Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Freez

Dátum: 2009.03.15. 22:27:22
Idézet: winnie - 2009.03.15. 14:29:29
az a jó benne, hogy te dönthetsz, hogy neked megéri-e csinálni. ha nem, akkor nem érdemes. korábban is voltak "fizess be 50e LE-t" küldetések, ez is olyan, csak ciki lenne azt írni, hogy fizess be x LE-t. így egy kicsit csavartak a dolgon és összevonták az "legyen 32-es tanulásod" küldetéssel. vagyis 2-3 dolgot is el kell érni.


Értelek és igazad van, én döntöm el, hogy megcsinálom -e vagy sem. A hasonló küldetésekről meg csak annyit, hogy azok legalább valamilyen szinten hasznosak, sebgyógyítás, lopás, kritikus ütés, vezetőkésség stb. persze volt ami nem (másodlagos támadás). Ellenben itt a küldetés megköveteli hogy töröljek másik 2 szakit. Ezt valahogy nem tudom lenyelni. Biztos bennem van a hiba. Akkor inkább kérjen arra hogy húzzak fel 2 másik új szakit 10-esre mert ennek így még mindig nem látom értelmét. Szerencsére még csak az 50-esnél tarttok és a kivégzés se megy úgyh elleszek még nélküle egy ideig. Hátha egy jóérzésű illetékes megsajnál és lesz alternatíva.
Dátum: 2009.03.15. 14:09:13
Köszönöm a kiegészítést, de még így is kell két legalább 10-es szintű elfelejtenivaló szakértelem. A turbónak köszönhetően már csak kb 50kLe-t fogyaszt(teljesen haszontalanul) ez a küldetés ha nincs mit elfelejteni.
Dátum: 2009.03.15. 11:10:36
Az új küldetések közül egyetlen 1-el nem vagyok kibékülve. Természetesen még vagy fél évre van nekem de akkor sem fog tetszeni amikor odaérek:
88 26200 Felejtsd el két, legalább 10-es szintű szakértelmedet!
3 variációt látok magam előtt:
-Felhúzom 10-esre a felejtést kb 20k LE és elfelejtek 2 pont 10-es szakit amit eddig is használtan tehát hasznos volt.
-Felhúzok 2 számomra teljesen felesleges szakit 10-re + a felejtést kb 60k LE
-Addig tolom amíg megéri megcsinálni a jutalom miatt kb 200-as küldetés ha így nő a jutalom

Persze lehet csak nekem van ezzel problémám, mert célirányosan fejlesztem a karakter szakértelmeit.

Javaslat korrekcióra legeny csak 5-ös szintű (amit el kell felejteni) és akkor mindjárt más a leányzó fekvése.
Apropó illetéskesek is olvasnak fórumot?
Dátum: 2009.03.14. 14:32:41
Saját kínzókamra eredményeim (30-as szinten):

2009.03.14. Jóváírtunk részedre 552 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 471 LE áramlott beléd.
2009.03.13. Jóváírtunk részedre 12 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 324 LE áramlott beléd.
2009.03.12. Jóváírtunk részedre 11 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 180 LE áramlott beléd.
2009.03.11. Jóváírtunk részedre 211 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 500 LE áramlott beléd.
2009.03.10. Jóváírtunk részedre 42 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 367 LE áramlott beléd.
2009.03.09. Jóváírtunk részedre 255 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 91 LE áramlott beléd.
2009.03.08. Jóváírtunk részedre 413 lélekenergiát és 3 őskövet ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 724 LE áramlott beléd.
2009.03.07. Jóváírtunk részedre 9 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 166 LE áramlott beléd.
2009.03.06. Jóváírtunk részedre 457 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 11 LE áramlott beléd.
2009.03.05. Jóváírtunk részedre 13 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 197 LE áramlott beléd.
2009.03.04. Jóváírtunk részedre 109 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 0 LE áramlott beléd.

