat Meszy-nek, lassan kell neki egy második slot ahol a bajnokijait tartja
Dátum: 2009.09.29. 19:07:05
kössz megint. egyébként ezek az epikusok (bocsi, entitások) mások mint az epikusok voltak, most csaptam agyon a másodikat, de ez is és az előző is halálra mentette a varázslataimat, márpedig én szénné aláztam az eddigi 80 felettieket varázslattal. szóval nem tudom hogy vannak az entitások belőve. az eltellt idő alatt amíg eljutnék a zafír ősgyűrűig, nagyon megerősödnék, jelen pillanatban tudom tartani az erőnlétemet epikusról epikusra. Zarknod most kicsit bekavart, pár szövitársam nagyon sokat beáldozott és nagyon megerősödtek a végén, egyik pillanatról a másikra a 80 feletti epikusokat szinte fél-egy nap alatt szétszedtük.
Dátum: 2009.09.29. 18:34:44
Mortimer kössz a táblázatokat.

kérdések: visszamenőleg is lehet majd tárgyakat kérni? mármint ha ugrom pár kategóriát akkor is kérhetem mondjuk az első kategóriás tárgyak valamelyikét? érzésem szerint érdemesebb volna a triász felé elindulni az elején, és csak a második hullám után nézni mondjuk egy zafír csillag vagy egy annál erősebb tárgy után.
Dátum: 2009.09.28. 17:20:16
ha sokakat zavar a konstrukció, kérjétek Miklóst hogy az eljövendő épületeket ne lehessen konstrukcióval építeni. ha most szednék ki, a toplista első oldalának felétől a többi szövi akár abba is hagyhatja.

annyit még tegyünk hozzá hogy amíg ti elvagytok a HT-val addig mi boldogan sunnyogunk odalent és konstrukcióval csökkentjük a távolságot.
Dátum: 2009.09.28. 17:15:06
Idézet: Mortimer - 2009.09.28. 16:43:58
Oké, de én azt se látom, hogy a saját szövetségükkel akarnának érvényesülni. Szimplán nem érdekli őket a nagyobb épület, a nagyobb bónuszok. Építgetnek, elvannak, de nem erőltetik meg magukat semmiért.

ezt talán nem kellett volna.
Dátum: 2009.09.28. 03:38:50
ok. egy kérdés: csak olyan tárgyat kaphatunk amit már pottyantott epikus? mert az pl pokoli nagy szívás lenne. az első kategóriában nálunk nem pottyant Bufa gyűrűje, ez azt jelenti hogy a szövitársaim minimum 3 hónapig kell várjanak az első hasznos tárgyra, a Zafír Csillagra. és annak a 2 embernek akinek már megvan, annak 4 és fél hónapot kell várnia. a 40-es epik tárgyak között nekünk volt 4 rohadt szárnyas nyakláncunk és most a 45-ös tárgyaknál már fosunk hogy lehet nem pottyan a Rubin Triász. lehet hogy másfél húnap múlva megindul az entitásturizmus?
Dátum: 2009.09.26. 18:25:34
egyáltalán nem érzem hátránynak a 20-as sebgyógyot, sőt, Ricardo egy másik topicban elkövetett tanácsára, ha már itt tartok, emelem 30-ra hogy turbózva azok a csúnya kataklizmás nénik és bácsik se jelentsenek gondot (nem beszélve a táposabb másodlagossal rendelkező epikusokról, csak most csaptuk le a 33-adikat, de volt 1-2 trükkös köztük, néha 3-400 feletti állatsebzés). a méltatlankodóknak ajánlanék egy csatát V1-en Graham Treefrog-al (7-900 állatsebzés, mert megérdemlitek).
Dátum: 2009.08.30. 20:15:18
legyen 20 dukát a kezdő ára egy tárgynak, kategóriaugrásnál +5 dukát. az eladási ár maradjon 10 dukát.