Nagyon nem mindegy kit mikor kap el az ember.
Ha az ember jól ki akar tolni a fogvatartójával aznap nem megy el vadászni, minimálisat térkapuzik és helyette inkább portyázik mert az megint csak lutri, hogy kinek mit hoz.
Dátum: 2009.03.10. 00:44:33
Addig nem lesz semmiféle csökkentés amíg van elég elszánt vállalkozó és megveszi a dolgokat, bár ez az emelés tényleg csak fokozatos akit elkapott a gépszíj és van rá kerete annak ez a pár + őskő nem oszt nem szoroz.
Megint csak a kedvenc MMORPG-met //Rappelz// kell reklámoznom. Ott a dolog úgy történt, hogy egyszer csak szépen elfogytak a fizetős játékosok. Ez ott érződött meg, hogy egy fontos csak pénzes tárgy ára megduplázódott pár hónap alatt.
Erre jött a reakció, hogy akkor akciós hétvége, eventek sora, speciális 3 napos kiárusítások.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ott nem erőltették agyon magukat a fejlesztők és kezdett unalmassá válni. 100-as szintre mindenkinek ki volt fejlesztve minden képzettsége és csak a statok nőttek ami nem úl meggyőző valamint kb. évente jött ki nagyobb újítás.
Szerencsére itt nem ez a helyzet és mindig van valami új.
Dátum: 2009.03.08. 12:05:18
Ahogy az állatoknál is...
Pedig milyen szép is lenne nem kell már az állatka leszerelem a cuccait aztán jól kisajtolom. Pár szint múlva jön egy jobb cucc úgyis lecserélném rá (tudatserkető-> implantátum stb.) Ráadásul a keményebb ellenfelekhez lehetne igazítani is a tárgyakat mondjuk az epikusnak nem tudatserkentővel hanem mithril hámmal mennék neki, de így tuti nem cserélem le a cuccát mert sajnos nem tudok mindig őskövet venni [ettől függetlenül már meggyőztek róla, hogy egyszer befizessek és nem is bántam meg ].
Dátum: 2009.03.07. 19:27:17
Idézet: TYRA.17T - 2009.03.07. 15:35:59
Hali!

- meg lehetne valami kütyüt amibe LE-t lehetne gyüjtögetni, mert kicsit nehéz egy-
egy mütyürire gyüjtögetni ha folyton lerabolnak.


A mütyi a transzendetális projekció nevű szakértelem.
TYRA.17T sajnálom a kérdésedet, de rossz helyre írtál. A Kvíz 3. vagy a Miért nem fogadták el... topicot használd az ilyen irányú hsz-ekkel.
Ezt a kérdést én is megszívtam de legközelebb írd a kvíz 3.-ba vagy az éppen aktuális topicba itt elvileg a megoldás a kvíz rendszerről van szó és nem a hibás kérdésekről.
Dátum: 2009.03.06. 20:15:00
Nekem is dilemmát okozott a dolog és mikor a kis Negátoromat idomítottam 4-esre felhúztam az idomítást és megturbóztam így 800-asával ment félóránként. Ez még nem olyan sok és lényegesen lecsökkenti az időt.
Apropó akkor lobbizzuk ki a sebgyógyításnál is az automatizálást bár kíváncsi vagyok az ÁEÜ reform után mennyire lesz hasznos.
Off: Igazad van egy Trek-es kérdésért kaptam is már egy azonnali törlést ami kicsit rosszul esett (én rossz kérdés értékelést vártam). Én úgy érzem egy kérdés akkor speciális ha a nagy többség nem tudja rá a választ, mivel Miklós a kvízek szabályait elég sajátosan határozta meg (általános műveltség + népszerű témák) ezért mertem ilyeneket kérdezni mivel nem mennek bele, hogy akkor a B5 102.- részében a minbari nagykövetet milyen típusú fegyverrel lőtték le. [Sajnálom sci-fi sorozatfüggő vagyok és persze ezekre nem kell mindenkinek fejből válaszolni.]
Reklám következik: {Köszönet a Viasat3-nak hihetetlen mennyiségű sorozatot kapunk és ezeket milliószor ismételve. Fizetett hirdetésünket hallották} Ááá kifogytam a zárójeltípusokból. Én így gondolom.
Ja és, hogy ne csak floodoljak: Legyen 2 adatbázis 1 spec. és egy alapműveltség. Az alapműveltségi kérdések helyes megválaszolásáért mondjuk 5% járna a specért 10% (persze ez bármennyi lehet). A spec. kérdéseknél pedig nem lenne értelme a 25%-os kiesésnek hisz aki ezt választja annak tessék keresgélni a több LE-ért. Ehhez persze kellene egy helytelen válasz gomb (mert adódhat hiba is) és a kvízkérdéseket is el kellene tárolni mint a vadászatokat legalább egy 5 darabot mivel ez utólag derül ki a kérdés megválaszolása után. Vagy maradnak a több 1000 Hsz-es Kvíz topicok.
Több 10000 kérdés van mégis, hogy lehetne megcsinálni?
Ugyanúgy ahogy az értékelést csak minden kérdés kapna alul felül még 2 választógombot (vagy valamit) és így lehetne szétválogatni a kérdéseket. Kaphatnánk érte 1% bónuszt vadászatonként hogy mégse tűnjön ingyenmunkának.
Esetleg a kvíz értékelőjének egy szövegmezőben meg is kell indokolnia miért dobja vissza a kérdést (benne az azonosítójával, így szűrhető lenne az értékelő is nem csak a kvíz feltevője + jelentés gomb ha valaki jogosan elégedetlen az értékelésével vagy az értékelővel). Mondjuk mivel 15 ember értékel lenne pár levele a rossz kérdést feltevőnek.

Ebbe az ötletbe már belefutottam valahol tehát nem saját kútfőből van az egész.
A kvíz 2. topicba írtam (Lanmandragoran lektorált, köszönet érte). A galaxis vagy az energiaörvény kulcsszóval megtalálhatod a kérdéses oldalt is (vagy egyszerűbben http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,85.7980#hsz7990).
Csak megosztanám veletek saját tapasztalatomat: 2009.02.12-én jeleztem a megfelelő topicba, hogy 3 kvízkérdésemmel gond van (betűelírások) erre kaptam is egy jólelkű és a magyar nyelvben járatosabb kvízellenőr játékostól egy kis helyesbítést ami által már nyelvtanilag is korrekt lett a kérdésem. Igaz még csak alig 3 hét telt el a jelzés óta (a pontos kérdést másoltam ki tehát megkeresni se nehéz gondolom) de még mindig nem történt meg a változtatás. Szerintem ami nem privát üzenetben meg arra van esély, hogy sosem jut el az illetékeshez (bár lehet ez csak a kvíz kérdéseknél van így).
Dátum: 2009.03.02. 11:47:30
Teljesen jogos az előttem szóló észrevétele a hatalom tornyának nincs köze az akadémiához legközelebb inkább új topicot kellene nyitni ha új téma merül fel Miklós biztos, hogy oda is be fog nézni.
Dátum: 2009.03.01. 20:33:02
"Viszont ha megnézitek, az akadémián van is egy szakértelem, ami pont ezt teszi lehetővé, hogy gyógyits magadon varázspontért, pont emiatt raktuk be."
Azért az Akadémiáig el kell jutni ami nem kis idő és nem kevés befektetés a kisebb karaktereknek (25-ig) nem megoldás.

"Egyébként senki se csodálkozzon, hogy mostanában el fog szabadulni a pokol! A "győzz 50 portyában egymás után, amit te indítassz" küldetés nagyon szomorú napok elé fogja állítani kisebbeket."
Nem a kisebbeket hanem a átlagnál kevesebb tulajdonságösszeggel és gyenge felszerelésű játékosokat. Én az ilyen küldetéseket rendszeresen toplistából csinálom szépen haladva felfelé.

Nagyon jó gondolat mindkét elképzelés tetszik (a sebgyógyításos jobban) viszont nem lehetne kevesebb mondjuk 3:1nél használni?
Dátum: 2009.02.27. 22:23:30
Idézet: Benőke - 2009.02.25. 09:19:13
1. Ez lehet ostobaság, de hátha mégsem.
Sokan eladták a térkapus tárgyaikat, amit bizonyára nem tesznek meg, ha tudják előre az aukciós háznál általa elérhető hasznot. Minden játékosnál kötelezően lélekenergiára kerül átváltásra az aukciós ház bekerülésével az összes térkapus tárgya 6 db a játékos által választott kivételével.


Egyrészt jogos lehetne mert ugye ezt nem tudta senki mire lesznek jók, viszont miért büntetnéd azokat akik nem voltak mohók és nem adogatták el a tárgyaikat minimális LE-ért.

A térkapus esetleg, epikus relikviák cseréjét én is támogatom kizárólag szövetségi szinten.
Kocos, hogy élsz vissza egy 250LE-t érő gyűrűvel főleg amíg nincs aukciós ház?
Dátum: 2009.02.27. 22:08:55
Miklós lenne egy kérésem, kérlek 1 hónap múlva dobd be ebbe a topicba, hogy mennyi védelem itala fogyott ha ez megoldható, számon tartható,ha nem akkor tárgytalan. Apropó barátságos a mai frissítés, köszönjük!
Dátum: 2009.02.13. 23:20:08
Hogy őszinte legyek nem olvastam végig az egész témát és nem is fogom mert csöppnyi agyamnak a sok az érdekes ötletet vagy most csak fáradt vagyok hozzá. Mivel úgy néz ki a dolog, hogy "simán" megéri új állatot fogni mi lenne ha kapnának az állatok egy passzív egyedi képességet amit viszont csak a szint befolyásol. Tehát ahogy nőne a szint nőne a passzív tulajdonság is. Így nem csak az elnyelés lenne a lények tápja hanem egy spéci dolog is.

Ilyen passzív skill (természetesen ez az első szintre ötlet):
+1% Ép/VP regen
+1 szakértelem
+1 tulajdonság
+ elnyelés
vagy valami hasonlók

Ezek mondjuk 2-3-5 szintenként nőnének egyet.
(Nem akarom kisajtolni a 16-os szúnyogomat szegényke a szívemhez nőtt, bár az új negátorom lassan beelőzi)

OFF: U.I. Az állatoknál ez a opció különválasztás nagyon jó, anno a kristálytündéremet véletlenül sajtoltam ki (esetleg az aktív állatot ne lehessen véletlenül sajtolni, legyen lakatolva ez az opció ha nem pihen az állat).
Dátum: 2009.02.12. 14:25:45
Off: Köszönöm így tényleg jobban hangzanak és nyelvtanilag is helyesebbek a kérdéseim!
Dátum: 2009.02.12. 14:04:49
Három kérdésembe is hibát vétettem remélem itt kell jelezni ha javíttatni szeretném:
eredeti:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Födeációval? 55.25%
javított:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Föderációval?

eredeti:
Egy energiaörvény a galaxis tulsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozazatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás? A kérdésre eddig 37 jó és 20 rossz válasz érkezett.
javított:
Egy energiaörvény a galaxis túlsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás?

eredeti:
Melyik az a sorozat ahol a gyolkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük? A kérdésre eddig 40 jó és 25 rossz válasz érkezett.
javított:
Melyik az a sorozat ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?

Remélem megoldható a javítás. Amennyiben rossz helyre írtam légyszíves irányítsatok másik topicba.